Onbeperkte vrijheid voor de een is onvrijheid voor de ander F. Blanken (Pakt) betreurt kortzichtigheid van sommige leden commissie R.O. ZDH deelde punten met Oudendijk HCSC-Mitra 3-1 Mareis meisjes behaalden overwinning Tevoko in eindfase langs Braaf Seahawks Volleybal tussenstanden Koppositie voor Tevoko 2 Belangrijke telefoonnummers Klavcrjasclub „De Zwaan'' Goede vangsten het strand Mareis jongens speelden niet al te best aan „Het is na al die jaren van praten, wijzigen en verbeteren mijn vaste overtuiging dat dit plan voor wat be treft de hoofdlijnen een goed plan is!", aldus Fridt Blanken van het Pakt he denmiddag in zijn algemene beschou wing tijdens de raadsvergadering waarin het bestemmingsplan voor het buitengebied werd behandeld. Blan ken, mede namens de andere Pakt-le- den, herinnerde eraan dat het ont werpplan al vijf jaar in discussie is. Vele honderden mensen uit alle lagen en organisaties van de plaatselijke sa menleving en daarbuiten hebben hun mening gegeven en kritiek geleverd. Blanken veronderstelde dat het nu tot stand gekomen plan door sommigen als een samenraapsel van onbevredigende compromissen wordt beschouwd, zozeer zelfs dat het „onaanvaardbaar" uitge sproken wordt. Spreker hekelde een dergelijke stellingname en zei dat er evenwicht moet bestaan tussen agrari sche, toeristische en natuur-milieube- langen. „Wie meent dat er een éénvou dige oplossing is voor alle problemen opererend vanuit één van deze drie hoek stenen, die is principieel fout wegens kortzichtigheid". Ingrijpen? Blanken zei dat het indienen van een onevenwichtig plan onvermijdelijk zal leiden tot ingrijpen van de hogere over heid. En het wordt tevens een nieuwe Hoewel het eerste elftal van ZDH vooral in de slotfase van de wedstrijd tegen Oudendijk er nog alles aan gedaan heeft de toen bereikte gelijke stand in een overwinning om te zetten klonk toch het eindsignaal bij 11. Beide goals werden in de tweede helft gescoord. Oudendijker Kees Hottentot maakte het Oudendijk doelpunt en in de laatste minuten was het ZDH-aanvaller Tony Waterman die een gelijke stand liet aantekenen. Aan deze redelijk bezochte wedstrijd was een lange winterrustpauze vooraf gegaan. De ploeg van Oudendijk was voor een dergelijke ontmoeting het meest geschikt omdat het ook in de mid denmoot van de derde klasse staat. Ook nu bleken beide ploegen aan elkaar ge waagd. De 11 eindstand gaf achteraf beke ken de krachtsverhouding goed weer. Er werd, vooral door de bezoekers, met een enorme inzet gespeeld bij een prima stemming. In de eerste helft bleek wel dat de ploeg die het eerst een doelpunt zou ma ken een goede kans op de overwinning had. Vooral voor de rust kregen beide voorhoedes bitter weinig kansen De dubbelblanke ruststand was dan ook niet verwonderlijk. In de tweede helft kregen beide doel verdedigers iets meer kans hun kunnen te tonen. Hindernis Voor de ZDH-voorhoede bleek Ouden dijk-keeper Melief een erg grote hin dernis. Tweemaal zag hij kans een harde inzet te stoppen en bracht hiermee dui delijk rust in zijn achterhoede. Daartegenover stond ook een goede verdediging van ZDH De Hoornders za gen kans vooral de gevaarlijke Peter dt Weerd goed in toom te houden. De Ou dendijk spits kon tenslotte een maal Walter Grabowski in moeilijkheden brengen, maar deze wist een hard schot van de Oudendijk-spits toch tijdig on schadelijk te maken. Onhoudbaar Na een half uur spelen in de tweede Uitslagen: ZONDAG 23 JANUARI 1977: Afdeling Noordholland: ZDH-Oudendijk 1—1 Junioren: Zeemacht BI-Texel BI 01 Zeemacht B2-Texel B2 151 Zeemacht Cl-Texel Cl 32 Zeemacht C2-Texel C2 20 Dames: Tex. Boys-DVC 1—3 periode van rechtsonzekerheid