Tex. Boys overwon koploper Woudia SPÖ8? The groove tube' „En Passant" won vijf kamp Andere Filmganger- film „rnrmmmN mu.r Tevoko 2 won in matige wedstrijd van Braaf S. 4 Nieuw inzaai grasland 2323 3-2 in slotfase Ut LAND jp BOUW Andijk-De Koog 3—1 Tex. Boys dames 1 verloor wedstrijd met 2—0 Zaalvoetbalprogramma Zaalvoetbal Schietoefeningen Klaverjasclub „De Zwaan" Waar bleven jullie Burgerlijke stand Sportvissers naar selectiewedstrijden Tevoko 3 won van Tevoko 4 TOON SMIDT i Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 22 maart 1977 De op het allerlaatste moment op het programma gezette inhaalwedstrijd te gen het tot dusver ongeslagen Woudia van afgelopen zondag betekende voor Texelse Boys slechts een hele kleine kans op winstpunten. De uiteindelijk behaalde 32 overwinning krijgt nog extra glans als vermeld wordt dat de Boys bovendien nog de kans op 42 (strafschop) misten. Het fenijn van de ontmoeting zat in de staart. Na een verrassende 20 rust stand in het voordeel van de Boys zag het er in de tweede helft (nadat een verbeten terugvechtend Woudia de stand binnen twintig minuten weer had rechtgetrokken) verontrustend uit voor hen Een black-out van de Woudia- achterhoede een paar minuten voor het eindsignaal werd hen echter toch nog noodlottig. De Boys kregen hierdoor als nog de z» begeerde volle winst. Levendig In de eerste helft een levendige partij voetbal waarbij de partijen goed in evenwicht bleven en elkaar weinig reële scoringskansen toelieten Het eerste doelpunt voor de Boys ontstond na een half uur spelen uit een indirekte vrije trap. Na een terugspeelbal op Koos Wit te versloeg deze de Woudia-keeper met een uitstekend schot vlak langs de paal. Even voor tijd kreeg Rob van der Stap (na goed storend werk van Frits Schra- tna) de gelegenheid de Woudia keeper voor de tweede maal kansloos te laten. Offensief In de tweede helft gebeurde wat wel verwacht kon worden. Woudia zette di- rekt met veel energie een offensief op touw. De Boys zagen geen kans het spel te verplaatsen of met snelle counters de achterhoede lucht te geven. De eerste bres werd geslagen uit een vrije trap. Keeper Jos Wessels werd bijna verrast toen het harde schot via het falende muurtje doel dreigde te treffen. Hij kon de bal wel stoppen maar niet onder con- UITSLAGEN ZATERDAG 19 MAART 1977: Junioren: Wiron A2-Tex. Boys Al 40 Texel Bl-HRC Bl' 0—5 Texel B2-HRC B2 1—6 Texel Cl-HRC Cl 2-4 Texel C2-HRC C2 0—4 ZDH Cl-St. Boys Cl 4—1 Helder C3-Tex. Boys Cl 01 De Koog Cl-Flevo C2 130 Pupillen: Afdeling A: Tex. Boys A2-De Koog Al 0—1 Texel A3-Coeksdorp Al 03 Texel A4-Tex. Boys Al 016 Afdeling B ZDH Bl-De Koog Bl 100 Tex. Boys B2-Texel B2 02 Tex. Boys Bl-Texel B3 1—1 Afdeling C: ZDH Cl-Tex. Boys C2 8—0 Oosterend Cl-Texel C3 30 De Koog Cl-Texel Cl 1—1 trole krijgen, de toestormende P. Scha pen draalde niet om de bal in het doel te werken. Even later verzuimden twee verdedigers op een voorzet van de rechtsbuiten met het hoofd te onder scheppen. Jan Kors van Woudia kwam toen op links geheel vrij en kogelde deze kans ongehinderd tot de gelijkmaker. Onbesuisd Woudia bleef drukken doch zag geen kans meer, mede door onbesuisd schieten, (om hun toen toch wel betere spel) met een winnend doelpunt te be kronen. Integendeel: goed werk van M. Veeger was oorzaak dat de Woudia achterhoede even in paniek raakte. Een foutieve terugspeelbal werd door Rob van der Stap opgevangen en na de kee per omspeeld te hebben wonnen de Boys toch. Strafschop Een kwartier eerder kregen de Boys al een unieke kans op een presenteer blaadje. Een Woudia verdediger raakte een gevaarlijk uitziende Boysaanval met de hand aan. Het betekende