fat moet Den Burg net al die gebouwen? Electrohuis o MATURA kommissie blijft et antwoord chuldig ƒ319,- %jfC MÖNT BIANC open klaverjasdrive een betrouwbaar aardig meisje FLINKE HULP GEVRAAGD Wassen, centrifugeren en drogen, ook in één machine. Portable TV Braun stoomkruller voor ƒ29,95 )rie jaar heeft een uitgebreide adviescommissie zich bezig gehouden met vraag waar, wanneer en wat voor dorpshuis Den Burg moet krijgen. Het lossende antwoord is niet gegeven, want het onlangs door de commissie jebrachte lijvige rapport bestaat uit een opsomming van alle bestaande enigingsakkommodaties en het schetsen van de problemen en mogelijk- *en. a de De nld l'at in ieder geval wel vast kwam te in is dat men voor minder dan ƒ1,3 jocn niets van de grond krijgt. Dat rag is nodig voor een aanbouw aan bestaande gymnastiekzaal aan de ^trixlaan naar een idee van de dorps- 'jf imissie Den Burg. Vast staat ook dat as Tcxels residentie een totale ruimte- oefte bestaat van 1400 m2. Dit getal d gevonden door optellen en com- ?ren van de oppervlaktes, waarom aantal gegadigden heeft gevraagd, ge- e gegadigden zijn onder meer de riekschool, creativiteitscommissie, terspeelzalen en het Bejaardenbe- Texel. Tevens zal dc akkommo- moeten voorzien in een algemene moetingsruimte waar toneelvereni- j" gen kunnen repeteren en er even hun uitvoeringen geven. Irote gebouwen zijn er genoeg in Burg. Daarvan zijn er verschillen- die straks hun huidige functie ver en en dan doelloos leeg komen te an. zoals de ULO aan het Schilder en het bejaardenhuis „Sint Jan" de Molenstraat. De voor de hand ende gedachte om een van deze ge wen geschikt te maken tot dorps van Den Burg bleek echter een of nauwelijks haalbare kaart. ok de bestaande particuliere zalen een belangrke functie hebben voor verenigingsleven omdat de meeste jaderingen en toneeluitvoeringen er den gegeven, werden in de discus betrokken. De meest acute nood staan door het wegvallen van De njeboom) wordt thans gelenigd om- deze zaal in het nieuwe wintersei- weer beschikbaar zal zijn. De jon- ontwikkelingen deden zich echter voor toen de commissie zijn rapport arin de toekomst voor de Oranje- m zeer donker wordt ingezien) al ir had. De commissie zag veel meer iet ideaal gelegen en grote hotel De deboom-Texel, dat te koop is en irover de eigenaar in onderhande- is met de Recreatiestichting Texel. ULO voor een verbouw in aanmerking lende nuttige ruimte van de oude beslaat (inclusief de zolders) een ervlakte van ongeveer 500 m2 Bui- het feit dat dit niet genoeg is om de totale vraag te voldoen, vt uit het rapport van de studie- imissie dat het merendeel van de missieleden niet bijster enthousiast oor een verbouvvplan. Men meent het moeilijk zal zijn het „schoolse" akter aan de akkommodatie te ont- len et oordeel van de commissieleden •dt (echter om andere redenen) on- iteund door de dienst gemeentewer- die vindt dat het ULO-complex de staat waarin het verkeert, niet in aanmerking komt voor verbouw zou bovendien veel te duur worden vindt dat het gebouw gesloopt t worden om er een nieuw neer te inen zetten, dat wèl aan de gestelde voldoet. emeentewerken heeft daarvoor een tsplan uitgewerkt, dat gesitueerd is de ondergrond van het ULO-com- op basis van het door de commis- geformuleerde behoeftenschema. In toelichting zegt men dat de schets ille opzichten beschouwd moet wor- als een „praatprent". De kosten den geraamd op ƒ1.750.000,zon- grondkosten maar met inrichtings- len (zijnde 10°/o van de bouwsom). tegenstelling tot Gemeentewerken d de heer M. van Haaien (consulent de Stichting Ruimte voor de jeugd) nadat de commissie in oktober 1973 geïnstalleerd, dat verbouw best lelijk was. Hij becijferde dat men verbouw een bedrag van ƒ350.000 besparen. Bovendien vroeg de heer Haaien zich af of nieuwbouw wel ;end zou zijn voor de omgeving. Hij adrukte nog eens het grote belang een flexibele opzet van het