«SBKS 7////m AGENDA „VADERS TWEEDE VROUW" Alles moet weg! voert tot winst F Firma A. BAKKER Azn FEUILLETON: Rokken Positiekleding Herenpantalons voor de halve prijs. WONINGBOUWVERENIGING TEXEL Toewijzing woningen: Voer uw koeien tijdens de droogstand kalk arm, want onderzoek heeft aangetoond dat dit een goede preventie tegen melkziekte is. Met kalk-arme afkalfbiks van UTD (Calc-exbiks) bindt u op wetenschappelijk verantwoorde wijze de strijd aan met de gevreesde melkziekte. Burgerlijke stand Zon, maan en hoog water - - keuken in massief eiken eihdeloos kom keiler keukens kijken „T KEUKENCENTRUM", A. van der Vis b.v. Natuurlijk bij Met ingang van heden zal de toewijzing van voor verhuur in aan merking komende woningen anders geschieden. Zoadra bekend is welke woning leeg komt, en door de Woningbouw vereniging kan worden toegewezen, zal hiervan melding worden gemaakt door middel van een advertentie in uitsluitend de Texelse Courant, onder vermelding van adres, huurprijs en bestemming (bejaardenwoningen, ééngezinswoningen en duplexwoningen) geef melkziekte geen kans! VERKRIJGBAAR BIJ Oudeschild J. Kuip, Oudeschild - 02220-2532 H. J. Wetenkamp, Oudeschild - 02220-3385 Pakhuis en kantoor - 02220-2601 van 19 tot en met 25 januari 1977 Geboren: Niels, zv. Siets P. Ellen en Margaretha Boon. Ondertrouwd: Albert de Zwart en Gerda A. Arndt; Jacobus A. Vleugel en Klazina Verseput; Marinus H. A. Jans sen en Wilhelmina Veldkamp; Joan C. Snellen van Vollenhoven en Agnes M. E. van Heerwaarden. Overleden: Trijntje van der Vis, wv. Vlaming, oud 88 jaar, wonende te Oos terend; Marijke Wijbenga, wv. De Waard, oud 68 jaar, wonende te De Cocksdorp. VRIJDAG 28 JANUARI De Hervormde vrouwenvereniging van de P.H.-polder houdt een verkoopdag in „Ons Huis" te Den Hoorn met rad van avontuur, ballen gooien etc. Open van 14.30 - 17.00 uur en van 20.00 - 22.00 uur. ZATERDAG 29 JANUARI De oud-leerlingenvereniging van de landbouwschool brengt in „De Wie lewaal" te De Waal het blijspel „Oh bella donna Lucia"; 20.00 uur. De Koger toneelvereniging „De Duin- kanters" spelen in De Buteriggel „Schip op het strand"; 20.00 uur. Vanaf 10.00 uur houden het Kon. Texels Fanfarekorps-DEK en Excelsior een play-in in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Publiek gratis toegang; slot omstreeks 16.00 uur. MAANDAG 31 JANUARI Scouting Texel haalt vanaf 19.00 uur oud papier op in de Beatrixlaan in Den Burg. De mensen worden ver zocht het papier tijdig op de stoep te zetten. De sportvereniging Cocksdorp houdt le denvergadering in het Eierlandsche Huis, aanvang 20.00 uur. In de LTS-kantine wordt een voorlich tingsavond van de Nederlandse hart stichting gehouden. O.a. een verhan deling door dokter Seegers en demon stratie van de hartdefibrillator Aan vang 20.00 uur; toegang gratis. DINSDAG 1 FEBRUARI Voor de oudere en jongere Doopsgezinde zusterkring houdt de heer Van Trigt van de gemeentelijke sociale dienst een praatje over sociale problemen; 20.00 uur in het gebouw bij de Doops gezinde kerk. VASTE DATA De Stichting voor Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Texel houdt spreekuur op maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 10.00 uur van van 14.00 - 15.00 uur. Adres Julianastraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 4152. STORMEN EN ORKANEN Tijdens de tweede avond die Jan en Paula Brouwer op maandag 31 januari organiseert en waarop gesproken wordt over vragen die het hart