uiteraard een strafschop. Maar Koos Witte miste deze kans door hard over te schieten. Invaller scheidsrechter M. Bonanius leidde uitstekend. In een stevige wedstrijd heeft De Koog, vooral door een minder goede eerste helft, beide punten aan de tegen partij moeten laten. Andijk won tenslot te met 31. De Koog keek al na twintig minuten tegen een ruime achterstand aan. Het eerste van deze drie doelpunten ont stond uit een vrije trap. Volledig vrij- gespeeld kopte de Andijk-aanvoerder toen onhoudbaar in. Na een kwartier werd het 20. Ton Zwanenveld liet een inworp „lopen" in de veronderstelling dat keeper Dekker achter hem stond. Er stond echter een tegenstander en de ze schoot direkt in. Jan Dekker keerde de inzet nog wel, maar de bal sprong voor een tegenstander, die hard en raak schoot. Waarmee een 20 stand was be reikt. Even later kreeg Andijk een pe nalty toegewezen, nadat een aanvaller die gehinderd werd, ten val kwam. De ze penalty werd uitstekend benut. De Koog kwam er na deze drie tegengoals aanvallend in de eerste helft bijna niet aan te pas. In de tweede helft toonde De Koog veel meer inzet en verschafte zich ook meerdere kansen. Het was na een kwar tier Kees van Beek, die een vrije trap van Leo Schelfhout vallend inkopte. Hierdoor zag De Koog weer mogelijkhe den en gooide er nog een schepje boven op. Door het ver opdringen van de Ko- gers ontstonden er ook wel enkele kan sen voor Andijk, maar steeds stond de beter spelende keeper Dekker in de weg. De Koog kon het vijandelijke net ook niet meer vinden, waardoor de eindstand op 31 bleef staan. Tijdens een van de kant van Texelse Boys dames 1 lang niet onverdienste lijk gespeelde wedstrijd tegen Purmer- end heeft dit elftal een 20 nederlaag geleden. Oorzaak hiervan was vooral het goed laten functioneren van de bui- tenspelval door de thuisspelende Pur- merend dames. Qua speltechniek zag de ontmoeting er alleszins redelijk uit, maar de dames van Texelse Boys zagen geen kans doel punten te maken. Daarom kwam de voorspelling dat de Texelse ploeg deze wedstrijd zou gaan verliezen dan ook uit. In de eerste helft werd het 10 en ver in de tweede helft kwam al even onverwacht het tweede Purmerend doelpunt waarmee het beste team won. Woensdag 28 maart: 18.30 u.: Topido-Texelse Boys 1 Halve finale beker: 19.15 u.: Dubbeldik-JKM 20.00 u.- Jelleboog-Casino 20.45 u.: De Zwaan-Reizenboetiek 21.30 u.: Badhotel-Nioz Tijdwaarneming: FC Vergiet Commissiedienst: H. J. Pennings Donderdag 24 maart: Junioren: 18.30 u.: RSG Fiat-Bureau Eelman 19.00 u. 't S. Schaep-Vitaminebron Senioren: 19.30 u.:Rab-? 20.15 u.- SV Amro-Brandweer 21.00 u.: FC Vergiet-Texelse Boys 2 21.45 u.: nog vast te stellen Tijdwaarneming: Texel Commissiedienst: W. C. Witte 99 99 Bijna was het gehele „filmganger"- programma dit jaar zonder wijzigingen voltooid. Echter het, vooral bij nieu were films altijd aanwezige, risico van prolongaties elders, maakt een verande ring onvermijdelijk. Voor de leden be tekent het, dat het hun toegezonden in formatiestencil niet meer op de voor stelling van toepassing is. Op het laatste moment moest bovendien voor een ge schikte vervanger worden gezorgd voor de oorspronkelijk aangekondigde film „Next stop, Greenwich village". De or ganisatie hoopt met de door de pers veel bejubelde televisie-persiflage „The groove tube" van de Amerikaanse fil mer Ken Shapiro een waardig alterna- Op donderdag 24 maart wordt te Breezanddijk geschoten met een 150 lang 30 van 10 30 tot 17.00 uur. Door een hoogste serie van 6.910 punten klom het koppel M. Witte-T. Bakker naar de eerste plaats in deze derde periode. Tweede met 6.704 punten werden L. Eelman-J. Wiersma. Met 