E 1 ES CV-isolatieproject wordt feestelijk opgeleverd MATURA 7 (02220) 2323 TOON SMIDT „Margaretha Sinclair" houdt reünie G.V. Texel won in Burgerbrug n nb VERVOLG VAN PAG.l Gouden medaille O.N. voor de heer A. Dros TEXELAARTJES OPROEP Voor al uw HANDELSDRUKWERK B.V. v'h Langeveld de Rooij I Jonge vrouw, 21 jaar, M ZOEKT WERK MEISJE voor de winkel BREMERS BIEZ0NDERE BEHANGOPRUIMING laaggeprijsde glansverf in vele kleuren. Wassen, centrifugeren en drogen, ook in één machine. KOOPJES! 50% korting op vele artikelen, t VAN DER SLIKKE Het isoleren en voorzien van centra le verwarming van alle woningen van de Woningbouwvereniging Texel be nadert zijn voltooiing. Hoewel door het optreden van vertraging de werk zaamheden nog niet zijn voltooid, zal dit miljoenenproject donderdag a.s. toch officieel worden afgesloten. Van 17.30 - 18.30 uur (na afloop van de re ceptie voor genodigden) algemene re- niii!';iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiit Voor al Uw vervoer per taxi. Speciaal zittend zieken- vervoer. I l I luiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuirii Zaterdagavond a.s. houden de oud- leidsters van de gidsen- en kabouter- groep „Margaretha Sinclair" een reünie in De Witte Burcht, vanaf 17 00 uur. Aanleiding is het feit dat deze organisa tie voor katholieke meisjes ongeveer dertig jaar geleden werd opgericht. De initiatiefneemsters zijn erin geslaagd vele oud-leidsters (velen wonen elders in het land) met een uitnodiging te be reiken. Voor zover dat niet is gelukt hoopt men dat zij naar aanleiding van dit bericht in de krant zullen komen. Verwacht wordt dat de ontmoeting van de vele inmiddels getrouwde leidsters een bijzonder fijne avond zal opleveren. Wie wil komen kan zich nog tot en met donderdag a.s. opgeven bij R. Bakker- Smit, telefoon (02220) 2410. De gidsen- en kabouterbeweging be staat niet meer op Texel. Wel is men doende met het van de grond brengen van een andere meisjesbeweging als mo derne opvolger. De naam „Margaretha Sinclair" leeft echter voort in de nog steeds aktieve en succesvolle meisjes drumband. ceptie, waarbij iedereen, in het bijzon der de leden, welkom is. De werkzaamheden betekenen een zeer aanmerkelijke comfortverbetering Van de 700 woningen van de vereniging werd er niet één overgeslagen. Voor zo ver reeds centrale verwarming aanwe zig was, werd deze op aardgas omge bouwd. Daar waar blokverwarming werd toegepast, werd een der olieketels door een gasketel vervangen en kreeg de olie ketel een reservefunctie Inspraak Meer dan soortgelijke woningen el ders in het land zijn de huurhuizen op Texel blootgesteld aan regen en wind. Het was een van de aanleidingen om te besluiten alle woningen van CV te voor zien en thermisch te isoleren. Dat be sluit viel uiteraard pas nadat de leden waren gehoord, want zij zouden te ma ken krijgen met het tijdelijke ongerief dat de werkzaamheden in huis zouden meebrengen en aan de hogere huur die voor het extra comfort moest worden betaald De plannen werden uitgewerkt samen met de nationale woningraad en het rijk droeg een onmisbaar steentje bij in de vorm van subsidie. De wonin gen die nog geen CV hadden kregen ieder een gasgestookte „eigen" CV-in- stallatie, aangelegd door het Centrale Verwarmings- en Isolatiebedrijf Texel (CVI). Isolatie van de spouwmuren werd verkregen door deze (door Van Meer B V uit Oosterhout) vol te spuiten met steenwolvlokken. Bij de weinige woningen met steensmuren (die dus niet hol zijn) werd een betimmering aange bracht. Ook de daken werden geïsoleerd door tegen de binnenzijde isolatiemate riaal aan te brengen, afgedekt met ve zelplaat. De enkele beglazing werd door isolerende (dubbele) beglazing vervan gen, waarbij kozijnen en ramen werden aangepast en zeeluchtbestendige tocht- strippen werden aangebracht. In het karwei gingen 200 werkbare dagen zit ten. Gemiddeld zijn de huren van de wo ningen met ongeveer 70,per maand omhoog gegaan als gevolg van deze voorzieningen. Dat betekent dat de