Vijf stemmen tegen nieuwe kampeerverordening Te mooi weer voor popfestival Voor het weekend RSG-jeugd stemde mee Vergunning voor caravan NU aanvragen Zomeravondvoetbal eerste plaats voor De Zwaan Programma zomeravondvoetbal Zon, maan en hoog water Koersen vreemde valuta Zuigelingenbureau Toneel in Po Sian stuit op bezwaar Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Derde blad Texelse Courant, vrijdag 3 juni 1977 Met een eerste plaats voor de VVD (42), 'n tweede voor de PvdA (37), een derde voor D'66 (36) en een vierde voor het CDA (29) blijken de politieke verhou dingen op de Rijksscholengemeenschap Texel niet identiek te zijn met het beeld dat bij de woensdag gehouden Tweede Kamer verkiezingen op de rest van het eiland ontstond. Wanneer bovendien in aanmerking wordt genomen dat ook PPR (22) en PSP (18) redelijk scoorden blijkt dat de landelijke zuigkracht naar de PvdA zich op de RSG niet heeft door gezet. De scholieren van de Rijksscholenge meenschap bleken wel in overgrote meerderheid de mening toegedaan dat de heer Den Uyl het meest capabel is voor het minister-presidentschap. De huidige premier verzamelde 80 stem men. Wiegel volgde met 29 en Van Agt met 25. Twee rondes De verkiezingen op de RSG waren ge organiseerd door klas 4 Atheneum en er werd aan deelgenomen door de klassen 2H-A, 3H-A, 4H, 4A en 5A. Er werd twee maal gestemd. De eerste verkiezin gen vonden op woensdag 18 mei plaats en de tweede op 25 mei. Bedoeling van deze twee verkiezingen was om te me ten of de propaganda die in de week tussen de stemmingen werd gevoerd eni ge invloed zou hebben. Van dit laatste is de volledige uitslag overziende even wel niets gebleken. Uitsluitend de PPR won na deze wee', een zestal stemmen, n andere a r tijen bleven praktisch ge- Aan de kop van het klassement bij het zrmeravondvoetbal was het in de afgelopen week het team van De Zwaan dat zijn - tocht voortzette. Het taaie De Waal werd met 31 geklopt en De Zwaan staat er nu met 6 punten uit drie wedstrijden het beste voor. In poule B staat Reizenboetiek eerste. De ploegen van De Muij, Memo en RSW die ook 4 punten uit drie wedstrijden verzamelden volgen met een minder goed doelgemiddelde. Poule A Hoewel De Waal en CVI m hun wed strijd alles op alles zetten slaagden geen van beiden er in een doelpunt te laten aantekenen. De eerste wedstrijd, die door CVI gewonnen was werd afge keurd omdat men abusievelijk met twaalf man de stnjd aanbond. Underdog De Waal deed het nu beter dan vorige keer en hield de stand doelpuntloos ge lijk. Casino en JKM hielden elkaar ook in balans. Het werd 11 wat tevens het eerste verliespunt voor JKM betekende. Uit de wedstrijd tegen CVI bleek dat Jelleboog ditmaal niet de kracht van vong jaar heeft. CVI scoorde drie maal waar Jelleboog niets tegenover kon stel len. De Zwaan toonde zich tegen De Waal duidelijk de betere ploeg. De zege viel hen echter pas in de schoot toen twee „sof"-goals bij De Waal in het net belandden. Uitslag 31. Poule B In poule B herstelde Memo zich ten koste van Casino 2. Na een doelpunt rijke wedstrijd (43) kwam de win nende goal op naam van Memo. De Muij haalde tegen Koffiebar verrassend uit. De Koffiebar doelman moest maar liefst vijf maal vissen. Tussen Gempo en RWS was het met slechts een doelpunt (voor Gempo) heel wat minder specta culair. De Waterstaat mannen kregen hiermee de eerste nederlaag te slikken die na twee overwinningen weer eens met de neus op de feiten werden ge drukt. Koploper Reizenboetiek toonde op nieuw aan kandidaat voor de titel te zijn. Tegen Westerlaken won de ploeg van Joop Groen met 14. Na een stroe ve eerste helft werd Westerlaken op een ruime afstand gezet. Standen De standen in beide poules zijn als volgt: Poule A: De Zwaan 3 6 6- 2 CVI 2 3 3- 0 JKM 2 3 2- 1 De Waal 3 2 1- 3 Casino 2 1 2- 3 Jonge Agrariërs 2 0 0- 2 Jelleboog 2 0 0- 3 (de eerste wedstrijd CVI-Casino (0- 0) is niet in deze stand opgenomen). Poule B: Reizenboetiek 3 4 10- 2 De Muij 3 4 10- 3 Memo 3 4 10- 8 RWS 3 4 3- 2 Casino 2 3 3 7- 6 Gempo 3 3 2- 7 Westerlaken 