Zuidewind legt verklaringen af Raadscommissie onderzoekt beschuldigingen rairn^ Rondje om Texel: 14 mei Informatieavond over problemen schoolverlaters Ongeluk bij motorcross SVC werft nieuwe trainer aan VERVOLG VAN PAG. 1 Opening Rabobank Grote sportdag S.V. Oosterend Emmalaan krijgt fietspad Lichtboei krijgt officiële machtiging Weg Geres-Oudeschild weer open Gebruiksrooster voor 't Skiltje Belangrijke vergadering ZDH S. Visser en H. Wuis wonnen cross Ontmoeting mini-teams Tevoko-Wognum Koffiebar ook winnaar afvaltoernooi werd- ,P Zaalvoetbal ï- In. Zaalvoetbalprogramma De burgemeester heeft de fractievoorzitters van de gemeenteraad verzocht een raadscommissie te vormen om een onderzoek in te stellen naar de geruchtmakende beschuldigingen, die wethouder Jan Zuidewind heeft geuit jegens het ambtelijke apparaat. De commissie moet op korte termijn rapport uitbrengen aan de raad. Aldus een verklaring die heden middag werd afgegeven door burgemeester Sprenger. Tegelijkertijd heeft wethouder Zuidewind een communiqué afgegeven. Dit luidt als volgt „In de openbare vergadering van de V.V.D. afd. Texel gehouden in Den Burg op 25 - 4 - '77, heb ik enige verklaringen afgelegd. Ik wilde duidelijk maken, dat m.i. binnen het gemeentelijk apparaat het kontakt tussen beleid en uitvoering te wensen overlaat, zodat ik niet het beleid kan realiseren, dat ik wens. Met name in de Helderse Courant van 26 - 4, staat dat die tegenwerking gebeurt door hoofden van diensten, waarbij twee afdelingen genoemd zijn als r.o. en gemeentewerken. Ik verklaar hierbij dat ik dit niet gezegd heb en ook niet bedoeld heb te zeggen en ik betreur het dan ook ten zeerste dat de hoofden van dienst zich hierdoor rechtstreeks aangesproken hebben gevoeld. In persoonlijke gesprekken zal ik trachten de veroorzaakte schade te her stellen. Mijn opmerking over politieke tegenwerking van ambtenaren is door mijn zeer persoonlijke betrokkenheid bij de zaak te emotioneel geventileerd, waarbij ik wil aantekenen dat de plaats en de wijze waarop niet als juist zijn aan te te merken. Om de gehele affaire tot aanvaardbare proporties terug te brengen, heb ik geen bezwaar tegen het instellen van een raadscommissie van onderzoek. 3 mei 1977. De wethouder, J. Zuidewind". EIERLAND Bij de zondag gehou den motorcross op het terrein aan de Muyweg werd een van de deelnemers gewond. Het was Nico Boersen uit Het Noorden die na een val bewusteloos bleef liggen. Er was een dokter op het terrein aanwezig. Deze constateerde dat het niet ernstig was en liet de jongeman naar huis brengen. DE COCKSDORP SVC-traner Van Baar uit Den Helder gaat weg. Het be stuur heeft een opvolger op het oog, maar wil overleg plegen met de senio ren alvorens tot aanstelling over te gaan. Deze bespreking heeft donderdag avond a.s. plaats in het Eierlandsche Huis, aanvang 20.30 uur. Totaal zijn in de bank drie kluizen, waarvan één voor de safeloketten. De publieksruimte („verkoophal") gaat er aanmerkelijk gezelliger uitzien. De hal wordt tweemaal zo groot, maar wordt „huiselijk" ingericht met veel hout en weinig steen. Voor de toeristen komt er een aparte balie, o.a. met het doel de Texelaars in het hoogseizoen sneller te kunnen