Bruinvis terug in open water „Bill" Visser droeg Witte Huis feestelijk over Jazzmeisjes showden kleding Aanvraag Keesomstiidiefonds niet van invloed op rijksstudietoelage VERVOLG VAN PAG. 1 Afscheid Meester Laan Gunstiger lening Sporthal VERVOLG VAN PAG. 1 Hek geramd Zaalvoetbal „Po Sian" Filmganger ziet terug op geslaagd seizoen Schietoefeningen Bar „De Loods" grondig vernieuwd mi Zaalvoetbalprogramma Tevoko 2 won van Schagen Aan dood ontsnapt familie- en handelsdrukwerk Hotel-café-resaturant Het Witte Huis is eigendom geworden van Henk en Hanneke Schurink uit Meedhuizen bij Delfzyl. De overdracht kreeg een fees telijk accent door de vrijdagmiddag ge houden receptie, die door vele vrienden en belangstellenden werd bezocht. De heer W. A .(„Bill") Visser en zijn vrouw Joke Visser-van den Houdt heb ben Het Witte Huis sinds 1948 gerund. Van zeer nabij hebben ze dus de toeris tische ontwikkeling van De Koog mee gemaakt. Mede door zijn functie als WV-bestuurder haalden de meningen die Bill Visser over de toeristische peri kelen verkondigde menigmaal de plaatselijke en landelijke pers. Over het lot van De Koog als fatsoenlijke bad plaats heeft hij zich veelal zeer bezorgd uitgelaten. Nu achteraf lijkt hij er wat minder somber tegen aan te kijken en wil slechts constateren dat de spectacu laire groei van het toerisme buitenge woon gunstig is geweest voor het plaat selijke bedrijfsleven. „Vroeger waren veel Texelaars niet in staat zonder fi nanciële problemen de winter door te komen. Tegenwoordig is er een behoor lijke basis en daardoor een gezonde middenstand". Keukengeheimen Visser en zijn vrouw blijven nog een tijdje actief in Het Witte Huis, vooral om de nieuwe eigenaars in de geheimen van de keuken in te wijden. Het Witte Huis had een goed deel van zijn reputatie te danken aan de kookkunde van Visser, die dan ook voor zijn plezier in de keuken stond. „De keuken was mijn hobby, het fijnste van het hele bedrijf". Henk Schurink (43) heeft dus een goede leermeester. Die heeft hij nodig R.K. KERKDIENSTEN OP WITTE DONDERDAG Den Burg 11.30 uur (kinderen Sint Jozefschool) 14.45 uur (kinderen Sint Jozefschool) 20.00 uur De Koog: 20.30 uur Oudeschild: 20.00 uur Den Hoorn: 19.00 uur. ook, want zijn ervaring (HTS-oplei- ding en daarna werkzaam geweest op commercieel-technisch gebied) is vooral technisch. Hij twijfelt er echter niet aan dat het wel zal lukken. Aan enthou siasme voor Texel mankeert het zeker niet, want hij komt er al tien jaar als trouw vakantieganger en koesterde al lang het plan om op het eiland eens een zaak te beginnen. Schilderijen De verkoop van Het Witte Huis is met gepaard gegaan met belangrijke veranderingen van het interieur. Wat wel opvalt zijn de knappe schilderijen, die het interieur verfraaien gemaakt door Hanneke Schurink. Zij geeft blijk van veel fantasie en artistieke begaafd heid en dat kan in het harde commer ciële kilmaat van De Koog zeker geen kwaad. In deze krant heeft zoals jaarlijks ge bruikelijk een advertentie gestaan waar in werd gewezen op de mogelijkheid om een toelage te vragen uit het Kees- om studiefonds Er wordt op gewezen dat het aanvragen en verkrijgen van een dergelijke toelage geen invloed heeft op de eventuele studiebeurs die van rijkswege wordt verstrekt. DINSDAG 5 APRIL In de Hervormde kerk van De Cocks- dorp vertoont de heer E. Loerakker zijn dia-serie Mooi Texel; 20 00 uur. De Doopsgezinde zusterkring heeft aan vang 19.00 uur de paasmaaltijd in de Doopsgezinde kerk. WOENSDAG 6 APRIL In „De Twaalf Balcken" wordt aanvang 20.00 uur een open klaverjasdrive ge houden. Van 14.00 - 16.00 uur bestaat gelegen heid om de N.H. kerk van Den Hoorn te bezichtigen; tevens mogelijkheid om de toren te beklimmen. De Schuilhutcommissie geeft een dia avond in de Schuilhut te De Koog. Mevrouw A. Tiessen-Spaans zal dia's over Texel vertonen. