Cjroen ^wartsjexeh in het hart- GS vragen minnelijk overleg Vier gewonden bij botsing 2000 L. Barnard tegenstander pensioenfonds «pi Romance wreed gestoord Kwestie rioolzuivering Pontweg mmmm m Thijsseschool zingt in Wezentuin Texels blazersensemble concerteert TO -f y: iflllll £:4. i W 1s TAXI (02220) Bromfietser gewond Slachtoffer aanrijding overleden Renault 16 gezocht Vrouw met ernstige brandwonden naar ziekenhuis Oogletsel bij val van fiets 90e JAARGANG No. 9189 8 PAGINA'S Uitgave: BV v/h Langeveld De Rooy >ostbus 11 Den Burg, Texel - Telefoon 2741 ledaktle: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De (oog, tel. (02228) 266 en Wessel B. Post, Burdet- jtraat 17, Den Burg, tel. (02220) 3543. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 10,30 p. kw. 70 cent incasso; los 45 cent. Bank: Amro Bank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert 40 ct. per mm excl. 4% BTW Gedeputeerde Staten hebben bepaald lat het Hoogheemraadschap Uitwate- rende Sluizen, de gemeente Texel en de ieer D. Bakker in overleg moeten tre- om tot een minnelijke oplossing te tomen van de problemen die zich voor oen rond de voorgenomen uitbreiding PU van de rioolzuiveringsinstallatie aan de Pontweg. ia: SS'. h d< Zoals bekend staat het ontwerp be- itemmingsplan voor het buitengebied toe dat deze zuivering wordt uitgebreid. Dit moet met spoed gebeuren, zodat Uitwa- terende Sluizen met toepassing van ar tikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening een bouwvergunning wil heb ben. De heer D. Bakker die zijn agrari- teïsche bedrijf vlak naast het zuiverings terrein heeft, maakte gebruik van de mogelijkheid om tegen de uitbreiding te protesteren. Bakker heeft last van de stank en de vliegen die de zuivering ver oorzaakt, en verwacht toename van deze last als er uitbreiding komt. Hij is bo vendien van mening dat de bestaande zuivering illegaal is aangelegd, een op vatting die wordt gesteund door het raadslid Jan van Asselt die daar bij her haling in de gemeenteraad tumult over heeft veroorzaakt. Uitwaterende Sluizen denkt met toepassing van de tegen woordig beschikbare technische moge lijkheden de overlast van de zuivering tot nagenoeg nul te kunnen reduceren. Woensdag werd in het kader van deze artikel 19-procedure in Haarlem een hoorzitting gehouden. Namens de heer Bakker werd daar het woord gevoerd door de heer A. C. van der Woude uit Rucphen (NB) die zich meer voor der gelijke kwesties heeft ingespannen Het resultaat van de zitting was dat GS de voor de bouwvergunning benodigde „Verklaring van geen bezwaar" nog niet zullen afgeven maar eerst het resultaat van het „minnelijk overleg" zullen af wachten. Op de zitting kwam ook naar voren dat in dit geval zowel de bouw vergunning als de hinderwetvergunning tegelijkertijd moeten worden geregeld. Want als Bakker nu zijn zin niet krijgt of zich gewonnen geeft, kan hij het op nieuw via de Hinderwetprocedure pro beren. De leerlingen van de o.l. Dr. Jac. P. Thijsseschool geven op maandag 4 juli om 10.30 uur een zanguitvoermg in de muzieknis van de Wezentuin. De op brengst van de inzameling die daarbij onder de toeschouwers gehouden wordt, is bestemd voor de aankoop van een zg. stencilschrijver waar de school erg om verlegen zit. In de Hervormde kerk te Oosterend wordt op woensdag 6 juli een concert gegeven door het Texels Blazersensem ble o.l.v. Hans Mulder. Het orgelspel wordt verzorgd door Peter Zwart Op dit gratis toegankelijke concert zullen werken ten gehore worden gebracht van Handel, Bach, Palestrina, Mendelsohn en Corelli. De aanvangstijd is 20.15 uur. In een brief, die hij