Tex. Boys-Oudesluis voortijdig gestaakt SVO speelde gelijk tegen koploper SRC Bep Vonk brak kuitbeen ZDH goed in vorm tegen GSV De Koog maakte fouten Gelijk spel in modderpoel Dames Tex. Boys-Purmerend Tex. Boys (D) 2 trok aan het langste eind Onnodig verlies voor ZDH 2 Damclub Texel vijzelde moreel op Sportvissersclub Texel „Heemschut" trok volle zaal Jazzgymnastiek vervalt Leen van Elk werd clubkampioen Wielervereniging Mitra-toernooi Bekers voor Volko en Tevoko Belangrijke telefoonnummers De wedstrijd Texelse Boys-Oudesluis die, naar het zich liet aanzien een dui delijke overwinning voor de Boys op zou leveren, is zondagmiddag voortij dig bij een 2-1 stand gestaakt. Oor zaak was een kuitbeenbreuk van trai ner-speler Bep Vonk toen vijf minuten van de tweede helft verspeeld waren. Mede door de nadelige invloed van re gen en wind kwam Vonk bij een kopbal door een ongelukkige manoeuvre zoda nig op hét spiegelgladde veld terecht dat hij zijn rechterbeen brak. Kort hierop staakte de scheidsrechter de strijd en werd Vonk naar het ziekenhuis vervoerd waar een gipsverband aangebracht is. Na deze voortijdige afloop heerste er in de Boys-gelederen grote teleurstelling omdat men deze trainer-speler nu wel erg lang zal moeten missen. Onder barre omstandigheden (regen buien en windkracht 9) bonden de Boys en Oudesluis de strijd aan. De Boys startten met de harde wind in de rug en togen dan ook direkt in de aanval. Al na en paar minuten resulteerde dat in een vrije kans voor Gerard Legierse. Deze wilde het echter te mooi doen waardoor de Oudesluis-verdediging toch nog kon ingrijpen. Behoudens een goede kans voor Jan Pool (net naast) wist de Oudesluis-verdediging verder goed stand te houden. Ook hun schaarse tegenaanvallen waren door knap samen spel niet van gevaar ontbloot. Goal Na 25 minuten spelen vielen er achter I ZDH heeft kans gezien in Groot Scher mer tegen GSV (op een zwaar veld en in itromende regen) een uitstekende 26 overwinning te behalen. In deze verre uitwedstrijd heeft voor- het opnieuw meespelen van Tonny iVaterman zich erg doen gelden. Zijn tuwende kracht en daarbij het hier- loor opgevijzelde moreel van de andere ipelers in de voorhoede heeft ditmaal at een erg positief resultaat geleid. „Guur weer" Reeds voor de rust namen de Hoorn- Iers al een 02 voorspomg via doel- >unten van Piet Zijm en Tonny Water- nan. Vooral de wind en het op zijn achtst gezegd „gure weer* waren de chuld van het aan beide kanten vaak oorkomende balverlies. Van goede pas- es kon niet veel sprake zijn. Toch bleef DH de gelukkigste partij. Na de rust kwam het hierdoor snel tot —4 (Bram Brouwer en Tonny Water- ïan). In deze fase ging GSV er eindelijk ?ts meer aan doen dan leidzaam af pachten. Vooral door windvoordeel laagden ze er in twee doelpunten in het et achter Walter Grabowski te „from- ïelen". Mogelijk was het een schrik- ffekt dat de ZDH-spelers moed gaf, op- ieuw alles op de aanval te gooien en iermee de voorsprong te handhaven, ram Brouwer voerde de voorsprong pnieuw op (25) en in de slotfase was et Enno Drijver die er met een mooie opbal 26 van maakte. ITSLAGEN: ATERDAG 27 NOVEMBER: fdcling Noordholland: Oosterend (Z)-SRC 1—1 inioren: ZDH Al-HCSC A2 1—4 Texel Bl-HSV BI 1—4 Texel B2-HSV B2 0—6 Tex. Boys Bl-Flevo BI 0—2 Oosterend Bl-JVC BI 5—0 Tex. Boys B2-HCSC B3 3—6 Texel Cl-HSV Cl 1—1 Texel C2-HSV C2 1—9 Texel