Nieuwe spuitwagen brandweer is „neusje van de zalm" Kosten: f 152.875,02 VU-orkest komt per zeilschip „Recre-aktief" zorgde voor voorproefje „WAT IK ZEGGEN WOU." Goede informatie noodzakelijk Op 12 juni concert in N.H. kerk Matige prijzen bij vierde lammerenmarkt „Ida Mary" borg omgekomen piloot Onbetrouwbaar Ongelijke partijen Joyriding op brommer Auto in de sloot: total loss Jubileum bij Albert HeijnjL Rijwielpad Ruigendijk officieel in gebruik geste Texeltoerist Burgemeester Sprenger overhandigt het kontaktsleuteltje aan brandweercommandant 1. van Hoorn. Om te laten uitkomen hoe de automobilisten de achteropkomende wagen in hun spiegel zien, drukte onze fotograaf de foto spiegelverkeerd af, waardoor het woord „brandweer" op de nieuwe wagen weer leesbaar is. Echter met als nevengevolg dat de wagen een merkwaardig nummer bord heeft gekregen en dat de beide autoriteiten linkshandig zijn geworden.. Op luidruchtige wijze vierde de Texelse brandweer vrijdag de inge bruikname van de nieuwste aanwinst van het korps. Met loeiende sirenes maakte de nieuwe Mercedes brand weerwagen 's middags omstreeks vier uur een ererondje door Den Burg. Dit gebeurde nadat burgemeester Sprenger op het terrein van gemeentewerken aan de R. P. Keijserstraat de uiterst moder ne wagen officieel aan commandant J. van Hoorn overgedragen had. De nieuwe Mercedes spuitwagen van de Texelse vrijwillige brandweer kostte ƒ152.875,02. Burgemeester Sprenger maakte er in zijn toespraakje melding van dat hiermee het toegezegde krediet met iets meer dan ƒ300,overschreden was. Men had zich dus goed aan het budget gehouden. De wagen is gebouwd bij de fa Doeschot en Rosenbauer te Hippolytushoef en kwam in maart offi cieus op Texel na in juli 1976 te zijn be steld. Speciale wensen De nu officeel in gebruik genomen auto komt tegemoet aan tal van wensen die door de Texelse Brandweer zelf werden ingebracht. Om het meest effi- De ClOS-studenten die de komende zomerweken een op de toeristen gericht recreatieprogramma zullen afwerken, hebben de vorige week een voorproefje geleverd. Er werden vele spel- en sport- aktiviteiten ontplooid die een sterk wis selend aantal bezoekers trokken. De start was weinig bemoedigend want er was nauwelijks publiek, maar vrij dag toen de strandspelen op het strand Westerslag werden gehouden, ging het al beter. Het volksdansen in de kantine van ..Dennennrst" op grammofoonmu- ziek trok redelijke belangstelling, wat ook gold voor de daarna gehouden avondoriëntatierit. Vervelend was wel dat hierbij een tweetal Amsterdamse jongens (14 - 16 jaar) zoekraakte Zij kwamen pas tegen zes uur 's morgens opdagen in de buurt van Den Hoorn, tot blijdschap van hun danig ongeruste ou ders die er met recht aan mogen twij felen of hun spruiten echt niet in staat zijn geweest eerder boven water te ko men. Pamfletten Zaterdag opnieuw strandaktiviteiten, die later volgens leider Peter Nieuwen- huis .lekker" liepen. Er waren 70 tot 100 deelnemers. Bekendheid was aan een en ander gegeven met pamfletjes en mondeling met de megafoon op het strand. De ClOS-studenten waren opval lend en uitnodigend uitgedost, wat ook veel nieuwsgierigen trok die meestal graag willen meedoen. Ongeveer dertig kinderen namen deel aan dingen ma ken" tijdens een tocht in het bos. Des avonds op „Dennenrust" werd een zang spel gehouden gevolgd door volksdan sen. Het „levend bingo" trok vijftig deel nemers. Zondag werd een fietstocht ge- maak^ waaraan vijftig man meedeed. Een vervelend incident was het zoekra ken van een fiets (eigendom van „Den nenrust"). Het was een groene vouw fiets die op de speelweide aan de Ploe- gelanderweg was achtergelaten en na dien verdwenen bleek te zijn. Klapstuk Het zondagavond gehouden volleybal toernooi met volksdansen werd het klapstuk Er waren ongeveer 300 deel nemers. Zelfs moesten ploegen die zich te laat aanmeldden worden afgewezen. Het „echte" Recre-aktiefprogramma begint maandag 27 juni. cient te kunnen optreden is de wagen voorzien van een hogedruk- en een la- gedrukspuitsysteem. Deze kunnen zo wel gescheiden als gecombineerd in werking worden gesteld. Om bij calamiteiten direkt te kunnen optreden is de Mercedes voorzien van een watertank, waarin 2000 liter kan worden vervoerd. Bovendien kan direkt over ongeveer 300 liter schuimvormend middel worden beschikt. Zowel het wa ter als het schuim kan via het op het dak van de auto gemonteerde bluska- non op een maximaal 50 meter verwij derde vuurhaard gericht worden. De Cocksdorp volwaardig Mr. W. H. Sprenger memoreerde het feit, dat met deze gebeurtenis ook voor De Cocksdorp een periode is afgesloten. De oude uit 1953 stammende Bedford brandweerauto van De Cocksdorp wordt nu vervangen door één van de tot dusver in Den Burg in gebruik zijn de auto's. De Bedford wordt nog niet afgedankt, maar blijft reserve voor wa tertransporten bij duinbranden en der gelijke. In zijn toespraak wees de burgemees ter er op dat De Cocksdorp nu ook vol waardig mee kan draaien in het toe komstige brandbestrijdingswerk. Na het Texelse brandkeerkorps te hebben ge lukgewenst met deze nieuwe wagen, waarmee volgens Mr. Sprenger het be schikbare materieel „tot het best denk bare peil werd verhoogd" overhandigde hij de autosleutels aan brandweercom mandant J. van Hoorn. De paraatheid van het korps is gister avond tijdens de maandelijkse brand weeroefening direkt getest. Dit maal rukte men uit naar het vliegveld, waar een autobrandje was geënsceneerd BftiEVEN VAN LEZERS-BUITEN VEHANTWOOROEUJKMElD VAN DE RE OAK TIE In de Texelse Courant van vrijdag 3 juni was de opmerking opgenomen van adjudant W. Nijholt van de Texelse rijkspolitie, dat TESO of gemeente voor een informatiefolder zou moeten zorgen, die aan de wachtenden bij de boot zou kunnen worden uitgereikt. In deze folder zou de situatie rond de V- kaart moeten worden uitgelegd. Een dergelijke folder lijkt mij wel nuttig, maar veel nuttiger zou een fol der zijn, die de te verwachten situatie uitlegt, voordat de auto bij de boot staat. Onlangs kreeg ik twee brochures van de V.V.V. onder ogen. Dit waren de brochures „De waddeneilanden in voor- en naseizoen" en de „Bemiddelings- brochure Texel". Je zou verwachten dat in deze folders de vakantieganger toch wel vast enigszins op de te verwachten wachttijden zou worden voorbereid. Maar niets van dat. In de folder „De waddeneilanden in voor- en naseizoen" staat letterlijk' „Zeer ruime vervoersmogelijkheden met twee schepen, die elk plaats bieden aan 70 auto's per overtocht. Lading geschiedt volgens roll-on/off systeem. Reservering niet mogelijk. Afvaart afhankelijk van het seizoen 16 tot 32 maal per dag". In de bemiddelingsbrochure staat on der het hoofdstuk Vervoer o.a. „Moder ne rij-op-rij-af schepen houden een re gelmatige verbinding met Texel, 's Win ters elk uur van 6.35 uur enz. tot 21.35 uur van Den Helder en van 6.05 uur enz. tot 21.05 uur van Texel, 's Zomers is er een halfuursdienst. De overtocht duurt slechts 20 minuten". Nergens in de brochures wordt mel ding gemaakt van mogelijke wachttij den bij de boot. Wanneer