helpen. Aan de balies van de verschillende Rabovestigingen op Texel hebben jaarlijks zo'n 130.000 handelin gen plaats, waarvan 100.000 in Den Burg. Van toenemende betekenis is de verkoop van reizen en verzekeringen. Ook daarmee is bij de inrichting reke- ning gehouden. Bankpas Zo'n 60* van de handelingen betreft het opnemen van geld. De Rabobank gaat dit nu volgens een versnelde pro cedure doen. In het kader daarvan krij gen de 4000 rekeninghouders binnen kort een bankpas met onder andere huh nummer. De nieuwe Rabobank is één van de slechts ca. 15 banken in Nederland die zijn voorzien van het „toegankelijk heidssymbool" van de Nederlandse ver eniging voor revalidatie. Dat betekent dat mensen, die slecht ter been zijn of van een rolstoel gebruik maken, zonder problemen de bank in en uit kunnen. Om het niveauverschil van ongeveer een meter te kunnen overbruggen kan gebruik worden gemaakt van een zelf te bedienen hefplateau. Het is zonder bezwaar mogelijk met een rolstoel in het hele gebouw rond te rijden. Op de bovenverdieping is een invalidentoilet, dat met de lift kan worden bereikt. De grootste ruimtewinst is verkregen door de bovenverdieping naar achteren uit te breiden. De totale werkruimte laat toe, dat het nu 30 man sterke per soneelsbestand tot 45 man wordt uitge breid, een situatie die echter pas in de zeer verre toekomst denkbaar is. De ingrijpende verbouwing betekent niet dat de in 1960 gebouwde bank ver keerd was opgezet. In tegendeel. Direc teur R. Veenstra wijst erop, dat haast elke bank in Nederland sinds 1960 elke vijf jaar een of andere bouwkundige ingreep heeft moeten doen om bij te kunnen blijven. Dat dit met de Rabo bank Texel niet hoefde, pleit voor de visie van het toenmalige bestuur. Het is echter de bedoeling dat men nu min stens dezelfde tijd vooruit kan. De sportvereniging S.V. Oosterend or ganiseert op 7 mei a.s. een groot sport festijn voor jeugd, dames en heren, aan vang 10.00 uur. De jeugd zal wedijveren om mooie medailles. De onderdelen zijn o.a. penalty schieten, bal hooghouden en koppen. Verder zal een veteranen- wedstrijd worden gespeeld tusen een elftal van S. Keijzer en J. C. Roeper. Deze wedstrijd stond reeds lang op het programma. Op de receptie van het 40-jarig jubileum van de sportvereni ging was het al afgesproken. De elftallen bestaan uit: S. Keijzer, S. Verseput, E. Eelman, B. Visser, P. Kooi man, P. de Vries, J. Waayer, K. Frede- riks, K. Makelaar, P Koopman, A. Boogaard, P. v. d. Star, C. Timmer en B. Daalder. Tegen: J. C. Roeper, P. Beu- ving, M. van de Wetering, D. de Vries, R. Bos, K. Burger, M. Trap, H van Ta- tenhove, W. Pronk, C. Witte, P. Brou wer, S. Bremer en A. Sijtsma. Aanvang 12.00 uur. Verder is met succes geprobeerd twee dameselftallen op de been te brengen. Tot ieders verbazing was de animo on der de dames zo groot, dat met 4 elftal len een competitie kan worden gehou den. Voor dit evenement is een grote wisselbeker beschikbaar gesteld. Tevens spelen op deze dag het 2e zon dagelftal tegen het 3e zondagelftal, aan gevuld met A junioren. Ook, zoals ieder jaar, speelt zondag - tegen zaterdag 1. De sportdag zal omstreeks 18.00 uur zijn afgelopen. De Emmalaan zal naar alle waar