VADERS TWEEDE VROUW SL Oranjeboom verkocht Lrv/R 21,- EUILLETON PRIJSPRIKKER SUCCES AGENDA PRIJSPRIKKER aatste nieuws: ifondememers-aktiviteiten eiivve bar ,.C'est si bon" Lantaarns aan Mienterglop op Wie wil ons huis van binnen schilderen en behangen SCHAPENKAAS „Comtesse" De Duinkanters 30 jaar SCHIPPERSTRUI 29,— „ALL IN-SHOP" bv/vh Langeveld en de Rooy Wees bij de tijd met SPIJKERR0K ,,'T KORFJE", Stenenplaats )0 Hotel „De Oranjeboom" is gekocht door de familie P. S. Chang uit Heer- ugowaard. De heer Chang is voornemens de zaak ingrijpend te verbouwen n als Chinees-Indisch restaurant in gebruik te nemen. Tevens is het zijn na- rukkelijke bedoeling de functie als marktcafé te herstellen en hetzelfde eldt voor de toneelzaal. „De Oranjeboom", tot dusver eigendom van een srzekeringsmaatschappij, heeft anderhalf jaar leeg gestaan. De verkoor wam tot stand door bemiddeling van Bureau Eelman te Den Burg. iudeschild heeft er een bar bij. In het ter „De Zeven Provinciën" gelegen Itje opende Jurjen Koning vrijdag- nd zijn etablissement „C'est si bon", is een sfeervolle gelegenheid gewor- urjen (geen familie van „De Zeven vinciën"-exploitant Dirk Koning) het helemaal zitten Het geheel is [ens zijn eigen opvattingen van ge melijkheid en gezelligheid ingericht, cialiteit is de „aparte" C'est si bon drank en naast dorstlessende arti- •n serveert Jur in zijn bar ook di- 1e hapjes. e oppervlakte beslaat zo'n 60 vier- te meter, geschikt voor omstreeks ersonen. De wanden zijn met riet be en aan een van de zijden is een bar aangebracht waarboven een kettingen bevestigde schrootjesluifel ïgenover deze bar zijn in twee engeverfde) nissen enkele zitjes ge kt. Ernaast is een podium annex .vloertje. Het geheel ademt een ro mantische sfeer, waar vooral de stem mige verlichting toe bijdraagt. Jurjen Koning (oorspronkelijk afkom stig uit Meppel) woont nu alweer zo'n vier jaar op Texel. Z'n eigenlijke vak is etaleur-decorateur maar de laatste ja ren is hij voortdurend in de horeca-sec- tor werkzaam geweest. Dat wil Jur best zo laten. „Veel gezelliger.zegt hij. „C'est si bon" is zeven dagen per week geopend. Op zondagen gaat de deur (tus sen 't Skiltje en Zeven Provinciën) om 15 00 uur los en op de overige dagen begint de bar om 20 00 uur. Een fors uit gevallen uithangbord wijst de weg naar de toegangsdeur. De verbouw van het zaaltje werd hoofdzakelijk in eigen be heer uitgevoerd Voor de verlichting en de geluidsinstallatie tekende Mitra b.v. uit Den Burg. Om een spoedig einde te maken aan de gevaarlijke situatie die zich door het ontbreken van een goede verlichting op het Mienterglop bij De Koog voordoet heeft hetcollege de raad voorgesteld een bedrag van ƒ9.500,beschikbaar te stel len. Dit geld wordt besteed aan 10 zes- meter hoge lichtmasten. Ze zullen wor den uitgerust met 20 x 20 W-TL lampen TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek- nandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW Doe je het ook even op de bus dat formulier van CENTRUM 147 Te koop prima CV- ketel thermostaat, olietank 1200 ltr. en lei ding, t.e.a.b. Boogerd 19, Den Burg l Nog steeds een gran- I dioze werktrui ƒ12,50. Sportshop Lompen en metalen; afhalen autowrakken. J. Behagen, Wagemakerstr. 28. Den Burg, tel. 2470 Met de TAXI-BUS op ziekenbezoek, ma, wp. en vrij. Vertrek vanaf Den Burg. Inl. (02220) 2000 Bou winf ormatiecentru m J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12 00 uur Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg. telef (02220) 3320 Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Bromfietsbanden 2.75 x 17 va. ƒ29,90. Dat kan al- leen bij Ran tweewielers Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land tplefoon (022251 297 Volop handappels eT handperen. M. Huisma De Veen, tel. 2203 Shetland truien 100% wol, voor dames en heren Al vanaf ƒ22,bij Boetiek 22 een tten taal, niet ïeb- ceer heel met ►los- laar Dat 'den deze heb exe- dles, teest be ken' iger, 2.15 exel iood- elcn. Am. Looyer tapijt. Merktapijten tegen zeer voordelige prijzen. Kom eens kijken. Spinbaan 1, tel. (02220) 3179, Den Burg DOOR GERRIT