VADERS TWEEDE VROUW" Rabobank S Krediet op uw eigen huis. Wij helpen. ABN Bank Met een Planpoteek. Jjtotel „Be JDeltfcaatf FEUILLETON: de originele finse SAUNA de koog „King Kong" I I I I I I I I I I JJ Voor ai uw KANTOORMEUBELEN B.V. v/h Langeveld de Rooij De Commandant der Maritieme middelen te Den Helder is ons kantoor in DE KOOG op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Woningbouwvereniging Texel. Wij zijn gesloten vanaf 4 t'm 8 april 1977. „PEDRO'S WERELDREIS" Veer al uw KANTOORMEUBELEN v'h Langeveld de Rooij b.v. serveerster (ook studerenden) afwashulp, mm J. G. RAB in Brandstoffen en Bouwmaterialen B.V. Ons Bouwinformatiecentrum is geopend De overwaarde van uw huis (het verschil tussen de waarde van uw huis en uw eventuele hypotheek) stelt u als huizen bezitter in staat om doorlopend geld te lenen met het huis als onderpand. De ABN heeft daarvoor een ideale kredietvorm. De ABN Planpoteek. Het bedrag dat u daarmee kunt lenen ligt tussen de f 15.000,- en f 50.000,-. En het aantrekkelijke is, dat de rente laag is en dat u weer mag opnemen wat u hebt afgelost. Wilt u meer weten over de unieke eigenschappen van een ABN Planpoteek? Dan is hier de coupon. DOOR GERRIT FRANSSEN 20. Zenuwachtig vouwde ze de dikke krant open en zag haar foto. Ze wist, welke het was: drie jaar geleden ge maakt voor haar pas. Nadien was ze, voor zover ze zich kon herinneren, nooit meer gefotografeerd. Er stond bij, dat dit Elzelina Petronella van der Veer Balkman was, zes en twintig jaar oud, wonende te Capelle aan den IJssel. Op 17 april van dit jaar in overspannen toestand des morgens de woning verla ten hebbende, sindsdien spoorloos. Sig nalement: lang één meter zeventig, slank postuur, donkerblond haar, blau we ogen. Was gekleed in een lichtrose japon met v-hals, rood kort jasje, licht rode schoudertas en donkerblauwe open schoenen. Een ongeluk wordt gevreesd. Ieder, die inlichtingen kan geven wordt verzocht nummer dat en dat te bellen of de politie in zijn of haar woonplaats. Ze knikte enkele malen, nadat ze het gelezen had. En dat telefoonnummer is het onze, wist ze. Dus ze zijn thuis toch wel ongerust geworden. Enerzijds gaf haar dat enige voldoenmg. Dus ik beteken toch wel iets voor vader. De jongens zijn er natuur lijk ook achter gekomen, dat ik er al drie weken vandoor ben. En zullen on getwijfeld gevraagd hebben, wat de oor zaak kon zijn. Wetende dat Dien, de stiefmoeder, niet bepaald haar vriendin was. De jongens mochten haar immers evenmin? Ze hadden indertijd bezwaren gehad tegen dit tweede huwelijk van hun vader. Omdat Dieuwertje Zilver he lemaal niet zo edel was als haar ach ternaam zou doen vermoeden. In tegen deel. Haar herkomst was duister; vader had er geen opheldering over verstrekt en zelf achtte Dien zich niet geroepen hierover uitsluitsel te geven aan de drie kinderen van haar toekomstige echtge noot. Van haar beide stiefzonen zou ze gauw af zijn, want beiden hadden al ge ruime tijd verkering. Over het tweede huwelijk van hun vader demonstreer den Peter en Danny er hun misnoegen teken door twee dagen vóór dit huwelijk te eclipseren uit de ouderwoning. Waar na beiden vrij kort daarna met hun res pectievelijke geliefden in het huwelijk traden. Bovendien hadden ze er op dui delijke wijze op gezinspeeld, dat er voor mevrouw Zilver in hun beider wonin gen nooit of te nimmer plaats zou zijn Daarentegen was hun vader altijd wel kom; bij wijze van spreken op ieder uur van de dag. En dit betekende oorlog, want vader stond op zijn beurt achter zijn vrouw. Els had niet anders ver wacht, vader kennende. Misschien zou zij er vrede mee gehad hebben, als niet Het lawaai, dat Dirk maakte met het uitpakken van de in het dorp gekochte levensmiddelen en andere noodzakelijke artikelen, bracht haar weer