SPORT Einde voetbalwinterslaap FMUWS at „Family Piot' programma v Alfred Hitchcock's laatste meesterwerk? - Tevoko-nieuws PROGNOSES Afwijkende spelregels nog niet alom bekend Volleybalprogramma Jaanvisseling funest voor spelers eilandcompetitie volleybal Schaakclub ..Fn Passant*" Schietoefeningen Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 7 januari 1977 LM Van donderdag tot en met maandag brengt het City theater de nieuwste thriller van Alfred Hitchcock „Familv Plot". Over het verhaal kan weinig worden verteld zonder al te veel van het ple zier weg te geven, maar enig houvast vooral kan geen kwaad. Een oud, maar steenrijk dametje ligt met haar geweten overhoop. Zij heeft veertig jaar geleden haar zuster ge dwongen een onecht kind weg te geven. De familie-eer is ook nu nog te kwets baar om er de politie in te mengen, maar het dametje wil haar vermogen nalaten aan die onbekende neef. Voor de opsporing zoekt ze contact met een helderziende jonge vrouw Blanche Ty ler genaamd. Deze krijgt voor het op- sporingskarwei 10.000 dollar en hoewel ze in het geheel geen helderziende is, gaat ze met behulp van haar vriend, op zoek naar de verloren neef. Behalve deze kruimeldieven, brengt Hitchcock een ander, veel doortrapter stel misdadigers in het spel. Door het ontvoeren v,an hooggeplaatste personen en het binnenhalen van joekels van dia manten als losprijs, werkt dit tweetal op een heel ander niveau. Hoe die beide misdaadtandems langzamerhand met el kaar te maken krijgen kan niet worden verklapt, maar het gebeurt weer op de speciale en ingenieuse manier waarop Hitchcock nog steeds het patent heeft. De hemieuwe samenwerking met scenarioschrijver Ernest Lehman (waar mee hij ook „North by Northwest" maakte) leverde een spits en verrassend filmverhaal op. Verrassend omdat de toeschouwer al vrij snel weet hoe de vork in de steel zit, maar ondanks dat geen moment met rust wordt gelaten. De 53ste film van een 77-jarige mees ter, die, hoewel uitgerust met een pace maker en zo zwaarlijvig dat hij zich nauwelijks meer kan bewegen, over een uiterst levendige geest beschikt. Grote aandacht is er ook weer be steed aan de keuze der vier hoofdrol spelers, van wie vooral William Devine er dierlijk en geslepen-misdadig uitziet. Een tintelend werkstuk, rijk aan grap pige vondsten. Mocht het (en gezien de lichamelijke gesteldheid van Hitchcock is dat waarschijnlijk) zijn laatste film zijn, dan is „Family plot" een waardig afscheid. (14 jaar). Zondagmiddag voor de jeugd „Winne- tou keert terug". Een spannend treffen tussen Indianen en boeven. Een bende heeft er belang bij dat de vrede wordt geschonden en Winnetou en Old Shat- terhand hebben de grootste moeite om alles ten goede te doen keren. In een kleine rol zien we zowaar Terence Hill, die toen deze film werd gemaakt nog alles pakte wat hij kon krijgen. Voor hele kleintjes is de film mis schien wat hard en zeker onbegrijpelijk Dit ondanks de „alle leeftijd" keuring. Het herenteam van Tevoko 1 speelt zaterdag in de kwart finale van de Ne- vobo-beker van district 12 tegen eerste klasser Relax uit Alkmaar. Of Tevoko een redelijke kans heeft zich bij de laat ste vier te spelen valt niet te zeggen omdat de kracht vian Relax onbekend is. Tevoko 1 dames spelen tegen het altijd lastige Rood-wit. Beide teams staan vrij hoog in de promotieklasse; gerekend kan worden op een goed duel. Programma zaterdag 8 januari in de sporthal „Ons Genoegen": 14.30 uur: Tevoko 1-Relax 1 (h) 14.30 uur: Tevoko 1-Rood-wit (d) 15.30 uur: Tevoko 2-Adelborsten (h) 15.30 uur: Tevoko 5-Noordkop 4 (d) „Family plot", een tintelend werkstuk, rijk aan grappige vondsten ZATERDAG 8 JANUARI 1977: Afdeling Noordholland: SRC-Oosterend (Z), 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.Meer 6-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur (terrein Middenmeer) (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: W.Meer Al-Oosterend Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) O'end Bl-Oudesluis BI, 13.30 uur Tex. Boys B2-W.Vogels B2, 13.30 u. Kaagvogels Cl-O'end Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Cl-SVAP '74 Al, 13.30 uur HCSC C4-De Koog Cl, 14.30 uur HRC C6-Tex. Boys Cl, 13.15 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel C3-HCSC C5, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: Texel Al-De Koog Al, 15.00 uur Texel A2-Texel A4, 13.30 uur Texel A3-Tex. Boys Al, 15.00 uur Afdeling B: ZDH Bl-Texel BI, 15.00 uur Texel B3-Texel B2, 12 00 uur Tex. Boys Bl-Cocksdorp BI, 15.00 u. Afdeling C: Tex. Boys C2-ZDH Cl, 14.00 uur Texel C3-Texel Cl, 12.00 uur ZONDAG 9 JANUARI 1977: Afdeling Noordholland: Texel-CSV, 14.30 uur ASV '55-Texelse Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Apollo '68-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oudendijk-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 2-HRC 4, 12.30 uur Tex. Boys 2-HRC 4, 12.30 uur Tex. Bovs 2-Geelzwart 3, 14.30 uur DWOW 2-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 2-Succes 5, 14.00 uur Oosterend 3-Oudesluis 3, 14.30 uur ZAP 6-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.Vogels 4-Tex. Boys 3, 14.30 uur Flevo 6-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W Waard 4-Tex. Boys 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: BKC Al-Texel Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) 'Tex. Boys Al-Schagen A3, 14.30 uur Dames: Purmerend-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) SAMEN REIZEN: ZATERDAG 8 JANUARI 1977: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Oosterend (Z) 1, Oosterend (Z) 2, Oosterend Cl en Oosterend Al. ZONDAG 9 JANUARI 1977: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Tex. Boys 1 en dames Tex. Boys 1. Cocksdorp 1 en ZDH 1. Vertrek boot 13 05 uur van Texel: Texel Al, ZDH 3 en Tex. Boys 4. Texel 4 en ZDH 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. Nadat de voetbalcompetitie sinds begin december stil heeft gelegen ziet het er naar uit dat er dit weekend weer wedstrijden gespeeld gaan wor- 4en#. Texel krijgt het zeer defen sief ingestelde CSV (Castricum) op be zoek. Het ziet er daarom naar uit dat er niet veel doelpunten zullen gaan vallen. Hopelijk komt de ene die mis schien het resultaat van dit treffen is op rekening van de Texelaars. Voor een overwinning is het in ieder geval voldoende. Bij Texelse Boys kan het eerste elftal zondag revanche gaan nemen op de ploeg van ASV uit Venhuizen. De Boys spelen ditmaal uit. Zij zullen er hard tegenaan moeten want de thuiswed strijd tegen deze zelfde ploeg werd eer der deze competitie met 42 verloren. Zowel de eerste elftallen van ZDH, als dat van Cocksdorp gaan zondag naar de overkant. Voor De Koog staat er geen wedstrijd op het programma, en ook Oosterend heeft vrijaf. Einde winterslaap? ZDH wacht een zware uitwedstrijd tegen het verre Oudendijk. De Hoorn- ders kregen op eigen veld slechts twee doelpunten tegen. Wil men in de ZDH- gelederen alsnog een aanval op de grote kopgroep in de derde klasse doen dan zullen beide winstpunten mee terug ge nomen moeten worden. Wellicht is men er bij ZDH 1 na de winterslaap van de cember nu voldoende fris voor. Cocksdorp krijgt het bij Apollo '68 minder moeilijk dan ZDH het zondag heeft tegen Oudendijk en daarom zit het er alleszins in dat SVC met een overwin ning naar huis terugkeert. Dames krijgen het zwaar Het