iroene Kruis Texel werft opnieuw oude leden Plus-Voordeel 135.- fl. 229- Duinkanters speelden „Schip op het strand" 7 van niet minder dan tijdelijk! jvoor fl Koersen vreemde valuta Raadsvergadering Plan functioneert spoedig vakantie bungalow Vrij gelegen huisje gezocht Hotelbedrijf zoekt WOONRUIMTE voor personeel De postzegelbeurs Fouragehandel Piet Blokker b.v. TAPIOCAVEZELS DANAGH B.V. een verkoopster Hoewel tot dusver door ongeveer (00 Groene Kruisleden positief werd reageerd op de oproep van het ver- igingsbestuur voortaan per accept- rokaart het lidmaatschap te voldoen, jkt er toch nogal wat verwarring te staan over het waarom van de ver- dering in de contributieinning. Ge- n de ervaringen die de medewer- rs in de maand januari opdeden, et nog lang niet iedereen die er be- jg bij heeft wat de reden van de r 1 januari ingevoerde ontkoppe- g met de aanvullende ziektekosten rzekering is. Bovendien zien enkele n de (tot voor kort ongeveer 2.900 aden) het nut niet zo van een voortge- lidmaatschap. olgcns de huidige secretaris van het oene Kruis, Hans de Porto, is het be- allerminst ontevreden met de te- rontvangen 60% van de toegezonden :cpt-girokaarten (3.600 stuks). Men ft echter de indruk dat veel mensen beseffen welke voorzieningen ze igen mis te lopen als verzuimd wordt toegezonden accept-giro te voldoen. et Vi lans de Porto zegt hierover: „Uit een ital telefonische en persoonlijke re- ,ies kunnen we de gevolgtrekking ma- 1 dat men niet precies weet wat het rk van het Groene Kruis inhoudt. Dit nt hoofdzakelijk omdat een ieder tot us er automatisch lid was als men de n vullende Ziektekostenverzekering het Algemeen Ziekenfonds Texel afgesloten. Er zijn echter wel dege- verschillen tussen het werk dat het Dene Kruis doet en de faciliteiten arin de verzekering voorziet. Het zijn ;e totaal aparte instanties en dat is sommigen nog niet helemaal duide- Ontkoppeling )e ontkoppeling tassen de inning van gelden voor aanvullende ziektekos- verzekering en het Groene Kruis rd eind vorig jaar door het bestuur 't Algemeen Ziekenfonds Texel ge nen De gelden de tot 1 januari van jaar automatisch door het Zieken- ds Texel overgedragen werden aan Groene Kruis, wilde men gaan ge- liken voor een uitbreiding van het faciliteitenpakket Dit pakket nde meer in overeenstemming te rden gebracht met het verstrekkin- pakket van de aanvullende verzeke- gen in het land c.q. de regio. Het celse Groene Kruis werd hierdoor >r een voldongen feit gesteld en moest de nodige maatregelen treffen ten- de vóór het nieuwe jaar aan ongeveer 2.700 leden de nieuwe procedure om lid te zijn voor te leggen Erg duister zag men de toestand niet in omdat het Groe ne Kruis als organisatie in totaal op een subsidie van ongeveer 90% van ver schillende overheidsinstanties kan reke nen. Aanspraak De overblijvende 10% dient door de leden bijeen te worden gebracht Zij kunnen dandoor hun bijdrage aanspraak maken op de diensten van het Groene Kruis. Hieronder vallen bijvoorbeeld: wijk verpleging (4 wijkverpleegsters runnen Texel), consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters, inentingen tegen kin derziektes, gehoor- en/of gezichtsonder- zoek bij zuigelingen en kleuters, TBC- bestrijding, nazorg aan ontslagen zie kenhuispatiënten, revalidatie, voorlich ting op 't gebied van gezond leven, ver zorging van thuiswonende bejaarden, baarmoederhalskankeronderzoek, hart en vaatonderzoek en de bestrijding en/of voorkoming van diverse ziekten. Bovendien beschikt het Groene Kruis over een vrij groot eigen gebouw, dat als medisch centrum ingericht is. De ruimtes worden