S.V.Texel blijft punten verzamelen SVO versloeg Schoorl üTt Najaarsweer vormde enigel [schaduwzijde Tex. Boys 4-JVC 5 3-2 WGW 3-Tex. Boys 2 2-0 Zeemacht 3-Tex. Boys 3 72 1EN Minder krachtsverschil bij Wiron-Texelse Boys Twisk-Cocksdorp 00 SVC 2-0u<lesluis 3 3-2 Waard '75-De Koog 30 Volle winst voor Texel 2 ZDH op valreep geklopt Grote overwinning Oosterend tegen Huiswaard Mitra verloor kansloos Zaalvoetbal Bowlingcompetitie Opnieuw heeft het eerste team van Texel voor een overwinning gezorgd. Het was ditmaal een doelpunt van Klaas Dirk Koorn dat aan alle illusies van tegenstander Schagen een einde maakte. De bereikte 0-1 stand werd vooral door ingrijpen van Gert Pansier en Jan van Bennekom goed geconsoli deerd zodat met de volledige winst naar het eiland teruggekeerd kon wor den. Door afwezigheid van Jan Meeden- dorp trad Texel aan met Henk Jan Klok als linksachter en Willem Peter van der Vis als linksvoor. Er ontwikkelde zich direkt na de aftrap een snelle wed strijd met goede aanvallen van beide kanten. Bij Texel liepen deze meestal via Louis Uriot die ook deze middag weer een goede partij speelde. Henk Groen en Jan van Bennekom waren een paar keer met felle schoten dicht bij een doelpunt, maar de Schagen-goalie bleek ook een goede dag te hebben. Een mooie kans van Willem Peter van der Vis ging rakelings over. Ook de Schagen-voorhoe- de zat niet stil maar onder leiding van Klaas Dirk Koorn wist de Texel-verde- diging het doel goed af te schermen. Aantrekkelijke partij Tot aan de rust bleef het een aantrek- In de slotfase lieten de Boys de ver diende overwinning toch nog in gevaar komen. Slecht wegwerken bij hoek schoppen stelde JVC in staat om, bij een regelmatig opgebouwde 30 voorsprong voor de Boys, toch nog bijna langszij te komen. In de eerste helft scoorde eerst Jan Joma zeer beheerst en maakte Cees Smit met een uitstekende lob 20. In de tweede helft zorgde Theo Witte voor de uiteindelijke 30 einduitslag Na een goed gespeelde wedstrijd heeft Boys 2 in de slotfase zijn meerdere moe ten erkennen in lijstaanvoerder WGW 3. Tot 10 minuten voor het eindsignaal was de stand nog dubbel blank. Een paar foutjes in de Boys-achterhoede werden door de WGW-voorhoede doeltreffend afgestraft. Ondanks deze royale nederlaag heb- •n de Boys zich in deze sportieve wed strijd goed geweerd. Men keek al snel tegen een 10 achterstand aan maar E. Stiekema bracht de partijen weer even snel in evenwicht. Een foutieve beslis sing leidde het doelpuntenfestein van Zeemacht in. Een indirekte vrije trap werd door Zeemacht rechtstreeks inge schoten. Tot ieders verbazing keurde de heidsrechter het doelpunt goed. Bij de rust keken de Boys al tegen een 61 chterstand aan. De tweede helft gaf een leel ander beeld. De tegenstanders wa ren nu aan elkaar gewaagd. Beide wis ten nog eenmaal te scoren. Zeemacht uit ïen strafschop. B. Duin verzorgde het iweede Boys-doelpunt. VOO! 0,96 r 0,85 1,18 1,05 1,39 2,09 JITSLAGEN: IATERDAG 30 OKTOBER 1976: voor 3,98 0.98 1, 0, 1,08 1,25 1,05 0,1 g\fdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Schoorl lunioren: Tex. Boys AI-SVAP '74 Al Geelzwart B3-Tex. Boys B2 Winkel Cl-ZDH Cl Helder C2-Cocksdorp Cl De Koog Cl-HRC C6 Texel C3-Schagen C3 HRC C5-Tex. Boys Cl IV 'u ,5Uf< ipillen: :deling A: Tex, Boys Al-Texel A4 Tex. Boys A2-Texel Al Teel A3-De Koog Al 59 tfdeling B Texel B2-De Koog BI Texel B3-Tex. Boys BI ifdeling C. Texel Cl-De Koog Cl Texel C2-Texel C3 3,48 2,48 5,9t 2,28 4,! 