Veel camavalontvluchters naar Texel voor krokusvakantie De Waddén..T ~P [Succesvolle campagne in samenwerking met NBT Organist in het zilver „Juste avant la nuit" donderdag in City Wel of geen controverse? f TeXeL1 Voorjaara voordeel vakantie. Vraag de brochure Hotelarrangementen Ctot 1/6 en na 1/9) b.v. 3 dagen v.a.f 74,- all-m,en/of de Bemiddeiingsbrochure i W^galow,appartementen en huizen. Inlichtingen en boekingen V VV Texel, Postbus 3, Den Burg.Tel. 02220 -28 44. ..Verf'-demonstratie voor Gilde-dames Geslaagd Fanfare geeft populair concert .,De Wielewaal" houdt jaarvergadering PEUTERNIEUWS! Sportshop - Kindershop Dick's Resto-bar inwendig verbouwd Zon, maan en hoo» water De heer Brouwer bekijkt het horloge dal hij zojuist heeft ontvangen uit handen van dominee Douwes (links). Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 22 februari 1977 iiiimiitiiuiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiittiiHiiriiiiiiiiiiirdiiiiitiiiii RiAfatie ra ^énwdtmg mhet Haag. Carnaval oftewel de crocusvakantie I betekent voor Texel een steeds grotere I en zeer welkome toeristengolf. Ook nu J weer zijn heel wat huisjes en hotelka- Imers bezet. In niet geringe mate is dat te 1 danken aan de recente wervingsaktivi- I feiten van de VVV Texel, in samenwer- I king met het Nationaal Bureau voor I Toerisme. In 14 landelijke dagbladen I en grote regionale kranten is de hierbij I afgedrukte advertentie geplaatst. De ad- I vertentie is de eerste van een serie die I geheel op de bevordering van het voor- I en naseizoen is gericht. De hele eam- I pagne kost ƒ40.000,waarvan het NBT I ƒ10.000,voor zijn rekening neemt. Eén plaatsing in een dagblad als De [Telegraaf kost /1.200,Het zijn be dragen om van te schrikken, maar het geld is blijkens de vele schriftelijke en telefonische reakties goed besteed. De J afgelopen week kwamen bij de Texelse WV zo'n 1500 telefoontjes en honder den brieven en briefkaarten binnen. Adspirant-vakantiegangers grijpen steeds vaker naar de telefoon. Om hen niet te missen heeft de VW zijn tele fooncapaciteit vergroot. Men beschikt nu over vier inkomende lijnen: de num- I mers 2844, 2845, 2846 en 2847. Laatstge noemd nummer was tot voor kort van Hans Geus. Heel vaak gebeurde het dat hij werd opgebeld door niet goed draai ende Texel-belangstellenden. Aan die last komt nu een eind. Geus krijgt een ander nummer. Voor zijn medewerking in deze is de VVV zeer erkentelijk. De mensen die op Texel hun crocus- vakantie doorbrengen bestaan voor een groot deel uit „carnavalontvluchters". I Niet alle zuiderlingen hebben het begre- I pen op dit uitbundige en kostbare feest en besteden hun centen liever op een I rustiger en gezonder manier. Steeds kleuriger Het propagandamateriaal van de VVV wordt steeds kleuriger. Recente- Schilderen en behangen is een aktivi- teit die steeds minder door vaklui en steeds meer door de mensen zelf wordt uitgeoefend. Het feit dat arbeidsuren tegenwoordig erg duur moeten worden j betaald is daaraan niet vreemd, maar het zelf opknappen van het wooninte- rieur geeft ook extra voldoening. De vaklui hebben daaruit hun konsekwen- tie getrokken en leveren nu een uitge breid materialen- en gereedschappen- j programma, waarbij veelal rekening is gehouden met de amateurstatus van de klanten. Zodat gezegd kan worden dat ieder die niet al te onhandig is tot re- I sultaten kan komen die zich niet of nau- I welijks van vakwerk onderscheiden. Voor de leden van de afdeling Texel I van het Katholiek Vrouwengilde ver- I zorgde Graafs verf- en behangcentrum I in De Witte Burcht een demonstratie- I avond over deze doe-het-zelf aktiviteit. De heer Piet Graaf, bijgestaan door zijn dochter, wees op vele materialen en mo- gelijkheden. Metterdaad liet hij zien hoe eenvoudig het is deze te verwerken. Met de grote schoonmaak in aantocht werd alles met meer dan normale aandacht gevolgd. Op de avond werd een verloting ge- B houden ten bate van het orgelfonds van I de RK kerk. i fl De eerstvolgende avond wordt gehou den op 16 maart en wordt verzorgd door Maria Groothuizen, die