Verdiende voor overwinning Texel 1 s Zo rolde de bal op Texel in 1976 Veel spanning bij Tevoko-Relax Aantrekkelijke wedstrijd in sporthal Monsteroverwinning voor SVO (Z) 2 Texel 2 klopte HRC 4 2-0 Tegenvallend Oosterend verloor met 6—1 SVC-gym gedeeltelijk afgelast The Dogs wonnen met vlag en wimpel Tevoko dames 1 pas laat op dreef Zaalvoetbal Zaalvoetbalprogramma Klaverjasclub „De Zwaan" Belangrijke telefoonnummers Derde blad Texelse Courant, dinsdag 11 januari 1977 Op een tamelijk zwaar veld en on der niet altijd even goede weersom standigheden is Texel 1 er zondag in de thuiswedstrijd tegen CSV in ge slaagd een 3-2 overwinning te beha len. Het is een matige en van beide kanten veelal rommelige wedstrijd ge worden. Ook bij de ploeg uit Castri- cum bleek de winterstop nogal nadelig voor de conditie geweest te zijn. Over spanning had het publiek rond het veld aan de Slingerweg zondagmiddag niet te klagen. Nadat Jan van Benne kom in de eerste helft 10 had gescoord werd het kort daarop door een dek- kingsfout gelijk. Even voor de rust lie pen dc Texelaars uit naar 21 door het benutten van een strafschop. Na de pau ze kwam de stand opnieuw in even wicht. Tenslotte maakte Marius Banda er diep in de tweede helft 32 van en stelde zo de overwinning veilig. Texel begon met Jan Piersma in de basasopstelling. Hij verving Jan de Lugt die met een blessure kampte. De eerste minuten waren duidelijk in het voordeel van de eilanders. Met goede combinaties (vooral over links) werd CSV zwaar on der druk gezet, en dat leverde na tien minuten al een doelpunt op. De bal werd door Jan Meedendorp hoog voor het doel geplaatst waarna Marius Banda door- kopte tot voor de voeten van Jan van Bennekom, die zonder aarzelen raak schoot en de stand op 10 zette. Korte tijd later was 't opnieuw Jan van Ben nekom die een scoringsrijpe kans kreeg maar onderuit werd gehaald. Hoewel menigeen in de overtuiging verkeerde dat hiervoor een strafschop gegeven moest worden hield de scheidsrechter er een andere mening op na. Hij liet door spelen daarmee te kennen gevend dat hij het showelement doorzien had. Nonchalant Na deze goede start begon Texel een beetje nonchalant te spelen en dit had tot gevolg dat CSV een knappe uitval deed die doel trof. Door een dekkings- fout in de Texel achterhoede kon de CSV-midvoor (die helemaal vrij gela ten was) gemakkelijk voor de gelijkma ker zorgen. Tegen een erg wisselvallig Wierin- germeer 6 heeft het tweede zaterdagelf tal van SVO dit weekend in Middenmeer een 09 monsteroverwinning weten te behalen. Dc Oosterenders hebben op een redelijk bespeelbaar veld vrijwel moeiteloos een doelpuntenregen op de YVieringermeer keeper los kunnen laten. Martin Hin scoorde eenmaal en de vol gende spelers konden twee doelpunten op hun naam laten schrijven: Jan Witte, Sieb van der Zee, Lodic van Leeuwen en Louis van der Vis. De zaterdagmiddag gespeelde wed strijd heeft een bijzonder eenzijdig ka rakter gekregen nadat de ploeg uit de Wieringermeer gedurende het eerste half uur goed partij gaf. Toen na onge veer 35 minuten spelen het eerste doel punt genoteerd was kon SVO blijven doorgaan en werd het Wieringermeer elftal volledig overspeeld Tot de rust kon men de schade nog enigszins beperkt houden (02) maar in de tweede helft brak de hel los en liep het Wieringermeer doel voortdurend ge vaar. Het leverde nog zeven doelpunten op