C3-Oosterend C2 2—1 ■pillen: deling A: Cocksdorp Al-Texel A3 2—0 deling B Cocksdorp Bl-Texel B2 4—0 deling C: De Koog Cl-Tex. Boys C2 5—0 1NDAG 28 NOVEMBER 1976: deling Noordholland: Tex. Boys-Oudesluis bij 2— -1 gest. GSV-ZDH 2—6 De Koog-Schellinkhout 1—4 Succes 2-Texel 2 0—0 Texel 3-Schagen 3 1—0 ZDH 2-Vesdo 2 1—3 Oosterend 2-DWOW 2 8—1 Oosterend 3-JVC 4 1—6 Watervogelijs 5-Texel 4 2—2 lioren: Helder A2-Tex. Boys Al 0—1 mes: Tex. Boys-Purmerend 0—1 Tex Boys 2-DESS 1 1—0 elkaar drie doelpunten. Nadat Gerard Legierse een veel te nonchalant geno men strafschop had gemist (toegekend wegens het onderuithalen van de goed doorgebroken Rob van der Stap) volgde direkt hierop een tegenaanval van Ou desluis. Wegens het ten val brengen van een speler die door dreigde te breken kreeg Oudesluis een vrije trap te nemen. Over het muurtje heen werd deze uit stekend benut en dat betekende een on verwachte 10 voorsprong voor Oude sluis. Twee minuten later was het ech ter alweer gelijk toen Nico Zoetelief een hoekschop direkt in het doel deed be landen. De Oudesluis-doelman ging hierbij niet vrijuit. Vijf minuten later herhaalde dezelfde speler dit kunstje daarmee de Boys op een 21 voorsprong zettend. Vlak voor het rustsignaal had het 31 moeten zijn. Een uitstekende pass van Nico Zoetelief had Frits Schra- ma voor het inschuiven. Tot ieders ont zetting schoot hij echter hard naast. Gestaakt De tweede helft begon ondanks de te genwind) veelbelovend voor de Boys. Er kwamen nu beter opgezette aanvallen op Frits Schrama wist zelfs eenmaal te scoren. Dit doelpnt werd echter wegens buitenspel afgekeurd. Het bleef echter (op het gladde veld) een sportieve wed strijd waarbij van interessante spelmo menten sprake was. De ontmoeting was ongeveer 6 minu ten oud toen Boysspeler Bep Vonk na een ongelukkige manoeuvre op de gras mat- bleef liggen. Vermoedens dat hij zijn kuitbeen gebroken had werden na een twintigtal minuten door de te hulp gekomen arts bevestigd. Vonk was in de tussentijd op het veld gebleven omdat het onmogelijk was hem vandaar te ver voeren. Voordat de dokter was gearri veerd, werd besloten de wedstrijd te staken. Waarschijnlijk zal deze week beslist worden of de wedstrijd (op een later tijdstp) over- of uitgespeeld gaat wor den. DE KOOG Op eigen veld heeft De Koog 1 zondagmiddag een forse 14 nederlaag moeten slikken tegen een veel beter gemotiveerd Schellinkhout. De goal die de eer redde werd, zoals te ver wachten was, gemaakt door Kees van Beek. Het was toen met nog vijf minu ten te spelen voor De Koog een onmoge lijke zaak dit voorbeeld nog eens te vol gen. Schellinkhout maakte van deze apathie wel gebruik, strafte getreuzel resoluut af en kon met een 14 over winning de thuisreis aanvaarden. De Koog, dat het nog steeds zonder doelman Jan Dekker moet doen, speelde in de eerste helft een redelijke partij maar had niet veel in te brgen omdat er een felle wind stond en men ook tegen enkele stevige regenbuien in moest bok sen. Al direkt werden de Kogers door Schellinkhout enigszins onder druk ge zet. Daarom was het al spoedig duidelijk dat het eerste doelpunt van de gasten niet lang uit kon blijven. Onzeker op treden van de verdediging was een van de dingen waaraan dit te voorspellen was. Nadat er een doelpunt van Schel linkhout afgekeurd werd, was het kort hierna toch raak. De midvoor kwam al leen voor keeper Saai en