Cjroen c2warL-Jexels in het harL, i^eer goed concert van KTF-DEK Maak meer rente., op a w geld Mw. De Vries directrice verpleeghuis Samen Eer ,,Hanselijn" was topper Succes als vanouds voor toneel „Zuid Eierland" 1 1 Dokter Coutinho hoofd van medische dienst gort-of bloempap halve liter van 70 Ongelukkige val van paard Inbreker liep in de val Penningen hondsdolheid Met auto over de kop Sportraad organiseert kustzeilcursus voor ct. Geldig t/m zaterdag 5 maart DINSDAG 1 MAART 1977 OPLAGE 5300 EXELSE 90e JAARGANG No. 91; 6 PAGINA Uitgave: BV v/h Langeveld De RoolJ Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 10,30 p. k 70 cent incasso; los 45 cent. Bank: Amro Bank, Ned. Mldd. Bank, Rabobai Advert 40 ct. per mm excl. 4% BTW Vanuit de hoogte gezien: het Koninklijk Texels Fmifarekorps-D.b.K. tijdens de uitvoering De combinatie Koninklijk Texels Fanfarekorps-DEK heeft alle reden om met grote voldoening terug te zien op het zaterdagavond in Den Burg ge geven winterconcert. Op goede tot uit stekende wijze bracht het in puike con ditie verkerende korps een gevarieerd programma waarvan vooral het ge deelte na de pauze populair was. Te recht was dan ook de langdurige staande ovatie die de mannen van Hans Mulder aan het slot in ontvangst mochten nemen. Dat in Den Burg maar weinig liefheb bers van goede muziek zijn is de tragi sche conclusie die kan worden getrok ken uit het feit dat de Burgemeester De Koninghal slechts voor de helft was ge vuld. Een dergelijke belangstelling voor het resultaat van zoveel en zo langduri ge inspanning moet door de muzikanten niet bepaald als een stimulans zijn er varen. In feite is het beschamend en te kenend voor de slechter wordende ge meenschapsgeest in Texels residentie. Het bestuur had aan het concert een kleine enquête verbonden. Ieder werd uitgenodigd op het programma aan te kruisen welke drie nummers het meest werden gewaardeerd. Het zou ons niet verbazen als „Hanselijn" en de slotnum- SmsitBtd I.aal hel overschrijven naar een Spaarselektrckening die een zeer hoge rente geeft. Uw geld blijft dagelijks beschikbaar. U betaalt slechts \'i van opgenomen bedragen. zpQOfbank uja/t nadarland spaarspecialisten sinds 1817 mers Eldorado en Brass Band Boogie de hoogste score hebben gekregen, want dit waren zonder twijfel de hoogtepunten van deze uitvoering. Romantische ballade „Hanselijn", gebaseerd op de roman tische ballade van ridder Hanselijn die door jaloerse onverlaten wordt gepakt en uiteindelijk door een jonkvrouw be vrijd, was een typisch staaltje van ver halende muziek. Het herkennen van de vele suggestieve stukjes muziek was niet was niet zo moeilijk omdat dirigent Mulder steeds vertelde wat er gaande was. De uitvoering was technisch per fect. Het zeer goed in het gehoor liggende „Eldorado" van Beek werd mooi ge speeld en werkte blijkens het handge klap van het publiek zeer aanstekelijk. Als „uitsmijter" was de Brass Band Boo gie een uitstekende keus. Het swingde lekker en werd prima gebracht. Een stukje herhaling na de enthousiaste re- akties van het publiek was dan ook on vermijdelijk. Vuurwerk Zeer de moeite van het beluisteren waard was ook het welbekende Music of the Royal Fireworks van Handel in een fanfarebewerking van Den Arend. Het was prima van klank, stemming en tech niek. De bugels deden het opvallend goed. Over het algemeen kan trouwens worden gezegd dat de bugelsectie (vroe ger het zwakke punt) sterk heeft ge wonnen en beslist niet meer in ongun stige zin van de andere partijen afwijkt. Voor wie de gebruikelijke uitvoe ring van de vuurwerkmuziek kende leek het nu aangehouden tempo aan de hoge kant. Mars de Medici kwam er vlot en zon der mankeren uit. „De Czardas Für- stin" was vooral een succes omdat het een selectie is van bekende romantische melodiën. De uitvoering was echter iets minder vlekkeloos dan de Fireworks, met name de inzet en het slot klonken weifelend. Pittig Het „Ankers los" van Zimmerman bleek voor het korps een pittige opgaaf Mevrouw H. Mantje-Strijker uit Den Burg liep onder meer een hoofdwond, een lichte hersenschudding en een ge kneusde elleboog op toen zij zondagmid dag op de Pelikaanweg nabij de hoek met de Ruijslaan van het paard viel. De vrouw maakte in gezelschap van andere ruiters en onder deskundige leiding een tocht. Door onduidelijke oorzaak begon het paard van mevrouw Mantje plotse ling te „bokken", waarbij het dier zijn berijdster afwierp. Aanvankelijk lieten de verwondingen zich ernstig aanzien. Met