en Oosterend bleek een klasse beter SVO (Z) 2 heeft hiermee de derde plaats op de ranglijst bereikt en een goed uit zicht op een nog hogere klassering aan het eind van het seizoen. m ZATERDAG 8 JANUARI 1977: Afdeling Noordholland: SRC-Oosterend (Z) W.Meer 6-Oosterend (Z) 2 Junioren: Tex. Boys B2-W.Vogels B2 HCSC C4-De Koog Cl HRC C6-Tex. Boys Cl Texel C3-HCSC C5 Pupillen: Afdeling A: Texel Al-De Koog Al Texel A2-Texel A4 Texel A3-Tex Boys Al Afdeling B ZDH BI-Texel BI Texel B3-Texel B2 Afdeling C: Texel C3-Texel Cl ZONDAG 9 JANUARI 1977: Afdeling Noordholland: Texel-CSV Texel 2-HRC 4 Tex. Boys 2-Geelzwart 3 W.Vogels 4-Tex. Boys 3 Flevo 6-Texel 4 Junioren: Tex. Boys Al-Schagen A3 6—1 0—9 4—1 0—12 0—5 5—0 1—0 7—1 0—5 0—6 3—2 2—0 3—4 5—3 0—1 2—0 Texel-doelman Aad Vaars moest hier na wegens een oude knieblessure ver vangen worden door Charles Ipenburg. Ook Jan van Bennekom viel uit en werd vervangen door Henk Jan Klok die een verdienstelijke tweede helft zou gaan spelen Vlak voor de rust wist Texel toch nog op 21 te komen. Louis Uriot werd in het doelgebied aangevallen en liet zich met een sierlijke duik vallen. De scheidsrechter gaf Texel een strafschop, die door Louis Uriot zonder moeite in een tweede doelpunt werd omgezet. Niet klemvast Na de rust was het al weer gauw ge lijk. Een slecht weggewerkte bal werd door de CSV-midvoor ineens ingescho ten. Charles Ipenburg stopte de bal wel, maar kon hem niet onder controle krij gen. Het was de rechtsbuiten van CSV die toen voor 22 zorgde. Texel begon CSV onder druk te zetten en de ene na de andere aanval rolde op het doel van CSV af Louis Uriot schoot uit een moei lijke hoek prachtig in, maar de bal werd uit het doel gestompt. Een kwartier voor tijd wist Texel het toch wel verdiende winnende doelpunt te scoren. Een schot van Henk Groen werd niet goed wegge werkt. De bal kwam daarna bij Marius Banda terecht die prompt voor 32 zorgde Texel liet zich niet meer verras sen en behaalde hiermee een verdiende overwinning Evenals het eerste van Texel hebben ook de spelers van Texel 2 dit weekend kans gezien een overwinning te behalen. Zij klopten in een thuiswedstrijd IÏRC 4 met 20 en hebben hiermee een betrek kelijk zware opdracht goed afgerond. Van het begin af aan was het Texelse team in de aanval en had ogenschijnlijk geen last van de achterliggende feestda gen. Het werd een goede wedstrijd met veel aanvalsspel, waarbij doelpunten aanvankelijk uitbleven. Na een doelpuntloze periode werd het pas een kwartier voor de rust 10, toen Rinus Visser een mooie voorzet toege speeld kreeg en resoluut inknalde. Adri van der Slikke die na de pauze Kees Duin verving toonde ook een goede motivatie Na een tweetal erg goede ak- ties ging hij echter te hard in de strijd en liep daardoor tegen een officiële waarschuwing op. Verder verliep alles goed en zag Cor Blonk 10 minuten in de tweede helft kans er 20 van te ma ken. Met een fraai schot bracht hij de doelman van HRC 4 op het verkeerde been en deponeerde de bal in de rechter hoek van het doel. De Helderse voorhoe de had in deze wedstrijd weinig in te brengen tegen een schotvaardig Texels team dat echter geen kans zag de score nog verder uit te bouwen. De paar ge vaarlijke situaties die voor het Texel- doel ontstonden werden bekwaam door keeper Charles Ipenburg opgelost. In de slotfase kwam Kees Boeien nog een keer alleen voor de HRC