Texelse renners reden de „Tour de Lasalle" in zalen afgesloten werd Buitentoernooi Tevoko ■MIW^NIHIkW De Klokkenluider in City GVT kampioenschappen trokken volle zaal Gedwongen door slecht weer van het raadhuis Bejaarden Eierland naar MOZ Brievenbus wordt verplaatst T. Buren won bij de Kaap Dwerggeitjes wonnen prijzen CVT meisjes turnden in Wieringen Gymlessen vervallen Programma zomeravondvoetbal Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 7 juni 1977 De beroemde Klokkenluider van de Notre Dame" zoals Charles Laughton hem on- navolgbaar gestalte gar. In de nachtvoorstelling van het City theater (vnjdag 23 30 uur) kan nog eens worden genoten van William Dieterle's klassieke meesterwerk „De klokkenlui der van de Notre Dame". Victor Hugo's onsterfelijke verhaal over de gebochelde en zijn onbereikbare geleefde. Rijk aan schitterende beelden en momenten, zo als bijvoorbeeld de verblijfplaats en het organisatievermogen van de duizenden bedelaars; Quasimodo's zwaai aan een touw als hij Esmeralda van het schavot grist en de waargaloze rol van Charles Laughton. (14 jaar). De totaaluitslagen zien er als volgt uit: Meisjes 6 jaar: 1. Anita Voebel, 2. In ge Heethuis, 3. Tineke Kossen. Meisjes 7 jaar: 1. Monique Kalk, 2. Marit de Porto, 3. Simone Witte. Meisjes 8 jaar: 1. Bartina v. d. Knaap; 2. Colinda Boon; 3 Petra v. d. Wete- Tesamen met veertien andere wieler ploegen heeft de wielervereniging Texel vorige week in Den Helder deelgenomen aan de 23ste Tour de Lasalle. In het al gemeen klassement werd de Texel Vast- goed"-ploeg zoals het team voor deze gelegenheid was gedoopt, dertiende. De Tour werd uiteindelijk gewonnen door J. van Geijzel. Beste Texelaars wa ren Hans en Gerard Koorn die in het algemeen klasement ex aequo als 35ste geklasseerd werden. De vier Texel Vastgoed-renners die de Tour de Lasalle hebben uitgereden finishten allemaal in de middenmoot van het klassement. Naast Gerard en Hans Koom haalden Douwe Dros en Simon Appel de eindstreep. De andere drie ploegleden waren door verschillende oorzaken uitgevallen. De eerste dag Voor de excursie naar het Nioz-ge- bouw bij de veerhaven die de algemene bond van bejaarden afdeling Eierland woensdag 8 juni organiseert zijn nog een aantal plaatsen beschikbaar. Belangstel lende leden en niet-leden kunnen zich nog steeds bij het bestuur opgeven. De bus om de deelnemers aan deze middag op te halen vertrekt om 14.00 uur uit Den Burg (Elemert) en rijdt via Hoofdweg, De Cocksdorp en Postweg naar 't Homtje. Langs de genoemde rou te zal bij de gebruikelijke AOT halte plaatsen gestopt worden. moest Sijp Kuiper na een forse valpartij de strijd staken. John van Halderen stapte tijdens de vierde en laatste etappe af met kramp. De Texelaar Jos Huisman reed maar twee dagen mee omdat hij de derde en vierde dag van de Tour voor een examen in Amsterdam was. Bij het begin van de derde etappe po seerde de „Texel Vastgoed"-ploeg voor de materiaalwagen van mecaniciën Cees Ran. Van links naar rechts: J. H. van Boven (verzorger), Sijp Kuiper, Gerard Koom, Simon Appel, Cees Ran (gedeel telijk zichtbaar), John van Halderen, Hans Koorn, Douwe Dros en Fons van Starenburg (masseur). Hurkend