plan en een doelmatige sfeervolle algemene noetingsruimte. Beatrixzaal emeentewerken zag en ziet niet zo- in de mening van de consulent, zo men daar ook niet staat te juichen de plannen van de Dorpscommissie Den Burg (dat zich om wil vormen een „Stichting Dorpshuis Den om een aanbouw aan de Bea- Symzaal te verwezenlijken. Er is te hg grond beschikbaar zegt men. De )scommissie is echer toch ver- gegaan in het voorlopig op papier en van haar ideeën en heeft archi- J. Visser een schetsontwerp laten en. t zou betekenen dat men de gym- overneemt van de gemeente. Er kan dan, volgens het rapport in de ex ploitatiekosten bespaard worden, omdat de schoonmaker van het lokaal ook als beheerder dienst kan doen. Zou men de afstand van het centrum tot de zaal buiten beschouwing laten, dan zit men hier toch met parkeerproblemen. Iets anders is het kostenaspect. Visser heeft uitgerekend dat men met min stens ƒ1,3 miljoen over de burg moet komen. Een fors bedrag, maar aanzien lijk minder dan de nieuwbouw op de plaats van de oude ULO St. Jan B en W hebben gevraagd ook het bin nenkort vrijkomende bejaardenhuis Sint Jan in de beschouwingen te be trekken. Zoals bekend heeft ook het bestuur van het St. Janshuis hierop aangedrongen. Het oude St. Jan is voor huisvesting van bejaarden niet meer geschikt en met de bouw van een nieuw rusthuis wordt spoedig begonnen. De studiecommissie zegt in het uitge brachte rapport dat St. Jan zich hoog stens gedeeltelijk voor de gewenste functies leent. Men oordeelt dat mis schien de muziekschool, de peuterspeel zalen, de creatieve en de vormingsacti viteiten er gevestigd zouden kunnen worden, maar verder komt men er niet mee. Dit berust in hoofdzaak op de onmogelijkheid in dit gebouw een ruim te voor ongeveer 200 personen te reali seren. Alle muren van het complex zijn „dragend" Dit beperkt de verbou wingsmogelijkheden en heeft flinke fi nanciële consequenties. Bovendien wordt de plaats van het gebouw als ongunstig beoordeeld; buiten het cen trum en slecht bereikbaar per auto. Dc dienst gemeentewerken bereken de dat het hoofdgebouw (geraamde aan schafkosten 700.000,na een verbou wing voor ƒ275.000,(excl. inrichting) voor een aantal functies gebruikt kan worden. Er kan wat meer ruimte ge schapen worden door ook het huidige kantoorgedeelte in dc verbouwing te betrekken. Dat kost ƒ75.000,méér, maar bij een dergelijke totale verbouw valt niet alleen de functie amateurto neel maar de functie als speelzaal voor peuters buiten dc boot. Niettemin voelt de commissie nog wel voor een nader onderzoek naar de mogelijkheden van het oude Sint Jan, omdat de funkties die daar niet ondergebracht kunnen worden, misschien in hotel „De Linde- boor-Texel" of hotel „Dc Oranjeboom" terecht kunnen. De Lindeboom-Oranjeboom De voorkeur van de commissie blijkt uit te gaan naar het handhaven van hotel „De Lindeboom-Texel". Omdat, stelt men, „Dit hotel door zijn ligging, zijn historie, zijn monumentaal aanzien en de functies, die het vervult voor de gemeenschap nog belangrijker geacht moet worden dan hotel „De Oranje boom". Over „De Lindeboom-Texel" zegt het rapport dat het bereiken van een oplossing in deze richting „veei moeilijkheden zal geven, grote finan ciële problemen zal meebrengen en mede afhankelijk is van de opstelling van de huidige eigenaren". Financiën Na het op een rijtje zetten van de mogelijkheden, die nu voor handen zijn, onthoudt men zich van een duidelijk advies. Het goedkoopste, dat blijkt uit cijfers, is de nieuwbouw achter de Beatrixgymnastiekzaal, waar de dorps commissie van Den Burg het meest voor voelt. Van een gecombineerd schoolgebruik kan in de nieuwe akkommodatie geen sprake zijn, zoals bijvoorbeeld wel in de sporthal en de dorpshuizen elders op Texel. De subsidiemogelijkheden zijn bovendien vrij beperkt. Het ministerie van CRM subsidieert (krachtens de rijkssubsidieregeling voor samenle