Pittige partij bracht Texel 3-1 zege Teakwon-Do demonstratie in Oudeschild Verdiend gelijk spel bij Oosterend - Knollendam W&ÊÊmËÊÊÈÊÈÊÈ Texelse Boys simpel langs Oudesluis Tex. Boys 2-W.Waard 3 t—2 Tex. Boys 4-W.Waard 4 5-2 ZDH speelde doelpuntloos gelijk St. George-SVC 1—0 Texel 2-Succes 2 1—0 StMjtfi yV** t$p«aU! Guus Zegel omzeilt Bergen-doelman i In een wedstrijd waarin vooral voor de pauze de weersomstandigheden verre I van ideaal waren heeft Texel 1 zondag middag op eigen terrein Bergen met 31 geklopt. Doelpunten werden voor Texel gescoord door Gert Pansier en Louis Uriot (voor de rust) terwijl Guus Zegel in de 65ste minuut nummer drie voor zijn rekening nam. Het Bergen- doelpunt was het resultaat van een straf schop die door Ed Duin feilloos langs keeper Aad Vaars werd gejaagd. Het werd (bij een tegenvallende pu blieke belangstelling) al met al een zeer I verdiende Texel overwinning. De eilan ders speelden met aanmerkelijk meer inzet en lieten zien dat het team beslist in de hoofdklasse thuishoort. Inmiddels is duidelijk geworden dat promotie er definitief niet meer inzit omdat de si tuatie in de vierde klesse KNVB zich volledig heeft gewijzigd. Penalty Vooral gedurende de eerste helft was het weer dusdanig dat het voor het pu bhek geen pretje was langs de zijlijn te staan. Er stond een straffe westelijke wind die toen duidelijk in het voordeel van Texel 1 werkte. Qua aanvalstech- niek stak men Bergen voorlopig de loef af. Toen de bezoekers een uitval plaat sten raakte de Texelse achterhoede (ver schrikt) in paniek en was het wel Ber gen dat een voorsprong kon nemen. Bij een aanval over links werd de bal door oud-professional en aanvoerder Frits de I Graan voorgetrokken. Louis Uriot tracht te daarop voor Texel te redden wat er In de wedstrijd die Texelse Boys zon dag tegen het reeds gedegradeerde Ou desluis speelde hebben de eilanders wei nig moeite gehad deze ploeg aan de ze gekar te binden. De strijd eindigde met een 13 zege voor de Texelaars waar mee de Noordhollanders beslist niet on tevreden mochten zijn. De Boys kwamen na een kwartiertje spelen al op 01 toen laatste man Pie- ter Duin goed opkwam en na een combi natie met Rob van der Stap scoorde. Hierna ontstonden voor de Boys nog en kele riante scoringskansen, maar de vaak snel opgezette aanvallen werden door slecht schieten niet benut. Oude sluis liet het er echter voorlopig niet I bijzitten, en kon, doordat de Boys-ver- j dediging nogal eens een steekje liet val len, steeds dreigender voor het Boys doel opduiken zonder echt gevaarlijk te worden. Een afstandschot op de lat was het beste resultaat. Daartegen over stond echter een kopbal van Gerard Legierse die op de paal belandde. Na de rust was een aanvallend Oude sluis te zien dat de Boys de gelegenheid bood op de counter te spelen. Uit zo'n counter scoorde Rob van der Stap na een goede aktie van de sterk spelende Jan Pool. Het doelpunt werd echter we gens buitenspel afgekeurd. Enkele mi nuten later was het Frits Schrama die er 20 van maakte. Kort daarop werd het 3—0 toen Gerard Legierse een vrije trap door een Oudesluis muurtje in het net kogelde. Hiermede was de wedstrijd beslist en Oudesluis bood hierna geen echte tegenstand meer. Vlak voor tijd (nadat Frits Schrama nog een keer de paal had geraakt) redde Oudesluis de eer door een strafschop te verzilveren. De eindstand werd daarmee 13 waarmee Texelse Boys de thuisreis kon aanvaar den. te redden viel. Hij ving de bal op borst en arm op maar riskeerde daarmee een strafschop welke prompt door scheids rechter Bakker aan Bergen toegekend werd. Voor rechtsbuiten Ed Duin was het daarna een kleine moeite Aad Vaars te passeren. Deze frustrerende achterstand zou slechts een minuut op het scorebord blij ven prijken. Een overtreding van Ber gen rechtshalf H. Duin vormde de aan leiding. Klaas Dirk Koorn schoot de vrije trap over een drietal tegenstan ders die gelijktijdig door de toestormen de Gert Pansier gepasseerd