S 0l|1 IJm4\pros MAGAZ1JN\ 110 Record-inschrijving voor volley-openluchttoernooi Raadscommissie had veel wensen op verkeersgebied VCC' 98.- cArn. i£,ooyer W90 1.95 8.95 5.95 c4m. oyer TAPIJT 39.75 69.- 159.- (i COJABE Openbare bekendmaking altijd de ruimste keus, de beste kwaliteit, de voordeligste prijzen. Slaapkamertapijt Valencia RIADH Berberal Natuurlijk 4 en 5 juni bij Ploegelanderweg JVC won A-j uniorentoemooi Reddende snoeksprong Electrohuis Tweede plaats voor Texel-veteranen Den Burg - de Koog Chemische Fabriek en Laboratorium Soest. Goedgekeurde Reinigingsproducten voor alle doeleinden. Harde, smeuïge en zelfglans- wassen in diverse kleuren. Desinfectanten - Ontvetters - Tel. 02222-379 Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de realisering van de volgende bouwplannen 1. bouw van een woonhuis te Den Burg, Molen- dwarsstraat 10, op het perceel kadastraal be kend gemeente Texel, sectie K nummer 2986, door de heer H. Spigt, wonende te Den Burg, Zwaanstraat 6; 2. uitbreiding van een woning te Den Burg, Mo lendwarsstraat 4, op het perceel kadastraal be kend gemeente Texel, sectie K, nummer 2984, door de heer J. M. Koomen, wonende te Den Burg, Molendwarsstraat 4; 3. uitbreiding van een woning te Zuid-Eierland, Muyweg 69 op het perceel kadastraal bekend gemeente Texel, sectie A, nummer 3078, door de heer G. v.d. Star, wonende te Eierland, Zand dijk 334; 4. bouw van een woning te Den Burg, Burger houtstraat 3, op het perceel kadastraal bekend gemeente Texel sectie K nummer 3444, door de heer W. Braam, wonende te Oudeschild, Heems- kerckstraat 11. De genoemde bouwplannen zijn in strijd met de geldende bestemmingsplannen. Voor de onder havige gebieden is evenwel een voorbereidingsbe- sluit van kracht, terwijl de bouwplannen in over eenstemming zijn met de in ontwerp zijnde be stemmingsplannen Den Burg en Zuid-Eierland. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 6 juni a.s., gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie (kamer 303) ter inzage voor een ieder. Eventuele bezwaren tegen het verlenen van de ver zochte vergunningen kunnen gedurende de voor melde periode van ter visie-ligging schriftelijk aan het college worden kenbaar gemaakt. Texel, 31 mei 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. H. Sprenger De secretaris, G. A. Oskam, l.s. Alle soorten van (TOP)- LENINGEN met en zon der onderpand. Agent schap Rijkspostspaarbank hypotheken. Jan Dekker, Assurantiën Bemhard- Laan 89, (02220) 2833 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modem) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan. machinale houtbewer king. 9 zagen slijpen. inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave De Worsteltentop het terras in 't zonnetje een pannekoek eten 9 Voor wandel- en steunstokken. Een ver trouwd adres: ook voor goedkope rotting wandel stokken ARTIMA - Gravenstraat Voor het slijpen van za gen, ook Widia zagen, kunt u naar Houthandel A. v.d. Vis B.V. Homelite kettingzagen, waterpompen en opslag- maaiers. Machinaal ket- tingsljpen. F. P. Koom, Grensweg 388, tel. 2931 in warme kleuren, let op 400 cm breed, op legklare rug. Normale prijs 69, Arn. Looyer- prijs Dit zware nylontapijt met dichte zetting is leverbaar in de kleuren groen, bruin en beige; heeft een legklare rug, 400 cm breed, Adviesprijs 98,— Arn. Looyer- prijs hoogpolig tapijt met een diep kleureffect. Geschikt voor de huiskamer en slaap kamer. 