SM© Bondscoach van Texel - was getuige Watervogels Moeizame overwinning van SVO op Vesdo (2-1) Scheidsrechter werd bedreigd Tevoko 2 miste de boot De Koog-Sporting S 02 Zaalvoetbal Lauw treffen tussen reserves van Texel en Hollandia T. t Schellinkhout-ZDH 11 Opperdoes 5-SVO (Z) 1— Zaalvoetbalprogramma Bijdragen sportpagina SVO liet overwinning liggen Klaverjasclub „De Zwaan" Geslaagd zaalvoetbaltoernooi Zowel tijdens als na de wedstrijd tussen Texel 1 en Watervogels 1 is het op het voetbalterrein aan de Slingerweg zon dagmiddag een emotievolle toestand geworden.. Het werd uiteindelijk 1-1, wat in de eerste plaats te wijten was aan een niet al te zekere Texel-voor- hoede en in de tweede plaats aan een falende scheidsrechter. De man werd na afloop van de ontmoeting door en kele supporters in de mangel genomen en kon pas na ingrijpen van bestuurs leden en spelers heelhuids de kleed kamer bereiken. De zich onder de hon derden Texelse toeschouwers bevin dende KNVB-coach Jan Zwartkruis was hierdoor getuige van enkele min der sportieve aspecten van de eilande- lijke sportwereld nadat zich voor zijn ogen een op redelijk niveau staande wedstrijd had afgespeeld. Het enige Texel-doelpunt kwam op naam van Aad Blom die halverwege de 2de helft een voorzet van Louis Uriot hard inlopend laag, keihard inkopte. Ook bij de gelijkmaker speelde Blom een rol. Twee minuten voor tijd kopte hij de door een vrije trap ingeschoten bal weg boven het hoofd van een van de Watervogels aanvallers. Hoewel uit niets bleek dat een overtreding was gemaakt werd voor een overtreding ge floten. wat in een strafschop op het doel van Aad Vaars resulteerde. Een pun- tendeling was hiermee een feit tot onge noegen van vele Texel-supporters. Reeds na vijf minuten in de eerste helft kreeg Texel al een opgelegde kans om te scoren. Een mooie aanval van Henk Groen in samenwerking met Jan van Bennekom leverde uiteindelijk niets op. Groen, die zondag erg sterk aan de bal was, bereikte de alleen voor het Watervogelsdoel opduikende Jan van Bennekom Hoewel de Watervogels ach terhoede tamelijk sterk voor de dag kwam was het middenveld het overgro te deel van de wedstnjd in Texel-han- den. De vier daar aanwezige spelers konden echter te weinig stootkracht in de voorhoede bewerkstelligen zodat doelpunten vooralsnog uitbleven. Na Jan van Bennekom, die een door een dapper optredende Watervogels doelman werd geblokkeerd was rechts buiten Henk-Jan Klok dicht bij een goal. Toen de Watervogels-achterhoede de bal een keer nogal moeilijk weg kon werken kreeg hij een opgelegde kans om in te schieten. De bal ging echter juist naast Redding De aanvallen wisselden zich vooral aan het eind van de eerste helft snel af. Het merendeel van de gevaarlijke situa ties ontstond voor het Watervogels-doel, maar niet eenmaal leverde dit een doel punt op. Een uitval op het Texel-doel leek meer gevaar te zullen stichten. Klaas Dirk Koorn moest vijf minuten voor tijd op de lijn redding brengen toen een kopbal op de doellat achter keeper Aad Vaars m het doel dreigde te belanden. Na een goede eerste helft zag het er niet naar uit, dat De Koog de punten uit handen zou geven. De twee tegen doelpunten, beiden in de tweede helft gescoord, ontstonden echter na misver standen in de verdediging. In deze sportieve wedstrijd kreeg Sporting S. in de eerste helft toch iets meer kansen dan De Koog. Sporting scoorde dan ook wel maar dit doelpunt werd terecht wegens buitensepl afge keurd De Koog kreeg ook een goede kans op een