3,41 0.6) 1,! 1,41 0,6) 0,! 1,: 0.9) 1,! 1,4! 1.1) 1.2) 1.1) ONDAG 21 OKTOBER 1976: 0,8! 1,1 - 0,9) 0,5! 0,6) U fdeling Noordholland: Schagen-Tcxel Wiron-Texolse Boys Twisk-CockSdorp HSV Waard '75-De Koog ZDH-Andijk Oosterend-Huiswaard Texel 2-Schagen 2 JVC 2-Texel 3 WGW 3-Tex, Boys 2 Oosterend 2-ZDH 2 Cocksdorp 2-Oudesluis 3 Zeemacht 3-Tex. Boys 3 ZDH 3-Wiron 3 Texel 4-DWOW 5 Tex. Boys 4-JVC 5 9> inioren: Schagen A2-ZDH Al HRC BI-Texel BI HRC B2-Texel B2 HRC Cl-Texel Cl HRC C2-Texel C2 9) arnes: Tex. Boys-Ilpendam Tex. Boys 2-Winkel 2—1 6—5 1—1 2—1 0—3 23—0 6—2 0—2 13—0 0—U 0—7 1—0 0—1 4—0 0—3 0—1 1—1 0—0 3—0 1—3 5—1 2—1 2—2 2—0 3—2 3—2 7—2 1—4 2—2 3—2 1—5 16—1 8—0 6—2 11—0 1—2 1—3 kelijke partij voetbal maar tot scoren kwam het niet. Bij het begin van de tweede helft werd Willem Peter van der Vis vervangen door Piet Kikkert. Het spelbeeld veranderde er aanvankelijk niet zo veel door. Na een tiental minuten werden de aanvallen van Texel iets ge vaarlijker. Door een grotere snelheid van de kant van Texel zat er een doelpunt in de lucht maar het zou nog enige tijd duren eer het zover was Voorlopig wil de de Schagen-achterhoede van geen wijken weten. Kromme bal Een kwartier voor het einde kreeg Texel een vrije trap te nemen. Louis Uriot gaf een keurige pass naar Klaas Dirk Koorn en deze stuurde met een kromme bal de Schagen-keeper naar de verkeerde hoek, zodat de stand op 01 kwam. Hierna nam Texel het spel in handen en vooral Gert Pansier en Jan van Bennekom deden er alles aan om de overwinning veilig te stellen. Er was voor Schagen geen doorkomen aan en als sluitstuk stond Aad Vaars in het Texel-doel als dirigent van het geheel. Texel won ook deze belangrijke wed strijd verdiend, door een grotere inzet en vooral door een goede taktische in stelling. Wiron-Texelse Boys 1-1 De Boys hebben in de uitwedstrijd tegen een van de betere ploegen in de tweede klasse, een verdiend gelijk spel behaald. Het werd tegen Wiron in de Wieringermeer 1-1. Gehandicapt door het ontbreken van C. Kuip (uitstekend vervangen door Piet Duin) hebben de Boys op een zwaar be speelbaar veld, een moeilijke eerste helft beleefd. De eerste 10 minuten waren gelijk opgaand met de beste kansen voor de Boys Nadat echter Wiron een slech te doeltrap uitstekend benut hadden door een 10 voorsprong te nemen was het initiatief geheel voor de thuisclub !De Boys achterhoede kwam er echter steeds beter in en wist steeds een been tussen de Wiron-aanvallen te krijgen. Tegen het eind van de eerste helft ver vlakte het Wiron-offensief en konden de Boys weer tegenaanvallen opzetten. Vooral Rob van der Stap deed in dat opzicht uitstekend werk. Uit een van zijn voorzetten belette Gerard Lcgierse, hoog opspringend, de Wiron keeper deze aanval af te slaan. Koos Witte was snel ter plaatse om deze aktie doeltreffend af te ronden. Rust 11. In de tweede helft was Wiron veel in de aanval. De Boys achterhoede sloot echter goed en gaf weinig vele scorings kansen. De Boys aanvallen waren min der in aantal maar zeker zo gevaarlijk. Zo verscheen G. Legierse alleen voor de keeper doch wist de bal niet goed onder controle te krijgen. Een kopbal van R. van der Stap wist de Wiron-keeper met de grootste moeite