iMiwutvNitmwEI „The Lighters" weer op Texel Schaakclub „En Passant" Uniek getijmeetsysteem in zeegaten Waddenzee - - Zon, maan en hoo£ water Derde blad Texelse Courant, vrijdag 24 september 1976 ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1976: Afdeling Noordholland: Dirkshorn-Oosterend (Z), 14 30 uur (vertrek boot 13.05 uur) O'end (Z) 2-Castricum 10, 14 30 uur Dames: Tex. Boys 2-HOSV 1, 17.00 uur Junioren: Texel Bl-AFC '34 BI, 14.45 uur Texel B2-AFC '34 B2, 14.45 uur W.Meer Bl-O'end BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel Cl-AFC '34 Cl, 13.30 uur Texel C2-AFC '34 C2, 13.30 uur SRC Cl-Tex. Boys Cl, 14 30 uur (vertrek boot 13.05 uur) N.Niedorp Cl-O'end Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Kaagvogels Cl-ZDH Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SRC C2-Cocksdorp Cl, 13.15 uur (vertrek boot 11.35 uur) Succes C4-De Koog Cl, 13.15 uur (vertrek boot 11 35 uur) Sehagen C3-Oosterend C2, 14.30 u (vertrek boot 13 05 uur) HRC C8-Texel C3, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp Al-De Koog Al, 15.00 u. Oosterend Al-Texel A2, 15 00 uur Tex. Boys Al-Texel Al, 15 00 uur Tex Boys A2-Texel A3, 14.00 uur Afdeling B Cocksdorp Bl-De Koog BI, 14.00 u Oosterend Bl-Texel B2, 14.00 uur Tex. Boys Bl-Texel BI, 15.00 uur Tex. Boys B2-Texel B3, 14.15 uur Afdeling C: Oosterend Cl-Texel Cl, 13.30 uur Tex. Boys Cl-Texel C2, 13.30 uur ZONDAG 26 SEPTEMBER 1976: Afdeling Noordholland: Purmerend-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys-Kaagvogels, 14 30 uur Zuiderm^er-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) SSV-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Kwadijk-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12 05 uur) Sint Boys-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Kaagvogels 2-Texel 2, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 3-W.Waard 3, 14.30 uur JVC 2-Tex Boys 2, 14.00 uur Oosterend 2-Schagen 5, 14.30 uur ZDH 2-BKC 3, 14.30 uur Helder 5-Cocksdorp 2, 14.30 uur BKC 4-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys 3-Wiron 3, 14.30 uur Texel 4-Flevo 6, 14 30 uur Zeemacht 5-Tex. Boys 4, 14.30 uur Junioren: WGW A3-Oosterend Al, 14.30 uur Helder A2-ZDH Al, 12.00 uur Helder BI-Tex. Boys BI, 12 00 uur SAMEN REIZEN: ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1976: Vertrek boot 11.35 uur van Texel: De Koog Cl en Cocksdorp Cl. Vertrek boot 13 05 uur van Texel: ZDH Cl en Oosterend BI. Oosterend (Z) 1, Tex. Bo?s Cl, Oos- terend C2 en Oosterend Cl. ZONDAG 26 SEPTEMBER 1976: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Texel 1 en ZDH 1. Cocksdorp 1 en De Koog 1. O'end 1, O'end 3 en Texel 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. MEDEDELINGEN S.V. Texel Het eerste gaat zondag uit naar Pur- merend, dat afgelopen zondag met 61 werd afgedroogd door VVZ uit Zaan dam. Purmerend heeft dus voor eigen publiek wat goed te maken en het zal dan ook wel niet meevallen, één of twee punten mee te nemen naar Texel. Het tweede moet naar Kaagvogels 2. Met volledig elftal en veel inzet, zit er wmst in. Ook het derde thuis tegen Wieringer- waard 3, geven we wel een kans op de punten. Het vierde speelt ook al thuis en de eerste punten kunnen binnengehaald worden tegen Flevo 6. Zaterdag ontvangen junioren Texel BI, B2, Cl en