goedkoopste (duplex) woningen nu om streeks ƒ110,per maand „doen". De huizen in plan Zuid ƒ175,tot ƒ200, woningen van het type zoals in de Wil lem van Beierenstraat ƒ230,tot ƒ250,wijk 99 ca ƒ400,plan noord west bijna ƒ500,(bij de bedragen is een bijdrage voor de stookkosten inge calculeerd). De huur voor de bejaarden woningen in Jan Dirkszoord komt al met al op ƒ251, Twee jeugdteams van de gymnastiek vereniging Texel hebben zondag bij on derlinge wedstrijden in Burgerbrug overtuigend gewonnen van de plaatse lijke vereniging „Burgerbrug-Petten". Bij de meisjes tot en met 12 jaar werd Marja Vlaming eerste terwijl bij de jongens de overwinning ging naar Peter Schoorl. In de totaalrangschikking behaalde de Texelse ploeg tesamen 473,6 punten tegen 455,5 punten voor G.V. Burger brug-Petten. Deze onderlinge wedstrijd stond op een goed niveau waarbij Texel het erg goed deed. Het leverde tenslotte een eerste plaats op. Dit was vooral te dan ken aan de grote overwinning van de meisjesploeg omdat hun tegenstanders nogal wat trainingsachterstand bleken te hebben. SCAPINO IN HELDERSE SCHOUWBURG Op donderdag 20 januari treedt het Scapino ballet op in de Helderse schouw burg. Er zal dan een voorstelling worden gegeven van „Coppelia", (Het meisje met de emaille ogen). Omdat er geen kaarten meer voorradig zijn wordt een ieder die over een kaart beschikt maar er geen gebruik van wil of kan maken verzocht dit te melden bij de afdeling Culturele Zaken op het raadhuis. Via deze instan-, tie kunnen andere belangstellenden wel licht in het bezit van een toegangsbewijs gesteld worden. Na afloop van de voor stelling vaart een extra boot van Den Helder naar Texel ARMKRUK GEVONDEN Bij de gevonden voorwerpen op het politiebureau van Den Burg staat sinds enige dagen een verstelbare armkruk. Dit metalen hulpmiddel heeft een zwar te ellebogensteun en dito handvat. De verliezer wordt verzocht zijn bezit af te komen halen. Bij de jongens werd Peter Schoorl eerste met een persoonlijk totaal van 46,8 punten. Olaf Duin moest met een gedeelde tweede plaats genoegen nemen (45,5 punten) en de jeugdige Martin Voe- bel wer derde met 43,8 punten. De ove rige Texelaars behaalden de volgende puntentotalen: Paul Voebel 39,8, Rob Voebel 38GJan van Trigt 38,9; Ferdi nand Keijser 40,9 en René Eelman 39,9 Tesamen scoorden zij 297,9 punten tegen 292 voor Burgerbrug-Petten. Meisjes De meisjes behaalden een nog grotere overwinning met 175,7 tegen 163,5 pi ten. Marja Vlaming die de eerste pla, voor zich opeiste deed dit met 33,2 pu ten. De andere meisjes verzamelden volgende totalen- Gerty Praamstra 31 Ria Grisnigt 29,6; Karin Schermer 29 Monique Schermer 27,4; Marjan Coev< 28,7 en Anka Coutinho 28,9. Volgende week zal door dezelfde gro pen die in Burgerbrug op de mat ve schenen, worden deelgenomen aan kampioenschappen toestelturnen Tuitjenhorn. illinium WOENSDAG 12 JANUARI In „De Waldhoorn" te Den Hoorn wordt een contactavond gehouden voor de deelnemers aan de cursus haken; 20 00 uur. In „De Twaalf Balcken" wordt aanvang 20.00 uur een open klaverjasdrive ge houden. DONDERDAG 13 JANUARI De NVSH afdeling Texel houdt een the ma-avond in „De Spyker" te Den Hoorn. Onderwerp: „Schuldgevoe lens", aanvang 20.15 uur. len". Als geschenk overhandigde hij een waardebon voor het maken van een va kantiereis. Mevrouw Dros kreeg een fraaie plant. Het woord werd verder gevoerd door de heer G. Schraag namens LTB, Bloem bollencultuur. Hollandse Maatschappij en de Bedrijfsvereniging. Zijn conclusie was: bij Dros stond het boerenbelang voorop. De heer P. Berkhouwer, namens Ce- oeco Handelsraad, schetste de grote ver anderingen in de-landbouw en de daarop georiënteerde bedrijvigheid in de alge lopen veertig jaar. Van iemand als de heer Dros heeft dat wel wat gevergd; het ging niet vanzelf. Berkhouwer zei dat Dros zijn bestuurswerk heeft gedaan als een echte Texelaar: rustig, welover wogen en met veel incasseringsvermo gen. Een envelop met inhoud onder- steepte de toegezwaaide