zoveel als mogelijk be schikbaar gesteld aan die instanties, die nauw met de volksgezondheid in ver band staan. Het Groene Kruis Texel verschaft ook diverse verplegingsartikelen bij ziekte of ongeval waarover men (als men lid is) tegen een gering bedrag aan statie geld kan beschikken. Het magazijn hier voor is gevestigd in het Medisch Cen trum aan de Witte Kruislaan (ingang Schoonoordsingel) in Den Burg en is ge opend op werkdagen van 17 00 tot 18.00 uur. Eventueel 's morgens telefonisch te bereiken onder nummer (02220) 3241. Node te missen Naar de mening van secretaris Hans de Porto zijn de genoemde punten voor velen, zaken die node gemist kunnen worden. Gelet op bovenstaande vertrouwt het bestuur er op, dat het de nog resterende girokaarten binnenkort binnen zullen komen. Goed beschouwt komt nl. ie dereen vroeg of laat aanspraak maken op één van de vele dienstverleningen van het Groene Kruis Texel. En door overmaking van deze 27,50 is men hiervan verzekerd. Indien gezinnen of alleenstaanden nog geen acceptgirokaart van het Groene Kruis Texel hebben ontvangen, kunnen zij dit laten weten aan de secretaris Hans de Porto, Marelstraat 10, Den Burg telefoon (02220) 3088. DE KOOG Toneelvereniging „De jinkanters" heeft zaterdagavond in De eriggel met succes het stuk „Schip het strand" opgevoerd. Het was een t „levensstuk" dat de Koger vereni ng een jaar of vijftien geleden veel jval gaf en daarom ter gelegenheid lp het jubileum werd herhaald. Het |ces was vooral te danken aan de wij- Jrwaarop de hoofdrollen gestalte kre- De meeste lof komt toe aan Sara np, die zeer aangrijpend acteerde als zwaar door het leven beproefde rin Grietje. !et verhaal sprak tot de verbeelding, omdat het zich best op Texel af- ■peeld zou kunnen hebben: Op een Waddeneiland lijdt het boerengezin van jalf Roerman een karig bestaan. Ze unnen, ondanks het extra geld dat de >eristen 's zomers in het laatje brengen de opbrengst van de jutterij, nauwe- jks rondkomen. Het komt dus slecht t dat dochter Margje geen genoegen •aemt met de ingetogen soberheid van ,aar omgeving en veel geld uitgeeft: *)ór kleren, voor make-up, voor uit ban kortom voor een leven dat haar ,,-ngeving met zorg vervult De situatie in de hand gewerkt door haar vader veel van haar dochter houdt en haar rom in alles haar zin geeft. Margje t zich weinig dankbaar en eist geld, als hét er niet meer is. Plotseling is lf bijzonder scheutig. Oorzaak is dat samen met de vriend van Margje aan strand een lijk berooft, o a van een den medaillon. j: Geweten Het geweten laat het tweetal echter tet met rust. Als een schip in nood éfct en Tjalf met de andere eilandbe woners naar het strand gaat om te red- neemt hij het medaillon mee met de ekJoeling het in de golven terug te wer- yn. Maar als het zover is raakt hij in ij» ketting van het kleinood verstrikt en lurdrinkt. Het drama is voor Margje lanleiding om in te zien dat zij mede- cirzaak is van het gedrag van haar va- Kir, wat leidt tot een andere levenshou- ins. We zullen niet schrijven dat het een -tstekend verhaal was. Het op zichzelf jdige gegeven was nogal drakerig en (ocht uitgewerkt, al kan dat De Duin- ters moeilijk worden kwalijk geno- idnaan Schoo deed het best als boer ilf. Misschien zou hij bij iets minder Dundige opvatting van zijn rol nog lofwaardiger zijn overgekomen, maar feit is dat hij het gewenste contrast ide met zijn veel zwaarder op de ld zijnde vrouw Grietje. Laatstge- hnde rol werd door Sara Kamp zon der meer uitstekend gebracht. De stem, het zuchten en klagen deed sterk den ken aan de welbekende Kniertje uit „Op Hoop van