werden. Pansier pikte de bal razendsnel op en schoot met de linkervoet hard langs de kansloze Gert Jansen in het Bergen doel. Het zelfvertrouwen van Texel was hiermee terug en de Noordhollanders werden geheel in de verdediging ge drukt. Het tweede doelpunt zou echter nog een half uur op zich laten wach ten. In die periode bleek vooral oud professional Fred Jaski (Excelsior) erg gevaarlijk. Hij werd daarbij geducht op de huid gezeten door Henk Jan Klok die er redelijk in slaagde veel gevaar van deze kant te elimineren. Na de rust kreeg Jan van Bennekom van coach Wim Koorn de schaduwtaak toegewezen toen Klok uitviel. Ook Van Bennekom kweet zich uitstekend van zijn taak en de gevaarlijke oud-professional had niet veel in te brengen. Doelpunt nummer twee van de Texel voorhoede kwam via een doorbraak van Louis Uriot tot stand. Het gebeurde toen de Bergen achterspelers J. van Exter en P. Bleeker elkaar voor de voeten liepen. Uriot liet zich deze kans niet ontgaan, ging alleen op doelman Jansen af en schoot keihard raak. Op Bergense helft Het vermoeden dat Texel het na de pauze tegen de nog steeds aanhoudende wind in extra moeilijk zou gaan krijgen bleek ongegrond. Bergen maakte er een loom partijtje van en kon in deze fase slechts twee maal echt gevaarlijk wor den. Evenzovele keren redde doelman Aad Vaars op een schitterende manier. Langzamerhand begon het spel zich vol ledig naar de Bergense helft te verplaat sen en zorgden beurtelings Henk Groen, Jan van Bennekom en Guus Zegel voor gevaarlijke akties. Vooral Peter Kikkert timmerde hierbij goed aan de weg. Doelpunt nummer drie van Texel was het resultaat van een goede aanval die door Guus Zegel werd gelanceerd. Hij ontving op links de bal uit een diepte pass, omzeilde de Bergen doelman met een fraaie schijnbeweging en bracht zijn ploeg op 31. Invaller Peter Kikkert zorgde in de slotfase nog voor een paar mooie akties. Vooral een van zijn voet afkomstige trekbal op Louis Uriot werd erg ge vaarlijk maar de hard lopende Uriot schoot rakelings naast het Bergen doel. Een schot van Peter Kikkert zelf kon door Jan van Exter nog juist van de doellijn worden getrapt. Deze fraaie 31 overwinning op het ook in de hogere regionen van de hoofd klasse spelende Bergen betekent een mooie afsluiting van het seizoen die nog meer glans kan krijgen als de wedstrijd volgende week (uit tegen Bergen) ook winst op zou leveren. Oosterend heeft tegen het als tweede op de ranglijst staande Knollendam een verdiend gelijk spel uit het vuur ge sleept. Voor de rust waren de beste kan sen voor Oosterend maar verder dan 10 kwam de thuisclub niet. Na de rust moest Oosterend duidelijk terug en Knollendam werd zeer gevaarlijk. Toch hadden de bezoekers een omstreden penalty nodig om de gelijkmaker te deze omstreden goal kreeg de thuisclub iets meer vat op het spel. Hans Sytsma en Anton van Nul and kwamen beiden alleen voor de Knollendam-keeper maar scoorden niet. Ook Knollendam kreeg nog diverse kansen maar miste nauw keurigheid in de afwerking. De eerste helft was zichtbaar in het voordeel van de goedspelende Ooster end-ploeg die echter voorlopig geen punten maakte. Vooral door een grote inzet werden de meeste persoonlijke duels gewonnen en er ontstonden ge vaarlijke situaties voor het doel van Knollendam. Vooral Anton van Nuland verrichtte in de SVO-voorhoede aanval lend veel goed werk. Het strandde ech ter allemaal te vaak wanneer de afwer king aan de orde kwam. Halverwege de tweede helft zette Van Nuland na een knappe aktie de bal voor en Wim van Heringen scoorde met een hard schot. Gesteund door deze openingstreffer bleef Oosterend druk uitoefenen op het Knollendam-doel. Tot scoren kwam de thuisclub echter niet meer en de rust ging met een 10 voorsprong in. Er ontvouwde zich na de pauze een geheel ander spelbeeld. Knollendam speelde veel geconcentreerder en de Oosterend-defensie had steeds meer moeite de zaken onder controle te hou den. Vooral de corners en enkele vrije trappen