6.638 punten herstelden J. en Th. Witte zich goed van de slechte serie vorige week. Hartog en Snoek handhaafden zich prachtig door nu weer 6.608 punten te behalen. Zij zijn nu niet meer van de eerste plaats in het algemeen klasse ment weg te denken. Stand derde periode: pnt. m. M. Witte-T. Bakker 39.532 13 P. Hartog-H. Snoek 39.529 14 P. Veeken-D. Witte 39.119 14 J. Wiersma-L. Eelman 38.785 17 H. Bakker-C. Vinke 38.052 13 tief te hebben gevonden. Het is een knap gemaakte en geestige satire op de „sleur-buis" met een doorlopende stroom originele grappen. Donderdagavond (20.00 uur) dus in plaats van „Next stop, Greenwich vil lage" de film „The groove tube", ook voor niet-leden een goedgekke spot prent. (18 jaar). ■WEVEN YViUZEWS^aUTW YEfWfTWOCROEUJKn£!0 fleANfE" REDAKT15 Aan de Oosterender jeugd die altijd zo kankert dat er weinig te doen is in Oosterend. Zaterdag 12 maart was jullie jeugd soos een ontzettend groot succes. Harry Vlaming Henk de Zwart Petra Drijver Annemieke de Graaf Marinka van Dijk Marlia Oosterhof Dirk Grit Gijs Laura van Kooten Margo Vlaming Cor Trap Maarten Drijver Uitslagen: Junioren: Bureau Eelman-Vitaminebron 32 RSG Fiat-JKM 1—3 Lelytrappers-Texel Bl 23 Texel Bl kampioen FC Hot Dog-Reizenboetiek 12 Eindstand groep A: Texel Bl 12 7 3 2 17 30-23 Reizenboetiek 12 7 2 3 16 31-20 Lely trappers 12 5 2 5 12 32-24 FC Hot Dog 12 1 1 10 3 21-47 Senioren: le klasse: JKM-'t Galjoen 22 Oosterend 1-Casino 23 2e klasse: Nioz-FC Knudde 46 Topido-ZDH 1 2—2 6 min. voor tijd gestaakt Badhotel-Texelse Boys 1 20 3e klasse: Amro-Texelse Boys 2 34 Brandweer-ZDH 2 22 Oosterend 2-Texel 43 van 2 tot en met 15 maart 1977 Geboren: Elles Bemadette Maria, dv. Godefridus W. M. Witte en Maria J. Leber; Laura Sandra Maria, dv, Corne lls A. Commandeur en Reintje van der Meulen; Dennis Christiaan, zv. Jochum Schouwstra en Maria G. van der Star; Ieme Margaretha, dv. Foppen H. van Heerwaarden en Margaretha H. Spigt; Gerdina Wilhelmina, dv. Auke Laan en Martha W. H. Zandbergen; Ronald, zv. Comelis van der Maden en Bertha Koops; Dirk, zv. Cornelis Westdorp en Dirkje S. van Leeuwen; Frouke, dv. Jan Vonk en Cornelia M. Koorn; Alexander Nicolaas Theodorus, zv. Simon H. Witte en Wilhelmina G. M. Slootweg; Manon, dv. Johannes J. Dobber en Elsje Schup- pers. Ondertrouwd: Hendrik C. Witte en Jannetje Dros; Theodorus S. A. de Ruij- ter en Antonia G. M. van den Hoogen; Simon J. Gieles en Adriana J. M. Witte; Klaas J. Veenbaas en Ingrid A. M. Ka- ger; Gerrit Westerlaken en Janny M. Kingma. Overleden: Jan van der Werve, oud 44 jaar, wonende te De Cocksdorp; Hen drik Barnard, oud 85 jaar, wonende te Oosterend; Frans Hopman, oud 74 jaar, wonende te Ongeren. Totaalstand: P. Hartog-H. Snoek M. Witte-T. Bakker P. Veeken-D. Witte Echtpaar Spaans T. en J. Witte pnt. m. 156.849 48 153.629 45 152.744 47 152.451 55 152.225 48 Echtp. P. van Heerwaarden 151.943 53 ZONDAG 20 MAART 1977: Afdeling Noordholland: Tex. Boys-Woudia 32 Andijk-De Koog 31 DWOW 7-ZDH 2 7—2 W.Waard 4-Tex. Boys 4 12 Junioren: BKC Al-Texel Al 2—6 Dames: Purmerend-Tex. Boys 20 Tex. Boys 2-St. Adelbert 2 20 In de komende week zal de sportvis sersclub Texel aan de dijk bij Oost een club tweekamp houden. Deze tweekamp wordt op 27 maart gevist en gaat tegen HSV De Karper uit Bergen. De ontmoeting valt gelijk met de kampioenswedstrijd die aan de dijk van de Mosselweg (Oost) van 9.30 tot 12.30 uur gevist gaat wor den, Voor dit gebeuren is een aantal dagprijzen beschikbaar gesteld. Uit Ber gen zullen voor deze ontmoeting onge veer 20 vissers naar Texel overkomen. Zij komen naar Texel met de boot van 3.35 uur en zullen door clubleden naar Oost worden