voorsprong, maar Kees van Beek schoot net naast. Direkt daarop verscheen een Sporting aanvaller alleen voor keeper Jan Dekker, maar zijn schot ging via de paal naast Hierdoor bleef de ruststand 00. In de tweede helft kreeg De Koog al snel een tegenvaller te incasseren. Ar jan Verseput probeerde een ingescho ten bal uit het doel te schieten: hij miste echter, waardoor keeper Dekker ook verrast werd: 01. Een kwartier later werd het zelfs 02 ook weer na een misverstand in de laatste linies. Met nog ongeveer een half uur te spelen deed De Koog er nog alles aan om deze achterstand teniet te doen. De Koog kon vaak ver opdringen en wist zich enkele goede kansen te creëren, maar de keeper wist goed raad met deze schoten In valler Richard Daalder liet een uitste kende indruk achter en had, met De Koog, toch zeker meer verdiend dan de ze 02 nederlaag. Uislagen: Senioren le klasse: Oosterend 1-JKM 11 Dubbel dik-Casino 30 't Galjoen-De Zwaan 33 Senioren 2e klasse: Topido-Nioz 24 Jelleboog-Rab 52 Senioren 3e klasse: Oosterend 2-Brandweer 41 Texelse Boys 2- FC Vergiet 1 ZDH 2-Texel 1—2 Junioren- JKM-Vitaminebron 40 't Swarte Schaep-Bur. Eelman 40 Lelytrappers-Reizenboetiek 12 Texel BI-FC Hot Dog 1—2 Na de rust begon Texel, gesteund door een fanatiek meelevend publiek Water vogels in de verdediging te drukken. Beide ploegen gingen er vooral toen, hard tegenaan. Jan van Bennekom kwam dit op een officiële waarschuwing te staan. Goals vielen er echter niet om dat beide keepers met veel kunst en vliegwerk hun doelen schoon wisten te houden. Scheidsrechter Het was de scheidsrechter die nu dui delijk z'n stempel op de wedstrijd ging drukken. Een hoge bal voor het doel van Watervogels die duidelijk met de hand boven het hoofd van Louis Uriot werd weggetikt leverde tot grote verba zing van iedereen geen strafschop op. Maar Texel kreeg een vrije trap tegen Enkele minuten later was het toch raak Een mgooibal van Gert Pansier bereikte Louis Uriot, die de bal voor het doel trok waarna de hard inlopende Aad Blom van de rand van het strafschop gebied keihard en laag inkopte. Vlak daarna was het Guus Zegel die de score had kunnen opvoeren, maar te lang treuzelde en hierdoor ook deze kans ver loren liet gaan. Tonelen Inleiding tot de tonelen die zich rond de scheidsrechter na de wedstrijd voor zouden doen was een aan Watervogels toegekende vrije trap De bal kwam hoog voor het doel waar Aad Blom hem wegkopte. Zonder dat precies duidelijk was wat er gebeurde werd een straf schop toegekend die heftig aangevoch ten werd zowel op het veld als bij het publiek langs de lijn. Deze protesten leverden echter niets op, de arbiter bleef bij zijn beslissing en Watervogels aan vaardde het cadeautje dankbaar. Bij de toen bereikte 11 stand zou het blijven ondanks de wilde taferelen die zich nog in het strafschopgebied van Watervogels afspeelden. Volgende week wacht Texel 1 op nieuw een zware wedstrijd. In een uit wedstrijd moeten de eilanders het dan opnemen tegen koploper Zwaagdijk. Eigenlijk tegen de verhouding in is de wedstrijd tussen de tweede elftallen van Texel en Hollandia Tuitjenhorn op een 11 gelijk spel uitgelopen. Daarmee is de verwachting dat dit wel een leuke wedstrijd zou worden al lerminst bewaarheid. Het Hollandia elf tal staat momenteel onderaan de rang lijst en zou een zachtgekookt eitje moe ten vormen, wat het eigenlijk ook wel was. De logische Texel-overwinning kwam er niet omdat de eilandelijke voorhoede het weer eens danig liet af weten. Het werd een (op zijn