eerste damesteam van Texelse Boys gaat proberen een punt weg te ha len in Purmerend. Het wordt een zware strijd en hopelijk is het veld een beetje bespeelbaar want anders zal het te zwaar zijn voor de Texelse dames. Zaterdag SVO dag Zaterdag gaat SVO (Z) 1 op bezoek bij koploper SRC (Schagen), dat ook nog maar een verliespunt opgelopen heeft. Dat punt liep Schagen op tegen Ooster end zodat hierin voor SVO de motivatie moet liggen SRC opnieuw een punt (mis schien twee) af te snoepen. Het tweede zaterdagelftal van SVO gaat op bezoek bij het Laaggeplaatste Wieringermeer 6 dat, (alleen al met een blik op het onderlinge verschil op de ranglijst) niet veel in te brengen kan hebben. Een volledige forse SVO-over- winning ligt daarom in de lijn der ver wachtingen. Lagere elftallen Het tweede elftal van S.V. Texel speelt thuis tegen HRC 4 (Den Heller). Op pa pier een zacht eitje, maar met een Ra cing elftal weet je het nooit. Toch mag een overwinning voor Texel 2 wel ver wacht worden. Het derde elftal doet zondag niet mee en rust nog een weekje. Het vierde gaat het uit probe ren bij Flevo 6. Veel winst zit er daar waarschijnlijk niet in maar misschien denken de vierde elftallers er zelf an ders over. OOok bij de ontmoetingen voor de lagere elftallen van Texelse Boys op het programa staan zal het wel tot zwa re knokpartijen komen. Vooral de te genstanders van het derde en vierde zijn van pittig kaliber (Geelzwart 3 en Wa tervogels 4). Gelijke spelen zijn al erg nuttig voor de Texelaars. Boys 2 speelt thuis en Boys 3 komt in Den Helder op de (hopelijk niet te harde) grasmat. ZDH ziet zondag naast het eerste ook het tweede en het derde elftal het Mars diep oversteken. Het tweede krijgt het wel het zwaarst bij het treffen met DWOW 2 in Middenmeer. DWOW 1 is vrij dus ZDH 2 kan op stevige tegen stand rekenen. Het derde gaat naar Breezand waar ZAP het ze erg lastig kan maken. Het is echter een niet al te sterk elftal en de resultaten van ZDH 3 zijn de laatste tijd toch wel dermate dat een positief resultaat toch verwacht mag worden. Bij Oosterend komt alleen het derde in het veld. Oudesluis 3 is de tegenstan der. Zij staan juist boven SVO 3 waar uit de gevolgtrekking gemaakt mag wor den dat het in een gelijk spel zal gaan uitmonden. Om nog enig uitzicht te hou den op ontloping van een degradatie zal echter gewonnen moeten worden. Junioren en pupillen Texel junioren Al dat Schagen A3 ontvangt moet de punten binnen kunnen halen en junioren C3 probeert thuis van HCSC C5 te winnen. Pupillen Al wacht thuis de grote strijd tegen De Koog Al. We houden het op een geijk spel. Pupillen A2 wint van A4. Pupillen A3 krijgt het tegen Texelse Boys Al wel te zwaar. Pupillen BI kan uit tegen ZDH BI ook zware tegen stand verwachten. Pupillen B2 moet van B3 kunnen winnen. Ook pupillen Cl geven we tegen C3 de beste kansen. Junioren Cl van ZDH speelt zondag om half twee thuis tegen SVAP (Anna Paulowna) en een voortzetting van de ingezette zegetocht is erg waarschijnlijk. De Al junioren van Oosterend gaan op bezoek bij Wieringermeer en ontmoe ten om half drie Wieringermeer Al Ge zien de stand gaat dit een moeilijk kar wei worden. De BI junioren ontmoeten om half twee Oudesluis BI. Dit kan winst worden. Junioren Cl gaat naar (rode lantaarndrager) Kaagvogels Cl. Kansen op overwinning dus. De spelers worden naar de boot van 13.05 uur ge bracht door P. Drijver, K. van Leeuwen en Bakker Timmer. De C2 junioren hebben, evenals de pupillen een vrije dag. MEDEDELINGEN Texelse Boys Vrijdagavond wordt in de kantine op het Texelse Boys terrein de maandelijk se contactavond gehouden. Er kan dan eveneens copy voor de eerstvolgende Boys-krant worden