FRANSSEN Prima aardappelen te koop. Kadijksweg 12, Den Burg, tel. 2068 Teruglopend keek ze rond. Op eni- fstand zag ze sparrebomen en jong n ertussen. In de bomen floten vo- De zon was al enige tijd op en was loopbaan begonnen aan een voorlo- >metteloos blauwe hemel. Het zou euw weer warm worden, begreep laar nu had ze het nog koud. Met armen om de schouders keerde ze in huis. man had intussen een boezeroen etrokken en was bezig de vaat van orige avond te wassen. Ze keek naar een afdroogdoek. De man be- waar ze naar zocht en liep naar ist, bukte zich en nam er een schone uit, die hij haar voorhield. Ze nam •ek en begon af te drogen. Zwijgend, hij zwijgend verder ging met de Op het brandende fornuis stond er de koffiekan. en de man klaar was met de afwas, hij met een doek naar de tafel en le die af. De vrouw keek hem na. loer was vuil, bezaaid met allerlei resten en ander afval. Er tussen- zag ze nog restanten wit zand, het was vast een tijd geleden, dat fas gestrooid. X later, toen ze zaten te eten hij ?en oud bruinbrood en een stukje brood op de tafel gezet en er was spek en kaas maakte hij af en vat eten klaar voor de hond en e het hem toe. Van onder zijn oog- keek hij af en toe naar de vrouw, it te eten en van haar koffie dronk, het spek raakte ze niet aan. Brood :aas vond ze voldoende, as u gisteren verdwaald?", vroeg ergie ten. Jrale likke afge- t ge l van at de jrond -aven verk d een iding r ge- luten nood- elijke orden is de MW :spro- gelijk orden ouderophalend antwoordde ze: bepaald. Het doet er niet toe. Ik betalen". •aag ik geld?" Hij keek haar ver- 1 aan. „Dat heb ik niet nodig", het eten pakte ze borden en messen icht het naar de plank bij de pomp. >ek haar na en vroeg: „Wat hebt u w voeten, dat u zo moeilijk loopt? In?" kwam terug en ging weer zitten, .ar tas haalde ze een sigaret en stak „Dikke voeten. Ik heb gisteren foon lang gelopen. Deze schoenen niet voor geschikt", maakte een uitnodigend gebaar, me die voeten eens zien", zei hij. protesteerde „Waarom? Gaat wel >ver". at zien" Het klonk op een dusda- oon, dat ze niet langer durfde te- even. Ze liep om de tafel heen en en voet uit. Hij voelde er even naar schudde 't hoofd. „Trek die maar i eens uit", beval hij. t.dat is helemaal niet nodig", en voelde zich rood worden. Ge lig trok ze haar voet terug. De vees naar de deur, die naar een vertrek leidde en zei: „Als u zich nij geneert, trekt u ze daar maar ?rwaarloos nooit uw voeten, want iten uw lichaam dragen". L'as iets in zijn stem, dat dringend Schoorvoetend liep ze naar het k en ging er binnen, de deur ach- :h sluitend. Ze keek er rond. Er een groot ledikant met onwoeld [oed. Er waren een paar stoelen; lagen kledingstukken. Het stonk :amer naar zweet en andere lucht- i ze niet kon definiëren, maar alle ant waren. Ze blies van zich af en ct ge- ersla- emid- wer ging op de rand van het bed zitten, waarna ze haar panty uittrok. Terwijl ze hiermee bezig was, trok ze er een ladder in. „Ook dat nog", mopperde ze zacht „En ik heb niks anders bij me. Een paar minuten later keerde ze te rug naar de kamer. Hij wenkte. „Kom eens hier.ik zal u vast niet aanran den als u daar soms bang voor bent. Zo, laat nu nog eens uw voeten zien". Terwijl hij bij haar knielde, trok ze haar rok samen. Maar de man had enkel aandacht voor de beide voeten, die hij één voor eén in zijn harde handen nam en bevoelde. Toen kwam hij overeind, knikkend. „Ga zitten", beval hij. „Ik maak een voetbad voor u klaar. Zo kunt u niet weg; u liep geen kilometer". Ze gehoorzaamde. Het duurde even tot de man terugkwam meteen grote bak water. Ze stak er haar voeten in. Het water was lauw en deed weldadig aan „Blijf zo een kwartiertje zitten", gebood hij. „Ik heb er wat in gedaan; u zult merken, dat het helpt". De vrouw voelde na enige tijd haar voeten tintelen. Niet van de kou. Het bloed ging sneller stromen. Het voelde prettig aan en de moeheid in haar voe ten verdween. De man was intussen naar buiten ge gaan, gevolgd door de grote hond. Ze dacht: wat heeft die man in het water gedaan, dat zo snel helpt? Wat is dat voor een wondermiddel? Ik geloof