Terugblik op geslaagde koninginnedag Bergen - Texel 1-1 Den Burg Oudeschild Oosterend ïwi Oosterend werkt 20 achterstand weg (2—2) Veteranentoemooi S.V. De Koog ■■■••v.. Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 3 mei 1977 Met grote tevredenheid ziet de Dorps commissie van Den Burg terug op de viering van Koninginnedag in Texels residentie. Mede dank zij het stralende weer (als het feest een dag later was ge weest, zou alles in het water zijn ge vallen) werd het een oranjefeest volgens de zonnige traditie. Vooral het avond spel trok veel deelnemers en bracht ook veel belangstellenden op de been. Ook de kinderspelen op de velden van S.V. Texel hadden geen gebrek aan deelne mers. De optocht 's morgens was de moeite van het bekijken meer dan waard, hoe wel het aantal voorstellingen (38) be duidend minder was dan vorig jaar. Bij de enkelingen ging de eerste prijs naar de „Rattenvanger van Hameln" (19); tweede prijs „De koffergrammofoon" (21); derde prijs „Berend Botje" (14). Paren: 1. Los Bakkeros (10); 2. Konin- ginnefeest Ot en Sien (20); 3. Minstreels (22). Kleine groepen: 1. Vlooienmars (1); 2. Bruiloftsstoet (32); 3. Versierde fiet sen (60). Grote groepen (wagens). 1. Park in de jaren vijftig en zeventig, 2. Polder Het Noorden met rotganzen; 3. De swingende kokosnootjes. Een door mevrouw Sprenger-Pool beschikbaar gestelde extra prijs ging naar de voor stelling „Spuugzat" (11). Aan de oproep om in het bijzonder aandacht te beste den aan het thema „Muziek en dans" was weinig gehoor gegeven. De voor dit thema uitgeloofde extra prijzen gin gen naar 1. Park in de jaren vijftig en zeventig; 2. Vlooienmars, 3. Feesttrom- pet. Ook over het verloop van de feestmarkt was de dorpscommissie tevreden. Er stonden 25 kraampjes. Het toeval wilde dat de markt samenviel met de receptie die in het raadhuis was georganiseerd voor de burgemeester in verband met zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Dat was voor het Texels Fanfare-D.E.K. aanleiding voor een serenade en dus extra feestgedruis op de Groeneplaats. Kinderspelen Maar liefst 550 kinderen deden mee aan de kinderspelen op de velden van S.V. Texel. Dit onderdeel van de feesten leverde de volgende uitslag op: 6e klas meisjes: 1 Carolijn de Vries; 2. Rianne Bruin; 3. Annemarie Boks. Jongens 1. Peter Visser; 2. Gerard van Veen; 3. Erwin Giling. 5e klas. Meisjes: 1. Diane de Wit; 2. Simone v.d. Werf; 3. Itty Rienstra. Jongens: 1. Jaco van Trigt; 2. Leon de Wit; 3. Ferdinand Keijser. 4e klas. Meisjes: 1. Marjan Coevert; 2. Arianne v.d. Plas; 3. Angelique Beek huis. Jongens: 1. Wim van Veen; 2. Theo Barhorst, 3. Marcel Boogaard. 3e klas. Meisjes 1. Mary Koorn; 2. Marjolein Bakker; 3. Margo Witte. Jongens: 1. Stefan Bakker, 2. Simon Lap; 3. Gerko Praamstra. 2e klas. Meisjes 1. Monique Rijk; 2. Nancy Westerlaken; 3. Ingrid v.d. Werf. Jongens: 1. Willem Jaap Grisnigt; 2. Peter de Groote; 3. Martijn de Veij. Ie klas Meisjes 1. Anita Voebel; 2. Erica Segers; 3. Belinda Martens. Jongens: 1. Sebastien Vaars; 2. Richard Koopman; 3. Erik Wassens. Nog enkele prijzen zijn niet afge haald. Dat kan alsnog gebeuren bij mevrouw Van Beek-Koster, Waalder- straat 44, Den Burg. Atletiek Gelijk met de kinderspelen werden atletiekwedstrijden gehouden, georgani seerd door de eilandelijke atletiekver eniging. Er werd meegedaan door 35 personen, verdeeld over zes groepen. Er werd gestreden op vijf onderdelen: 100 en 400 meter hardlopen, kogelstoten, verspringen en doelschieten. Het doel was verdeeld in negen vakken; de moei- wagenrace door Molenkoog, de ladder wedstrijd door De Twaalf Backen en de autopedrace-estafette door de GVT- ploeg. De uitslag was als volgt: 1. Molenkoog (87 punten); 2. Twaalf Balcken; 3. Laatste kwartier (75); 4. Texels Nationaal Team (67); 5. GVT (60); 6. Stinkende Steunzolen (59); 7. Meierblis (49); 8. Groentje (47); 9. Bana- negenis (47); 10 Rozebottels (46), 11. 