spoed werd zij naar het ziekenhuis te Den Helder gebracht waar bleek dat het nogal meeviel Mevrouw Mantje zal naar verwachting over enkele dagen huiswaarts kunnen keren. zaterdagavond in de Burgemeester De Koning- te zijn, waarbij de bugels wel even ver stek lieten gaan. Opvallend goed kwam „Teddy Bears Picnic" van Britten eruit en hetzelfde geldt voor ..Entertainer" van Joplin, „Lastima" van Malando en „Amor" van Ruiz. Waar weinig op aan te merken is valt ook weinig over te schrijven zodat we de hele uitvoering zonder bezwaar kunnen typeren als: best. Wie beslist wil kniezen zou ter dis cussie kunnen stellen of Hans Mulder zijn muziek niet iets te grof interpre teert. Een wat minder rauwe uitvoering zou de uitvoering als geheel wellicht (zie vervolg pagina 2) Mevrouw W. de Vries-Pantus is per 1 maart benoemd tot directrice van het verpleeghuis van de stichting Sa- men-Eén en van het bejaardenhuis Irene. Mevrouw De Vries was al (se dert 1 oktober 1974) als directrice ver bonden aan „Irene". Tevens is beslo ten dokter R. Coutinho te benoemen tot hoofd van de medische dienst van het verpleeghuis. Hij zal deze funktie als gedeeltelijke dagtaak uitoefenen en zijn pratijk als huisarts normaal voortzetten. Door het aanwerven van een assistent is deze extra taak moge lijk geworden. Patiënten van dokter Coutinho zullen de eerste weken hoofdzakelijk met de as sistent te maken krijgen omdat Coutin ho zich in de specifieke verpleeghuis- problematiek moet inwerken en daartoe onder meer verpleeghuizen elders in het land zal bezoeken. Overig personeel Deze week wordt ook begonnen met het aantrekken van personeel voor het verpleeghuis. In eerste instantie gaat het om een hoofd verpleging, hoofd ver zorging en hoofd keuken. In verschil lende bladen zullen advertenties worden geplaatst. Verwacht wordt dat op Texel zelf meerdere gegadigden zijn voor deze en andere funkties. Voor zover zij bekend zijn, zullen zij individueel van de start van de adver tentieprocedure op de hoogte worden gesteld zodat zij kunnen solliciteren. In Zuid-Eierland wordt toneel ge speeld zoals nergens anders op Texel. Het mag een kleine club zijn die niet of nauwelijks tot de gevestigde Texel se toneelverenigingen wordt gere kend, maar wie zo'n voorstelling in de primitieve behuizing van de voormali ge kapel aan de Muijweg meemaakt, beleeft qegarandeert een geslaagde avond. Dat is niet te danken aan de kwaliteit van 't gebodene, maar aan de totale sfeer van enthousiasme, goed willigheid en begerenswaardig contact met het niet verwende publiek. Vrijdagavond behoorde uw recensent tot de 120 mensen die alle beschikbare plaatsen van de kapel bezetten om de uitvoering mee te maken van het blij spel „Het begon in Monte Carlo", ge schreven door Hans van Wijngaarden. Het was gezellig als vanouds. Niemand maakte van zijn hart een moordkuil als het erom ging goed- of afkeuring te la ten blijken en op de fel brandende olie kachel stond traditiegetrouw de ketel water voor de koffie in de pauze. Grote opkomst Voor outsiders lijkt het met veel, 120 belangstellenden, maar als die op komst wordt bekeken in relatie tot het aantal inwoners van Zuid-Eierland is het een blijk van kolossale belangstel ling en kan rustig worden gezegd dat de Eierlandse club naar verhouding het meeste publiek trekt. Toch is het spel verre van vlekkeloos Er worden nogal wat foutjes gemaakt en het publiek merkt dat best. Maar niemand tilt daar zwaar aan, in tegendeel. Opvallend bij Zuid-Eierland is de zeer uiteenlopende kwaliteit van de acteurs. Tegenover degenen die weinig meer dan hun enthousiasme kunnen brengen, staan natuurtalenten zoals mevrouw Van Exel-Dootjes en mevrouw T. van Bennekom. Verhaal Het verhaal dat we vrijdag voorge schoteld kregen gaat over bankwerker Sjef Kruk (P. Druif) die naar zijn zeg gen van de ene dag op de andere schat rijk is geworden, omdat hij de bank van Monte Carlo heeft laten springen. Tot grote vreugde van zijn dochter Wil (Mieke Flens) en jaloezie en nieuwsgie righeid van de kletsgrage buurvrouw Greet (Mevrouw Van Exel-Dootjes) en haar man Kees (C. Wetsteen). De familie lijkt het direkt hoog in de bol te krij gen want het dienstmeisje Sally (me vrouw De Ridder-Verra) en de butler James (A Knol) worden benoemd. Kruks directeur (K. de Waard) wil zijn werknemer graag als kapitaalkrachtige compagnon aanvaarden. De logerende tante Stijn (mevrouw T. van Bennekom) ondergaat het ook allemaal nogal posi tief. Het verhaal krijgt een onverwachte