voor het Oosterend-doel bete kenden een voortdurend gevaar voor de SVO-ploeg. In de beginfase van de tweede helft raakte Knollendam maar liefst twee keer de lat. De Oosterend- defensie bleef echter overeind waarin vooral Jan de Vries verdedigend een bijzonder knappe partij speelde. Onge veer twintig minuten voor het eindsig naal bestrafte scheidsrechter Bakker een aktie van Henk Vedder waarvoor (tot ieders verbazing) Knollendam een penalty toegewezen kreeg. Rodenburg profiteerde hier beheerst van waarmee de stand weer gelijk getrokken was. Na UITSLAGEN: ZATERDAG 23 APRIL 1977: Junioren: HCSC A2-ZDH Al 3—3 Texel Bl-Alcm. Victrix BI 06 Texel B2-Alcm. Victrix B2 14 Tex. Boys Bl-SRC BI 02 Tex. Boys B2-W.Meer B2 22 Texel Cl-Alcm. Victrix Cl 05 Texel C2-Alcm. Victrix C2 21 VZV Cl-ZDH Cl 2—2 Tex. Bovs Cl-Helder C3 2—0 Texel C3-HRC C8 11—1 ZONDAG 24 APRIL 1977: Afdeling Noordholland: Texel-Bergen 31 Oudesluis-Tex. Boys 13 St. George-Cocksdorp 10 ZDH-GSV 0—0 Oosterend-Knollendam 11 Texel 2-Succes 2 20 Tex. Boys 2-W.Waard 3 12 Vesdo 2-ZDH 2 5—1 Wiron 3-ZDH 3 6—1 Tex. Boys 4-W.Waard 4 52 Junioren: Texel Al-HRC A3 3—1 Tex. Boys Al-Helder A2 42 Dames: DESS 1-Tex. Boys 2 23 MEDEDELINGEN Texelse Boys In de Boyskantine wordt vrijdagavond de maandelijkse contactavond gehouden. Iedereen wordt verzocht aanwezig te zijn en (indien mogelijk) copy voor de Boyskrant in te levereen. A.W. Tweede blad Texelse Courant dinsdag 26 april 1977 In een gelijkopgaande wedstrijd heeft. Texelse Boys 2 zondag de punten onno dig aan Wienngerwaard moeten laten. De eerste helft moest men tegen een straffe wind optornen doch dat belette hen niet om ook een aanvalsaktie op te zetten. Wieringerwaard kwam door een fout van de Boys-keeper op een 10 voorsprong, waarmee ook de rust inging. Al snel in de tweede helft bracht Wim van Heerwaarden met een goed af standsschot de stand weer gelijk. De Boys verzuimden de Wieringerwaard verdediging goed onder druk te zetten. De wel talrijke aanvallen waren te door zichtig en leverden dan ook geen profijt meer op. Wieringerwaard kreeg gele genheid genoeg om snel uit te breken en hadden daarmee dan ook eenmaal succes wat hen de volle winst opleverde. Boys 4 behaalde een moeiteloze over winning op het met veel veteranen voet ballende Wieringerwaard 4. Tegen de wind in werd door doelpunten van W. Haring (2x) en Th. van Heeraarden een 30 voorsprong genomen. De rust kwam met een 32 stand Met de straffe wind mee konden de Boys er echter niet zo goed meer uitkomen. Wieringerwaard wel, maar strandde regelmatig op de goed opgezette buitenspelval van de Boys. Uiteindelijk bepaalden Th. van Heerwaarden en C. Smit de eindstand op 52. Tien minuten voor tijd moest keeper Zandstra met een gebroken pols het veld ruimen. Een hard schot van dichtbij sloeg hij met de hand over de lat waarbij zijn hand achterover sloeg en zijn pols het begaf. De met belangstelling tegemoet ge ziene wedstrijd tussen ZDH en met laag geplaatste GVS uit Groot Schermer is uiteindelijk een voor de Hoornders te genvallende 00 geworden. Uit had ZDH eerder deze competitie GSV roet 26 geklopt en er werd opnieuw een dergelijk monsterzege verwacht. Dat het er niet van gekomen is kan zonder meer het gevolg van gemakzucht genoemd worden. ZDH was kennelijk het veld in gegaan dat het dit maal wel „makkelijk" zou gaan worden maar al spoedig bleek GSV allerminst eenvoudig te overwin nen was. Ze bleken een goede inzet te hebben en kregen, vooral voor de rust, met de harde wind mee erg goede kan sen. Walter Grabowski moest enkele ma len forse akties ondernemen. Hij kon ge lukkig evenzovele keren tegendoelpun ten verhinderen, en ZDH voor verliess behoeden Na de rust kreeg ZDH de wind als bondgenoot maar heeft hier niet van kunnen profiteren zodat de eindstand dezelfde was als waarmee de ontmoeting begonnen was. Ook de laatste uitwedstrijd, die SVC zondagmiddag in Spierdijk tegen het plaatselijke Sint George moest spelen is geen overwinning