lof Overtuigend coöperator De heer H. de Lugt, namens de Rabo bank, Coöp. Ver. voor K Ide Veeafzet- zeremging en de zuivelfabriek, ver klaarde in zijn hart een overtuigd „coö perator te zijn en nam zich voor dat in de toekomst nog wat duidelijker te laten blijken. Maar hij vond ook dat niet alles op de coöperatieve leest geschoeid moest zijn. Andere vormen zijn welkom al was het maar om op de vingers gekeken te worden en in een sfeer van competitie aktief te blijven. De Lugt vond het daar om ook niet erg dat ér na de fusie een paar moeilijke jaren zijn geweest want ook die zijn een prikkel geweest om het werk beter te organiseren en zakelijker aan te pakken. Met grote waardering sprak De Lugt over de mensen die des tijds het initiatief pamen tot oprichting van de CAV. Vooral gezien de tijdsom standigheden was dit een belangwek kend initiatief dat grote moed vereiste. De instelling van Dros sloot aan bij deze mentaliteit. De heer De Lugt overhan digde een waardebon. De heer A J. Woerkens zei met dank baarheid terug te denken aan de goet samenwerking die hij met de scheident voorzitter had gehad. Hij vond dat Dn als wapenspreuk: „moed, beleid, trou en medemenselijkheid1' zou kunnen vo ren Album Directeur P. Stoepker, namens personeel van de Aankoopcentrale, g; een uitvoerig overzicht van de geschit denis van de CAV-ACT. Hij noemd Dros een vriend en een baas tegelijk, di niettemin nooit een loopje met zich lie nemen. Van een goed coöperator word verwacht dat hij sociaal gevoel, saam horighei dsgevoel maar ook zakelijk kennis en werkelijkheidszin heeft. Di (vrij zeldzame) combinatie van eigen schappen had de heer Dros. Om een in druk te geven van de groei van de coó peratie op Texel een aantal bedrijfsre sultaten- in 1940 ƒ125.000,—, in 1951 ƒ1,4 miljoen, 1965 2,7 miljoen, 1970 5 miljoen en het afgelopen jaar 8 miljoen De omzetten komen uit de handel landbouwbenodigdheden in de ruimste zin van het woord. Het aantal werkende leden steeg in de loop der jaren van 14 in het oprichtingsjaar, via 40 in 1940, 85 in 1945 tot thans 170 ondanks hel sterk afgenomen aantal landbouwbedrij ven op Texel. Stoepker vond dat Dros er een unieke staat van dienst had opzitten en overhandigde als geschenk een album met meer dan 60 foto's die een beeld ge ven van de geschiedenis van de Texelse coöperatie. Gelachen en gehuild Hartelijke woorden sprak mevrouw Meindertsma-Ybema (weduwe van mede oprichter P Meindertsma) die vertelde ook in persoonlijk opzicht goede banden met Dros te hebben. „We hebben samen veel gelachen maar ook samen gehuild". Haar levensvisie („zorg dat je zoveel mogelijk mensen in je omgeving wat ge lukkiger maakt") had ze neergelegd in een gedicht en stelde vast dat Dros zich ook volgens deze visie had gedragen. Ze gaf een boekenbon als geschenk Uit het uitgebreide dankwoord van de scheidende voorzitter citeren we twee uitspraken: Zonder vertrouwen is geen samenleving mogelijk. Je moet veel ver trouwen geven, maar toch kritisch zijn". En: „Coöperatie is wat we er met z'n al len van maken. Niemand uitgezonderd" iilllll Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekemng wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4°/o BTW Een persoonlijke lening van de RABOBANK is een snelle manier van financieren Kinderblousjes ƒ15, Wild-west blouzons 25,Sportshop-Kin- dershop, Weverstraat 9, Den Burg Verloren in Den Burg: bruine damesbontmuts en donkerbruine leren hand schoenen. Tegen beloning terug te bezorgen, tel. (02228) 488 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Te koop een suikerbie- tenkoppenkuil, rijpony's, grote maat, mooi rijpaard Gevraagd kunstschaat sen, m. 39. Tel. (02220) 2415 Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Voor honde- en katte- voeders. Weikoop Hond vermist, zwarte dikke vacht, rode hals band met Duitse penning. Tel. (02220) 3475 Te koop beuken- en eiken haardhout per stère m. in klossen of lang. Eventueel thuisbezorgd Tel. 02228-493; 02220-2931 25% korting