Zegen" en was af en toe zelfs ontroerend. Trix Eelman speelde Marg je, de losbandige dochter die liever met rijke jongens uitgaat dan met haar eigen boerenvnjer Gerrit en zich een goed deel van de dag bezig houdt met het „verven" van haar nagels en andere on gewenste aktiviteiten. Het onverschilli ge karakter van dit verwende kind kwam er goed en dus tot aller ergernis uit. Haar verloofde Gerrit kreeg gestalte door Paul van der Vis. Gerrit zat er nog al zwijgzaam en verwezen bij, wat waar schijnlijk de bedoeling was. Op momen ten van emotie hal hij wel wat feller kunnen losbranden, al bood de tekst hem daarvoor maar weinig gelegenheid. Een dankbare en goedgespeelde rol had Diew Bakker als de nieuwsgierige, kletsgrage buurvrouw Zwaantje die méér weet van de lijkroof en voor wat grie- zeleffekten zorgt om het geweten van Tjalf en Gerrit aan het spreken te krij gen Een spontaan open doekje was de beloning voor haar optreden. Tenslotte was er Henk Veldman die als burge meester van het dorp op tactische wijze zorgt dat de aan het licht gekomen lijk- schennis voor de familie geen onaange name gevolgen heeft. Souffleuse Uit het feit dat de spelers maar een enkele keer haperden mag worden ge- konkludeerd dat souffleuse Trijdy Hal- sema haar taak naar behoren heeft ver richt. De in het programma uitgespro ken hoop dat het publiek haar niet zou horen, werd bewaarheid. Aan hetslot werd door voorzitter Harry van Splunter in het bijzonder dank ge bracht aan Henk Veldman, die niet al leen de burgemeester speelde, maar ook de regie op zich had genomen. Grimeuse was Juul Swarthof. Een woord van waardering is op zijn plaats voor het bijzonder goed verzorg- te toneel, o.a. met een „echt" branden de kachel. Met improviseren in de feite lijk als toneelzaal totaal ongeschikte Bu- teriggel hebben De Duinkanters blijk baar veel ervaring. Franse francs Westduitse marken Belgische francs Zwitserse francs Zweedse kronen Oostenrijkse schilling Amerikaanse dollar Engelse pond Italiaanse lires 100 49,75 100 ƒ103, 100 6,65 100 99,50 100 57,75 100 14,66 1 2,49 1 f 4,26 10.000 25,50 Dinsdagavond 8 februari, aanvang half acht, vergadert de gemeenteraad De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken en mededelin gen. 2. Benoeming leden centraal en dage lijks bestuur van de Stichting Cultureel Werk Texel. 3 Behandeling van het beroepschrift van de dames N. M van de Wardt-Kik- kert en M. A. T. Holleman-Kikkert te Son tegen de afwijzende beschikking van burgemeester en wethouders op het verzoek het pand Randweg 7 als tweede woning te mogen (doen) gebruiken. 4 Behandeling van het beroepschrift van de B.V. De Waddenparel te De Koog tegen de afwijzende beschikking van burgemeester en wethouders op het ver zoek het pand Bosrandweg 302 als twee de woning te mogen (doen) gebruiken. 5 Vaststelling van een lozingsveror dening. 6. Vaststelling 52e wijziging van de Algemene Politieverordening. 7 Vaststelling Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden. 8. Vaststelling van een voorberei- dingsbesluit ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een gedeelte van De Cocksdorp. 9. Vaststelling van een voorberei- dingsbesluit ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een gedeelte van Oudeschild. 10. Beslissing op een verzoek van de Vereniging Christelijk Volksonderwijs Texel om, met toepassing van artikel 50 van de kleuteronderwijswet, medewer king te verlenen voor het aanschaffen van een kofferschrijfmachine voor haar kleuterschool. 11. Verlening van voorschotten op de exploitatievergoeding aan de bijzondere kleuterscholen voor het jaar 1977. 