Rabobank S Cjroen 2,'warL-Jexels in het harL, Veel hulde en geschenken voor 'tGaat, vanzelf! schrnverJ A van der Vlis ,,'t Lant van Texsel" werd officieel aangeboden Systeem-Sparen /paarbank wegens vakantie vanaf donderdag 4 november 1976 gevestigd in het noodgebouw in de Zwaanstraat Bejaarden naar NI0Z Vrouw bij aanrijding gewond Brokkenmaker reed door Van uw spaargiro leggen wij elke maand automatiseh iets voor u opzij Ontspannen optreden Zaanse 5 plus Al ie Kaarten Culturele manifestaties Tijdelijke vervanging maatschappelijk werker Havenrestaurant Texel gesloten Schade bij kop-staart-botsing van 3 t/m 26 november DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 OPLAGE 5200 Uitgave: BV v/h Langeveld De RoolJ Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Pellkaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, en Wessel B. Post, Oost 34, Oosterend, tel. (02223) 896. 90e JAARGANG No. 9123 8 PAGINA'S Versch(Jnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f9,80 p. kw 50 cent Incasso; los 40 cent Bank: Amro bank, Ned. Midd. Bank, Rabobank Advert. 38 ct. per mm excl. 4% BTW Dennen bij het Turfveld slachtoffer was mm geworden van vernielzucht. Een raam W'W ffff ffff Iff WJ w. W Ui ff Uvl V ff vff smeerolie uit een vat laten «regio- pen. In overleg met de leiding van het Ned. Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) heeft de Algemene Bejaardenbond afd. Den Burg voor haar leden op dinsdag 9 november a.s. een excursie georgani seerd. Het bestuur heeft gemeend dat de be jaarden zoveel mogelijk op de hoogte moeten blijven van wat op Texel op het gebied van wetenschappelijk onderzoek gebeurt. Men vindt het bijdragen tot versterking van de eigen persoonlijkheid en bovendien lijkt het de Bejaarden- bond nuttig dat ook ouderen kunnen meepraten over het hoe en waarom van het NIOZ op Texel. Het programma op 't Horntje bestaat onder andere uit een film en een korte rondleiding door NlOZ-personeel. Afsluitend zal gezamenlijk koffie wor den gedronken. Kosten zijn aan deze middag niet verbonden. Het vertrek is op 9 november 's middags om 2.30 uur per bus van de Elemert. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw D. Kooij-Kuijper, Beatrix- laan 74, Den Burg, telefoon (02220) 3767. De inschrijvingstermijn sluit zaterdag 6 november a.s. Met een bèkkenfractuur en een her senschudding moest de 25-jarige kleu terleidster H. Kcijser-Vlas zaterdagmid dag naar het ziekenhuis worden over gebracht. Ze was gewond geraakt bij een aanrijding op het kruispunt Bern- hardlaan-Waaldcrstraat even na 16.00 uur. Mevrouw Keijser zat in een door haar echtgenoot bestuurde Citroën 2CV die op genoemd kruispunt geen voorrang kreeg van Peugeot-bestuurder S. de W. uit Den Burg De W. reed op de Bern- hardlaan, stopte bij de kruising, meende dat de weg vrij was en trok op. De „eend" werd links geramd waarna deze tegen een andere stilstaande wagen werd geslingerd. De 2CV werd onher stelbaar beschadigd. De foto geeft een beeld van de situatie na het ongeluk, met de onvermijdelijke nieuwsgierigen die rond het reeds op de brancard lig gende slachtoffer zijn samengedromd. 118(1 In verband met de verbouwing van ons hoofdkantoor, zijn wij h ui«/l nederlond spaarspecialisten sinds 1817 De officiële aanbieding van het boek „f Lant van Texsel" is zaterdagmiddag uitgelopen tot een grootse huldiging van schrijver J. A. van der Vlis, die met dit levenswerk tien jaar bezig is ge weest. In vele toonaarden werd de 76- jarige ereburger geprezen, zowel na mens de officiële instanties als door mensen uit zijn vriendenkring. Een van de hoogtepunten van deze druk door genodigden bezochte bijeenkomst in de raadszaal was de toekenning van de „individuele" Dubbele Von Sion aan Van der Vlis. Zeer verrassend en geslaagd was ook het ten tonele ver schijnen van Ada van Holland en Schoüt Huydecooper ter illustratie van een door het burgemeestersechtpaar voorgedragen klaagzang over het door Van der Vlis ontdekte feit dat de legendarische Ada waarschijnlijk nooit op Texel is geweest. Twee vrienden van de schrijver (Dr. M. D. Dijt uit Haarlem en cellist Carel van Leeuwen Boomkamp) verzorgden een klassiek muzikaal intermezzo in de hal van het raadhuis. Minder klassiek maar even verrassend was de aanwezigheid van het draaiorgel De Tiet van Jan Zwan en - na afloop - het optreden van het Koninklijk Texels Fanfarekorps. Enkele sprekers onderstreepten hun gelukwensen met een bijzonder waarde vol geschenk, zodat Van der Vlis aan de ze middag onder meer een fles wijn uit 1918 en een schitterend gegraveerd glas werk overhield De schrijver werd onder al doze huldeblijken tot tranens bewo gen Tijd Het optreden