400 cm breed, op legklare rug. Adviesprijs 169, Arn. Looyer- prijs prachtige gemeleerde wollen berber, 100% zuiver scheer wol. 400 cm breed. Adviesprijs 279, KORTING 120 GLD. Arn. Looyer- prijs Alles uit voorraad leverbaar en gratis thuisbezorgd. voor WOONDECORATIE Spinbaan 1, Den Burg, Texel, tel. (02220) 3179 Bij ons GEEN parkeerproblemen. Het openlucht volleybal toernooi dat Tevoko dit jaar voor de zesde keer or ganiseert staat dit maal vooral landelijk erg in de belangstelling. Er nemen 121 teams aan dit langs de Ploegelan derweg te houden sportfestijn deel. Naast een flink aantal verenigingen uit Noordholland kunnen op 4 en 5 juni ook teams worden begroet uit Gronin gen, Den Haag, Nijverdal, Venlo, Delft, Ommen, Apeldoorn, Bolsward en Gen nep. Op de deelnemerslijst staan ook o.a. verenigingen als Roswell, Valuas, VCT, US Amsterdam, Delta-Lloyd, AMVJ, Octopus en Lycurgus. Behalve de 6 Te- voko-teams heben ook het Texelse Mitra en het eilandcompetitieteam Fam. Witte ingeschreven. Vermeldenswaard is ver der het meespelen van Tevoko 65, een team bestaande uit oud-Tevoko spelers. Record Het aantal deelnemende ploegen (121) is opnieuw een record in de nog maar korte geschiedenis van dit openlucht- toernooi. Een uitgebreid tweedaags pro gramma is er het gevolg van. Op zater dag 4 juni worden de meeste wedstrij den gespeeld, 's Morgens wordt om elf MEDEDELINGEN S.V. Texel Alle leden worden uitgenodigd voor het bijwonen van de ledenvergadering op donderdag 2 juni aanvang half 9 in onze kantine ,,De Kletskeet". Er staan enige zeer belangrijke punten op de agenda o.a. nieuwbouw kantine. Het be stuur rekent dan ook op een grote op komst. t.C. Texelse Boys Zaterdag a.s. spelen twee jeugdelftal len van de Texelse Boys tegen elftallen van DWSM uit Maarssen. De eerste wed strijd begint om 17.00 uur op het Waal der voetbalveld. Alle BI en Al junioren worden verwacht. A.W. Ook wat betreft het laatste toernooi dat V.V. Texelse Boys op tweede pink sterdag organiseerde kan van een zeer geslaagd gebeuren gesproken worden. JVC won dit A-juniorentoernooi door de finalewedstrijd tegen Zeemacht na een 11 eindstand door het beter be nutten van strafschoppen te beslissen. Wie uiteindelijk derde of vierde zou worden werd uitgevochten in de wed strijd tussen Texelse Boys en Oosthui zen. Winnaars werden hier de Oosthui- zers door een 23 zege op de thuisspe lende ploeg. Ook de vraag wie tenslotte vijfde en zesde zou worden moest ten slotte via strafschoppen beantwoord worden. Schoorl benutte er vier uit 5 en Winkel 2 uit 5. Het zeer jeugdige elftal van Huiswaard behaalde in de strijd om de zevende en achtste plaats zijn eerste overwinning. Het op papier sterkere Sint Boys liet zich twee maal verrassen. Zelf kon deze ploeg uit Sint Maarten daar geen enkel doelpunt tegenover stellen. De overige uitslagen van dit A-junio rentoemooi waren als volgt: Sint Boys-Texelse Boys 13 JVC-Huiswaard 20 Sint Boys-Winkel 01 JVC-Oosthuizen 40 Zeemacht-Sint Boys 21 Schoorl-JVC 0—3 Winkel-Zeemacht 04 Oosthuizen-Schoorl 10 Texelse Boys-Zeemacht 13 Huiswaard-Schoorl 02 Texelse Boys-Winkel 00 Huiswaard-Oosthuizen 11 uur begonnen en men hoopt dan onge veer acht uur 's avonds klaar te zijn. Zondag zullen tegen drie uur hopelijk de laatste finalewedstrijden beginnen. Dit gebeurt wanneer tenminste 's mor gens direkt om half elf gestart kan wor den. Spelers en speelsters worden dit jaar op twee campings ondergebracht. Naast de vanouds ingeschakelde „Brem akker" verleent dit jaar ook „Dennen- rust" medewerking. Uitwijkzalen