Koffiebar verspeelde kans kampioenschap „Taxi driver" geen artistiek hoogtepunt mm Voor het weekend Overkoepeling kreeg nieuwe voorzitter Mevr. A. v.d. Eijk trad af Q Dirk Biesboer biljartkampioen 1977 vijfde klasse W. Bakker liep in damfuik Eierenslag tafeltennistoernooi Optreden Messengers - Zuigelingenbureau Eilandcompetitie volleybal Artsen Groene Kruis: Tandartsen: Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 25 maart 1977 Dinsdagavond werd in gebouw De Schakel afscheid genomen van mevrouw A. van der Eijk-Bierens als voorzitster van de Overkoepeling van Texelse vrou wenorganisaties. Na een zittingsperiode, van drie jaar werd zij opgevolgd door mevrouw J. M. Prins-Vrouwe. Mevrouw Van der Eijk („Je zou ver starren als je een bepaalde bestuurs functie te lang blijft bezetten") blijft wel enigszins aktief in het Texelse ver enigingsleven. Zij houdt zich momen teel nog bezig met het Cursuswerk voor Volwassenen en zit in de adviescommis sie voor Kunstopdrachten. Op een door enkele tientallen dames bezochte jaarvergadering herinnerde de scheidende voorzitster nogmaals aan en kele gebeurtenissen die zich tijdens haar zittingsperiode voordeden. Zij deelde mee dat bij de Overkoepeling thans 28 vereniging aangesloten zijn, die 9 ver schillende groeperingen omvatten. Het bestuur van de Overkoepeing bestaat uit 18 dames die in principe op de twee de maandag van de maand bijeenkomen. VOS cursussen In het najaar van 1976 konden op nieuw twee, tijdens mevrouw Van der Eijks voorzitsterschap geïntroduceerde VOS-cursussen worden opgezet in het Dooupsgezinde zaaltje van Den Burg. |De leiding hiervan was in handen van mevrouw T. van Coolegem. Er was een begincursus en een cursus voor gevor derden waarvoor alle deelneemsters erg enthousiast waren. Het beste bewijs hiervan leverden de cursisten van de be gincursus die allemaal op de komende vervolgcursus willen komen. De begincursus wordt weer gesubsi dieerd door de Stichting Culturele Raad Noordholland. Voor de vervolgcursus moet bij de gemeente aangeklopt wor- Jden maar omdat de subsidie voor de vervolgcursus van dit jaar nog niet eens binnen is zag mevrouw Van der Eijk- Bierens het lichtelijk somber in. We hopen alles op tijd rond te krij gen en in september weer met twee cur sussen te kunnen starten", aldus me vrouw Van der Eijk. Vrouwenadviescommissie Alvorens het voorzitsterschap aan mevrouw J. M. Prins-Vrouwe over te Vooral door zijn sterke spel tijdens de leginavondcn van het vorige week ge- loudcn biljartkampioenschap vijfde ilasse is Dirk Biesboer uiteindelijk eer- Ie geworden. Aan dit in taveerne „De \vaalf Balcken" gehouden toernooi rerd deelgenomen door acht biljarters. Interessant was vooral de laatste ivond waarop de jongste deelnemer (de 4-jarige) Kees Dros kans zag tegen de atere kampioen Dirk Biesboer gelijk k pelen Over het algemeen werden de 'edstrijden in een sportieve sfeer ge peeld. Slechts een deelnem ?r moesi. 6^- iskwalificeerd worden wegens herhaal- elijk te laat komen en aanmerkingen p de leiding. Deze tweede van een serie kampioen- ihappen (de eerste was het dameskam- loenschap) werd in samenwerking met Het Wapen van Texel" en hotel „De waan" georganiseerd door Taveerne De Twaalf Balcken". Scheidsrechters waren Joop Kramer, aop Groen en Pim Decnop Als schrijf- r trad Cora Boekei op. De volledige eindstand ziet er als bigt uit, resp. gespeeld, gewonnen, ge- |k, verloren, hoogste serie, beurten, ca- boles, wedstrijdpunten en gemiddel- irk Biesboer 6 5 1 0 10 114 180 11 1,58 es Dros 6 3 2 1 9 158 177 8 1,12 