te keren. Aan de an dere kant werd de Boys-doelman weinig op de proef gesteld. De schoten die nog gelost werden verdwenen over of naast het doel. Koploper Wieringerwaard, de volgen de tegenstander van de Boys, won met 50 van het toch niet zwakke DWOW. Cocksdorp heeft in een warrige wed strijd een kostbaar punt weggehaald bij Twisk. De wedstrijd werd vooral geken merkt door veelvuldig balverlies van beide partijen. Het resulteerde in een onoverzichtelijk geheel. Toch heeft SVC de beste kansen gehad. In het laatste kwartier, toen de Cocksdorpers voelden dat er meer in zat dan een gelijk spel, ontstonden reële mogelijkheden om de volle winst mee naar huis te nemen. Hiervoor ontbrak net dat tikje geluk dat nodig was om de kansen te verzilveren. De eindstand bleef gelijk aan de begin- stand. Maar omdat er een zware uitwed strijd verwacht werd is dit toch een heel behoorlijk resultaat. SVC 2 heeft een uitstekend resultaat bereikt door met 32 te winnen van Oudesluis 3. In het begin van de wed strijd zag het er naar uit dat SVC een makkelijke middag tegemoet ging. Na een half uur had SVC door doelpunten van H. v. d. Star (2x) en P. Douma al een 30 voorsprong. De tweede helft echter dacht men er iets te gemakkelijk over waardoor Oudesluis 2x tegen kon scoren. SVC moest nog alle zeilen bijzet ten om de overwinning alsnog uit het vuur te slepen. In de uitwedstrijd tegen Waard '75 heeft De Koog in Heerhugowaard een onverwachte nederlaag geleden. Het eveneens laag geplaatste Waard bleek ditmaal goed in vorm en de Koger elf kwamen er met een nederlaag van 30 nog aardig van af. Toch duurde het vrij lang voordat het eerste doelpunt werd gescoord. Het was pas 10 minuten voor de rust, toen Waard na een goede combi natie de overwinning inzette. In de tweede helft zakte het spelpeil aanmer kelijk. De Koger-aanval kon weinig ge vaar stichten in de hechte Waard-defen- Het tweede elftal van Texel heeft in een niet erg boeiende wedstrijd een 21 overwinning op Schagen 2 weten te be halen. Het was een strafschop die in de eer ste helft zorgde voor een 10 score in het voordeel van de Texelaars. Mis schien was het misnoegen hierover er oorzaak van dat het er na de pauze nog al hard toeging Aan beide kanten werd stug aangevallen maar het duurde tot ver in de tweede helft voordat Jan Pier- sma het tweede Texel-doelpunt zou scoren. Schagen deed er alles aan om toch nog een tegendoelpunt te laten aantekenen. Er ontstonden hachelijke momenten voor het Texel-doel. Tenslot te was een goed genomen vrije trap er de oorzaak van dat het bezoekende Schagen 2 de eer redde. Een kwartier voor het eind werd de stand 21 en hier bleef het bij omdat Texel het doel vol ledig afgrendelde. DEN HOORN Omdat ZDH met veel blessures zit en steeds met een andere opstelling in het veld komt gaat het tot dusver in deze competitie niet al te best. Het verlies tegen Andijk (13) was hier dit weekend opnieuw een uitvloeisel van. Al met al wisten de Zwaluwen zich tot ver in de tweede helft goed te handhaven. Tot 10 minuten voor tijd bleef het bij een hoopvol 11. Toen was het gedaan met de illusies want vlak achter elkaar vielen twee tegendoelpun ten en ZDH verliet teleurgesteld het terrein. In de eerste helft waren de bezoekers de betere ploeg en toen er ongeveer een half uur gespeeld was creëerde Andijk een doelrijpe kans