wending als juffrouw De Wit (mevrouw G. Verra-Dolstra) van het advocaten bureau arriveert waarna blijkt dat alles een doorgestoken kaart is met diepere bedoeling. Redelijk vlot Afgezien van een paar haperingen brachten allen hun rol redelijk vlot. Het was de bedoeling geweest dit stuk reeds vorig jaar op de planken te brengen, maar door tragische familieomstandig heden van een der medewerkenden kon dat toen niet doorgaan zodat Zuid-Eier land een jaartje oversloeg. De. regie van „Het begon in Monte Carlo" werd gevoerd door de heer J. van Bennekom. Mej. P. Druif souffleer de. DE KOOG In de nacht van don derdag op vrijdag omstreeks één uur vatte de politie de 38-jarige K. in de kraag toen hij kennelijk op het punt stond een inbraak te plegen in Timmers Tearoom in De Koog. Dat zou dan de tweede keer zijn, want hij bekende de dader te zijn geweest van de inbraak in hetzelfde etablisement, enkele dagen eerder. Zoals bekend werd bij die gele genheid een bedrag van ongeveer ƒ800,uit de kassa gehaald. Ook gaf hij toe een televisietoestel en wat geld te hebben weggehaald uit „Ca- pri", een week eerder. In afwachting van een beslissing van de officier van justitie is K. in verzekerde bewaring ge steld. Het gestolen tv-toestel is achter haald maar het geld is door K. uitgege ven. De politie verdacht hem reeds ge ruime tijd. In de verwachting dat hij in dezelfde buurt spoedig weer zijn slag zou slaan werd 's nachts gepost. Deze opzet slaagde. K. werd aangehouden toen hij zich binnen de afscheiding van het terras aan de achterzijde van de tearoom bevond en voor zijn aanwezig heid aldaar op dit ongebruikelijke uur geen verklaring kon geven. Hetzelfde geldt voor het personeel va huize „Irene". De bouw van het verpleeghuis vo] dert naar wens, mede dank zij de zachl winter. Het staat thans nagenoeg vai dat het verpleeghuis in augustus in ge bruik zal kunnen worden genomen. Niet vol De geruchten dat de 37 bedden va het verpleeghuis reeds zouden zijn vo] geboekt, is onjuist. Met het „uitzoeken van mensen die voor opname in aar merkmg komt moet zelfs nog worde begonnen. Een dezer dagen zal contac worden opgenomen met het verpleeg huis Den Koogh in Den Helder om na t gaan welke van de daar aanwezige pa tiënten voor overplaatsing naar Texe in aanmerking komen. Over het algemeen geldt dat opnam geschiedt op indicatie van de huisarts Verder moet er rekening mee gehoude: worden dat niet elke verplcgingsbehoef tige in het Texelse huis terecht zal kun nen, omdat men daar niet over dezelfd faciliteiten kan beschikken als zeer gro te verpleeghuizen op het vasteland. He staat wel vast dat het verpleeghuis he eerste half jaar niet volledig bezet za zijn. Met de personeelsopbouw word hiermee rekening gehouden. Twee van de dne gevonden rabies penningen waarover wij in de vorig* krant schreven zijn inmiddels af ge haald. De derde (nummer 13467) wach nog op de eigenaar. Inmiddels zijn noj twee penningen op het politiebureau be zorgd: de nummers 13888 en 13111. O] vertoon van het inentingsbewijs met he corresponderende nummer kunnen ze ii ontvangst worden genomen. Zondag sloeg de 19-jarige J.S uit Oudeschild met zijn auto over d< kop in de Burdetstraat nabij de nood' slachtplaats. De jongeman liep snijwon- den op aan handen en gezicht; de autc werd zeer zwaar beschadigd. Omda vermoed wordt dat overmatig drankge bruik oorzaak van de buiteling is, were een bloedproef genomen. Dank zij een initiatief van de Texel se Sportraad zal het binnenkort moge lijk zijn voor slechts ƒ100,- een vol waardige cursus kustzeilen te volgen Onder kustzeilen moet worden ver staan: het varen met een catamarar in de branding. In samenwerking mei de kustzeilschool „Westerslag" var Henk Koopman zal een drietal cursus sen worden opgezet, elk plaatsbie dend aan maximaal acht deelnemers. De cursus omvat zes uur zeilen mei instructie, drie uur solozeden en eer uur theorie. Een en ander is verdeelc over tien lessen die in principe zuller worden gehouden op de volgende data 11, 16, 23, 30 apnl en 7, 14, 19 en 21 mei Het cursusgeld van ƒ100,(alles inbe grepen) moet bij de aanvang van de cur sus worden voldaan. Wie mee wil doer (wie het eerst komt, het eerst maalt] kan zich aanmelden bij sportraadadmi nistrateur G. Praamstra, tel. (02220] 3041, toestel 218, kamer 304 in het raad huis. Deelnemers moeten minstens 15 jaar oud zijn en kunnen zwemmen. K'ïïS 59 ALLEEN VOOR MELK UNIE OF HORNA PRODUKTEN

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 1