welkooi» ElectrohuisCJ malse schijn DCCCIM^fiF weikesp MATURA 7 Bakker Timmer Klaverjasclub „De Zwaan" Schaakclub ..En Passant" Mitra bleef Harpoen de baas Mareis wonnen van RWS Bowlingcompetitie Gymnastiek SVC afgelast van het raadhuis Zilveren beker voor P. van der Molen Bejaardensoos Oudeschild bestaat 20 jaar Nu ook op Texel GYLIN0ERK0PPEN LATEN VLAKKEN NAAIMACHINES ƒ150,— korting Firma Van den Berg Voor een zomer zonder maaiproblemen Nu uw gazonmaaier na laten zien De Stichting Bejaardenzorg Texel Wassen, centrifugeren en drogen, ook in één machine. Schoonheidssalon van der Slikke is weer dagelijks geopend. Telefoon 2371. Bloembollencultuur Texel belangrijke voorlichtingsbijeenkomst HONDEN VAN TEXEL AANKOOP CENTRALE TEXEL ik AANKOOP CENTRALE TEXEL pnt. m 20.367 5 20.364 9 19 749 1 19.734 9 19.348 4 19.031 7 19.006 4 18 818 5 18.745 2 18.742 1 Bij de op vrijdag gespeelde derde ron de voor het kampioenschap van Texel was de eerste plaats voor het echtpaar K. van der Veen met de score van 7.114 punten. Zij klommen hierdoor naar de derde plaats in het klassement. J. Zoetelief-Vittali waren goede twee de met 7.009 punten en het echtpaar W Koomen derde met 6.862 punten. Hier door namen ze met een minimaal ver schil van 3 punten de leiding over van het koppel Leber-Zijm. Vierde op deze avond werden T Veeger-T Witte en vijfde P. Bruin-Y. Witte met 6.827 en 6.771 punten. De stand na deze derde ronde is nu: Echtpaar W. Koomen Mevr. Leber-H Zijm Echtpaar K. van der Veen J. Zoetelief-Vittali N. Zoetelief-M. Veeger G. Douma-W. Bakker Echt. P. van Heerwaarden Mevr. Koomen-A. Dijker P. Veeken-D. Witte P. Bruin-Y. Witte Tijdens de donderdag gehouden speel avond van klaverjasclub De Zwaan wa ren T. en J. Witte bijzonder goed op dreef. Ze behaalden het record aantal punten van 7.995 en kwamen hierdoor in de periode- en in de totaalstand op de tweede plaats. Het koppel M. Witte-T. Bakker blijft in deze tweede periode de ranglijst aan voeren door ook nu weer hoog te sco ren (6.975 punten). Derde werd het echt paar Spaans met 6.948 punten en vierde het echtpaar Huisman dat 6.884 punten behaalde. Stand tweede periode: pnt. m. M. Witte-T. Bakker 53.298 16 T. en J. Witte 52.517 16 M. Bakelaar-A Bakker 51.905 13 Echtpaar H Zijm 51.052 20 Echtpaar A. Huisman 50.660 12 Totaalstand: pnt. m. P. Hartog-H. Snoek 110.099 32 T. en J. Witte 109.930 39 Echtpaar Spaans 108.332 35 M. Witte-T. Bakker 108.020 31 Echtp P van Heerwaarden 107.756 44 P. Veeken-D. Witte 107.199 33 JUNIOREN SLOEGEN HUN SLAG Vooral de laatste veertien dagen doen de junioren van de schaakclub het bij zonder goed in hun partijen tegen se niores. Nadat vorige week A. Bakker en F. Eijgenraam het slachtoffer waren ge worden van resp. P. Cornelissen en K. J. den Haan werden ditihaal A. Terpstra en W. de Bruin terugverwezen. Deze twee seniorleden konden het niet red den tegen G. van Es en K. Kuip. M. Vittali had het tot tweemaal toe zeer moeilijk. Hij wist het karwei tegen F. Eijgenraam goed te klaren maar in een partij waarbij de geluksfactor een grote rol speelde won hij van H. van Door de vijfde en laatste set van het St. Maartensbrugse „Harpoen" met 15-5 op haar naam te brengen heeft de vol leybalvereniging Mitra zaterdagmiddag in sporthal „Ons Genoegen" een aller minst verwachte en fraaie overwinning geboekt. Harpoen, tot dusver tweede op de ranglijst en Mitra dat tweede van onderen staat sloten de wedstrijd af met een voor de Texelaars voordelige 3-2 stand. Vooral in de beslissende laatste set buitte Mitra het voordeel van thuisclub Het jongensteam van basketbalver eniging „De Mareis" speelde