Geslaagde patiëntendag in „Panorama'9 Voor het weekend Doorgereden Verkoopmiddag bracht ƒ1800. op Weinig publiek bij Ruiterfestijn LAATSTE NIEUWS: Hert overmeesterd Schaakclub „En Passant" v Kinder- en damesmaillots Sportshop Kindershop Raadsvergadering Damesspijkeroverails 4- Sportshop - Kindershop 4- Eilandcompetitie volleybal De greppel in Beroepsschrift ingetrokken Gemeentelijke subsidie ook voor doe-het-zelvers bij rehabilitatie Regenkleding en laarzen Sportshop - Kindershop Zon, maan en hoog water Zuigelingenbureau Artsen: Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten De afdeling Texel van het Rode Kruis heeft 38 Texelaars die zich niet of zeer moeilijk kunnen voortbewegen en daar door slechts zelden de deur uitkomen, een fijne dag bezorgd. Woensdag wer den ze naar de jeugdherberg „Panora ma" gebracht waar hen een afwisselend programma werd aangeboden. Een en ander gebeurde ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Texelse Rode Kruis-afdeling, maar het was zo'n suc ces dat periodieke herhaling niet is uit gesloten. De mensen die voor deelname aan de ze dag in aanmerking kwamen waren opgespoord door bemiddeling van art sen, Groene Kruis-zusters en door tips van kennissen. De heer E. Loerakker uit De Cocks- dorp vertoonde zijn populaire dia-serie over Texel, J. C. Bruin draaide films, het bejaardenkoor trad op, mevrouw De Graaf verzorgde enkele Texelse voor drachten en er was een smakelijk diner Tussendoor bestond uitgebreid gelegen heid voor onderling contact en daarvan werd gretig en tot aller voldoening ge bruik gemaakt. Mogelijkheden om te rusten waren er ook. Het Rode Kruis had voor bedden gezorgd. Bestuursleden van de afdeling, de wel farewerksters en leden van de kolonne die bij het evenement waren betrokken DE COCKSDORP De dinsdag dooi de Zusterkring De Cocksdorp gehouden verkoopmiddag ten bate van de Her vormde kerk heeft /I 800,opgeleverd. Het bedrag zal gebruikt worden voor de aanschaf van o.a. verlichtingsappara- tuur en bovendien zullen er onderhouds werkzaamheden aan het kerkgebouw van verricht kunnen worden. Aan de middag, die getuige de op brengst veel belangstelling heeft ge trokken werd meegewerkt door onge veer 30 dames. De prijzen die gevallen zijn tijdens de gelijktijdig gehouden verloting zullen op een later tijdstip bij de winnaars worden afgeleverd. DE KOOG Waarschijnlijk was het minder goede weer er zondag debet aan dat de dressuur- en springwedstrijden die door Ruitcrcentrum Bornrif werden gehouden een geringe publieke belang stelling trokken. Omdat er tegen het eind iets meer toeschouwers waren, werd een extra springdemonstratie inge last waaraan alle ruiters hebben deel genomen. Dc ruiters waren in drie klassen inge deeld; beginnelingenklasse, middenklas se en zware klasse. Uit de einduitslagen werd eens te meer duidelijk dat zij die over een eigen paard kunnen beschikken betere resultaten hebben geboekt. Ook in dit opzicht baart oefening kunst en met eigen materiaal is daar meer gele genheid voor. Toch hebben ook de anderen leuk en goed hun best gedaan en is het geheel op een sportieve wijze verlopen. Tijdens de zondagavond op manege Bornrif gehouden vergadering werden prijzen in diverse klassen uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: Beginnelingenklasse: 1. Patrick de Boer; 2 José Nijssen; 3. Claudia van Halderen; 4. Addy Smit. Middenklasse.' 