arm de Vries 6 4 0 2 7 175 169 8 0,96 artin Backer 6 3 1 2 8 138 160 7 1,16 ad Roemersma 6 3 0 3 7 187 149 6 0,80 irrit Wessels 6 2 0 4 9 178 141 4 1,02 arrit van Kranenburg 6 0 0 6 4 182 112 0 0,62 ans van de Broek gediskwlificeerd. W. Bakker was op de clubavond van mclub Texel niet de taaie rakker die meestal pleegt te zijn. Hij liep regel- cht in een verloren stand met nog een rd vol schijven. J. van Heerwaarden J. Schoo hielden het wat langer vol Schoo was slechts te temmen door een tig ingebouwde slagzet. F. Mosk deed t goed en nog beter deden het A. Vin- en G. Blom. Ook C. Vinke won ein- lijk weer eens. Uitslagen: Bakker-P. Bakelaar 0—2 Kooiman-J. van Heerwaarden 20 Schoo-J. Hooijberg 0—2 Vinke-F. Mosk 1—1 |Vinke-G. Dros 2—0 Blom-B van der Meer 20 Stam-C. Vinke 0—2 dragen herinnerde mevrouw Van der Eijk nog aan de succesvolle Open Da gen en Open Avonden die de Overkoe peling heeft gehouden. Ze zei voorts dat het bestuur (momenteel) druk bezig met de voorbereidingen is om te komen tot een Vrouwenadviescommissie in de wo ningbouw (VAC). Mevrouw A. Winter uit De Koog is hier de stuwende kracht van Er is inmiddels geschreven naar het gemeentebestuur, woningbouwver eniging en stichting bejaardenzorg maar definitieve zaken zijn hierover nog niet mee te delen. Voor de leden van de onlangs opge richte tafeltennisafdeling van meer- sportenvereniging Tevoko wordt op za terdag 2 april in sporthal „Ons Genoe gen" een in het kader van de naderende paasdagen, staand Eierenslag-toernooi georganiseerd. De te verdienen prijzen bestaan uit verschillende hoeveelheden eieren. Het Eierenslag-toernooi begint om 9.00 uur en de te spelen partijen duren elk 15 minuten. Men zal in deze periode moeten trachten zoveel mogelijk punten te behalen omdat dit aantal van door slaggevende betekenis is voor de eind stand. Verwacht wordt dat het gehele toer nooi gaat duren tot ongeveer 14.00 uur. Er zal gespeeld worden in een viertal poules afhankelijk van de gebleken sterkte tijdens de clubavonden. In poule A komen de sterkste spelers aan bod en in poule D de beginners. Men speelt een halve competitie en iedereen komt dus in ieder geval één maal tegen elkaar uit. Er wordt om wille van de tijd geen speciale lunchpauze ingelast. Voor dit toernooi, dat alleen voor le den van de tafeltennisvereniging wordt gehouden, kan men zich tot uiterlijk 24 maart schriftelijk of telefonisch laten inschrijven. Er zijn geen kosten aan verbonden. Inschrijfadressen zijn Max Hagedoom, Wilsterstraat 56, Den Burg, telefoon (02220) 3556 en Martin Jansen, Noordwester 19, Den Burg, telefoon (02220) 3361. Zondagavond zullen The Messengers in de Gereformeerde kerk van Den Burg een dienst opluisteren tijdens welke ds. Douwes zal spreken over het thema „Dienende liefde". Organist Jan Brou wer zal de samenzang begeleiden. Deze kerkdienst begint om 19.30 uur en zal rechtstreeks uitgezonden worden via „De Lichtboei". Liederenbladen zijn in de kerk aanwezig. Iedereen is van harte welkom In het bijzonder de al wat oudere Texelaars wijzen nogal eens op de grote veranderingen die in de loop der jaren tn het beeld van de diverse dorpen zijn opgetreden. Deze ansicht laat bijvoorbeeld zien hoeveel ruimte er rondom Den Burg was. Er werd ons verteld dat de bomen (rechts op de foto) staan rond de tuin van Jantje Knudde''Dat was een van de twee zusters Kuiper (Jantje en Baafje), die nogal eens last hadden van de lieve" jeugd in vroeger dagen 1920 De dames van Koffiebar verspeelden dinsdagavond in de sporthal hun kans op het kampioenschap in de eerste