van de mens van deze tijd bezighouden zal men nu het onderwerp „Stormen en orkanen" behandelen. Het Texelse evangelisten- echtpaar geeft een toelichting over dit onderwerp in samenhang met het oor deel van de bijbel hierover. De bijeen komst begint om 20.00 uur en wordt ge houden in gebouw „De Schakel" naast de Hervormde kerk te Den Burg. ZATERDAG GEEN JUDO OOSTEREND De wekelijkse judo- training in dorpshuis „De Bijenkorf" gaat zaterdag 30 januari niet door om dat de zaal dan voor andere doeleinden gebruikt wordt. De daarop volgende za terdag vindt alles wel gewoon door gang. De zon komt 30 januari op om 8.23 uur en gaat onder om 17.24 uur; 2 fe bruari op om 8.19 uur en onder om 17.30 uur. Maan: 4 febr. V.M.; 11 febr. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 28 januari 1.09 en 13.27 Zaterdag 29 januari 2 09 en 14.38 Zondag 30 januari 3.25 en 15.58 Maandag 31 januari 4.42 en 17.16 Dinsdag 1 februari 5.57 en 18.25 Woensdag 2 februari 7.01 en 19.23 Donderdag 3 februari 7.58 en 20.13 Vrijdag 4 februari 8.51 en 21.03 Zaterdag 5 februari 9.37 en 21.48 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Vrijdag tot en met dinsdag draait nog eens de goedgemaakte rampenfilm „The towering inferno" die hier in oktober 1975 uitgebreid werd besproken. Voor hen die toen niet in de gelegenheid wa ren èn voor diegene die zich nog eens wil warmen aan die superfik een boei end schouwspel met een hoop sterren. Faye Dunawaye zorgt voor het mooiste plaatje, als zij in de panoramalift stapt en vlak voordat de deuren sluiten naar Paul Newman kijkt, lang en intens! (zie foto, rechter gezicht). Een lid van de Texelse bandweer vond de film niet goed, omdat nou ook weer niet zo geweldig veel materieel werd in gezet. De buitenstaander die de complete brandweer van San Francisco bergen slangen ziet uitrollen wordt er danig door geïmponeerd. Zondagmiddag (3 uur) „Salty de zee leeuw" een vrolijke en spannende film, gebaseerd op de successen van „Flip per". Ditmaal is het een zeeleeuw die voor de nodige opschudding zorgt. Hij duwt een mevrouw vanaf een jacht in het water, hij gaat zelfs uit rijden met een politieauto die total loss in het wa ter terecht komt. Dan moet hij tot ver driet van zijn vriendje Tim naar een dierentuin. Maar.niet voor lang. DOOR GERRIT FRANSSEN 12. Later op de middag, toen hij ermee klaar was, zei hij: „Ergens in de schuur, ik meen op het zoldertje staat een kistje; daar moeten nog knijpers in zitten. U moet maar eens kijken. Dan kunt u uw wasgoed ermee ophangen Waar de lijn nu is, kan de koe niet komen en het le vert voor de mensen evenmin gevaar op". Even later zag ze hem wegrijden op de tractor met de platte wagen er achter. Op zijn advies betrad ze de ladder, ach ter in de schuur. Nieuwsgierig keek ze over de rand. Het bleek een rommelzol der te zijn. Er lag ook nog wat hooi, ver der een aantal kisten, en een oud, kapot spinewiel. Helemaal aan het eind, in het donker, ontdekte ze een rieten wieg, dik onder stof en spinragen. Verbaasd keek ze er naar. Wat ter wereld doet een man als Dirk met een wieg? Er was immers geen vrouw in huis? Ze stond er enige tijd naar te kijken, maar schou derophalend keerde ze terug naar de kisten en begon die stuk voor stuk te onderzoeken. In één ervan zat goed, kle ding voornamelijk. Een andere keer bekijk ik dit wel beter, dacht ze. Nu wil ik eerst die knijpers hebben. Een twee de kist bevatte enkel boeken. Geïnteres seerd ging ze