geheel rechts op de foto ploegleider Leen van Elk. DRUKBEZOCHTE PRETMIDDAG De Rabo-bank Texel heeft haar festi viteiten rond de heropening van het hoofdgebouw afgesloten met een kinder middag in de Burgemeester De Koning hal waarvan 750 kinderen (van 6-12 jaar) hebben genoten. Het was een „pretfestival" rond de bekende Indiaan Kluk-Kluk, verzorgd door het gezelschap Coos van de Velde. Kaarten voor deze middag kregen de kinderen door deel te nemen aan een knip-plak-puzzelwedstrijd. Uit de oplos singen werden 20 prijswinnaars getrok ken, die hun prijs gedurende het twee uur durende feestprogramma in ont vangst namen van Kluk-Kluk. Alle kin deren kregen bij het verlaten van de zaal een zakje fruit. MEDEDELINGEN S. V. De Koog De uitgestelde bowlingmiddag voor de A-pupillen wordt donderdag a.s. gehou den. De aanvangstijd in „De Branding" is 17.00 uur. J.v.B. OOSTEREND De brievenbus bij het voormalige postkantoor in de Pe perstraat te Oosterend, zal een dezer da gen worden verplaatst naar de Peper straat hoek Oranjestraat bij de telefoon cel. GESLAAGD John Klein veld, Henry Kuiper (Den Burg) en Kees Hooijschuur (Eierland) slaagden voor het VSLM-diploma ma- chineschrijven. Zij werden opgeleid door de heer A. C. Peetoom uit Den Burg. ling. Meisjes 9 jaar: 1. Leonie Ran, 2. Ans Timmer; 3. Anita Eelman. Meisjes 10 jaar: 1 Anita Boersen; 2. Joke Brons en Lilian van Liere; 3. Jifke Kuitse. Meisjes 11 jaar: 1. Jolanda Eelman; 2. Conny Vlaming; 3. Evelien Brans en Carla Hopman. Meisjes 12 jaar: 1 Lilian van Heer- waarden; 2. Diane den Haan en Carien Manuels; 3. Coby Witte. Meisjes 13 - 14 jaar: 1. Petra Zuide- wind; 2. Yvonne de Lussanet, Wies Rijk en Yvonne Wassenaar; 3. Nicole Kalk. Dames 15 jaar en ouder: 1. Silvia van Beckum; 2. Liselöt Schermer; 3. Marion de Wit. Jongens 6 jaar: 1. Albert Beijert; 2. Peter de Haas; 3. Jaap Kees Snoei. Jongens 7 en 8 jaar: 1. Maarten Hengst; 2. Bart de Vries; 3. Simon Lap en Dick Heerschap. Jongens 9 jaar: 1. Wim van Veen; 2. Jacob Boekei; 3. Hans van Vooren Jongens 10 jaar: 1. Mark de Graaf; 2. Leon de Wit; 3. Nico Kikkert en Co Koorn. Jongens 11 en 12 jaar: 1. Gerard van Veen, 2 Rob de Vries; 3. Joost van Aal deren. Jongens 13 en 14 jaar: 1. Bart Heer schap; 2. Kees Kok, 3. Joop Kuitse. Algemeen kampioene van de „gewo- T. Buren werd zondagochtend eerste bij de zevende wedstrijd die de sport vissersclub Texel nabij de Kaap organi seerde. De vangst waarmee hij zich de beste toonde bestond uit 9 vissen die een gezamenlijke lengte hadden van 155 cm. De 18 deelnemende vissers vingen in to taal 52 vissen die een gezamenlijke lengte hadden van 1057 cm. Na T. Buren die overtuigend won wa ren A. Banda en G. van Kranenburg die met 6 vissen tweede en derde werden met respectievelijk 114 en 112 cm. Bij de jeugd werd Cor Vlaming eerste met een vangst van vier vissen. Hij be hoefde zijn hengel er slechts twee maal voor uit te gooien omdat hij een maal 3 vissen tegelijkertijd aan de haak sloeg. Ze hadden lengtes van 36, 24 en 22 cm. Met nog een visje van 14 cm kwam zijn totale vangstlengte op 96 cm. Eddy Rijk werd tweede met 3 vissen (69 cm) en Eduard Bos derde met een vis van 37 cm. Op 19 juni