inder daad, dat mijn voeten niet meer zo dik zijn. Nu het daglicht volop in het vertrek scheen, had ze meer gelegenheid alles te bekijken. Maar veel moois was het niet. De muren waren grauw berookt. Er had eens behang op gezeten, maar niemand zou meer kunnen zeggen welke kleur het oorspronkelijk had. Hier en daar waren er flarden afgescheurd. En kel waar de beide geweren tegen de wand hingen was een kleed. Het was ook niet bepaald meer schoon, maar ze kon duidelijk de tekening zien, die er in verweven was: een man, die een jacht hoorn blies met naast zich een omhoog springende hand. Soort jachttafereel. Behalve deze beide geweren hing er nergens iets aan de wanden, behoudens bij de pomp een spiegeltje. Maar de gro te broodkast in het vertrek intrigeerde haar; die was ongetwijfeld heel oud en zag er nog stevig uit. Ook vuil en ver waarloosd, zoals alles in dit vertrek. Desondanks imponeerde de kast en do mineerde zeker in deze kamer. Verder was dicht bij het andere raam een for nuis, waarvan de pijp door de wand naar buiten was gevoerd. Ze voelde er de warmte van in het vertrek. Het rook niet lekker, waarschijnlijk was er bij lange na niet voldoende ventilatie. Zo mer en winter moest de man zijn eigen koffiewater en eten op dit fornuis warm maken. Natuurlijk was hier ook geen gas. Ze had niet het minste idee, waar ze zich hier bevond. In welke streek. Ze herinnerde zich evenmin, hoe en waar ze gisteren allemaal gelopen had. Het leek nu of het al dagen geleden was. Na een klein half uurtje kwam de man in het vertrek, een emmer in de hand. Hij opende een deurtje naast de kast; ze begreep nu, dat die naar de kelder voer de. En ginds was zijn slaapkamer. O jé.... haar panty met de ladder lag daar nog. Typisch huisje, dacht ze. (wordt vervolgd) Schipperstruien 100% wol, voor dames en heren Al vanaf ƒ39,50. Natuur- lijk Boetiek 22 Een rek vol spijker- jurken voor ƒ65,per stuk. Boetiek 22 Praat met de vakman van de RABOBANK als het om verzekeringen gaat Wie heeft op 9/12 Mar- ja Krugers haar bl. Bata- vus Topper fiets uit de Waalderstraat nr. 22 meegenomen? Graag te rug op dezelfde plaats of Thijsselaan 99, tel. 3073 Inruil vaatwasmachine ieder aannemelijk bod. Electrohuis Voor alle soorten gas. P. le Noble, Thijsselaan 104, telefoon 3276 OOK AL. DE EERSTE DRUK VAN HET BOEKJE „ROEIEND REDDEN" (HET ROEIREDDINGS WEZEN VAN TEXEL TOT ROTTUM) BE GINT OOK AL UIT VERKOCHT TE RAKEN. HET KOST 14,95 EN IS NOG VOORRADIG IN HET OPEN BOEK. Brieven onder nr 118 aan bureau van dit blad. Verkrijgbaar bij C. J. Commandeur, Hoeve „Don Bosco", De Zeshonderd 9, Oudeschild. tel. (02220) 2990. Op zaterdag 18 december nodigen wij leden en oud leden uit voor ons OPEN HUIS van 21.00 - 22.00 uur in Visrestaurant De Coogh. Het Bestuur. Te koop wegens over kompleet een teakhouten bergmeubel, in prima st., breed 180 en hoog 140 cm. Te bevragen tel. (02220) 2701 Timex horloges —25% Electrohuis Met spoed te huur ge vraagd: kleine woning of zomerhuisje voor perma nente bewoning. Tel. (02220) 2135 Te koop 2 beste jonge koeien, kalftijd januari. E. Terpstra, „Welbe- dacht", tel. (02220) 3209 Te koop d.bl. kinder wagen. Vloedlijn 34, tel. 4055 Vul jij ook even het formulier in van CEN TRUM 147 Aabe kinderjoppers, vanaf maat 104 t/m 164, 30% korting. Aabe jop pers vanaf maat 44 t/m 56 20% korting. Alleen bij Watersportcentrum Duin- ker, Barendszstraat 3a, Oudeschild, tel. (02220) 3831 Diepvrieskisten nu nog -25%. Electrohuis CENTRUM 147 doet een onderzoek naar de vrijetijdsbesteding onder jongeren van 17 - 27 jaar. Goedkope vluchten naar Afrika, Noord- Amerika, Zuid-Amerika, Azië, Australië. Infor meer bij de Reizenboe- tiek Wij willen iedereen hartelijk danken, die de dag waarop wij getrouwd zijn onvergetelijk hebben gemaakt. Theo en Elisabeth Bakker ,Amalia", Amaliaweg 4, Texel. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van Chantal dochter van Annelies en Kees van Staveren Den Burg, 13 dec. '76, Weverstraat 87. Dankbaar en blij geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Johanna Maria We noemen haar Hannek M. Drijver J. C. Drijver-Riemens Reinetta, Mare en Pieter Oosterend, Texel, 13 december 1976, Oranjestraat 27. Voor ons nog onverwachts heeft de Here tot Zich genomen onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Trijntje Beijert, weduwe van Jan van der Slikke, op de leeftijd van 70 jaar. Gezang 291 vers 2. G. Medema-van der Slikke M. Medema J. A. Kenter-van der Slikke R. B. F. Kenter L Ranzijn-van der Slikke L. J. Ranzijn T. P. de Waard-van der Slikke R. de Waard en kleinkinderen Oosterend, Verlorenkost 9, 12 december 1976. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op woensdag, 15 december 1976, 's namiddags om half twee in de Gereformeerde Kerk te Oosterend, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de Herv. begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 - 8.30 uur in de Geref. Kerk. Na de begrafenis ontvangst in het Gebouw. Correspondentie-adres: Oranjestraat 13, Oosterend, Texel. Heden nam de Heere tot Zich onze schoon zuster en tante T. van der Slikke-Beijert in de ouderdom van 70 jaar. „Ik leef en gij zult leven" Joh. 14 20. Oosterend W. v.d. Slikke C. v.d. Slikke-Verhoeve Oosterend J. Vlaming-v.d Slikke De Waal T. Koopman-v.d. Slikke Oosterend J. Drijver-v.d. Slikke Oosterend, Texel, 13 december 1976. Op 12 december heeft de Here tot Zich geno men in het ziekenhuis Parkzicht onze ge liefde zuster, schoonzuster en tante Trijntje van der Slikke-Beijert Namens fam. Beijert Dankbaar voor zijn geloof vol toewijding en zorgen, getroost door het grote geloof waarin hij leefde, delen wij u in diepe droefheid mede, dat na een smartelijk lijden, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Nicolaas M. Kuip, echtgenoot van Agatha C. Hopman, in de leeftijd van 69 jaar. A. C. Kuip-Hopman Jan Gerard - Truus Nico en kleinkinderen Den Burg, Texel, 13 december 1976, Wilhelminalaan 8 De H. Eucharistieviering zal plaatsvinden donderdag 16 december in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, 's morgens om half elf. Daarna zullen we vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op het R.K. kerk hof te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond van 7 30 tot 8.30 uur in huize Sint Jan, alwaar vader ook is opgebaard. Met grote droefheid geeft ik U, mede namens de gehele familie, kennis van het overlijden van mijn trouwe echtgenoot en levensgezel Johannes Gerardus Jansen, geboren 30 augustus 1884. Den Helder W. C. Jansen-Kool Executeurs-testamentair Utrecht, J. C. Jansen Rotterdam, B. H. R. Jansen, Correspondentieadres Beukelsdijk 78a, Rotterdam. Rotterdam, 11 december 1976. De crematie zal plaatsvinden woensdag, 15 december om 15.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Dankbaar voor zijn leven vol toewijding en zorgen, getroost door het geloof, waarin hij leefde, delen wij U in diepe droefheid mede, dat vrij onverwachts, nog gesterkt door het H. Sacrament der zieken, is overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader, opa en over grootvader Dirk Witte Thzn., echtgenoot van Hendrica Witte, in de ouderdom van bijna 81 jaar. H. Witte-Witte C. Raateland-Witte W. A. Raateland T. Witte-Rintjema A. Witte T. Witte-Lexmond B. Witte C. M. Witte-Bakker A. M. Boom-Witte W. Boom H. Witte A Witte-Rijk D. Raateland M. Raateland-de Vries kleinkinderen en achterkleinkind Den Burg, Texel, 9 december 1976, Zwaanstraat 8. De uitvaart en begrafenis hebben maandag plaatsgevonden. Voor Uw hartelijke blijken van deelneming, on dervonden na het heengaan van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, oma, dochter en zuster HENDRIKJE BLOM, betuigen wij U onze hartelijke dank. Namens de familie, Z. W. Stolk Oudeschild, december 1976. in donkerblauw, zwart en groen Alléén deze week t.o. Mantje Schoenen B.V. Wat is agenda, maandkalender, kasboek, alfabet, notitieboekje en portefeuille in één? De handige losbladige Verkrijgbaar in 3 formaten senior, junior, mini baby. Succes agenda-vullingen 1977 reeds voorradig. vh LangevekJ endeRooybv den Burg Texel met 2 zakken en gevlochten ceintuur. Maat 36 t/m 44. Alléén deze week 25.-

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 3