klas se. Er moest met 2-0 van het team Fam. Witte maar de Koffiebardames moesten uiteindelijk met een 1-2 verlies genoe gen nemen. In de wedstrijd tussen de hekkeslui- ters in de eerste klasse heren (Jelleboog en Gempo) bleek Gempo de (iets betere) ploeg. Bakkers Ijzerhandel won in de tweede klasse heren van Teso Texel- stroom. Spanning teruggekeerd Bij veruit de interessantste wedstrijd van de avond zette Koffiebar de strijd aanvankelijk geheel naar zijn hand. Ge degen spelend nam het team een 14-5 voorsprong. Eenwei blijkbaar denkend dat het karwei al geklaard was begon Koffiebar nonchalant te spelen. Fam. Witte maakte er goed gebruik van en haalde op tot 14-12 Toen pas maakte Koffiebar het beslisende punt; 15-12. Fam. Witte zag in dat er kansen waren en ging er fanatiek tegenaan waardoor Koffiebar met in zijn ritme kon komen De tweede set ging dan ook met ruim verschil (8-15) naar Fam. Witte. De der de set bracht een spannende gelijkop- gaande strijd. Ondanks keiharde smas hes van Koffiebar wist Fam. Witte het hoofd koel te houden: 4-4, 7-7, 14-14. De zenuwen begonnen beide teams parten Van vrijdag tot en met maandag (20.00 uur) brengt het City theater de in Cannes vorig jaar met de gouden palm onderscheiden film „Taxi driver" van Martin Scorsese. Niemand hoeft echter door die bekro ning afgeschrikt te worden, want een artistieke hoogvlieger is deze „Taxi- driver" nou ook weer niet. De veront rustende toename van de misdaad en de daarmee sterker wordende roep om .law and order" is een thema waarop al enkele jaren met succes wordt geva rieerd. „Magnum force", „Dirty Harry" en „Deathwish" zijn een paar voorbeel den uit Hollywood, maar ook de televi sie doet met series als „Kojak", „Pep- per" en „Baretta" een flinke duit in dit trendgevoelige zakje. De onpersoonlijkheid der grote steden en de daardoor veroorzaakte contact armoede en eenzaamheid, kunnen als de hoofdoorzaken worden beschouwd en ook de taxichauffeur in deze film lijdt daaronder. Zijn pogingen om contact te krijgen met het meisje Betsy, leiden na een hoopvol begin schipbreuk. Geconfronteerd met het nachtelijke New York, boordevol menselijk vuil (pooiers, hoeren, junkies en misdadi gers) ziet hij de stad als oorzaak van zijn falen. Zijn agressie richt zich met name tegen de zelfkant van New York en hij begint zich te bewapenen. Een koffer vol handvuurwapens van een zwaar kaliber is het gereedschap waar mee hij zich terugtrekt en begint te trainen voor „de schoonmaak". In een bordeel richt hij tenslotte een verschrik kelijk bloedbad aan. Hoewel het einde van de film niet be vredigend genoemd kan worden, is re gisseur Scorsese, geweldig op dreef, met name in het middendeel. De onderhan deling met de wapenverkoper en de daarop volgende uitgebreide training door de (gestoorde) taxichauffeur zijn adembenemende stukken film De titelrol door Robert DeNiro (die al een Oscar ontving voor zijn creatie als de zoon in „The Godfather Part 2") be wijst opnieuw hoe ijzig knap deze jonge acteur is. Jodie Foster verbaast als een 13-jarig hoertje. De muziek van Bernard Hermann (hij voltooide de compositie de avond voor zijn dood) draagt enorm bij tot de be klemmende atmosfeer. (Toegang 18 jaar). Zondagmiddag draait de Nederlandse jeugdfilm „Sjors en Sjimmie in het land der reuzen". In opdracht van een rijke Chinees, gaan Sjors en Sjimmie naar een ver land, om te zoeken naar een grondstof die OQ-4 heet. Behalve met de reuzen in dat land, krijgen onze helden ook weer te maken met de boeven Boris en Pedro, zodat er weer veel te