Waddenvereniging tegen gasconcessie Zuidwal Firma Breman won pink in prijsvraag Kinder Lentemode i i 3 imon en i i SP0RTSH0P KINDERSHOP Creativiteifstentoonstelling en rommeltjesmarkt Wieringer fietstocht start OGk in Den Helder Mevrouw Van der Eijk vertelde over Indonesië „Ijzerlijm" voor tweede maal opgevoerd Bestrijding vreterij Geen zuigelingenbureau Oud papier voor padvinders Interkerkelijke gebedsdienst POMPBEDIENDE Kievit, Pontweg Open klaverjasdrive Woningruil VERHUISD Textielhuis ZEGEL MflNÜS De Waddenvereniging heeft er in een resolutie aan de regering op aan gedrongen ernst te maken met de in de z.g. Waddenzeenota neergelegde doelstelling en de concessie Zuidwal, aan de oliemaatschappij Petroland niet te verlenen. De vereniging tekent bij de brief aan dat men niet a priori tegen delfstofwin ning in natuurgebieden is maar vindt dat daar dan wel een dringende nood zaak voor aanwezig moet zijn. Deze is er (zegt de Waddenvereniging) voorals nog niet. Men vindt dat de hoeveelheid aardgas (3 tot 5°/o van de totale winbare hoeveelheid) beter als buffervoorraad aanwezig kan blijven voor „tijden van grote nood". Na kennis te hebben genomen van de beleidsvoornemens van de regering in zake de Waddenzeenota en de plannen tot winning van gas in o.a. de westelijke Wadden (concessie Zuidwal) vindt de Wadden vereniging dat de regering hiermee de geloofwaardigheid van het beleid aantast. De door de regering ge kozen doelstelling in de Waddenzeenota wordt ondergraven, de economische noodzaak om tot snelle winning over te gaan is niet aangetoond en met de uit voering van de plannen wordt schade toegebracht aan milieu, natuur en landschap. De vereniging toont zich ern stig verontrust over de snelheid waar mee de plannen worden voorbereid en beslissingen om tot de gaswinning over te gaan worden genomen. Algemeen belang De Waddenvereniging zegt dat met een snelle winning het algemeen belang niet of nauwelijks gediend is, maar wel dat van een particuliere onderneming. Dit rechtvaardigt geen aantasting van de natuurlijke en landschappelijke waar den van de Waddenzee De overigens aangevoerde technische argumenten om tot snelle winning over te gaan (men ging met het Slochterengas), snijden volgens de brief geen hout. Ook de ge hanteerde risico-filosofie voor een cala miteit is volgens de Waddenvereniging niet deugdelijk. „Het gaat niet om de geringe kans daarop, maar om de ernst en de enorme omvang daarvan". Daar naast moet de besluitvorming rondom de gaswinning en de advisering daar over als ondemocratisch worden be schouwd, aangezien deze zich in de be slotenheid en dus ver van de openbaar heid voltrekt. Naar de mening van de Waddenver- De firma K. Breman en Zoon in Spana is winnaar geworden van een van de drie stamboekpinken die als hoofdprijzen waren uitgeloofd in een door de Centrale Veevoederfabriek „Sloten" uitgeschreven prijsvraag. Vanmorgen werd de pink, die een waarde heeft van ongeveer ƒ1.500,-, officieel aan de gelukkige veehouders overgedragen. Dat gebeurde in aanwezigheid van enkele vertegenwoordigers van de Vee voederfabriek (die onder andere Spray- fo kunstmelk produceert) en van de Aankoopcentrale Texel, de wederverko per voor deze coöperatie. Voorzitter J. IIIllltHHIUHtlMWUIIIHUniDHnHintfllflIIIIIIIiniIHHIHflIlllinUlllllllllllllllttllllllllHL' 5 H iliiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniHiiiiiiiiiiiuumifliiuiHniiniiMinlii eniging dienen de opsporing en de win ning van het gas bekeken te worden te gen de achtergrond van een geïnte greerd energie-beleid, met als uitgangs punt zuinigheid met de aanwezige fos siele energie-voorraden. „De noodzaak om tot de winning over te gaan uit energetisch oogpunt