3 1 3- 7 Koffiebar 3 1 2-12 De wedstrijdkalender van het zomer avondvoetbal voor de komende week luidt: Maandag 6 juni: 19.00 uur: Casino 2-RWS Dinsdag 7 juni: 19.00 uur: Gempo-De Muij 20.15 uur: JKM-De Waal Donderdag 9 juni: 19.00 uur: Koffiebar-Reizenboetiek 20.15 uur: Jelleboog-Casino Vrijdag 10 juni: 19.00 uur: Memo-Westerlaken 20.15 uur: J. Agrariërs-CVI lijk. Den Uyl sprong na een week van 67 naar 80 stemmen bij de keuze voor een minister-president. Deze stemmen leken vooral afkomstig van de leerlin gen die op 18 mei blanco stemden. Discussies De leerlingen, die stemden in gebouw Elemert hadden zich in groepjes opge splitst, programma's opgevraagd en zich geïnformeerd over de bedoelingen van hun politieke partij. In de lessen Neder lands hielden zij discussies over onder werpen als milieubeheer etc. Bij dit ver kiezingsproject kwam een aantal aspec ten van de politiek aan bod zó dat de leerlingen woensdag 25 mei in staat wa ren de andere klassen af te gaan en daar propaganda te maken voor hun partij. De leerlingen van klas 4 Atheneum maakten ook een verkiezingskrant met informatie over de partijen en inter views met een aantal leraren. Coördina tor van de schoolverkiezingen op de RSG was leraar Nederlands Ton Rom- bout. Uitslagen De uitslagenlijst (waarbij tussen haak jes het resultaat van 18 mei) was als volgt: CDA 29 (27), PvdA 37 (40), VVD 42 (42), PPR 22 (16), D'66 36 (38), CPN 3 (1), DS '70 1 (2), SGP 0 (1), GPV 0 (0), BP 3 (2), PSP 18 (19), RKPN 0 (0), DAC 1 (1), NVU 2 (2), ongeldig 1 (0) en blanco 0 (1). Totaal aantal stemmen 195 (192). Op de vraagt Wie moet minister-pre sident worden? waren de totaalscores: 1. Den Uyl 80 (67), 2. Wiegel 29 (27), 3. Terlouw 27 (18), 4. Van Agt 25 (25) en blanco 14 (34). Van de overige kandidaten behaalden Van der Lek 3 (7), Aantjes 4 (2) en Steenkamp 1 (1) stem. Beckers, Koekoek en Glimmerveen scoorden ieder 2 stem- De zon komt 5 juni op om 5.23 uur en gaat onder om 21.54 uur; 8 juni op om 5,22 uur en onder om 21.57 uur. Maan: 8 juni L.K.; 16 juni N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 3 juni Zaterdag 4 juni Zondag 5 juni Maandag 6 juni Dinsdag 7 juni Woensdag 8 juni Donderdag 9 juni Vrijdag 10 juni Zaterdag 11 juni 10.38 en 23.01 11.22 en 23.39 0.16 en 11.06 0.51 en 12.47 1.00 en 13.25 1.25 en 14.04 2.07 en 14.51 3 02 en 15.51 4.14 en 17.04 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Westduitse marken 100 ƒ103,25 Franse francs 100 48,75 Belgische francs 100 6,68 Zwitserse francs 100 97,00 Zweedse kronen 100 54,75 Oostenrijkse schilling 100 14,59 Amerikaanse dollars 1 2,42 Engelse ponden 1 4,13 Italiaanse lires 10.000 26,75 De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Van Loon, woensdag 8 juni om 13.30 uur. Dokter Seegers, 14.00 uur. dinsdag 8 juni om De raad ging (met 5 stemmen tegen) akkoord met een zodanige wijziging van de kampeerverordening dat wordt voor uit gelopen op de kampeerbepalingen in het plan buitengebied (dat nog niet rechtsgeldig is). Voornaamste onderdeel is de inmiddels welbekende regeling voor het plaatsen van een tent of cara van bij een woning, in plaats van de oude regeling die alleen het kamperen van familieleden toeliet. Bert Weijdt was van mening dat de voorgestelde wijzi ging meer beperkend is dan het plan buitengebied. Door de gedetailleerdheid en de vele bepalingen regelt de verorde ning de zaken enger, zo vond hij. Jan Witte van de Samenwerkende Christelijke Fracties sprak van een „krap keurslijf" met name met betrek king tot de zg. bijzondere kampeerex- ploitatievergunning die nodig is om een caravan van ten hoogste 6 meter) op het erf te mogen hebben. Witte verwachte dat het uitgeven van deze vergunningen enorm veel werk met zich zou meebren gen. J. C. Dros was het met Witte en Wedt eens. Bovendien stond hij argwanend tegen „de belangen van natuur- en land schapsbeheer" die volgens de verorde ning een rol kunnen spelen bij het toe- kennen van een vergunning. Het kam peren is op de erven toegestaan van 15 mei tot 1 oktober. Dros vond de