zal praten over ontwikkelingswerk. Thans reeds worden voorbereidingen getroffen voor de viering van het 25- jarig bestaan van de Gildeafdeling in december 1978. De vereniging, die thans 130 leden telt, kwam destijds voort uit de Katholieke Vrouwencongregatie, te gelijkertijd ging een vrouwenbond van het NKV van start, zodat jarenlang twee Katholieke vrouwenverenigingen naast elkaar bestonden. Deze situatie werd met name door de jongeren niet meer geaccepteerd wat leidde tot zoda nige bloedarmoede dat de NKV-afdeling werd opgeheven en de dames zich aan sloten bij het Gilde. lijk verscheen een nieuwe brochure voor de hotelarrangementen. Deze tien pagina's tellende folder van magazine formaat staat vol fraaie kleurenfoto's: natuur- en dorpsbeelden, maar van elk deelnemend hotel- of pensionbedrijf is ook een kleurenfoto afgedrukt. De tekst van de folder is ter zake doend en com pleet. Volgens directeur Jaap Dekker is de Texelse VVV met dergelijk propa gandamateriaal koploper in Nederland. Kleurendrukwerk Ls duur maar in de Texelse situatie toch wel betaalbaar, omdat veel van het werk in eigen be heer wordt uitgevoerd. Ontwerp, tekst en een deel van de foto's komen van het WV-kantoor zelf. Het overige fotoma teriaal wordt voor weinig of niets aan gedragen voor anderen, in dit geval door B Mulder, A. Rekker, J. Nauta en M. Mantje. Verder zijn de twee plaatse lijke drukkerijen niet kinderachtig bij het uitwisselen van kostbare kleuren litho's en ander materiaal, waardoor dit voor verschillende doeleinden meerdere keren en dus met veel hoger rendement kan worden gebruikt. Ook de nieuwe bemiddelingsbrochure voor de verhuur van bungalows en ap partementen is van een omslag in kleur voorzien. Over de eerste editie van dit boekje schreven wij reeds uitvoerig. Mede dank zij dit boekje, dat een bui tengewoon objectief en duidelijk beeld geeft van de verschillende te verhuren akkommodaties, loopt de reserverings dienst uitstekend. De VVV-mensen heb ben de bungalows en apartementen met eigen ogen bekeken om van juiste gege vens verzekerd te zijn en om adviezen te kunnen geven voor eventuele verbete ring. Belasting Sinds enige maanden legt de Rijksbe lastingdienst een opvallende belangstel ling aan de dag voor (bij)verdiensten in de toeristische sector. De gemeente moet inzage geven van de gegevens van de toeristen- en woonforensenbelasting en onlangs is ook de administratie van de VW uitvoerig bekeken. Ook anderen die zich bezighouden met de bemidde ling bij verhuur zijn door de belasting benaderd. Zij zijn verplicht de gevraag de gegevens te verstrekken. Nog iets met betrekking tot de belastingplicht bij verhuur: dat een gehuwde vrouw in loondienst ƒ2.000,vrij zou kunnen bij verdienen geldt alleen voor logies met ontbijt. Opbrengst uit gemeubileerde en andere verhuur wordt bij het inkomen van de man geteld, althans bij het inko men van degene op wiens naam de be treffende akkommodatie staat. Zondag werd herdacht dat de heer K. Brouwer uit Den Burg 25 jaar geleden bij de Gereformeerde kerk van Den Burg in dienst trad als organist. Aan het slot van de ochtenddienst werd de heer Brouwer lovend toegesproken door dominee Douwes, die als geschenken een encyclopedie en een kostbaar hor loge overhandigde. Mevrouw T. Brou wer-Vlaming kreeg een bloemetje. Na afloop maakten zeer velen van de gele genheid gebruik om de jubilaris en zijn familie de hand te drukken in het aan grenzende gemeenschapsgebouw. Bij die gelegenheid kreeg hij onder meer een band met opnamen van diverse kerk diensten van de afgelopen jaren, waar aan Brouwer muzikale medewerking verleende. „Wij mogen dankbaar zijn dat God u voor dit werk heeft willen gebruiken", aldus de predikant, die in herinnering bracht dat de heer Brouwer al voordat hij naar Texel kwam kerkorganist was in IJmuiden Elf jaar lang deed de heer Brouwer het helemaal alleen wat betekent dat hij het vrijwel zonder on derbrekingen (hij was zelden ziek) op bracht om elke zondag twee keer de dienst te begeleiden. De laatste jaren heeft Brouwer assistentie van Kees