erbij zitten en pakte er en kele uit. Stom verbaasd las ze enkele ti tels: De Playboys van James Jones, Na- dia van Konsalik, de Don Camillo Om nibus, boeken van Jan de Hartog zoals De kinderen van het licht en Het Heilig Experiment. Verder enkele oudere klas sieken, een aantal delen van een ency clopedie. Van Rudolf Schnetzer: Mens en Graniet, maar ook Alleen op de we reld van Hector Malot, werken van Charles Dickens en andere Engelse werkjes, Tevreden knikkend legde ze de boe ken weer terug in de kast en sloot die. Als ik eens niets te doen heb of geen zin heb om te werken, behoef ik me in elk geval niet te vervelen, wist ze nu. Een derde kist bevatte veel gereedschap, vooral om te timmeren. Ze dacht aan de beschadigde windveer aan het lage dak. Misschien kan ik die op een andere keer zelf repareren, dacht ze. Tenslotte vond ze een aantal knijpers. Daarmee gewapend liep ze de leer af en buiten hing ze aan de nieuwe lijn het wasgoed op. Terug in huis nam ze alle pakjes en ging ermee naar boven. Daar maakte ze die een voor een los en con stateerde, dat hij alles, wat ze had op geschreven, had gekocht. Ook slipjes, pantys en zelfs verband. Daarom kreeg ze respect voor hem, want menige ke rel zou geweigerd hebben dergelijke boodschappen te doen. Enfin, ze had nu in ieder geval het allernodigste. De overal intrigeerde haar. Zich van de lange, wijde broek ontdoenend, stond ze in haar onderjurk. Meteen uitte ze een kreet van schrik: ik heb weer de hele morgen enkel mijn onderjurk aan gehad onder die ro tb roek! Dat ik er zelf geen erg in had, toen Dirk terug was. Nu ja, hem kan het zeker niets schelen. Ty pische man; ik kan hem onder geen en kele rubriek rangschikken. Ze haalde de schouders op en begon de overal aan te trekken. Wat kan 't me tenslotte sche len? Ik hoef niet bang voor hem te zijn, want hij schijnt niet of nauwelijks be langstelling te hebben voor het feit, dat ik een vrouw ben, dacht ze. De sokken vond ze leuk en de klom pen pasten vrij aardig. Ze liep er een eindje mee door haar kamer. Gaat. Een beetje vreemd, maar dat went wel op den duur Maar ze trok ze toch uit, toen ze de trap afliep. Morgenochtend, als hij weg is, was ik al mijn ondergoed, besloot ze. En de jurk. Dan is alles tegen de avond wel weer droog. In huis ruimde ze de vaat op na die afgewassen te hebben. Opnieuw kwam ze tot de conclusie, dat ze nog altijd geen aardappelschilmesje had. Morgen nog eens in die kist met gereedschap kijken; wie weet, wat daar in zit, wat ik kan gebruiken. En omdat ze niets anders te doen had, zette ze de radio aan en begon met een gewoon mes de aardappelen te schillen. Ze dacht nu aan de grote win terwortelen in de kelder en herinnerde zich tevens, dat er ook veel uien lagen. Ik kon wel eens hutspot maken, besloot ze. Even later zat ze voor zich uit te kij ken en dacht na over dit idee. Toen kwam ze met een vaart overeind en liep naar de kelder om even later terug te keren met enkele winterwortels en uien. Ze maakte nu eerst de wortelen schoon en zag bij de houtbak een kapmes staan, waarmee ze de wortelen klein maakte. Een pan uit de kast nemend, zette ze de wortels met het water op. Daarna maak te ze de uien schoon ,al kostte het haar menige traan. Die hakte ze eveneens in stukjes. Een koekepan had ze niet ge zien. Maar ik hoef ze ook niet te bak ken, wist ze. Van de ham aan de zolder sneed ze enkele magere stukken af en hakte die eveneens in dobbelsteentjes. Toen