Oosthuizers wonnen tournooi Tex. Boys iPÖlT Voor het weekend „VADERS TWEEDE VROUW S.V. Oosterend verloor van Knollendam programma FEUILLETON: Seniorentoemooi S.V. De Koog Visclub miste eerste prijs GVT-mededelingen Bejaardenreisje Den Burg Optreden „Messengers" Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Tweede blad Texelse Courant, woensdag 18 mei 1977 Door een 01 nederlaag tegen het bezoekende Oosthuizen is het eerste elf tal van Texelse Boys er zondag niet in geslaagd het door deze vereniging ge organiseerde toernooi winnend te be sluiten. Ondanks de uiteindelijke tweede plaats kan Texelse Boys terugzien op een voor hen uitstekend verlopen toernooi. De ei landers boekten overwinningen op een tegenvallend Zeemacht (03) terwijl ook eerste klasser Beemster in het Boys elftal met 20 haar meerdere moest erkennen. Mede begunstigd door zonnig en uit stekend voetbalweer had het toernooi een uitstekend verloop. Uiteraard ging de belangstelling van de Texelse toeschouwers het meeste uit; naar de verrichtingen van de elftallen van Texelse Boys. De eerste wedstrijd was tegen Zeemacht, dat helaas door andere verplichtingen niet met het eer ste elftal kon uitkomen. Niettemin ga ven ze goed partij, maar konden toch niet verhinderen dat de Boys een 30 overwinning behaalde. Ook de tweede wedstrijd, tegen eerste klasser Beem ster, werd in winst omgezet (20). Oost huizen, de laatste tegenstander en ook 2e klasser, had evenals de Boys beide voor gaande wedstrijden gewonnen, maar had een iets slechter doelgemiddelde. De bes te kansen voor de eerste plaats waren dus voor de Boys. Hoewel ze de hele wedstrijd in de meerderheid waren ging de wmst toch (met 01) naar Oosthui zen. Omdat de Boys geen kans zagen de kansen goed te benutten werd één foutje in de Boys achterhoede ze noodlottig. Deze fout werd goed afgestraft waarna Oosthuizen met de hoofdprijs ging strij ken. In de poule van de derde elftallen ging de eerste prijs naar Zeemacht dat al zijn drie wedstrijden in winst wist om te zet ten. Boys 3 kon door ziekte e.d. niet in de vertrouwde opstelling aantreden en kon daardoor vooral in de voorhoede geen vuist maken. Het team moest op alle fronten de eer aan de bezoekers la ten. De gelijktijdig met het toernooi ge houden aktie voor de invalidensport bracht ongeveer ƒ250,op. Uitslagen: Eerste elftallen: Zeemacht-Texelse Boys 03 Oosthuizen-Beemster 31 Zeemacht-Oosthuizen 01 Speciaal voor seniorenelftallen houdt S.V. De Koog op Hemelvaartsdag een zg. seniorentoemooi waaraan zes elftal len mee zullen doen. In poule A zijn dit S.V. Fortuna (Win terswijk), Oosterend zaterdag 1 en De Koog 1. De eerste elftallen van Ooster end, Callantsoog en Watervogels komen uit in poule B. Het programma luidt als volgt: 10.00 u.: De Koog-Oosterend zat. 10.50 u.: Oosterend-Watervogels 11.40 u.: De Koog-SV Fortuna 12.30 u.: Callantsoog-Watervogels 13.20 u.: Oosterend zat.-SV Fortuna 14.10 u.: Oosterend-Callantsoog 15.00 u.: nr 3 poule A-nr 3 poule B 15.50 u.: nr 2 poule A-nr 2 poule B 16.40 u.: nr 1 poule A-nr 1 poule B 17.30 u.: prijsuitreiking en sluiting De wedstrijden duren 2 x 20 minuten zonder rust. Bij gelijk puntentotaal is het doelsaldo beslissend. Indien dit ook gelijk is, worden er penaltys genomen. Beemster-Texelse Boys 02 Texelse Boys-Oosthuizen 01 Zeemacht-Beemster 32 Derde elftallen: Zeemacht-Texelse Boys 10 Oosthuizen-Beemster 00 Zeemacht-Oosthuizen 10 Beemster-Texelse Boys 21 Texelse Boys-Oosthuizen 04 Zeemacht-Beemster 31 DONDERDAG 19 MEI 1977: Junioren: Oosterend C2-HRC C8, 18.15 uur ZATERDAG 21 MEI 1977: Junioren: Oosterend Bl-Succes BI, 13.30 uur Cocksdorp Cl-ZAP C2, 13.30 uur Oosterend C2-Schagen C3, 13.30 