TpypI 1 pprvnl tpn nnrlpr Nederlaag voor De Koog SVO faalt tegen Sint Boys Tex. Boys verliest van Kaag vogels JVC 2-Tex. Boys 2 120 ZDH 2-BKC 3 3-1 Boys 3-Wiron 3 44 Zuidermeer-SVC 20 Helder 5-SVC 2 4—2 Tevoko in volgende bekerronde I Kinderspijkerrokken voor slechts ƒ29,95 l Sportshop Kindershop Zaalvoetbal „WAT IK ZEGGEN WOU.." Teveel gepraat bij Kwadijk-ZDH Matige resultaten bij viswedstrijden Wel getorpedeerd KRUISWOORDPUZZEL Tweede blad Texelse Courant dinsdag 28 september 1976 I GAGI I GGI VUI LGII UIIUGI In <!e tweede wedstrijd van het nieu- J De solide achterhoede van Purmer- end 1 heeft er dit weekend voor ge zorgd dat alleen Louis Uriot kans zag een doelpunt voor het eerste team van de S.V. Texel te scoren. Een indirekte vrije trap vormde de inleiding, maar voordat dit gebeurde wisten de Pur- merenders al twee doelpunten te ma ken. De Texelaars keerden na afloop naar het eiland terug met een 2-1 ne derlaag en de wetenschap dat niet al leen goed voetbal nodig is voor een overwinning, maar ook een fikse por tie geluk. Door afwezigheid van Aad Blom en Guus Zegel moest Texel 1met een tweetal invallers aantreden: Willem Pe ter van der Vis en Cor Blonk die nu de rechts- en linksbuitenplaats bezetten. Counters Direkt na de aftrap ging Texel in de aanval en kreeg Louis Uriot de eerste kans uit een voorzet over rechts van Willem Peter van der Vis. Het schot ging echter rakelings naast het doel. Hierna bleef Texel geruime tijd aandringen maar Purmerend verdedigde goed en zorgde voor enkele snelle counters. Na ongeveer twintig minuten bereikte een van deze uitvallen de rechtsbuiten van Purmerend die de bal goed voor het Texel-doel trok. Het was de Purmeren- der middenvoor die glijdend het doel punt scoorde. Het werd direkt hierna 20 toen keeper Aad Vaars een keihard ingeschoten bal aanvankelijk nog kon wegstompen maar toen deze voor de voeten van de Purmerend-linksbuiten terecht kwam, kansloos was, Texel bleef de rest van de wedstrijd wel de aanval lende partij maar tot de rust kwam er geen verandering in de stand. Fanatiek Ook de tweede helft kenmerkte zich door fanatieke aanvallen van de Texe laars op het vijandelijke doel. Al spoe dig kreeg Louis Uriot na een indirekte vrije trap een kans die hij gedegen af rondde. (21). Hierna deed Texel er al les aan om de gelijkmaker op het score bord te brengen maar de Purmerend- achterhoede gaf geen krimp. Willem Pe ter van der Vis schoot nog eenmaal kei hard tegen de kruising van paal en lat. Jan van Bennekom was ook een paar keer dicht bij een doelpunt. Het eindsig naal kwam echter bij 21 en hiermee was de S.V. Texel de verliezende partij. In de tweede wedstrijd van het nieu we seizoen heeft De Koog opnieuw een grote nederlaag geleden. SSV-De Koog werd 50. De Koog keek al na 5 minuten tegen een 10 achterstand aan. Deze vroege treffer bracht de Koger-verdediging wel even in moeilijkheden. Toch zou het nog een half uur duren eer het 20 werd, hoewel hier duidelijk buitenspel aan vooraf ging. Hiermee kwam tevens de rust. In de tweede helft kreeg de Koger verdediging weer handenvol werk en keeper Dekker had ruimschoots de ge legenheid zijn kwaliteiten te demonstre ren. Hij kon echter niet voorkomen dat SSV nog driemaal raak schoot, waardoor de eindstand uiteindelijk 50 werd. UITSLAGEN: ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1976: Dames: Tex. Boys 2-HOSV 1 2—1 Junioren: Texel C2-AFC '34 C2 1—5 SRC Cl-Tex. Boys Cl 6—2 Kaagvogels Cl-ZDH Cl 28 SRC C2-Cocksdorp Cl 0—7 Succes C4-De Koog Cl 010 HRC C8-Texel C3 0—3 Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp Al-De Koog Al 01 Afdeling B: Cocksdorp BI-De Koog BI 31 ZONDAG 26 SEPTEMBER 1976: Afdeling Noordholland: Purmerend-Texel 21 Tex. Boys-Kaagvogels 02 Zuidermeer-Coeksdorp 20 SSV-De Koog 5—0 Kwadijk-ZDH 2—1, Sint Boys-Oosterend 22 Texel 3-W.Waard 3 0—0 JVC 2-Tex. Boys 2 12—0 ZDH 2-BKC 3 3—1 Helder 5-Cocksdorp 2 42 Tex. Boys 3-Wiron 3 44 Texel 4-Flevo 6 4—1 Zeemacht 5-Tex. Boys 4 25 Junioren: Helder A2-ZDH Al 4—5 Helder Bl-Tex. Boys BI 3—1 De Boys hebben bij deze uitstekend draaiende tegenstander geen schijn van kans gehad. JVC bestond voor het me rendeel uit spelers die vorig jaar nog in het eerste speelden. Het was voor de Boys in hun eerste wedstrijd vechten tegen de bierkaai. ZDH 2 is er in geslaagd zich te her stellen na de zware nederlaag van vorige week. Ditmaal werd verdiend van het bezoekende BKC 3 gewonnen. Vooral André Bakker was overal op het veld te vinden. Er werd hard gewerkt door de spelers en dit resulteerde in een goede partij voetbal. Het eerste punt werd ge scoord door Jan Wienhols die er als de de kippen bij was toen de BKC-doelman een schot van Henk Bruin niet goed kon verwerken. BKC gaf zich echter niet gewonnen en het duurde niet lang of de stand was weer gelijk. ZDH kreeg op nieuw de leiding door een doelpunt van Wilco Bakker die met een goed schot een puntgave voorzet afrondde. Na de rust was iedereen er van overtuigd dat ZDH 2 het met deze 21 stand nog erg moeilijk zou knjgen. De bezoekers had den voor de pauze laten zien over een goede ploeg te beschikken. Het Hoorn- der team wist zich op hetzelfde niveau te handhaven en zelf nog een doelpunt te scoren. Met een geweldige spetter bracht Abe Zijm de stand op 31. Een goed resultaat voor ZDH 2 dat heeft la ten zien dat het er weer helemaal is. Boys 3 heeft geheel onnodig aan Wi- ron 3 een punt uit handen gegeven. Te gen de zeer jeugdige tegenstander was een 41 voorsprong opgebouwd. Toen moesten enkele spelers zonodig van plaats wisselen. Met de hakken over de sloot een 44 gelijk spel was het ge volg. Na een teleurstellende wedstrijd, een beetje mat, heeft Kaagvogels de volle winst binnengehaald. Ondanks het niet grootse spel verdienden zij de overwin ning wel door meer energie en beweeg lijkheid. Het begin leek goed door op en neergaand spel. De Boys-achterhoede bezondigde zich nogal eens aan te non chalant wegwerken waardoor de Boys keeper enkele keren goed corrigerend moest optreden. Een onnodig veroor zaakte strafschop bezorgde Kaagvogels na een kwartier spelen aan een 10 voorsprong. D. Burger gaf de Boys-kee per geen schijn van kans. In die eerste helft waren desondanks de beste kansen voor de Boys. De eerste was voor R. v. d. Stap die zich goed had vrijgespeeld doch de bal tegen de keeper opschoot. Even later schoot hij in moeilijke positie net naast. Bij een goed genomen hoekschop sprong G. Legierse hoger dan de Kaag vogels-doelman doch mikte met het hoofd net iets te hoog om doel te treffen. Het optreden van de scheidsrechter werd naarmate de wedstrijd vorderde steeds irriterender. Van een voordeelregel had hij blijkbaar nooit gehoord, zodat dik wijls de vaart uit het spel werd gehaald. De vooraf gemaakte afspraken met grensrechters werd volkomen genegeerd. Buitenspel vlaggen hielp dikwijls niet en als het geen buitenspel was floot hij wel. Dat het niet uit de hand liep was niet zijn verdienste. De tweede helft be gonnen de Boys met een offensief doch tegen de krachtig ingrijpende Kaagvo gels-achterhoede wisten ze zich toch In de eerste wedstrijd van het seizoen is Cocksdorp er niet in geslaagd een puntje te