doelman maar scoorde niet omdat hij recht in de han den van zijn tegenstander schoot In een sportieve wedstrijd heeft SVO 1, zaterdag door een falende achterhoede tegen SRC niet veel in te brengen ge had. De einduitslag was 61 waarmee duidelijk weergegeven is dat het gebrek aan conditie de Oosterenders tamelijk parten heeft gespeeld. Johan Vlaming kon als enige een SVO doelpunt op zijn naam brengen door een penalty te be nutten nadat Jan van Dijk onderuit was gehaald. De in Schagen gespeelde wedstrijd was een nogal povere vertoning waarbij het gebrek aan conditie bij Oosterend al da delijk opviel. Hoewel men er aanvanke lijk nog wel iets aan deed keek de ploeg toch na tien minuten al tegen een ach terstand op. De SRC spelers waren qua techniek een klasse beter. Meestal kan dit bij Oosterend door een goede conditie redelijk opgevangen worden maar de winterstop bleek de ploeg een beetje ge nekt te hebben. Het bleef tot aan de peuze 10 maar erna kreeg het team als het ware „adem nood" en klapte bovendien mentaal in elkaar toen er vier achtereenvolgende doelpunten vielen. Dit gebeurde veelal door dekkingsfouten in de SVO-achter- hoede. Doelman Rob Haak kon nog en kele schoten keren maar het merendeel van de aanvallen was niet te verijdelen. Johan Vlaming wist in de 25ste minuut van de tweede helft de eer te redden door een penalty in te schieten. Jan van Dijk was kort tevoren op de rand van het strafschopgebied onderuit gehaald toen hij vanuit de achterhoede een aan val opbouwde. De eindstand werd uit eindelijk 61 waarmee wel duidelijk werd dat SVO (Z) 1 een hechte ploeg is die bij het uitvallen van enkele spelers het onderlinge verband te gauw ver liest. Ditmaal konden Jaap Vlaming en Wim Jas wegens blessures niet mee doen hetgeen zich prompt deed gelden. DE COCKSDORP Omdat op vrij dag 14 januari 's avonds de zaal in het Eierlandsche Huis niet beschikbaar zal zijn in verband met de dan te houden Dubbele Von Sion-avond is er die dag voor de groepen die na 18 00 uur gymles hebben geen les. De overige groepen die in de middaguren gymnastiek hebben kunnen wel van de zaal gebruik maken. HUISLEAGUE BOWLING DE KOOGEL Het bowlingteam The Dogs is bij de rond de jaarwisseling opgemaakte tus senstand van dc competitie als duidelij ke winnaar uit de bus gekomen. Nadat door de meeste drietallen 10 van de 23 op het programma staande wedstrijden gespeeld zijn staan zij met 36 gewonnen en 4 verloren games ruimschoots aan kop. Op enige achterstand wordt dit trio gevolgd door JKM en Ran Motoren. Vooral het laatste drietal valt hierbij extra op omdat de slechte start hiermee toch wel volledig weggewerkt is. JKM heeft zich nog net op de tweede plaats kunnen handhaven met 28% en 11%. Ran Motoren staat gelijk maar doordat JKM een hogere pin-fall heeft gerealiseerd zijn zij op de ranglijst als tweede geklasseerd. Rest De reest van de ranglijst ziet als als volgt uit: 4 The Pins (iets tegenvallend), 5 Siem Bremer (bijzonder goed), 6 Team 85 (goed gehandhaafd), 7. De Koo- gel, 8 Toyota, 9. Strandplevier, 10. Pio niers. De lijst wordt gesloten met op de laat ste plaatsen: Vitro Bantiks (20), Prinses Juliana (21), Garage Grisnigt (22), Brandhout (23) en TZN (24) Individueel In de huisleague (tot en met eind de cember) gooide Peter Ipenburg bij de Bij de Tevoko damesteams kwamen het eerste en het vijfde in het veld en wisten beide