wordt tussen 8.00 en 10.00 uur op het strand bij paal 17 de volgen de kampioenswedstrijd gehouden. Dit is tevens de laatste ledenwedstrijd voor dit seizoen. Op 21 augustus is pas de vol gende. De open wedstrijden starten op 14 juni. Deze worden gedurende 11 we ken elke dinsdag gehouden. Er wordt zes maal in binnenwater gevist en vijf maal aan het strand. Op 14 juni om 19.30 uur is de eerste wedstrijd in deze serie aan de Oorsprongweg, hoek Eendrachts- weg. De strand- en binnenwaterwed strijden wisselen elkaar daarna af. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. Personeelsreis Op vrijdag 10 juni a.s. vindt de jaar lijkse reis plaats van het personeel, dat in het gemeentehuis werkt. Op de ver schillende afdelingen en diensten zal daarom die dag maar een zeer beperkte bezetting aanwezig zijn. Daarom twee adviezen: 1. Als u op het raadhuis moet zijn, kom dan niet vrijdag, maar de dag er voor of op de volgende maandag. 2. Mocht u die dag toch persé een be paalde ambtenaar nodig hebben, bel dan eerst even op, zodat u geen ver geefse reis hoeft te maken. Iedereen bij voorbaat hartelijk dank voor de medewerking. Op de te Purmerend gehouden dwerg- geitententoonstelling van afgelopen zondag hebben de Texelaars K. de Rid der en F. T. Voskuil goede resultaten behaald. De door K. de Ridder ingezon den geitjes keerden met twee 2de en twee 3de premies naar het eiland terug. F. T. Voskuil verwierf met zijn dwerg geitjes een 1ste en twee 3de premies. Een vijfde plaats voor Diana Terpstra bij het onderdeel vrije oefening was op zaterdag 4 juni het beste resultaat dat de GVT meisjesploeg behaalde tijdens jubileumwedstrijdcn van de gymnas tiekvereniging Wieringen. Aan deze wedstrijden in de sporthal van Wieringerwerf werd door ongeveer 45 meisjes deelgenomen. De GVT meis jesploeg was op speciale uitnodiging van G.V. Wieringen. Naast de zevende plaats die Carla Vlaming bij het onderdeel brug onge lijk voor zich opeiste behaalden Marja Vlaming en Carla de Grave hier een redelijke score. Zij werden ex aequo als 13de geklasseerd. Bij de vrije oefening finishte Diana Terpstra als 5de, Carla Vlaming als 7de en Carla de Grave als 8ste. Op de balk tenslotte behaalde Meino van Slooten een 6de, Diana Terpstra een 10de en Marja Vlaming een 16de plaats. Als afsluiting van het gymnastieksei- zoen waren de resultaten erg behoorlijk. Met bijzonder spannende finales tus sen de damesteams van Delta Lloyd en I Velox en de heren Armixtos en Molen- wiek werd zondagavond in sporthal Ons I Genoegen het tweedaags Tevoko Open- 1 luchttoernooi besloten. Winnaars van de beide finalewedstrijden werden tenslotte de Delta Lloyd dames en de Molenwiek I heren. Het traditionele Tevoko openlucht- I toernooi was in de loop van zondagoch- I tend wegens de door regen en wind on- I mogelijke omstandigheden van de I speelweide in de Dennen naar diverse I uitwijkzalen overgeheveld. Hoewel het I vaak improviseren werd om alles in goede banen te doen verlopen bleek ook I het alternatieve binnenprogramma even j gladjes te verlopen als zaterdag het bui- I tenprogramma op de speelweide. De finales van de teams die in de der- I de divisie van de Nevobo uitkomen wa- ren