ontbreekt", zegt de resolutie. Men stelt dat zo enige toena me van energieverbruik al gewenst zou zijn, een toename van 3% van het Ne derlandse aardgasverbruik even goed en op langere termijn beter gewonnen wordt uit een doelmatiger benutting Tenslotte wordt gezegd dat de plano logische kernbeslissing „De Waddenzee" zou moeten bepalen dat winningscon cessies alleen zouden mogen verleend, als de nationale energievoorziening in gevaar zou komen door het niet verle nen van de concessie. OOSTEREND Voor een tentoon stelling van de „SOOS" waarop jong en oud eigengemaakte werkstukjes laten zien kunnen tussen 28 maart en 1 april inzendingen (s.v.p. voorzien van naam) worden afgeleverd bij de openbare lage- school van Oosterend. Gelijkertijd kunnen dan spullen voor de op 5, 6 en 7 april te houden alterna tieve „rommeltjesmarkt" in ontvangst worden genomen. Voor verdere inlich tingen kan men zich wenden tot het hoofd van de school Ch. van Velthuv- sen, Kotterstraat 11, Oosterend, telefoon (02223) 665 Op zaterdag 26 maart kan bij het sta tion in Den Helder gestart worden voor een fietstocht over een afstand van 120 kilometer die voert door de kop van Noordholand. De plaatsen die worden aangedaan zijn Schoorl, Medemblik, Wieringen waarna men weer in Den Helder terugkeert. Deze tocht waarvoor ook in Wierin gen gestart kan worden heeft dit jaar voor het eerst een startpunt in Den Hel der gekregen waardoor in het bijzonder aan de wens van Texelse pedaleurs te gemoet wordt gekomen. Bij deze prestatietocht, georganiseerd door de Wieringer fietsclub, kan ieder zijn eigen tempo rijden. Inschrijven is mogelijk aan de start zaterdagochtend tussen half acht en half negen P. Herweijer van de Aankoopcentrale viel de eer te beurt de officiële over dracht te mogen uitvoeren. Flip Breman had aan de prijsvraag meegedaan door op de betreffende fol der een aantal vragen juist te beant woorden en door het bedenken van een slagzin waarin de bijzondere eigen schappen van Sprayfo tot uitdrukking moesten komen. Breman toonde zich een vaardig copywriter door in te vul len „Wie Sprayfo voert fokt zonder zor gen, zijn kalf op tot de koe van mor gen". Jurylid Terhorst las vanmorgen op het plaatsje voor de boerderij de oor konde voor waarin melding werd ge maakt van de uitslag. Deze oorkonde werd de heer K. Breman ter hand ge steld, waarna de heer Herweijer de van uit Schagen aangevoerde pink aanbood. Hij merkte erbij op dat dit dier (Rina 113) als vader een Texelse stier heeft: Tonia's Adema 17 en van moederzijde voert de afstamming naar Sultan van Blokland uit de stal Korsten. Uit een en ander en uit het exterieur van het dier trok Herweijer de konklusie dat de pink ongetwijfeld tot een beste melkkoe zou uitgroeien. De foto geeft een beeld van de plech tigheid. DINSDAG 22 MAART Voor de Overkoepeling spreekt de heer C, van Trigt over brandpreventie in en om huis; om 20.00 uur in „De Scha kel". WOENSDAG 23 MAART De WV Texel heeft de jaarvergadering in hotel De Lindeboom-Texel; aan vang 20 00 uur. Om 19 30 uur begint in de Hervormde kefk een interkerkelijke lijdensmedi- tatiedienst. DE COCKSDORP Mevrouw Van der Eijk-Bierens verzorgde op maandag 21 maart voor de leden van de Bond voor Plattelandsvrouw afdeling De Cocksdorp en Eierland in het Eierland- sche Huis een avond waarop zij vertelde over haar reis naar Indonesië. Er werden voor de pauze door me vrouw Van der Eijk verschillende kunst voorwerpen getoond waaronder batik- stoffen die zij uit Indonesië had meege bracht. Vergezeld gaand van een boei ende toelichting vertoonde mevrouw Van der Eijk na de pauze een aantal dia's, waarvan de aanwezigen erg heb ben kunnen genieten. Bezoek Tijdens de bijeenkomst werd bekend