„Dog day afternoon" „VADERS TWEEDE VROUW Voor het weekend FEUILLETON: Geslaagd voor het middenstandsexamen Inzamelingsaktie rommeltjesmarkt Koersen vreemde valuta Reizenboetiek won B-titel zomeravondvoetbal Zomeraktiviteiten in Den Hoorn Optreden „Messengers" Burgerlijke stand Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten 1.50 '.SI 1.51 1,51 1,50 ',50 i.OO t. Van de I.M.O. middenstandscursus te Den Burg zijn de volgende cursisten voor het examen geslaagd: Marcel Bak ker Lida Bakker-Huizinga, Marloes Bakker, Ineke Blok, Carla Commandeur, Marijke Dogger, George Keijzer, Jannie Mets-v. d. Sar, Jan Post, Geer de Ridder- Broekman, Lia Rijkers, Dorothe Slot, Hermien v. d. Star-Heemskerk, Siem Sweere, Dirk Jan Trap, Kees Versluijs, Adrie Westerlaken en Jan Zijm Het examen werd j.l. maandag en dinsdag te Schagen afgenomen. De nieuwe cursus start in september I in het nie'uwe gebouw van de RSG I Texel. Het is van belang te weten, dat in 1 1978 voor de laatste maal het midden- I standsexamen ,oude stijl" wordt afge- I standsexamen „oude stijl" wordt afge- I is gemoderniseerd. Belangrijke wijzigin- I gen zijn de invoering van het dubbel- I boekhouden en een nieuw vak, te weten I verkoopbevordering Van deze twee I jaarlijkse opleiding zal bij voldoende I deelname ook in september een cur- I sus van start gaan. Nadere inlichtingen over de cursussen I zijn te krijgen bij directeur A Studulski, I Vloedlijn 26, Den Burg, telefoon 3323. I Aanmeldingen voor de cursus kunnen I ook bij hem reeds worden gedaan. DEN HOORN Ten bate van de res tauratie van het Hoornder kerkje zullen op 28 en 29 juli in Den Hoorn rommel- tjesmarkten worden gehouden. Deze markten gaan gepaard meteen uitgebrei de fancy fair. Teneinde over voldoende materiaal te beschikken dat op deze rommeltjesmark- ten te koop aangeboden kan worden wordt er op zaterdag 2 juli een (tweede) inzamelaktie in het dorp gehouden Alle inwoners van Den Hoorn worden ver zocht hiervoor materiaal in te leveren. Iedereen buiten de dorpskern die toch iets aan deze inzamelingsaktie wil bij dragen kan telefoon (02226) 272 bellen waarna het aangebodene opgehaald wordt. Goederen kunnen eventueel ook bezorgd worden. Het adres hiervoor is: K. Lap, Klof 37, Den Hoorn. Westduitse marken Franse francs Belgische francs Zwitserse francs Zweedse kronen 100 ƒ104,75 100 49,75 100 6,76 100 99,00 100 55,25 Oostenrijkse schilling 100 14,85 Amerikaanse dollers 1 2,45 Engelse ponden 1 4,18 Italiaanse lires 10.000 27,00 DOOR GERRIT FRANSSEN 34. Alles bij elkaar genomen ziet de toekomst middels een definitief samen gaan met Dirk er niet bijster aanlokke lijk uit. Goed, ik vind het hier fijn, al thans onder de gegeven omstandighe den Geen stiefmoeder meer om me heen, die er een sport van maakt me het leven te verzuren met haar bedekte har telijkheden en sneers. Geen vader om me heen, die de kool en de geit probeert te sparen, maar het overigens met zijn tweede vrouw eens is, dat het tijd wordt, dat ik ook ga trouwen. Of op zijn minst het huis uit te gaan. In dit opzicht al thans heeft hij nu zijn zin. Hij kan nu ongestoord koekeloeren met de lievige Dien, die haar vader immers om haar welgevormde pink kan winden? Ook daarom heeft ze niet 't minste verlangen terug te keren naar Capelle. Ze wil hier graag blijven. Jawel Els, maar voor hoe lang! Voor altijd? Met Dirk als echtgenoot? Elke dag, iedere nacht? Altijd maar dat roke rige en stinkende fornuis, waarop je moet koken? En warm water maken? De metalen koffiekan vol blutsen en zwar te plekken vullend en schoonmakend. De houtbak met harde en zachte turf en blokken hout? Het vuur, dat altijd en eeuwig dreigt uit te gaan, omdat ze het minstens vijf keer op een dag ver geet bij te houden? De eenzaamheid overdag, als Dirk naar het land is om nog meer grond te ontginnen en nog meer plaggen af te steken. Heideplag gen, die hier opzij van de schuur liggen te drogen, want je kunt ze ook als brandstof in het fornuis gebruiken. Ja, wat