van de Zaanse vijf en Alie voor het R.K. Vrouwengilde en de Plattelandsvrouwen trok vrijdag onge veer 250 belangstellenden. Het gezelschap bracht in de Burge meester De Koninghal een avondvullend veelal komisch programma. „De Zaanse vijf en Alie" bestaat uit een zestal huis vrouwen uit Zaandam die louter als hobby optredens voor verschillende in stellingen verzorgen. De dames treden op in verschillende genres. Zo trachten zij de zaal (veelal met succes) te bespe len op de Hollandse of Italiaanse toer Als begeleiding beschikken zij over een pianiste en zijn er nummers waarbij de gitaar of mandoline klinkt. De voorstelling van vrijdag vond plaats in een ontspannen sfeer die de aanwezigen erg boeide. Volgend voor jaar treden de Zaanse vijf opnieuw op Texel op; dan vermoedelijk in het C. E Gollards bejaardenhuis. De heer Martin Bakker, commissaris van de uitgeefster Langeveld De Rooij ging in op de lange tijd die met voorbe reidingen gepaard is gegaan. „De histo ricus is in tegenstelling tot de roman schrijver nooit klaar. Voor de uitgever, de zetter, de dukker en de subsidiever schaffers dringt de tijd, maar voor de schrijver niet want hij schrijft over de tijd, de tijd die hem dermate boeit dat hij de tijd vergeet!" Bakker bracht dank aan de instanties die de uitgave finan cieel mogelijk hebben gemaakt. Het boek is thans te koop voor ongeveer een der de van de werkelijke kostprijs en is daardoor bereikbaar voor een breed pu bliek. Lida van Wijk kwam daarop met hel boek naar voren, dat daarop door haar moeder mevrouw A. van Wijk-Lodder, directrice van Langeveld De Rooij aan de burgemeester werd overhandigd Evenwicht Burgemeester Sprenger vond dat met het verschijnen van dit boek het even wicht tussen natuurhistorie en cultuur historie was hersteld en meende dat het werk in het bijzonder daarom een aan winst mag worden genoemd. Bij het in zien van de drukproeven had Mr. Spren ger geconstateerd dat het boek een bij drage levert aan de aktuele discussie over Texelse problemen. De burgemees ter noemde het boek ook een streng ge weten omdat de schrijver melding maakt van het wegstoppen van de historische gevelstenen in hetraadhuis, het ontluis teren van de binnenring van Den Burg e.d. Stemmen uit het verleden Daarop schakelde een medewerker van de bejaardenomroep een bandrecor der in en klonken door de raadszaal de stemmen van de burgemeester als zijn voorganger Huijdecooper en mevrouw Sprenger-Pool als Ada van Holland: ,,'t A N. uit Haarlem ontdekte vrijdag middag dat iemand zijn op het terrein bij de „Texelstroom'-centrale gepar keerde auto (Opel Ascona) had aangere den. Het spatbord werd gedeukt. Er ble ven witte verfsporen achter, die de po litie mogelijk naar de dader zullen lei den. Kaarten voor de evenementen die in het kader van het 10-jarig bestaan van de De Koninghal worden gehouden kunnen vanaf heden afgehaald worden bij het raadhuis te Den Burg Ook zijn hier abonnementen voor de culturele manifestaties verkrijgbaar. In tegenstelling tot andere instanties op het raadhuis is de afdeling Culturele Zaken iedere werkdag tot 5 uur voor publiek geopend. Kaarten en abonnementen zijn ook te verkrijgen bij het VVV-kantoor aan de Groeneplaats. Bovendien zijn bij de aanvang van de voorstellingen eventueel nog kaarten voorradig maar men loopt dan wel de kans teleurgesteld te worden. Wegens ziekenhuisopname van maat schappelijk werker Frank van Lare zal hij tot omstrepks 15 november geen spreekuur kunnen houden Als mensen in die tijd hulp nodig heb ben kunnen zij bellen naar het hoofd kwartier van de stichting, Spuistraat 1 - 3, Den Helder, telefoon (02230) 15934. Er komt dan zonodig iemand vanuit Den Helder De heer J. P. Kikkert verblijdde de heer Van der Vlis met een 58 jaar oude jles wijn. Is mij een grote eer aanminnige vorstin, o lijdend voorwerp van Aleda's kwade zm. Met u te toeven in het nieuwerwets gevang \vaar Ada's beeltenis ontbreekt op het behang. Eilaas: wat restte van uw halfvergane glorie, Verdween vandaag uit mijn gemartelde memorie: 't Werd weggekrabbeld door de pen van Van der Vlis, Die meent dat uw verblijf hier slechts legende is. etc. Sion Met het schrijven van het boek vol bracht Van der Vlis als amateur een (Zie vervolg pagina 2) Drie in de rij op het Horntje staande personenauto's werden zondagmiddag beschadigd. G. van der S. uit Eierland botste tegen de achterzijde van de wa gen van een Amsterdammer. Deze bot ste als gevolg van deze duw tegen een daarvoor staande wagen van een Duit ser. Overzicht van de raadszaal toen daar zaterdagmiddag het glas werd geheven op het succes van „t Lant van Texsel".

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 1