dat de kollekte voor een adoptiekind ƒ280,heeft opgebracht. De dames van de afdeling De Cocksdorp en Eierland brengen op donderdag 5 mei om 14.00 uur een bezoek aan de Bartimeushoeve te Oosterend Op 21 april is de volgende bijeenkomst terwijl in mei een extra avond zal worden gehouden in verband met het bezoek van een aantal Engelse dames uit West-Kent. OUDESCHILD Op verzoek van Scouting Texel werd zondagmiddag in 't Skiltje door de toneelgroep van Ge meenschap Oudeschild voor de tweede maal het toneelstuk „Ijzerlijm" opge voerd. Uit de reakties bleek dat ze zich helemaal inleefden in het stuk zodat de ruim 100 aanwezige padvinders en pad- vindsters, die door ouders en leiding van Scouting Texel naar 't Skiltje werden gebracht kunnen terugzien op een fijne middag Jaarlijks worden er gewassen overge- zaaid doordat het eerste zaaisel opge vreten wordt door insecten in de grond. Voorbeelden hiervan zijn emelten en ritnaalden. Vooral in gronden waar de laatste jaren gras heeft gestaan geeft een kans op vreterij. Een droge warme zomer met een gunstige herfst en win ter vergroot eveneens de mogelijke aan tastingen. Wanneer de mogelijkheid groot is dat er vreterij op zal treden is een bestrij ding de aangewezen weg. Vooral ge scheurd grasland en gronden die voor het tweede jaar „zwart" zijn vragen om een behandeling waarbij de vreterij ach terwege blijft. Er zijn twee mogelijkhe den nl. door het zaaizaad te behandelen of de grond een behandeling te geven. Alle gewassen kunnen erg lijden van vreterij en de produktie kan er voor een deel door bepaald worden. J. Koolhof Wegens vakantie van dokter L. Bar nard wordt op woensdag 23 maart geen zuigelingenbureau gehouden. Bewoners van Den Burg die door het stoppen van de papierinzameling van de Werkwinkel in deze voorjaarsschoon maaktijd met een hoeveelheid oud pa pier blijven zitten kunnen dit altijd kwijt in de papiercontainer die bij de „Zwalkersburcht" aan de Beatrixlaan staat opgesteld. Bovendien halen de padvinders iedere maandag in steeds wisselende straten van Den Burg papier op. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekemng wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4°/o BTW. Voor erfafscheidingen. Weikoop Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Uw vrouw onverwachts weggelopen? Bel 3514. Teruggezorgen, nee dat kunnen wij niet, maar over een kwartier heb ben we een lekkere war me maaltijd voor u klaar staan en dat is toch ook wat waard. Of niet soms. Dick's Resto Bar, Wever- straat 23, tel. 3514 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Volop hand- en moes appels. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 De witte rechts scheef geven en de volle groene dik links raken, dan loopt de halve gele in rechts boven, met een beetje mazzel schuift de witte, de halve blauwe in links midden en dat scoort dan 19 punten. Dit is pool biljartjargon. Probeer het ook eens. Dick's Resto Bar, Weverstraat 23, tel. 3514 Met een hypotheek van de RABOBANK komt een eigen huis binnen Uw bereik Te koop puikbeste con sumptieaardappelen, witte voor 45 ct. per kilo; rode voor 50 ct. per kilo. Kunnen ook bezorgd worden. Nic Dros, Harke- buurt 4, Oosterend, tel. (02223) 383 Voor bloempotten. Weikoop Oude kleren inleveren in de Schakel: woensdag 9.00-11.30 u.; donderdag 9 00-11.30 uur. Verkoop: vrijdag 9-12 en 2-5 uur, zaterdag 10 - 12 uur. Arn. Looyer tapijt. Merktapijten tegen zeer voordelige prijzen. Kom eens kijken. Spinbaan 1, tel. (02220) 3179, Den Burg Afvalcontainers, voor het afvoeren van puin, bouwafval, vuilnis, hout, e.d Fa. Tatenhove, tel. (02220) 3809 Bruynzeel MONTA REKKEN. Meubelhuis Texel, Den Burg, H. Oos- Lerhof, Molenstraat 2 Te koop Triumph MK 3 met zomer- en winterkap Bernhardlaan 128, Den Burg, na 5 uur op werk- dagen Te koop Lima trein z.g.a.n. ƒ80,—. Tel. (02225) 278 Te koop boiler 115 ltr., keukengeyser, wateront harder, 2 grote elektr. ra diatoren t.e.a.b. Dorps- str. 42, De Koog, tel. 552 Te koop nieuwe bin- nenfuiken. K. Beumkes, Noorderhaaks 4, 't Horn- tje, Texel huis verkopen gratis prijsadvies AARTS FRANKEN architect/makelaar o.g. de koog, plevierstr. 