Wanneer dit weekend het weer mocht tegenvallen kan men naar zalen uitwij ken. Alle beschikbare zalen op Texel zijn hiervoor ingehuurd. Belangstellenden zijn het gehele week end welkom. Vooral de teams die in de derde divisie en promotieklasse spelen laten volleybal zien dat op Texel door gaans niet te zien is. Het Tevoko bestuur verzoekt alle belangstellenden vriende lijk zo veel mogelijk rekening met de te verwachten drukte aan de Ploegelander weg te houden. Omdat mej. D. Vonk zaterdagochtend op het juiste moment van haar rijdende bromfiets sprong, had een botsing met een zware shovel van de firma Wester- laken geen ernstige gevolgen. Mej. Vonk reed op de Kogerstraat en kreeg geen voorrang van de shovel, be stuurd door J.M.W. uit De Waal, die van de Akenbuurt kwam. De scherpe zon in het gezicht van de shovelbestuurder was- er mogelijk de oorzaak van dat de brom mer niet werd gezien. Mej. Vonk liep een kneuzing op aan het linker been. De brommer werd totaal vernield. Brandpreventie, inbraakbeveiliging airconditioning, noodverlichting. Omdat het veteranenteam van S.V. Texel in een bijzonder spannende finale met 32 zijn meerdere moest erkennen in het elftal dat Stormvogels naar het Zeemacht veteranentoernooi had afge vaardigd, behaalde de Texelse afvaardi ging op tweede pinksterdag in Den Hel der een tweede plaats. De S.V. Texel veteranen bereikten de finale door in hun poule met vier ge wonnen en 1 verloren wedstrijd beslag op de eerste plaats te leggen. De uiteindelijke tweede plaats van S.V. Texel kwam min of meer onver wacht omdat er nogal wat animo voor dit groot georganiseerde toernooi bleek. In totaal deden 12 teams, onderverdeeld in 2 poules, mee. De Texelse veteranen kwamen in de A-poule uit tegen HRC, ZAP, WGW, BKC en Callantsoog. In de S.V. Texel afvaardiging, die in totaal uit 15 man bestond, werd tevens meegespeeld door een aantal oud-Texe laars die goed partij hebben gegeven. NRC KAARTJE WORDT NIET DUURDER Het ministerie van CRM heeft zich be reid getoond een voorlopige extra bij drage in de exploitatiekosten van het Natuurrecreatiecentrum te verlenen. De Stichting Texels Museum die het NRC van de gemeente Texel in beheer heeft zal hierdoor de kortgeleden voorgeno men forse verhoging van de entreeprij zen niet hoeven door te zetten. Het waren vooral onderwerpen be treffende de verkeersveiligheid die woensdagmiddag tijdens de vergadering van de raadscommissie voor financiën de meeste gespreksstof opleverden. J. C. Dros vestigde de aandacht op de aanleg van meer tunneltjes onder veel gebruik te Texelse wegen. Zijn medecommissie leden Kees Koorn en Daan Schilling noemden de fietspaden naar Oosterend en Den Hoorn als meeste urgente pun ten. De drie aanwezige commissieleden die onder voorzitterschap van burgemeester W. H. Sprenger vergaderden over re keningen 1974 van gemeentewerken, so ciale dienst, grondbedrijf, centrale werk plaats en gemeente. Tijdens het laatste agendapunt kregen zij de gelegenheid hun verlangens ten aanzien van de be groting 1978 te tonen. Mr. Sprenger deelde mee dat dit agendapunt voortaan op de vergaderingen van alle commissies aan de orde zou komen om het college een nog betere indruk te geven over wat leeft onder de betreffende leden. Tunneltjes Dros, Schilling en Koom hadden nog al wat wensen Wijzend op het onlangs gereedgekomen koeien tunneltje onder de Oosterenderweg zei J. C. Dros dat hij tijdens een recent verblijf in West-Duits- land had gezien dat men daar op een vrij