zachtst gezegd) rommelige wedstrijd waarin vooral na de rust Texel 2 met de bal geen raad wist. Men miste vooral de ziek te bed liggende Douwe Dros op het midden veld. Tussen de beide doelen wemelde het van de misverstanden die wellicht mede een gevolg waren van het te lang stilzitten in verband met afgekeurde terreinen. Het eerste doelpunt kwam be trekkelijk gauw. Aanvalspits Jos Dekker van Hollandia T. liet na een kwartier het eerste doelpunt aantekenen, en tot de rust bleef het daarbij. In de aanvallen die na de pauze wer den gelanceerd zat aanvankelijk iets meer pit dan ervoor Het „tweede" ging enkele malen goed in de aanval en tij dens een van deze pogingen benutte Adri van der Slikke een hem geboden kans. Het ging echter met een omweg omdat hij eerst de paal raakte waarop de bal via de rug van de Hollandia kee per heel zachtjes het doel in rolde. Van goed voetbal was de rest van de speeltijd weinig meer te zien. Het bleef 11 en werd een wedstrijd om maar gauw te vergeten. Oosterend behaalde zondag een moeilijke overwinning op hekkesluiter Vesdo. Het thuisspelende SVO had wel voortdurend een veldoverwicht maar alle aanvallen liepen dood op de Vesdo defensie. Een fraai doelpunt van Ben Molanus bracht Oosterend aanvankelijk de leiding maar een fou tieve terugspeelbal van Gerrie Plaats man stelde Vesdo-spits Gier in staat de gelijkmaker te scoren. Pas in de slotfase nam Oosterend definitief af stand door een goal van Wim Keijzer. Oosterend ging met duidelijk aanval lende bedoelingen van start. Er werd gespeeld meteen middenveldbezetting van twee man en met vier aanvalsspit- sen. Vooral door de lengte van Johan de Waard en Jan de Vries werd gere kend op de nodige kansen voor Ooster end. Die kansen kwamen inderdaad maar doordat men slordig met de schiet kansen omsprong kon de Vesdo voor hoede vele malen een doelpunt verhin deren. Na plm een half uur spelen wist Ben Molanus na een gave combinatie de ver diende eerste goal te scoren. Oosterend leek af te gaan op een grotere overwin ning. Maar een foutieve terugspeelbal v.an Plaatsman bood de Vesdo-spits Gier een uitgelezen kans Hij klopte de iets te laat uit zijn doel gekomen keeper Ko ning met een kopbal. Veldoverwicht Na deze gelijkmaker werd het veld overwicht van Oosterend nog groter. Jan de Vries kopte vlak naast en ook Johan de Waard miste enige mooie kan sen. Na de rust was het Oosterend dat de strijd dicteerde. De SVO defensie kreeg nauwelijks iets te doen en de wedstrijd werd zeer eenzijdig. Oosterend Liep storm op het Vesdo doel maar tot sco ren kwam het vooralsnog niet. Gerrie Plaatsman was zeer dicht bij de win nende treffer toen een vrije trap van Woensdag 16 februari: 18 30 u.: ZDH 1-Topido 19.15 u.: Brandweer-Oosterend 2 20.00 u.: De Zwaan-Reizenboetiek 20.45 u. Dubbeldik-Oosterend 1 21.30 u.: 't Galjoen-JKM Tijdwaarneming: Casino Commisiedienst: P. v. d. Gracht Donderdag 17 februari. Junioren: 18 30 u.: Bur. Eelman-Vitaminebron 19.00 u.' RSG Fiat-JKM Senioren 19.30 u.: Amro-Texelse Boys 2 20.15 u Texelse Boys 1-Nioz 21.00 u.: FC Knudde-Rab 21,45 u Jelleboog-Badhotel Tijdwaarneming: 't Galjoen Commissiedienst: C. Bonne. Maandag 21 februari: 18 00 u.: JKM-'t Swarte Schaep 18.30 u.: RSG Fiat-Vitaminebron Commissiedienst: L. Heerschap. zijn voet op de paal belande. De terug springende bal werd door Jan de Vries keihard op de lat geschoten, maar ook nu werd geen goal gescoord. Dat duurde tot ongeveer tien minuten voor tijd. Een aanval die begon bij in valler Gerrit Terwindt werd