12 Definitieve toekenning van de ex ploitatievergoeding aan de bijzondere kleuterscholen voor het jaar 1976. 13. Overname van de straatverlichting van Texelstroom N.V. 14. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1975. 15. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1976. 16. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1977. BROMFIETSEN UIT VERKEER GENOMEN Bij een in de nacht van 29 op 30 ja nuari gehouden controle hield de politie twee bromfietsers aan. Zij reden veel harder dan de toegestane snelheid (bin nen de bebouwde kom) wat mogelijk was daardat zij hun brommers hadden opgevoerd. De daarbij toegepaste on derdelen zijn in beslag genomen. Dat de gemeenteraad het bestem mingsplan voor het buitengebied heeft vastgesteld, betekent niet dat het reeds rechtgeldig is. Dat duurt nog minstens een half jaar. Niettemin zal er in de praktijk mee kunnen worden gewerkt zoals dat ook gebeurde in de algelopen periode, sedert het van kracht worden van het voorbereidingsbesluit. Door het afgeven van een zg, algeme ne verklaring van geen bezwaar door de provincvie waren B. en W. gerechtigd bescheiden bouwaktiviteiten (verbou wingen van woningen en de bouw van garages en bergingen) zonder tussen komst van de provincie toe te staan. Van gemeentewege zal nu worden ge tracht deze algemene verklaring van geen bezwaar uitgebreid te krijgen tot grotere objecten, zoals agrarische be drijfsgebouwen en recreatiebungalows. Nog geen beslissing is genomen over de vraag in hoeverre het bestemmings plan de komende zomer van toepassing zal zijn op het kamperen op de erven. Aangenomen mag worden dat het plaat sen van een tent gedurende de zomer maanden niet op bezwaar zal stuiten, maar voor een caravan (van ten hoogste zes meter) zal vergunning gevraagd moeten worden, terwijl grotere caravans verboden blijven. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4% BTW. Wie heeft mijn foto toestel gevonden? Verlo ren eind Oorsprongweg bij de Slufer. Tel. (02220) 3167 Voor bloemen- plantenverzorging. Weikoop en Sigarenbandjes weg gooien? .Joop Kramer, Wilsterstraat 16. telefoon 2464, Den Burg, komt ze crraap afhalen Verloren op donderdag 27 jan. een armband van zilveren stuivertjes met Willem III. Graag bericht aan mevr. Boersen-Hop- man, tel. (02220) 3016 Te koop goed onderh. kinderwagen. Tel. (02225) 288 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21 00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Woonruimte gezocht liefst in Den Burg voor 2 jonge mensen. Brieven onder no. 138 aan bur. v.d. blad Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel 02228 482 of 283 Volop handappels en handperen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Afvalcontainers, het afvoeren van voor puin, bouwafval, vuilnis, hout, e.d. Fa. Tatenhove. tel (02220) 3809 Voor bloem- en tuinzaden. Weikoop Te koop consumptie aardappelen „Irene". J. Huisman Zn., Berk hoeve, Pontweg 123 Arn. Looyer tapijt. Vlerktapijten tegen zeer voordelige prijzen. Kom ?ens kijken. Spinbaan 1 tel. (02220) 3179, Den Burg Nieuw bowlingshirts Nu in voorraad. Sport- shop - Kindershop Vergeet niet Uw zo- mervakantiereis bij de RABOBANK te boeken Ja, ja, P., dat kostte 9 gulden 45 ct. Slock II volleyballen, 7.10 uur Efel oliekachel ƒ15, Candy wasmachine ƒ50,- prima Tel. (02220) 2313 Te koop partijtje bin- nentarwestro. Tel. 02220- 2313 Barend van den Berg en R:a de Hoon gaan trouwen op vrijdag, 11 februari 1977 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Den Burg, Thijsselaan 120, Abbekerk, Parallelweg 2. Na onze trouwdag