begin datum te laat. Met name het caravan seizoen is dan allang begonnen. Afscherming en bescherming Nauta legde uit dat 15 mei o.a. is ge kozen omdat de bomen dan in blad zit ten zodat een behoorlijke afscherming van de kampeermiddelen mogelijk is. Een andere reden is dat men de bestaan de kampeerbedrijven enigszins wil be schermen. Tot 15 mei is op alle campings ruimte genoeg. Nauta bestreed dat de gedetailleerdheid van de nieuwe rege ling irritatie zal veroorzaken. In tegen deel: de oude veel vager geformuleerde regeling deed dat. In ieder geval is spra ke van verruiming van de bestaande mogelij kheden. Weijdt bleef dat laatste harddnekkig bestrijden. Ook de bepaling dat in de toegelaten tent of caravan ten hoogste 5 personen mogen verblijven vond hij onjuist. Er bestaan grotere gezinnen en het zou te gek zijn om deze te moeten splitsen Jan Witte vond dat iedereen die de mogelijkheid heeft caravans te plaatsen direkt vergunning moet hebben, onge acht of daarvan gebruik wordt gemaakt of niet. Wethouder Jook Nauta wilde naar aanleiding daarvan graag aan alle be trokkenen het advies geven deze ver gunning inderdaad direkt aan te vragen. Het gaat dus om caravans. Voor het plaatsen van een tent is geen vergun ning nodig; dat is een recht zonder voor waarden. De heren Weijdt, Schiling, Van As- selt, Rienstra, Dros en Witte stemden tegen de gewijzigde kampeerverorde ning. Minimumloon Henk Beumkes van het Pakt pleitte ervoor het opruimen van huis- en ander vuil zoveel mogelijk in gemeentelijke handen te houden. Aanleiding was voor hem het verschil in beloning tussen rei- nigingspersoneel van de gemeente en dat van de firma Tatenhove. Tatenhove werkt met afvalcontainers en met een voormalige gemeentelijke vuilniswagen, maar keert zijn personeel het minimum loon uit wat scheve gezichten geeft. Wet houder Jan Zuidewmd vertelde dat Ta tenhove voor het ophalen van het vuil van de RST-campmgs de oud*, vuilnis wagen van de gemeente heeft overgeno men: met de RST is een contract geslo ten. De vuilcontainers heeft Tatenhove od de vrije markt gekocht. Een en ander functioneert tot tevredenheid. Met de salarissen van het Tatenhove-personeel wilde de w ethouder zich niet bemoeien. „Laat de vak oor den dat maar doen". De heer W. Tin.mer uit Het Noorden werd met 10 van de 15 stemmen geko zen als bestuurslid va:« de Stichting Texels Museum in de vacature M. Man- tje. Hoewel het tijdens het pinksterzater dag gehouden popfestival geen moment tjokvol in de „Wezentuin" was is deze door jongeren van 't Asiel georganiseer de gebeurtenis toch een redelijk succes geworden. De organisatoren waren na afloop van mening dat wellicht het te mooie weer negatief op het geheel inge werkt heeft. Veel jongelui zochten lie ver hun heil aan het strand. Er werden totaal ongeveer 400 kaar ten verkocht zodat men financieel vrij wel rond kwam. Wellicht dat later bin nenkomende rekeningen de zaak een iets negatiever aanzicht geven. Met de toe gezegde gemeentelijke garantie springt men er volgens Peter Bakker van de Stichting Open Jeugdwerk voor 95 pro cent uit. De toeloop naar het festival begon ei genlijk pas laat in de middag op gang te komen. De band „Full Moon" die als eerste aan bod kwam speelde slechts voor een gering publiek 's Avonds toen als laatste de landelijk tamelijk bekende groep „Normaal" optrad was het 't drukst. Tot ongeregeldheden waarvoor ge vreesd werd toen 's avonds een groep zich op grote motoren voorbewegende Amsterdamse en Zaanse jongelui het park binnendrong kwam het niet. Er ontstond wel enige irritatie, maar scha de werd niet aangericht. Omdat de ongeveer twintig vrijwilli gers waarover 't Asiel tijdens dit festival kon beschikken het veiliger vonden 's avonds om tien uur de kassa's te sluiten, werd daarna geen toegang meer geheven en kon iedereen het park vrij betreden. Er behoefde tijdens het gebeuren geen enkele maal door in burgerkleding aan wezige politieagenten ingegrepen te worden. Het pinksterpopfestival in de Wezen- tuin is volgens de organisatie ondanks de mindere