richtte aan het Alg. Ziekenfonds „Texel" heeft dokter L. Barnard uit Oosterend zich tegen stander verklaard van in enkele kran ten aangekondigde akties tegen een te hoge pensioenfondspremie. Barnard geeft hiervoor als reden op dat hij het verplichte toetreden tot het pensioen fonds principieel niet vindt stroken met uitoefenen van een vrij beroep. De Texelse huisarts heeft een kopie van de brief, waarin hij dit meedeelt tevens, gestuurd aan de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) te Utrecht. Naar zijn mening is een koppeling tussen het hebben van een vrij beroep, zoals dat van arts, met hiermee niets van doen hebbende financiële verplich tingen onaanvaardbaar. Voor het tot stand brengen van een dergelijke kop peling en het wettelijke verplichten ervan schroomt dokter Barnard niet het woord onzindelijk te gebruiken. Hij is daarbij helemaal niet te spreken over het (door anderen) willen gebruiken van zijn functie tot het ontketenen van ac ties, omdat anderen hoge kosten zouden moeten meebetalen L. Barnard zegt zich gelukkig te prijzen dat hij „on danks de daaruit voortgevloeide moei lijkheden" van mee af aan zijn mede werking heeft geweigerd. Niettemin stelt hij zich voor de zie kenfondsleden (zoals destijds overeen gekomen) per abonnement te blijven behandelen. Dit hoewel het ziekenfonds terwille van datzelfde pensioen nalaat het „met hoofd en handen verdiende volgens overeenkomst uit te betalen". Gevraagd naar zijn reactie hierop antwoordde de Texelse administrateur van het Alg. Ziekenfonds „Texel", de heer Jn. Vlaming, dat hij dit een zaak acht, die buiten het ziekenfonds om gaat „Wij zijn hierbij betrokken, maar wij hebben er in feite niets mee nodig, omdat het over het pensioenfonds gaat", aldus Vlaming. v. '"f"* Zowel de BMW (boven) als de Opel (onder) liepen bij het ongeluk op de Pontweg dermate zware schade op dat beide wagens total loss zullen worden verklaard De wrakken van twee onherstelbaar beschadigde auto's waren woensdagmid dag op de Pontweg het zichtbare resul taat van een botsing, waarbij vier per sonen verwondingen opliepen. De 21-jarige H. B. uit Den Burg, die met zijn auto een inhaalmanoeuvre uit voerde, werd ernstig gewond. De drie in zittenden van de andere personenauto liepen inwendige kneuzingen en vlees wonden op. Alle vier zijn zij naar het Parkzicht ziekenhuis in Den Helder over gebracht. H E., die niet van zijn veiligheidsgor- del gebruik maakte, werd naar de rech terzijde van de auto geslingerd en ont kwam hierdoor aan zwaardere verwon dingen. De BMW werd aan de linker- voorkant vrijwel platgedrukt. B. liep een linker bovenbeenfractuur op en een hersenschudding. Bovendien werd hij door glasscherven gewond. De inzittenden van de Opel Record Kamperen op Texel is gebonden aan allerlei regels. Dat weten nu ook de 17- jarige Mats Jonsson uit Gavle (Zweden) en zijn 20-jarige vriendin Ingela Ed- kvist. De jongelui, sedert een half jaar zeer verliefd op elkaar, waren op de tandem naar Texel gekomen met niets anders bij zich dan hun in de dump ge- f kochte legertentje en wat leeftocht. Het bord op de fiets vermeldde: From Swe den to Holland. Het reisdoel Texel was MARTIEN VAN DE WETERING Speciaal ziekenvervoer per taxi. Laagste tarief. uitgekozen omdat vrienden daar goede ervaringen hadden opgedaan. Een leuk eiland met aardige jonge mensen Op hun weg via Denemarken en Duitsland werd de tent elke nacht in de berm van de weg of op boerenland neer gezet. Dat mocht overal, behalve op Texel. Dat bleek toen zij woensdagoch tend in alle vroegte door mannen van de plaatselijke rijkspolitie werden gewekt, een