via Jan de Vries en Johan de Waard door Willem Keijzer met een gave goal afgerond waarna de overwinning veilig gesteld was. In de slotfase liepen nog twee Vesdo spelers tegen een officiële waarschu wing op maar de wedstrijd was duide lijk gespeeld. Oosterend stapte wel als winnaar van het veld maar wist dat het voor eigen publiek duidelijk teleurge steld had. UITSLAGEN: ZATERDAG 12 FEBRUARI 1977: Afdeling Noordholland: Sohoorl-Oosterend (Z) 11 Opperdoes 5-O'end (Z) 2 11 Junioren: HCSC BI-Texel BI 5—1 HCSC B2-Texel B2 9—0 Tex. Boys B2-Geelzart B3 42 HCSC Cl-Texel Cl 7—1 HCSC C2-Texel C2 3—1 ZDH Cl-Winkel Cl 40 HRC C6-De Koog Cl 013 Tex. Boys Cl-HRC C5 10 ZDH Al-Tex. Boys Al 10 Pupillen: Afdeling A: De Koog Al-Cocksdorp Al 30 Oosterend Al-Texel A3 30 Tex. Boys A2-Texel A2 00 Texel A4-Texel Al 19 Afdeling B. Texel Bl-Tex Boys B2 16—0 Texel B2-ZDH BI 0—3 Texel B3-Cocksdorp BI 11 Afdeling C: De Koog Cl-Tex. Boys Cl 00 Texel Cl-Tex. Boys C2 120 Texel C3-Texel C2 02 ZDH Cl-Oosterend Cl 00 ZONDAG 13 FEBRUARI 1977. Afdeling Noordholland: Texel-Watervogels 11 De Koog-Sporting S. 02 Schellinkhout-ZDH 11 Oosterend-Vesdo 21 Texel 2-Hollandia T. 2 11 Texel 3-Geelzwart 3 20 Tex. Boys 2-ZAP 2 14 Tex. Boys 3-Zeemacht 3 24 JVC 5-Tex. Boys 4 73 Junioren: Texel Al-WGW A2 3—1 Dames: Ilpendam-Tex. Boys 7l De zondag gespeelde uitwedstrijd te gen Schellinkhout is voor het eerste elf tal van ZDH voor de derde achtereen volgende maal in een gelijk spel geëin digd. Het lijkt er op alsof het Hoornder team door een pechduiveltje achter volgd wordt omdat qua veldoverwicht het zwaartepunt, evenals vorige week trouwens, duidelijk op de aanval van ZDH lag. Toch een 11 eindstand dus waarmee in ieder geval één winstpunt aangetekend kon worden zodat het team zich op de ranglijst aardig handhaaft. Het gelijke spel krijgt een beetje meer oachet als ingecalculeerd wordt dat het eerste elftal van Schellinkhout dit sei zoen op eigen terein nog geen enkele ne derlaag heeft geleden. De toestand van het terrein was tamelijk slecht zodat het tot tien minuten voor het eind van de wedstrijd zou duren aleer het eerste doelpunt werd gescoord. Schellinkhout nam hiermee de leiding. Vlak voor het eind kreeg ZDH een strafschop toegewe zen toen, zoals gebruikelijk de laatste tijd, de ZDH-aanval het op de heupen had gekregen. Henk de Ruyter verzil verde de penalty en bracht de eindstand op 11. Op zichzelf een goed resultaat, hoewel er misschien meer voor het Hoornder elftal in had gezeten. De wedstrijd in het Noordhol. landse Opperdoes tussen het vijfde tea& van deze vereniging en het tweede za terdagelftal van Oosterend is dit week end uitgelopen op een 11 gelijk spel Er werd gespeeld op een tegen de ver wachting goed bespeelbaar veld waarbi; SVO zich aanvankelijk iets sterker toon de maar tenslotte toch met een punten, deling genoegen moest nemen. Beide doelpunten werden reeds voo: de pauze geproduceerd waarna het eer flauw partijtje balletje trappen is worden Vooral in de tweede helft wer. den onnodig wat kansen verspeeld. De doelpunten kwamen vrij vlot ach- ter elkaar. Sieb van der Zee maakte d< eerste vanuit een melee van speler? nadat Jan Witte keihard op de doelpaa! had geknald. Een minuut of vijf late: was een dekkingsfout in de SVO achter- hoede de inleiding tot het Opperdoes doelpunt. Met deze 11 gelijke stand is er op de ranglijst niet veel verandening geko men omdat beide ploegen direkt na el- kaar op de ranglijst staan. De ploeg van aanvoerder en doelman Piet Plug staa! nu