hun wedstrijd positief af te sluiten. Het eerste kwam nogal laat op dreef tegen Rood-wit, maar Tevoko 5 had het een stuk makkelijker tegen de dames van Noordkop 4. Evenals de heren van Tevoko 1 kre gen ook de dames in de eerste set een 1-15 nederlaag te slikken. Ook bij hen ging in de eerste fase van de strijd vrij wel alles fout en stond iedereen wat ver loren in het veld Vooral in de overige sets kwam de ploeg erg goed terug. Technisch Mocht het in de tweede set wat beter gaan, toch moesten de dames na aanvan kelijk met 8-3 voorgestaan te hebben de eer met 12-15 aan Rood-wit laten. Te voko begon eigenlijk pas in de tweede helft van de wedstrijd te draaien. Na een aantal goed uitgespeelde technische smashes wist men eerst de derde set met ruim verschil (15-7) te winnen en daar na ook de vierde met 15-5. In de vijfde en beslissende set bleek ook dat Tevoko aanvallend meer in de mars had dan het Alkmaarse Rood-wit. Setwinst met 15-9. Hoewel een wed- strijdpunt verspeeld werd blijft Tevoko op de tweede plaats in de promotieklas se staan. Gemak Tevoko 5 bleef met gemak de dames van Noordkop 4 de baas. Alleen in de tweede set gooide men er duidelijk met de pet naar een andere verklaring is er tenminste niet voor de enigszins curieu ze uitslag: 15-0, 15-13 en 15-1 (3-0) heren zowel de hoogste game (223), als de hoogste serie (546) Irene Penha be haalde bij de dames de hoogste game (202) en Gré Koorn gooide (met 529) de hoogste serie. Uitslagen: Junioren: FC Hot Dog-Lelytrappers 25 Reizenboetiek-Texel BI 01 RSG Fiat-'t Swarte Schaep 24 JKM-Bureau Eelman 60 Senioren le klasse: Dubbeldik-Oosterend 1 42 JKM-'t Galjoen 4—3 Senioren 2e klasse: FC Knudde-Texelse Boys 1 21 le bekerronde: Topido-SV Amro 20 Brandweer-Rab 42 Texel-ZDH 2 4—2 Badhotel-Texelse Boys 2 32 Jelleboog-FC Vergiet 53 Oosterend 2-Nioz 40 Woensdag 12 januari: Senioren 18.30 u.: Texelse Boys 2-Texel 19.15 u.: FC Knudde-Topido 20.00 u.: Dubbeldik-JKM 20.45 u.: Nioz-Rab 21.30 u.: Brandweer-ZDH 2 Tijdwaarneming: Texel. Commissiedienst: H. L. Ploeger. Donderdag 13 januari: Junioren: 18.30 u. 19.00 u Senioren: 19.30 u Lelytrappers-Reizenboetiek Texel BI-FC Hot Dog Het eerste van Tevoko heeft het pu bliek dat zaterdag in de sporthal ge tuige was van dc wedstrijd tegen Relax danig in spanning laten zitten door de eerste set met 15-1 te verliezen en ten slotte toch een verdiende 3-1 overwin ning uit het vuur te slepen. Dit kwam tot stand via setstanden van 1-15, 15-1, 17-15 en 15-12 waarmee wel aange toond is dat er heel wat zenuwachtige momenten waren. Tevoko heeft hiermee tenslotte toch de halve finale van de Nevobo-beker bereikt. Vooral de achterhoede van Tevoko liet het aanvankelijk danig afweten. Het rammelde aan alle kanten maar gaande weg wist men \ot beter spel te komen. Verrassend Het zag er in de eerste set van de wedstrijd niet naar uit dat de thuisspe- lende ploeg zich zou gaan plaatsen voor de halve finale van de bekercompetitie. Relax verraste Tevoko met maar liefst 15-1. Met een soms erg falende verdedi ging kreeg Tevoko in eerste instantie geen voet aan de grond. In de tweede set legde Tevoko echter even verrassend de basis voor de eind overwinning en werd ook duidelijk dat deze bekerontmoeting een van de aan trekkelijkste van de tot nu toe gespeelde wedstrijden zou worden. In de tweede set waren de rollen pre cies omgekeerd Tevoko speelde de