moment waar onze toevallig pas serende fotograaf getuige van was. Mats en Ingela hadden geen opvallender slaapplaats kunnen bedenken: aan de Pontweg op het kruispunt met de Cali- forniëweg. Hun tandem hadden ze met een ketting en hangslot vastgemaakt aan het ANWB-bord „Natuurrecreatie- centrum". Mats had uit dit bord de kon- klusie getrokken dat zij zich in recrea tiegebied bevonden De twee wachtmeesters waren uiterst vriendelijk. Ze geloofden dat het twee tal inderdaad niet wist dat op Texel al leen op officiële kampeerterreinen mag worden overnacht en volstonden met een waarschuwing. Tot grote vreugde van Mats en Ingela, die ons vertelden dat de politie in Zweden heel wat har der optreedt tegen overtredingen. Ook buitenlanders worden daar geacht de wet te kennen. De jongelui zijn inmid dels weer opweg naar Zweden. Gis teren zijn ze in Amsterdam geweest, want dat was door hun vrienden in één adem genoemd met Texel als plaatsen in Holland waar je beslist geweest moest zijn. Bromfietser E. J. V. sloeg woensdag omstreeks het middaguur met zijn ver voermiddel over de kop, toen bij het passeren van een aantal fietsers zijn rem plotseling blokkeerde. De jongman kwam in de berm terecht en liep vlees- en schaafwonden op. De bromfiets werd beschadigd. Het ongeluk gebeurde op het westelijke fietspad langs de Pont weg op een kilometer ten noordwesten van Den Burg, toen de fietsers niet snel genoeg aan de kant gingen om V. te laten passeren. De 64-jarige heer H. A. Goes, die op 22 juni bij een aanrijding op het kruis punt Akenbuurt-Pontweg zware ver wondingen opliep, overleed woensdag in het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam. De heer Goes was in dit Amster damse ziekenhuis opgenomen, nadat hij met zijn bromfiets door een personen auto was geschept en daarbij hersen letsel kreeg. waren er minder ernstig aan toe. De bestuurder werd aan zijn linkeram ge wond. Zijn naast hem zittende echtgenote klaagde over pijn in de borst. De derde inzittende liep inwendige kneuzingen op. Het ongeluk vond plaats toen H.B., die van de veerhaven opweg was naar Den Burg ter hoogte van Zuid-Haffel een voor hem rijdende personenauto trachtte in te halen. De op dat moment uit de tegengestelde richting komende Opel Record van A. J. G. uit Hilversum kon een botsing niet meer vermijden. Hoewel de laatste nog trachtte te red den wat er te redden was door zo ver mogelijk in de berm te sturen, werden beide auto's onherstelbaar beschadigd. De politie is op zoek naar de be stuurder van een groene Renault 16, die woensdagmiddag in Waalenburg een fietsende vakantieganger aanreed. Dit ongeval waarbij de gehuurde fiets werd beschadigd en de fietser schaafwonden opliep, werd veroorzaakt door een voor- rangsfout van de personenauto. De be stuurder van de Renault wist de fietser echter te bepraten, zodat deze conclu deerde, dat hij de schuldige was en de auto liet vertrekken zonder het kente kennummer te noteren De 20-jarige mevrouw L. Zöllner liep ernstige verbrandingen op toen zij in haar tent op de camping „Kogerstrand" bezig was met het bereiden van de maaltijd. Een pan kokend water viel daarbij om. Het water stroomde over haar onderlichaam dat daarbij op uit gebreide schaal tweede graads verbran dingen opliep. De 9-jarige Martin Kraayer uit Den Haag werd met oogletsel naar het zie kenhuis in Den Helder gebracht. Toen de jongen zich samen met zijn broertje op de fiets vermaakte op de camping „Kogerstrand" viel hij, waarbij hij met het oog terecht kwam op het stuur, de bel of een ander uitstekend onderdeel.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 1