Voorhoedespeler Ap pelman schoot geweldig hard in en via de vuist van Walter Grobowski vloog de bal in het net. Kort voor de pauze zag het er even naar uit dat ZDH een straf schop toegekend zou krijgen omdat de Andijk doelman Bram Brouwer vast hield. De scheidsrechter oordeelde even wel dat Brouwer de keeper had aange vallen en gaf hem een vrije trap. De ZDH-strafschop kwam tenslotte toch, maar het duurde tot 5 minuten in de tweede helft voordat het zover was. Bram Brouwer werd in het strafschop gebied onderuit gehaald en Henk de Ruiter voltrok het vonnis. Het zou tot diep in de tweede helft bij deze 11 stand blijven. Alhoewel de Hoomders veel in de aanval waren. Het tweede Andijk-doelpunt kwam nogal ongeluk kig tot stand. In de achterhoede van ZDH werd hands gemaakt maar omdat het duidelijk onopzettelijk wa$ werd hiervoor niet gefloten. Door verwarring bij de thuisclub verdween de bal echter achter doelman Grabowski in het ZDH- doel. Ook het derde Andijk doelpunt kwam nogal vreemd tot stand. Henk de Ruiter viel op de rand van het straf schopgebied en kreeg de bal tegen zijn hand waarop een penalty werd toege kend. Het was M. Ruiter van Andijk die de mogelijkheid om nog verder voor te komen niet onbenut liet. Even later ver liet een teleurgesteld ZDH het veld na een wedstrijd die helaas niet het ver diende gelijk spel opleverde. De grote overwinning van Ooster end op Huiswaard is er in de slotfase van de wedstrijd toch nog uitgekomen. Voor de rust leidde de thuisclub met slechts 1-0 en het duurde tot twintig minuten voor het einde voordat SVO de score verder uit kon bouwen. Ge zien het grote veldoverwicht van Oos terend viel de score nog wat magertjes uit, maar gezegd moet worden dat Huiswaard al het mogelijke heeft ge daan om de score zo draaglijk moge lijk te houden. Al direkt na het begin nam Oosterend met degelijk voetbal het heft in handen. Er ontstonden gevaarlijke situaties voor het Huiswaard doel, maar vooral Johan de Waard miste geluk met zijn schoten. Huiswaard kwam slechts sporadisch tot een uitval, al waren die niet geheel van gevaar ontbloot. Keeper Koning voor kwam zelfs een achterstand voor SVO door een inzet van Huiswaard-spits Kraal nog net naast het doel te tikken. Resoluut Na 20 minuten spelen nam de thuis club toch een verdiende 10 voor sprong Een hoge voorzet werd door Jo han de Waard voor de voeten van Ewald Witte gekopt en deze klopte de Huis waard keeper resoluut. Het leek er even op dat Oosterend al voor dc rust tot een grotere score zou komen, maar het ont brak de SVO-aanval aan geluk. De rest ging dan ook in met een nogal onzekere 10 stand. Na de rust probeerde Oos terend met een fel offensief definitief afstand te nemen. Er ontstonden diverse kansen maar een doelpunt bleef uit. De thuisclub kreeg het zelfs even zeer moei lijk toen vooral door onderling veel ge praat de concentratie verzwakte en de fensief fouten werden gemaakt. Geluk kig kopte Johan de Waard Oosterend 20 minuten voor tijd naar een 20 voor sprong zodat de rust in de ploeg hersteld werd Penalty Vijf minuten later werd Wim van He ringen gevloerd in het strafschopgebied en de toegekende penalty werd feilloos verzilverd door Jan de Vries. Als door een wonder werd het geen 40. Op alle manieren vlogen de ballen over en vlak naast het Huiswaard doel. Onverwacht viel zelfs een