vierde met voorlopig goede vooruit- zichten op een hogere eindklassering Bijdragen voor de sportpagina f van de krant van dinsdag moeten X maandagochtend UITERLIJK 10.00 UUR in ons bezit zijn. Kopij T die later wordt bezorgd veroor- j zaakt zodanig oponthoudt, dat wij deze voortaan moeten laten liggen. Hetzelfde geldt voor gegevens voor onze prognoses-pagina van T vrijdag: deze moeten woensdag- ochtend uiterlijk 10.00 uur op de j redactie zijn. Red. T.C. Belangrijkste wedstrijd van de afge lopen zaterdag in de sporthal gespeelde volleybalontmoeting was tussen het 2de herenteam van Tevoko en het derde van Braaf Seahawks. Inzet was de kopposi tie in de tweede klasse die door de Hel- derse ploeg door een 13 overwinning opgeëist zou gaan worden. Tevoko moest hiermee voor de tweede maal in deze competitie de eer aan de tegen stander laten. Het eerste damesteam speelde tegen Effect (Alkmaar) een duidelijk betere wedstrijd. Hier werd het 20 en ook de dames van Tevoko 3 boekten een over winning wat ten koste ging van het vijf de Tevoko-team (30). Tevoko 4 deed het tegen koploper HCSC 3 minder goed dan gezien de „winning mood" van de afgelopen weken verwacht mocht wor den. De ploeg moest met setstanden van 12-15, 14-16 en 9-15 het onderspit del- venl. Constante opbouw Al bij de eerste spelbehandelingen bleken Tevoko 2 en Braaf Seahawks 3 goed tegen elkaar opgewassen te zijn. Seahawks bleek naast een goede tech niek ook over een goede en constante opbouw te beschikken. Tevoko was aan vallend waarschijnlijk iets sterker. Toen Tevoko er dan ook niet in slaagde ver dediging en aanval goed te organiseren en verzuimde vanuit een goede pass de zaak degelijk aan te pakken greep het Seahawksteam zijn kans. Goed gebruik makend van de misverstanden aan Te- vokozijde werd de eerste set met 10-15 gewonnen. In de tweede set kwam Lex van Aalderen in het veld, waardoor Te voko in de aanval meer kracht kreeg. Toch draaide de ploeg niet soepel en werden te veel individuele fouten ge maakt. Seahawks ging door naar 12-15. Kansen In de derde set leken de rollen omge draaid Aanvallend klikte het bij Te- Oosterend (Z) 1 heeft zaterdag in Schoorl tegen de club met dezelfde naam kans gezien een 11 gelijk spel te behalen. Dit was het resultaat van een ontmoeting waarin Oosterend zich in de eerste helft duidelijk beter manifesteer de. Hier kwam na de rust een beetje de klad in. Vooral de eerste helft had een tame lijk rommelig karakter. Het had nogal veel geharrewar met de scheidsrechter tot gevolg, waarop een officiële waar schuwing aan het adres van Schoorl aanvoerder (en oud-Texelaar) Bakker volgde, toen deze aanmerkingen op de leiding maakte. Spelpeil Wat betreft het spelpeil toonde Oos terend zich duidelijk sterker maar kwam niet tot scoren doordat de gebo den kansen maar slecht door de SVO voorhoede verwerkt werden. Na de pauze kreeg de ontmoeting een meer gelijkopgaand karakter maar even als Oosterend faalde ook de voorhoede van Schoorl keer op keer. Het eerste doelpunt dat keeper Rob Haak moest toestaan was het gevolg van een penalty nadat Wim Jas Schoorl- aanvoerder Bakker had onderuitgehaald. Wim Jan ontkende dat hij het principe eerst de man; dan de bal had gehan teerd maar de arbiter ging daar niet op in en gaf een strafschop die even later benut zou worden. Gelijkmaker Nauwelijks een minuut daarna be reikte een verre uittrap van SVO-doel- man Rob Haak de volkomen vrijstaande Ruud Timmer die niet aarzelde en reso luut de gelijkmaker in de touwen joeg. Hoewel