C2 resp. AFC '34 BI, B2, Cl en C2. Dat zal wel erg zwaar worden om een goed resultaat te behalen. Junio ren C3 gaat uit naar HRC C8. Dat moet toch minstens een gelijk spel opleveren dachten we. Elk elftal, ook de junioren, dat een uit wedstrijd speelt vertrekt van de kantine De Kletskeet. Dit om voor het vertrek neuzen te tellen. Dat voorkomt dat je met 9 man tegen een volledig team moet optornen. Wie zich niet meldt bij zijn leider bij de Kletskeet wordt niet geteld, voor hem wordt een andere speler geor ganiseerd. Verschijnt hij op eigen houtje op het terrein van de tegenstander of bij de boot, dan kan het zijn dat hij niet meespeelt (hij is niet geteld). Willen de vaders en moeders die hun zoon naar de Kletskeet brengen niet meteen weg rijden. Uw hulp bij het vervoer van de elftallen wordt op hoge prijs gesteld, al levert het u geen stuiver op De pupillen spelen allemaal uit. Al naar Texelse Boys Al. A2 naar Ooster end A2. A3 naar Texelse Boys A2 BI naar Texelse Boys BI. B2 naar Ooster end BI. B3 naar Texelse Boys B2. Cl naar Oosterend Cl en C2 naar Texelse Boys Cl. Voor pupillen Al, BI en Cl zitten er wel overwinningen in. We tip pen voor pupillen A2 en B2 een gelijk spel. Willen de jeugdleiders van de pupil- lenelftallen, die buiten Den Burg spelen er voor zorg dragen dat voldoende auto's (2 a 3) beschikbaar zijn, om het elftal te vervoeren. Belt u hiervoor eventjes met de ouders van de jongens van uw elftal. Programma voor Texel 1 3 okt. Texel-ZAP; 10 okt Texel-Zee- macht; 17 okt Watervogels-Texel; 24 okt. Texel-VVZ; 31 okt. Schagen-Texel; 7 nov. MFC-Texel; 14 nov. CSV-Texel; 21 nov. Texel-RKEDO; 28 nov. Bergen- Texel. Voor opstellingen zie de kastjes. t.C. Texelse Boys Zaterdag a.s. voor de junioren een wedstrijd. Cl gaat met de boot van 13.05 Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar de gospelgroep „The Lighters" naar Texel komen en medewerking verlenen aan een tweetal kerkdiensten in de Ge reformeerde kerk van Den Burg. Zaterdagavond om 19.30 uur treedt bet ensemble op tijdens een evangelisa tie-meeting in de Gereformeerde kerk (thema: „Leven") en zondagmorgen om 10.00 uur zullen „The Lighters" in de relfde kerk een zendingsdienst opfleu ren, De gospel-groep „The Lighters" be- teat inmiddels ruim 10 jaar en heeft in toe tijd zowel in binnen- als buitenland goede naam gekregen. In het afgelo- P*n jaar werd onder andere nog een tournee gemaakt naar Zuid-Duitsland en berden de opnamen voor hun derde '•^gspeelplaat in Engeland afgerond, ^ze plaat komt in oktober op de markt. Kenmerkend De groep bestaat uit ongeveer 15 per- jjnen, deels instrumentaal, deels vocaal, •kt uitgebreide repertoire is voor het overgrote deel in het Nederlands. Men heeft echter ook een aantal Duitse en Engelse nummers op het programma staan met het oog op de buitenlandse tournees. Kenmerkend voor deze groep is dat ze geheel uit jongeren bestaat die een normale daktaak hebben en voor repetities en optredens volledig zijn aan gewezen op vrije avonden, weekends en vakanties. TV Toch stellen ze graag deze tijd be schikbaar omdat ze hopen de mensen op deze manier met de bijbelse boodschap te bereiken. In een onlangs uitgezonden TV-programma kwam deze opzet dui delijk naar voren. Ook nu komen „The Lighters" dus weer op Texel. Hun repertoire is op