vingsopbouw) de oprichting van cen trale akkommodaties met 75%, bere kend over de maximale investering, af hankelijk van het inwonertal. Conclu derend beloopt de maximale subsidie ƒ262.500,omdat de maximale inves tering voor gemeenschappen met een inwonertal tussen 5000 en 7000 op 350.000,ligt. De provincie subsi dieert centrale akkommodaties tot ten hoogste 10% met een maximum van 60.000,per akkommodatie, en er zijn nog kleinere aanvullende subsidies van enkele fondsen mogelijk Het is mogelijk een miljoen aan sub sidies bijeen te krijgen. Naast het Rijk (ƒ262.000,kan men een gemeente lijke subsidie van ƒ250.000,verwach ten en zou de provincie ƒ60.000,bij passen. Bij een bevolkingsbijdrage van 10%, een bedrag van rond de ƒ27.500, van diverse fondsen en een (nu nog) on gedekt bedrag van ƒ300.000,is men wat dit betreft rond. Een struikelblok wordt mogelijk nog de exploitatie. De commissieleden vre zen dat per jaar een gemeentelijke ex ploitatiesubsidie van ƒ50.000,nodig TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4% BTW Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09 00 tot 12.00 uur Hartelijk dank voor alle belangstelling onder vonden tijdens mijn ver blijf en bij mijn thuis komst uit het ziekenhuis. Agaath Zijm In Dick's Resto Bar is het ook vanavond gezel- Hg Te koop wegens over compleet legkast, bekleed met wit formica. Hoogte 200 cm, breedte 80 cm, diepte 60 cm. J. Kramer, Wilsterstraat 16, Den Burg, tel. 2464 Nieuw NU MEZO rol schaatsen in de Sport- shop Brandblussers voor boot-, auto- en caravan- bezitters. Sportshop-Kin- dershop Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef (02220) 3320 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Te koop 300 wit hotelporseleinen kop en schotels. Tegen elk aan nemelijk bod. Tel. (02220) 4140 - 3681 Aangeboden verplaats bare, op slede staande, houten ponystal, ƒ250, J. Bonne, Warmoesstr. 7, Den Burg, tel. (02220) 2563 „De Vriendenkring" komt op 4 en 11 maart met de klucht „Het hing in de lucht" door Bert Peets Wie heeft er een gara ge te huur in Oudeschild? W. de Feyte, Trompstr. 27. tel. 3265 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Volop handappels en handperen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Arn. Looyer tapijt. Merktapijten tegen zeer voordelige prijzen. Kom eens kijken. Spinbaan 1, tel. (02220) 3179, Den Burg Spoed. Beschaafde jon ge man zoekt kamer of woonruimte per 1 mrt. Spoed. Brieven onder no. 151 aan bur. v.d. blad Morgen is het ook hart stikke leuk in Dick's Resto Bar j Voor doe het reedschap. Weikoop - zelf-ge- I Bij de RABOBANK kunt U alle (spaar)kan- ten uit Een beter portier vraagd ge- Maar hij heeft aan nie- mand gevraagd Wie heeft oranje sport tas meegenomen? Gerko Praamstra, Vloedlijn 17 Afvalcontainers, voor het afvoeren van puin, bouwafval, vuilnis, hout, e.d. Fa. Tatenhove, tel. (02220) 3809 Denkt U aan de bloed- afname-avond 25 febra- ari a.s. Aanmeldingen (02220) 2205 Bruynzeel MONTA REKKEN. Meubelhuis Texel, Den Burg, H. Oos terhof, Molenstraat 2 I Bootshow 25, 26 en 27 februari. Watersportcen trum Duinker Te koop een 6-pers stacaravan met vaste standplaats incl. inven taris ƒ3750,Inlichtin- gen (02220) 3866 Hoornders. Denkt u aan de jaar vergadering in 't Dorps- huis op woensdagavond Valt er op je gedrag weinig aan te merken, dan zal die marinier je niet naar buiten werken. Van gedonder in de Jel nu geen last. Marinier als portier? Dat past De twee pinten Voor teriaal. afscheidingsma- Welkoop Woensdag is het zover; ruiten, schoppen, klave ren en harten scheren weer over de tafels bij de TAVEERNE „De Twaalf Balcken" Weverstraat 20 Onze laatste BONTMANTELS bonthoeden. Bijv. van /795,nu te geef slechts f349,bijv. van ƒ1075,-, nu te geef slechts 598,-, enz. Div. bontmantels v. halve prijzen! De grootste en goedkoopste bontzaak v. Nederland De Bontkoning, Voor streek 71 (één en zeven