uur Oosterend Cl-Vesdo Cl, 13.30 uur ZONDAG 22 MEI 1977: Junioren: W.Waard Al-ZDH Al, 14 30 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel In verband met Hemelvaartsdag moe ten de formulieren voor toto en lotto de ze week op woensdag ingeleverd wor den. Zondag gaat het vierde naar De Cocks dorp om deel te nemen aan het toernooi t.g.v. het 45-jarig bestaan van SVC. De eerste tegenstanders zijn Cocksdorp 2 en De Koog 2. Geen gemakkelijke opgaven. Mogelijk zullen de vierde elftallers be wijzen, dat ze met een volledig elftal toch nog wel tot goede prestaties kun nen komen. Zaterdag spel ende junioren BI, B2 en Cl mee in het Texelse Boys toernooi. Het zal niet meevallen tegen de junio ren van Zeemacht, Oosthuizen en de Texelse Boys. Zie voor de programma's Texelse Boys De trainingen voor B-pupillen op woensdag zijn met ingang van deze week vervallen. G.K. elders in dit blad. t.C. Z.D.H. Hoewel de training voor de senioren in de maand mei nog wel voortgezet wordt zal met ingang van vrijdag 20 mei de training voor de C-junioren verval len. Deze pauze heeft ondermeer te ma ken met het feit dat na 15 mei niet meer getraind en gevoetbald mag worden op het hoofdveld omdat dit door de ge meente opnieuw ingezaaid wordt. Het nieuwe trainingsveld mag intussen wel gebruikt worden. Zondag a.s. neemt ZDH 3 deel aan het SVC toernooi. Het programma van dit toernooi staat vermeld in het ZDH-kast- je bij „De Spyker". F.Z. S.V. De Koog In verband met Hemelvaartsdag moe ten de formulieren voor toto en lotto de ze week op woensdag ingeleverd wor den. Belangstellenden die willen meedoen in een nieuw op te richten zaalvoetbal team (spelend in de laagste afdeling) worden verzocht zich voor zaterdag 21 mei aan te melden: telefoon (02228) 497. J.v.B. Ondanks het nogal tegenvallende re sultaat van 227 cm vis na bijna 3 uur vissen is de sportuitwisseling die de Tex. sportvissersclub met Bergen hield goed verlopen. Bergen won de door „Texel" ingezette beker met een score van 193 cm. De Texelse vissers vingen 34 cm. Het is een uitwisseling geworden die, uitgaande van de animo waarmee werd deelgenomen, zeker voor herhaling vat baar is. Er werd gevist op 't strand van Groote Keeten nabij Callantsoog, waar in totaal 31 vissers de hengels uitwier pen. Het geheel duurde 23/< uur waarna de prijsuitreiking plaatsvond in café De Stolpen te Bergen. De individuele uitslag was als volgt' 1. D. Pijper 33 cm; 2. M Schotten 31 cm; 3 H. de Haan 25 cm; 4. R. Bergmans 20 cm; 5. P. Verhagen 18 cm (T); 6. T. Punt 17 cm; 7. Eddy Rijk 16 cm (T); 8. L. Jager 16 cm; 9. J. van Alfen 16 cm; 10. B. van Baar 15 cm. De wedstrijd tegen HSV De Snoek gaat niet door wegens gebrek aan belangstel ling van de leden van HSV De Snoek. Reden hiervan is dat er momenteel nogal wat grote viswedstrijden worden gevist waarvan de hoofdprijs veelal uit vlieg- uit. Leen van Eijlk, Gerard Koom en waar de visclub Texel niet tegenop kan. De wedstrijd van 22 mei wordt nu van 8.00 - 10.00 uur gevast op het strand bij paal 12. Oosterend heeft in haar laatste com petitiewedstrijd tegen Knollendam een gevoelige 13 nederlaag geleden. Hoe wel de Oosterend-ploeg goed speelde en vele goede kansen kreeg liet de afwer king veel te wensen over. Voor de rust nam SVO wel een 01 voorsprong maar na de rust scoorde de geconcentreerd spelende Knollendammers maar liefst drie keer. De eerste helft was duidelijk voor de hardwerkende Oosterenders. Voor de wind spelend bouwden zij een veldover- wicht op en diverse goede kansen wa ren hiervan het gevolg. Knap De afwerking liet echter duidelijk te wensen over. Halverwege de tweede helft zette Theo Boom de hal knap voor waarna Johan de