ging ze verder met de aardappe len. Door het transistor radiootje wist ze nu de tijd. Ze had haar horloge gelijk gezet; het scheelde maar enkele minu ten, dus de man had niet eens zo gek geschat, die morgen. Tegen zeven uur zag ze hem terugke ren, de platte wagen vol geladen met heideplaggen. Ze liep naar het fornuis en bekeek het eten. Tevreden knikkend deed ze het deksel weer op de pan, waarna ze naar buiten liep. Bij de schuur was de man afgestapt en maakte de tractor los, die hij even la ter in de schuur reed. Ze keek toe en toen hij terugkwam uit de schuur, zei ze: „Ik heb 't eten al klaar. Als je dus gelegenheid hebt?" Hij knikte begrijpend, nadenkend. „Kan het nog een kwartiertje lijden? Ik wil de wagen leegmaken, want ik heb 'm morgenvroeg nodig voor het gereed schap". Ze wist niet welk gereedschap hij be doelde, maar antwoordde, dat het wel kon. De man begon de plaggen af te la den en stapelde ze op onder een afdakje naast de schuur. Ze sprong op de wagen en begon te helpen, telkens enkele zo den op de rand leggende, die hij er dan afhaalde en verder opstapelde. Gedu rende enige minuten werkten ze zo door, tot hij opeens haar arm greep en vast hield. „Zo is het mooi genoeg", zei hij op zachte toon. „Morgen kun je niet overeind komen van de pijn in je rug. Fijn dat je hielp, maar je moet het niet forceren. De rest die ik alleen; met een paar minuten ben ik klaar". De vrouw gehoorzaamde, moeizaam van de wagen springend. Inderdaad voelde ze haar rug; ze had te lang in één houding staan tillen en sjouwen. Terug in de kamer waste ze haar han den en maakte de tafel klaar voor het avondeten. Ditmaal stond ook de pot met koffie op tafel. Met kopjes. En toen de man binnenkwam om zijn handen te wassen, knikte bij. „Hutspot, he?" zei hij opgewekt. „Ik ruik het". ,,'t Is wel geen winter meer, maar. begon ze. „Onzin", weerlegde hij; „dit lust ik altijd". Ze aten als vorige avonden zwijgend. De man dronk af en toe van zijn koffie en toen de kop leeg was, schonk hij hem weer vol. Sloten koffie drinkt-ie, wist Els nu, want hij neemt ook een kruikje vol mee naar het land, als hij een hele dag weg is. Pas na het eten, toen ze verzadigd za ten te roken, vroeg ze: „Wat doe je met die heideplaggen?" „Drogen. Daarna gebruik ik ze als brondstof in het fornuis". „Wil dat?" vroeg ze verbaasd. „Natuurlijk. Heel vroeger deed men dat toch ook?" (wordt vervolgd) Deze jeuken met massief eiken deuren in bruin rustiek of ge beitst zwnrt. Is de droom van elke vrouw Van elke man. Van elk gezin! U moet 'ns bij ons komon kijken en eens zien, hoeveel aan- en inbouwmogclijkhedan er zijn. En voelen, hoe soepel die laden lopen. Kunt u' gelijk die 6 andere luxe Keiler keukens in totaal 12 ver schillende kleuren bewonderen Wc zullen y graag voorrekenen en voortekenen wat die keuken luxe bij u thuis nou helomaal gaat kosten. Wedden dat 't meevalt Maricoweg, telefoon (02220) 2356. Zo mogelijk keukens in één week leverbaar. Geïnteresseerden kunnen zich alleen schriftelijk melden bij de WBV, Postbus 100, Den Burg, met vermelding van hun lidmaat schapsnummer, hun inkomen, het huidige adres en de samenstelling van het gezin. Deze gegevens dienen binnen 5 dagen na het publiceren van de ad vertentie bij de W.B.V. binnen te zijn. Na de toewijzingsprocedure op lidmaatschapsnummer ontvangt elk van de inschrijvers bericht onder welk nummer de woning is toe gewezen.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 7