en mo gelijk rechtsongelijkheid van de Texe laars, die leven en wonen in het buiten gebied. Maar ook voor andere Texelaars is een vastgesteld en rechtsgeldig plan van belang want de struktuur van het eiland wordt er voor een belangrijk deel in geregeld Waar bijna alle Texelaars het over eens zijn is: wij moeten onze zaken hier en nu zelf regelen als dat enigszins mogelijk is. Vertrouwen Wantrouwen heeft bij de discussies rond het plan een rol gespeeld, vooral de laatste tijd. Blanken stelde afkeurend vast dat wantrouwen de „constante in spiratiebron" is geweest van enkele le den van de commissie ruimtelijke orde ning Hij vond dat zij de strijd met on eigenlijke middelen hebben gevoerd: el lenlang gezeur over procedurekwesties, bewust of onbewust dwarsbomen van de voortgang van de besprekingen en het niet doorspelen van gegevens die voor het plan van belang zijn. Blanken zei dat zijn fraktie wil beho ren tot de groep die streeft naar het af wegen van belangen met een evenwicht als resultaat. Waarmee hij niet wilde ontkennen dat polarisatie aanleiding kan zijn tot verbeteringen. Onder invloed van de vele bezwaarschriften is het be stemmingsplan tamelijk ingrijpend ge wijzigd; spreker zag die wijzigingen als verbeteringen. Blanken had nog een kritische opmer king aan het adres van enkele leden helft leek het er op dat ZDH een zekere nederlaag tegemoet ging. Het werd 01 doordat Oudendijker Kees Hottentot een slecht weggewerkte bal onhoudbaar in- knalde. Dat ZDH de moed na deze tegentref fer niet heeft laten zakken verdient een compliment. Zij bleven proberen met fel offensief spel de zaak weer recht te trek ken Het kwam dan ook in de slotfase tot een verdiende gelijkmaker. Na een scherpe pass van Bram Brouwer kon Tonny Waterman doelman Melief ra zendsnel passeren. De gewenste 11 stand was een feit. Hoewel ZDH nog met man en macht probeerde de volle winst binnen te halen bleef het bij een gelijk spel. MEDEDELINGEN S.V. De Koog De seniorentrainingen zijn deze week op dinsdag en vrijdag (19.00 uur). De ju nioren kunnen dan ook meetrainen J.v.B Mitra wist afgelopen maandagavond in Den Helder tegen HCSC 1 (waarvan thuis gewonnen werd) niet verder te komen dan een 31 nederlaag. Toch mogen we spreken van een hoopvol re sultaat, daar de vorm en de inzet weer terugkeren in het spel van Mitra. In de eerste set kon Mitra een kleine voorsprong nemen maar toen HCSC eenmaal het ritme te pakken had, wist zij (vooral via een sterke linkshandige aanval) de setwinst met 1512 te pakken. Dat onnodige verlies, mede veroorzaakt door een aantal dubieuze arbitrale be slissingen, had tot oorzaak dat een gela den Mitra de tweede set het veld betrad. HCSC had geen antwoord op het hoge blok en de harde aanval. Men moest met 7-15 de set prijsgeven. Met wat meer aanvalsvariatie had Mitra wellicht een beter resultaat kun nen bereiken. Nu bleek HCSC toch sterker. Dankzij een goede verdediging en een scherpe opslag wist deze Helder- se ploeg de derde en vierde set met 15-9 en 15-10 te winnen. De ontmoeting van het jongens bas ketbalteam van de Mareis, zaterdagmid dag in sporthal „Ons Genoegen" en WGW uit Den Helder resulteerde in een fikse nederlaag voor de Texelaars. Zij waren het die in deze thuiswedstrijd met 23-109 weliswaar niet van het veld ge speeld werden maar toch niet al te best voor de dag kwamen. In de tweede helft maakten ze veel goed maar een verlies- partij werd het toch. De jongens van WGW waren tech nisch veel beter dan de Mareis, wat dui delijk zijn oorzaak vindt in de competi tie-ervaring van deze ploeg. Voor het van de RO-commissie (waarvan hij ook zelf deel uitmaakt): „Enkelen hebben het particulier