belangstelling dan waarop was gerekend voor herhalmg vatbaar. Wel vindt men dat het dan wat later in het seizoen zou moeten. In de periode van de schoolvakanties kan op meer pu bliek worden gerekend. De omwonenden zullen met zo'n herhaald festival waar schijnlijk niet blij zijn. Bij de politie kwamen klachten binnen over het ge luidsvolume waardoor kleine kinderen niet konden slapen, vooral toen na half twaalf (het tijdstip waarop volgens de afspraak met de gemeente moest worden gestopt) werd doorgespeeld. Administra teur G A. Oskam van Cultureel Werk attendeerde de organisatoren hierop, waarna het festival rond twaalf uur werd afgesloten. De voorwaarden waaronder de heer P. S. Chang zijn etablissement „Po Sian" (de voormalige De Oranjeboom) voor to neeluitvoeringen beschikbaar wil stel len, zijn voor de toneelverenigingen nogal bezwaarlijk. In de vergadering van het centraal bestuur van Cultureel Werk vertelde administrateur G. A. Oskam dat de zaal alleen voor de uitvoeringen en één (ge nerale) repetitie mag worden gebruikt. De betreffende vereniging moet daarbij alle toebereidselen zelf treffen, zoals het opnemen en na afloop weer neer leggen van de Heugafelt-tegels in de hele zaal. Volgens enkele afgevaardig den zou ook de akoestiek van de zaal na de verbouwing tot Chinees-Indisch res taurant niet meer zo goed zijn. Hotel Texel Om die reden blijven de toneelver enigingen geïnteresseerd in de toneel- akkommodatie die hotel „De Linde- boom-Texel" mogelijk zal bieden. Zo als bekend laat de Recreatiestichting momenteel plannen ontwerpen voor re novatie en aanzienlijke uitbreiding, waardoor het hotel niet alleen zijn funk- tie kan behouden maar tevens onderdak kan bieden aan allerlei aktiviteiten zoals peuterspeelzaal werk, muziekschool e.d. Architect Alkema heeft onlangs een eer ste schets aan het gemeentebestuur voorgelegd. Dit ontwerp voorziet in re novatie van het bestaande hotel en aan bouw van enkele vleugels. Eén van deze vleugels die uitkomt aan de Zwaan straat, zal de muziekschool moeten huisvesten; de andere is het peuterspeel zaalgedeelte dat uitkomt in de Graven straat. Van de kosten zal het afhangen of dit plan is te verwezenlijken. Het is niet uitgesloten dat het handhaven van de hotelfunktie de minst haalbare kaart zal zijn, zodat daar noodgedwongen van moet worden afgezien. Wethouder Jaap Westdorp vertelde ons dat zeer binnen kort beslissingen moeten worden geno men. Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 5 juni 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. De Roest Viering H. Avondmaal De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker. Viering van het H. Avondmaal Collecte v.d. Kinderbescherming Kinderoppas tijdens de dienst en koffiedrinken na de dienst in het gebouw. Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra viering avondmaal collecte werelddiakonaat De Koog 19.30 uur ds. Loerakker De Waal 9.30 uur ds. Hoekstra viering avondmaal collecte werelddiakonaat Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout (gezinsdienst) 19.30 uur Zangdienst Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Voorbereiding viering H. Avondmaal M.m.v. Interkerke lijk koor. Nevendienst voor de oudere kinderen. Né de dienst koffiedrinken in „De Poort". Uitzendink via „De Lichtboei" 19.30 uur ds. Douwes. Oosterend 9.45 uur ds. Steen, uit Utrecht. 19.30 uur ds. Steen. GEREFORMEERDE GEMEENTE Den Burg 10.00 en 16.00 uur Dienst Dinsdag 7 juni Oosterend 19.00 u. ds. R. Boogaard uit Leiden GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk, Koger- straat 20, Den Burg. Den Burg 11.00 en 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse, m.m.v. „The Messengers". Rechtstreekse uitzending via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 4 en 5 juni 1977 Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" Zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 9*15 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Oosterend zondag 19.00 uur

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 9