schijnlijkheid nog vóór het nieuwe schooljaar van een fietspad worden voor zien. Er is een plan gemaakt voor de aanleg van een pad dat zal lopen vanaf het fietspad Pontweg, langs de Elemert en Emmalaan tot aan de Slingerweg. De commissie voor recreatie en natuurbe houd ging er gisteravond mee akkoord dat de helft van de kosten voor rekening komen van de toeristische reserve (het fonds dat wordt „gevoed" uit de toeris tenbelasting). Wethouder Jook Nauta deelde mee dat het toeristische belang van het pad niet zodanig is dat de 50°/o gerechtvaardigd is, maar daar staat te genover dat voor de aanleg van het wel toeristische pad langs Ruigedijk en Nieuwlanderweg geen beroep op de toe ristische reserve is gedaan omdat hier andere (subsidie)bronnen toereikend wa ren. WOENSDAG 4 MEI In het kader van de herdenking van de gevallenen in de tweede wereldoor log heeft om 17.00 uur de kransleg- ging plaats op de begraafplaats van de Georgiërs en om 20.00 uur op de burger begraafplaats aan de Koger- OONDERDAG 5 MEI In het Eierlandsche Huis vergaderen de senioren van SVC over de nieuwe trainer, aanvang 20.30 uur. VRIJDAG 6 MEI In „De Schakel" spreekt decaan Van Herten van de RU Utrecht over pro blematiek waarmee schoolverlaters te maken krijgen. Aanvang 20.00 uur, toegang voor ieder. VASTE DATA Elke maandagavond aanvang 20 00 uur bridgen in hotel De Lindeboom-Texel. Inleggeld 3,75 per persoon. Wielervereniging Texel houdt iedere zondag trainingswedstrijden op het Hogebergcircuit. Jongelui die het voortgezet onderwijs verlaten en elders in het land willen (moeten) gaan werken of verder stude ren, komen voor specifieke problemen te staan die van grote invloed kunnen zijn op hun ontplooiingskansen en le vensgeluk. In 't bijzonder geldt dat voor Texelaars die de overgang van het be trekkelijk beschutte eilandmilieu naar de hardere wereld van het vasteland lang niet altijd zonder moeilijkheden verwerken. Wetende dat hier veel problemen liggen, heeft de oudercommissie van de Rijksscholengemeenschap besloten aan dit onderwerp een informatieavond te wijden, te houden op vrijdag 6 mei in „De Schakel" te Den Burg, aanvang 20.00 uur. Naast ouders zijn ook andere geïnteresseerden op deze bijeenkomst welkom. Spreekster is mevrouw Van Herten, decaan van de Rijksuniversiteit van Utrecht. Zij heeft met name van de sociaal-maatschappelijke kanten van dit „overgangsprobleem" studie gemaakt. Aangezien verreweg de meeste Texelse scholieren vroeg of laat met dit pro bleem te maken hebben, wordt op grote belangstelling gerekend. Bejaardenomroep „De Lichtboei" krijgt officiële toestemming om voor het ten gehore brengen van de programma's in de bejaardenhuizen en bejaardenwo ningen gebruik te maken van de PTT- kabels. Volgens dit systeem werd al ja ren in Den Burg gewerkt wat door de vingers werd gezien maar feitelijk niet legaal was. Er was nl. wel een regeling getroffen voor ziekenomroepen maar niet voor bejaardenomroepen. Minister Van Doorn heeft nu echter laten weten dat de betreffende aanwijzingsbeschik king tot bejaardenomroepen wordt uit gebreid. Dit was het resultaat van een aktie van het bestuur van De Lichtboei waarbij in de Tweede Kamer vertegen woordigde politieke