Texel redde het niet tegen Zwaagdijk ZDH sterker dan De Koog Trage 2-1 overwinning SVO won moeilijke wedstrijd tamelijk eenvoudig Zaalvoetbalprogramma Zaalvoetbal In memoriam dokter D. E. W. G. Boswijk 6-1 Helder 3-Texel 2 0-0 Tevoko 2 grijpt kans Tevoko 1 klopte HCSC1 Mareis verloren laatste competitiewedstrijd Volendam 8-SVO <Z> 2 Tweede blad Texelse Courant dinsdag 29 maart 1977 Texel 1 heeft het zondag in de wed- stijd tegen Zwaagdijk niet kunnen red den. Hoewel het team aanvankelijk met 0-1 voor kwam eindigde de ont moeting toch in een 3-1 nederlaag. De wedstrijd moest op een bijzonder zwaar veld gespeeld worden wat niet erg bevorderlijk was voor de beweeg lijkheid. Zwaagdijk, gewend aan deze omstandigheden kon hierdoor beter uit de voeten maar ondanks dat heeft het eilandelijke team het de Noordhollan ders nog betrekkelijk moeilijk gemaakt. Verlies werd het uiteindelijk toch en door dit 31 resultaat kan Texel pro motie naar de vierde klasse wel verge ten. Voor Zwaagdijk betekent hun zege een goede stoot in de richting van de ti tel. Deze ploeg heeft nu nog maar 1 punt nodig om te promoveren. Texel begon de wedstrijd in dezelfde I opstelling als tegen het Zaanse VVZ. Er waren twee hard werkende ploegen te zien die elkaar geen duimbreed toega ven. Verwarring In de Texel-voorhoede was het Henk Jan Klok die als gelegenheidsspits een goede wedstrijd speelde en vooral door z'n lengte bij hoge ballen nogal verwar ring stichtte in het strafschopgebied van Zwaagdijk. Het was ook Henk Jan Klok die een groot aandeel had in het enige Texel doelpunt. Een dieptepass van Het eerste zaterdagteam van Ooster end heeft zich dit weekend van zijn bes te kant laten zien door de uitwedstrijd tegen Sporting S. in Schermerhorn met een 24 overwinning af te sluiten. SVO (Z) heeft nu nog een wedstrijd voor de boeg (tegen Dirkshorn) en staat op de ranglijst in de middenmoot ge klasseerd. Vooral omdat de thuiswedstrijd tegen deze ploeg uit de Schermer met 03 verloren was hadden de Strenders za terdag niet veel hoop op een overwin ning. Daarbij kwam nog dat SVO vrij vlot op een achterstand werd gezet na een misverstand tussen Jan Oosterhof en Piet Grisnich in de Oosterend defen sie. Geen van beiden nam de bal aan en Sporting S. spits Bouwsma kon daar door na acht minuten al 10 scoren. Deze voorsprong was echter van korte duur. Johan Vlaming ontving in de tien de minuut een hoge voorzet en knalde de bal onhoudbaar in de touwen. Misverstand Er was een tweede misverstand m de achterhoede van SVO voor nodig om de tweede goal van Sporting S. te kun nen realiseren. Ditmaal scoorde Bouw sma nadat Jan Brouwer en (doelman) Rob Haak de bal voor elkaar lieten lo pen. Deze tweede Sporting goal werd gemaakt in de 35ste minuut van de eer ste helft. Na de hervatting werd het na twee minuten spelen alweer gelijk. Ruud Timmer maakte er 22 van toen de Sporting S. doelman een aanval niet goed kon verwerken en hij de bal recht voor de voeten kreeg. De zevende mi nuut van de tweede helft was bereikt toen het lot van Sporting beslecht werd. Aris Ellen zag kans vanaf de linkerzijde van het veld de bal goed voor te trek ken waarop Johan Vlaming niet veel moeite had de voorsprong een feit te maken. Levensgevaarlijk De Schermerhomse ploeg liet het er hierna niet bij zitten. De ploeg werd le vensgevaarlijk en enige malen ontsnapte SVO rakelings aan de gelijkmaker. Toen Sporting uiteindelijk alle hoop liet va ren speelde de Schermerhomse achter hoede een slap balletje terug op de kee per die daar toen