zaterdag rond het middaguur een vrienschappe- lijke wedstrijd tegen een team van Rijkswaterstaat en boekte er een 36-20 overwinning. RWS dat voor het eerst met een basketbalteam in het veld verscheen, kwam redelijk voor de dag omdat het in ,,De Mareis" verdediging niet altijd even goed klopte. De Mareis sloten de eerste helft met een 22-10 stand af en begonnen de twee de helft sterk aanvallend. Niettegen staande zich behoorlijk veel doelrijpe kansen voordeden werd helaas nogal wat gemist. De verdediging was vaak helemaal niet te vinden. De mannen van Rijkswaterstaat had den het aanvankelijk nogal moeilijk met de spelregels. Ze kregen het later aardig door en konden toen iets meer inlopen De achterstand die ze toen hadden kon echter niet meer weggewerkt worden. De verdediging van RWS bleek duide lijk beter te zijn dan werd veracht Dit was duidelijk te danken aan de aanwij zingen van coach Wiering die constant hamerde op het handhaven van de dek king in de RWS-gelederen. Zowel scheidsrechter Otto Goënga als Jan Commijs moesten herhaaldelijk flui ten maar wisten de wedstrijd in uitste kende banen te leiden. Dalen. Beide partijen waren aanvanke lijk dicht bij een remise. Onnauwkeurig heid in de opening werd H Elzinga fa taal en A. Rombout wikkelde deze om standigheid gedecideerd af Ook de par tij tussen G Zoeteloef en J. Hoogerhei- de bood niet veel boeiends. De eerste had duidelijk zijn dag niet. Uitslagen: H van Daalen-M. Vittali 0—1 J Hoogerheide-G. Zoetelief 1—0 A. Terpstra-G. van Es 0—1 W. de Bruin-K. Kuip 0—1 J. Dros-F. Eijgenraam 1—0 A. Bakker-C. Witte 1—0 A. Rombout-H Elzinga 1—0 P. Bergman-M. de Beurs 1—0 J. Witte-K. J. den Haan 1—0 A. Bakker-P. Cornelissen 0—1 K. J. den Haan-F. Eijgenraam 1—0 uit. Er vielen achterin het veld van Har poen nogal wat gaten die de toen op volle toeren draaiende aanval van Mitra goed zag. Mitraspeler Arie van der Wal scoorde in die fase de meeste punten en bracht vooral door zijn goede set-ups veel rust in de Texelse gelederen. Felle aanvallen Volledig tegen de verwachtmg in gin gen de eerste twee sets naar Mitra dat resp. 17-15 en 16-14 aan liet tekenen. Dit gebeurde na felle aanvalen van vooral Pieter Duin en André van der Vliet. Er werden ook nogal wat punten gescoord door Dirk Eelman. Deze toonde weer duidelijk aan dat een meer verdedigend speltype hem het beste ligt Ondanks de redelijk goede verdediging bij Mitra gingen set nummer 3 en 4 toch verloren. De standen waren 8-15 en 12-15 waarbij vooral de laatste set veel spanning bracht. Beslissing Tenslotte moest de beslissing vallen in de vijde set. Harpoen bleek zijn krachten verspeeld te hebben want een moreel sterk Mitra scoorde er danig op los. Nadat coach Piet Zijm ook zelf in het veld was verschenen voor de met vermoeidheid kampende Dirk Witte, werden ook de laatste punten zonder ver der mankeren op naam van Mitra gezet. Met deze overwinning op Harpoen heeft het door Martin Jansen getrainde Mitra een duidelijk betere positie ver worven en kan zich vol goede moed op de rest van de competitie storten. La chende derde is inmiddels het eerste team van Tevoko dat het genoegen mocht smaken dat rivaal Harpoen door plaatsgenoot Mitra terug gewezen werd Zij hebben hierdoor een duidelijk betere uitgangspositie gekregen op weg naar het kampioenschap van de eerste klasse noord. In Bowlingcentrum De Koogel worden op 2 en 3 februari de volgende wedstrij den gespeeld: 2 februari: 8.15 uur: Sommeltjes-Juliana 8.15 uur- Garage Grisnigt-Ran motoren 8.15 uur: De Koogel-Team 85 10 00 uur- Dogs-Strandplevier 10 00 uur: Wielewaal-Kockys kapsalon 10.00 uur: Toyota-Hartog vleeswaren 3 februari: 8 15 uur: Oldtimers-TZN 8.15 uur: Pioniers-Brandhout 8 15 uur: Cross-Vitro Bantiks 10 00 uur: Pins-JKM 10 00 uur: Rentenaar-Bistro 10.00 uur: Bouwbedr. Timmer-S. Bremer Eventuele onderlinge verschuivingen zijn niet in dit programma opgenomen. DE COCKSDORP Doordat de grote zaal van het Eierlandsche Huis op vrij dag 4 februari 's avonds gebruikt wordt voor toneelrepetities zal de SVC-gym- nastiek die dan voor na 18.00 uur op het programma staat niet doorgaan. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. Ontsmettingsmiddelen Zoals de bloembollenkwekers onge twijfeld bekend is, is het in voorraad hebben van kwikontsmettingsmiddelen voor bloembollen sinds 1 december 1976 verboden. Graag willen wij u helpen om op een legale manier van deze overtollige en verboden bestrijdingsmiddelen af te ko men. Wij geven u op de maandagen 7, 14 en 21 februari van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur gelegenheid om deze bestrijdingsmiddelen gratis in te le veren bij de gemeentewerkplaats aan de Slingerweg te Den Burg. Lever de middelen zoveel mogelijk in de oorspronkelijke verpakking af, of vermeldt anders op aangehechte label welk vergif het is. Denkt u nog eens aan de brochure Advisering over de vervanging van kwik in de bloembollenteelt" die ver krijgbaar is bij het Laboratorium voor bloembollenonderzoek, Heereweg 355a te Lisse Belangstellenden kunnen de brochure op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie inzien. Loslopen en uitlaten van honden Eigenaars van honden willen we via deze rubriek nog eens attent maken op hun verantwoordelijkheid. Laat uw hond met los lopen Wat normaal een schattig beestje of een goede grote lob bes is, wordt bijvoorbeeld in de omge ving van schapen een bloeddorstig dier. In deze krant hebt u al meer kunnen lezen welke schade zij dan kunnen aan richten. Nu er toch iets over honden geschre ven wordt, mag nog wel eens worden vermeld dat ..hondepoep" steeds meer voorkomt op plaatsen waar die niet thuis hoort. Niemand vindt het leuk die viezigheid aan zijn (haar) schoenen te krijgen en thuis of ergens anders binnen te lopen. Met andere woorden: laat anderen geen hinder hebben van uw hond! Bestemmingsplan buitengebied Op 27 januari j.l. heeft de gemeente raad het bestemmingsplan voor het bui tengebied vastgesteld. Mede op grond van de ingediende bezwaarschriften zijn diverse wijzigingen aangebracht. Alle wijzigingen moeten worden inge tekend op de kaart en dat kost tijd. Een secuur werkje waarbij geen fouten mo gen worden gemaakt. Daarnaast moet de beantwoording van alle beroepschriften worden voorbereid en als u zich het aan tal nog kunt herinneren 600 dan is duidelijk dat hiervoor het nodige werk verzet moet worden. Burgemeester en wethouders vragen ook nu weer de medewerking van het Een zilveren beker was de prijs dit P. van der Molen in ontvangst mocht nemen nadat een van zijn ingezonden kapitale Franse hangoorkonijnen met het kampioenschap alle categoriën ging strijken op de landelijke bondstentoon- stelling in Den Bosch. De tentoonstelling was georganiseerd door de Nederlandse Konijnenfokkers- bond (NKB). Er werden honderden die- ren getoond waaronder 280 Franse hangoren waarmee vooral Texelaars veel successen boekten. Naast de zilveren beker voor P van der Molen werden in Den Bosch ook prijzen weggehaald door Arie Timmer, G. Festen en mevrouw Rentenaar-Bom- mezij. Bij de jonge konijngrijze rammen be zette een inzending van Arie Timmer de eerste plaats temidden van 25 inzen dingen. Een fraaie prestatie was ook het resul taat van G