bemachtigen. In een gelijkop- gaande wedstrijd was het Zuidermeer die de kansen beter benutte en daardoor deze wedstrijd (die op een zeer zwaar veld gespeeld werd) naar zich toe trok. Cocksdorp dat na 20 minuten al moest wisselen na een blessure van een van de achterspelers (waardoor enkele omzet tingen in het elftal nodig waren, die het spel niet hen goede kwamen) kreeg Zui dermeer uitstekende kansen om een doelpunt te maken. De paal en de Zui- dermeer-keeper stonden echter succes in de weg. SVC 2 heeft ondanks een leuke partij voetbal de punten toch niet binnen kun nen halen. Beide partijen waren aardig aan elkaar gewaagd. Toen de Cocksdor- oer keeper uitgleed maakte Helder dank baar gebruik van deze meevaller. Door dat Cocksdorp na dit doelpunt nog iets meer op de aanval ging spelen wist Hel der met gevaarlijke uitvallen ook 20 te scoren. Vlak voor de rust kon Cocks dorp door middel van een goed opgezet te aanval (door H. v. d. Star) de achter stand verkleinen. Vlak na de rust werd het gelijk toen R. Veldman een wegens hand toegekende strafschop in het doel deponeerde. Helder had direkt een ant woord klaar en wist toch weer een voor sprong te nemen. Vlak voor tijd kreeg Helder ook een penalty waardoor de eindstand op 42 kwam. De heren van Tevoko 1 hebben zich zaterdag zonder veel moeite voor de tweede ronde van de bekercompetitie geplaatst, ten koste van The Serve uit 't Zand. Van erg goed volleybal was geen sprake. Tevoko bleek de competi tiewedstrijd van donderdag waarin met 31 werd gewonnen van VCSM uit Schagerbrug, nog duidelijk in de benen te hebben. Was er donderdagavond spra ke van een flitsende en gevarieerde aan val, zaterdagmiddag kwam een en ander niet erg uit de verf. Opmerkelijk was dat hoewel de tegenstander aanvallend weinig kracht had er toch in de verdedi ging van Tevoko van alles fout ging. Oorzaak hiervan was vooral dat er veel te afwachtend gespeeld werd, terwijl men eigenlijk The Serve (uitkomend in de tweede klasse) van het veld had moe ten spelen. Setstanden: 15-12, 15-4 en 15-12. 4—1 3—3 4—1 4—7 0—4 0—7 6—1 2—0 2—2 3—2 Uitslagen: le klasse: JKM-'t Galjoen Dubbeldik-Reizenboetiek De Zwaan-Casino 2e klasse: Topido-ZDH 1 Badhotel-Knudde Jelleboog-Texelse Boys 1 Nioz-Rab 3e klasse: Amro-Brandweer Tex. Boys 2-Vergiet Oosterend 2-ZDH 2 Programma: woensdag 29 september: 18.30 u.: Casino-'t Galjoen 19.15 u.: Reizenboetiek-Oosterend 1 20.00 u.: Texelse Boys 1-Rab 20.45 u.: Nioz-Knudde 21.30 u.' Topido-Badhotel Tijdwaarneming: Jelleboog Commissiedienst: C. Bonne donderdag 30 september: 18.30 u.: Oosterend 2-Texel 19.15 u.: ZDH 2-Amro 20 00 u.: ZDH 1-Jelleboog 20.45 u.: Brandweer-Texelse Boys 2 Tijdwaarneming: F.C. Knudde Commissiedienst: H. J. Pennings In een voor het talrijke publiek aan- trekelijkc wedstrijd hebben Oosterend en Sint Boys de punten gedeeld. Sint Boys had gedurende de hele wedstrijd een veldoverwicht, maar de uitvallen van Oosterend betekenden een voortdu rend gevaar voor de Sint Boys-defensie. SVO nam een 20 voorsprong, maar moest toestaan dat een fel vechtend St. Boys in de slotfase de stand in even wicht bracht. BMEYEN WiLEZEBS- BUTEN VEft*N7W10flD£UttH£D \BM DÊBEDAKTB weinig reële scoringskansen te schep pen. De Boys-achterhoede moest zeer at tent blijven op de gevaarlijke tegensto ten van Kaagvogels. Het verre opdrin gen werd de Boys na een kwartier bijna noodlottig. De Boys-keeper trachtte door snel uitlopen het gevaar nog te bezwe ren doch werd keurig omspeeld. Links back N. Zoetelief was echter intussen snel ter plekke om de Kaagvogels-spits het scoren te beletten. 