„King Kong" vooral technisch reuzenkarwei UiJ.,1,. lAM-TTÜ» P.v.d.A. vergadering Palmpaasoptocht Schietoefeningen - - Boom met auto geveld J (02220) 2323 TOON SMIDT Zes sportvissers naar Nederlandse kampioenschappen „De Rog" won volleybaltoernooi Texelse sportvissers wonnen tweekamp Fa. F. Zegel Zoon ruimere winkel kreeg KINDERLENTEMODE Sportshop Kindershop Schaakclub „En Passant" Verlies voor koplopers Feestavond „Voorwaarts Mars" Uitstel van cursussen TEXELAARTJES in het liberale gat dat er nu ligt en is ontstaan door het steeds meer polarise ren van de WD „D'66 is daarom wel een interessante regeringspartner voor de PvdA omdat deze partij zich con structief op wil stellen", reageerde Kos- to. Woningbouw Toen een vraagsteller het kamerlid vroeg of hij vond dat zich wat betreft de woningbouw en de huizen in het al gemeen een zelfdeontwikkeling voor zou gaan doen als bij de grondpolitiek zei Kosto dat dit probleem volledig an ders ligt. Anders dan met de grondpolitiek zag Aad Kosto een prijsbeheersing van wo ningen op korte termijn niet gereali seerd. Het kamerlid reageerde tenslotte ont kennend op de vraag van Fridt Blanken of ten gunste van een districtenstelsel, het huidige kiesstelsel niet volledig op de helling zou moeten. Hij zei dat het bij de PvdA aangemoedigd wordt als ka merlid te wonen in het gedeelte van het land dat men vertegenwoordigt. Kosto zelf is woonachtig in de kop van Noord holland en naast Den Helder valt ook Texel onder zijn kiesdistrict. Maar het systeem van evenredige vertegenwoor diging verkreeg van Kosto toch meer steun dan een districtenstelsel zoals bij voorbeeld D'66 dat aanhangt. Aad Kosto toonde zich ook geen voor stander van het instellen van een kies drempel in de Tweede Kamer. Hij zag meer in blokvorming door samengaan van diverse partijen. „Trouwens", aldus Kosto, ,,niet al leen iemand als de heer Beuker (RKPN) zou dan de Kamer moeten verlaten, ook de PSP en dat is een partij die ik er persoonlijk wel graag bij heb". OUDESCHILD De Gemeenschap Oudeschild heeft evenals vorig jaar op nieuw een Palmpaasoptocht georganir seerd. De start van deze tocht is zondag middag om 15 00 uur vanaf het Anker- park. De stoet wordt vooraf gegaan door de drumband „Margaretha Sinclair". Na afloop van de optocht wordt er voor alle deelnemende kinderen in dorpshuis 't Skiltje een film vertoond. Op 29 en 30 maart wordt te Breezand- dijk van 10.30 tot 17.00 uur geschoten (resp. met 175 mm en 105 lang 30). Men zij dus gewaarschuwd. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 1 tot en met 29 april 1977 zullen, op werkdagen van 8 00 tot 18.00 uur, van bovengenoemd terrein schietoefeningen worden gehou den met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 m. Zaterdagavond om ongeveer 22.00 uur ramde de rode Ford personenwagen van B.B. uit Den Burg een boom op het trottoir van De Zes nabij de Gollard- stichting. Omwonenden die de platgere- den boom ontdekten waarschuwden de politie. Later bleek dat de eigenaar van de auto direkt naar garage Kaczor was gegaan voor het op laten nemen van de schade. Wie precies aan het stuur zat is niet bekend MnwiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii Voor al Uw vervoer per taxi. j Speciaal zittend zieken- vervoer. m auiiiiniittiHiiiiiwiiiaiiHiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii Tijdens selectiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap kusthenge- len plaatsten zich zaterdag 6 leden van de