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 7 APRIL De Watersportvereniging houdt op het clubschip in de haven de voorjaars vergadering. Na afloop van het huis houdelijke gedeelte spreekt meteoro loog J. F. den Tonkelaar; 20.00 uur. VASTE DATA Tot en met 15 april is in het raadhuis een expositie van oude prenten en kaarten (Texel en de kop van Noord holland) van antiquer Hans van der Klift Open op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en van 14 00 - 17.00 uur. Kenmerken. Voordat een drietal collega's van de heer Laan op muzikale wijze enkele van zijn bijzondere kenmerken de revue lie ten passeren (b.v., het gebruik van de zinsneden: „Zo moet je dat zien", „Begrijpt u wel" en „Akkoord van Putten") voerde LTS-directeur E. G. Bouwman het woord. „Vooral na de fu sie tussen Landbouwschool en LTS in aug. 1972 heb ik u goed leren kennen en daarbij bijzonder leren waarderen", aldus de heer Bouwman. „De samen werking verliep altijd op prettige wijze en de meestal te verwachten strubbe lingen wanneer er twee kapiteins op een schip aanwezig zijn, bleven in dit geval uit". Namens de collega's overhandigde de heer J. de Boer een microscoop aan de heer Laan en liet ook mevr. Laan in de hulde delen door de overhandiging van een bloemstuk. Na een koffiepauze volgden tot slot nog toespraken door vertegenwoordi gers van de Hollandse Maatschappij van Landbouw en de Vereniging van oudleerlingen (C. Zoetelief). Met toespraken van P. Hin (bedrijfsvoor lichter), J. Beumkes (oud-voorzitter Landbouwschool) en H. de Lugt werd de afscheidsreceptie van de heer C. P. Laan besloten. Teneinde de financiële situatie rond de sporthal enigszins te verbeteren heeft het bestuur van de Stichting Cul tureel Werk Texel er haar goedkeuring aan gehecht een nu lopende geldlening met de gemeente versterkt af te lossen en tegelijkertijd een nieuwe lening over een bedrag dat ƒ20.000,lager is tegen een gunstigere rente aan te gaan. Volgens de administrateur van Cultu reel Werk Texel G. Oskam was de oude situatie waarbij een ll°/o lening over de grond van ƒ200.200,van toepassing was te onaantrekkelijk. Per 1 mei zal deze lening nu afgelost worden en wordt een nieuwe lening afgesloten die ƒ180.000,gaat belopen. De rente hier van bedraagt 83Ai0/o met een looptijd van 48 jaar. De Rijksgebouwendienst heeft de ge- bruiksvergoeding voor de sporthal we gens gebruik door de Rijksscholenge meenschap over 1976 ƒ24.000,lager vastgesteld dan was verwacht. Tegen deze vaststelling is door Cultureel Werk beroep aangetekend. Op de vergadering die het centraal bestuur dinsdagavond hield werd daar naast bekend dat het tekort over 1975 inzake de sporthal ƒ5.192,02 lager ligt dan bij de voorlopige vaststelling van de jaarrekening was aangenomen. M gev P. J. J. H. uit De Waal reed in de nacht van zaterdag op zondag tegen het hekwerk rond het bouwterreih van de Rabobank aan de Groeneplaats. Ook de daar staande bouwkeet van Drijver werd geraakt. De schade beloopt onge veer ƒ1000,De dader reed door. De politie kon hem achterhalen aan de hand van onderdelen van zijn auto, die ter plaatse werden gevonden. Ook de beschadigde auto werd op een gegeven moment gesignaleerd. Uitslagen junioren: RSG Fiat-Vitaminebron 1- 't S. Schaep-JKM De Koogel 5- In een spannende wedstrijd wist Swarte Schaep, na drie verloren we< strijden tegen JKM junioren, een ovt winning op laatstgenoemde te behale JKM werkte ditmaal een achtersten weg, maar moest de overwinning toe l ondernemers-aktiviteiten] Met een gemiddeld aantal bezoekers van 165 per voorstelling, kan het derde seizoen van „filmganger" opnieuw een succes genoemd worden. Vooral van de kant van het jongere publiek is de be langstelling groot en neemt nog toe. Een gunstige bijkomstigheid is het effect dat een groep van ruim 200 leden ook op het gewone bioscoopprogramma kan heb ben. Na de „ontdekking" bij Filmganger kunnen er zonder al te grote risico's ge lijksoortige films in het normale pro gramma verschijnen. „The Marx