Cjrocn 2'wgrtsjexels in het harL, Bijzonder gunstig jaar voor Texets VVV Oorzaken: mooi weer en goede reklame S Come back voor één avond Feest van de Nostalgie' 2000 Dennen worden uitgedund The Typhoons /paarbank 'Louis Uriot in Nederlands zaalvoetbalteam Gevallen door onbekende oorzaak Geen voorrang m Vrouwengilde maakt reisje Radio-cassette-recorder gestolen Eend de sloot in: total loss TAXI (02220) DINSDAG 22 MAART 1977 OPLAGE 5300 Uitgave: BV v/h Langeveld De RoolJ Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, en Wessel B. Post, Oost 34, Oosterend, tel. (02223) 896. 90e JAARGANG No. 9163 6 PAGINA'S Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 10,30 p. kw. 70 cent Incasso; los 45 cent. Bank: Amro Bank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert 40 ct. per mm excl. 4% BTW De Texelse VW ziet blijkens haar jaarverslag terug op 'n bijzonder gun stig jaar. Er kan opnieuw van een om zetstijging gesproken worden op het terrein van de hotelarrangementen. Het aantal deelnemers in deze sector kwam van 4604 (in 1974-75) nu op 5142 en de hoeveelheid overnachtin gen steeg van 16.236 naar 18.663. Publiciteit in enkele landelijke dag bladen en in het Duitse damesblad „Für Sie" had tot gevolg dat in totaal 11.500 schriftelijke en ruim 33.000 telefonische reakties om toeristische informatie over Texel binnenkwamen. Op het gebied van financiën en ad ministratie kon een optimale begro- tingsbewaking worden bereikt door maandbegrotingen en kwartaal presta tie-analyses. Vermeldenswaard is in dit verband, dat de administratie van de Texelse VVV als basis zal dienen voor een in te voeren uniforme administratie voor het Nederlandse VVV-wezen. Bruchure Vooral het mooie weer van 1976 was er oorzaak van dat de toeristische be langstelling voor Texel bleef stijgen. Daarnaast is ook duidelijk aangetoond dat de nieuwe speciale reserveringsbro chure die eind maart 1976 werd ge ïntroduceerd een belangrijke factor was. De resultaten over de resterende 7 maanden van het verslagjaar wettigen volgens VVV Texel de verwachting, dat „door wervende aktiviteiten gericht op voor- en naseizoen een daadwerkelijke bijdrage verkregen wordt die zal bijdra gen tot de basisverbreding van het toe risme". Het jaarverslag geeft aan dat in deze periode het totaal aant.al boekingen 366 bedroeg. Het totaal aantal verhuurde weken 357 en het totaal aantal verhuur de weekends of gedeeltes van weken 78 Verdeeld over de verschillende maan den kreeg men het volgende overzicht (resp. maand, weken, weekends): april (11, 5), mei (38, 16), juni (41, 1), juli (12, 0), augustus (21, 0), september (81, 12), oktober (97, 16), november (10, 14), december (35, 9), januari 1977 (8, 5), februari (1, 0), april (2, 0). Evenals in de voorgaande jaren was de vraag naar logies aan de balie (logies informatie dienst) in de topweken in ju- Uw salaris, pensioen of A.OAV. komt binnen op een spaargirorekening, ook te gebruiken oor al uw betalingen (kosteloos). vjua/t nadadand spaarspecialisten sinds 1817 li, betrekkelijk gering. Pas na de tweede helft van juli, met name aan het begin van de Duitse vakanties (Nordrh.- Westf.) kon op verschillende dagen of nauwelijks of niet aan de vraag worden voldaan. Het aantal boekingen steeg hier van 2691 (in 1975) naar 2755 en dit betrof 6458 personen (tegen 6372 in 1975). Oorzaak Belangrijkste oorzaak van al deze stij gingen vindt het VVV twee uitermate belangrijke propagandistische aktivitei ten waarvan de voorbereidingen al in de zomer van 1975 plaats vonden Een door de AVRO vervaardigde film impressie over de recreatiemogelijkhe den van de Waddeneilanden zorgde op. 15 december 1975 toen deze film uitge zonden werd voor een lawine van reak ties Diezelfde avond werden meer dan 500 reakties behandeld en in totaal rea geerden (schriftelijk en telefonisch) meer dan 2.000 mensen op dit program ma. Na plaatsing van 12 advertenties in vier verschillende landelijke dagbladen ontving de Texelse VVV ruim 7.600 cou pons. Uit een door het Nationaal Bureau voor Toerisme gehouden enquête onder een representatief deel van de inzenders bleek onder meer dat ruim 28 procent van hen een vakantie op Texel had doorgebracht, waarvan circa 1/3 voor het eerst. Deze campagne werd volledig betaald door het NBT en bij de vervolg campagne voor 1977 