maakte geen fout. Slim Een kwartier hierna werd het 02, na een poging de voorhoede van Schellink hout buitenspel te zetten. De slimme aanvaller van Schellinkhout ging ech ter zelf door. Keeper Saai gleed hem onderuit in het strafschopgebied en een penalty was het gevolg. Die werd ook benut en een 02 stand kon aangete kend worden. In de tweede helft, met de wind in de rug, kon De Koog meer opdringen. De eilanders bleven komen, maar een goed schot kwam er nauwelijks uit. Leo Schelfhout scoorde bijna, maar met veel moeite werd zijn kopbal door een Schellinkhout-verdediger van de doel lijn gehaald Door het drukken van De Koog bleef Schellinkhout wel gevaarlijk met de counter. Pas na 'n half uur had Schellinkhout succes bij zo'n snelle uit val. De midvoor ontving de bal en ver scheen na een één-tweetje alleen voor keeper Saai die hij op 't verkeerde been zette en de stand 03 maakte. Eindelijk Het duurde tot vijf minuten voor tijd eer De Koog eindelijk eens toesloeg. Uit een scrimage na een van de vele cor ners was het eindelijk Kees van Beek, die de bal in het net deponeerde. In de resterende minuten zag Schellinkhout toch nog kans om meer afstand te ne men. Keeper Saai kon de bal uit een vrije trap niet klem krijgen, waarna een attente tegenspeler gretig profiteerde: 14. Het was wel duidelijk dat De Koog vooral door fouten in de verdediging, deze wedstrijd geheel onnodig uit han den heeft gegeven. De wedstrijd tussen Texel 2 en Suc ces 2 die zondag in Hippolytushoef werd gespeeld is vooral na de rust een waar moddcrballet geworden. Er werd leuk gevoetbald maar veel leverde dit niet op. De keepers hadden weinig te doen en de 00 eindstand geeft dan ook precies de veldverhouding weer. Gelijk opgaand en schotloos bij regenachtig en winderig Texel 2 had voor de rust de wind mee en kreeg hierin verschillende goede kan sen die door een groot aantal slidings stuk voor stuk verprutst werden. Ook Succes 2 had met dit euvel te kampen, al dient gezegd te worden dat het verge leken met de toestanden na de pauze nogal mee viel. Beide keepers behoefden telkenmale slechts de in de modder ge smoorde ballen op te rapen en uit te trappen. Windvoordeel De ploeg uit Hippolytushoef wist na de rust met windvoordeel nog enig ge vaar te stichten. Even stond het Texel- doel met Charles Ipenburg aan groot gevaar bloot maar lang duurde dit niet. Even werden na een kwartier spelen een aantal counters op het Succes 2 doel ge plaatst. Kees Duin schoot juist voor langs en ook Adri van der Slikke kreeg een goede kans maar zijn schot was on zuiver. Incident Een kwartier voor het eindsignaal deed zich een incident voor toen M. Bak ker een officiële waarschuwing opliep. Hij zou een sliding niet correct hebben uitgevoerd en maakte zich erg boos toen zijn direkte tegenstander tot een hand gemeen over probeerde te gaan. De zaak werd bijtijds door scheidsrechter Kuier gesust. Hierna kabbelde de wedstrijd nog eni ge minuten voort zonder dat verande ring in de stand kwam. Het bleef daar om 00 waar iedereen toch wel tevre den mee kon zijn. Onder zeer slechte weersomstandig heden is de thuiswedstrijd tegen Pur- merend gespeeld. Het resulteerde in een 01 eindstand. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel in de eerste helft, toen de Boys door het windvoordeel overwegend sterker waren. Het doelpunt kwam voort uit één van de weinige counters van Purmerend. Een afstandsschot vlak onder de lat was onhoudbaar voor Els Boogaard. Ook de tweede helft was voor de Boys omdat Purmerend duidelijk niet goed met het windvoordeel wist om te springen. De kansen werden echter niet goed benut zodat de eindstand toch ondanks de veldverhouding in het nadeel van de Boys werd beslist. In de ontmoeting tussen Texelse Boys (d) 2 en DESS 1 viel het eerste (en enige) doelpunt van de wedstrijd al in de eerste minuut. Yvonne Veeger schoot op het doel en de achterhoede van DESS 1 deed de rest. De overige drie kansen die zich voor Texelse Boys voordeden werden niet benut. Gelukkig waren ook de elf van DESS I niet erg op dreef, waardoor uit eindelijk de winstpunten toch op Texel bleven. Hoofdzakelijk door het slechte weer leken de dames van Texelse Boys het na de score van 10 wel te geloven en de den eigenlijk met veel anders dan zor gen dat het zo bleef. Er kwamen nog wel enige reële kansen (met name voor Yvonne Veeger) maar deze leverden niets op. Er waren na de rust van beide kanten enkele goede spelmomenten maar het weer had duidelijk een negatieve invloed op het spel. Het had daarom best een leuke wedstrijd kunnen worden omdat beide damesteams achter elkaar op de ranglijst staan. Het heeft niet zo mogen zijn maar uiteindelijk zijn het wel de Texelse Boys dames die aan het langste eind trokken. In de stromende regen heeft ZDH 2 in Den Hoorn een geheel onnodige 13 nederlaag tegen Vesdo 3 geleden. In de eerste helft had de thuisclub het beste van hetspel ondanks de schuin over het veld staande setrke wind. Er werd leuk gecombineerd en er kwamen mooie kan sen maar helaas werden ze geen van al len benut en brak de rust met een 00 stand aan. Het optimisme van ZDH groeide maar helaas pakte het anders uit. Toen ZDH massaal in de aanval ging nam Vesdo de leiding. Jan Wienhols wist echter direkt daarna de gelijkmaker in de touwen te drukken. Daarna was het alom ZDH wat de klok sloeg, maar weer profiteerden de bezoekers van het vene opdringen en namen opnieuw de leiding. ZDH moest jagen voor de gelijkmaker maar die bleef uit. Het tegengestelde gebeurde want Vesdo profiteerde van een kapitale fout en het werd 13. Het was een ver velende onnodige nederlaag voor een redelijk spelend ZDH 2. MEDEDELINGEN Texelse Boys. In verband met het ongeval van Texelse Boys-trainer Bep Vonk trainen de dames nu alleen op dinsdagavond en de heren alleen op vrijdagavond. Er wordt vrijdag a.s. weer een contact- avond gehouden waarbij geklaverjast zal worden. Kopie voor de Boys krant s.v.p. uiterlijk vrijdagavond inleveren. A.W. Opnieuw heeft het eerste zaterdagelf tal van SVO kans gezien een uitstekend succes te behalen. Bij het bovenaan de ranglijst staande SRC werd in Schagen met 11 gelijk gespeeld. Het technisch duidelijk betere SRC werd hiermee de dupe van de goede inzet van de Ooster- enders. Met negen wedstrijden achter de rug had SRC tot dusver alle winstpunten thuis kunnen houden. Er werd zelfs niet een maal gelijk gespeeld hetgeen een totaal van 18 punten betekende. Aanvallend Vooral in de eerste helft was duidelijk merkbaar dat Oosterend wel iets onder deed voor de erg aanvallend spelende Schagers. Vooral Jaap Vlaming wist (door vel inzet) in deze periode de bal op het middenveld te houden waardoor het voor SVO mogelijk werd uitvallen te plaatsen. Pas na de rust kwam het tot doelpun