partijen werden benaderd. Voor De Lichtboei is het niet alleen legalisering van de bestaande toe stand, maar nu zullen ook de bejaarden- woningen van de buitendorpen kunnen worden aangesloten. Dat betekent zo'n 150 luisteraars extra boven de 3.500 van Den Burg. De aanleg van de muziek- lijnen en de huur ervan zullen echter wel belangrijke kosten met zich mee brengen. Leden van de NHWB genieten 50 cent korting. Deelnemers moeten tussen 16 en 50 jaar oud zijn. Bij inschrijving dient te worden opgegeven hoe vaak men reeds heeft meegelopen, in ver band met de herinnering die na afloop wordt uitgereikt. Deelnemers moeten een medisch bewijs van goedkeuring hebben, niet ouder dan drie jaar. De minimum wandelsnelheid is gesteld op 5 km per uur en het maximum op 7% km per uur. Halverwege (bij de vuurto ren) en op driekwart van de route (Ou- deschild) zijn verplichte rustpauzes in gelast. Gedurende de hele tocht is Rode Kruis-personeel beschikbaar. Tijdens de wandeling kan eventueel overtollige ba gage of Ideding worden afgegeven aan begeleidende auto's. Het weggedeelte tussen Ceres en Ou- deschild (de Redoute) is weer voor het verkeer opengesteld. In verband met de dijkverzwaringswerkzaamheden moest deze weg geruime tijd worden afgeslo ten. In verband met het verzwaren van het volgende dijkvak is nu de IJsdijk (tussen de Texelstroomcentrale en de Jacobshoeve) voor het verkeer gesloten. Alleen de aanwonenden en het verkeer ten behoeve van de dijkverzwaring mag OUDESCHILD Voor het gebruik van het dorpshuis 't Skiltje bestaat in het winterseizoen grote belang stelling. Zeer tijdig wil het dorpshuis- bestuur daarom een eerlijk gebruiks rooster opstellen. In verband daarmee worden verenigingen en andere gebrui kers van zaalruimte verzocht vóór 30 juni a.s. op te geven welke avonden zij willen claimen. Men kan zich wenden tot beheerder P. Bekker. Donderdag en vrijdag vertoont het City theater Walt Disneys „Fantasia". De muziek van Bach, Tsjaikowski, Du- kas, Strawinski, Beethoven en Mous- sorgski was het uitgangspunt voor de gefantaseerde beeldenreeks van de Ame rikaanse tekenfilmkunstenaar. Disneys verbluffende techniek blijft ook nu verbazen, maar op een enkele uit zondering na (Dukas' „Tovenaarsleer ling") zit je toch wel naar een merk waardig soort kitsch aan te kijken. De film flopte indertijd grandioos maar werd in de „flower-power' 'period» (ruim twintig jaar na de première) op nieuw ontdekt door een jong publiek. De toeschouwer die als echte „beeld kijker" de film ondergaat is enthou siast. De luisteraar, kan zich echter ge makkelijk ergeren aan het schaaf- en polijstwerk dat aan de muziek werd verricht. Een merkwaardig spektakel met toch nu en dan schitterende tafere len. (Voor alle leeftijden). DEN HOORN ZDH heeft dinsdag- avond (heden) geen training in verband met een belangrijke vergadering die om 20.00 uur in De Spil wordt gehouden. Gerekend wordt op de aanwezigheid van alle senioren-leden. De zondag door de MAB-club georga niseerde motor- en bromfietscross is ge wonnen door H. Wuis (motoren) en S. Visser (bromfietsen). Tweede bij de brommers werd H. Witte en derde A. Kuip. Bij de motoren waren W. Boersen en T. Boersen resp. tweede en