zullen de kosten voor de helft voor rekening komen van de deelnemende eilanden. In het Duitse damesblad „Für Sie" werden enkele kleurenpagina's aan Texel gewijd, met als resultaat een stroom van verzoeken om nadere in lichtingen. Als uitvloeisel van de afspraken met de deelnemende bedrijven aan de hotel- arrangementen en de bemiddelingsbro chure werd op ruime schaal voor het off-season geadverteerd. Louis Uriot, sinds twee jaar veldspe- ler bij Texel 1, is gekozen in het Neder lands zaalvoetbalteam. Op 22 april zal hij voor het eerst als zodanig in een wedstrijd tegen België uitkomen. Tevo ren komt hij uit in enkele oefenwed strijden, onder andere tegen het Neder lands militaire team. Het bestuur van de sportvereniging Texel is bijzonder trots dat Uriot het zo ver heeft geschopt. Hij deed op Texel overigens niet mee met het zaalvoetbal, maar wel in Den Helder als lid van Tel star. Voor zijn aktiviteit als veldspeler bij Texel heeft de uitverkiezing van Uriot geen gevolgen. De 13-jarige Louis Witte maakte vrij dag omstreeks 't middaguur op de Em- malaan een ongelukkige val met zijn fiets. Met een zware hersenschudding werd hij naar „Parkzicht" vervoerd. Het is niet duidelijk of de jongeman uit zichzelf is gevallen of door toedoen van een andere weggebruiker. De politie zoekt contact met eventuele getuigen. Een zoon van de familie Veenstra van ,,So What" werd gisterochtend toen hij op zijn brommer over de Kogerstraat reed, aangereden door een auto van de firma A. De auto kwam van de Bern- hardlaan en had voorrang moeten ge ven. De bromfietser werd niet ernstig gewond. Zoals ieder heeft kunnen zien, zijn er in de afgelopen periode nogal wat bo men geveld in het bos. Het Staatsbosbe heer neemt jaarlijks een deel van het bos onderhanden om te zorgen dat de overblijvende bomen voldoende ruimte krijgen om te groeien. Door de zware stormen die de afge lopen jaren ook in het Texelse bos heb ben huisgehouden, was er een behoorlij ke achterstand in het zg. dunningswerk The Typhoons in zijn meest bekende samenstelling. Van links naar rechts: Wim Beerling, begin maakte Eddy Stiekema deel uit van de groep en in de eindfase Wop Rrenks Wim Koor n, Hu tb Dros en Bob Dros. In het Op vrijdag 13 mei wordt in Casino te Den Burg het Feest van dc Texelse Nostalgie gevierd. Zo mag het dan geplande optreden van de „The Typhoons" worden genoemd, want deze beatgroep is sfeerbepalend geweest voor de jonge jaren van honderden Texelaars die thans tot de dertigers moeten worden gere kend. In dc oorspronkelijke samenstelling en met het oorspronkelijke reper toire zal de groep tien jaar na het uiteengaan nog een keer tot leven komen hopelijk onder overweldigende belangstelling van de fans van weleer. The Typhoons waren op Texel aktief van 1962 tot 1967. Ze traden honderden keren op bij allerlei gelegenheden, niet alleen op Texel maar ook daarbuiten en zelfs voor televisie en grammofoonplaat Het was in de tijd dat men nog moest leren leven met het volume van pop muziek. Naast het enthousiasme was er ook ergernis over de verstoring van de nachtrust in de omgevmg van de slecht geïsoleerde etablissementen waar The Typhoons hun versterkers open zetten en over het genre muziek op zichzelf dat door een goed deel van de oudere Texelaars als „een hoop lawaai" werd gekwalificeerd. Het reilen eri zeilen van de groep is door de thans te Amsterdam woonachtige drummer van The Ty phoons, Bob Dros, in plakboeken nauw keurig bijgehouden. Krantenknipsels, foto's, verslagen en allerlei andere her inneringen geven een interessant beeld van het stormachtige leven van de groep en van het tijdsgewricht waarin dit le ven zich afspeelde Bladerend in de plakboeken realiseer je je hoeveel er in tien jaar kan veranderen: in het norm besef, in de verdraagzaamheid, in het vooroordeel en in de kapsels. Gedenkboek Die plakboeken zijn ook interessant voor Texelaars die niet zoveel met The Typhoons te maken hebben gehad. Het idee is daarom gerijpt om ter gelegen heid van de 10-jarige sterfdag van de groep deze plakboeken te verwerken tot een uitgebreid gedenkboek en dit in druk uit te geven. Zelfs als de belang stelling hiervoor de verwachtingen overtreft, blijft het een zeer kostbare grap. Alvorens hoge kosten te gaan maken wil men daarom de belangstelling pei len. Bij een