Ouwe Sunderklaas WAT IK ZEGGEN WOU. Open brief aan Teso-directeur VERVOLG VAN PAG.1 Schade door gladheid Met brommer tegen geparkeerde auto Enquete met loterij 2.4 ton voor nieuwe riolering Hollewal B. en W. willen sluitingsuur cafe's niet wijzigen Bejaarden vieren kerstfeest Vrouw met gebroken enkel naar ziekenhuis GYT-leden turnden in Heiloo a eu Texel bijna twee uur zonder stroom NIEUW! Sportshop - Kindershop den en geen crossbaan op Texel?" vroe gen twee jongens in een zelfgemaakte brommer met zijspan Ook een vegetarisch eethuisje werd als een behoefte gevoeld. Enkele speu- lers waren bereid met zichzelf te spot ten, onder meer blijkens de „passieve Texelaar" die zich op sleeptouw laat ne men door overkantse investeerders, jon ge ondernemers en zelfs kapitaalver- strekkende Arabieren. Een grote groep met wagen hekelde het doen en laten van Texelse Courant- medewerker Wessel Post, zowel bij de uitoefening van zijn beroep als daarbui ten Er was veel werk van gemaakt en de teksten werden zingend gebracht, waarbij ook tal van andere personen en groeperingen een veeg uit de pan kre gen. De kruistocht van Fridt Blanken tegen alcoholisme en vandalisme had ook tot een grote voorstelling geïnspi reerd. De speulers dronken er een ste vige borrel bij want tenslotte moet je toch duidelijk laten zien wéér Fridt nu precies tegen is! NIRO De jongens die de illegale radio-om roep NIRO maandenlang in de lucht hielden speelden zichzelf en waren met een grote wagen naar Den Burg ge komen. Ze toonden indrukwekkende (soms van warmte rokende!) zendappa ratuur, lieten daverende muziek horen, interviewden toeschouwers en gaven veel technische informatie in de trant van „Kijk dit is maar een kleine anten ne, maar als we er genoeg vermogen achter zetten komen we tot in Zeeland". Onderhand een vast nummer met Ou we Sunderklaas is het optreden van de Farce Majeur-groep die het Texelse le ven en leed bezingt. In tien coupletten kwamen allerlei aspecten van de ~"^xel- se samenleving aan de orde. Veei jing helaas verloren omdat niemand zich de tijd gunde om alles te beluisteren. Een mobiele bar, voorzien van ^en ag gregaat, voorzag ieder van pils e pre senteerde zich als het alternatie^ voor het met ondergang bedreigde hotel „De Lindeboom-Texel" als marktcafé. Ex ploitant Eef Breeuwer kreeg van een andere groep 't advies om het te zoeken in exploitatie als bordeel. „Hij huurt een zoodje wilde wijven en zal weer in zijn handen wrijven" Bedoelde dames wé ren er dan ook: „Ik ben een van die wil de teven en zou voor „De Lindeboom" mijn lijf willen geven". Uitslagen Den Burg Jeugd: (enkelingen): 1 Gevangen wal rus, nr. 51 - 45 punten; 2. Texel Land schapspark, nr 32 - 43 punten: 3 Slui ting winkel van tante Door, nr 18 - 41 punten. Paren: 1. Walrus, nr. 9-47 punten; 2. Gerrit de Haan plus walrus, nr. 31-41 punten; 3. Koeientunnel, nr 15 - 40 pun ten. Groepen: 1. Bouwdorp, nr. 22 - 46 punten; 2. Groep Gerrit de Haan, nr 92 - 45 punten; 3. Ongevallendienst Texel, nr. 91 - 39 punten. De beker ging naar nummer 9 (het walrus-duo), de familie Westbroek, Bernhardlaan De jeugd zorgde voor totaal 117 voorstellingen. Ouderen, (enkelingen): 1. Jan Visser met zijn bruidenkoor, nr. 16 - 79 punten; 2. Vreemde vogel pikt sexkledmg, nr. 46 - 64 punten; 3. Gediplomeerde beun haas, nr. 86-61 punten. Paren. 