Waard kon scoren. Oosterend leek nog voor de rust een grotere voorsprong te nemen. Theo Boom en Johan de Waard misten echter beiden een doelrijpe kans en ook Ger Plaatsman slaagde er niet in goede kan sen in doelpunten om te zetten. Na de rust een iets sterker Knollen- via ^uitvallen voortdurend gevaarlijk Anton van Nuland blak alleen door maar strandde op de Knollendam-kee per. Ook Johan de Waard verscheen een paar maal alleen voor de Knollen dam-goalie, maar kwam ook niet tot scoren. Ten onder Een kwartier in de tweede helft maak te Knollendam echter de gelijkmaker en de Oosterenddefensie ging onrustiger spelen. Hoewel alles werd gedaan om een nieuwe voorsprong op te bouwen ging SVO in de slotfase ten onder. Twee snel achter elkaar gescoorde doelpun ten brachten Knollendam de zege. Deze week zullen alle oorspronkelijk voor donderdag, vrijdag en zaterdag op het programma staande lessen verval len. Oorzaak hiervan is Hemelvaartsdag en de erop volgende vrije vrijdag van het basisonderwijs. G.V. Het reisje van de afdeling Den Burg van de bejaardenbond zal met twee bus sen worden gemaakt. Deze vertrekken om 7.20 uur van de Elemert en rijden langs de Emmalaan (halte Schilderend vervalt dus). Bij de ene bus kan wor den ingestapt op de hoek Wilhelmina- laan-Schilderend voor de woning van de familie H. de Lugt. Daarna wordt de gewone route gevolgd langs Buitenheim. De andere bus rijdt langs het C. E. Gol- lards rustoord, daarna langs Garage Kaczor aan de Keesomlaan en vandaar naar de boot. Men vertrekt van Texel met de boot van 8.05 uur. Het interkerkelijke zangkoor „The Messengers" verleent op Hemelvaarts dag zijn medewerking aan een kerk dienst die gehouden wordt in de Ned. Herv. kerk van Den Burg. Voorganger in deze dienst is ds. Boeyinga uit"Bloe- mendaal die zal spreken over het thema: „De hemel is van ons". Muzikale medewerking wordt verder verleend door de organist Peter Zwart en Betty Bakker (bugel) en Piet Bakker (trompet). De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 24 mei, om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 25 mei om 13.30 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen. Hemelvaartsdag, van woensdag 18.00 uur tot vrijdag 8.00 uur Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Hemelvaartsdag Zr. DE JAGER, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Van vrijdagavond 20.00 uur tot zaterdagavond 18.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 3241. Van zaterdagavond 18.00 uur tot maandag 13 00 uur Zr. M. DE JAGER, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw. Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Hemelvaartsdag, 19 mei 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, gezamenlijke dienst met Oudeschild., in Oosterend. Oudeschild zie Oosterend. Dit in tegenstelling met wat vrijdag j.l. vermeld werd. Zondag 22 mei 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Zijll Langhout De Cocksdorp 10 uur ds. Hoekstra Maandkollekte Den Hoorn 11 uur dhr. Veldhuis De Koog 10 uur dhr. H. O. Hukom uit Den Helder De Waal 9.30 uur dhr. Veldhuis Oosterend 9.30 uur ds. Loerakker Oudeschild 11.00 u. ds. Loerakker GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes. Nevendienst voor de jongere kinderen. Tijdens de dienst is er kindercrèche in „De Poort". 19 30 uur Ds. Douwes. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 9.54 uur Kand. De Geus uit Amsterdam. 19.30 uur Kand. De Geus GEREFORMEERDE GEMEENTE Den Burg 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. De Roest Kerkbusje Den Hoorn. Directe uitzending via de Lichtboei Na afloop koffiodnnkon Kindoroppac 'n Kr« de korV JEHOVAH'S GETUIGEN 10.45 uur Lezing. Wachttorentstudie: 11.15 uur „Met vertrouwen de grote ver drukking tegemoet zien". ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 21 en 22 mei 1977: Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" Zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn zondag 9.15 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Oosterend zondag 19.00 uur 3 9 DOOR GERRIT FRANSSEN 27. Gedurende een klein uurtje sjouw de ze de heideplaggen van de wagen en plaatste ze op kleine hopen, zoals ze Dirk ook had zien doen. Zich het zweet van 't gezicht wissend, pakte ze een be zem en veegde tenslotte de wagen schoon, waarna ze hem loskoppelde van de tractor. Weliswaar met veel moeite kreeg ze beweging in de bandenwagen en lukte het haar hem op de juiste plaats in de schuur te zetten. Daarna reed ze de tractor naar binnen. Zo, nu was er ook weer plek voor de auto. Als het slecht weer werd, was het beter, dat de wagen binnenstond. Zo nieuw was hij ook niet. Terwijl ze hem bekeek, dacht ze aan de grote Mercedes van haar vader, waarmee ze verscheidene malen had ge reden. En de Morris van haar stiefmoe der, waarmee ze nooit had willen rijden. Die had vader haar als een soort huwe lijksgeschenk gegeven en daarover was ze woedend geweest. Waarom zij wel en ik nooit? Ik zou ook best een autootje gehad willen hebben, al was het maar een eend of een Fiat. Maar haar vader had al haar bezwaren en protesten weg gewuifd: „Jij hebt geld van jezelf, dank zij je moeders erfenis en wat je zelf ver dient; jij kan wel twee auto's kopen, als je wilt en dan houd je nog geld over. Maar wat heeft Dieuwertje?" Door dit in haar ogen veel te vorste lijk geschenk werd de verstandhouding tussen Els en vaders tweede vrouw er niet beter op. Nu deed ze het met een wagen, die negen jaar oud was, doch in ieder geval motorisch nog betrouwbaar genoemd kon worden. Maar ik moet me er niet mee wagen op de autobaan, want dan bestaat alle kans, dat men hem er af haalt en er allerlei gebreken aan ont dekt, want de carosserie begint van on deren te roesten en bij de koplampen eveneens. Zo voor hier in de omgeving is hij nog goed genoeg. 's Middags was ze met bezoekuur in het ziekenhuis en had moeite plaats te vinden voor de auto. Ze had een fruit- bakje gekocht en bloemen. Met klop pend hart liep ze naar kamer 117 en opende de deur. Hij lag op zijn rug, nog altijd met het verband om zijn hoofd, maar zijn blik verhelderde, toen hij haar zag binnenkomen. Ze forceerde een glimlach. „Hallo, pechvogel! Slaapje uit? Hoe voel je je nu?" Hij greep haar hand en drukte die. „Dank je voor je maatregelen, gister avond. Ik lag er belabberd bij, Els. En je weet zelf: er komen praktisch nooit mensen langs. Twee of drie keer per dag een auto is al iets bijzonders". „Niet meer aan denken. Hoe gaat 't nu?" „Als ik maar stil lig, voel ik nauwe lijks nog pijn. Enkel die hoofdwond schrijnt een beetje. Zeg, dank je wel voor dat fruit. En die bloemen". „Ik zoek straks wel een vaas. Groetjes van Beer en de koe". Ze keken elkaar aan en begonnen gelijktijdig te lachen. Maar haar gezicht werd bijna meteen weer ernstig. Ze vroeg: „Hoe kwam dat nou, Dirk?" In het kort legde hij uit, wat er ge beurd was, dat hij was uitgegeleden, omdat de grond door de vele regens glad was geworden. Glibberig. „Stom, hè? Om de tractor onbeheerd te laten rijden". „Maar het ging heel langzaam, Els. Veel boeren doen het zo". „Nou, je weet nu het risico. Ben je daar even klaar mee? Kan wel weken duren voor je weer redelijk op de been bent. Beide gebrokenhet is me nog al wat". Hij knikte enkele malen, „Hoe moet dat nou, Els?" Zijn stem klonk timide. Hij keek zorgelijk. „Thuis en