de laatste wedstrijden van het toer- I nooi waaraan ongeveer 120 teams deel- I namen. Het Amsterdamse Delta Lloyd won bij de dames de titel door Velox uit Alk- I maar met 20 overtuigend te kloppen De herenfinale was duidelijk de beste I en spannendste wedstrijd die dit toer- I nooi heeft gekend. Het als overwinnaar I de eerste set beëindigende Armixtos I (Amsterdam) moest in de tweede set te- f gen het toen bijzonder sterk spelende j Molenwiek het onderspit delven. Het I Zaanse zestal wist in de slotfase van de I derde en beslissende set een vrijwel ze kere nederlaag langzaam maar zeker in J een overwinning om te zetten. Bij een 1 10-14 stand in het voordeel van Armix tos sloeg Molenwiek zich rechtstreeks naar een 16-14 overwinning. Op de foto overhandigt Tevoko-voor- zitter Andrew Albers de beker aan de captain van Molenwiek. De gymnastieklessen van GVT die voor dinsdag, woensdag en donderdag op het programma stonden zijn in ver band met de avondvierdaagse gedeelte lijk vervallen. De lessen tussen 17.00 en 21.00 uur gaan niet door. Wegens zie kenhuisopname van leider Gerard Vos zal de zomervakantieperiode dit maal op 27 juni mgaan. In het kader van het zomeravondvoet- baltoemooi worden op het Waalder voetbalveld van 13 tot en met 17 juni de volgenyde wedstrijden gespeeld: Maandag 13 juni: 19.00 uur: Westerlaken-Casino 2 Dinsdag 14 juni: 19.00 uur: Gempo-Memo 20.15 uur: De Waal-Casino Donderdag 16 juni: 19.00 uur: RWS-Koffiebar 20.15 uur: J. Agrariërs-Jelleboog Vrijdag 17 juni: 19.00 uur: De Muy-Reizenboetiek 20.15 uur: JKM-De Zwaan Vele ouders maakten vorige week ge bruik van de gelegenheid hun kinderen bezig te zien tijdens de onderlinge wed strijden die GVT in de Beatrixzaal hield. Er kon dan ook steeds van een redelijk grote belangsteling gespro ken worden. Voor het eerst werd ditmaal ook deel genomen door de jongens en meisjes- groepen vanaf 6 jaar. Er werd door de meisjesgroepen geturnd op de brug met ongelijke leggers en de jongens namen de brug voor hun rekening. Zowel jon gens als meisjes lieten oefeningen zien bij de onderdelen ringen, rekstok, kast- springen, balk en lange mat. De familie Voebel toonde zich deze week de grote winnaar. Zij behaalden in totaal maar liefst 4 medailles. Anita en Martin Voebel ontvingen elk een eer ste prijs, Rob Voebel een tweede en Paul Voebel een derde. Uitslagen ne" groepen werd Silvia van Beckum. Ook de wedstnjdgroepen streden om het kampioenschap. De strijd was bij zonder spannend en de verschillen bij zonder klein. Bij de meisjes tot en met 12 jaar werd 1. Carin Schermer met 33 punten; 2. Ria Grisnigt met 31,3 punten en 3. Anka Coutinho met 31,2 punten deze dicht ge volgd door Monique Schemer met 31,3 punten. De jongens tot en met 12 jaar. Hier bleek de grote overmacht von de fami lie Voebel het duidelijkst. 1. Martin Voe bel 42,6 pnten; 2. Rob Voebel 39,7 pun ten; 3. Paul Voebel 39,3 punten; 4. René Eelman; 5. Jaco van Trigt en 6. Ruud Zoetelief. Meisjes 13 jaar en ouder: 1. en alge meen kampioen Diana Terpstra 33,8 punten; 2. Judith Hoogendijk en Carla Vlaming 32,5 punten en 3. Meino van Slooten 31,7 punten.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5