2A2 en Co (39); 12. Beerebar (27); 13. Dril- kikkers (23) en 14. Brandhout (21). Autopedrace Zo groot was het aantal inschrijvin gen, dat er voor de winnende teams on voldoende worsten beschikbaar waren. Het team dat daarom zonder worst naar huis moest gaan, kan deze prijs alsnog afhalen bij mevrouw Van Beek. De autopedrace Oudeschild-Den Burg trok dertig deelnemers. Mede dank zij de medewerking van de Rijkspolitie verliep dit onderdeel naar wens. Er deed zich één ongelukje voor: ter hoog- Een nostalgische vergelijking bood deze dubbele wagen met het park uit ,,de tijd van Oskamp" met intensief muzikaal gebruik en de Wezen- tuin van nu met clandestiene slapers, onbruik en verval. Na de 31 overwinning van vorige week, trof Texel een geladen Bergen. Belust op winst en met revanchegedach ten ging Bergen direkt na de aftrap er flink tegen aan. Wat op het zeer zwaar bespeelbare terein tot gevolg had dat in het in de eerste helft van de wedstrijd wat uit de hand ging lopen. Grove over tredingen over een weer waren niet van de lucht.. Het was op een gegeven ogen blik zo erg dat de scheidsrechter op het punt stond de wedstrijd te staken. Na een gesprek in de rust met beide aanvoerders verliep de tweede helft aan zienlijk rustiger. Nadat Texel in de eerste helft een hand vol kansen gemist had en tevens het beste van het spel had, scoorde de Bergen-veteraan Fred Jasky in de derde minuut van de tweede helft het eerste doelpunt voor Bergen. Van ca 30 me ter joeg hij het leer onhoudbaar achter keeper Vaars. Texel ging na dit doel punt wat meer in de aanval spelen, wat tot gevolg had dat er wat aardige kans jes ontstonden voor de Texelaars. Het (geringe) overwicht resulteerde na ca 25 minuten spelen in de tweede helft tot de gelijkmakende goal. Guus Zegel wist, op het door de constant vallende motre gen zowat onbespeelbaar geworden veld, In stromende regen heeft Oosterend I gelijk gespeeld tegen WSW uit Wijdenes. WSW bouwde aanvankelijk een ver diende 20 voorsprong op, maar moest tenslotte toezien hoe een hardwerkend Oosterend door doelpunten van Frits Bakker toch nog op gelijke hoogte kwam. Opvallend was opnieuw het spe len van invaller Van Nuland die in bei- I de goals een groot aandeel had. De eerste helft was duidelijk voor WSW. Via een betere opbouw van de aanval ontstonden gevaarlijke situaties I voor het Oosterend doel. Vooral WSW- aanvaller Meister betekende een voort durend gevaar voor de SVO-defensie. Ook de thuisclub kreeg goede kansen maar de voorhoede speelde te chaotisch om tot scoren te komen, al was Frits Bak ker heel dicht bij een doelpunt. Een kwartier voor tijd van de eerste helft werd het lichte veldoverwioht van WSW beloond. Na een dekkingsfout in de SVO- defensie kwam Meister alleen voor doel man Koning en maakte geen fout. Na de rust speelde Oosterend veel sterker. WSW moest terug en de gelijk maker hing in de lucht. Onverwacht scoorde WSW echter 20. Een onge vaarlijk schot werd door Jan de Vries van richting veranderd en verdween on houdbaar voor keeper Koning in het doel. Het pleit