1 Walrus, nr. 25 - 72 punten; 2. Doofpot, nr 32 - 68 punten; 3. Rabo- rehabilitaitehamer, nr. 52 - 65 punten. Groepen- 1. THESO, nr 22 - 84 pun ten; 2. Texels wel en wee, nummer 2 - 80 punten; 3. Gerrit de Haan, nr. 80 - 74 punten. De folklorebeker ging naar de voorstelling „Koeientunnel, nr. 63-71 punten Bij de categorie ouderen beoor deelde de jury totaal 92 voorstellingen. Oudeschild In Oudeschild was de organisatie in handen van de Gemeenschap Oude schild. Het aantal deelnemertjes bij de jeugd sloeg hier alle records: 150 tegen vorig jaar 130 De Gemeenschap is veel dank verschuldigd aan Hans en Alfons Boom die op uitstekende wijze de kin- der muziek verzorgden en voortdurend in touw waren met de spelletjes. Bij de ouderen was de deelname ongeveer even groot als vorig jaar. In 't Skiltje was het tot circa 3 uur een geweldig feest. Deze zaal en de bars van Oudeschild waren voortdurend „barstensvol", een situatie die men in Oudeschild in geen jaren heeft gekend. Meestal keerde al om streeks half twaalf de rust weer. Uitslag jeugd: Enkelingen: 1. Bejaar den voor half geld met de boot mee; 2. G.O.-krant; 3. Klok Hervormde kerk. Paren: 1. Landschapspark-Groene Maffia; 2. Munten en Mol; 3. Skoon Skil. Groepen: 1. Walrussen; 2. Saamhorig heid; 3. Pa Pinkelman en tante Polle- wop. Ouderen: 1. Alternatieve kerkeveiling; 2. Gemeente kan alleen maar praten; 3 Walrus kwam spioneren. Paren: 1 Hoogerheide speelt met au tootjes; 2. De ambtenaren van Texel; 3. Texel 97. Groepen: 1. Schoonmaakploeg van De Vries Van de Wiel; 2. Evacueren; 3 Renovatie. Bij de enkelingen werd nog een extra prijs toegekend aan de voor stelling „Brood is nog droog". Bijzondere vermelding verdient de voorstelling Alternatieve kerkeveiling bij de enkelingen. Deze begon in feite reeds 's midags toen een „ouwe Bep" van de PTT huis-aan-huis een lijst van te veilen goederen en diensten bezorgde 's Avonds werd deze alternatieve koop waar daadwerkelijk aan de man ge bracht. Een greep uit de vele aanbiedin gen: bokshandschoenen (aangeboden door H. Grootjen), enkele boeken waar onder „Mosselen" door J. Zuidewind, „Hoe krijg ik een walrus op de wal" door Gerrit de Haan en „Een doorbraak te ver" door Bertus Ryan Weijdt. Voorts enkele beschadigde autobumpers, aange boden door Dirk Slik, een konijnenklem van P. v d. Star en een verzamel LP met „Renovatiesprookjes" verteld door Jan Zuidewind m.m.v. het aannemerskoor De Schellebellen o.l.v. H. Veenema, enz., De Cocksdorp Een succesvol Ouwe Sunderklaasfeest wordt ook gemeld uit De Cocksdorp, waai' bij de jeugd 72 deelnemertjes voor de jury verschenen. Bij de ouderen wer den 115 spelers geregistreerd. Uitslag jeugd. Enkelingen: 1. Bloe men voor mevrouw Siebinga; 2. Bonifa- cius; 3. Bereboot. Paren: 1. Omhoog die dijken; 2. Schei ding; 3. Rotganzen. Groepen: 1. Miss-verkiezing; 2. Bomen op Boerenland; 3. Kleinere kleutertjes. Ouderen. Enkelingen: 1. Vliehors- straaljagers; 2. Palingdief; 3. Eieren. Paren: 1 Walrus; 2. Verpleegsters; 3 De brandkast van Van der Laan. Groepen- 1. Sil-Janka; 2. Texel 1976; 3. Droogte. De prijs voor de meest originele groep ging naar Luus. Het feest na afloop van het eigenlijke spelen concentreerde zich in het Eierlandsche Huis. Toen daar de muziek stopte (volgens menigeen te vroeg) verplaatste het zwaartepunt zich naar „De Rog". De Koog Grote opkomst (meer dan 80 bij de ou deren en 77 bij de kinderen) gold ook voor De Koog. In het bijzonder hier wa ren de spelende mensen nog erg laat op straat, lang nadat de jury zijn taak had beëindigd. Uitslag jeugd. Enkelingen: 1. Robot; 2. Walrus, 3. Wasgoed Paren: 1 Daalder; 2 Staatsbos; 3 Kerstboom; 4. Paddestoelen. Groepen: 1. Kabelbaan; 2. Rotganzen; 3. Beereboot. Ouderen. Enkelingen: 1. Doofpot; 2. Bowling voor huisvrouwen; 3. Dinky Toys van TESO Paren: 1. De Beer en de Ouwe Sun derklaas; 2 De Beer en de kabelbaan; 3. Gré en Bertus. Kleine groepen: 1. Geen Beer met vuur in natuur; 2. Bejaardenpas; 3. Be ter een ijsbaan dan een kabelbaan. Grote groepen. 