vlotte manier tunneltjes kan bou wen. Hij vroeg burgemeester Sprenger of de gemeente offerte kon vragen om zich op de hoogte te stellen van de tech nische en financiële konsekwenties. Dros vond dergelijke tunneltjes vooral voor schoolkinderen een uitkomst die heel wat meer verkeersveiligheid ten gevol ge heeft. „Daarbij ben ik geschrokken van de moeite die er nodig was voor de nu gebouwde koetunnel onder de Oos terenderweg". Fietspaden Bovendien vond Dros het fietspad langs de Oosterenderweg belangrijk. Hij noemde het gedeelte van Den Burg naar De Waal een eerste vereiste, waarbij hij er aan herinnerde dat hier een aan tal kostenfactoren al gedeeltelijk weg vallen omdat een tracé er al is. Het nu aanleggen van dit pad is in ieder geval goedkoper dan over een paar jaar. Koom en Schilling onderschreven dit krachtig. Daan Schiling nam, op de woorden van Dros inhakend, tevens de gelegen heid te baat aan te dringen op een fiets pad tussen Den Burg en Den Hoorn dat in het investeringsplan voor 1980 wordt genoemd. Er is volgens Schilling boven dien veel behoefte aan een goed fiets pad tussen 't Horntje en Den Hoorn. Op zijn beurt wilde Kees Koom wel eens weten of er ook plannen zijn de weg tussen Oosterend en Oost te ver beteren. Hij vroeg zich af of wat betreft het fietspad tussen Oosterend en Den Burg wel alle pogingen voor subsidies en/of aanvulling zijn aangewend. Aula Daan Schilling was het opgevallen dat het bouwen van een aula (rouwka mer) niet in het gemeentelijk investe ringsplan voor 1978 voorkwam maar wel op het programma heeft gestaan. Hij vergeleek deze situatie met vroegere plannen voor de bouw van een aula in Oosterend waar tot dusver niets van te recht is gekomen. Kees Koorn wilde wel eens weten hoe hoog de kosten zijn waarvoor de gemid delde permanente bewoner van Texel staat wegens door het toerisme ver oorzaakte uitgaven. Moet de toeristen belasting misschien omhoog? Tenslote pleitte J. C. Dros voor betere aanduidingen naar het nieuwe parkeer terrein Vogelenzang. Het was hem en ook Kees Koom opgevallen dat het voor veel toeristen moeilijk is dit terrein te vinden. Het is gebeurd dat De Zes vol geparkeerde auto's stond terwijl er nog ruimte was op het er vlakbij gelegen nieuwe parkeerterrein. In voorraad ruime sor tering hout, w.o. diverse soorten planken, balken en ribhout, diverse wand- schrootjes, plaatmateria len, w.o. watervast multi plex, spaanplaat en board, gipsplaten, steen wol, asbestgolfplaten, diverse betontegels en bielzen en stopzand enz. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 of 3055 Hebt U Uw gasten al geadviseerd een strand huisje aan Paal 17 te hu ren? H. Nowak, tel. (02228) 381 of Poitbua 50, Den Burg Grote roodstenen Buiten(om)- potten ook schotels ARTIMA - partij mooi aardewerk I en binnen- voor planten- uw adres Gravenstraat Caravancentrum Texel heeft div. occasions in tourcaravans, vouwwa gens en stacaravans vanaf ƒ750,-. Tel. 02220-3163 Hapjespan met teflonbodem en friss» rode deksel. Doorsnede 24 cm. Nu slechts Houdt uw gerechten InsektenvrIJ met deze vllegenkap. Met handig inklapmechanlsme. ^tfgletdeksel. Voor het i afgieten van hete groenten en aardappelen. Past op alle soorten pannen e.d. ^^ulnstoekMe^tertt maar licht aluminium frame en zonnige stof. Aluminium «chaardroogrek. Geheel Inklapbaar, met 10 m. geplastificeerde drooglijnen. 155,X V 120 Van geschoren cocos Is deze royale deurmat met leuk rultmotief.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 7