bent u van harte welkom op ons nieuwe adres ,'t Blazertje", Blazer straat 6, Oosterend. P. is niet Pirn P. Te koop gevr. eiland- bar, 38 krukken. Tel (02220) 9328 Oerdegelijke duffelse Montycoats. Sportshop Kindershop koop. 300 Tel. pak stro (02223) 381 te Oppas nodig voor vrij dag- en/of zaterdagavon den? Bel nu (02220) 3823 3560. P.S. Wij zijn meisjes Verloren een gouddou blé herenklokje met zwart bandje. S. van Leeuwen, tel. 2147 geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaatsvinden op dinsdag, februari 1977, n.m. 14.15 uur in het gemeen tehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 15.00 uur in de Gerefor meerde Kerk te Ooster end door de Weleerwaar de Heer ds. H J. Douwes, predikant te Den Burg. Receptie van 17.30 tot 19.00 uur in hotel „Tu- bantia", De Koog Toekomstig adres Pontweg 195, De Koog. Met grote blijdschap delen wij mede, dat op 31 januari is geboren Chantal Jacqueline dochter van B. W. Molanus en B. Molanus-Dijkstra Texel, Oorsprongweg 33 Moeder en dochter rus ten van 14.00 tot 16.00 leboren Iwen zoon van H. Bruijn-Bakker B. Bruijn broertje van Miranda en Rob Den Hoorn, 31 januari '77 Klif 38. Hiermede geven wij U kennis, dat na een langdurige ziekte is overleden onze dierbare broer, zwager en oom Hendrik Dob, in de leeftijd van 60 jaar. Texel T. Kikkert-Dob H. Kikkert Eist W. J. Dob H. Dob-Visser neven en nichten Gerda Eierland - Texel, 28 januari 1977, Postweg 81. De begrafenis heeft heden plaatsgehad. Correspondentie-adres: Muyweg 23, Eierland In de ouderdom van 88 jaar is zaterdag, 29 januari overleden in het verpleeghuis „Den Koogh", te Den Helder, de heer J. Zijlstra. Wij verliezen in hem een fijne huisgenoot. Fam. J van Heerwaarden De Zes 10, Den Burg - Texel. Badmintonrackets, kle-GEVRAAGD ling en schoeisel. Sport- hop - Kindershop of vak.huis of caravan v. 6 p. gez. v. 14 dg. per. 25/6-30/7. L. Lammeretz, Nieuwstr. 55, Heerlen. Jan List Pontweg 180, De Koog, Marja Peperstr. 37, Dros Oosterend, voor 6 8 personen, durende 4 maanden. ge- Br. onder no. bur. v.d. blad. (020) 166975 137 aan vanaf ca. april tot half september. Brieven onder nummer 139 aan bureau van dot blad. Ruilavond op woensdag, 2 februari 's avonds om 8 uur in de Raadskelder. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Verzoeke zichtzendingen en contributie zo spoedig mogelijk af te rekenen. Zichtzendingen. Amro Bank rek.no. 46 99.06.596 Penningm. rek.nr. 46.99.48.485. SCHAGEN, biedt aan tegen concurrerende prijzen. Wilt u meer inlichtingen over dit prima vee voeder, belt U dan even (02240) 2621. bagatelle mode in tuigleer Wij zoeken voor ons filiaal in de Weverstraat nr. 40 die voor een groot gedeelte zelfstan dig wil werken. Op 1 mei gaat onze winkel (leder waren en jeans) open. Of het een jaarbetrekking zal worden, weten we nog niet. Interesse? Schrijf even een briefje aan DANACH BV, Jan van Vuchtstraat 25b, Rot terdam. |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiDiiiii op deze fantastische portable radio-recorder1 Net- en batterijvoeding. FM, lange en middengolf. Automatische opname- sterkteregellng. Schuifregelaars voor start/stop, ver sneld heen- en terugspoelen, opne men. Elektronische motorregeling. In gebouwde elektret-microfoon. Aansluitingen voor grammofoon, extra microfoon of recorder en oortelefoon. - Compleet met cassette C 60. GRATIS 2 prachtige muziek-cassettes t.w.v. 25, Zolang de voorraad strekt WAALD6RSTRAAT 30-35 I DEN BURG TEXEL I TELEFOON 02220 2550 I IIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllU

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 3