1. Randwegvandalis- me; 2. Kabelbaan B.L. Oosterend In Oosterend was de deelname weer geweldig: belangrijk groter dan vorig jaar Volgens de jury waren er opval lend veel goede Texelse en Oosterender ideeën. Uitslag jeugd Enkelingen: 1. Vertrek Bosma (Lianne Dros); 2. Buks van Sie- me Dros (Cees Trap); 3. Boomchirurg (Biem van Leeuwen); 4, Oosterend au tovrij (Marleen Terwindt). Paren: 1 Walrus en De Haan (Joost en Anne Marie Vlaming); 2 Particuliere visverkoop (Petra van de Brink en An- negrie van der Vis); 3. Koeien met tun nel (Wilma Blom en Rina de Graaf); 4 Ijsbaan (Wim Eelman en Jac Rommets) Groepen: 1. Dijk vrijwilligers (René Boogaard, Marcel Witte, Jan Joop Moer beek); 2. Strandje Nieuweschild (Mart. Vlaming, Gert Jan Vlaming, Corrie Ma kelaar, Jannegie Makelaar); 3. Fietspad (Arco de Graaf, Eddy Zegers, Gert Vla ming), 4. Voetballers (fam. Vlaming 5x). Ouderen. Enkelingen. 1. De laatste ronde van onze post; 2 Schieten met spek; 3. Volgend jaar verkiezing: Miss Rommeltjesmarkt. Eervol: Huisje van Schaap; Agent voor Oosterend; Rotgan zen. Paren: 1 Boom en vogel; 2. De Gier 'is niet te vangen; 3. Kogelworst. Eervol: Zwarte handel; Behoud kleuterschool, Bussen boeren. Groepen 1. Krokel - krokus; 2. Schie ten op broeken; 3. Vertrek Bosma. Eer vol: Gretha Bier Vermeldenswaard is ook dat de eerste groepsprijs, behaald door een groep kot- tervissers spontaan werd afgestaan voor de Rommeltjesmarkt 1977. De Waal In De Waal werd het feest over het algemeen binnenskamers gespeeld. Ook hier onderwerpen die terug te vinden waren in de andere dorpen. „De walrus en Gerrit de Haan" vielen daaronder en men had ook zijn eigen ideeën over het plan Buitengebied. Het lokale gebeuren kwam er in De Waal goed vanaf. De tandartsen die de bevolking zijn komen versterken werden zowel bij de jeugd als bij de volwassenen op de korrel ge nomen. De wegkwijnende middenstand werd ook enkele malen uitgebeeld. Er werden hier zo'n 32 nummers door „speulende" kinderen afgehaald en er verschenen ongeveer 20 „oudere" Ouwe Sunderklazen bij de juryleden. Bij de ouderen ging de beker voor de tweede achtereenvolgende maal naar de zelfde groep. Ditmaal was het onder werp „Tandartsen De Waal". Ze mogen het kleinood nu in bezit houden De prijzen werden als volgt verdeeld. Ouderen: 1. Tandartsen De Waal; 2. Plan Buitengebied. Jeugd. Enkelingen: 1. Marsman; 2. DINSDAG 14 DECEMBER De gemeenteraad vergadert aanvang 19.30 uur. WOENSDAG 15 DECEMBER Het Groene Kruis houdt een buitenge wone vergadering in het medisch cen trum, 20.00 uur. In het raadhuis houdt de commissie ruimtelijke ordening een oriënterende (openbare) bespreking over het be stemmingsplan zoals het thans ter vaststelling aan de raad is voorge legd; 20.00 uur Een flink aantal deuken waren het gevolg van een slippartij die dinsdag ochtend plaats vond op de kruising Akenbuurtsweg-Pontweg. Om ongeveer kwart voor acht verloor de chauffeur van een vrachtwagen uit de richting Den Burg door de gladde weg de macht over zijn stuur. De onbeladen wegen miste de .grip" op de weg en botste zij delings tegen een taxibusje dat op het kruispunt stond voorgesorteerd. Per soonlijk letsel deed zich niet voor. Naar aanleiding hiervan wijst de poli tie erop dat in deze tijd van het jaar voortdurend rekening moet worden ge houden met mogelijk opvriezen en daar door ontstane gladheid. Waarschijnlijk door het slechte weer en het slechte zicht dat hiervan het ge volg was botste maandagavond de Hoornder S. de J. bij „De Kamp" aan de Hoornderweg tegen een geparkeerde vrachtauto. S. de J die uit de richting van Den Hoorn kwam, liep zelf enkele schrammen op en kreeg lichte schade aan zijn bromfiets. De vrachtauto had alleen lakschade. Om aan de weet te komen hoe het staat met de belangstelling onder jonge ren van 17 tot en met 27 jaar