har de aanval goed uit en met name inval ler Kees Dumker wist de ploeg over het dode punt te helpen. Setwinst: 15-1. Spanning Ook in de derde set was Tevoko, zo lang het accent maar op de aanval bleef liggen, duidelijk sterker en liep uit naar 10-6 Onjuist gebruik van aanvalsmo- gelijkheden leidde er toe dat Relax voor kwam met 10-11. Piet Schneider kwam in het veld voor Jan Rijk. In een span- dende slotfase bleef Tevoko met 17-15 overeind, waarbij vooral Frits Kooi pun ten scoorde De stand in de vierde set bleef tot 10-10 in evenwicht. Relax liep uit naar 12-10, maar kon niet doorstoten. Via 11-12 werd het uiteindelijk 15-12 voor Tevoko. De heren van Tevoko 2 mochten niet in aktie komen omdat het team van Adelborsten verstek liet gaan. Oosterend 2-FC Vergiet 20.15 u.: De Zwaan-Oosterend 1 21.00 u.: 't Galjoen-Casino 21.45 u Jelleboog-ZDH 1 Tijdwaarneming: Texelse Boys 2. Commissiedienst: C. Kok. Maandag 17 januari: Junioren: 18.00 u.: Reizenboetiek- FC Hot Dog 18.30 u.: Lelytrappers-Texel BI Commissiedienst: L. Heerschap. Na veertien dagen afwezigheid terug gekeerd scoorde het echtpaar Spaans tij dens de clubavond van klaverjasclub De Zwaan met 7624 punten meteen een fors aantal punten. Ze tellen hierdoor direkt weer helemaal mee in de totaal stand waar nu een vierde plaats bezet wordt. Bakelaar en Bakker klommen door een score van 7362 punten naar een goede derde plaats in de tweede periode. Het paar Huisman en het paar Zijm haalde flink op door met resp. 6714 en 6695 als derde en vierde te eindigen. Stand tweede periode: pnt. m. Echtpaar H. Zijm 33 349 12 M. Wite-T. Bakker 32.683 11 M. Bakelaar-A. Bakker 31.644 7 P. Hartog-H. Snoek 31.573 6 Th. en J Witte 31.553 6 Totaalstand: pnt. m. P. Hartog-H. Snoek 91.196 25 P. Veeken-D. Witte 89.526 27 Th. en J Witte 88.966 29 Echtpaar Spaans 88.814 32 Echtpaar Van Heerwaarden 88.507 40 Echtpaar H. Zijm 87.923 28 Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken mot betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Ter gelegenheid van de jaarwisse ling op het gebied van het eilandelijke voetbalspel weer eens de balans op makend wordt zonder meer duidelijk dat enkele mooie records behaald zijn. Ongeveer 90.000 maal staken Texelse voetballers of voetbalsters het Marsdiep over om „aan de overkant" hun sport te beoefenen. Er is een re cordaantal ingeschreven competitie elftallen: 19 senioren-, 18 junioren-, 27 pupillen- en 2 dameselftallen kwamen uit tegen 275 elftallen van de vaste wal. Het aantal voetballende Texelaars bedraagt op dit moment 900. Maar on danks al deze goede cijfers blijft er echt wel wat te wensen over: trainings velden bijvoorbeeld. Het sportieve aandeel van de Texelse bevolking deed zich wat betreft kwanti teit flink gelden. Dc kwaliteit bleef een beetje achter. Dit jaar zag slechts een vereniging kans te promoveren. Texelse Boys werd 2de klasser. De anderen handhaafden zich maar zorgden verder niet voor schokkende zaken. Wie weet Bij de standaardelftallen slaagde S.V. Texel er de afgelopen periode niet in het verloren vierde klasserschap (KNVB) te heroveren. In de hoofdklasse van de afdeling Noordholland staat het eerste er aardig voor maar gezien de in het verleden getoonde klasse moet de nu be zette derde plaats „geflatteerd" genoemd worden. Alle mogelijkheden op een kop positie zijn echter nog terdege aanwe zig, dus wie weet