nieuw uitgebreid en aangepast aan de stijl van de jongeren van deze tijd. Bij de optredens van zaterdag en zondag is iedereen welkom. De toegang tot deze diensten is vrij Zondagochtend zal „De Lichtboei" een uitzending verzorgen van de dienst waar „The Lighters" optreden. uur naar SRC Cl. De junioren B2 zijn vrij. Junioren BI speelt zondag om 12.00 uur uit tegen Helder BI. Vertrek'met de boot van 11.05 uur. Zondag om half drie op het Boysveld ontvangt het eerste Kaagvogels. Een ou de bekende en bekend is nog wel dat het geen zachtzinnige ploeg is. Met een goede conditie is echter veel gewonnen. Ook om half drie speelt het derde thuis tegen Wiron 3. Het tweede speelt de eerste competi tiewedstrijd uit tegen JVC 2. Aanvang 14 00 uur. Vertrek met de boot van 13.05 uur. Eigen vervoer mee. Het vierde gaat ook met de boot van 13 05 uur naar Den Helder. Om 14.30 uur spelen ze daar tegen Zeemacht 5. De A junioren zijn vrij, dus kunnen nog even ongestoord genieten van hun 92 overwinning van afgelopen zondag. De wedstrijd van dames 1 is uitgesteld De dames 2 spelen in plaats van zondag op zaterdag tegen HOSV 1. Aanvang 17.00 uur. Vrijdagavond contactavond in de kan tine. Inleveren van copie voor de Boys krant. Vooral van de aanvoerders wordt een bijdrage verwacht. Voor pupillenwedstrijden zie het pro gramma. Alle elftallen staan in het kastje bij „De Zwaan" vermeld. A.W. S.V. Oosterend Zaterdag gaat het eerste elftal op be zoek bij Dirkshorn en zal daar proberen de eerste punten te bemachtigen. Aan vang 14.30 uur. Het tweede speelt om 14.30 uur thuis en ontvangt dan Castricum 10. Na de slechte start, afgelopen zaterdag, wordt er nu op z'n minst wel een gelijk spel verwacht. De Al junioren zijn vrij. De BI junioren gaan bij Wieringer- meer BI op bezoek en spelen hier om 14.30 uur. Vertrek met de boot van 13.05 uur. Voor vervoer naar de boot zorgen L. Vasser (Oudeschild), K. Koning (Oost) en P. Brouwer (Vivo) De Cl junioren spelen ook om 14.30 uur en wel in Nieuwe Niedorp, waar Nieuwe Niedorp Cl als gastheer op treedt. Hier zorgen F. Zeegers, K. van Leeuwen en Bakker Timmer voor ver voer naar de boot. De C2 junioren beginnen de competi tie ook aan de overkant en wel om 14.30 uur tegen Sehagen C3. Vertrek met de boot van 13.05 uur. Voor vervoer zor gen hier J. Hin (Spang), mevr. Dros en C. Daalder. De a pupillen spelen om 14.30 uur op het B-veld een oefenwedstrijd tegen de b pupillen. Voor alle opstellingen, zie het kastje. Zondag gaat het eerste bij het sterke Sint Boys op bezoek en ook nu zal het voor het jeugdige team van Oosterend een moeilijke middag worden. Aanvang 14.00 uur. Het tweede krijgt het gemakkelijker en moet tegen Sehagen 5 in staat wor den geacht beide punten thuis te hou den. Ze moeten niet onderschat worden, dan komt het wel goed. Het derde, dat ook een zwaar seizoen tegemoet lijkt te gaan, zal het nu bij BKC 4 opnieuw moeilijk krijgen. Maar misschien zit er een puntje in. P.K. Z.D.H. Na een niet zo beste start gaat het eerste zondag naar het pas gedegradeer de Kwadijk, een onbekende tegenstan der die pas met 81 van De Koog heeft gewonnen Hopelijk worden de kansen dit weekend beter benut dan bij de eer ste competitiewedstrijd. Het tweede elftal kreeg zondag van SRC een zware nederlaag te slikken. De Hoornders speelden in tegenstelling