zo. De koe moet twee keer per dag gemolken wor den en als het een paar dagen goed droog is geweest, moet er nodig gewied worden tussen de aardappelen". „Maak jij je daarover maar geen zor gen, meneer Lefering. Ik heb melken geleerd en schoffelen zal ook wel gaan, als het moet". Hij legde uit: „er zijn twee schoffels, een die je moet duwen en een die je kunt trekken. Het is maar, wat je het handigste vindt". „Ik neem ze beide mee", antwoordde ze op luchtige toon. „Het moet gek gaan, als ik ook dat niet leer". Hij keek haar enige tijd bewonderend aan. „Je bent geweldig, weet je dat?" Ze schudde het hoofd. „Nee, dat wist ik niet. Fijn, dat je me er opmerkzaam op maakt". Ze keek hem even aan, het hoofd scheef. „Doe niet zo mal! Jij was gewel dig, omdat je me terstond uitnodigde mee te gaan naar je huis en me gelegen heid gaf te blijven, toen ik nog depres sief was. Man, ik ben in die weken bij jou in huis een ander mens geworden. Dank zij jou". „Nou, dan zijn we quitte. Dus je denkt, dat je het aan kunt?" „En als ik nu nee zeg, wat dan? Doe niet zo achterlijk. Natuurlijk red ik het. Beer beschermt me en de koe is al hele maal aan me gewend. Samen zullen we het best met elkaar kunnen vinden". „Het is voor mij een hele geruststel ling, Els". „Mooi. Komt je gemoedsrust in elk geval ten goede. Zorg er nu maar voor, dat je gauw beter wordt. En beschouw je ligje hier maar als een gedwongen vakantie. Een beetje rust zal jou wel goed doen". „Ja, ja, steek er de gek maar mee". Een verpleegster kwam binnen, een wat oudere vrouw. „Zo zo, meneer Le fering, al bezoek van uw vrouw? Dat is prettig, nietwaar? En kijk eens: bloe men. We zullen eens een vaas opzoeken, hè? Maken we uw kamertje wat fleuri ger". Meteen was ze weer weg. Met de bloemen. De man in bed en de vrouw op de stoel ernaast keken elkaar enige ogenblikken aan en begonnen opnieuw te lachen. „Klinkt wel leuk, hè? Al be zoek van uw vrouw", zei hij. Ze voelde een blos opkomen. „Hou je van lezen?" vroeg ze, van onderwerp veranderende „Zal ik wat tijdschriften voor je meenemen, ja?" Hij schudde 't hoofd. „Neem de vol gende keer een paar puzzelbladen mee; puzzelen deed ik vroeger altijd, maar de laatste paar jaren had ik er immers geen zin meer in. Ergens boven, in een der kisten, moet nog een puzzelwoorden boek zijn". Ze knikte.. „Ik zoek het op en neem vanavond een paar puzzelboeken mee". „Vanavond?" herhaalde hij. Er klonk verrassing in zijn stem. „Ja. Anders moet je te lang wachten en ga je misschien piekeren. Je moet af leiding hebben. Daarom kom ik bij wijze van uitzondering vanavond. Verder hou den we het op één keer per dag: 's mid dags. Want 's avonds is het net bezoek uur onder meikerstijd". „Dat zal wel. Nu ja, melk je haar een half uur eerder". „Laat dat allemaal maar aan mij over. Het komt best in orde. Af en toe breng ik wel verslag uit". Die avond, toen ze opnieuw bij hem op bezoek was en puzzelbladen en het woordenboek bij hem had neergelegd, vroeg hij: „Zeg, heb je wel geld genoeg? Anders moet je het boekje met betaal cheques even geven, schrijf ik er enkele voor je uit. Het zal wel in mijn slaapka mer liggen. In de grote kast links. Daar staat een geldkistje". Hij wees naar de kast. „Sleutels zitten in mijn zak". Ze haalde de sleutels te voorschijn, maar legde ze bij hem neer. „Niet nodig. Ik heb nog twee kascheques van de giro. Als het nodig is, hoor je het wel van me". „Goed, dan verrekenen we dat later wel". Die avond, toen ze afscheid van hem nam, aarzelde ze even, maar boog zich over de patiënt en drukte een kus op zijn wang. „Sterke, pechvogel", zei ze op ongewoon zachte toon. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5