initiatief heilig verklaard zonder bemiddeling van Rome. Zij eisen dan ook vrijwel onbeperkte vrijheid als die in het geding is. Hoewel wij parti- cuLier initiatief een onmisbaar element in de samenleving achten, gaat dit ons te ver. Onbeperkte vrijheid voor indivi- due of belangengroep houdt nl. zonder meer beperkingen en onvrijheid voor anderen in. Wie pleit voor het behoud van agrarische grond vindt in ons een warme medestander. Het pleidooi komt echter ongeloofwaardig over als men zwijgt als het graf als een particulier een groot stuk agrarische grond ver koopt voor andere dan agrarische doel einden". Rechtsgelijkheid Blanken zei dat het plan een zo goed mogelijke rechtsgelijkheid en rechtsze kerheid voor de betrokkenen garan deert. Het beleid is helder en controleer baar. „In samenhang met de bijdragere geling kan er voor de agrariër een ge heel uit de bus komen, dat zijn vertrou wen ten volle waard is. Van belemme ring in zijn bedrijfsvoering is gelukkig weinig sprake. Als hij door landschap en milieu op kosten worden gejaagd die hoger liggen dan in de agrarische pro- duktiegebieden heeft hij recht op volle dige vergoeding van deze meerkosten". Het Pakt pleitte reeds jaren geleden voor: een dergelijke regeling. Zelf gemaakt Het veelgehoorde argument dat de Mareis team was het een premièrewed strijd en vanuit dat oogpunt bezien kwa men ze er nog redelijk van af. De Texe laars konden in totaal 11 aanvallen be nutten. De ruststand kwam met 8-48 terwijl na de hervatting de score uitge bouwd werd tot 23-109 en hiermee is duidelijk dat vooral in de tweede helft de Mareis aardig terugkwamen. Uitgaand van het bemoedigende spel na de pauze kan gezegd worden dat er echt nog wel iets in het vat zit. Het Mareis jongensteam speelt de volgende oefenwedstrijd op zaterdag 30 januan wanneer het in de sporthal uit komt tegen het sportt'eam van Rijkswa terstaat. In een sportieve wedstrijd hebben de meisjes van „De Mareis" vrijdag de com- petiieontmoeting met Auditick Stars B uit Den Helder met een 14-23 overwin ning af weten te sluiten. Het was een leuk treffen waarin de Helderse meis jes aanvankelijk wel wat punten bin nenhaalden maar tenslotte toch hun meerdere in de Mareis moesten erken nen. Mareis aanvalster Marjo van Stave ren zag ook ditmaal weer kans de mees te punten te laten aantekenen. In de eer ste helft waren dit er 5 en na de rust maakte zij er nog eens 6 bij waarmee zij het leeuwendeel van Marelssucces voor haar rekening nam. Ook Saskia Veld- wisch zorgde voor een flink aantal pun ten Op haar naam kwamen 4 punten voor en 4 punten na de rust. terwijl Ka rin Zijm ook respectievelijk 2 en 2 liet aantekenen Bij gebrek aan een goede aanvalslinie was het .scoren bij Auditiek Stars B een stuk minder. Hun verdedi ging vocht goed terug maar kon een dui delijk verlies toch niet verijdelen. Het Mareis meisjesteam speelt op za terdag 12 februari tegen Auditiek Stars A De ploeg gaat dan met de boot van 17.05 uur naar Den Helder. In de nieuw gestarte tweede klasse dames hebben de Tevoko-teams zaterdag hard voor de punten moeten vechten. Tevoko 3 won uiteindelijk met 3-2 van Braaf Seahawks 2, terwijl Tevoko 5 met dezelfde cijfers Tevoko 4 terugwees. De overwinning van Tevoko 3 was uiteindelijk wel enigszins verrassend Na winst in de eerste twee sets (15-7 en 16-14) moest men het initiatief duidelijk uit handen geven Braaf Seahawks bouwde haar aanvallen beter op en was aan het net duidelijk sterker. Tevoko speelde in deze fase rommelig en trad verdedigend niet erg sterk naar voren Resultaat was setwinst voor Seahawks met 7-15 en 6-15. Een vijfde set bleek nodig om een be slissing te brengen. Braaf