tot andersluidende berichten wel met 11 man maar hieronder bevonden zich een groot aantal junioren. Voor hun doen ging het helemaal niet zo slecht. Dat de uitslag er nogal geflatteerd uit is gaan zien (101) kwam doordat SRC een erg sterk elftal in het veld bracht waarvan de meeste spelers uit een team kwamen dat vorig jaar naar de tweede klasse promoveerde. Zondag komt BKC op be zoek in Den Hoorn en die ontmoeting begint om half drie. Er zijn mogelijkhe den om beide punten ditmaal op Texel te houden en hiermee het demoralise rende gebeuren van afgelopen zondag te vereffenen. Het derde elftal is dit maal vrij. Junioren A speelt zondag uit tegen Helder A2 en deze wedstrijd begint om 12.00 uur. Dit team moet tot een klin kende overwinning in staat worden ge acht. Junioren C gaat naar Kaagvogels Cl (Kolhorn). Ook zij moeten met een over winning de competitie in kunnen gaan. Deze week is er op vrijdag geen trai nen maar is dit verzet naar donderdag avond. F.Z. S.V. Cocksdorp A.s. weekend komen voor het eerst al le elftallen in het veld. Zaterdag spelen beide pupillenelftalen thuis tegen De Koog. Deze wedstrijden zouden eerst in De Koog worden gehouden maar door de slechte toestand van het terrein in De Koog wordt er in De Cocksdorp ge speeld. Junioren C spelen hun eerste uitwed strijd en reizen naar Sehagen om het op te nemen tegen SRC C2. Na de monster score van vorige week wordt ook nu weer op beide punten gerekend. Aan vang 13.15 uur Zondag komt voor het eerst Cocks dorp 1 in 't veld. De verwachtingen zijn nogal hoog gespannen om dit seizoen eens bij de eersten te eindigen. Als eer ste tegenstander dient Zuidermeer zich aan dat z'n eerste uitwedstrijd gelijk speelde en nu thuis voor eigen publiek zeker de punten niet cadeau zal doen. Als Cocksdorp zich als een eenheid kan manifesteren, kan op beide punten ge rekend worden. SVC 2 tenslotte speelt uit om 14.30 uur tegen Helder 5. De eerste wedstrijd was niet zo'n succes. Als de kansen be ter benut worden als vorige maal, moe ten de eerste punten binnen te halen zijn. J.W.B. S.V. De Koog Zaterdag start het pupillenprogram- ma ook weer. Voorlopig zullen voor alle elftallen uitwedstrijden vastgesteld wor den, omdat het veld nog in slechte staat verkeert. Pupillen Cl is deze keer vrij. Pupillen A en B gaan beiden naar De Cocksdorp. De B-pupillen spelen om 14.00 uur tegen Cocksdorp BI en pupil len A speelt om 15.00 uur tegen Cocks dorp A. Vertrek voor beide elftallen om 13.30 uur bij „Capri". Voor de opstel lingen altijd in het kastje kijken. De C junioren gaan zaterdag uit naar Succes C4 te Hippolytushoef. Na de gro te overwinning van de vorige keer mag ook nu wel op succes gerekend worden. Aanvang 13.15 uur. Vertrek met de boot van 11 35 uur (11.00 uur bij „Capri" verzamelen). Het eerste gaat zondag uit naar SSV te Stompetonen. Voor De Koog is dit een oude bekende. SSV heeft in de eerste wedstrijd ook een grote nederlaag gele den, maar toch zal het voor De Koog een zware opgave worden. Aanvang 14.30 uur Vertrek met de boot van 12.05 uur. Met ingang van heden (donderdag) is de training voor de senioren naast het eigen voetbalveld (nu met verlichting). J.v.B. Dit weekend is ook de seniorencom petitie van start gegaan. Zoetelief scoor de het eerste winstpunt in het nieuwe seizoen en Rombout