derde. De cross werd gehouden op het ter rein aan de Muijweg dat door de MAB- club wordt gehuurd van de heer H. Flens. Vorig jaar werd hier ook een der gelijke onderlinge cross gehouden. Voor een nationale cross is het terrein veel te klein. Het crossterrein voorziet in een kennelijke behoefte. Iedere zondag wordt hier door jongelui met motoren en bromfietsen geoefend. Aan de wedstrijd van zonddag deden acht bromfietsers en 12 motorrijders mee. De opkomst zou bij minder slecht weer veel groter zijn geweest, wat ook geldt voor het pu bliek dat op gewone oefenzondagen veelal in grote drommen komt kijken. Zondag 1 mei zijn de mini-teams van Tevoko in een volleybaltoernooi uitge komen tegen de mini-teams van de vol leybalvereniging Wognum. De teams van Wognum stonden onder leiding van oud-Texelaar J. Witte. Bei de verenigingen brachten elk 5 teams in het veld; verdeeld in 2 poules. Tijdens de wedstrijden kon duidelijk de voor uitgang in het spel worden geconsta teerd. Verder viel er te genieten van veel enthousiasme en inzet. Toen om klokslag 13.00 uur de laatste wedstrijden ten einde waren, kon de volgende stand opgemaakt worden: Poule A: 1. Wognum jongens 1; 2. Te voko meisjes 1; 3. Tevoko jongens 1. Poule B: 1. Wognum meisjes 1; 2. Te voko meisjes 2; 3. Tevoko meisjes 3. Eind mei is het volleybalseizoen ook voor de mini's afgelopen. Op het pro gramma staan echter nog de laatste ron den van de onderlinge competitie. Op zaterdagmiddag 28 mei wordt geëindigd met een volleybal-instuif voor leden en belangstellenden m de sporthal. UITSLAGEN: DONDERDAG 28 APRIL 1977: Junioren: Tex. Boys Cl-De Koog Cl ZONDAG 1 MEI 1977: lfdeling Noordholland: Bergen-Texel DWOW-Tex. Boys Oosterend-WSW Petten 2-Texel 3 WGW 4-ZDH 2 DWOW 5-Texel 4 HRC 8-Tex. Boys 4 Junioren: HRC A3-Texel Al Dames: Tex. Boys<2-DVC 2 Tot besluit van de eilandcompetib lei volleybal werd weer het traditions 00 afvaltoernooi gehouden. Totaal en teams, waarvan 21 damesteams, hadde zich ingeschreven voor dit jaarlijt iü evenement. Nadat maandag en dinsdi^ de voorronden waren gespeeld, vondt woensdag de finales plaats. Bij de dames legde Koffiebar besla op de derde plaats, terwijl outsid-: Grooten Slock om de eerste plaa streed tegen Fam. Witte. Prima vollej ballend hielden de ploegen elkaar U de laatste minuut in evenwicht. Fan Witte bleek de gelukkigste, zodat de: ploeg de titel behaalde. Bij de heren kreeg Koffiebar de kat zich te revancheren voor het in de voo: ronde geleden verlies tegen med< finalist Twaalf Balcken. Twaalf Balckf kon aanvankelijk een voorsprong ne men, maar bij 1610 stokte de aanv: dankzij slecht opvangen in het achte; veld. Koffiebar kwam sterk terug e wist de finale verdiend met 19—1 winst af te sluiten. Zo werd Koffiebi zowel kampioen van de eilandcompeEe titie als van het afvaltoernooi. Twaai va Balcken kwam op de tweede plaat- ny terwijl Slagerij Kossen een goede derc Aan het slot van de avond werden d ge bekers uitgereikt door de heer Nottei voorzitter van het Nevobo-distric ie Noordholland-Noord. Tevoko-voorzitte1 acj A. Albers bracht dank aan de organise toren „Kick" Smit, Piet Keijzer, Pu Schrama, Hans Witte en André van dej 30 Vliet. Uitslagen: Casino-Reizenboetiek Oosterend l-'t Galjoen Texelse Boys 1-ZDH 1 Jelleboog-Nioz FC Knudde-ZDH 1 2- 15 2- 2- 2- m Woensdag 4 mei: 18.30 u.: FC Knudde-Rab 19.15 u.: De Zwaan-JKM 20.00 u.: Dubbeldik-Casino 20.45 u.: Oosterend 1-Reizenboetiek 21.30 u.: Badhotel-Topido Commissiedienst: C. Bonne. Tijdwaarneming: ZDH 2. Na de wedstrijd Dubbeldik-Casino prijs uitreiking le tot en met 3e prijs voord le klasse. Donderdag 5 mei: 18.30 u.: Jelleboog-Rab 19.15 u.: Texel-? 