houdt Cen trum 147 deze weck een enquête. Om medewerking tc stimuleren heeft men er een loterij aan verbonden. De slui tingsdatum voor de enquête is 20 decem ber. Het centrum voor jonge volwassenen wil hiermee achterhalen op welke ter reinen de interesses liggen van de groep die men tracht te bereiken. Aan de hand van de terugontvangen stencils hoopt men een indruk te krijgen hoe men over verschillende soorten van vrije tijdsbe steding denkt. Gevraagd wordt bijvoor beeld naar de belangstelling op het ge bied van sporten, zang, dans, muziek, creativiteit, onderwijs en vorming Eveneens komen er vragen op voor over verzamelen, kleindierensport, verenigin gen en bijv. bijbaantjes. Men wil ook graag weten op welke dagen de jeugd in de weer is voor de hier genoemde acti viteiten De eraan verbonden loterij heeft als prijzen waardebonnen van 50,ƒ40, en 30,en 10 kerstbanketstaven. De uitslag ervan wordt te zijner tijd in deze krant bekend gemaakt. Een van de begrotingswijzigingen die B. en W. dinsdag aan de gemeenteraad voor zullen leggen is het uittrekken van ƒ240.000,voor het vernieuwen van de riolering aan de Hollewal in Den Burg. Het college zegt dat mede door de aanleg van het parkeerterrein „De Zes" en de bouw van het verpleeghuis „Sa men Eén" het noodzakelijk is geworden de bestaande riolering te vervangen. Er wordt op gewezen dat de bestaande rio lering slecht van kwaliteit is en een te geringe diameter heeft. Polderboys; 3. Muziek voor 't Amateur tje. Paren- 1 Te nat en te droog; 2. Wal rus en De Haan; 3. Praatjes vullen geen gaatjes. Groepen: 1. Middenstand; 2. 3x goud, 3. Medisch centrum. Den Hoorn Ook de viering van Ouwe Sunder klaas in Den Hoorn was zeer geslaagd. De tendens van de vorige jaren, een lichte stijging van het aantal deelne mers, heeft zich in versterkte mate voortgezet. Omstreeks tweehonderd deel nemers in totaal getuigt van een zeer grote belangstelling. Er was bovendien sprake van een grote variatie in de di verse uitbeeldingen, een aantal goede teksten en vermommingen, met name gold dit voor enkele grote groepen. De spreiding en het niet tevoren bekend maken van de jury-adressen bracht met zich mee dat het op straat een gezellige drukte was. De uitslagen: Kinderen Enkelingen- 1 De jongste Ouwe Sunderklaas; 2. Hengelaar; 3. Ka bouter. Tweetallen: 1. TESO; 2. Walrus; 3. Dronkaards. Groepen: 1. Volksgericht; 2. Duimelot; 3. Beatband. Volwassenen. 1. Happy Days; 2. Verse mest; 3. Ik zoek de tank. Tweetallen: 1 Nar en bar; 2. Toon en de paling; 3. Schapendrijver. Groepen: 1. Naaktstrand; 2 Pandver beuren, 3. Tiet van Texel. Zie ook onze fotopagina op het tweede blad. B. en W. willen op geen enkele manier tegemoet komen aan het verzoek van de Texelse Horeca-afdeling om het slui tingsuur voor café's uit te breiden. Zo als bekend hadden de horecamensen on der andere de invoering van de zomer tijd als agument aangevoerd. Het college ziet daarin geen enkele re den om de huidige regeling te verande ren. B. en W. wijzen erop dat daardoor niets verandert. Hoogstens worden de avonden wat „langer" waar strandex- ploitanten en horecamensen die over een terrasje beschikken van profiteren. Het college vindt dat de huidige regeling re delijk voldoet, zowel voor de slapers als de uitgaanders. Ze stellen de gemeente raad dan ook voor het verzoek van de Horeca-afdeling voor kennisgeving aan te nemen. OUDESCHILD Voor de Oudeschil der bejaarden zal zaterdagmiddag in 't Skiltje een kerstbijeenkomst worden ge houden die hen aangeboden wordt door een viertal samenwerkende plaatselijke organisaties. Het zijn de Gemeenschap Oudeschild, de Bejaardenbond, de Zus- terkring en de Soos. Naast de bejaarden zijn ook alleenstaanden welkom op deze middag. Voor