tegentreffer. Een overtre ding op de rand van het strafschopge bied werd bestraft met een vrije schop. Voordat de SVO defensie goed en wel opgesteld stond lag de bal al achter een verbouwereerde keeper Koning. Erg on der de indruk was SVO hiervan niet. Enkele minuten later scoorde Johan de Waard zijn tweede treffer door een schitterende omhaal die de handen van het publiek op elkaar bracht. In de laat ste minuut maakte Wim van Heringen er zelfs nog 51 van zodat toch nog een grote overwinning bereikt werd. De inleiding op bet tijdens een regenbui gescoorde) tweede SVO-doelpunt. Enkele se conden later zou de bal links van de Scboorl-keeper in bet doel belanden OOSTEREND - De wedstrijd die het eerste zaterdagelftal van Oosterend dit weekend tegen Schoorl speelde kenmerkte zich door vrij koud weer waardoor het een nogal kille vertoning was. Er werd goed gevoetbald en SVO heeft kans gezien een mooie 2-1 over winning te boeken. Beide Oosterend doelpunten kwamen voor de rust tot stand. Na de thee kon de achterhoede van de thuisclub door een dekkings- fout niet verhinderen dat de Schoorl- elf ook een keer scoorde. Het bleef hierbij en de uitslag was een goede afspiegeling van de veldverhouding. Het publiek had er voor de overgrote meerderheid de voorkeur aan gegeven de ontmoeting vanuit de kantine te vol gen zodat er maar ccn tiental toeschou wers langs de zijlijn stond. Op het veld waren beide elftallen vooral vlak na het begin van de wedstrijd erg aan elkaar gewaagd. Het gevolg was dat de beide doelen slechts weinig bestookt konden worden. Toen dan ook een van de SVO-aanval- len zo dicht bij het Schoorl-doel kwam dat het gevaarlijk begon te worden voor de Noordhollanders raakte men dusda nig in verwarring dat het een doelpunt opleverde. De goal kwam op naam van de Schoorl-speler Willem van Otigem. Hij trachtte een over rechts ingeschoten harde bal van Ruud Timmer te keren, en kreeg hem tegen zijn dijbeen in plaats van op zijn voet. Bij een uiterste poging de afspringende bal voor het doel weg te halen verdween deze links van doelman Ype Mintema in de touwen. Lumineus De mooiste goal van de wedstrijd kwam (ongeveer een kwartier later) in de 35ste minuut, toen SVO-linksbuiten Jan Brouwer vanaf de rand van het doelgebied een lob afgaf. Waarschijnlijk was het gladde veld er debet aan dat sie. De vele vrije trappen voor De Koog werden tevens onvoldoende benut en na een kwartier maakte de midvoor kop pend 20. Dit leek ook de eindstand te gaan worden, maar enkele minuten voor tijd draaide een hoge voorzet geheel on verwacht in het Koger doel. Hiermee was een 30 stand bereikt en daar bleef het bij. de Schoorl-keeper niet snel genoeg ach teruit kon lopen. Bovendien verkeek hij zich op het lumineuze boogballetje dat juist boven de toppen van zijn vingers en minder dan een centimeter onder de lat in het doel verdween De 20 voor sprong was een feit en terwijl het weer steeds druiliger werd en nog meer pu bliek de kantine opzocht verplaatste de aktie zich naar de middencirkel. Kees Oosterhof, Wim Jas en Jaap Vlaming deden hier gezamenlijk verwoede po gingen hun voorwaartsen aan het werk te zetten. De blauwhemden uit Schoorl wisten echter verschillende malen de buitenspelval open te zetten zodat er geen doorkomen meer aan was Uitval len onder leiding van Schoorlaanvoerder Henk Smit