Brot hers" is daar een voorbeeld van. Al met al blijkt dat er op Texel een paar honderd mensen zijn die wel eens wat anders willen dan het geijkte program ma zoals dat in de regel in vergelijkba re plaatsen wordt gebracht. Bunuel Onder die categorie „andere films" valt zeker ook de jaarlijkse gratis voor stelling voor de leden, die aanstaande donderdag (20.00 uur) weer zal worden gehouden. Het is „Le charme discret de la bourgeoisie" (De verholen charme van de kleinburgerlijkheid) van de befaamde regisseur Louis Bunuel. Zoals in veel van zijn eerdere films (waarvan wij noe men „Un chien Andalou" 1929, „Naza- rin" 1958, „Viridiana" 1961, „Belle de jour" 1966 en „Tristana" 1970) toont Bu nuel ook in deze perfecte film de voor heid van vele zogenaamde waarden aan. Het knappe is dat hij daarbij nimmer vervalt in doordrammerdgheid, maar er een onderhoudende uiterst komische film van maakt. Een onverstoorbare bo venlaag van „nette" dames en heren probeert temidden van een krankzinni ge wereld vol geweld de goede manie ren, maaltijden en conversatie op be schaafde wijze voort te zetten. Let op: dit is een besloten voorstelling en dus alleen toegankelijk voor de hou ders van de (blauwe) lidmaatschaps kaart. Op 6 en 7 april as. van 8.30 tot 16.00 uur gaat H M. De Ruyter schieten in sector 045 - 075 graden rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het ho ge geleidelicht Nieuwe Haven. Veilig heidsschip aanwezig. handgrepen is het mogelijk een tussen- schot te verwijderen waardoor dit in de winterperiode als een redelijk geschikt toneel kan worden gebruikt. Het is de bedoeling de zaal dan ook voor deze en andere verenigingsevenementen be schikbaar te stellen. Als Po Sian Chang zakelijk slaagt kan worden gesproken van de best denkbare oplossing van het De Oranjeboom-probleem. Geruime tijd heeft het er naar uitgezien dat het be drijf als horecabedrijf onverkoopbaar was Plannen van de Rabo-bank om „De Oranjeboom" te gebruiken voor uitbrei ding van het aangrenzende bankgebouw, stuitten af op gemeentelijke tegenwer king. Men was niet bereid de horecabe- stemming van het pand te wijzigen, een stellingname, waar men ook achteraf geen spijt van heeft. Bijzonder voldaan waren de eveneens uitgenodigde dames Pen die met verdriet hadden gezien dat ,De Oranjeboom" met de door hun vader in de jaren dertig gestichte toneel-bios coopzaal in ernstig verval raakte. De verbouw, naar een ontwerp van architectenbureau Alkema, werd uitge voerd daar de firma C. H. F. Duin. Ver der werd meegewerkt door Electrohuis Bakker, de Verenigde Schilders, loodgie- tersbedrijf Veltkamp, interieurverzorger Moerbeeek en last but not least het schoonmaakbedrijf Vinke. DEN HOORN Met de officieuze opening van bar „De Loods" aan de Witteweg tussen de camping Loods mansduin en het terrein van voetbal vereniging ZDH op 1 april (de officiële opening is op 14 mei) is Den Hoorn een bijzonder goed geoutilleerd etablisse ment rijker geworden. Van een onaan zienlijke kantine bij een mini-golfbaan maakte Henk Bruin in een- tijdsbestek van ongeveer vier maanden een riant gelegen ontmoetingsplaats met tal van attracties. In de inventaris van de nieuwe bar is veel donker geschilderd hout verwerkt. Er is een open haard en er is plaats voor een veertigtal personen. De verbouw en tevens uitbouw van het oorspronkelijk minuscule gebouw tje tussen de bomen werd mogelijk doordat eigenaar/exploitant Henk Bruin een naburig stuk grond kon aankopen nadat hij eind vorig jaar het golfbaan complex overnam van F. van Hintum uit De Koog. Daarvoor was Henk Bruin gedurende twee jaar huurder van kan tine en bijbehorende golfbaan. Hij is van plan na de volledige vol tooiing van het nieuwe „De Loods" te vens een aantal kinderattracties bij hét geheel te voegen, zoals speelrekken, klimtoestanden en dieren. Vergeleken met de vroegere situatie is de overdekte oppervlakte ongeveer viermaal zo groot. Als enige gelegen