tig), Leeuwarden-C. Extra: bij koop reisgeld terug (ook benzine auto). Sigarenbandjes weg gooien? Joop Kramer Wilsterstraat 16, telefoon 1464, Den Burg, komt ze graag afhalen iiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin pracht kado- ideeën in elke prijsklasse. vulpen balpen vulpootlood viltstift luxe sets enz. vh Langeveld endeRooybv den Burg Texe' Gevraagd als hulp op de kinder boerderij en voor de ge deeltelijke verzorging van onze baby, van half mei tot half augustus. Inl. fam. Kikkert, Kinderboerderij „De Mient", Den Hoorn, tel. (02226) 296 welk jong meisje of getrouwde vrouw kan zelfstandig mijn huishou ding waarnemen 's mor gens 8 - 12.30 uur, in ge zin met schoolgaande kinderen. Mevr. Maas, Vloedlijn 29, Den Burg, tel. 3260. Niels heeft een broertje gekregen. Zijn naam is Ewoud Cornells Zijn dankbare en geluk kige ouders zijn Cees en José Huisman Burdetstraat 3, Den Burg 19 februari 1977. Bij mijn vertrek van Texel roep ik vrienden en bekenden een harte lijk vaarwel toe. M. A. de Jongh-Kuiper Schilderend 123. i Enige kennisgeving. Onverwachts is overleden onze geliefde zuster, Zr. Emma Anna Veeger. Zij werd geboren 20 augustus 1909 te Den Hoorn, Texel, en overleed te Noordwijker- hout op 19 februari 1977. Op dinsdag 22 februari heeft de uitvaart dienst plaatsgehad in de Kapel van Huize „Bosbeek", Glipperdreef 209 te Heemstede, waarna de begrafenis volgde op het zuster kerkhof aldaar. Namens de familie C. W. Bakker Molenstraat 79, Den Burg. Tot onze diepe droefheid is geheel onver wachts van ons heengegaan mijn innig ge liefde man, onze zorgzame vader en lieve opa Klaas du Porto, echtgenoot van Guurtje Dros, op de leeftijd van 57 jaar. G. du Porto-Dros Siem Pieter Marlies en Klaas Susan ,,'t Hooge", Texel, 21 februari 1977, Oosterenderweg 18. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 24 februari n.m. 1.30 uur in de Ned. Hervormde Kerk te De Waal, waarna de begrafenis aldaar zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal van de Doopsgezinde Kerk en na de begrafenis in het Dorpshuis te De Waal. Tot onze grote droefheid is plotseling onze lieve broer en oom Klaas du Porto van ons heengegaan. Engeland De Waal Den Helder Den Helder 21 februari 1977. S. du Porto B. du Porto-Whitle M F. Sweere-du Porto W. A. Sweere M. van Looij-du Porto T. van Looij H. J. du Porto M. du Porto-Witte neven en nichten Bedroefd geven wij kennis, dat plotseling is overleden onze lieve schoonzoon, zwager en Klaas du Porto, in de leeftijd van 57 jaar. P. Dros M. Dros-Eelman Nic Dros N. Dros-Weijdt C. Dros-Bremer Th. Heerschap-Dros A. Heerschap neven en nichten Oosterend, 21 februari 1977. Op 21 februari 1977 overleed plotseling ons bestuurslid Klaas du Porto. We verliezen in hem een grote vriend. En een man van woord en daad. Bestuur en leden van de Waddenruiters en Kleppertjes Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van ons mede-bestuurslid Klaas du Porto Door zijn heengaan verliest ons bestuur een trouw lid dat, door zijn manier van redeneren en inzicht veel voor het museum tot stand wist te brengen. Het bestuur van Stichting Agrarisch Museum Texel Texel, 21 februari 1977. Tot onze grote droefheid is plotseling van ons heengegaan ons trouw mede-bestuurslid Klaas du Porto, in de leeftijd van 57 jaar. We verliezen in hem een goede vriend, die door zijn wel overwogen oordeel voor onze vereniging, vanaf de oprichting, veel goeds heeft gedaan. Dit zullen we erg missen. Het bestuur van de Ver voor Vrienden van het Paard J. C. Roeper J. Uitgeest P. W. Roeper A. Bakker-Witte M. Goeman-Smit Jac. Lap Texel, 21 februari 1977. Een topprodukt voor de prijs van een middenklasser. En niet kapot te krijgen. ZWAALDERSTRAAT DEN BURG ji-lffl/'fif 'A ij 27 cm, scherp beeld, scherpe prijs Braun kwaliteit, van 52,50 140 liter 1 OQR KOELKAST J «ur

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 3