niet op verdacht was. Een 24 stand was bereikt wat be tekende dat SVO een wedstrijd die zich tamelijk moeilijk liet aanzien op een nogal eenvoudige manier won. Woensdag 30 maart: 18.30 u.: FC Knudde-Nioz 19.15 u.: Rab-Topido 20.00 u.: JKM-Casino 20.45 u.: Oosterend 1-Reizenboetiek 21.30 u.: Dubbeldik-'t Galjoen Tijdwaarneming: S.V. Amro. Commissiedienst: F. Schellingen I Donderdag 31 maart: I Junioren: 18.30 u.: JKM-'t Swarte Schaep 19.00 u.: RSG Fiat-Vitaminebron Senioren: 19.30 u.: Jelleboog-ZDH 1 20.15 u.: Brandweer-FC Vergiet 21.00 u.: Oosterend 2-ZDH 2 21.45 u.: Texelse Boys 1-Badhotel Tijdwaarneming: Dubbeldik Commissiedienst: C. Kok. Gert Pansier leek achter te gaan maar Klok wist de bal vlak voor de lijn te stoppen en terug te tikken op Guus Ze gel. Zegel speelde de bal door naar Henk Groen die toen laag inschoot. Lang heeft Texel niet van deze 01 voor sprong kunnen genieten want Zwaag dijk was binnen 5 minuten op gelijke voet. Tegengoals Een vrije trap werd door een speler van Zwaagdijk doorgekopt waarna de bal voor Aad Vaars op de grond stuitte. De Texel keeper dacht de bal op te van gen maar het was een Zwaagdijk speler die gevaarlijk met gestrekt been in kwam en langs keeper Vaars 11 scoorde. Vlak hierna werd het 21 voor Zwaagdijk. Een schot van een midden- De ingelaste wedstrijd tussen de bei de standaard elftallen van ZDH en De Koog die zondag in Den Hoorn ge speeld werd is een benauwde 2-1 ze ge voor de thuisclub geworden. De winnende treffer werd tien seconden voor het verstrijken van de eerste helft gescoord door Peter Drijver van ZDH. Ondanks hun verlies kan van De Koog gezegd worden dat het team fel gevochten heeft om eindelijk weer eens een extra puntje op de ranglijst te krij gen. Dat het ditmaal niet lukte is in de laatste plaats aan de Koger achterhoede te wijten. Vooral in het middenveld leed men nogal eens balverlies zodat de de fensie vrijwel constant onder grote druk speelde. Het werd vrij vlug na het begin 10 toen Bram Brouwer doorbrak en keeper Jan Dekker van De Koog uitgleed op het door de regen spekglad geworden veld. Hoewel hierna de aanvallen op het De Koog doel zich met de regelmaat van de klok voordeden vielen er voor alsnog aan deze kant van het veld geen doelpunten. Er deden zie nog wel enkele zeer gevaarlijke situaties voor maar de Koger achterhoede wist dit telkenmale goed te klaren. Een onnodige terug speelbal van Peter Nowak leverde nog een kritieke situatie op maar tot een doelpunt kwam het niet. Uitval Na 25 minuten spelen plaatste De Koog een uitval die resultaat zou gaan opleveren. Een vrije trap, naar aanlei ding van een botsing op de rand van het strafschopgebied voor doelman Wal ter Grabowski leverde Kees van Beek een kans op die hij niet onbenut liet. De Uitslagen: Junioren: JKM-'t Swarte Schaep 42 RSG Fiat-Vitammebron 11 RSG Fiat-Bureau Eelman 21 't Swarte Schaep-Vitaminebr. 140 Senioren Halve finale beker: Cor Dubbeldik-JKM 5—2 Casino-Jelleboog 11 Jelleboog wint na strafschoppen Senioren le klasse: De Zwaan-Reizenboetiek 52 Senioren 2e klasse. Topido-Texelse Boys 1 20 Badhotel-Nioz 11 Senioren 3e klasse: SV Amro-Brandweer 22 FC Vergiet-Texelse Boy3 2 40 velder kwam tegen het been van Louis Uriot en verdween voor keeper Vaars onhoudbaar in het doel. Texel kreeg hierna ook nog een kans toen Louis Uriot een bal terugkopte op Henk Jan Klok die ineens de bal op de schoen nam maar rakelings overschoot. Treuzelend Na de rust gooide Texel er een schep je bovenop en drong Zwaagdijk in de verdediging. Echt gevaarlijk