21, tel. 492 de waal, j. beumkes, tel. 3938 Natuurlijk lopen de eerste kievitseierenzoe- kers op Sportschoenen uit de Sportshop! U nog niet? De derde interkerkelijke lijdens-mec tatiedienst zal worden gehouden woensdag 23 maart in de Hervorm» kerk. Aanvang 19.30 uur. Het interke kelijk koor o.l.v. Dyo Wassink wen mee aan deze dienst. Tevens zal ond verantwoordelijkheid van de kerkera; van de Hervormde gemeente het Heil Avondmaal worden gevierd. Leden v; andere kerken zijn hartelijk welkom. Te koop trailer voor boot van vijf meter. Henk Collou, Wasserij, tel. (02220) 2634 Te koop aangeb. voor uw open haard partijtje hakhout. Te koop wegens overc. éénpers. ledikan ten en wastafels. Jeugd- hotel Bloem en Bos, Ger- ritslanderdijkje 2. Te be- vr. bij J. Dijksen, Fon- teinsweg 9, tel. (02220) 2303 Aangeboden: DRU aardgaskachel 11.500 k.- cal.; Etna keukenaard- gaskachel 22 cm. breed; Dordrecht-aardgasfornuis 2-pers opklapbed in één koop ƒ300,—. Tel. (072) 16676 gevraagd voor de weekends Tel. 2525, b.g.g. 2497 Kom op verhaal 3 Het verhaal „Zomaar a dag" van de zuid-amei gaan Marquez uit bundel „De uitvaart vi Mama Grande". Een prima verhaal, maar voor niks in HET OPEN BOEK BINNENBURG Bastos, cspadas, oros copas. Op woensdag 23 maa weer een in Taveerne „De Twaalf Balcken Weverstraat 20 (En daar is geen woot Spaans bij Aangeb. huurwoning Zd.-Scharwoude, tui voor en achter, ruim ui zicht. Huurprijs ƒ290,- p. maand. Gevraagd: woning Texel, liefst Den Burg. Dirk Leegwater, Korl Weide 40, Zd.-Scharwot de, tel. (02260) 2639, Voor een weggeef prijsje deze brassière met broekje in een goede kwaliteit trevira/polyester. Maatjes 62 - 68 - 74 Kleur oranje met bruin afgezet. De prijs slechts D. C. BRUIN van Hogereind 9, De Waal. naar St. Jan, kamer Geboren Cocn Zoon van Gerard Harbers en Dymphe v.d. Wiel Mgr. v.d. Veldenstraat 1( Ravenstein (N.B.), zaterdag 19 maart 1977, Hiermee wil ik ieder hartelijk bedankt voor de vele kaarte: bloemen en fruit tijdec mijn verblijf in Ziekei huis Parkzicht en bij mij. thuiskomst. mevr. Kikkert-Visst fluïde aan t kooperen CBruiclóckpaar 24 maart 1977. '^IjDilóterótraat 10, <zL)en 32urg, exel Oo. wat zijn wij heeden bly Vtloeder en *~Dader 3mme en ctfarrie c^lan en (E?orrie ^zDoki en <~Pieter c^(uub en ^IJeert Jap en et£anó Tot onze grote droefheid is van ons heenge gaan onze lieve vader, grootvader, overgroot vader en huisgenoot Dirk Eberhard Wilhelm Carel Boswijk, rustend arts geboren te Arnhem, 11 september 1889 overleden te Amstelveen, 21 maart 1977 sedert 20 maart 1971 weduwnaar van Clauwersina Maria Ritmeester. Brunssum, A. I. van de Bunt-Boswijk J. van de Bunt Badhoevedorp, C. M. Boswijk A. G. Boswijk-Keyser Den Burg (Texel), C. J. Boswijk A. G. Boswijk-Roodenburg Hilversum, J. C. Boswijk A J. M. Boswijk-van Hulst Amstelveen, M H. F. A. Comelissen-Vermeulen kleinkinderen en achterkleinkind Amstelveen, Vesuvius 10. Gelegenheid tot afscheid nemen in een rouw kamer van de Coöperatie PC OOKMEERWEG 273, Amsterdam-Osdorp, woensdag en don derdag van 14 30 - 15.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur. De crematie zal plaatshebben vrijdag 25 maart a s. tegen 11.00 uur in het crematorium Velsen (Driehuis).

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2