weerstond nog juist de goed spelende De Bruin. De overige partijen telden niet mee voor de compe titie De remise bij Jan Witte tegen Jan Rienstra kwam tot stand via pat, een cadeautje van de laatstgenoemde. Er was ditmaal een goede opkomst en ook de volgende week wordt er weer een volle zaal verwacht. Uitslagen jeugdschaken: K. J. den Haan-P. Krugers J. Rienstra-J. van Beek P. Krugers-J. Witte P. Bergman-H. Wiedijk J. Witte-J. Rienstra S. v. d. Bijl-G. Wiedijk J. van Beek-P. Bergman Uitslagen senioren: J. van Heerwaarden-J. Dros C. Witte-P. Cornelissen J. Witte-K. Bos F. Eijgenraam-G. Zoetelief A. C. Bakker-P. Bergman A. Rombout-W. de Bruin J. Hooijberg-H. van Daalen K. Bos-J van Heerwaarden Donderdag en vrijdag (20.00 uur) draait in het City theater de satirische teken film „Tarzoon, schande van dc jungle". De Belgische tekenaar Jean Paul Wal- ravens (beter bekend als Picha) laat een hoofdfiguur opdraven die alle kwalitei ten van de echte Tarzan mist. Een klun gel in de jungle zogezegd Hij tobt met zijn potentie en krijgt het bovendien aan de stok met de wrede koningin Ba- zonga. Deze dame is kaal als een bil jartbal en stuurt haar leger er opuit om Tarzans wijfje June te ontvoeren. Door transplantatie van haar weelderige haardos wil Bazonga er even verrukke lijk uit gaan zien. Haar leger van kleine, penisachtige monstertjes (Zobies) rukt uit en ontvoert en verkracht June. Tar zoon raakt daarvan zo opgewonden dat hij weer helemaal op toeren raakt. Behalve de ontluistering van de Tar- zan-mythe, schopt Picha ook nog tegen enkele ander dingen aan. Wanneer Tar zoon zich slingerend aan de lianen door 1—0 1—0 0—1 1—0 Vz-Vz 0—1 0—1 0—1 Vz-Vz 0—1 0—1 1—0 Vz-Vz 0—1 0—1 Een projectgroep van Rijkswaterstaat, waarin samenwerken de Studiedienst Hoorn, de Hoofdafdeling Hydro-instru- mentatie en de Dienst Informatiever werking, heeft de eerste van een vijftal „meetpalen" in de buitendelta's van de westelijke Waddenzee voorzien van een zogenaamd telemetrisch getijmeetsy steem. Het is een uniek systeem dat de waterstand automatisch berekent uit de waterdruk, de luchtdruk, de watergelei- dendheid en de watertemperatuur. Dit gebeurt met instrumenten waarvoor de energie wordt geleverd door zonnecel len. Het eerste automatische meetpunt is geïnstalleerd in het Westgat bij Den Hel der. De andere vier komen in het Molen gat, het Eierlandse Gat, het Vlie en het Borndiep. De gemeten gegevens kunnen worden gebruikt voor het bestuderen van de getij beweging. Ze worden tevens benut voor het zogenaamde wiskundig getij model van de westelijke Waddenzee. Met behulp daarvan kunnen adviezen worden gegeven voor de verbetering van de vaargeulen en kan een beter inzicht worden verkregen in de zandbeweging in de Waddenzee. De gegevens worden eerst opgeslagen in een elektronisch geheugen. Op een „commando" vanuit het registratiecen trum in Hoorn worden ze draadloos overgeseind naar twee relaisstations, die zijn ingericht in de vuurtorens van Huis duinen en Terschelling. De verdere over dracht naar Hoorn gebeurt langs tele foonlijnen. Een meetpunt hoeft dus niet continue uit te zenden, wat veel energie bespaart en het mogelijk maakt om voor het hele systeem van slechts één zend- ontvangfrequentie gebruik te maken. De energievoorziening wordt verzorgd door accu's, die worden