lachen is. (Alle leeftijden en aanvang 3 uur). De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 29 maart, om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 30 maart om 13.30 uur. te spelen. De opslag ging diverse malen over zonder dat er punten gescoord werden. Fam. Witte bleek de gelukkig ste en won: 14-16. Hiermee is de span ning in de kop van de eerste klasse da mes volledig teruggekeerd. Gyvo 1 en Koffiebar (beide met 21 uit 9) moeten nu nog één wedstrijd spelen. Hekkesluiter In de eerste klasse heren speelden hekkesluiter Jelleboog en Gempo tegen elkaar. De kwaliteit van de wedstrijd toonde aan dat beide teams terecht on deraan staan. Gempo bleek van de beide teams de beste. Via 11-15, 15-5 en 10-15 won Gempo met 2-1. Wisselvallig In de tweede klasse heren kende de eerste set tussen Bakkers Ijzerhandel en Teso Texelstroom een wisselvallig verloop. Bakkers Ijzerhandel kon aan vankelijk slechts in zijn spel komen waardoor Teso een 11-9 voorsprong nam. Bakkers Ijzerhandel dat toch aan merkelijk meer samenhang in zijn spel vertoonde won toch verdiend met 15-13. Het ritme was nu volledig terug in het spel van Bakkers IJzerhadel en de twee de set werd dan ook snel met 15-6 ge wonnen. Programma dinsdag 29 maart 1977: Veld A: Heren le klasse: 7 10 u.: Fam. Witte-Vopoda Schoorl J. Pijlman 7.50 u.: Jelleboog-JKM J. Driehuis 8.30 u.: Slagerij Kossen-Gempo S. Dros 9.10 u.: Leraath-Smash 1 P. v. Beek 9.50 u.: Molenkoog-Koffiebar D. Eelman Heren 2e klasse: 6.30 u.: Timmers bakkerij-Jozefschool P. Hin Veld B: Heren 3e klasse: 6.30 u.: Electrohuis-Texelstroom nv P. Zijm 7.10 u.: De Rog- Grooten Slock 2 Visch Dames le klasse: 7.50 u.: Tevoko jun.-Grooten Slock J. Koom 8.30 u.: Molenkoog-De Koogel G. Rüngs 9 10 u.: Gyvo 1-WGD Expert v. d. Heerik Veld C: Dames 2e klasse: 6.30 u.: Timmers bakkerij-Strensend Casino 7.10 u.: Casino-Gyvo 2 A. Ipenburg 7.50 u.: Dros bakkerij- Beekman M. Bakker 8.30 u.: Tevoko A-Sportshop M. Seegers 9.10 u.: Smash 1-F.C. Beerebar W. Wendrich Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter Barnard is met vakantie tot 9 april. Dokter R. R. Sicbenga is met va kantie tot 12 april. van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 27 maart 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds .Loerakker Uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 10.00 uur ds. Kuitse Den Hoorn 11.00 uur ds. De Roest De Koog 9.30 uur gezamenlijke dienst in De Waal Voor vervoer kan men zich op geven bij mej. Luysterburg De Waal 9.30 uur ds. De Roest Oosterend 9.30 uur ds. Hoekstra maandcollecte kerkvoogdij Oudeschild 11.00 uur ds. Hoekstra GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Ds. Douwes Nevendienst voor de jongere kinderen 19.30 uur ds. Douwes. M.m.v. het jongerenkoor „The Messen gers" (Uitzending via „De Lichtboei"). Oosterend 9.45 uur ds. Schaap uit Monnikendam. 17.00 uur ds. Schaap GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Van Zijll Langhout Na afloop koffiedrinken. Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. JEHOVAH'S GETUIGEN 10.15 uur Lezing „Het geloof dat overleving be tekent" 11.15 uur Wachttorenstudie „Voor alle aanwezigen terecht wijzen". ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weckend 26 en 27 maart 1977 Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" Den Burg zondag 10 uur De Koog zondag 9.30 uur. Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn zondag 10.45 uur De Cocksdorp zondag 9 00 uur Oosterend zaterdag 19.30 uur.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5