een overwinning nog wel in het vat gezeten heeft is het toch niet zo ver gekomen ondanks mooie solo's van rechtsbuiten Ruud Timmer. Ook Wim Jas op het middenveld speelde een erg 0 goede partij voetbal. voko toen veel beter en een vrij grott setwinst (15-7) was er het resultaat van Deze lijn kon gedeeltelijk in de vierde set vastgehouden worden. Tot de stand 10-10 leek Tevoko iets sterker maar moest toch Seahawks laten gaan. Een spannende slotfase resulteerde in een 13-15 winst voor Seahawks. Tevoko ver- speelde hiermee zijn eerste plaats in een wedstnjd waarin bijna alle spelers ver onder hun normale niveau bleven. Dames Het eerste damesteam speelde zater dag tegen het Alkmaarse Effect duide lijk beter dan vorige week. Het resul teerde dan ook in een 3-0 overwinning. Dat de Effect-dames zich toch niet hele maal als makke schapen ter slachtbank lieten leiden mag blijken uit de setstan den, nl 15-7, 15-13 en 18-16. Vooral de aanval van Tevoko draaide ditmaal erg goed en gevarieerd, wat vooral in hel begin vruchten afwierp. Later kwam Effect goed terug en pas in de beslissen de Laatste fase kon Tevoko het over wicht dn punten omzetten. Tevoko 3 (dames) speelde tegen Te voko 5. Hoewel het vijfde in het eerste gedeelte van de competitie van het der de gewonnen had, bleek Tevoko 3 nu toch zo sterk dat een 3-0 winst het re sultaat was. Setstanden 15-13, 15-13 en 15-4. Tevoko 4 trad aan tegen kopLoper HCSC 3. Het Tevoko-team, dat de laat ste wedstrijden in een „winning mood" verkeerde, werd met 3-0 teruggewezen Setstanden 12-15, 14-16 en 9-15. De derde periode werd goed ingezet door het echtpaar P. van Heerwaarden (7.007 punten). Ook Hartog-Snoek be haalde een hoog aantal punten (6.968) en vergrootte daardoor hun voorsprong in het totaalklassement. Zaterdag a.s. komt de sterke klaver jasclub uit Sint Maarten op bezoek voor een onderlinge wedstrijd. Uitslag pnt. m. Echtp. P. van Heerwaarden 7.007 1 P. Hartog-H. Snoek 6 968 3 A. Dijker-F Witte 6.791 5 H. Bakker-C. Vinke 6 664 3 M. Bakelaar-A Bakker 6.625 0 Totaalstand: pnt. m. P Hartog-H. Snoek 124.288 37 T. en J. Witte 121.787 41 Echtpaar J. Spaans 121.319 41 Echtp. P. van Heerwaarden 120.920 46 M. Witte-T. Bakker 119.781 32 P. Veeken-ü. Witte 119.678 34 Het zaterdagochtend in sporthal „Ons Genoegen" gehouden De Vries Van de Wiel zaalvoetbaltoernooi is uiteinde lijk een overwinning geworden voor het door E. Momberg gecoachte Fa. Wester- laken. Met uitzondering van de eerste wedstrgd (tegen Fa. Rab) die zij met 20 verloren zijn zij in alle overige ont moetingen van het toernooi ongeslagen gebleven. Het toernooi werd in verband met de drukke bezetting van de sporthal gedu rende de ochtenduren gehouden maar kan desondanks bogen op een meer dan redelijke publieke belangstelling. Er werd door een vijftal ploegen deelgeno men waaronder drie Texelse. De uiteindelijke winnaar Fa. Wester- laken bleek al spoedig te sterk voor de overige teams. Alleen Fa. Rab bood goed tegenspel maar omdat het toernooi in competitieverband werd gespeeld en Fa. Rab na de zege op Fa. Westerlaken te gen De Vries Van de Wiel 3 het er lelijk bij liet zitten zakten zij nogal in het klassement. Vooral de laatste wedstrijd, die ging tussen het derde van De Vries Van de Wiel en de uiteindelijke winnaar Fa. Westerlaken was bijzonder spannend. De uitslag werd tenslotte 42 voor Fa. Westerlaken waarbij vooral het goede spel v,an G. Legierse en H. Westerlaken vermeldenswaard is.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 6