Seahawks had ook hierin vrijwel de hele set de beste papieren en liep zelfs uit naar 10-14. Te voko kon toen echter terugkomen en won verrassend deze laatste set: 16-14 Tevoko 4 en 5 speelden een pittige wedstrijd waarin het vijfde uiteindelijk via 15-9, 10-15, 8-15, 16-14 en 15-8 aan het langste eind trok. boer door de eeuwen heen het landschap heeft gemaakt en er daarom ook nu de vrije hand moet hebben, was ook aan leiding voor kritiek. Blanken zei het belangrijke aandeel; dat de boeren in de vorming van het cul tuurlandschap hebben gehad niet te wil len bagatelliseren, maar wees erop dat de boeren dat niet hebben gedaan om dat zij zulke voorvechters van een mooi De Texelse volleybalteams staan er, nu de eerste helft van de competitie voorbij is, over het algemeen vrij goed voor. In de regioklasse (heren) lijkt Mi tra na het recente verlies tegen HCSC 1 terug te moeten naar de tweede klasse. Ook is de huidige positie van het tweede Tevoko damesteam niet denderend. Het bezet de voorlaatste plaats in de regio klasse. De andere Tevokoteams maken veel goed Het in de promotieklasse spelende dames Tevoko staat op een goede twee de plaats die vastgehouden moet kun nen worden. Het tweede damesteam verkeert nog in een moeilijke positie en het zal er om spannen of dit team zich kan handha ven Wanneer van degradatie sprake zou zijn, wordt de tweede klasse wel erg eenzijdig. Voor die pas gevormde tweede klasse hebben zich naast Smash 1, na melijk ook Tevoko 3, 4 en 5 geplaatst, zodat de Texelse teams in de meer derheid zijn Tevoko 6 tenslotte zal zich zeker goed kunnen klasseren in de derde klasse. Bij de heren bezet Tevoko 2 in de tweede klasse 'n eerste plaats die (wan neer alles goed verloopt) waarschijnlijk niet meer afgestaan behoeft te worden. Alleen Braaf Seahawks 3 vormt een be dreiging. Tevoko 1 staat in de heren re gioklasse op een gedeelde derde plaats en ontmoet in de eerstvolgende wedstrijd Harpoen. Bovendien heeft het team zich in de halve finale van de bekercompe titie gespeeld De standen: Heren regioklasse: 1 SVN 11-29; 2. Harpoen 11-24; 3. Te voko 11-23; 4 Polisport 2 11-23; 5 ëieu- wediep 11-23; 6 Polisport 3 10-14, 7 Braaf Seahawks 2 12-14; 8 Callantsoog 10-11; 9. HCSC 11-8; 10. Mitra 9-6; 11 VCW 11-2. Heren tweede klasse: 1. Tevoko 2 7-18, 2 Braaf Seahawks 3 7-17; 3 Nieuwediep 2 8-14; 4 HCSC 2 8-13; 5. WSOV 1 8-10; 6. Braaf Sea hawks 4 7-7; 7. Adelborsten 7-6; 8. HCSC 8 8-1. Dames promotieklasse: 1. Volendam 12-35; 2. Tevoko 12-30; 3 TOG 12-29; 4. Roodwit 12-28; 5. Madjoe 2 12-20; 6 VVM '63 12-19; 7 Effekt 12-18; 8. Time Out 12-13; 9. DFC 2 11-10; 10. ZAP 12-8; 11 Rapide 12-6; 12. HCSC 2 11-2. Dames regioklasse: I. Polisport 2 12-34; 2. Set-up 12-29; 3. Braaf Seahawks 12-25, 4 SVN 12-24; 5. Advendo 10-23; 6 Harpoen 12-19, 7 Noordkop 1 11-18; 8 Callantsoog 12-17; 9. Poisport 4 13-8; 10. Polisport 3 13-7; II. Tevoko 2 10-5; 12. Noordkop 2 11-1 Dames tweede klasse a: 1. HCSC 4 12-33; 2. Tevoko 3 12-32; 3. Smash 68 12-26; 4 Tevoko 5 12-22; 5. WSOV 1 11-21; 6 Tevoko 4 12-21; 7. Braaf Seahawks 2 11-19. Dames tweede klasse b: 8 Braaf Seahawks 3 12-17; 9. HCSC 3 11-9, 10. Noordkop 3 U-8, 11 Tevoko 6 12-8; 12. WSOV 2 11-3; 13 Noordkop 4 11-0. landschap waren; het was gewoon een toevalige samenloop van omstandighe den. Vroeger kon een boer doen wat hi) nodig achtte en er ontstond een harmo nieus landschap. „Maar de huidige ge. programmeerde voedselproduktiemetho. des maken het zeer goed mogelijk een barbaars landschap te scheppen. Het is een nieuwe situatie die een nieuwe be naderingswijze vraagt". 