10 minuten voor tijd werd het pleit beslecht toen R. Dijk stra jr. een kans benutte door de bal via de binnenkant van de paal te scoren. Wat de Boys ook daarna nog probeerden de goed reagerende Kaagvogels-doel- man capituleerde niet. ZDH is er niet in geslaagd in de uit wedstrijd tegen Kwadijk een punt mee te nemen. Voor de rust zat er tegen dit pas gedegradeerde team nog wel een overwining in maar domme fouten re sulteerden in een tweetal tegentreffers die voorkomen hadden kunnen worden. Opvallend tijdens de wedstrijd was het vele gepraat van de spelers onderling hetgeen het spel niet ten goede kwam. Ook de thuisclub deed hier flink aan mee en het had tot gevolg dat twee spe lers van Kwadijk genoteerd werden. Reeds na drie minuten nam de thuis club de leiding toen de ZDH-achterhoe- de de buitenspelval open dacht te zetten. Het doelpunt van Kwadijk werd echter door de scheidsrechter toegekend, en de stand kwam hiermee op 10. ZDH kwam weer op gelijke voet door een doelpunt van Willibrord Bakker die een goede combinatie secuur af wist te ron den. Na de rust veroverde Kwadijk het middenveld en kreeg ZDH 't moeilijker. Het resulteerde in een doelpunt voor de thuisclub waardoor Kwadijk tenslotte toch nog de volle winst wist te bemach tigen. Het betekende een flinke teleur stelling voor de Hoomders die dit de bacle toch enigszins aan zich zelf te wij ten hebben. Bij een harde wind is dit weekend de twaalfde wedstrijden om het sportvis- kampioenschap van Texel gehouden In totaal verschenen 12 deelnemers bij de Kaap. Mede door de stevige wind die recht op de dijk stond werd het niet zo'n beste wedstrijd en waren de resultaten matig. Er werden in totaal 8 vissen op de kant gehaald met een gezamenlijke lengte van 160 cm. Eerste werd hierbij P. Verhagen (41 cm), tweede A. Banda (36 cm) en derde H. Martens (34 cm). De volgende wedstrijd in deze serie- ontmoetingen is op zondag 10 oktober van 8 tot 10 uur bij de Hornt. De jaarlijkse feestavond van de Sport- vissersclug Texel is op vrijdag 26 no vember in hotel „De Zwaan". Alle leden en belangstellenden zijn welkom. „De burgemeester is een domoor en de gemeenteraad is overal te stom voor". Dat schijnen de burgers van Hameien, heel erg lang geleden, geroepen te heb ben i.v.m. de rattenplaag waar boven- genoemden geen oplossing voor hadden, den. Aan die uitspraak moest ik denken bij het lezen van de ingezonden brief van het bestuur van „De Robbedoes" in deze krant van 24 september. Slechts zelden reageer ik op dergelijke ontboe zemingen maar hier is, naar ik hoop on gewild, duidelijk sprake van natrappen. 1. Wordt de raad onvoldoende feiten- kenis verweten. Dat is voor wat be treft onze fractie volstrekt onjuist, hetgeen het bestuur kan weten. Ge zien de reakties van de andere colle- gae-raadsleden wisten dezen ook zeer goed waarover het ging. 2. Het college zou onjuist/onvolledig hebben voorgelicht. Dat is ook on juist. Men leze pre-advies en de notu lering van de mondelinge toelichting. Dan wordt de „eensgezindheid" van schoolbestuur van de School met de Bij bel en de oudercommissie van de open bare school genoemd. Het is de eensge zindheid van kat en hond die het er over eens zijn dat zij niets met elkaar te ma ken hebben. De kern van de kwestie is dat samen werking tussen de beide scholen door de inspectie als voorwaarde wordt gesteld voor welke nieuwbouw dan ook. Het is duidelijk dat een situering van de nieuwbouw die niet op deze samenwer king geënt is, geen schijn van kans heeft op goedkeuring. Of men het daar mee Sint Boys begon zeer enthousiast en bouwde