is Texel echter niet meer geworden omdat men te vaak treuzelde waardoor de beslis sende pass uitbleef. Ondertussen moest de Texel verdediging ook op haar „qui vive" blijven. Zwaagdijk had namelijk een snelle en beweeglijke voorhoede die af en toe gevaarlijk uitbrak. Tegen het einde van de strijd ging Klaas Dirk Koorn in de spits spelen Henk Jan Klok rechts back terwijl Gert Pansier als laatste man optrad. Ook deze verande ringen leidden echter niet tot de ver diende gelijkmaker. Het was Zwaagdijk dat vijf minuten voor tijd 31 scoorde en zo de wedstrijden in haar voordeel besliste. stand was weer gelijk hoewel dat niet geheel in overeenstemming was met de zich toen voordoende krachtsverhouding binnen de lijnen. Het moest tot de laat ste minuut voor de rust duren aleer de winnende ZDH-goal werd gescoord. Daar voor was er een sterk overheer send ZDH te zien dat vrij vlot na el kaar een viertal hoekschoppen mocht nemen. De winnende goal was een frommel- doelpunt waarbij Peter Drijver zich door de Koger verdediging worstelde en doelman Jan Dekker alweer de dupe was van het gladde veld. Overwicht Na de bust toonde ZDH duidelijk meer overwicht en schiep nog diverse kansen die door doelman Dekker goed gekeerd werden. De Koog bleef met^ snelle uitvallen loeren op de gelijkma ker en ZDH kon daardoor moeilijk in haar spel komen. In de allerlaatste mi nuut van de wedstrijd leek het er op dat De Koog toch nog een puntendeling zou bewerkstelligen. ZDH-doelman Wal ter Grabowski wist dat met de grootste moeite te voorkomen. UITSLAGEN: ZATERDAG 26 MAART 1977: Afdeling Noordholland: Sporting S.-Oosterend (Z) 24 Volendam 8-Oosterend (Z( 2 61 Junioren: WGW B4-Tex. Boys B2 1—5 Schagen C2-Cocksdorp Cl 60 Tex. Boys Cl-ZAP C4 9—0 Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp Al-Texel A4 30 Texel Al-Tex. Boys A2 2—0 De Koog Al-Texel A3 90 Afdeling B Oosterend Bl-Texel BI 03 De Koog Bl-Texel B2 0—0 ZDH Bl-Texel B3 21—0 Afdeling C: Texel Cl-ZDH Cl 0—0 Texel C3-Oosterend Cl 07 ZONDAG 27 MAART 1977: Afdeling Noordholland: Zwaagdijk-Texel 31 ZDH-De Koog 2—1 Helder 3-Texel 2 0—0 Texel 3-Conzelo 2 22 ZDH 2-SRC 5 7—2 Texel 4-Callantsoog 4 43 Junioren: N.Niedorp Al-Texel Al 10 Dames: Tex. Boys 2-USVU 1 1—2 Op zevenentachtig jarige leeftijd over leed ons erelid, dokter Boswijk. Aller eerst gaan onze gedachten uit naar de familieleden, die hem wel heel erg zul len missen. Dokter Boswijk was jaren elftalcommissielid en een gewaardeerd adviseur in diverse SVT commissies. Als er een beroep op hem werd gedaan voor de sport in het algemeen, was hij er altijd voor in de sport met raad en daad te dienen. Vanaf het allereerste begin van de medische sportkeuring op Texel, was hij de keurende arts. Wie zal zich niet z'n examen voor een mo tor- of autorijbewijs, afgelegd bij „dok ter", herinneren. Ook toen hij Texel verliet en in Amstelveen ging wonen, leefde hij mee, met het wel en wee van S.V. Texel. De vereniging heeft op nieuw een goede vriend verloren. Voor al wij ouderen bewaren zoveel goede herinneringen aan „dokter", dat het moeilijk zal zijn hem te vergeten. Moge hij rusten in vrede. Namens alle leden van S.V. Texel, G. J. ten Cate.ere-voorzitter Onder goede weersomstandigheden, op een goed veld speelde het tweede za- terdagclftal van Oosterend dit weekend tegen Volendam 8 dat flink heeft uitge haald. Als einduitslag kwam 61 uit de bus na een wedstrijd die vooral voor de pauze redelijk gelijkopgaand was. Vo lendam was echter geheel volgens ver wachting aanzienlijk sterker