opgeladen door een paneel met zonnecellen. Elk zonne paneel heeft een oppervlakte van onge veer één vierkante meter. Een uur volle zonneschijn geeft de apparatuur genoeg energie voor meer dan een etmaal. De zonnepanelen zijn gekozen boven wind generatoren, omdat ze geen bewegende delen hebben. Omdat ieder meetpunt zijn eigen ener gievoorziening heeft en daardoor zelf de gegevens kan overzenden naar het regis tratiecentrum, hoeven de meetlocaties, die meestal moeilijk bereikbaar zijn, al leen maar te worden bezocht voor onder houdswerkzaamheden. Het pakket meet instrumenten is overigens zo aan de meetpaal bevestigd dat het gemakkelijk kan worden verwisseld en voor even tueel onderhoud kan worden meegeno men naar de vaste wal. het oorwoud verplaatst heeft hij dan ook nog al eens last van Japanse toeristen, bergen vuilnis en snelwegen met hebbe rige ontdekkingsreizigers. Picha maakte oorspronkelijk een korte tekenfilm, maar de Amerikaanse pro- duktiemaatschappij Fox was daar zo enthousiast over, dat er geld kwam voor een langere versie. Het is daardoor dat de (overigens uitstekende grappen) soms wat lang op zich laten wachten. Vooral het middengedeelte van de film is wat aan de trage kant. Met de doorbreking van de sextaboes valt het (zeker voor hen die „Fritz the Cat" kennen) nogal mee, ook al werd „Tarzoon" dan in Italië verboden. De zoon van de man die voor eeuwig met de naam Tarzan verbonden zal zijn (Johnny Weismuller) spreekt de stem van Tarzoon. Een prima idee voor dit geinige werkstuk, dat verder opvalt door de knappe aquarellen waartegen de han deling zich afspeelt. (Toegang 18 jaar). Zaterdag, zondag en maandag (20 00 uur) „The Poseidon adventure". Een reeks topsterren aan boord van een luxe oceaanstomer. Tijdens een gezellige nieuwjaarsparty gebeurt het. Een door een zeebeving veroorzaakte muur van water kwakt het schip ondersteboven. Van de 1400 opvarenden blijven toeval lig de belangrijkste acteurs (Gene Hack- man, Ernest Borgnine, Shelley Winters en nog een paar) in leven. Zij beleven wanhopige en spannende uren op weg naar de schroefastunnel Deze bevindt zich nog beven de waterspiegel. Goed gemaakt amusement, met nu en dan merkwaardige opnamen, zoals een com plete toiletgroep ondersteboven aan het plafond. Paul Gallico scheef het boek waarnaar deze zoveelste 'disaster-movie' werd gemaakt. (Dit jaar wacht ons op Texel nog „Earthquake" en „The Hin denburg"). Wie het schip langzaam wil zien omzwaaien moet op tijd zijn, want de hoofdfilm staat er al vroeg op. (14 jaar). it Zondagmiddag voor alle leeftijden een serie tekenfilms van „Tom Jerry" waarin massa's goede grappen op het thema kat en muis. De zon komt 26 september op om 6.33 uur en gaat onder om 18.29 uur; 29 september op om 6 38 uur en onder om 18.22 uur. Maan: 30 sept. E.K.; 8 okt. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 24 september 9.07 en 21.51 Zaterdag 25 september 9.54 en 22.28 Zondag 26 september 10.33 en 23.00 Maandag 27 september 11.04 en 23.29 Dinsdag 28 september 11.36 en Woensdag 29 september 0.00 en 12 06 Donderdag 30 september 0.34 en 12.36 Vrijdag 1 oktober 1.09 en 13.17 Zaterdag 2 oktober 2.11 en 14.33 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Tarzoon, klungel van de jungle.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 9