AGENDA t Voor het weekend Gemeente wil betrokken worden bij beslissingen over voorrangsrecht (V VERVOLG VAN PAG. 1 T.E.S.O. Uitstekende resultaten voor Texelse inzendingen bij Helderse kleindierenshow Extra voordelige aanbiedingen Burgerlijke stand Papierophaaldienst Goed bezet toernooi zaalvoetbal Zuigelingeobureau Sehaatsenruilbeurs Cursus „Lezen" begint 14 januari Tweede wandeltocht in winterserie De Koog speelt tegen SVv'L, Edelsmeden voor beginner: Artsen Groene Kruis: Tandartsen: Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten een zandzuiger ten behoeve van de dijk- verzwaringswerken Mede dank zij sleepboot werk verliep bijna alles zonder brokken. Ten behoeve van dezelfde dijk werken produceerde de nieuwe op het haventerrein geplaatste asfaltinstallatie 42.000 ton asfalt. De kleinere installatie bij De Cocksdorp die het afglopen na jaar geruisloos is verdwenen voegde daar nog 16 000 ton aan toe Een ingrijpende verandering van het havenbeeld werd veroorzaakt door de bouw van een loods van maar liefst 75 meter lengte en een inhoud van 6 000 kubieke meter. De drukte op het water veroorzaakte ook veel drukte op het direct aangren zende land. Zo werden eens 278 gelijktij dig geparkeerde auto's op het haventer rein geteld. „Als je daarbij bedenkt dal ook het werkverkeer voor de dijkver zwaring over het haventerrein ging ver dient menigeen een compliment omdat alles goed is verlopen", aldus de heer Harting. diverse merkhorloges, zilveren sieraden en oud-hollandse klokken met 20 tot 40% korting B. en W. vinden dat zij betrokken horen te worden bij beslissingen over de voorrangsregeling van TESO. Het college acht dit logisch omdat tussen de voorrangsregeling en de capaciteit van de veerboot een nauwe relatie bestaat. En die capaciteit van de veer dienst is mede een zaak van de over heid, die moet beslissen over het bie den van mogelijkheden daartoe in de vorm van een bestemmingsplan dat het inzetten van grotere boten moge lijk maakt. Deze argumentatie is te lezen in de brief die de gemeente aan TESO heeft gestuurd en waarin, zoals dinsdag reeds werd gemeld, werd verzocht de thans fel omstreden beperking van het voor rangsrecht voor niet-Texelse auto's in te trekken. ,,Wij menen dat het wenselijk en zin vol is dat wij bij beslissingen over voor rangsbeperkingen worden betrokken", aldus het college, dat op het bestuur en directie van TESO het beroep doet de maatregel in te trekken tot het tijdstip waarop de gemeenteraad een standpunt heeft bepaald over de capaciteit van de veerverbinding. „Temeer daar bij velen Zowel bij de afdeling konijnen als bij de vogels zijn op de onlangs te Den Hel der gehouden provinciale kersttentoon stelling door Texelaars zeer behoorlijke resultaten behaald. Bij de Franse hang oor konijnen werd een juweel van een witte ram van mevrouw Rentenaar kampioen. Dit dier werd tevens tot al geheel kampioen van de show benoemd waaraan 450 dieren deelnamen. Bij de vogelafdeling behaalde mevrouw D. v. d. Molen-Barhorst met een Chinese dwergkwartel (pastel) een tweede prijs. De jaarlijks terugkerende provinciale kersttentoonstelling te Den Helder werd georganiseerd door de plaatselijke Kleindiersportvereniging H en O Franse hangoren Naast het bijzonder goede resultaat dat mevrouw Rentenaar met haar witte Franse hangoorram behaalde door alge meen kampioen van de show te worden, werd zo ook eigenaresse van de grote Franse hangoorwiselbeker, met een mooie voedster. Ook dit dier werd tot de beste van dit ras benoemd. Bij de bonte kleurslag werd eveneens een dier van mevrouw Rentenaar eerste en werd het predikaat beste dier der grote rassen behaald. In de klasse oude