voor het doorzettings vermogen van Oosterend dat na deze tegenvaller de inzet optimaal bleef. Dit werd dan ook spoedig beloond via een treffer van Frits Bakker. De WSW- ploeg ging onzekerder spelen en Oos terend kreeg meer kansen. Tien minu ten voor tijd scoorde alweer Frits Bak ker de verdiende gelijkmaker na knap voorbereidend werk van Anton van Nu land. de bal via een aanval over rechts, in het Bergen-doel te glibberen: 11. Na dit doelpunt kregen de Bergen-spitsen, met name Duin, nog enige goede mogelijk heden om te scoren, maar de Texelse de fensie, geleid door Aad Vaars en Klaas Dirk Koorn, wist van geen wijken. De goed leidende scheidsrechter verzuimde Texel in de laatste vijf minuten een strafschop te geven toen Peter Kikkert, na een aardig uitgespeelde aanval, al leen op de keeper afging, en onderuit gehaald werd in het beruchte gebied. De scheidsrechter zag in deze overtreding slechts een indirekte vrije trap in het strafschopgebied, zódat de laatste wed strijd van Texel 1 van dit seizoen met een 11 gelijke stand afgesloten werd. S.V. De Koog heeft zaterdag, mede door het prachtige weer een uitstekend geslaagd veteranentoemooi gehad. Dit toernooi werd overtuigend door het ge routineerde S.V. Texel gewonnen. De tweede plaats was voor Oosterend dat door een 10 overwinning op Texelse Boys deze ploeg onder zich hield. De laatste plaats was voor S.V De Koog. Uitslagen Texel-Texelse Boys 20 De Koog-Oosterend 02 Texel-Oosterend 10 Texelse Boys-De Koog 20 De Koog-Texel 08 Oosterend-Texelse Boys 10 Texel-Tcxelse Boys 20. Rust 00. 10 door Ruud Bakker met een af standsschot. I. Moerbeek maakte via de paal 20. De Koog-Oosterend 02. Na 5 minu ten 01 door Gerrit Terwindt, die een slechte uittrap van de keeper afstrafte. In de tweede helft maakte Piet de Vries 0—2. Texel-Oosterend 10. Een sterker SV Texel had het erg moeilijk tegen dit Oosterend Het was Ruud Bakker, die het enige doelpunt scoorde. Texelse Boys-De Koog 20. Deze stand werd vóór de rust al bereikt door doelpunten van Jan Zoetelief en Peter van Heerwaarden. Keeper S. Keijser van De Koog behoedde hier zijn team door enkele uitstekende reddingen voor een grotere nederlaag. De Koog-Texel 08. In deze wed strijd werd het verschil in kracht wel wat erg duidelijk ten toon gespreid. Bij de rust was de stand 40. Oosterend-Texelse Boys 10. Een iets sterker Oosterend behaalde een krappe 10 overwinning door Riekus van de Wetering, die uit een scrimmage doel puntte. Om 17.15 uur vond de prijsuitreiking plaats door voorzitter S. Keijser. Hij bracht tevens dank aan de scheidsrech ters Koos Zegers en Willem Sangers. Voorzitter Keijser pleitte tevens voor een jaarlijks veteranentoemooi, waar ZDH en Cocksdorp dan ook bij zouden moeten zijn. lijkste hoeken leverden de meeste pun ten op. Maximaal was er 600 punten te verdienen. De meeste punten behaalde een meisje: Angela van Heerwaarden 14 jaar, schoot 500 punten bijeen. Co Koomen, die van voetballen totaal geen kaas heeft gegeten, schoot 450 punten bijeen. Het leverde hem een overwin ning op in zijn poule. De andere onder delen waren overwinningen voor Niding Drenth. Hij won alles met ruime voor sprong. Kees Jan den Haan won ook vier onderdelen in de poule tot en met 15 jaar. Goede tweede was hier Jaap van Beek. Jammer was dat er maar één dame meedeed. Zij won dus zonder tegenstand alle onderdelen. Herman Ploeger, ruim de oudste van alle deel nemers, behaalde een overwinning in de poule 35 jaar en ouder. Bob v.d. Berg