ingeleverd. A.W. Z.D.H. Mocht het voetballen afgelast worden dan is er op zondagmiddag om half drie een gezellige middag in „De Spil". Er kan dan een kaartje gelegd worden en er kunnen andere spelletjes worden ge daan. We hopen evenals de vorige maal op een goede opkomst. F.Z. REEDS 12.000 ZAALVOETBALLERS IN NOORDHOLLAND Omdat gebleken is dat veel belang stellenden (en ook wel spelers) de spel regels van het zaalvoetbal niet volledig onder de knie hebben volgt hier 'n kor te samenvatting van de verschillen tus sen dit voetbal in de zaal en het veld- voetbal. Hopelijk vergemakkelijkt deze korte samenvatting de optredende ver schillen. Het officiële zaalvoetbal van de KNVB kent een speelveld van 20 meter breed en 40 meter lang en kent een zg. schiet- lijn, welke op 10 meter van de doellijn parallel getrokken is en die het gebied begrenst, waarbinnen de bal moet zijn om door de aanvallende partij een geldig doelpunt te kunnen maken. Geen buitenspelregel Opzettelijk lichamelijk contact met de tegenstander is bij zaalvoetbal niet toe gestaan. Het spel kent geen buitenspel regel. Elke vrije schop of inworp dient binnen 3 seconden genomen te worden en daarbij moeten de tegenstanders op minstens 3 meter afstand staan. De zg. sliding is niet geoorloofd, indien deze gevaar voor de spelers oplevert (en dat is bij spel op een harde vloer veelal het geval). Een speler kan bij diverse over tredingen naast de bestraffing met een vrije trap een tijdstraf van 2 of 5 mi nuten oplopen en eventueel voor de rest van de wedstrijd uit de zaal gezonden worden. Datzelfde geldt ook voor com mentaar op de leiding, ook vanaf de spelersbank, waar de wisselspelers en de coach hebben plaatsgenomen. Het spel wordt per team met maxi maal 8 spelers gespeeld waarvan er steeds hoogstens 5 spelers binnen de lijnen staan. De spelers kunnen gedu rende de hele wedstrijd naar goeddun ken uitgewisseld worden mits dat aan de zijlijn bij de spelersbanken of via de middenlijn gebeurt. De vertrekkende speler moet het speelveld hebben verlaten, voordat de binnenkomende speler het speelveld be treedt. Bij een foute wissel wordt door de secretaris-tijdwaamemer afgefloten en krijgt de tegenpartij een vrije trap. Bij herhaling van een foute wissel kan de binnenkomende speler twee minuten straftijd krijgen. Als de doelverdediger met enig deel van zijn lichaam buiten de eigen doel- cirkel komt, wordt hij op dat moment als een veldspeler beschouwd en als zo danig door de scheidsrechter behandeld. Een strafschop en twee minuten verwij- demig kan dan het gevolg zijn. 44.000 In Nederland zijn momenteel 44.000 zaalvoetballers en -voetbalsters aktief. Alleen al in de provincie Noordholland zijn dit er 12.000. Deze getallen zijn (sinds het zaalvoetbal zo'n 12 jaar gele den van start ging) ondanks het aanvan kelijke nogal nijpende tekort aan speel ruimte betrekkelijk vlot tot stand gekomen. Het is daarom te verwachten dat de uitbouw nog wel even zal voort duren en het eind voorlopig nog niet be reikt is. Ook het dameszaalvoetbal komt steeds meer van de grond. Op Texel ne men op dit moment 21 senioren- en 8 ju niorenteams aan de competitie deel. Programma dinsdag 11 januari: Veld A: Heren le klasse: 8.30 u.: JKM-Vopoda Schoorl B. Staal 9.10 u.: Jelleboog-Molenkoog P. v. Beek 9.50 u.: Leraath-SLagerij Kossen P Hm Heren 3e klasse: 6.30 u.: Grooten Slock 2-Texelstroom nv P. Zijm 7.10 u.: De Rog-Strendsend J. Siebenga 7.50 u.: Vinkes Schoonm.-S, Bremer L. Uriot Veld B: Heren 2e klasse: 7.50 u.: Casino-Bakkers Ijzerhandel J. Driehuis 8.30 u.: Grooten Slock 1-Jozefschool C. Kossen 9.10 u.: Timmers Bakkerij- Teso Marsd. Casino Dames le klasse: 6.30 u.: Gyvo 1-Vopoda Schoorl D. Wit 7.10 u.: Koffiebar 1-De Rog 1 L Goënga Veld C: Dames le klasse: 9.10 u.: Tevoko jun.