zodat SVO tenslotte toch het onderspit moest del ven. Oosterend speelde merendeels vanuit de verdediging met vlugge aanvallen waardoor zich meer doelrijpe kansen aan de Texelse kant voordeden. Doel punten bleven echter uit en pas vlak voor de rust kwamen er plotseling drie achter elkaar. Volendam maakte vrij vlot 20 voordat SVO een van de aan vallen met een doelpunt af kon ronden. Dat ene Oosterend doelpunt ontstond uit een aktie van Ed Momberg die vanaf de rechterzijde van het veld een voorzet gaf op Louis van der Vis die de bal goed gericht in het doel kopte. Na de hervat ting was het vlug gedaan met de tegen stand die SVO bood. De concentratie verslapte en dit leidde tot nog drie Vo lendam treffers. De enkele kansen die zich nog voordeden voor SVO liepen op niets iut. De laatste Volendam goal kwam voor rekening van Jan Witte van Oosterend die in eigen doel schoot. De reserves van S.V. Texel hebben in de wedstrijd tegen Helder 3 zondag geen kans gezien de volle winst mee terug te nemen. Een doelpuntloos gelijk spel was het povere resultaat van een weinig im ponerende wedstrijd waarin Texel 2 slecht in zijn spel kon komen. De ontmoeting kenmerkte zich door slecht passen van beide kanten zodat er van opbouwend spel weinig terecht kwam. Het ging in dat opzicht bij Hel der 3 iets beter maar ook dit team kwam niet tot doelpunten. De summiere gevaarlijke situaties die zich voordeden werden door de Texel verdediging goed verwerkt. Zowel voor de rust als er na speelde zich niet veel interessants op de grasmat af. Om iets meer spirit in de Texel ploeg te brengen werd Rinus Vis ser ingewisseld voor Piet Roeper maar ook dit mocht niet baten. Helder 3 was in de laatste fase iets beter hoewel sco ringskansen zich vrijwel niet meer voor deden. Het bleef een doelpuntloos ge lijk spel. MEDEDELINGEN Texelse Boys Vrijdagavond wordt er na de training in de kantine op het terrein aan de Taf- felderweg een contactavond gehouden. £r is dan gelegenheid tot kopy inleveren voor de Boyskrant. Aanvang 20.30 uur. A.W. In een spannend duel is Tevoko 2 er zaterdag in geslaagd twee broodnodige punten in de wacht te slepen. Noordkop 1 werd het onverwachte slachtoffer. De Tevoko dames waren hier erg blij mee omdat er nu meer uitzicht is op het be houd van een plaats in de regioklasse. Tevoko ging in de eerste set onstui mig van start en liep via 6-0 en 12-5 met 15-6 over Noordkop heen. In de tweede set leek er een ander Tevoko-team in het veld te staan. Slecht spel veroor zaakt door veel individuele fouten wa ren er de oorzaak van dat Noordkop de kans kreeg terug te slaan. Gretig maak te het Helderse team hier gebruik van en kon met 3-15 Tevoko overrompelen. De spanendste fase voltrok zich in de derde set. Beide teams hielden elkaar keurig in evenwicht. Het verschil be droeg telkens slechts enkele pupten. Bij de stand 14-14 begonnen de zenuwen behoorlijk mee te spelen. Tevoko scoor de als eerste maar Noordkop kwam ver volgens waar langszij (15-15). Vooral de lengte van invalster Marjan Schneider bleek in deze fase van de set doorslag gevend. Een gave plaatsbal van Marjan Schneider en een fout van Noordkop zorgden voor een 17-15 setstand. In de vierde set kon Tevoko jammer genoeg niet direkt doorstoten en moest daar door een kostbaar punt aan Noordkop laten (10-15). Dat dit verlies onnodig was bleek in de beslissende vijfde set. Een uitgeblust Noordkop had weinig verweer en moest de winst met 15-7 aan de thuisclub laten. Donderdag speelt Tevoko een sleutel- wedstrijd tegen Polisport 