47.000 Blanken zei dat de jongste tellingen (die hij betrouwbaar noemde) hebben aangetoond dat er nog maar heel weinig speelruimte is wat betreft het aantal toeristische bedden. „Er is nèt voldoende om de in ontwik- keling zijnde plannen uit te voeren en de terecht toegestane groeipercentages voor de recreatiebedrijven uit te doen voeren. Wie aan het maximum van 47.000 wil tornen moet bedenken dat dit cijfer niet uit de lucht is komen vallen, maar het is evenmin een magisch getal waaraan met starheid moet worden vastgehouden", aldus Blanken, die daar mee liet blijken dat ook in de Pakt- fraktie de 47.000 niet meer wordt be schouwd als „het uiterste maximum waar men zover mogelijk onder moet blijven". Van ruime kampeermogelijkheden bij de boer en op andere erven in het bui tengebied wilde Blanken echter niets weten. Het exploiteren van 25 slaap plaatsen zou voor sommige boeren een welkome aanvulling zijn op het magere jaarinkomen („Wie zouden wij zijn als wij een kleine hard ploeterende zelf standige dit zouden misgunnen?") maar het is onverantwoord dat, gezien de rem die op de recreatiegroei is gezet, alle woningen en boerderijen in het buiten gebied deze mogelijkheid zouden krij gen. Politic (02220) 2644 Met in dc tweede periode nog twee avonden voor de boeg begint er in de top van het klassement weer een bij zonder spannende situatie te ontstaan. Het is daarom nog steeds met geen mo gelijkheid te zeggen wie uiteindelijk de overwinning weg zal dragen. Het koppel Bakelaar-Bakker kwam op de tweede plaats door een hoge score van 7.226 punten De dames Koomen- Keijser waren ook goed op dreef met 7.183 punten Het koppel P. Bruin- IJ. Witte scoorde 6.940 punten en A. Dijker- F. Witte met 6.826 en maar liefst 5 mar sen mochten er ook zijn. A.s. vrijdag is de derde avond om het kampioenschap van Texel Stand tweede periode M. Witte-T. Bakker M. Bakelaar-A. Bakker Echtpaar H. Zijm T en J. Witte Echtpaar Van Heerwaarden Totaalstand P Hartog-H. Snoek Echtp. P. van Heerwaarden T en J Witte Echtpaar Spaans M. Witte-T Bakker P Veeken-D. Witte Met nog één wedstrijd voor de boeg heeft M. van der Zwaag met 167 cm de leiding in het klassement van de Texelse Sportvissersclub. Bij de jeugd werd aan merkelijk minder aan de haak geslagen. A. Huisman kwam tot slechts 47 cm. De maand januari kenmerkte zich zich vooral door nogal geringe resulta ten. Op 9 januari was het P. Verhagen die als enige wat ving. Een visje van 24 cm was het povere resultaat van de ge hele wedstrijd, waaraan 14 visvrienden I meededen. De wedstrijd van 23 januari vertoonde minder animo (11 deelnemers) maar nu werd aanmerkelijk meer ge vangen. Men was er na anderhalf uur vissen in geslaagd 270 cm vis op de kant te halen. Eerste werd H. Martens (51 cm); tweede A Banda (40 cm) en derde G. van Kranenburg (39 cm). Bij de jeugd zag het enige aanwezige clublid E. Bos kans 38 cm vis te schep pen. Met nog een wedstrijd te vissen is de stand bij de senioren op dit moment: 1 M van der Zwaag 167 cm; 2 T. Buren 148 cm; 3. C. J. Huisman 139 cm; 4. P Verhagen 116 cm; 5. H. Martens 92 cm, 6. A Banda 85 cm; 7 G. van Kranen- burg 60 cm; 8 W. Verhagen 33 cm; 9. S. J. Feenstra 26 cm Bij de jeugd is de stand. 1. A. Huis- man 47 cm; 2. E. Bos 38 cm; 3. S J Rijk 35 cm. De laatste wedstrijd in de Win terserie 1976-'77 wordt op 6 februari gevist bij het Prins Hendrikhotel (8 30 tot 10.00 uur) Daarmee zal ook de beslissing val len wie de uiteindelijke ereplaatsen in de win terserie gaan bezetten Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. pnt. m. 46 323 13 45.537 12 45.152 16 44 522 13 44.480 17 pnt. m. 103 812 30 102.600 44 101.935 36 101.384 34 101 045 28 100 700 29

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 8