ben ik eigenlijk begonnen. I Was dit het alternatief na mijn vlucht I uit Capelle? Natuurlijk ben ik niet ge- I bonden; ik kan er zo een eind aan ma- I ken, als ik dat wil. Hij kan het me niet I beletten, als ik zeg, dat ik er morgen I weer vandoor ga. Dat zal hij ook niet I doen, denk ik. Of toch? Dan kan ik er I onverwacht tussen uitknijpen, al is dat I niet elegant. Maar waarheen dan? Als ik morgen ergens Harrie bel en I zeg weer boven water te zijn gekomen, I weet ik bij hem welkom te zijn. Des- I noods voorgoed. Onder de oude voor- I waarderen, want hij zal vast niet van me- I ning veranderen. Dus als zijn geliefde. I Gewoon samenwonen, zoals zovele jon- I gelieden tegenwoordig plegen te doen. I Maar vader schrikt zich misschien een I beroerte, als ik hem dit vertel en dat I mag ik hem niet aan doen. Overigens, I ik ben vast niet van Harrie afhankelijk. I Ik heb immers voldoende geld om een I flat te huren en in te richten? Met een I beetje goede wil heb ik binnen een I maand een flat en tot zolang kan ik im- I mers in een hotel gaan? Of ergens heen I met vakantie? Al is het weer hier wis selvallig, in Italië, Yoegoslavie of Span je is het ongetwijfeld nog mooi. Ze schonk zich nog een kop thee in, I liep naar het fornuis en keek naar het I vuur, dat ze bijvulde. Even het deksel oplichtend zag ze, dat de bonen al kook ten. Op haar horloge kijkend, consta teerde ze: ik heb nog een half uur: dan moet ik de aardappelen opzetten. Het vlees is al gaar en pap heb ik ook zo gemaakt. Vanavond zal ik maar gaan melken, want hij zal best beestachtig moe zijn van dat rooien. Mens-nog-an- toe, wat is dat een zwaar werk. Ik voel m'n rug best, maar ik laat niks merken. Ik moet hem de komende dagen telkens maar enkele uren gaan helpen, zodat hij zo gauw mogelijk klaar is. Terug bij de tafel wist ze: Ik sta in- j eens op een tweesprong. Harrie is voor mij nog altijd het einde. Maar als hij op een keer genoeg van me krijgt, wat dan? Er is geen boterbriefje, dus hij kan zeg gen: pak je boeltje en smeer 'm. Zelfs met een baby. Er kan een ander in zijn leven komen; ik weet immers, hoe hij j is? In een oogwenk in vuur en vlam Maar is dat het ware? Heb ik inderdaad wel een toekomst bij hem? Zonder le gaal huwelijk? Dat is toch geen hechte basis, dat samenwonen zonder meer. Dat is het wegzagen van de poten onder de moraal van goede zeden, die gelukkig m ons land nog als voor iedereen gel dende normen worden beschouwd en door de meesten dan ook als zodanig aanvaard. Nee, ik ben nog niet zo zeker van een bestendiging van ons samenzijn, als ik „ja" zeg tegen Harrie en bij hem intrek. Hoe lang is dat „voorgoed" in zijn ogen? Wat kennen we elkaar eigenlijk: Wat weet ik verder van hem? Dirk, de rustige, harde werker. De kluizenaar, zo noemen ze hem in Lan- geveen. Misschien zien ze hem niet eens voor vol aan, want wie gaat er nu zo afgelegen wonen in een oude boswach terswoning, gespeend van ieder normaal comfort, zonder de moderne hulpmidde len? Maar een tevreden en op zijn ma nier gelukkig mens. Maar van hem weet ik evenmin wat. Waarschijnlijk was hij magnetiseur van beroep, of masseur. Hij heeft van zijn vader die acht bunder hei- en bosgrond geërfd; vond hij dit ontgmnen interessanter werk dan mas seren? Een hele hectare is al ontgonnen. Daarop groeien aardappelen. Eén hec tare aardappels. Maar daar kun je niet een heel jaar van leven, al heb je een koe voor de melk. En een kleine moes tuin voor de groenten. Ze wist nu im mers, wat er alzo in de week nodig is, wat er bij gekocht moet worden. In die zeven weken, dat Dirk m het zieken huis lag. Dan hakt het er ondanks nog aardig in. Temeer, omdat alles maar duurder en duurder wordt: brood, sui ker, vleeswaren, kaas, noem maar op. Nee, daar kun je niet alleen van leven en met z'n tweeën helemaal niet. Hij heeft dus geld achter de hand, want je hoort hem nooit over zorgen. Voor de aardappelen heeft hij de vorige keer een kwartje de kilo ontvangen. Terwijl ze in de