moest hier uitvallen wegens een spier blessure. Meisjes 12-15 jaar (7 deelneemsters): 100 meter: 1. A. Wieten; 2. A. van Heer waarden; 3. M. v. Slooten; verspringen: ged. Ie plaats: A. v. Heerwaarden en E. Bakker; 3. A. Wieten; kogelstoten: 1. M. van Slooten; 2. A. Wieten; 3. A. van Heerwaarden. Doelschieten: 1. A. van Heerwaarden, 2. B. Vennink; 3. E. Bak ker; 400 meter: 1. A. van Heerwaarden, 2. A. Wieten; 3. M. van Slooten. Winnares 5-kamp: A. van Heerwaarden met 42 punten. Jongens 12-15 jaar (9 deelnemers): 100 meter: 1. K. den Haan; 2. J. van Beek; 3. H. van Slooten. Verspringen: 1. K. den Haan; 2. J. van Beek; 3. A. Bakker. Kogelstoten: 1. K. den Haan, 2. J. van Beek, 3. A. Bakker. Doel schieten: 1. B. Eveleens, 2. J. Bakker; 3. K. Bakker, A. Bakker en H. v. Slooten; 400 meter: 1. K. den Haan; 2. J. v. Beek; 3. H. van Slooten. Winnaar 5-kamp: K. den Haan met 40 punten. Heren 16-34 jaar (14 deelnemers): 100 meter: 1. N. Drenth; 2. P. Kikkert; 3. W Braam; verspringen: 1. N. Drenth, 2. R. Visser, 3. W. Braam. Kogelstoten: 1. N. Drenth, 2. H. Boks, 3. P. Kikkert en N. Eelman. Doelschieten: 1. N. Koo men, 2. K. Ellen, 3. P. Koorn. 400 meter: 1. N Drenth, 2. P. Kikkert, 3. W. Braam. Winnaar 5-kamp: N. Drenth met 04 punten. Heren 35 jaar en ouder (4 deelnemers 35-48 jaar 100 meter: 1. F. Beijert, 2. H. Ploeger, 3. H Geus. Verspringen: 1. H. Geus, 2. H. Ploeger, 3. F. Beijert. Kogelstoten: I. H. Geus, 2. H. Ploeger, 3. F. Beijert. Doelschieten: 1. H. Ploeger, 2. B. v.d. Berg en F. Beijert. 400 meter: 1. H. Geus, 2. H. Ploeger, 3. F. Beijert. Winnaar 5-kamp: H. Ploeger met 42 punten. Dames 16-35: 1 deelneemster: A. v.d. Star. Meeste punten alle groepen: Sport vrouw 1977: Angela van Heerwaarden met 42 punten. Avondspel Enorm groot en boven verwachting was de deelname aan de avondspelen. Er werden 140 personen ingeschreven verdeeld over tien ploegen. Het onder deel kisten stapelen werd gewonnen door de ploeg van „Molenkoog"; het steltlopen door de ploeg „2A2 Co" van de Rijksscholengemeenschap; de te van zijn ouderlijke woning kwam Douwe Dros te vallen wat hem zijn bril kostte. Winnaar werd Frits Schrama. Tweede werd Jan van Bennekom en derde Aad Stiggelbout. De race stond onder leiding van Kees Bonne en de organisatie was in handen van De Karseboom, Smullies Bar, Cors Dubbel dik, In den Grooten Slock en de Beerebar. Ook Oudeschild kan terugzien op een geslaagde Koninginnedag. Onder en thousiaste begeleiding van de drum band Voorwaarts Mars uit De Koog vertrokken 76 verklede kinderen voor een rondgang door Oudeschild. De jury had geen makkelijke taak, maar kwam tot de volgende uitslag: Enkelingen 1. Holle Bolle Gijs, Harry Slaman; 2. Ik zag twee beren, Robbie Slik; 3. Twee emmertjes water halen, Joke Wester laken; 4. Zo slank zijn als je dochter, Petra Boom; 5. Jan Huygen in de ton, Peter Weyers. Paren 1. Wij willen Holland houden. Gemma Barhorst en Linda Westdorp; 2. Onder moeders paraplu, Mirjam Raven en Jacqueline Eelman; 3. Onder moeders paraplu, Jacqueline Klassen en Cyn thia Zadeits. Groepen: 1. In een groen knollenland, Roland Timmer, Armand Boom en Micha Glasen; 2. Appeltjes van Oranje, Anita Boersen, Lilian van Liere en Karin Vermeulen. Kinderspelen Aan de kinderspelen namen 180 kin deren deel. Uitslag Kleuterschool 1. Ronald Timmer, 2. Martijn Heger man, 3. Irene Boekei. 1. Martijn Dros, 2. Ronald Keijzer, 3. Mthilde Visser. 