speelt het eerste per 1 september opnieuw een afdeling hoger. Kampioenschap Texelse Boys was dit jaar de enige vereniging die een kampioenschap le verde. Het elftal draait in de tweede klasse tot nog toe redelijk mee. Goede en soms zeer goede wedstrijden worden evenwel afgewssield met aanmerkelijk mindere. Een kampioenschap zal er daarom dit jaar niet inzitten hoewel ook beslist niet op degraderen behoeft te worden gerekend. Ze zullen zich (de re sultaten beziend) echt wel in de midden moot kunnen handhaven. Derde klassers Oosterend doet het (in de derde klasse) erg goed dankzij een geheel verjongde ploeg. Er is dus bij hen nog van alles mogelijk Het Hoornder ZDH heeft zijn draai nog niet gevonden. De ploeg heeft de laatste jaren by zonder goed zijn best gedaan zonder dat het ooit een kam pioenschap opgeleverd heeft en lijkt een beetje „moe" te zijn. De resultaten zijn niet daverend, maar wellicht komt het nog Cocksdorp (met goede vooruitzich ten de competitie ingegaan) valt toch ook dit jaar nog wat tegen en met De Koog vlot het ook al niet zo erg. Vooral in dit laatste geval zal verjonging op langere termijn voor verbetering moeten kunnen zorgen Reserves De lagere seniorelftallen spelen met afwisselend succes, Alleen Texel 2 en Oosterend 2 steken er met zeer goede prestaties bovenuit. Bij de junioren gooiden alleen Cocksdorp Cl, ZDH Al en De Koog Cl hoge ogen in de strijd om het kampioenschap. Bij de pupillen zijn De Koog Al, Texel BI en Texel Cl de koplopers. De twee zaterdagelftallen (Oosterend) draaien redelijk mee en van de twee da meselftallen doet vooral Texelse Boys 2 het prima. Zomeravondvoetbal Een groot aantal sporters beleefde ook in 1976 weer veel plezier aan het zomeravondvoetbal. Jammer is echter dat de al wat oudere voetballers (waar voor dit toch eigenlijk bedoeld is) er te weinig aan te pas komen Het zomer avondvoetbal lijkt op deze manier een beetje haar doel voorbij te schieten om dat er genoeg oud-spelers zijn die in de ze periode een balletje willen trappen, maar dan wel tegen gelijkwaardige te genstanders. Dit is niet haalbaar als er ook tegenstanders in het veld komen die regelmatig in de competitie meedoen. Bovendien komt op deze manier van een „zomerstop", bedoeld veor competitie voetballers, niet veel terecht Zaa [lvoetbal Het in 1976 ingevoerde zaalvoetbal gaat een zeer grote toekomst tegemoet. Duidelijk is het daarbij dat veel spelers die ook aan het veldvoetbal deelnemen uiteindelijk moeten gaan kiezen tussen veld- of zaalvoetbal. Het is niet vol te houden op zaterdag en/of zondag te spe len, twee trainingsavonden veldvoetbal te volgen en daarbij nog eens aan zaal voetbal te doen. Trainingsvelden Uitbreiding van trainingsfaciliteiten voor het veldvoetbal is ook in 1976 niet erg tot stand gekomen. Het lijkt er op alsof dit onderwerp in een verkeerd laatje is beland. De vereniging S.V. Texel heeft al enige jaren een goede veldverlichting, maar helaas geen trai ningsveld. Bij andere verenigingen is tyet wat dit aangaat helemaal slecht gesteld. Wellicht is hier een taak weg gelegd voor de Texelse Sportraad om het gemeentebestuur eens wakker te schudden.Een echt trainingsveld is er namelijk nog steeds niet. Hopelijk kunnen we dit spoedig als een van de gerealiseerde goede voornemens voor 1977 in gebruik nemen. G. J. ten Cate

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 9