vervoer kan eventueel worden gezorgd. Het programrpa vermeldt o.a. het voorlezen van een kerstverhaal door mevrouw Sprenger-Pool en het spelen van een kersttoneelstukje door Oude- schilder kinderen. Mede wegens de duur van het programma is voor de pauze een broodmaaltijd ingelast Het gebeuren gaat op 18 december om 16.00 uur van start. SPRONG UIT BRANDENDE SLAAPKAMER In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur ontstond brand in een slaapkamer van de familie Van Heerwaarden (,,'t Hoekie") in Den Burg. Mevrouw Van Heerwaarden-Groen sprong daarbij in paniek uit het raam en brak haar enkel. Zij moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Het vuur werd ontdekt door de buren, de familie Oosterhof. Onder meer verbrandde een schapen vacht op de vloer. Deze moet zijn ont stoken door nog niet gedoofde peuken uit een van het nachtkastje gevallen as bak. Een derde plaats voor Janneke Har- ting en een vierde voor Olaf Duin wa ren de beste resultaten die enkele leden van de Gymnastiekvereniging Texel zondag in Heiloo behaalden. In totaal 5 GVT-leden namen hier deel aan de fi nales van de kringkampioenschappen van de Noordelijke Turnkring. Voor Texel deden drie turners mee in de groep onder 16 jaar. Het waren Pe ter Schoorl, Martin Voebel en Ruud Zoetelief. Ze deden het zeer aanvaard baar en eindigden als goede middenmo ters op (resp.) een 16e, een 15e en een 17e plaats. (38,35 punten, 38,45 punten en 33,55 punten). Olaf Duin deed als enige Texelaar mee bij de heren junioren. Hij werd vierde met een puntentotaal van 34,45. Janneke Harting viel in de prijzen door bij de dames een derde plaats te veroveren. Haar puntentotaal was 26,60. Janneke Harting behaalde in haar groep hetbeste resultaat bij het paardspringen met een notering van 8,05. H u9' n c rul" eld erz wa ►ud ter ltje nd urj' vin h€ jen; •del cia] dra n ;e h o te >ers ket gt. eng kt. >vlc Aan de heer directeur van de TESO Waarde heer, Hoe vaak ik ook uw artikel in de Texelse Courant overlees waarin u de voorrangsregeling wilt beperken, het zal wel aan mij liggen, maai- ik begrijp er mets van. Inderdaad hebben ontzaglijk veel mensen tweede woningen en sta-cara- vans op Texel; deze mensen wonen meestal op 'n flat of in een huis zonder tuin en ze gaan graag een paar maal in de maand met de auto naar Texel. En ze nemen dan een voorrangskaart. Logisch, want ze hebben maar een weekend en kunnen zich niet veroorloven een lange tijd te moeten wachten. Bovendien is het voor de TESO een mooie investering, zoveel maal vierhonderd gulden waar ze zeker van kunnen zijn. Dat er nooit meer dan twintig auto's (voorrang) op een boot gaan is natuurlijk heel redelijk. Meer dan éen of twee bo ten hoef je als „voorrangsauto" meestal niet te wachten en dan is het alleen in de allerdrukste tijd en dan varen de bo ten af en aan, dus is het niet erg. En de mensen die wèl moeten wach ten, in de andere rijen, zijn meestal de mensen die maar een enkele keer op Texel komen en dat zijn er in de drukke maanden natuurlijk erg veel En dat ze mopperen als ze ons vlot de boot op zien rijden, kan ik me voorstellen, maar ze moeten bedenken dat we voor dat voor recht vierhonderd gulden hebben neer geteld. En zij gaan voor een paar weker en wij op dat moment misschien voor een weekend. En als ze het zo erg vin den, wel, dan nemen ze ook maar een voorrangskaart. En dan komt misschien vanzelf ook voor hun wel een tweede huis of een sta-caravan. Nu gaan wij mopperen, want niemand wil natuurlijk op zondagmorgen al terug en bijna niemand kan zich veroorloven op de maandagmorgen terug te gaan. Dit wordt ook een onhoudbare regeling. We kunnen ook met de trein gaan, dan kunnen we met welke boot dan ook over; maar