sportvissersclub Texel. Deze selec tiewedstrijd waaraan door 12 Texelaars werd deelgenomen vond plaats op de Afsluitdijk. De finale zal in november worden ge houden en door hun nu bereikte resul taten kunnen de volgende Texelse sport vissers deel gaan nemen: J. Heethuis (indiven het eerste korps P. Verhagen, M. J. v. d Zv/aag, Sj Feenstra, C. J. Huisman en A. Banda. Als controleurs traden zaterdag op C Bruin, A. Dijker en A. den Brok. DE COCKSDORP Het volleybal toernooi dat het afgelopen weekend ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van SVC werd gehouden is (bij zowel dames als heren) een overwinning voor het organiserende „De Rog" geworden. In de wedstrijd waarin bij de heren tenslotte uitgemaakt moest worden wie kampioen werd moest Texelstroom het onderspit delven. De Rog 1 won de fi nale met 20 bij de setstanden 15-10 en 15-9. Bij de dames kwam De Rog 1 als beste uit de bus. Het gehele toernooi is zonder strubbelingen verlopen wat in de eer ste plaats de verdienste was van Piet Zijm die de touwtjes goed in handen had. Dames: Tevoko A-Smash 2 Smash 2-De Rog 1 Tevoko A-De Rog 2 De Rog 1-De Rog 2 De Rog 2-Smash 2 De Rog 1-Tevoko A 0—2 0—2 0—2 1—1 1—1 2—0 Winnaars: De Rog 1 5 punten, De Rog 2 4 punten. De viswedstrijd die afgelopen zond; onder regenachtige omstandigheden de dijk bij Oost gehouden werd tuss« de Sportvissersclub Texel en HSV Karper uit Bergen is een overwinnin voor de Texelaars geworden. In totj werd 6072 cm vis gevangen waarv Texel 3235 cm voor zijn rekening nam. Voor de wedstrijd waren zondagoe! tend 42 visliefhebbers present waarv; 24 uit Bergen. Gezamenlijk haalden in drie uur tijd 280 vissen uit het wat* De individuele uitslag zag er als vol uit, T is Texel, B is Bergen: 1. M. J. d. Zwaag 343 cm T; 2. P. Verhagen 3i cm T; 3. A. Banda 296 cm T; 4. W .Ve hagen 279 cm T; 5. H de Haan 262 c B; 6. L. de Jager 261 cm B; 7. A. Ma 233 cm T; 8. S. Langeveld 220 cm T; D. Pijper 219 cm B; 10. E. Bos 212 o T; 11. H. Weiyers 212 cm B; 12. H. Ma tens 208 cm T; 13. T. Buren 181 cm 14. M. Schotten 170 cm B; 15. F. Bi 167 cm T. Heren: De Rog 2-Tevoko junioren 20 Texelstroom-De Rog 1 11 Texelstroom-Tevoko junioren 11 De Rog 1-De Rog 2 11 Texelstroom-De Rog 2 11 De Rog 1-Tevoko junioren 11 Winnaars: De Rog 2 4 punten; De Rog 1 en Texelstroom 3 punten. He maal lijke uit c of di in te Ve perk tijdv Oost vaar baar Pold Te DINSDAG 29 MAART In het raadhuis vergadert het centraal bestuur van de Stichting Cultureel Werk Texel. Aanvang 20 00 uur. WOENSDAG 30 MAART De Hoomder bejaardensoos houdt vanaf 15.00 uur een gezellige middag en avond in dorpshuis „De Waldhoorn". VASTE DATA Iedere dinsdagmiddag van 2 tot 3 uur kan men deelnemen aan trimmen in de Dennen. Verzamelen op de tweede par keerplaats van de Nattevlakweg, vlak bij de trimbaan. Wielervereniging Texel houdt iedere zondag trainingswedstnjden op het Hogebergcircuit. De Stichting voor Gezinsverzorging en Bejaardenhulp Texel houdt spreekuur op maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 10.00 uur van van 14.00 - 15.00 uur. Adres Julianastraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouwtje. Maan dags en vrijdags van 8 30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19 30 uur Elke zondag wordt er vanaf 20 00 uur voor jongeren spelletjesavond gehou den in het Asiel aan de Burgwal te Den Burg. Iedere donderdagavond om 20.00 uur bijbelstudie ten huize van Jan en Paula Brouwer, Warmoesstraat 42 in Den Burg. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kiljan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen Bernhardlaan 112 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. NVSH-informatiecentrum, -middelen depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Méri Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Iedere donderdagmiddag aanvang 15.30 uur bejaardengymnastiek in 't Skiltje te Oudeschild. Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat. Elke woensdagavond van 7 tot 8 urn- wordt in „De Zwalkersburcht" aan de Beatrixlaan spelletjesavond gehouden voor kinderen tot en met 13 jaar. Bejaardenzang, iedere woensdagmiddag om half vier in de Landbouwschool. Bij de Zwalkersburcht aan de Beatrix laan kunnen dagelijks oude kranten in de daar opgestelde container gede poneerd worden. Donderdag is het weer zover. Dan gaat „King kong", door Dmo De Lauren- tiis opnieuw tot leven gewekt, met dreu nende stappen over het witte doek. De producent gespandeerde er ruim 75 mil joen dollar aan en daar mag je dan ook wel iets van verwachten Vooral technisch werden er knappe dingen uitgehaald. Behalve de zeer kostbare, hydraulisch, op afstand be stuurbare aap van 14 meter hoog, wer den er twee joekels van armen vervaar digd met handen van 2 Vz meter lang, waarin de actrice Jessica Lange moest kunnen plaats nemen. Voor de dichtbij opnamen van het lopen bovendien twee zeer grote poten, een flink aantal kleine kostuums die door acteurs konden wor den gedragen en zeven enorme koppen die, ook weer op afstand bediend, voor de verschillende gelaatsuitdrukkingen van dichtbij werden gebruikt. De enor me hoofdrolspeler ligt nu m een groot aantal kratten te wachten op het ver volg van de film. Niet alles is echter groot in King kong. Om de grootte van de aap te il lustreren moest ook veel materiaal op zeer kleine schaal worden vervaardigd. Mini-boompjes met beweegbare takken en bladeren, kleine banaantjes, een ver kleind model van het ruim van een su pertanker en een groot aantal New Yorkse gebouwen. Veel scènes werden meerdere malen opgenomen, waarbij door een speciale filtertechniek bij ont wikkelen slechts de gewenste beelden blijven bestaan. Daaroverheen worden nieuwe scenes opgenomen, waardoor het Het monster en het meisjeeen van i sterkste momenten uit „King kong" 1976. uiteindelijk resultaat een verbluffend effekt krijgt. Het is een merkwaardig fenomeen dat, hoeveel we van dit alles weten en (bij voorbeeld door een reportage van Simon Zowel G. van Es als C. Witte, M. Vit- tali, K. Kuip en M. de Beurs leden ver lies tijdens de clubavond van de schaak club. J. Dros kwam niet verder dan een remise tegen J. Hoogerheide. Door de puntendeling met J. Hoogerheide liet J Dros de kans om op M. Vittali uit te lo pen gedeeltelijk glippen. Tegen J. Hoo gerheide ging het in de openingsfase crescendo. In het eindspel kon de zwar te toren twee niet verbonden vrijpion nen echter niet onschadelijk maken, waardoor een gelijk stand werd be reikt. Vittali was in een Nimzowitsj op stelling kansloos tegen Terpstra die de oude stijl hanteerde. Ook G. van Es sneefde, op het visitekaartje stond K. J. den Haan. Het En Passant-team dat de vijfkamp won, bestond uit de heren Vittali, Terp stra, K. Kuip (met partner), J. Hooger heide (idem) en de (gast)biljarter J. Bakker. Zaterdag 2 april is de laatste bonds wedstrijd, uit tegen DOS (Alkmaar). „Magnus" uit Schagen organiseert op 9 april een snelsehaaktoemooi in „De Noordkop". De