20.00 u.: SV Amro-Oosterend 2 20.45 u.: Badhotel-NIOZ 21.30 u.: FC Knudde-Topido Commissiedienst: H. J. Pennings. Tijd waarnemingCasino. Na de wedstrijd FC Knudde-Topid: prijsuitreiking le tot en met 3e prij voor de 2e klasse, indien alle beslissin gen gevallen zijn. Vrijdag 6 mei: 21.30 u.: Topido-Texelse Boys 1 Zaterdag 14 mei wordt de jaarlijkse wandeltocht rond Texel gehouden. Voor deze 65 kilometer lange wande ling kan tussen 6.30 en 7.00 uur wor den gestart op het veerhaventerrein, vanuit het wachtlokaal van TESO al daar. Tot 7 mei kan men zich laten voorinschrijven bij de heer H. L. Ploe ger, Beatrixlaan 66, Den Burg, tele foon (02220) 3971 of C. A. de Grave, Grensweg 3, Den Burg, telefoon (02220) 3552. Kosten ƒ6,-. Na die da tum komt er een gulden bij. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Open haardenbezitters Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Een tas kopen? Even bij de BAGATELLE binnen lopen Restanten BLOEM BOLLEN, o.a. Lelies per 10 ƒ7,50; Begonia's, Gla diolen, Freesia's, Ornitho- galum, Sparaxis, Mon- bretia's, Incarvillea, Sprekelia en vele andere soorten. A. van Strien, Schilderend 45b, tel. 2904 Sparen doet U natuur lijk bij de RABOBANK 7 mei: 420 zangers komen. AARTS FRANKEN architekt-makelaar- taxateur voor taxatie van onroe rend goed. de koog, plevierstraat 21, tel. 492 de waal, j, beumkes, tel. 3938 Kinderfietsje gevraagd, 5-8 jaar. Tel. 3180 Te koop groot bankstel. Prijs n.o.t.k. Meester Kraaistraat 6, tel. 3264 Te koop aangeb. i.g.st.v. zwart-wit TV ƒ50,los se antenne ƒ20,Thijs- seln. 122, tel. 3112 Te koop aangeb. cam pingauto. Dennenoord, (02220) 2423 Te koop aangeboden 2 luidsprekerboxen 20 watt Tel. (02220) 3753 Aangeb. Wolff motor maaier z.g.a.n. met gras- vangzak ƒ200,Te bevr. (02228) 381 - Te koop aangeb. 3 kriel kippen en 3 krielhanen (bruin-fazant). Liefst per paar. Tel. (02228) 429 Te koop kinderfiets, 5 - 9 jaar. Tel. (02220) 3485 Kosthuis gevraagd doo man, voor zeven d per week. Brieven onde no. 177 aan bureau v.d blad Te koop t.e.a.b. W 1600 Variant 1968, ideaa voor de autocross. J. V van Zeijlen, EmmalaaJ 15 Er zijn nog enkel plaatsen over in de bui van de handwerktentoofl stelling Boskoop. Te! 3420. Mevr. Nolting Weer een STUNT var- de Twee Paardjes. Vana! a.s. woensdag t/m zater dag: 2 broeken naar keu- ze voor slechts ƒ60, Wil degene, die mijt oude fiets heeft meege nomen wel voorzichtu zijn: remmen zijn defekt licht werkt niet, voorvork staat op breken en ban den hebben hun beste tijf gehad Te koop gevi goede damesfiets. ElW Mast, Vloedlijn 18, tel 3109 3e de dc Te koop 2-pers. ka peertent (Walker), bunga lowmodel, lx gebruik! Schilderend 131, tel. 40W na 5 uur

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2