1 Gerrv Festen; 2. Ca- rolien Schraag; 3. José Rijk; 4. Truus de Boer. Zware klasse: 1. Marrit Kikkert; 2. Mirjam Bohnen; 3. Linda Veenstra; 4. Willy Waaier. Na afloop van de prijsuitreiking werd het voorlopige bestuur van de nieuw bakken ruitervereniging gekozen. Voor zitster werd Annelies Rommel en als secretaris en penningmeester werden respectievelijk de heren Zwaan en De Vries gekozen. Als leden van het dage lijks bestuur werden benoemd de dames De Boer en Veenstra. Als jeugdleden traden toe Judith Zwaan en Hennie Fes ten. hadden een drukke dag, maar waren eensgezind voldaan omdat de reakties zeer positief waren. Vermeldenswaard is de medewerking van drie koks van de marine die over de patiëntendagen in de krant hadden gelezen, spontaan hun diensten aanboden en daarvoor een snipperdag opnamen. De hele dag heb ben ze zich in de keuken verdienstelijk gemaakt. De foto geeft een overzicht van de Panorama-zaal tijdens het middagpro gramma. Met een welgemikt schot uit zijn ver- dovingsgeweer heeft wachtmeester Henk Harmers uit Hoofddorp gistermiddag om kwart voor twee dc reebok overmees terd die dinsdagavond ontsnapte uit kin derboerderij De Mient (zie artikel voor pagina). Samen met wachtmeester Rob Kuulkers van de Texelse rijkspolitie was hij urenlang op speurtocht geweest in het bos en het recreatiegebied ten zuiden van De Koog. Verschillende bewoners van deze om geving belden dat ze het dier op hun erf hadden gezien Maar de politiemannen waren aanvankelijk steeds te laat De laatste melding kwam van camping De Bremakker waar het hert nieuwsgierig door de ramen van de beheerderswo- ning gluurde. Korte tijd later kon hier het succesvolle schot worden afgevuurd De 6 cc Rompun-verdovingsvloeistof deed 't hert binnen enkele minuten door de kniëen gaan. De poten konden daarop worden samengebonden. Met het politie- busje werd het hert naar de familie De Maesschalck aan de Muijweg in Eier- land gebracht. Hier zal het zijn verdere leven mogen slijten. De hier aanwezige twee vrouwelijke herten staan geheel tot zijn beschikking zodat mag worden verwacht dat het dier niet opnieuw het avontuur elders op het eiland zal zoe ken. Wactmeester Harmers is ervaren in het op deze manier vangen van losge broken dieren. Er wordt herhaaldelijk een beroep op hem gedaan. DROS MOEST VF.ER LATEN Een van de belangrijkste aspecten tij dens de deze week gehouden clubont moeting was wel het gelijke spel dat J. Dros moest toestaan aan „new-comer" M. Vitali. Uitstekende vorm bewees ook F. Eijgenraam in zijn partij tegen J. Hoogcrheide. Uitslagen: C. Kuip-H Goslinga 01 P Cornelissen-K. Bos 01 M. Vitali-J Dros Vz-Vz 'J. Hoogerheide-F. Eijgenraam 01 C. Witte-J. van Heerwaarden 10 A. Terpstra-H. van Daalen 01 G. van Es-P. Bergman 10 A. C. Bakker-G. Zoetelief Vz Vz K Bos-J. Hoogerheide 01 C. Kuip-J. Rienstra 10 K. J. den Haan-J. Witte 10 P. Bergman-P. Krugers 10 Zaterdag 6 november speelt ,,En Pas sant" tegen VW 3 in Alkmaar. -ft <~c alle kleuren, vanaf ƒ11,95 4" 4- 4- Een Texelse vrouw reed maandag op het parkeerterrein achter Modehuis Moerbeek 'n geparkeerde wagen aan. Er ontstond een flinke deuk. De vrouw reed door, maar een voorbijganger gaf haar kenteken aan de politie door, zodat zij naderhand kon worden aangehouden. Dinsdagavond 9 november vergadert de gemeenteraad, aanvang 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Notulen. 2 Ingekomen stukken en mededelin gen. 3 Behandeling van het beroepschrift van de heer W. J A. J. Peeters te De Koog tegen de weigering op zijn verzoek het pand Ruijslaan 1 anders dan als per manente woning te mogen (doen) ge bruiken. 4. Verdaging van de beslissing tot het vaststellen van een bestemmingsplan voor het buitengebied. 5. Vervalt. 6. Bepaling van het maximaal toelaat bare crediet voor 1977 op grond van de met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten aangegane rekening-courant overeenkomst. 7. Aangaan van een rckening-courant- overeenkomst met de Coöperatieve Raif- feisen-Boerenleenbank Texel w.a. voor het jaar 1977 8. Aangaan van een rekening-courant- overeenkomst met het kantoor Den Burg van de Amsterdam-Rotterdam Bank n.v. voor het jaar 1977. 9. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen ten behoeve van de dienst 1977 10. Vaststelling van een regeling inza ke het verlenen van bijdragen ineens aan huiseigenaren van gerehabiliteerde woningen. 11. Aanstelling parttime-begeleidings functionaris voor het vormings- en ont wikkelingswerk voor volwassenen. 12. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1975. 13. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1976. 14. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1976. 15. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1976. maten 34 tot 40 110,-4- Veld A: Heren le klasse: 8 30 u.. Koffiebar 1-Jelleboog J. Pijlman 9.50 u.: Gempo-Koffiebar 1 J. Driehuis Heren 2e klasse: 9.10 u Jozefschool-Aankoopcentrale W. Oskam Heren 3e klasse: 6 30 u.: Electrohuis-Strendsend J. Siebenga 7.10 u.: Vinke-Texelstroom K. Bremer 7 50 u.: S. Bremer-Tevoko jun. R. v. d Kooi Veld B Heren le klasse: 9.10 u.: Smash-Vopoda Schoorl A. v d. Vliet Heren 2e klasse: 7.50 u.:Bakkers IJzerh.-Timmers bak. E. Stiekema 8.30 u.: Grooten Slock 1-Casino 1 P. Knol Dames A klasse: 7.10 u.: Koffiebar 1-Vopoda Schoorl Jacq. Dros 9.50 u.: Timmers bakkerij-Lois Smash Dames B klasse: 6.30 u.: Tevoko jun. Dros Bakkerij D. Wit Veld C: Dames A klasse: 8.30 u.: Fam. Witte-Gyvo 2 T. de Ridder 9.10 u.: De Rog 1-Beekman A. Ipenburg Dames B klasse: 6.30 u.: Smash 2-Grooten Slock C. Kossen 7 50 u Gyvo 1-De Koogel G. Witte 9 50 u.: De Rog 2-Tevoko A G. Rüngs Bijzonder slecht weer was het dins dagavond: zware regen- en hagelbuien die gepaard gingen met onweer. Op ver schillende plaatsen sloeg de bliksem in, met schade aan televisietoestellen en lichtleidingen als gevolg. Op de Schil- derweg raakte J.v.d.K. door de hagel plotseling het zicht op de weg kwijt waardoor hij in een greppel belandde. Zijn Ford 15M moest worden wegge sleept. Het brandalarm omstreeks dezelfde tijd was geen gevolg, van blikseminslag, maar van een uit de hand gelopen spek- roken op het terrein bij „Rozenhout". De brandweer maakte korte metten met de vlammen. Op de terugweg naar Den Burg raakte van een der brandweerwa gens de aanhanger los. Deze kwam te recht tegen een Citroën 2 CV die daar door werd beschadigd B en W. vinden dat het pand Ruijs laan 1 te Dë Koog (thans bewoond door de heer W. Peters) permanent bewoond moet worden Ze hebben het verzoek van Peeters om het huis tot tweede wo ning of vakantiewoning te maken dan ook afgewezen. De heer Peeters nam daar echter geen genoegen mee en is bij de raad in beroep gegaan. Het college heeft de raad geadviseerd het beroeps- schrift ongegrond te verklaren. Tot een behandeling in de gemeenteraad zal het dinsdag echter niet komen want gisteren liet de heer Peeters weten dat hij zijn beroepsschrift wilde intrekken omdat hij erin geslaagd was zijn woning te ver kopen, voor permanent gebruik. Wie in het kader van de gemeentelijke rehabilitatieplannen zijn woning laat op knappen krijgt een subsidie van 35°/o in de kosten. De gemeente doet daar nog eens 10% bij als het werk door een er kende aannemer wordt uitgevoerd. De wethouders Zuidewind en Nauta vinden dat de gemeentelijke 10% achterwege moet blijven als de huiseigenaars het rehabilitatiewerk zelf uitvoeren. De col legeleden Sprenger en Westdorp willen de 10°/o in beide gevallen verstrekken. De gemeenteraad is nu gevraagd uit te maken wat er moet gebeuren. Het verschil van mening kwam in de vorige raadsvergadering aan het licht tijdens de bespreking van de voorgestel de bijdrageregeling. Zuidewind en Nauta vinden dat de gemeentelijke 10% is be doeld als stimulans voor de werkgele genheid in de bouw en vinden dat het geven van gemeentegeld aan doe-het- zelvers de beunhazerij in de hand zou kunnen werken. De andere collegeleden zien de bijdrageregeling in de eerste plaats als stimulans voor de rehabilitatie en niet alleen uitsluitend om het werk- gelegenheidsobject dat rehabilitatie te vens is. V V V V y. q voor groot en klein. inin ke r exel, aoru pn v< be' in 1 inde f>f 4C DONDERDAG 4 NOVEMBER In het Bondsgebouw bij de R K. kerk van Oudeschild wordt een interkerke lijke leesavond gehouden, 20.30 uur. VRIJDAG 5 NOVEMBER In „De Schakel" bij de Hervormde kerk Den Burg wordt een feestmarkt ge houden, aanvang 10.00 uur In de Burgemeester De Koninghal treedt een Georgische zang-, dans- en mu ziekgroep op; 20.00 uur. In de kapel van Zuid-Eierland wordt een verkoping plus bingospel gehouden; aanvang 19.30 uur. ZONDAG 7 NOVEMBER Om 14.30 uur begint in de Hervormde kerk van Oosterend de dienst waarin afscheid wordt genomen van ds. J. de Gier. DINSDAG 9 NOVEMBER De gemeenteraad vergadert aanvang 19.30 uur in het raadhuis. De zon komt 7 november op om 7.46 uur en gaat onder om 17.01 uur; 10 no vember op om 7 51 uur en onder om 16.56 uur. Maan: 7 nov. V.M.; 14 nov. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 5 november 7.22 en 19.29 Zaterdag 6 november 8.03 en 20.11 Zondag 7 november 8.38 en 20.48 Maandag 8 november 9.11 en 21.23 Dinsdag 9 november 9.44 en 21.54 Woensdag 10 november 10.18 en 22.25 Donderdag 11 november 10.51 en 22.54 Vrijdag 12 november 11.26 en 23.25 Zaterdag 13 november 12.01 en 23.56 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 9 november om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 10 novem ber om 13.30 uur. Vooi n, nt i d De 1 01£ 3 d in Ierse ushi 32- )ple bewi rlen| U Ri H. >1- gelb' kko tters etieb t/r 30 ti js v en 0 to' praa Uitsluitend vooi spoedgevallen Van vrijdagavonds 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp, tel. (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354 Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te- reaht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Znodag 7 november 1976 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds De Roest, dankdienst voor oogst en arbeid, m.m.v. de zondagsschool en een muziekgroep o.l.v. Jan Wieten. De Cocksdorp 10.00 u. eerw. heer E. Loerakker. Gezins-oogsl- dienst. Oogsctcollecte. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra viering avondmaal m.m.v. interkerkelijk koor o.l.v Dyo Wassink De Koog 11.00 uur ds. Hoekstra viering avondmaal Na afloop koffiedrinken De Waal 19.30 uur ds. De Roest Oosterend 10.00 u. zie Oudeschild 14.30 uur: Gemeenschappelijke dienst in Oosterend. Afscheid Ds. J. de Gier. Extra collecte voor de Kerkvoogdij. Uitzending afscheidsdienst 19.00 uur via ,,De Lichtboei" Oudeschild 10.00 uur ds. De Gier, Gemeenschappelijke dienst met Oosterend. Viering Heilig Avondmaal. Collecte voor de zending. GEREFORMEERDE KERKEN Vrijdag 5 november Den Burg 19.30 uur ds. Douwes Dankuur voor gewas en arbeid Zondag 7 november Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Nevendienst voor de oudere kinderen. Na de dienst koffie drinken in „De Poort". 19.00 uur ds. Douwes Oosterend 9.45 uur ds. Der Neder landen uit Middenmeer. Dank uur voor gewas en arbeid. 17.00 uur ds. Der Nederlanden GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dinsdag 9 november Oosterend 19.00 uur ds. J. S. v.d. Net uit Utrecht DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds Kuitse Uitzending „De Lichtboei" Kerkbusje Den Hoorn Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. Na afloop koffiedrinken. JEHOVAH'S GETUIGEN 18.30 uur Lezing 19.30 uur Wachttorenstudie „Een deugdelijke basis voor vertrouwen". ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 6 en 7 november 1976 Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei", zondag 10.45 uur Kinderoppas in „Witte Burcht", Molenstraat 19, tijdens de dienst van 10.45 uur. De Koog zondag 9.30 uur Oosterend zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp zondag 9.15 uur Den Hoorn zondag 10.45 uur Oudeschild zondag 19.00 uur E I 220) u ;e pr ïoem ver tiet t en (c dern at m weri de ïmei idsch kc rovei ikkei iet c auti e hie mach g, tagen inbir tijds< pla' bor zyr ast ei d, rif tel: lie so fING one Ri otheb arant 89, Ike v ;eersl fWIJZl iol W asser rijk i onze re da wpar aiëwi H. 28) 38 )or ri tige khedt ironie Burg ;erhe: aadbr tcenti eschil AAN OP IAAS OUW ME BEI KUB afc nnenl loneli ravens

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2