werden aan de andere kant in de kiem gesmoord door o.a. de hard werkende Jan van Dijk Overwicht Vooral na de rust werden de weers omstandigheden steeds belabberder. Na dat het spel tijdens het eerste half uur na de pauze volgens hetzelfde stramien voortkabbelde als er voor kwam er weer aktie. Er ontstond een duidelijk over wicht voor Oosterend Een kogel van Wim Jas verdween in het zijnet en een welgemikt schot van Jan van Dijk werd door keeper Mintema met moeite van de doellijn geplukt. Even later (na on geveer een half uur) was het Jan Brou wer die kon doorbreken Zijn poging om de stand een nog beter aanzien te geven trof het zijnet. Een zekere desillusie maakte zich hierna van de SVO-ploeg meester Het mislukken van al deze doelrijpe kansen mondde namelijk uit in een verrassende Schoorlaanval. SVO- doelman Rob Haak verwerkte de bal aanvankelijk tot hoekschop. De vervol gens door de eerder zo onfortuinlijke Van Otigem voor het doel gebrachte cor ner leverde Schoorl een verdiend punt op. Maker ervan was Kees Oud en hij liet Rob Haak geen enkele kans. Regen Oosterend deed er hierna van alles aan een nog betere einduitslag op het scorebord te brengen. Het zat er echter niet in en terwijl de regen het veld en de spelers steeds meer overspoelde ver streken de laatste minuten De mannen van aanvoerder Jan Oosterhof die deze competitie met drie verloren wedstrij den slecht begonnen behaalden nu met 21 de volle winst. Het was een duide lijke zege in een ontmoeting die het aan zien ten volle waard bleek. Het herenteam van Mitra heeft na de opgaande lijn die zich de laatste weken inzette, geheel tegen de verwachting in geen kans gezien de ontmoeting met VCSM uit Schagen in een overwinning om te zetten. Een drie-nul nederlaag werd hun deel in de uitwedstrijd die meetelt voor het kampioenschap van de lste klasse regio Den Helder. Door zwak aanvallen en weinig prak tische beweging in de defensie ging het in de eerste set al mis. Het resulteerde in een 159 stand. Plannen om het in de tweede set dan maar beter te doen, lie pen ook op niets uit. Hoewel de setstand aangeeft dat het iets beter ging (1513) was het resultaat opnieuw negatief. In de derde set was de aanval van Mi tra meer op dreef. Er werd een voor sprong genoteerd van 79 en daarna nog een keer 1112. VCSM was ten slotte toch opermachtig en controleerde hierna de wedstrijd volledig. De Mitra- heren verspeelden hun kansen op een betere klassering. Ze bleven op 12 staan terwijl de Schagers uitliepen naar 15. Totaaluitslag dus 15-9, 15-13 en 15-12. Programma: woesndag 3 november 1976 18.30 u.:FC Knudde-ZDH 1 19.15 u.: JKM-De Zwaan 20.00 u.- 't Galjoen-Reizenboetiek 20 45 u Dubbeldik-Oosterend 1 21.30 u.: Badhotel-Topido Tijdwaarneming: FC Vergiet Commissiedienst: C. Kok donderdag 4 november 1976: 18.30 u.: Jelleboog-Nioz 19.15 u.: Amro-Oosterend 2 20.00 u ZDH 2-FC Vergiet 20,45 u.: Rab-Texelse Boys 1 21.30 u.: Texel-Texelse Boys 2 Tijdwaarneming. Dubbeldik Commissiedienst: P v. d. Gracht 3 november, 8.30 uur: Strandplevier-Toyota Crossteam-Pioniers Rentenaar Opel-De Ridder 3 november, 10.00 uur: Dogs-TZN Wielewaal-Mets Kockey-De Koogel 4 november, 8.30 uur Pins-Oldtimers Timmer-Sommeltjes Bremer-Ran 4 november, 10.00 uur: Bistro-Team 85 JKM-Brandsen Juliana-Vitro Bantiks

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7