ten. De eerste kon op het conto van SRC geschreven worden. Na een kwartier spelen werd een foute terugspeelbal van Jan Oosterhof de Oosterenders fataal toen de Schager linksbuiten snel toelo pend doelman Rob Haak wist te verras sen. Deze stand was echter van korte duur. Kort hierna vond er een door braak van Oosterend plaats waarbij Piet Door zaterdag het tweede team van Andijk met 713 te verslaan is dam club Texel voorlopig uit de degradatie- zorgen. Er wachten nu nog drie wed strijden waarin het Texelse tiental de kans krijgt de plaats op de ranglijst nog meer op te vijzelen. De eerstvolgende is op zaterdag 4 december wanneer men uit speelt tegen 't Zand. Uitslagen Andijk-Texel: A. Keppelhof-P. Kooiman 02 A. Burgmeier-P. Bakelaar 02 P. de Wit-C. Meedendorp 02 B. Vriend-C. Vinke 02 J. C. den Hartog-J. Hooijberg 20 J. Koster-W. Bakker 11 D. G. Blom-J. van Heerwaarden 02 C. Doef-J. Schoo 02 J. Groot-J. Vinke 20 P. Koning-C. Groenhof 20 van Groningen door de SRC-keeper ge mangeld werd. De door de scheidsrech ter toegekende penalty werd door Wim Jas benut en de stand was weer gelijk. Steunpilaar Dit zou tenslotte ook de einduitslag worden nadat een furieus aanvallend SRC nog getracht had er van alles aan te doen. Opnieuw was Jaap Vlaming de belangrijkste steunpilaar van het SVO-elftal. Hij was het die in de slot fase nog een zeker doelpunt wist te /voorkomen door achter de geslagen Oosterend keeper de bal van de doellijn te halen. De zondag op de Afsluitdijk gehouden Sint Nicolaas viswedstrijd heeft voor de Sportvissersclub Texel niet veel succes opgeleverd. Van de 12 Texelaars die er aan deelnamen viel er slechts één in de prijzen. Het was H. Martens die 40ste werd met 81 cm vis. Uiteindelijke win naar werd W. Heinen uit Zaandag die met 182 cm een reis naar Ierland in de wacht sleepte De eerstvolgende wedstrijd van de Sportvisersclub Texel wordt gehouden op zondag 12 december van 8.30 tot 10.00 uur langs de IJsdijk tussen Oudeschild en Oosterend. Op een bijeenkomst in De Witte Burcht sprak de heer Overdicp vorige weck voor het Katholiek Vrouwengilde over de Bond Heemschut. De lezing (ge volgd door een filmpje) werd bijge woond door omstreeks 60 belangstellen de dames. De uit Amsterdam afkomstige heer Overdiep is werkzaam bij Heemschut. Deze bond houdt-zich in het bijzonder bezig met de monumentenbescherming. In de lezing werd verder ingegaan op de geschiedenis van de monumentenbe scherming, verbetering van de leef baarheid in Nederland èn in de rest van Europ,a. Vooral de film gaf, na de ietwat taaie lezing, een aardig beeld van wat „Heemschut" (in Amsterdam in 1911 ontstaan) beoogt en doet. Omdat de Burgemeester De Koninghal a.s. donderdag niet beschikbaar is zal die dag door de gymnastiekvereniging Texel geen jazz-gymnastiek gehouden worden. Op de jaarvergadering van de Wie lervereniging Texel is Leen van Elk gehuldigd als winnaar van het senioren- clubkampioenschap. Het tweetal prijzen dat beschikbaar was voor de meest suc cesvolste renner bij de jeugd en de ju nioren, ging naar resp. Albert Winter en John Huydink. De wisselbeker die be stemd was voor de alg. jeugdclubkam- pioe^i ging naar Ronald van Boven. Si mon Appel behaalde in 1976 tijdens de competitie het hoogste aantal punten en ontving daar voor de wisselbeker. Op de vergadering die in „Olympic" werd gehouden, waren vrijdagavond vrijwel alle