Prins, Jan Kruithof of Peter Zwart. De periode IJmuiden meegerekend, heeft Brouwer er 45 jaar ervaring als orga nist opzitten. Zijn carrière in Den Burg In Rotterdam slaagde de in Den Hel der woonachtige oud-plaatsgenote mevr. G. Vermeulen-de Haas voor het examen voet- en schoenkundig pedi cure. Zij volgde hiertoe in Amsterdam een vakopleiding van de stichting vak opleiding vakexamen voor de detail handel in schoenen. valt samen met het bestaan van de Ge reformeerde kerk aldaar. Toen de Gere formeerden nog kerkten in het gebouw dat nu „De Grooten Slock" is, kwam Brouwer met het kerkbestuur in contact om advies uit te brengen over de aan koop van een harmonium. Een echt or gel kreeg de Gereformeerde kerk pas in 1963 Wat Brouwer betreft zal hij zijn funktie nog jaren uitoefenen. „Zolang ik het kan, blijf ik het doen. Het geeft me erg veel voldoening", aldus de ju bilaris. Het Koninklijk Texels Fanfare-D.E.K. geeft zaterdagavond 26 februari het winterconcert in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Onder leiding van dirigent Hans Mulder zal een populair proaramma worden uitgevoerd, waarbij alle 'soor ten' van muziekliefhebbers aan hun trekken zullen komen. Geopend wordt met de „Vierde divi sie", samen met de drumband. Het pro gramma vermeldt verder onder meer „Entertainer", „Brass Band Boogie" en „Hanselijn". Laatstgenoemd nummer, uitgevoerd op het festival te Leiden, is een goed voorbeeld van verhalende mu ziek waaraan de dirigent niettemin nog de nodige toelichting zal toevoegen, wat ongetwijfeld instructief en boeiend zal zijn. Verder wordt gespeeld het beken de „Teddybears Picknick" en een se lectie uit Czardas Fiirstin. Het meest klassieke onderdeel is de bekende Vuur- werk-muziek van Handel. Traditiege trouw brengt het korps ook het nodige Zuid Amerikaanse rhytme. Natuurlijk ontbreekt het jeugdorkest onder leiding van Klaas Modder niet. De entree is gratis. Ter bestrijding van de kosten zal wel een kollekte worden gehouden. In een brief aan de Stichting Cul tureel Werk Texel heeft het R.K. kerk bestuur bij monde van de heer M. Kolkman het centraal bestuur van de stichting laten weten niet zo aeluk- kig te zijn met een op 21 december in de Texelse Courant verschenen bericht onder de kop „Controverse tussen Je- roengroep en kerkbestuur". In dit artikeltje werd melding ge maakt van het feit dat het kerkbestuur geweigerd had een bedrag van ƒ9.500, uit te betalen waarop de Jeroengroep (Scouting Texel) meende recht te heb ben. Het kerkbestuur spreekt haar te leurstelling er over uit dat de leiding van de Jeroengroep op de SCWT-ver- gadering van 15 december heeft ver zuimd te vermelden dat de padvinders wel ƒ30.000,van het RK kerkbestuur ontvangen hebben. Dit als bijdrage in de kosten voor een te zijner tijd nieuw te bouwen clubhuis. De brief stelt verder dat de zaken rond de verkoop van de voormalige „Paardenstal" tot volle tevredenheid met de leiding van de Jeroengroep zijn geregeld. Hoewel het bestaan van welke con troverse (meningsverschil) dan ook wordt ontkend blijkt deze wel degelijk te bestaan. Er is duidelijk van een ver warde toestand sprake omdat de totale ƒ39.500,die in de boeken van het ge meentelijk grondbedrijf in verband met de overdracht van de -„Paardenstal" voorkomt meer is dan de door de Je roen padvinders ontvangen ƒ30.000, Het bedrag ƒ39.500,komt echter niet voor in de raadsstukken die over deze zaak handelen. Gevolg van alles was echter wel dat de gemeente ƒ9.500,van de subsidie voor de nieuw bouw van het clubhuis aftrok. Waar nu de leiding van de Jeroengroep dit be drag vandaan moet halen is een open vraag. DE WAAL Stichting „Dorpshuis De Wielewaal" houdt donderdagavond 24 februari de jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer bestuurs verkiezing. Kees Zoetelief treedt vol gens rooster af maar is herkiesbaar. Te genkandidaat is H. Kooger. De even eens aftredende mevrouw J. Reij- Schoenmaker is niet herkiesbaar. Om haar te vervangen kunnen de aangeslo tenen kiezen uit de dames Witte-Kuip, Jeannette Klaver en Witte-Leber Be gonnen