gebracht. Selectiewedstrijden Voor een selectiewedstrijd langs de Afsluitdijk tijdens welke uitgemaakt zal worden wie deel mag nemen aan de kampioenswedstrijd op 12 november gaan op zaterdag 26 maart 12 Texelse vissers (boot 6.05 uur) naar de vaste wal. De deelnemende leden dienen daartoe om half zes bij het fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan aanwezig te zijn. Verdere inlichtingen kan men ver krijgen bij de secretaris van de sport- •vissersvereniging Texel P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg. Met een totaalscore van 35 punten is (het eerste team van) schaakclub „En Passant" dit weekend winnaar gewor den van de vijfkamp voor binnenspor- ters die in hotel-café De Zwaan gehou den werd. Biljartclub De Zwaan eindig de als tweede (34Vz punten) en damclub Texel als derde (33 Vz punten). „En Passant" won door bij bridgen en dammen overwinningen te behalen en bij het schaken een derde plaats te be zetten. Biljartclub De Zwaan volgde goed met twee tweede plaatsen (klaver jassen en biljarten). Damclub Texel werd eerste op het onderdeel biljarten en taveerne De Twaalf Balcken bij bla- verjassen en schaken. Hoogste score P. de Graaf van de damclub scoorde bij het biljarten het maximaal aantal punten door al zijn partijen te winnen. Vrijdagavond toen de tweede ronde werd gespeeld, bleek dat niemand van de deelnemers hem kon evenaren. H. Spigt van de biljartclub De Zwaan wist door drie winstpartijen in het eindklas sement de tweede plaats te bezetten. Hij liet tevens de hoogste serie noteren nl. 22 en werd gevolgd door J. Domselaar uit De Cocksdorp die een serie van 19 liet noteren in een partij mbt een gemid delde van 10. E. Breeuwer van de brid geclub „Groot Slam" behaalde een der de plaats na een „miraculeuze" remise partij tegen A. Bakker van „En Pas sant" 2. Organisatie Op zaterdagavond kwamen bridgen, klaverjassen, dammen en schaken aan bod waarbij dankzij de vlekkeloze orga nisatie alles volgens plan verliep. Bijge staan door de heren Merckx (klaverjas sen), J. van Heerwaarden (dammen en schaken) en J. van Sambeek (bridge) werden alle partijen op een vlotte ma nier afgewerkt. Al spoedig bleek dat er drie kanshebbers waren: Biljartclub De Zwaan, Taveerne De Twaalf Bal cken en En Passant 1. De uitslagen van het dammen moest hier de doorslag ge ven. En Passant 1 scoorde 10 punten, biljartclub De Zwaan 8 en de Taveerne 2 punten. De einduitslag werd daarmee als volgt, resp klaverjassen, bridgen, dam men, schaken, biljarten en totaal: En Passant 1 6 10 10 8 1 35 Biljartclub De Zwaan 9 3^ 8 5 9 34Vt Damclub Texel 4 3Vt 9 7 10 33 Vi Taveerne De Twaalf Balcken 10 7 2 10 4 33 Bilj. en klaverj. De C'dorp 8 8 7 2 7 32 Klaverjasclub De Zwaan 7 5 4 6 5 27 En Passant 2 5 2 6 9 2 24 Bridgeclub Groot Slam 3 9 1 1 8 22 Koffiebar 2 6 6 5 3 22 Dam- en schaakclub Oosterend 1 1 3 3 6 14 Het tweede herenteam van Tevoko won zaterdagmiddag in een matig span nende wedstrijd van Braaf Seahawks 4. Tevoko had aanvallend meer in de mars maar had moeite door de sterke Sea hawks verdediging heen te slaan. Niet tegenstaande enkele Tevoko spelers niet bijster op dreef waren, won de thuisploeg toch verdiend met 31. In de eerste set liep Tevoko na een aarzelend begin uit naar een 14-6 voor sprong. Te vroeg werd gas teruggeno men, maar hierdoor werd aanvallend bijna niets meer gepresteerd. Een aantal zwakke set-ups was hier ook debet aan. Seahawks kwam terug tot 14-12, voor dat Tevoko de set met 15-12 besliste. Regelmatig kon de Texelse ploeg in de tweede set aan een voorsprong bouwen; via 12-6 werd het uiteindelijk 15-6. Aan valler Kees Duinker bleek weliswaar niet erg op dreef, maar