clubleden aanwezig. De be stuursverkiezing leverde op dat Jan Zuidewind voorzitter blijft en dat Jan van Boven gehandhaafd blijft als secre taris. Nieuwe penningmeester werd Ge rard Koom omdat Rinus Hoonderd er niet langer tijd voor vrij kon maken. Si mon Appel blijft bestuurslid-organisa tor. Evenementen Ook in het komende seizoen van de inmiddels 5 jaar oude vereniging staan weer een groot aantal evenementen op het programma Organisator Simon Ap pel maakte bekend welke plannen er zoal zijn. Voor de jeugd van 8 tot 14 jaar wil men volgend jaar enkele zg. „Dikke Ban denraces" gaan houden en daarnaast zijn er plannen om voor de Texelse bevol king te komen tot een fietsvierdaagse. Evenals dit jaar wil men ook in het lustrumjaar proberen een jeugddistricts- toumooi te organiseren. Voorjaars-, zomers- en najaarscompe titiewedstrijden zullen gehandhaafd blijven en er zullen weer enkele leden deelnemen aan de fiets-elfstedendtocht (afstand 230 km) die ieder jaar in Fries land wordt gehouden. Uit de rondvraag kwam naar voren dat veel leden er voor voelen om de win termaanden te overbruggen met een om 10 uur te beginnen bosloop vanaf „Bos en Duin". Eenmaal per maand gaat de wielervereniging schaatsen op de Alk maarder ijsbaan. Wielerdemonstraties Op de vergadering kwam ook het ge ven van wielerdemonstraties op uitvoe ringen ven verenigingen die dit op prijs stellen ter sprake. Ook wil men probe ren volgend jaar deel te nemen aan de in Den Helder te houden Tour de Lasalle. Het grootste probleem blijkt echter nog steeds het vinden van een goede spon sor. Belangstellenden voor de wielerver eniging kunnen altijd inlichtingen in winnen bij secretaris Jan van Boven, telefoon (02220) 3450. Uitslag voorjaarscompetitie jeugd: 1. Albert Winter; 2. Ronald van Boven; 3. Edo Kooiman. Uitslag clubkampioenschap jeugd: 1. Ronald van Boven; 2 Albert Winter; 3. pechprijs Edo Kooiman. Uitslag voorjaarscompetitie senioren junioren: 1. Gerard Koom; 2. Simon Appel; 3. Dirk Zuidewind. Uitslag clubkampioenschap senioren: 1. Leen van Elk; 2. Arie Huisman; 3. Simon Appel. Najaarscompetitie: 1. Leen van Elk; 2. Arie Huisman; 3. Simon Appel. Na ccn heroïsche strijd met het heren- tcam van Volko uit Kockengen is het veteranentcam van Mitra er tenslotte toch niet in geslaagd het Mitra volley- baltournooi als eerste te beëindigen. Vooral de laatste set van deze partij was erg enerverend. Het werd tenslotte 18-16 voor Volko dat hiermee voor een mooie 2-0 overwinning wist te zorgen. De in het Eierlandsche Huis gespeelde wedstrijden in het kader van het Mitra- tournooi hebben zaterdag flink wat pu bliek getrokken. De wedstrijden duur den in totaal ongeveer 8 uur (12.00 - 20.00 uur) en kenmerkten zich door een erg gezellige sfeer. Om alle teams evenveel tijd voor de wedstrijden te gunnen was men in te genstelling tot competitiewedstrijden overgegaan tot het spelen van twee sets. Eerste bij de dames werden uiteinde lijk de dames van Tevoko 1 die kans za gen twee maal tot winst en een maal tot en gelijk spel te komen. Aan dit toumooi werd deelgenomen door de volgende ploegen: Volko (heren en dames team), Werkhoven (heren- en damesteam), Tevoko (damesteam) en Mitra (2 herenteams en een damesteam). Poedelprijzen (taarten) werden ten slotte uitgereikt aan het Mitra dames team en aan de Mitra-junioren. Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7