3. Bij winst zijn de dames voor een groot deel uit de degradatiezorgen. Verlies maakt alles zeer onzeker. Een pluimpje verdiende zaterdag aan- voerdster Ina Moens. Eerst speelde zij vier sets als invalster mee in het team van Tevoko 1 en daarna kon zij ook nog de vijfde set tegen Noordkop volledig uitspelen. Invallers Het eerste damesteam kon door diver se omstandigheden niet in de basisop stelling aantreden. Invallers waren Ina Moens en oud-Tevoko speelster Anne- griet Kager. Toch kon niet voorkomen worden dat WM '63 met een 3-1 winst naar huis ging. Setstanden: 11-15, 15-9, 7-15 en 8-15. Clubgenotes Dames Tevoko 3 speelden tegen Te voko 5. Winst was vooral voor Tevoko 3 belangrijk i.v.m de bezetting van de tweede plaats. Het vijfde maakte het haar clubgenoot niet makkelijk door de eerste set na een aanvankelijke achter stand toch met 13-15 te winnen. In de volgende sets bleek het derde echter sterker (15-10, 15-8 en 15-9). Voor Te voko 5 heeft er in deze wedstrijd beslist een beter resultaat in gezeten. Het team laat iets te vlug de moed zakken en laat daardoor duidelijk punten liggen. Ge zien de aanvalsmogelijkheden moet er beslist een beter resultaat te behalen zijn. Tevoko 1 heren won naar verwach ting van het lager geklasseerde HCSC 1. Er was sprake van een enigszins wissel vallig wedstrijdverloop, waarbij HCSC liet zien niet voor spek en bonen naar Texel te zijn gekomen. Beide ploegen lieten in de eerste set aantrekkelijk aan vallend spel zien. Meer variatie in de Tevoko-aanval leidde naar een 15-11 setwinst. In de daaropvolgende set was HCSC enigszins de kluts kwijt. Men kwam door een slechte opbouw niet aan aanvallen toe en via 6-0 en 12-4 werd het 15-4 voor Tevoko. Deze gemakke lijke winst leidde er mede toe dat de Tevoko-heren in de derde set minder geconcentreerd leken. HCSC rook zijn kans en sloeg zich, goed gebruik ma kend van het Tevoko-blok, naar een 7-15 setwinst. Tevoko dat beslist geen wedstrijdpunten wilde verspelen in de ze wedstrijd stelde in de vierde set orde op zaken. Koelbloedig speelde het team naar een 13-7 voorsprong, gaf toen HCSC onnodig de kans om tot 13-11 te rug te komen, maar maakte gedecideerd de set met 15-11 uit zodat de 3-1 winst zeker was. Het meisjesbasketballteam „De Ma reis" heeft de laatste wedstrijd van het seizoen een 6-22 nederlaag geleden. De ze ontmoeting met het Hoornse „Hop pers" kenmerkte zich vooral door de sportieve sfeer waarin gespeeld werd. Het werd vrijdag in de sporthal wel dra duidelijk dat de Texelse meisjes weinig in te brengen hadden. Voordat Marjo van Staveren in de veertiende minuut de eerste twee punten voor de Mareis kon laten aantekenen stonden de Hoppers al op acht. Dit zou een ver schil blijven dat de gehele wedstrijd gehandhaafd werd. De rust kwam met een 2-12 stand nadat Joke Zijm het Ma reis-team met een gescheurde enkel band had moeten verlaten. Na de pauze deed zich een identieke situatie voor als die met Marjo van Sta veren in de eerste speelperiode. Een van de Hopper-meisjes maakte een per soonlijke fout waardoor nu Karin Zijm twee punten voor het Texelse team kon scoren. De uitslag werd hiermee 4-16 voor de Hoppers die nog uitliepen naar 6-22 eindstand. De laatste Marelspun- ten kwam opnieuw op rekening van Marjo van Staveren. Petei Drijver heeft uitgehaald voor het beslissende doelpunt. Zowel doelman Jan Dekker als verdediger Willem Sangers hebben het nakij ken als de bal daarna in de richting van het Koger doel verdwijnt.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5