heid in Den Hoorn zal „De Loods" (aan de achterzijde) worden uitgerust met een automatenhalletje, waar tevens ver koop van patat frites en ijs kan plaats vinden. De verbouwing werd voor het over grote deel in eigen beheer uitgevoerd. Daarnaast zorgde fa. J. Geus voor het loodgieterswerk en Electrohuis Bakker voor de elektrische installatie. Al ar A laten liggen. Het team van JKM speelAolc misschien wat minder attent omdat h Tex reeds kampioen was. Voor 't Swar Schaep was deze overwinning een moojirjs competitieafsluiting. Na de wedstrij en waren de bloemen voor JKM De Koof dat in deze competitie slechts een we strijd verloren zag gaan. Met deze we strijd kwam een eind aan deze juniorei competitie. Er rest op 14 april nog \yedstrijd tussen de kampioenen van 2 groepen. Deze juniorencompetitie o: der leiding van Bertus Heerschap m; zeer geslaagd worden genoemd. Het toonde enthousiasme door de juniorA0i; verdient volgend jaar weer een vervo! te krijgen. Nieuwe teams kunnen zie voor de competitie van het volgend zoen reeds opgeven bij Bertus Heet schap, Witte Kruislaan 33, Den Burg, fe lefoon (02220) 3173 de ,oz (Tex Eindstand groep B junioren: pe 'ijc 7 16-Aid 6 19-fc Hel JKM De Koogel 16 15 0 1 30 62-1 't Swarte Schaep 16 13 0 3 26 81-2 Vitaminebron 16 5 1 10 11 21-5 Bureau Eelman 16 3 1 12 RSG Fiat 16 2 2 12 Uitslagen senioren: le klasse: Dubbeldik-'t Galjoen Oosterend 1-Reizenboetiek JKM-Casino 2e klasse: FC Knudde-Nioz Texelse Boys 1-Badhotel I Rab-Topido Jelleboog-ZDH 1 3e klasse: Brandweer-FC Vergiet Oosterend 2-ZDH 2 Commissiedienst: C. Bonne. 2- nel R02 [02: T 5— }eh 1- 0- Deze week zullen in het zaalvoetbal rayon Texel de eerste beslissingen val len. Voor woensdag staat de bekerfinali op het programma. Het team van O Dubbeldik ontmoet (gehandicapt doo: VI vakantie van Klaas Dirk Koom) d roe tweede klasser Jelleboog dat zich vü eer winst achtereenvolgens op FC Vergi? Texel, Texelse Boys 1 en Casino voor d Bu finale wist te plaatsen. De beste kanse: zijn natuurlijk voor het team van Con Let Dubbeldik maar een goed oplettend Jel |)0l leboog behoeft zich niet zonder meer ui 02 IE Te: erl I les gel Jv fin Hoe het verenigingsleven het bedrijfs leven van dienst kan zijn tot wederzijds genoegen, bleek bij de donderdagavond door Boetiek 22 gegeven voorjaars modeshow. De meer dan zeventig stuks mode werden getoond door 11 meisjes van de afdeling jazzgym van de Gym nastiekvereniging Texel, aangevuld met „dressboy" Martin Kooi. Dat gebeurde dansend op muziek wat een bijzonder aardig effekt opleverde. Verschillende meisjes lieten zien over een uitgesproken aanleg voor dergelijk showwerk te beschikken. Een herhaling volgend jaar is daarom haast onver mijdelijk. De show, gehouden in De Lindeboom- Texel, trok veel belangstelling De ge toonde kollektie was afgestemd op het Texelse publiek dat weinig belangstel ling heeft voor extravagante mode en vooral is geïnteresseerd in iets dat kan worden aangetrokken zonder belache lijk te zijn. Er was veel vrijetijdskleding, vooral van het merk Lievertje, waarvan Boe tiek 22 de alleenverkoop op Texel heeft. Daarnaast ook de „nettere" damesmode en uiteraard ook badkleding. De bad- mode blijft nogal bloot. Mensen, die er Tevoko 2 (dames) heeft donderdag in Schagen de voor handhaving in de re gioklasse belangrijke wedstrijd tegen Polisport 3 met 3-0 gewonnen. Beide teams staan nu met eenzelfde aantal punten op een gedeelde voorlaatste plaats. vroeger niet over peinsden, wagen zich nu ook aan de bikini, waarvan het zg. tanga-model wel ongeveer de laatste stap naar helemaal naakt moet zijn. Geboeid was het publiek ook door de uit Israël afkomstige Rikma-kollektie (speciaal geweven, kleurig en zeer uni verseel) die met Israëlische muziek werd geshowd. de wedstrijd laten spelen. In de 3e klasse kan FC Vergiet winst op ZDH 2 en door verlies va: Brandweer en Amro kampioen wordet Anders zal de beslissing volgende weel in de wedstrijd Amro-FC Vergiet vallen Woensdag 6 april: 18.30 u.: SV Amro-Oosterend 2 3e en 4e plaats bekerronde: 19.15 u.: JKM-Casino Bekerfinale: 20.00 u.: Jelleboog-Cors Dubbeldik 20.45 u.: Nioz-Topido 21.30 u.: Rab-Badhotel Tijdwaarneming: Brandweer. Donderdag 7 april: 18.30 u.: FC Knudde-ZDH 1 19.15 u.: Jelleboog-Texelse Boys 1 20.00 u.: FC Vergiet-ZDH 2 20.45 u.: Brandweer-Texel 21.30 u.: De Zwaan-? Tijdwaarneming: Oosterend 2. Commissiedienst: H. L. Ploeger. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4% BTW. Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel (02223) 202 Te huur opslagruimte. M. J. Bakker, „Irene", tel. 2561 De service van de RABOBANK gaat héél ver Nobel" aard- Mini-Moulinette 49,- Wasautomaten 25% Electrohuis Te koop gaskachel ƒ150,en Kreidler met veel onder delen 75,—. Tel. (02220) 2982 Voor iedereen. Weikoop Te koop aardgaskache „Benraad" 150,aard- gasgeyser 25,Brinl 14, tel. (02228) 210 Zondagmorgen vond vogelvvachter Gerrit Boot op het wad een levende bruinvis, die daar bij vallend tijd was achtergebleven. Boot signaleerde het dier toen hy om ongeveer half tien zijn dagelijkse ronde maakte langs de Schorren. Gerrit Boot, die buiten enkele Duitse toeristen de enige is geweest, die de één meter lang bruinvis gezien heeft, haalde na zijn ontdekking een kano. Hij dreef daarmee het dier naar open water, zo dat het opnieuw „het ruime sop" heeft kunnen kiezen. Bruinvissen zijn in de Waddenzee zeer zeldzaam geworden. Een dergelijk dier werd ongeveer twintig jaar geleden voor het laatst bij het sluisje van polder 't Noorden gezien. Vooral na de afslui ting van de Zuiderzee is hun aantal be denkelijk verminderd, zodat het eigen lijk tragisch is dat het vinden van een bruinvis tegenwoordig de krant haalt. Dat de vondst van een bruinvis van een meter de fantasie prikkelt, blijkt wel uit het gerucht dat er „een grote walvis op het strand bij de Slufter lag te spuiten!" Oud-Texelaar Siem de Waal uit Zuid- Afrika is aan de dood ontsnapt. Op vakantie in Thailand werd de bus waar in hij zat door opstandelingen onder vuur genomen. De kogels sloegen door de voorruit en misten rakelings. De chauffeur van de bus, kennelijk voorbe reid op dergelijke gebeurtenissen, schoot terug en joeg de schutters op de vlucht. „Verder alles best en genie tend", aldus besloot De Waal het an sichtkaartje dat hij naar zijn broer op Texel stuurde. Allerlaatste kans voor bezwaarden tegen Be stemmingsplan Buitenge bied Texel. Dien onmid dellijk uw bezwaren in bij G.S. in Haarlem en verstuur ze nu (evt. per expres) voor 7 april. J Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08,00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12 00 uur Bezwaarden tegen het bestemmingsplan. Dit is uw laatste kans om in vloed uit te oefenen op voor U ingrijpende be- slissingen over Texel Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Bezwaren tegen be stemmingsplan buitenge bied. Beter laat dan nooit H H Ploi I vla 4— 5— lar 182 tel. Dankbaar voor haar leven vol toewijding en zorgen, getroost door het geloof, waarin zij leefde, delen wij U in droefheid mede, dat, na gesterkt te zijn door het H. Sacrament der Zieken, is overleden onze geliefde zuster en tante Emma Cornelia Bakker, weduwe van Frederik Dijksen, in de leeftijd van bijna 77 jaar. Namens de familie J. D. Bakker Den Burg - Texel, 4 april 1977, Huize „St. Jan". De H. Eucharistieviering zal plaats hebben donderdag 7 april 's morgens om 10 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna ze zal worden begraven op het R.K. kerkhof te De Cocksdorp. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond 6 april van 7 tot 8 uur in Huize „St. Jan". Correspondentieadres: J. D. Bakker, Heems- kerekstraat 2, Oudeschild. 1" Voor at uw bv/vh langsveld en do Rooy parkstrui 10 den Burj'Toxat postbus 11 tel. 02220-2741 We Ba Pe 6

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2