winkels in Almelo voor bijna het dubbele te koop liggen, snep je het nu? Hij heeft gezegd, dat hij dit keer twintig cent rekent en geen cent meer. Het is een goed aardappel jaar en dan zijn de prijzen laag. Is het eigenlijk wel de moeite waard er zo hard voor te wer ken? Maar ze wist: hij is er bezeten van en leeft enkel voor zijn land, Zijn werk hier. Ze bracht kopje en pot naar de plank. Was ik straks el af, gelijk met de vaat. Ze liep naar de deuropening en keek naar buiten, een sigaret rokend. Het is hier mooi. Nu, in de nazomer is het bos nog altijd prachtig. Ik ben van dit plek je gaan houden, van de eenzaamheid, de stilte. Alle problemen van deze mo derne tijd zijn hier onbekend. Geen par keerproblemen, burenruzies, vechtpar tijen, ongelukken door drankmisbruik, branden, onhoffelijkheid in het verkeer, geen onbeschoftheid op straat. niets van dit alles. Dit is een oase, waar een mens weer helemaal tot zichzelf komt. Ontdaan van alles, wat het enerverende leven elders je aanvalt. Ik kan me voor stellen, dat de mensen vroeger blijer en tevreden waren, ondanks het feit, dat ze toen vaak zorgen en moeilijkhe den hadden. Maar men was toen in ieder geval dankbaar voor al het goede, dat het leven gaf. Dat is het euvel van deze tijd: we kennen geen dankbaarheid meer; we willen niet meer aan een re traite. We zijn bovendien ook niet meer tevreden met hetgeen we bezitten, maar willen altijd meer en meer. Al die on deugden vallen hier van de mens af. In deze primitiviteit ontbloeit een nieuw klantje, dat we haast uitgestorven waan de: geluk. Ze knikte enkele keren. Ja, nu weet ik het zeker: hier ben ik gelukkig en daar om wil ik hier graag blijven. Wat achter me ligt is niet meer van belang. Enkel het feit, dat ik hier tot rust ben geko men, dat ik hier vegeteer op een wijze, die voor mij ongekend was. Bovendien komt het mijn gezondheid ten goede. Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld als in deze maanden hier. Ik ben bruinver brand van de zon, kerngezond en eet veel meer dan vroeger. Trots dat behoud ik m'n goede figuur. Waarom zoveel mannen me bewonderd hebben. En mis schien ook wel begeerd. (wordt vervolgd) Vrijdag draait het City theater in de nachtvoorstelling de popfilm „Mad dogs and Englishmen". De film is een twee uur durende registratie van het toernee die Joe Cocker in 1970 maakte met zijn reizende, muzikale commune: de „rock and roll cross country tour". De liefhebbers weten dat Cockers suc ces, na jaren van mislukking, uiteinde lijk begon met het Woodstock-festival, waar zijn nieuwe band ontstond „The Grease Band". De eerste uiting van het muzikale circus was de soundtrack van „Mad Dogs Englishmen" vanaf de dag van uitbreng al goed voor een gouden plaat. Regisseur Pierre Adidge volgde met 5 cameramensen de tournee op de voet. Leon Russell was de feitelijke organisa tor van de concerten bij de Fillmore East en de Santa Monica Civic Audito rium, waar zelfs 10 camera's het gebeu ren registreerden. Van de in totaal 62 uur filmopnamen, geschoten in auto's, vliegtuigen en tijdens een gigantische picknick, bleven uiteindelijk deze twee uur over Een bont journaal, waarin de hese Cocker het middelpunt is. (Aanvang 23.30 uur) 14 jaar. Zondag, maandag en dinsdag (20.00 uur) draait Sidney Lumets „Dog day af ternoon". Een gijzelingsverhaal waarvan de aktualiteit niet toevallig is. Immers, Lumet gebruikte een waar gebeurd ver haal van een bankoverval plus gijzeling zoals dat enige jaren terug in Brooklyn plaatsvond. Niet zo maar een sensatiefilmpje van dertien in een dozijn, want daaraan zal de regisseur van o.a. „Twelve angry men", „The pawnbroker", „The Ander son tapes", „Serpico" en „Murder on the Oriënt Express" zich niet vergooien (Met zijn laatste film „Network" sleepte hij zojuist vier Oscars in de wacht). Sonny (Al Pacino opnieuw in een dijk Evenals bij de finale om de titel in de A-poule van het zomeravondvoetbal is ook in de B-poule de spanning er tot het laatste moment