dit werd gecom penseerd door een in de loop der wed strijd steeds beter draaiende Jan Jou- stra. Daarnaast" kwam Pim van Beek als aanvaller steeds beter uit de verf. Braaf Seahawks kwam in de derde set goed terug. Tevoko speelde slordig en maak te onnodige fouten in de opbouw. Re sultaat was een 11-15 setwinst voor Met in het achterhoofd dc wetenschap dat goed grasland reeds de basis is voor goede opbrengsten van het er op grazen de vee is het duidelijk dat meerdere per celen op Texel aan vernieuwing toe zijn. Het enige middel om hier zo ef fectief mogelijk iets aan te doen is de nieuwe inzaai. De vraag is echter, wan neer? De meest gunstige periode van inzaai vormt de maand augustus. Een snelle opkomst (door hogere temperaturen en voldoende vocht) zorgt er dan voor dat het land slechts kort uit de produktie is, wat ook het gunstigst is voor de veehou ders. Voorjaars inzaai Nu wordt er jaarlijks ook in het voor jaar gras gezaaid dat onder normale om standigheden in juni de eerste produktie geeft. Door de lagere temperaturen en soms stuifschade kan de groei in het voorjaar vertraagd worden. Inzaai met haver De laatste paar jaar hebben we hier op Texel gunstige ervaringen door 40 kg haver gemengd met het graszaad per ha uit te zaaien. In het voorjaar groeit haver vrij snel en geeft snel enige be schutting aan de jonge grasplanten. Stuiven van zandgrond wordt er door beperkt en een verdere uitdroging van de bovengrond wordt tegengegaan. De onkruidbestrijding kan er als in een graangewas in plaats vinden. Als het graan gezaaid wordt kan inzaai plaats vinden. Inkuilprodukt Het gemengde produkt, haver plus graan, laat zich na voordrogen zeer goed inkuilen. Door het rundvee wordt dit voer goed opgenomen. De produktie per ha ligt ook hoger dan wanneer alleen gras was geoogst. In de het-groei komt het grasgewas meestal zonder onkruid tot een nieuwe produktie. Op de lichte gronden is deze methode van inzaaien zeker aan te raden. De voordelen zijn veel groter dan de nadelen. J. Koolhof Seahawks, dat daarna in de vierde set totaal uitgeblust was. Tevoko liep uit naar een 14-0 voorsprong voordat Sea hawks haar eerste en enige punt in deze set scoorde. Het derde damesteam van Tevoko heeft zaterdagmiddag in de sporthal een zichtbaar moeilijke wedstrijd tegen Tevoko 4 tenslotte toch in een vijfsets overwinning om weten te zetten. De winst kwam met 2-3 in het voordeel van Tevoko 3. Tevoko 5 won ruim (met 3-1) van WSOV 1 en Tevoko 6 walste over VVSOV 2 heen (3-0). Hoewel Tevoko 4 in het begin regel matig een kleine voorsprong opbouwde wist het derde team in de slotfase van de eerste twee sets tijdig te reageren. Het werd resp. 12-15 en 13-15. In de derde set kwam Tevoko 4 goed terug (15-9) en wist het slecht draaiende der de team ook in de vierde set goed onder de duim te houden (15-7). Een vijfde set bleek nodig en daarin had Tevoko 3 de langste adem. De beslissing kwam door een 9-15 score. Het vijfde damesteam had niet zo erg veel moeite met WSOV 1. Alleen in de derde set lieten de Tevoko speelsters onnodig een steekje vallen. De set standen 15-3, 15-8, 9-15 en 15-4 bete kenden een duidelijke 3-1 zege. De dames van Tevoko 6 hadden nog minder moeite met WSOV 2. De Helder- se dames hadden erg veel moeite om vanuit het achterveld goede aanvallen op te bouwen. Het zesde maakte daar zeer goed gebruik van en won gemakke lijk met 3-0 (15-0, 17-7 en 15-3). mn'.uiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiHiiHiuiiitiiiiiiiiiiiiHiiiiHUHiiiiiHmiiUHüHum (02220) i Voor al Uw vervoer per taxi. I Speciaal zittend zieken- vervoer. MMumimniiuiimin

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5