voedsters behaalde P. v. d. Molen de eerste plaats. Hetzelfde dier werd benoemd tot de beste oude voedster van de grote rassen. P. v. d. Molen liet met zijn inzending bij de af deling witte Franse hangoorrammen ook iedereen achter zich. Hier eiste hij het predikaat voor zich op met een mooie jonge witte ram die over een ideaal kop- profiel beschikte. Angora Bij het moeilijke Angora-ras werd me vrouw Slikker kampioen met de beste witte jonge voedster. De overige resultaten op deze ten toonstelling waren: Franse hangoren: mevrouw Rentenaar met 5 maal Fraai; 3 maal Zeer Goed en 1 maal Goed. P. v. d. Molen met 2 maal Fraai en 1 maal Goed. Angora: mevrouw Slikker met 1 maal Zeer Goed. Vogels Bij de vogels behaalde mevrouw D. v. d Molen-Barhorst met een Chinese dwergkwartel (pastel) een tweede prijs met 88 punten (A-vogel). De overige re sultaten die ze hierbij behaalde waren: dwergkwartels (pastel) 85, 87 en 86 puu- ten; zebravink (beige) 84, 84 punten; Mozambiquesijs 87 punten; roodkop wever 87 punten; staalvink 85 punten; rijstvogel 80 punten. van 22 dec 1976 tot en met 4 jan. 1977 Geboren: Mirjam, dv. Jan C. Joustra en Fijt je A. Kooger, Debora, dv. Simon D. Wijngaarden en Anna A J. M Lam- mers; Antje Martje, dv. Johanes W. Bak ker en Maria G. Groen; Gesina Jacoba, dv. Jacobus Bostelaar en Gesina Stark Ondertrouwd: Dirk de Vries en Jo hanna F. M. E. Rommel. Overleden: Abraham van Lenten, oud 72 jaar, wonende te Den Burg. Weverstraat 34, tel. (02220) 2912 De padvinders van de Scoutinggroep Texel zullen in het kader van de oud papier-aktie ten bate van het nieuwe clubhuis maandagavond hun ronde doen langs de huizen van wijk 99. Alle bewo ners van de huizen aan de Wilsterstraat en Lieuwstraat worden verzocht hun overtollige oude kranten maandagavond op de stoep neer te zetten. Voorts kan iedereen altijd papier, kar ton en oude kranten kwijt in de contai ner die bij de Zwalkersburcht staat. Het team van Telstar uit Den Helder is zondag in sporthal 'Ons Genoegen' winnaar geworden van het Cors Dub beldik zaalvoetbaltoernooi. In de fi nale moest het Schager Van Geelen 1 tenslotte met 2-1 het onderspit delven. Beste Texelse ploeg werd JKM (Koorn) dat door strafschoppen het organise rende Cors Dubbeldik in de slotfase nog juist uitschakelde. Het toernooi heeft over publieke be langstelling allerminst te klagen gehad. Reeds bij het begin van de wedstrijden (10.15 uur) waren de tribunes goed be zet en dit zou vrijwel de gehele dag zo blijven. Volgens organisator Cor van Etten, die na afloop een standaard aan de aan voerder van het Telstar team uitreikte, is het in principe de bedoeling van het gebeuren een jaarlijks evenement te maken door het geweldige animo dat er voor 'getoond werd. Goede dag Vanaf de eerste wedstrijd was het dui delijk dat de latere overwinnaar Telstar hoge ogen zou gaan gooien. De spelers hadden juist tijdens dit toernooi een goede dag. Dit kan (in mindere mate) ook van JKM en Cors Dubbeldik gezegd worden. De Texelse teams werden ech ter in de voorronden door onnauwkeu righeid beentje gelicht en kwamen zo doende tegen elkaar in het strijdperk bij het betwisten van de derde plaats. Vooral Dubbeldik speelde twee erg goe de wedstrijden maar het het er later door conditiegebrek een beetje bij zit ten. Bij vlagen bijzonder goed voetbal werd door de ploeg van „De Zwaan" getoond maar het leverde niet veel re sultaat op zodat zij niet hoger reikten dan een vijfde plaats. Zij versloegen echter eerder op de dag het team Van Geelen 2 dat van de latere kampioen Telstar won, maar tenslotte toch slechts zesde werd. De twee overige overkantse teams (Vijfsprong en Jagtenberg) eindig den onderaan op een zevende en achtste plaats. Geslaagd gebeuren Vooral door de grote publieke belang stelling kan ronduit gezegd worden dat het geheel een geslaagd gebeuren is ge worden. Men is bovendien getuige ge weest van een aantal interessante wed strijden waarbij geen enkele blessure te melden was. Tot beste keeper van het toernooi werd na afloop Dirk Rateland benoemd die als doelman van het JKM team kans zag 3 penalties te stoppen. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 11 januari om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 12 januari om 13.30 uur. Door de Scoutinggroep Texel zal op zaterdagmiddag van 2 tot 3 uur opnieuw een schaatsenruilbeurs worden gehou den in de Zwalkersburcht aan de Bea- trixlaan. Omdat er de vorige maal nogal wat mensen waren die geen schaatsen konden ruilen omdat de maten bijvoor beeld niet overeen kwamen wordt ieder een verzocht ook niet meer gebruikte oude schaatsen aan te komen bieden. Allicht is er iemand die er erg blij mee zal zijn! de indruk is gewekt dat de thans door u genomen maatregel op oneigenlijke manier de meningsvorming zou beïn vloeden". Verkeerde indrukken Het college laat voelen dat het optre den van de TESO-directie een gevaar in houdt voor de goede verhoudingen door op te merken dat door het opschorten van de beslissing verkeerde indrukken worden voorkomen en mede daardoor de kwaliteit van de besluitvorming over de capaciteit van de veerverbinding gun stig wordt beïnvloed. De gemeenteraad zal het standpunt over de capaciteit van de veerverbin ding binnen enkele maanden nemen. Gezien deze korte termijn vindt het col lege dat best nog even kan worden ge wacht met de maatregelen, mede gezien de stille periode die nu is begonnen. Volgens ons hoofdartikel heeft TESO inmiddels aan het gemeentelijke verzoek voldaan. De in september aangekondigde cur sus „Wegwijs in het lezen en in de bi bliotheek" begint vrijdagmiddag 14 ja nuari ten huize van mevrouw A. Bruin- Over, Schilderend 128, aanvang 14.30 uur De eerste bijeenkomst wordt ver zorgd door de heer A. Rombout, die zal spreken over de verschillen tussen lec tuur en literatuur. De tweede bijeen komst, op 23 februari om 20.00 uur, wordt gehouden in de bibliotheek. Me vrouw I. Rombout zal daar de cursisten letterlijk wegwijs maken, o.a. door hen vertrouwd te maken met het opberg systeem Op de volgende twee cursus bijeenkomsten zullen boekbesprekingen worden gehouden door de dames Bruin- Over en Harting-Duvekot. De (vijfde) slotbijeenkomst is gewijd aan gedichten en wordt verzorgd door mevrouw Har ting. Bovenstaand programma is samen gesteld in overleg met de mensen die zich in oktober reeds voor deze cursus opgaven. Er kunnen nog wat deelnemers geplaatst worden. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij mevrouw Bruin, telefoon 2125 te Den Burg. DONDERDAG 6 JANUARI De commissie ruimtelijke ordening houdt een openbare vergadering over het bestemmingsplan buitengebied in het raadhuis, aanvang 20 00 uur. In het Eierlandsche Huis wordt een in formatieavond gehouden in verband met de eerdaags op te zetten naai cursus. Aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in de Raadskelder de postzegelruilbeurs. VRIJDAG 7 JANUARI De Texelse afdeling van Amnesty Inter national houdt aanvang 19.30 uur een schrijfavond in Centrum 147 aan de Bernhardlaan. Voorbeelden van brie ven en luchtpostpapier zijn aanwezig. De commissie ruimtelijke ordening houdt een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 8 JANUARI Van 14.00 tot 15.00 uur wordt in de Zwalkersburcht aan de Beatrixlaan voor de tweede maal een schaatsen ruilbeurs gehouden. Een kindermiddag voor kinderen uit