-Fam. Witte J. Koom 9.50 u.: De Koogel-Lois Jacq. Dros Dames 2e klasse: 6.30 u.: Smash 2-Sportshop W. v. Dièsen 7.10 u.: De Rog 2-Strendsend G. Rüngs 7.50 u.: Beerebar-Gyvo 2 C. Kossen 8.30 u.: Tevoko A-Timmers Bakkerij G. Witte Op de eerste speelavond van het nieu we jaar bleek dat de voorbije feestdagen niet zonder gevolgen gebleven zijn wat betreft het spelpeil van verschillende ploegen die uitkomen in de cilandcom- petitie volleybal. Er werd een verras sende uitslag geboekt in de eerste klasse heren waar het taaie JKM het team van Slagerij Kossen met 2-1 versloeg. Voorts had het hooggeplaatste Fam. Witte in de wedstrijd tegen het op papier zwak kere Gempo veel moeite om op gang te komen. Tijdens de wedstrijd tussen JKM en Slagerij Kossen leek het er in de eerste set nog niet zo erg op dat JKM met de overwinning zou gaan strijken. Slagerij Kossen draaide stroef maar wist de eer ste set toch in een overwinning om te zetten. Na de 15-12 stand kon Slagerij Kossen maar moeilijk op het oude spel peil komen en JKM rook de kansen op een overwinning Dankzij de gebruike lijke inzet wist JKM zowel de eerste als de derde set met resp. 15-13 en 15-9 op zijn naam te brengen en hiermee een mooie overwinning te behalen. Sporen Tussen de Fam. Witte en Gempo leek het er sterk op dat de jaarwisseling ha^r sporen nogal had nagelaten. De conditie xeek niet erg aanwezig en het was in het bijzonder de ploeg van Farn, Witte die moeilijk op gang kwam. Tenslotte ga ven lengte en aanvalskracht de doorslag en werd Gempo met tweemaal 15-5 be hoorlijk ingepakt. Recreatief In de tweede klasse dames speelden Tevoko A en Gyvo 2 tegen elkaar Bei de teams speelden gezellig recreatie-vol leybal. Tevoko A was tactisch gezien leuk bezig maar de techniek ontbrak een beetje. Gyvo 2 was tactisch beter en wist de punten mee naar huis te nemen. Het werd hier 0-2. Het materiaal waarmee G. van Es ziin opponent (K. J. den Haan) op de club avond van de schaakclub tot overgave trachtte te dwingen was niet erg sterk. Slechts enkele pionnen, tegen een paard, betekende geen eenvoudige opgave. De partij werd tenslotte afgebroken. Bij de partij tussen Elzinga en Hoo- gerheide gaf de eerste bij een gunstige stelling een toren weg. Gelukkig kon hij aardig puin ruimen toen Hoogerheide drie zetten later een even grote fout maakte. Elzinga won dan ook deze toch wel vreemde en zwakke ontmoeting. Uitslagen: H. Elzinga-J. Hoogerheide 10 H. Goslinga-P. Bergman 10 J van Beek-K Kuip 01 J. Dros-A. Rombout 10 P. Comelissen-M. de Beurs Vz-Vz J. Witte-H. Goslinga 01 A. Bakker-A. Terpstra 10 C. Kuip-M. de Beurs 10 Omdat er de laatste maal nogal eens sprake was van geluidsoverlast door bezoekers worden in het bijzonder zij er op gewezen (indien mogelijk) tijdens de partijen geen aanwijzingen e d. te ge ven of opmerkingen te maken. Dit kan erg nadelig zijn voor de concentratie. Welkom blijft bezoek natuurlijk altijd. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E In het tijdvak van heden tot en met 31 januari 1977 zullen, op werkda gen van 8.00 tot 18 00 uur, van boven genoemd terrein schietoefeningen wor den gehouden met lichte luchtdoelartil lerie. De onveilige afstand is tot 14 000 meter. Op 10 januari van 9.00 tot 16.00 uur, uitwijkdatum 11 januari van 9.00 tot 16 00 uur en op 2 februari van 9 00 tot 12.00. uur, uitwijkdatum 3 februari van 9.00 tot 16.00 uur zullen resp. H.M. Van Galen en Drenthe schieten in sector 045 - 075 graden rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Haven. Veiligheidsschip aanwe zig.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5