voor de Cocksdor- pers geworden. Uitgaande van de 10 eindstand kan echter gekonkludeerd worden dat de Cocksdorpers beslist niet de mindere ploeg zijn geweest maar pech hadden dat de enige goal van de wed strijd juist bij hen tussen de doelpalen belandde. SVC begon in de eerste helft tegen de felle wind in en werd snel in de verde diging gedrongen. Maar SVC wist het mede dankzij de goed keepende doelman Stolk en de sterk spelende Van Veen, tot de rust de score dubbelblank te hou den. Na de rust kreeg SVC wat meer vat op het spel, maar het was precies in deze fase van de strijd dat St. George de eer ste en naar later bleek, winnende tref fer maakte. SVC probeerde nog van al les om een puntendeling te bewerkstel ligen maar St. George hield uitstekend stand en behaalde daarmee uiteindelijk de zege. De Texelse reserves die zondagmiddag tegen het tweede elftal van Succes op het veld kwamen hebben evenals hun collega's van Texel 1 een overwinning weten te behalen.. Het werd uiteindelijk 20 in het voordeel van Texel 2. Doel punten waren er van Kees Boeien en Marius Bakker. Het tweede begon deze laatste wed strijd van de competitie bijzonder goed omdat Kees Boeien in de tweede mi nuut al kans zag de stand op 10 te brengen. Voorlopig bleef het hier bij omdat de harde westelijke wind beide ploegen aanmerkelijk parten speelde, en van voetballen niet veel terecht kon ko men. Het durde dan ook tot na de her vatting voordat er serieuze kansen kwa men voor een tweede goal. Er deden zich mooie spelsituaties voor die vlak voor het strafschopgebied strandden. Een keurige pass van Douwe Dros bereikte tenslotte Marius Bakker die met een feilloze kopbal de Hippolytushoefse doel man passeerde. In .het toen nog resterende kwartier kwam Succes met de moed der wanhoop terug en slaagde er niet in nog een punt te scoren. Na deze overwinning is het inmiddels reeds gepromoveerde Texel 2 nog steeds kandidaat voor de titel in de reserve klasse. Sportief vechten met de voeten op z'n Zuid-Koreaans: Teakwon-Do. Op koninginnedag zal op het grasveld voor dorpshuis 't Skiltje een demonstra tie Teakwon-Do worden gegeven, ge presenteerd door de Europees kampioen middengewicht Walter van Emmerik. Dit Teakwon-Do uurtje is georgani seerd door de Gemeenschap Oudeschild in samenwerking met bar „De Zeven Provinciën". Teakwon-Do is een oorspronkelijk uit Korea afkomstige vechtsport, die zich parallel aan het bekendere karate heeft ontwikkeld. Evenals in Japan waar de samoerai (landjonkers) zich op judo en jui-jitsu specialiseerden deden de pries ters op het Koreaanse schiereiland dit met onder andere: Teakwon-Do. Voetenwerk Bij deze sport ligt de nadruk vooral op het voetenwerk van de beoefenaren. Het is een verdedigingssport waarbij de handen, in tegenstelling tot karate, op vallend weinig gebruikt worden. Hoe wel men in Nederland al 50 jaar aan Teakwon-Do doet hebben de beoefena ren zich pas in 1967 bij de Nederlandse Budo-bond aangesloten. Deze vecht sport is vooral in het zuiden van Neder land erg populair terwijl het ook in de Amsterdamse krachtsportwereld steeds meer aanhangers krijgt. Hoogtepunt Aan de ongeveer een uur durende de monstratie op koninginnedag in Oude schild neemt onder andere de huidige Europese kampioen middengewicht (tot 74 kg) Walter van Emmerik deel. Hij greep deze titel vorig jaar tijdens inter nationale wedstrijden in Barcelona. Dat ook Teakwon-Do door de jeugd beoefend kan worden zullen twee jon gens van 11 en 12 jaar laten zien. Zij zijn hierbij uitgerust met een speciaal pant ser om geen blessures op te lopen. Het hoogtepunt van de demonstratie voor 't Skdtje zal het doortrappen van een ongeveer 8 cm dikke plank zijn. Dit doortrappen gebeurt met de voeten op een hoogte van ongeveer anderhalve meter. Het gebeuren begint om ongeveer 13.30 uur, en zal bij slecht weer in plaats van voor het Oudeschilder dorps huis in 't Skiltje zelf gehouden worden.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5