ik als automo bilist afgaande op deze informatie voor Texel gekozen zou hebben, omdat Texel in vergelijking met de andere wadden eilanden zo goed per auto bereikbaar zou zijn, dan zou is mij goed beduveld voelen. Waarom in de folders van de VVV geen informatie over tijdstippen, die je als automobilist beter kunt vermijden? Door een snipperdag op te nemen of op een ander tijdstip te vertrekken kan de vakantieganger dan de langste wacht tijden ontlopen. De vrijdag voor Pinksteren werden tot mijn verbazing omstreeks het Het orkest van de Vrije Universiteit uit Am sterdam geeft zondag 12 juni in de N.H. kerk te Den Burg een concert. Evenals vorig jaar zal op informele wijze een klassiek program ma worden gebracht, bestaande uit werken van Telemann, Elgar, Bartok, Strawinsky en Beethoven. De entree bedraagt ƒ5,voor houders van een jongerenpaspoort en voor 65-plussers ƒ3,Aanvang 20.00 uur. Het orkest komt naar Texel met twee zeilschepen, de Kaatje Mossel en de Klundert. Op 11 juni wordt ingescheept in Enkhuizen, waarna Texel de eerste be stemming is. Daarna volgen Terschelling, Sneek, Me- dcmblik en Amsterdam. Entourage en programma zijn speciaal op de toeristen gericht, liet is traditie dat dit programma een „Watermuziek" bevat, vorig jaar van Handel, nu van G. Telemann. Op de foto de muzikale studenten aan boord van hun schip. Op de maandagochtend 6 juni ge houden vierde lammerenmarkt werden 290 lammeren aangevoerd. Ze brachten bedragen op die varieerden tussen ƒ150,en ƒ175,zodat van een matige markt gesproken kan worden. De bemanning van de strandredding- boot Ida Mary heeft donderdagavond de stoffelijke resten geborgen van een Duitse vlieger die met zijn Starfighter neerstortte op het Wad, vijf kilometer ten oosten van De Cocksdorp. In verband met de geringe waterdiep-, te kon de reddingboot de plaats van het ongeluk niet bereiken, zodat de beman ningsleden van een rubberboot gebruik maakten. Ook arriveerde een op Ter schelling gestationeerde reddingsheli- copter die een arts en een mecaniciën afzette. Het verminkte slachtoffer zat bekneld in de cabine van zijn uit elkaar geslagen toestel. Door de cabine open te breken kon het lijk worden vrijgemaakt en naar de reddingboot worden ver voerd. Het lichaam werd later door een helicopter bij het redingboothuis opge haald. Hier was een provisorische lan dingsplaats gemaakt door een negental auto's met brandende koplampen een vierkant te laten vormen. In verband met het onderzoek naar de oorzaak van dit vliegtuigongeluk zijn verklaringen van eventuele getuigen nuttig. Ieder, die iets heeft gezien van het neerstorten, wordt derhalve ver zocht in kontakt te treden met de po litie. De op Texel in een bedrijf werkzame 19-jarige E. S. v.d. W. uit Groningen heeft het afgelopen weckend op oneer volle wijze het eiland moeten verlaten, nadat hij zich tweemaal aan andermans goed had vergrepen. Hij drong binnen in een vakantie huisje op „Dennenoord" en nam een tasje weg waarin zich ƒ150,bevond. Hij werd aangehouden en na nachtelijk verhoor heengezonden. Een deel van het geld had hij nog bij zich. De volgende dag ontdekte zijn werkgever dat hij ook geld had gestolen van meisjes, die in hetzelfde bedrijf werkten, wat aanlei ding was voor ontslag op staande voet en hernieuwd kontakt met de politie. Na een nachtje cel werd hij van het eiland gezet. middaguur de automobilisten met be stemming Texel via de Verkeersinfor matie over de radio gewaarschuwd voor wachttijden bij de Texelse boot van een half uur tot enkele uren Na een paar