aanvang is 10.00 uur. Om 15.00 uur geven Jan Hein Donner en Berry Withuis simultaan partijen. Voor indichtingen kan men bellen naar (02220) 3503. DE KOOG De Koger drumband „Voorwaarts Mars" houdt op vrijdag 1 april een feestavond in de Kaaps-nol. Ook oud-leden zijn hierbij van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Hiermede geven wij u kennis dat heden in het ziekenhuis Parkzicht van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Gerard Koorn Tzn., echtgenoot van G. H. A. Siemons, op de leeftijd van 75 jaar. Texel: G. H. A. Koorn-Siemons België: G. H. Meeldijk-Koorn J. Meeldijk Henk-Jan Menno Schilderend 115, Den Burg. Texel, 29 maart 1977, Een korte rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 1 april n.m. 1.30 uur in de vergaderzaal der Doopsgezinde kerk waarna de be grafenis op de algemene begraaf plaats te Den Burg zal plaatsheb ben. Gelegenheid tot condoleren, don derdagavond van 7.30 - 8.30 uur in de vergaderzaal der Doopsge zinde kerk. van Collum op de TV) hebben kunnen zien, de spanning en suggestie daar niet onder lijdt. Hoewel deze nieuwe versie, door de beschikking over onvergelijk bare technische mogelijkheden, natuur lijk wat meer aan onze tijd en smaak is aangepast staat „King kong" anno 1933 toch nog recht overeind. Prettig is wel dat De Laurentiis het verhaal nauwe lijks heeft veranderd en heeft volstaan met een voorzichtige verschuiving in de tijd. Sterker is de aandacht voor de „la belle et la bête"-achtige verhouding tussen het meisje Dwan en „Kong", waardoor de deernis met het lot van het beest groter is. Ook de in 1933 al onmiskenbaar aan wezige erotische kant, is in deze nieuwe versie wat duidelijker aangezet. (Tot en met maandag en 14 jaar). Na een acht weken vergende vei bouwperiode heropende Fa. F. Zegel Zoon vrijdag haar nieuwe tweewieli showroom waarmee de totale oppei vlakte 100 m2 is geworden. Hiermt werd de totale uitstalruimte meer di verdubbeld en kon het assortimei tweewielers verdrievoudigd worden. Gelijktijdig met de heropening wei enige aandacht besteed aan het feit di deze winkel in 1977 haar 50-jarig jul leum viert. Teneinde de oppervlakte van 48 op 100 m2 te brengen is de woonruimj die zich op de begane grond bevond 1 nut. Er is bovendien een luifel voor d winkel aangebracht zodat men in zomer de gelegenheid heeft rijwielen e voor de winkel op het trottoir overdelj uit te stallen. Tijdens de werkzaamheden is een gd deel te van het assortiment tijdelijk oeI dergebracht in een 's winters leegstaanj pand in de Weverstraat. De achter de nieuwe winkel gelegej werkplaats kreeg een nieuw verfje werd overzichtelijker ingedeeld. De verbouwwerkzaamheden werdej verricht door Fa. H. Daalder uit Cocksdorp, CVI zorgde voor de warming, VEM voor de elektra, F| Veltkamp voor de loodgieterswerkzaam heden en de Verenigde Schilders v<x het schilderwerk. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en Jordi's broertje Stefan Joannes Hans van Heerwaarden Toos van Heerwaarden- Veeger 25 maart 1977, Lieuwstraat 29, Den Burg - Texel. Heel blij zijn wij met onze Nadia dochtertje van Mohamed en Nel Alarda-de Boer Geboren op 21 maart '77. Brederodestraat 86 II, Amsterdam. Wij zijn erg blij dat in Vianen werd geboren onze kleinzoon Evert Johannes zoon van Evert en Ineke de Visser Evert en Frans de Visser „Het Kwade Konijn". De Cocksdorp, 24 maart 1977. Omdat de benodigde docenten niet of niet tijdig beschikbaar zijn is er enige verandering opgetreden in het geplande cursuswerk voor volwassenen. De ge wenste cursus yoga kan hierdoor in het geheel niet doorgaan terwijl de op het programma staande start van de recre- atiesportleiderscursus A (begin april) uitgesteld dient te worden Op dit mo ment is het daarom niet mogelijk al een schema van deze cursus te geven omdat eerst met de toegewezen docenten over legd moet worden. Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Niels Peter en Ymke Halsema Richard Gewicht: 4500 gram lengte: 51 cm. Texel, Den Burg, 25 maart 1977, Wilsterstraat 22. Wij rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Op 24 maart 1977 is onze zoon geboren. Wij noemen hem Elvvin Jacob Frans en Cocky Eijgenraam-Samwel Stolp weg 16, Den Hoorn, Texel. Tijdelijk: Lidwina zie kenhuis. Geboren op 28 maart 1977 Marcel Willem Verhagen Tiny Verhagen-Bos Burgwal 11, Den Burg. Kees Zijm Schilderend 20, Den Burg en Ineke Jansen Tooroplaan 94, Ede Mede namens hun weder zijdse ouders geven zij hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk, dat zal worden voltrok ken in het gemeentehuis te Den Burg op donder dag 31 maart 1977, om 14.15 uur. Om 14.45 uur vindt de kerkelijke inzegening plaats in de R.K. kerk te Den Burg. Van 19.00 tot 21.00 uur bent u daarna van harte welkom op onze receptie, die wordt gehouden in het Havenrestaurant, 't Horntje. Toekomstig adres Californiëweg 130, De Koog. Jan van Eek en Joke Kuik hopen op vrijdag 1 april om 13.30 uur te trouwen in het Gemeentehuis te Den Burg en daarna het huwelijk te laten inzege nen in de Geref. Kerk te Den Burg om 15.00 uur door ds. K. Corporaal, Bap. predikant te Leeu warden. Receptie in het gebouw naast de kerk van 17.30 - 19.00 uur. Toekomstig adres Rijks weg 146a te Limmen. Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4°/o BTW. Volop hand- en moesj appels. M. Huisman, Veen, tel. 2203 Bruining en Agter va aardleidingen. Tel. 02221 482 of 283 Arn. Looyer tapijt. Merktapijten tegen ze< voordelige prijzen. Kon eens kijken. Spinbaan tel. (02220) 3179, Burg Afvalcontainers, va het afvoeren van puid bouwafval, vuilnis, houj e.d. Fa. Tatenhove, (02220) 3809 Bruynzeel MONTf REKKEN. Meubelhui Texel, Den Burg, H. Oos terhof, Molenstraat 2J Voor meststoffen. Weikoop DE RABOBANK heel een voordelige 4-daagsl mini-cruise naar hef Zweedse Gotenburg. Hulp gevraagd voor I ochtenden per week. van Stnen, Thijsselaan 7 tel. 3376 Te koop gevraagd popi penwagen. Tel. (0222fl| 3967 Nog steeds 25% kortinj op al onze ski jacks. Sportshop Te koop aangeb. een 1 persoonsledikant, ee commode en een autopet Tel. (02223) 229 Wie wil mij van tijd to tijd een hele of halve da I helpen in de tuin? Klaa Mantje, Mienterglop 11 De Koog, tel. (02228) 280 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 AARTS FRANKEN architect/makelaar o.g. de koog, plevierstr. 21, tel. 491 de waal, j. beumkes, tel. 3931 wij zijn met vakantie va: I 1-18 april; de heer beuiu f kes is wel bereikbaar Te koop 10 m2 plavui zen ƒ200,lichtgroe: met bruine vlam. Tel (02223) 926 Te koop olijfgroen lig bad (iets beschadigd), 4000 IBM betonstenei AGA Imperial bedrijf: fornuis 8-pits, met ovens (1 seizoen gebruik' 2 stalen balken IPE 15x750, IPE 24x24x75C Tel. (02228) 233 Voor sierstenen. Weikoop Dinsdagmiddagen paard rijden? Komplete ruiter sportuitrusting in d Sportshop Weggelopen wit-zwar te poes met wit bandje Graag terug: Ploostersl 26, De Cocksdorp, tel 381

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2