oplaag van 500 exemplaren gaat het The Thyphoons-gedenkboek ongeveer ƒ30,kosten. Wie interesse heeft kan dat laten weten aan Bob Dros in Amsterdam, telefoon (020) 799518 of Wim Koorn, Drijverstraat 1 te Den Burg ontstaan Dat is dan ook de reden waar om er dit jaar in het bos op een zo grote schaal is gewerkt. Momenteel legt men de laatste hand aan het vellingswerk. Nadat de stammen zijn bewerkt is het wachten op het transport van de hout kopers. Veel van het hout wordt naar België uitgevoerd, waar het grootste deel verwerkt zal worden tot papier en spaanplaat. Verwacht; mag worden dat begin mei de wegen in het bos weer normaal begaanbaar zullen zijn. Ziek hout Naast het regelmatig terugkerende dunningswerk, wordt het bos ieder jaar gecontroleerd op de aanwezigheid van dood en ziek hout. Vooral de bosrand heeft namelijk sterk te lijden van de zoute zeewind, waardoor veel sterfte plaatsvindt. Insekten, met name de be ruchte dennescheerder, nestelen zich on der de bast van kwijnende bomen, waardoor gevaarlijke besmettingshaar den ontstaan die een bedreiging voor het overige bos kunnen vormen. Diefstal Het dode en zieke hout wordt momen teel verzameld om binnenkort verbrand te worden. Men constateerde bij het Staatsbosbeheer jammer genoeg dat een aantal stammen was ontvreemd, waar door de kans bestaat dat ze elders als infectiebronnen blijven bestaan. Langs deze weg wil men nog eens wij zen op het grote belang dat deze stam men inderdaad worden vernietigd, zo dat met het infectiegevaar kan worden afgerekend De Texelse afdelmg van het Katho liek Vrouwengilde maakt op 26 april het jaarlijkse reisje, deze keer naar de Ve- luwe. De dames vertrekken met de boot van 8 05 uur (ze gaan op eigen gelegen heid naar de veerhaven) en bezoeken onder meer Woudenburg bij Amersfoort. Ze maken een rondrit over de Veluwe en brengen een bezoek aan huize Doorn. Na winkelen in Hoog Catharijne wordt de terugtocht aanvaard. De kosten be dragen totaal ƒ45, telefoon (02220) 2384. Snel reageren is gewenst want de tijd dringt. The Typhoons werd opgericht door Bob Dros en Wim Beerling op tweede Paasdag 1962. Hun instrumenten, aldus het plakboek, waren een 100-jarige Franse piano en een keukenstoel die als drumstel diende Hun eerste optreden in het openbaar volgde op 13 april 1963, op initiatief van muziekleraar Peter Kok. Het duo Dros Beerling werd uitgebreid met gitarist Eddv Stiekema. Later kwa men daar Huib Dros (gitaar) en Wim Koorn (zang) bij. Een in Oosterend ge houden amateuravond (juni 1964) lever de een eerste prijs op en een lovende recensie in de Texelse Courant Dat was het begin van ontelbare optredens over al op Texel. De groep kreeg een fanclub die in juni 1965 180 leden telde. Er wa ren ook minder enthousiaste publica ties. The Typhoons werd eens ge noemd als medeoorzaak van het misluk ken van een toneeluitvoering in Den Hoorn. Zo passeert al het wel en wee van de groep en de reakties daarop van de buitenwacht de revue. Met als hoog tepunten de tournee die samen met de blinde zanger Ben Henkes werd ge maakt, de platenopname en het optre den in het televisieprogramma „Fan club" van de Vara. De Texelse Courant van 20 oktober 1968 meldde het over lijdensbericht: „The Typhoons houdt op te bestaan". Oorzaak waren toenemende persoonlijke beslommeringen van de le den. Er waren in die jaren meerdere bandjes aktief op Texel, maar geen van deze formaties is zo langdurig en zo in tensief aktief geweest. De heer C. Keijzer uit Den Burg ont dekte vrijdagochtend dat zijn radio-cas- seterecorder was gestolen. Hij had het apparaat een dag tevoren achtergelaten in de afgesloten garage van een in aan bouw zijnde woning aan de Zeebries. Een ruit van de garage was kapot ge slagen. EIERLAND Vrijdagochtend be landde de 35-jarige René L. met zijn Citroën 2 CV in de sloot van de Oor- sprongweg in Eierland. De wagen kwam tegen de dam bij garage Dros tot stil stand en werd onherstelbaar beschadigd. De chauffeur wist op eigen kracht zijn woning aan de Hoofdweg te bereiken. Hij had echter veel pijn en werd later per ambulance naar het ziekenhuis over gebracht. Hij heeft aarschijnlijk meer dere ribben gekneusd of gebroken. MARTIEN VAN DE WETERING Speciaal ziekenvervoer per taxi van en naar ieder ziekenhuis.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 1