Oosterend en direkte omgeving be gint in dorpshuis „De Bijenkorf" om 13.30 uur. Feestavond Vereniging voor Vrienden van het Paard in hotel „De Linde- boom-Texel". Aanvang 20.00 uur. Aan het Wezenland kan vanaf 20 00 uur gestart worden voor de Avondrit van de MAB-club Texel. ZONDAG 9 JANUARI De sportvissersclub houdt van 8.30 - 10.00 uur een wedstrijd bij het Wester slag. De tweede wandeltocht in de winterse- ne start tussen 13.00 en 14.00 uur bij vakantiecentrum Dennenoord aan de Grensweg. MAANDAG 10 JANUARI In Centrum 147 aan de Bernhardlaan wordt de eerste avond gehouden van de door Frans Voskuil te geven cur sus tekenen en schilderen; 19.30 uur. Opgave is nog mogelijk via telefoon (02220) 3296. De papierophaaldienst van de St. Jeroen padvinders komt vanaf 19 00 uur de huizen langs van wijk 99 in Den Burg DINSDAG 11 JANUARI In Centrum 147 aan de Bernhardlaan begint om 19.30 uur de eerste avond van de cursus boetseren o.l.v. Frans Voskuil. Opgave is nog mogelijk via telefoon (02220) 3296. VASTE DATA: Elke maandagavond om 20.00 uur kla verjassen in „De Zwaan". Iedere dinsdagochtend huisvrouwen- gymnastiek in de sporthal van 9.30 - 10.30 en 10,30 - 11.30 uur. Kosten ƒ2, per keer. Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aanvang half acht. Iedere maandavond bridgen in hotel „De Lindeboom-Texel" om 20.00 uur. In De Cocksdorp kunnen in het gebouw van de Hervormde gemeente uitslui tend op donderdag boeken worden ge leend. De uitleenuren zijn van 15.30 - 16.30 uur en donderdagavonds van 19 00 - 19.45 uur. Zondag a s wordt de tweede wandel tocht in de winterserie gehouden. Om dat er vier tochten zijn waarvan de deel nemers om voor een medaille in aan merking te komen er minstens drie moe ten meelopen, zijn nieuwelingen dus nog welkom. Men kan mschrijven bij de startplaats- vakantiecentrum Dennen oord aan de Grensweg. Het inschrijfgeld voor de hele serie bedraagt voor junio ren (tot 16 jaar) ƒ3,25 en voor ouderen 4,25. Leden van de wandelsportvereni ging genieten een kwartje, resp. vijftig cent reduktie. Gestart kan worden tus sen 13 00 en 14.00 uur. De voetbalelftallen van S.V. De Ivo en S.V. Oosterend, die beiden zond a.s. een rustdag op het programma ha den staan, komen in De Koog tegen kaar in het veld in een vriendschapp lijke wedstrijd. De ontmoeting begi zondag om half drie. Voor een nieuw op te zetten cursi edelsmeden voor beginners door Marijl v. d. Meent zal op 10 januari om 20.' uur een contactavond worden gehoude Belangstellenden kunnen zich die avoi ook aanmelden in het handvaardigheid lokaal van de LTS in Den Burg. Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg. tel. (02220) 2039. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 32411- Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 9 januari 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest (Om 19.00 uur uitzending via „De Lichtboei"). De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker. Collecte Noodl. kerken en personen. Den Hoorn 9.30 uur dhr. Stoepker uit Ankeveen De Koog 10 uur cand. van Zijll Langhout De Waal 11 uur dhr Stoepker Oosterend 9.30 uur ds. Hoekstra kindernevendienst Oudeschild 11.00 uur ds. Hoekstra GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Nevendienst voor de jongere kinderen. Tijdens de dienst is er kindercrèche. 19.00 uur Ds. Douwes Uitzending via „De Lichtboei" Oosterend 9.45 uur ds. Plaatsman, uit Leeuwarden. Bevestiging van ambtsdragers. Tijdens de dienst is er kindernevendienst. 17.00 uur ds. Plaatsman GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 00 en 16.00 uur Dienst. JEHOVAH'S GETUIGEN 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 00 uur ds. Kuitse Avondmaal en bevestiging nieu we kerkeraadsleden. Kerkbusje Den Hoorn. Na afloop koffiedrinken. Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. ROOMS-KATHOLIEKE KERK weekend 8 en 9 januari 1977 Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur. De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9 15 uur Oudeschild zondag 10.45 uur Oosterxd zondag 19.00 uur. Voo Scb V '77 par! voo ma' de ma ver 1 nei kui Gr. (02 1 „N bij Sk ka B1 (0: TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4% BTW. De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telefoon (02279) 1482 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18 00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan. machinale /ïoutbewer- king. zagen slijpen. 0 inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave In voorraad ruime sor tering hout, w.o. diverse soorten planken, balken en ribhout, diverse wand- schrootjes, plaatmateria len, w.o. watervast multi plex, spaanplaat en board, gipsplaten, steen wol, asbestgolfplaten, diverse betontegels en bielzen en stopzand enz. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 of 3055 Kocky's kapsalon is ge opend 's woensdags t/m zaterdags, de gehele dag. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Volop handappels en handperen. M Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop; 1 Datsun Cherry de luxe 1975; 1 Toyota 1200 de luxe 1974, 1 Triumph Dolimite 1974, 1 Toyota 2000 Hardtop 1972. Garage Nagy, De Koog, tel. (02228) 567 Opa nam een toastje en toen nog één Uw verzekeringen zijn de RABOBANK echt een zorg Verhuizen! Opruimen Denkt u aan de rommel- tjesmarkt. Bel Oosterend (02223) 850 b.g.g. 605 - Kotex-leden! De fees telijke prijsuitreiking van K.S.V. Kotex is op vrij dag 7 januari. De rest weet u al uit de convo catie Arn. Looyer tapijt. Merktapijten tegen zeer voordelige prijzen. Kom eens kijken. Spinbaan 1, tel. (02220) 3179, Den Burg Zaterdag 8 januari 1977 20.00 uur, feestavond van de Ver. Vrienden van het Paard in De Lindeboom- Texel Te koop beuken- en eiken haardhout per stère m. in klossen of lang. Eventueel thuisbezorgd. Tel. 02228-493; 02220-2931 Voor inbouw van auto gasinstallaties. Fa. A. Kievit Zn., Jonker straat Wegens overcompleet te koop een z.g.a.n. bureau. Garage Dros, Eierland, tel. 02225-233 Te koop aanhangwagen 1,75 x 90 cm. Tel. (02230) 24766 Te koop prima con sumptieaardappelen. G. C. Bakker, „Avanti", 't Noorden, tel. (02223) 254 Alle soorten van (TOP)- LENINGEN met en zon der onderpand. Agent schap Rijkspostspaarbank hypotheken. Jan Dekker, Assurantiën Bernhard laan 89, (02220) 2833 't Jagershuis, Den Hoorn, elk weekend geopend Gratis weg te halen elektrisch fornuis. Inven- tum. Van der Vlies, De Zes 31, Den Burg Te koop oliekachel van CV. Tel. (02220) 3157 Gevr. huis te huur of te koop in Oudeschild of Den Burg. Brieven onder no. 126 aan bur. v.d. blad ƒ65,zou het goed koopst zijn? De juiste in formatie voor onze colle ga's Een AaBé joppev kost in de Twee Paardje- 55,Het HELE jaar 't Jagershuis, Den Hoorn, elk weekend geopend Te koop damesbrom mer, z.g.a.n Inl. Burgwal 4, na 6 uur Te koop aangeboden 'n Jawa Californië 350. Bouwjaar 1974, 1800 km Oorsprongweg 55, Eier land (02225) 417 (graag na 19.00 uur bellen). Te koop gasfornuis en Philips TV. Tel. (02223) 368 Wat een verrassing. Martien was de eerste - Wij zijn geen 7 dagen open maar 8. Torenrest. De Cocksdorp, tel. (02222) 283 Woonruimte gezocht voor 2 jonge mensen. Tel. 3139, in omgeving van Den Burg Wij eten zondag gebra den eend. U ook? Toren- rest. De Cocksdorp, tel. (02222) 283

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2