wordt om 20.00 uur. Het bestuur hoopt op een grote opkomst van Waal- ders. De vergadering wordt dit jaar wat vroeger gehouden omdat anders de lam- mertijd de opkomsc afremt. Dat houdt echter tevens in dat de donateurskaar- ten nu nó de vergadering, in maart, worden aangeboden. Spijkerpakjes vanaf maat 86 Overalls E= i vanaf maat 92. Nu in de liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiii ondernemers-aktiviteiten Dank zij een inwendige verbouwing is „Dicks Rcsto-bar" in de Weverstraat een stuk sfeervoller en praktischer ge worden. De patatkiosk is verdwenen en heeft plaatsgemaakt voor een intiem barretje. Ongeveer 16 personen kunnen zich hier door barkeeper Henny Muile kens laten bedienen. In het restaurantgedeelte is het grote ijsbuffet weggehaald. IJs is er nog, maar wordt nu gemaakt in een aangrenzende ruimte. In het restaurant is nu plaats voor twintig klanten extra. Een aardige noveauté is het Amerikaans biljart dat hier staat opgesteld. Het is een spel met 16 ballen, uiteraard volgens heel andere regels dan gewoon biljart. Verder is voorzien in de behoefte aan een leesta fel. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma H. Veenema. Verder werkten mee: schilder Arnold Looijer, interieur- verzorger Moerbeek en Electrohuis De heër A. de Chavonnes Vrugt is nu twee jaar pachter van de voormalige „Snack bar" (nog steeds eigendom van P. Swarthof). Van de nu aangebrachte ver anderingen verwacht hij een belangrijke omzetverhoging. De zon komt 20 februari op om 7.46 uur en gaat onder om 18.03 uur, 23 fe bruari op om 7.39 uur en onder om 18.08 uur. Maan: 18 febr. N.M.; 26 febr. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 18 februari 8.40 en 21.14 Zaterdag 19 februari 9.21 en 21.15 Zondag 20 februari 9.55 en 22.23 Maandag 21 februari 10.24 en 22.47 Dinsdag 22 februari 10 49 en 23.10 Woensdag 23 februari 11.16 en 23.35 Donderdag 24 februari 11.41 en 23.59 Vrijdag 25 februari en 12.10 Zaterdag 26 februari 0.28 en 12.45 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. te ^ien.^ Steeds i^ e^ook de grote ^a^n- In de serie „filmganger presenteert" draait donderdagavond (20.00 uur) „Jus- te avant la nuit" van de Fransman Clau de Chabrol. Over de rand van een balcon zoomt de camera in op een kamer aan de over kant van de straat. Daar, achter de go- dijnen, leven Charles Masson en zijn maitresse Laura hun heimelijke driften op elkaar uit. Na een perverse uitdaging wurgt Charles de vrouw en zijn schuld gevoel is daar waarschijnlijk niet vreemd aan. Hij is een middelbare, burgerlijke en fatsoenlijke heer, met een lieve vrouw, twee kinderen, een prachtig huis en een prima baan. Toch loopt hij voortdurend op zijn tenen en de moord op Laura is dan ook een ontlading van bestaande spanningen. Helaas lost het niets op, want door die ene gewetensnood uit de weg te rui men creëert hij alleen een nieuwe. Nu is hij een moordenaar en bovendien is het slachtoffer de vrouw van zijn beste vriend. Na enige aarzeling vertelt Char les dan ook alles aan zijn vrouw en daarna licht hij ook zijn vriend in. In plaats van hem aan te geven of verwij ten te maken, ontmoet hij begrip en zelfs deelneming. Zoekend naar boete, besluit hij dan een volledige bekentenis bij de politie te gaan afleggen Toch is de oplossing een geheel an dere. Vol ironie, als in een echte Cha brol voltrekt zich het kleine drama. Opnieuw een simpele, maar door dachte film van een man die jaar in jaar uit twee of drie films per jaar maakt, maar waarvan er helaas te wei nig in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. Ook op Texel is de Franse film (behalve Funès) een probleemgeval. Dat is even jammer als onterecht, omdat re gisseurs als Chabrol, Truffaut, Melville, Resnais en Rohmer (om er maar eens een paar te noemen) voortreffelijk en interessant werk maken, dat hier nim mer wordt vertoond. De liefde voor het filmvak is aan Chabrols werk zeker af Micbel Bourques en Stephane Audran spe len de hoofdrollen in Chabrols Juste avant la nuit".

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5