terug tot de werkelijkheid. Nog eens bekeek ze de oproep en vouwde daarna de krant dicht. „Staat vandaag zeker in alle kranten?" vroeg ze, bij de tafel staande. „Weet ik niet, Els. Ik neus anders nooit in een krant, want ik heb er niet de minste behoefte aan geconfronteerd te worden met alle ellende, die er da gelijks in de wereld is. Daarom lees ik nooit meer kranten en luister evenmin naar het nieuws door de radio. Maar waarschijnlijk bladerde ik verstrooid in die krant er waren klanten voor me en moest nogal lang wachten en zag je foto. Om ook in andere kranten te kijken, is niet bij me opgekomen". „Het is zwaar overtrokken", zei ze, misschien meer tot zichzelf dan tot de man. „Ik was helemaal niet overspan nen. Ikwe hadden verschil van me ning, mijn stiefmoeder en ik. Zoals bijna elke dag. Ik werd het zat, maakte me kwaad en heb misschien dingen gezegd, die ik in normale omstandigheden niet in mijn mond zou nemen, omdat ik weet; ik kan ze niet verantwoorden, be grijp je?" „Ben je gauw driftig?" vroeg hij, be langstellend luisterend. „Soms. Hangt van de omstandigheden af. Doorgaans ben ik gelijkmatig gehu meurd. Zodra men evenwel me de voet dwars zet, gaan bij mij de stekels over eind staan, denk ik". „Mag ik wel voor je oppassen". Hij had zich nu een kop koffie ingeschon ken en kwam ermee naar de tafel, waar aan hij ging zitten. Haar pakje sigaret ten lag op de tafel. Hij nam er een uit, duwde die in de mond van de vrouw en gaf vuur. „Kom meer weer tot jezelf. Ik geloof je. Misschien is het verstandig om op een bepaalde wijze een teken van leven te geven", opperde hij. Ze was vrijwel meteen een furie. „Ik denk er niet aan! Vader heeft het toch zeker aan zichzelf te wijten, dat ik er tenslotte vandoor ging? Hij is voor de tweede keer getrouwd, met een veel jongere vrouw, met een duister verle den. We weten niets van haar. Ik ben nog thuis; we harmoniëren helemaal niet met elkaar. Als ze me het huis uit kon kijken, deed ze het". „Nou, daar is ze dan zo ongeveer in geslaagd. Na je het leven zuur gemaakt te hebben". „Precies. Dien is bovendien vreselijk egoïstisch en jaloers. Ze wil vader hele maal alleen hebben. Als ik eens een avond thuis was, had ze de piest in, maar ik hoef voor haar mijn plaats toch zeker niet in te ruimen?" „Je deed het uiteindelijk toch". Heftig aan haar sigaret trekkend, knikte ze. „Ik kon er niet meer tegen op, Dirk. Elke dag die herrie en peste rijtjes. Ze is vreselijk lui, ligt de hele dag op de bank van die twijfelachtige blaadjes te lezen, te snoepen en te ro ken. Het eten, dat ze kookt, is belabberd en is van mening, dat ik ook wel mee kan helpen met allerlei huishoudelijke karweitjes, zoals stofzuigen, stof afne men, afwassen, bedden opmaken en zo voort. Maar als ik vrij ben, doe ik waar ik zin in heb. Ze moest toch zo nodig met vader trouwen? Nou, dan moet ze er ook de konsekwenties van aanvaar den". De man had zijn pijp gestopt en rook te, nadenkend voor zich uit kijkend. „En die maandag liep de emmer ineens over". Ze knikte. „Vader was al vroeg weg gereden. We wonen in Capelle; vader werkt in Rotterdam. Hij is adjunct-di recteur bij een Cargadoorsfirma. Ik heb in ochtendjas samen met hem ontbeten, want Dien staat natuurlijk nooit zo vroeg op. Daarna heb ik me gewassen en aangekleed. Ik ging in de salon zitten om het ochtendblad te lezen. Doorgaans ruim ik de ontblijtboel op, als ik des morgens thuis ben, maar ik had er dit maal geen zin in. Het is tenslotte ook niet mijn taak, maar de hare. Goed, ik zat de krant te lezen, toen ze beneden kwam. In néglicé natuurlijk, want voor twaalven knapt ze zich nooit op. Ik zag al aan haar gezicht, dat ze de pest in had, omdat ik de ontbijtboel had laten staan. Ze maakte er aanmerking op. Ik zei, dat ik dacht, dat ze nog zou willen