1. Dirk Frido Krijnen, 2. Kees Jan Hin, 3. Isabel van Beek, 3. Patric Keijzer. Lagere school le klas 1. Caroline Wetekamp, 2. Wen dy v.d. Slikke, 3. Mark Zoer. 1. Gerda Koopman, 2. Yvonne v. Beek, 3. Diane Ris. 2e klas 1. Ap Grootjes, 2. Jan Zijm, 3. Frangoise Keijzer. 1. Ronnie de Vries, 2. Astrid Nauta, 3. Wout Koopman. 3e klas 1. Linda Westdorp, 2. Martine Burger, 3. Mirjam Raven, 4. Jaceline Eelman. Puzzeltocht Uitslag puzzeltocht door en rond Oudeschild: 4e klas; 1. Jeroen Bergman, 2. Christa Keijzer, 3. Berny Boom, 4. Rob Bekker. 5e klas: 1. Siska van Heerwaarde, 2. Angelique Boom, 3. Esther Krijnen. 6e klas: 1. Marja Zoetelief, 2. Nico Heerschap, 3. Lilian van Liere. Oudere jeugd: 1. Henk Jan Visser, 2. Henk Slechtenhorst, 3. Wim Stolk. Slootje springen 's Avonds bij het slootje springen ging George Keijzer met de wissel beker naar huis. 2de werd Jaap Krijnen en 3de Jan de Vries. OOSTEREND Ook in Oosterend is de viering van Koninginnedag zeer naar wens verlopen. Bij de allegorische kin deroptocht was sprake van veel deel name en leuke vondsten. De jury (be staande uit leden van de dorpscommis sie van De Waal een systeem dat uit stekend bevalt) kwam tot de volgende waardering Enkelingen: le. Olievlek, Paulien v.d. Wetering; 2e. Spook van de Oosteren- derweg, Marian v.d. Vis; 3e Versierde fiets, Rina de Graaf. Paren le. strand van Nieuweschild, Wim en Jan Eelman; 2e. Strand van Nieuweschild, Sijbrand en Petra v.d. Vis; 3e. Onder Moeders paraplu, Jacco en Cora Koopman. Groepen le. Fietspad Oosterender- weg, Fam. van Tatenhove; 2e Bolder wagen Schooltassen, fam. Van Arko en Duinker; 3e Historische Spelen, Arco Eelman e.a. Eervol vermeld: Indische koffie. Ook het middagprogramma met rondgang van Excelsior bracht veel mensen op de been. De kinderspelen leverden de volgende uitslagen op Prijzen Meisjes 6 en 7 jr.: 1. Mirjam Witte; 2. Annette Duinker; 3. Anneke Bostelaar. Jongens 6 en 7 jr.: 1. Piet Koopman, 2. Peter Brans, 3. Peter de Wolf. Meisjes 8 en 9 jr.: 1. Ariena Wuis; 2. Coby Daalder, 3. Marieke van der Vis. Jongens 8 en 9 jr.: 1. Ger Vlaming, 2. Arco van der Vis, 3. Klaas Jan Daalder. Meisjes 10 en 11 jr.: 1. Gea Daalder, 2. Colinda van der Vis; 3. Paulien v.d. Wetering. Jongens 10 en 11 jr.: 1. Adrie van Dijk, 2. Wim Bostelaar, 3. Jan Eelman. Meisjes 12 en 13 jr.: 1. Wilma Blom, 2. Margret van der Star, 3. Erna Stark. Jongens 12 en 13 jr.: 1. Piet Daalder, 2. Arco Eelman, 3. Marten van Taten hove. Ook de ouderen kwamen ruimschoots aan bod in de voor hen georganiseerde volksspelen. Als hoofdprijzen waren metworsten uitgeloofd, afkomstig van de Oosterender slagerijen. Uitslag Tunnelkruipen en voetballen voor pa ren: 1. Wim Eelman en Annie Vlaming; 2. Klaas Eelman en mevr. van Dijk. Skilopen met groepen van 5 personen (zeer moeilijk): 1. Groep Jan Oosterhof; 2. Groep Klaas Eelman. Zaklopen voor deelnemers/sters bo ven de 30 jaar 1. G. de Weerd, 2. Klaas Eelman. De jeugd, ook die van de kleuter school, hadden 's morgens hun eigen spelen op het terrein bij de muzieknis. Ze werden getracteerd op fruit. Zoals bijna overal op Texel werd bij het aan steken van de Meierblis het geduld op hoge proef gesteld. Door de zomertijd was de zon op het gebruikelijke tijdstip (tegen acht uur) nog lang niet onder. Afgesproken was half negen, maar een kwartier eerder ging de brand erin. Het was een voorbeeldige Meierblis, haast helemaal opgebouwd uit goed brand baar materiaal. De dorpscommissie is daarover zeer tevreden. De rotganzen in het land van

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5