een groot veldoverwicht op. Het Oosterend-doel kwam onder hevige druk te staan, maar knap verdedigen van de Oosterenddefensie voorkwam een vroege openingstreffer van Sint Boys. Vooral voorstopper Jan de Vries speelde een gave partij voetbal. Gevaarlijke situaties Na ongeveer een kwartier spelen kreeg SVO wat meer vat op het spel. Bakker en Plaatsman wisten het mid denveld te beheersen en er ontstonden gevaarlijke situaties voor het Sint Boys- doel. Plotseling nam SVO een voor sprong toen De Waard een mooie combi natie met Androg via een hard schot doeltreffend afrondde. Het veldover wicht van Sint Boys werd groter en SVO kon met een 10 voorsprong gerustge steld gaan pauzeren. Na de rust een-* zelfde spelbeeld. Sint Boys bleef druk ken op het Oosterend-doel. De ploeg maakte echter de fout de verdediging te verwaarlozen, en weer was het De Waard die in samenwerking met ander maal Androg de stand op 02 bracht. Wissel Trainer Frederiks wisselde Witte nog in voor Kuiper om iets meer kracht in de verdediging te krijgen. Met nog 10 minuten te spelen leek de wedstrijd ge wonnen voor Oosterend. Sint Boys bleef ■echter vechten voor een beter resultaat. Totaal onverwacht scoorde Sint Boys- spits Gielus uit een onoverzichtelijke si tuatie. Bovendien kreeg het fanatieke Sint Boys-publiek nog hun zin toen in de laatste seconden alweer Gielus de toch wel verdiende gelijkmaker scoorde. eens is, doet al bijzonder weinig terzake. De geldkraan blijft dicht. Dat er, zoals het stukje suggereert, slechts sprake zou zijn van een aanva ring met averij is een illusie. Het nieuw- bouwplan is wel degelijk getorpedeerd. Zolang volledig geïntegreerd onderwijs voor 4- tot 12-jarigen nog geen feit is, blijft het slechts lekke schip genaamd „Robbedoes" nog wel drijven. Zolang men echter in Oosterend zo „eensge zind" blijft als thans stuurt men zonder twijfel aan op ondergang. Ik heb alle bewondering voor de akti- viteit van het ,,Robbedoes"-bestuur en wens haar alle goeds toe, maar het is jammer dat zij haar gal op de verkeerde plaats uitspuwt. F. Blanken Horizontaal: 1. deel van het jaar 4. sportartikel 7. sedert 10. te zwaar beladen 13. voornemen 14. Oosterse jongensnaam 16. mil. opleidingsschool (afk.) 18. meisjesnaam 20. eenh. v. elektr. stroomsterkte 22. treiter 23. beroep 25. mooie zwarte delfstof 26. het Romeinse rijk (Lat. afk.) 27. eikenschors 28. boom. 29. vaartuig (afk.) 30. op de wijze van 32. drank 34. te zijner plaatse (Lat. afk.) 36. grondig 37. smaakstof 38. tandarm zoogdier 39. edelgrootachtbaar (afk.) 41. staatsbedrijf 42. vlaktemaat (afk.) 43. laatst leden (afk.) 45. vogel 47. onmeetbaar getal 48. drank 49. lichtgeraakt 50. ijzerhoudende aarde 52. weidedieren 53. gewicht 54. windrichting (afk.) 55. spijsverteringskanaal 59. slot 62. padvinder 65. wapen 66. tot nader order (afk.) 67. plaats in Italië Verticaal: 1. richting 2. speelgoed 3. schortje 4. de oudere (afk.) 5. straatsteen 6. dierengeluid 7. jongensnaam 8. meisjesnaam 9. precies 11. voegwoord 12. zangnoot 13. gelijk aan waarde 15. woede 17. plaats in Frankrijk 18. plaats in Overijssel 19. baardje 21. wellicht 23. voldoende tijd gelegen hebbende 24. verroest 29. bevel 30. groet 31. Oosterse titel 32. boom 33. Europeaan 35. bijbelse naam 40. pijn doen 44. verdriet 45. Alg. Transportonderneming (afk.) 46. indien 47. gewicht 48. deel van de dag 51. edelsteen 56. groet 57. deel van het kippenhok 58. titel (afk.) 59. voegwoord 60. beetje 61. Nederl. Radio-Unie (afk.) 63. karaat (afk.) 64. windrichting (afk.)

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5