dat is voor grote gezinnen veel te duur en bovendien is de busver binding van u op het eiland wel verba zend slecht. De bus, aansluitend op de laatste boot, gaat notabene niet verder dan Den Burg! Wat is eigenlijk uw bedoeling van deze maatregel? Dat de tweede woning bezitters hun huizen verkopen en wij caravanbezitters onze caravan op een dieplader zetten en een staanplaats gaan zoeken „aan de overkant"? Dan slaat het economisch voordeel waarop de re dactie doelt in zijn naschrift na de brief van de heer Landsberg uit Kwadijk, om in economisch nadeel, voor de cam pinghouder, voor de gemeente, want ook wij betalen belasting en voor de za ken waar we geregeld onze boodschap pen doen Ik meen een betere oplossing te we ten, ga terug naar de voorrangskaart van 16 overtochten voor ƒ180.de kaart die we vroeger hadden. Dan gaan we niet meer zo vaak naar Texel en wordt het dus ook niet zo druk. Want uiteindelijk heeft u het zelf gedaan, door steeds meer het aantal overtochten op te voeren en dientengevolge ook de prijs. Ook daarom stappen we maar steeds in onze auto, want ieder wil toch ook waar voor zijn geld Want al zou u nu een overtochtkaart uitgeven bijv. 40 ritten van ƒ600,we nemen hem allemaal, want het voorrangsrecht willen we niet kwijt omdat we maar twee dagen heb ben in een weekend en we gaan 40 keer naar Texel, en het is 40 weekends heel druk aan de boot. Een kaart weer met minder overtochten, dat is m.i. de oplos sing. Maar doe ons dit niet aan, want daar is niemand mee gebaat, ook u niet. Dat Texelaars niet geschaad mogen worden is een ding dat zeker is Waarom deze mensen geen T-kaart meer hebben, heb ik ook nooit goed begrepen. Een Texe laar moet voorrang hebben boven alles, want hij woont er toevallig. Maar voor ons is dit wel de meest kwade maatregel die u had kunnen be denken. Denk er nog eens over. R. S. de Block-Dam, sta-caravan 'Het huus van de blocken' camping De Robbenjager, De Cocksdorp. Woonplaats Gouda. WATERBALLET IN CENTRALE De afgelopen nacht heeft zich om 2.15 tur een defekt voorgedaan in de Texel- stroom-centrale waardoor men genood zaakt was de generator uit te schakelen Om 4.05 uur had Texel weer energie van de noodstroom (diesel)aggregaten. Oorzaak was het binnen de centrale springen van een las in de 50 cm dikke kunststof leiding, waarmee het afge werkte koelwater naar zee wordt ge voerd. Het springen was het gevolg van trillingen, die zich voordoen omdat de grond rond de vertikaal in de grond verdwijnende leiding was weggegraven in verband met de uitbreidingswerk zaamheden. In de centrale ontstond een fikse overstroming, want via de leiding wordt 1.000 ton zeewater per uur ge transporteerd. Binnen enkele minuten was de zaak stilgezet. Door de nood stroom kon juist i n de nachtelijke stroombehoefte van het eiland worden voorzien. Tegen de ochtend was de tweede opwekkingseenheid van iVz MW op temperatuur om de elektriciteitspro- duktie over te nemen. Zo snel mogelijk zal de defekte koelwaterleiding worden hersteld. Door het nachtelijk uur hebben maar weinig mensen iets van het defekt ge merkt. Wel heeft menigeen zich versla pen omdat elektrische wekkers gemid deld zo'n anderhalf uur te laat in wer king kwamen. Kousen en mutsen in folklore-kleuren. Ter fsta n ei De loop ;me ?uw laai aiT in m< etro •orig naó w ist, 1 uit, ek e hij O er d< en d hij ie d loer resti zag het asg ,t lal ;en :bro( spc fat e he kee »t te het :aas as u oudt bep beta] •aag aar riet e icht >ek 1 w vc n?" kwaï iar ta „E roon niel maa me c pro te >ver' at zi< oon, "even ten laar een; en v lig ti vees verti nij gt rwa; ten i fas ie Scht k en :h sli een j joed. lagei :amer i ze n 'ant v.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2