Festen met twee nog zeer jonge dieren (maand juli). Het werd een eerste plaats bij de jonge witte rammen en een derde plaats bij de jonge ijzer- grauwe voedsters. De overige resultaten waren: P. van der Molen lx F; H. Timmer lx F, lx ZG; G. Fes ten 2x ZG; Mevr. Rentenaar lx G. Uit deze stal zijn twee fokrammen naar België verkocht. OUDESCHILD De bejaardensocie- tcit van Oudeschild bestaat 20 jaar. Ter gelegenheid daarvan zal woensdag 2 fe bruari in 't Skiltje een gezellige avond worden gehouden met een zeer aantrek kelijk programma. Alle bejaarden van Oudeschild en omgeving zijn welkom. Het jubileum is tevens aanleiding om te trachten het aantal leden wat te ver groten. De wekelijkse soosbijeenkomsten (woensdag van 14.00 - 17.30 uur) worden doorgaans bezocht door ongeveer 18 trouwe bezoekers. Dat er heel wat meer belangstelling zou kunnen zijn, wordt onder meer afgeleid uit het feit dat de beiaardenbond in Oudeschild zo'n 120 leden heeft. publiek. Wilt u met vragen, verzoeken om nadere inlichtingen e.d. nog even wachten. In deze courant verschijnt bin nenkaart een advertentie waarin is vast gelegd, dat het goedgekeurde bestem mingsplan ter inzage ligt, met daaraan gekoppeld nadere mededelingen vooi het geval u in beroep zou willen gaan. Tevoren worden de bezwaarden van de beslissing van de raad op hun bezwaar schrift schriftelijk op de hoogte gesteld Op dat moment is alles uitgezocht zo dat u dan op de juiste wijze kunt wor den geïnformeerd. Bij voorbaat dank voor de medewer king. kunt U de meest voorkomende (aluminium en gietijzer) bij I# ■ADWEG1 DEK TELEFOON 02320 E1Ö Wegens enorm succes nu tot 28 februari op alle merken en molellen Wij bieden U reeds een zig-zag-naai- machine vanaf ƒ249, Inruil oude machine mogelijk. Alle reparaties, ook al zijn deze elders gekocht. Schoolstraat 18, Oosterend, tel. (02223) 243 (ook 's avonds). bij heeft binnenkort voor verhuur vrij de benedenwoning Botterstraat 29 te Oosterend. Geïnteresseerden gelieven zich schriftelijk te melden aan Adm.kantoor Van Zeijlen en Bakelaar, Postbus 73, Kogerstraat 5, Den Burg. Voor informatie kunt U ook bellen naar (02220) 2850. Een topprodukt voor de prijs van een middenklasser. En niet kapot te krijgen. OPROEP tot het bijwonen van een op donderdag, 3 februari 8.00 uur n.m. in „De Lindeboom-Texel" Behandeld zullen worden Bestrijding van de grote Narcisvlieg. Gebruik van gewasbeschermingsmiddelen, t.a.v. Lelies, Tulpen, Narcissen, en Bijgoed. Het Bestuur. ZNAAALDERSTRAAT DEN BURG KWISP-L geëxpandeerde brokken. Volledig conditievoer Licht verteerbaar. 2l/s kg. normaal ƒ6,85 AKTIEPRIJS 5,20 15 kg. normaal ƒ32,45, AKTIEPRIJS ƒ25,95 KWISP-L voor de hond Showroom WAALDERSTR 53 DEN BURG, TEL (02520) 2265 NILFISK GA 70 U weet wel: die half werk haten, bij ons nu ƒ429, EXCELSIOR goed oud Hollands fabri kaat, zuigkoffer 720, van ƒ229,— ƒ169,— SIGNAAL 8020, met 600 w. motor, van ƒ280,— ƒ235,— SIGNAAL 8120, 600 w. met speciaal kogelgewricht, voor minder slangslij- tage en prettiger zuigen, van ƒ316,— ƒ269,— CASSETTE 9000, met snoercentrale - cassette-systeem voor stofopberging - en zelfs een 900 w motor van 387,nu ƒ325, ophouden - dat is uw Echte Bakker te min. Brood moet niet "mals" en murw worden gemaakt met veredelingsprodukten. Alsof u ve tarm, korstrijk brood niet zoudt kunnen waarderen! Het brood, dat uw Echte Bakker u dagelijks voorschotelt, is louter gezondheid uit een louterende oven. En mals uit pure versheid en klare bakkunst. Den Burg - De Koog - Oudeschild Showroom WAAIDERSTR. 53. DEN BURG. TEL. (02220) 2265

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 4