op al onze joppers. Sportshop-Kin- dershop, Weverstraat 9, Den Burg Arn. Looyer tapijt. Merktapijten tegen zeer voordelige prijzen. Kom eens kijken. Spinbaan 1, tel. (02220) 3179, Den Burg Allen, die aan mij ge dacht hebben tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis, zeg ik heel hartelijk dank. C. K. Stark-Knol Volop handappels en handperen M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Hiermede bedanken wij iedereen voor de belang stelling, die zij toonden bij ons huwelijk. Kees en Ina Hin Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Lompen en metalen; afhalen autowrakken. J. Schagen, Wagemakerstr. 28, Den Burg, tel. 2470 Wil degene, die in de nacht van 2 op 3 januari op de parkeerplaats ach ter de 7 Provinciën een blauwe Mercedes heeft aangereden, kontakt op nemen met (02220) 3763, daar auto en naam be kend is. Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Te koop prima con sumptieaardappelen. G. C. Bakker, „Avanti", 't Noorden, tel. (02223) 254 Radicale weggeef-oprui- ming BONTMANTELS bonthoeden Krankzinni ge liquidatie-koopjes 25% t/m 60% korting! Volle garantie. De grootste en goedkoopste bontzaak v. Nederland: De Bontko ning, Voorstreek 71 (één en zeventig), Leeuwarden -C. Extra reclame: bij koop reisgeld terug (ook benzine auto), dus gratis reizen. Hans bluuft tuus Te koop stalen noren, mt. 45. Tel. (02220) 3107 Te koop Welsh Gorgi Cardigan (veedrijvers hond) teef, bijna 3 jaar oud met stamboom. Zwaanstr. 1, tel. (02220) 2861 In grote dankbaarheid voor al haar liefde en met diepe bewondering voor haar moedig gedragen lijden, geven wij kennis, dat heden van ons is heengegaan, voorzien van de H. Sa cramenten der Zieken, onze liefste moeder, schoonmoeder en oma Dieuwertje Witte, weduwe van Jacob Witte Pzn in de leeftijd van 57 jaar. Joke, Thonne en Misja Tilly Ben Den Burg, Texel, 10 januari 1977, Beatrixlaan 4. Dc H. Eucharistie-viering zal plaatsvinden donderdag 13 januari om 10.00 uur in de pa rochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond, 12 januari van half 8 tot half 9 in Huize „St. Jan" te Den Burg Met leedwezen namen wij kennis van het overleden van ons oud-bestuurslid, de heer J. Kuiper. Wij herdenken met dankbaarheid al datgene wat hij als bestuurslid en tevens als voorzit ter van onze school heeft betekend. De zaak van het Chr onderwijs had de liefde van zijn hart. Bestuur en Personeel School met de Bijbel, Oosterend Oosterend, januari 1977. Met diep medeleven geven wij U kennis van het overlijden van ons koorlid Duw Witte-Witte. Zij zal altijd in onze herinnering blijven om haar trouw en haar vriendschap. Het R.K. Dameskoor. Het hart des mensen overdenkt zijn weg, maar de Here bestiert zijn gang. Spreuken 16 9. Onverwacht heeft God tot Zich genomen onze geliefde man, vader, zwager en opa Jan Kuiper, op de leeftijd van 76 jaar. T. G. Kuiper-Harte J. H. Kuiper A. C. Kuiper-Wiering P. Kuiper C. Kuiper-de Vrieze C. Broekman-Kuiper L. N Broekman M. Eelman-Kuiper K. Eelman A. J. Harte en kleinkinderen Oost, Texel, 6 januari 1977, Vierhuizen 5. Begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui H i.b.v Mavo- en typediploma, werkzaam 1 geweest als receptioniste-telefoniste (kantoor of winkel) §j Liefst omgeving De Koog. Jaarbetrekking. 1 Beschikbaar vanaf 1 maart. Brieven onder no. 127 aan bureau Tex. Crt. M iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gevraagd Jaarbetrekking. Groenten- en fruithandel J. van der Vis Weverstraat 72, telefoon (02220) 2358. betekent i TEL. (02223) 229. tientallen guldens voordeliger behangen Ook in onze opruiming OOSTEREND - KERKSTRAAT 5 Een topprodukt voor de prijs van een middenklasser. En niet kapot te krijgen. ZWAALDERSTRAAT DEN BURG zoals lipsticks nagellak make-up oogschaduw dag- en nachtcrèmes eau de toilet parfums zeep after shave scheercrème gezondheidssandalen en nog vele andere artikelen. Zie de etalages. Drogisterij Parfumerie

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2