ontbijten. Dat was een leugen, want ze ontbijt 's morgens nooit. Pas bij de kof fie neemt ze wat: koek of gebak of wat er anders in huis is. Ze antwoordde niet, maar kwam in de salon zitten en stak een sigaret op. Toen wilde ze de krant. Ze zei: als jij nu koffie zet, kan ik de krant lezen. Ik antwoordde, dat ik er geen zin in had. Ze probeerde me de krant uit handen te trekken. Ik werd nijdig, want die scheurde. We kregen woorden. Hoe het verder is gegaan, weet ik nauwelijks. Ik meen, dat ik haar een haal over de wang heb gegeven. Ten slotte liep ik naar buiten en stapte op de bus. In Rotterdam nam ik de trein. Ik weet nog, dat ik in de trein zat, maar waarheen ik gereisd benik kan me er niets meer van herinneren". „Je had het over: als ik 's morgens thuis ben.Wat deed je voor werk?" „Eerste verkoopster in een damescon fectiezaak. Dat komt overeen met chef fin. In Rotterdam. Maandagsmorgens zijn de winkels immers dicht? Dan ben ik vrij". „Dus daar ben je ook zo maar wegge bleven". (wordt vervolgd) Origineel afkoelbassin Fijne gezellige relax-ruimte Solarium Zonneterras Barbecue in de tuin Parnasslastraat 8, De Koog, <2* (02228) 272. vestigt er de aandacht op dat dagelijks (op werk dagen) schietoefeningen worden gehouden vanaf fort „Erfprins", Ligging batterij op het fort „Erfprins" 52°57',8 N - 4°44',3 E. Van bovengenoemde batterij zullen deze oefenin gen van 08.00 -12.00 en van 14.00 - 17.00 uur met luchtdoelartillerie, zeedoelartillerie en mitrailleurs worden gehouden. De onveilige sectoren liggen a. tussen de richting 260° en 337° (gerekend uit de batterij) met een straal van 10 zeemijlen; de on- j veilige hoogte voor vliegtuigen is 10.000 m; b. tussen de richtingen 260° en 010° met een straal van 1,6 zeemijl. Het houden der oefeningen wordt aangegeven door een rode vlag, welke wordt gehesen aan de radar- seinmast op het fort „Erfprins". Na afloop der oefeningen wordt deze vlag neerge haald. Visserij en scheepvaart wordt dringend verzocht slechts zo kort mogelijk in de onveilige sector te verblijven wanneer de rode vlag gehesen is. Voor het verkeer te land op de wegen aan de land- en zeezijde langs fort „Erfprins" wordt tel kenmale de belemmering duidelijk aangegeven. j Den Helder, 1 april 1977. De commandant der maritieme middelen voornoemd, N. Delfos kapitein ter zee. In de periode van 4 t/m 15 april a.s. Boogerd 34, Den Burg Voor storing aan c.v. tel. 3703 Voor glasbreuk verenigde schilders tel. 2138. Voor elektra-storing: V.E.M. tel. 3458 Alleen voor spoedgevallen tussen 9 en 10 uur: tel. 3788. Wij wensen u prettige paasdagen. Het Bestuur. Rin^nnnp Ci*/ teietoon DONDERDAG T/M MAANDAG 20.00 UUR (verzoeke tijdig aanw. te zijn i.v.m. lengte horofdfilm). Slechts vijf voorstellingen: Prolongatie is niet mogelijk. De meest opwindende filmervaring aller tijden Dino de Laurentiis' met Jessica Lange, Jeff Bridges e.v.a. Regie: John Guillermin. Muziek John Barry. Breedbeeld en kleuren. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur. Alle leeftijden. Een kleurige tekenfilm vol spanning Met een kat, een nijlpaard, muizen, een wolf en nog veel meer dieren. De Koog - Texel, (02228) 202, vraagt voor a.s. seizoen (juli-augustus) voor de avonduren. Den Burg,Parkstraat 18, telefoon (02220) 3641 Maandag t/m vrijdag van 8.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 17.00 uur Zaterdag van 9.00 - 12.00 uur DONDERDAG KIJKAVOND van 19.00 - 21.00 uur U kunt mij helpen door mij uw brochure over de ABN Planpoteek te sturen. Dhr./Mevr./Mej:_ Straat: Plaats: Ik heb wel/geen rekening bij de ABN te: Deze bon in ongefrankeerde envelop verrenden aan Algemene Bank Nederland, Afd. O.D. 50, Antwoordnr. 1555, Amsterdam, of inleveren bij uw ABN-kantoor.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 11