uur verdween deze informatie uit de ether. Ik vraag mij nu af wie de Texelse boot bij het lijstje van knelpunten voor de auto heeft doen opnemen en op wiens initiatief de Texelse boot er weer van af is gevoerd. Het omroepen van de wachttijden is bepaald geen goede reclame voor Texel, maar voor de automobilisten wel een belangrijke informatie. Zij kunnen zo nodig het tijdstip van vertrek uitstellen of de reis tijdelijk onderbreken. Het lijkt mij niet nodig om de korte wacht tijden via de Verkeersinformatie om te roepen, maar waarom geen vermelding van de wachttijden van bv. langer dan 4 uur? Een andere mogelijkheid om de auto mobilist op de wachttijden voor te be reiden lijkt mij een telefoonnummer, waar via een ieder uur opnieuw inge sproken bandje informatie over de wachttijden wordt verstrekt. Zolang de vakantiegangers zo weinig gespreid blijven komen, zullen wacht tijden voor de automobilisten hoe groot we de bootcapaciteit ook maken niet te voorkomen zijn. Er zal dan Bij een aanrijding is een Fiat partij voor een zware Cadillac, bleek zondag toen op de Pontweg Fiat-bestuurder H. van S. uit schelling stond voorgesorteerd [n linksaf te slaan en de Keesomlaan oj d< rijden. Hij werd door de achterop mende VV. C. D. in zijn Cadillac achteren geramd, waarbij de Fiat s merkelijk korter werd en de Cadij slechts wat deukjes en lakschade opL z1 Aan Laatstgenoemde wagen was bij het rt ei men gaan glijden op het op dat mo J PJ natte asfalt. d< AVO Led b< Zaterdag miste R. R. Kleinveld bromfiets, die hij achter zijn wom aan de Bernhardlaan had neergezet, het zelfde moment had iemand brommer gevonden bij de slachtpk aan de Hallerweg, met een lege tank. onbekende joyrider had het contacts met een sleutel of ander voorwerp werking gesteld. Lang nadat het gebeurd was, vera de politie dat in de nacht van zatert op zondag een auto in de sloot van Stengweg bij De Cocksdorp was j raakt. De wagen werd daarbij onh— stelbaar beschadigd. Bij onderzo p]J^ bleek het de auto te zijn van de jarige Cocksdorper H. B. De oorzj van het onfortuinlijke gebeuren b.* Bij onduidelijk. F] la I m De heer L. J. Pieterse, bedrijfsleitiji bi van het Albert Heijn filiaal in Den Bt h; is op 9 juni a.s. 25 jaar in dienst In I Albert Heijn. Van 1952 tot 1968 was: v; in verschillende filialen werkzaam. te le In mei 1968 werd hij bedrijfsleid 1( van het filiaal in Den Burg, waar11 zijn vader opvolgde. Het jubileum Rejj worden gevierd op 15 juni a.s. ten hu; 11 van de heer Pieterse. w i Mas Het onlangs gereed gekomen rijwi pad langs de Ruigendijk is vanmidd officieel in gebruik gesteld in aanwezi heid van talrijke genodigden. Het Ri gendijkpad is de eerste aflevering v het gemeentelijke fietspadenplan in kader van het recreatiebasisplan. ook met goede voorlichting getrac moeten worden een betere spreiding het aanbod van de auto's te krijgt Maar ja, wie begint er aan: TESO, V\ of gemeente?? Nico Dijkshoorn, Lelystad. NASCHRIFT Er wordt al iets gedaan. In de kome de edities van het tijdschrift Te» toerist wordt op het wachttijdenris gewezen, zodat in ieder geval de hu waarts kerende toeristen hun conclus kunnen trekken. Red. Het derde nummer van Texel toerist 1977 komt 18 juni uit. Van daag bestaat voor het laatst gele genheid om bij de redactie (p.a. Texelse Courant) opgave te doen van evenementen voor de periode 18 juni - 9 juli. Deze worden gra tis in de agenda van de Texeltoe rist vermeld en automatisch ook in de agenda van de Texelse Cou rant.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2