in gebleven. Hier was het tenslotte Reizenboetiek dat met de eer ging strijken. Memo en De Muy volg den als resp. tweede en derde. Gempo behaalde een gelijk aantal punten als De Muy. De beslissing wat betreft de eindvolg- orde viel ook hier in de laatste wedstrij den van de hoogst geklasseerde teams. Tegen De Muy liet Reizenboetiek het een beetje afweten en speelde 22 ge lijk. Memo kreeg het hierdoor gemakke lijker omdat zij nu in de wedstrijd tegen Reizenboetiek aan een gelijk spel ge noeg hadden om de titel te veroveren. Het pakte echter anders uit Tegen Rei zenboetiek kreeg Memo geen schijn van kans. De mannen van Joop Groen (Rei zenboetiek) speelden veel beter. Doel punten waren duur tijdens deze wed strijd. En het was uiteindelijk Tom Bak ker die met één doelpunt het duel be sliste. Het betekende tevens de kam pioenstitel voor Reizenboetiek Westerlaken won de Fair Play Cup. Dit team behaalde in de laatste wed strijd een 21 zege op Koffiebar. De Muy won de laatste wedstrijd met 10 van RWS en Gempo versloeg Casino 2 met 32. Een gedeelde derde plaats (met De Muy) was voor de Gempo man nen hiermee weggelegd. De volgende eindstanden in beide poules: A poule: JKM 6 4 1 1 9 9—5 Jelleboog 6 4 11 9 106 CVI 6 3 2 1 8 5—1 De Zwaan 6 3 0 3 6 87 Casino 6 1 2 3 4 69 De Waal 6 1 2 3 4 2—8 Jonge Agrariërs 6 0 2 4 2 37 B poule: Reizenboetiek 7 5 1 1 11 215 Memo 7 5 0 2 10 18—11 De Muy 7 4 1 2 9 15— 7 Gempo 7 4 1 2 9 11—13 RWS 7 3 0 4 6 6—6 Westerlaken 7 2 1 4 5 814 Casino 2 7 1 1 5 3 12—19 Koffiebar 7 1 1 5 3 4—20 van een rol) is een arme New Yorker van Italiaanse afkomst. Privé-zorgen drijven hem tot het beroven van een bank, samen met een al even amateu ristische vriend. Al direkt komt het ge hele gebeuren zeer autenthiek over. De nerveuze spanning, ook bij de berovers zelf en het schrikeffekt bij het bankper soneel. Dan, in het nauw gedrongen door een enorme politiemacht, worden Sonny en zijn maat gijzelaars. Langzamerhand loopt alles grandioos uit de hand en het hele centrum van Brooklyn begint te veranderen in een soort podium waar een volkstoneel wordt opgevoerd. Lumet laat het zien: de waanzin van een gijzeling, de verkniptheid van hen die eraan begonnen en dan vooral de gretigheid van het door de pers gevoer- de publiek. Een prima film, rijk aan galgenhumor, zonder daarbij de ernst van het onderwerp geweld aan te doen. (14 jaar). Zondagmiddag (15.00 uur) draait Walt Disneys beroemde tekenfilm „Assepoes ter" (Cinderella). De in 1950 gemaakte bewerking van het beroemde sprookje is na jaren opnieuw in de roulatie. Zoals meestal bij Disney zijn ook hier de dier figuren het meest de aandacht waard. De gemene kat Lucifer, de muizen Gus- Gus en Jaq werden met ware meester hand neergezet. Vele beroemde liedjes en de Nederlandse tekst maken de film ook voor de kleintjes zeer geschikt. DEN HOORN Zoals gebruikelijk zijn ook in Den Hoorn dit jaar weer tal van aktiviteiten georganiseerd. Nabij paal 9 (Hoomderslag) begint op zondag 3 juli een serie van 6 strandlopen. Hier voor zijn niet alleen lintjes te verdienen maar ook mooie prijzen voor de snelsten van de strandlopen. Ze beginnen iedere zondag om 19,00 uur. De afstanden die gelopen kunnen wor den zijn 4 of 8 kilometer lang. Voor hen die aan meer dan drie strandlopen deelnemen zal een klassement bijgehou den worden. Het inschrijfgeld hiervoor bedraagt ƒ2,50. Voor de komende week staan even eens voor maandag, dinsdag en donder dag evenementen op het programma. Maandagavond 4 juli begint om 19.00 uur op het ZDH sportterrein een groot minivoetbaltoemooi. Deelnemers kun nen zich hiervoor tot 18 45 uur laten in schrijven. Op dinsdagavond 5 juli (19.00 uur) wordt een dames voetbal wedstrijd tus sen dames uit Den Hoorn en een elftal van vrouwelijke vakantiegangers geor ganiseerd. Men kan daarna genieten van een show door de meisjesdrumband DEK en onder andere een kunst- en antiek markt. Donderdagavond begint om 19.00 uur op het ZDH terein een minivolleybal- toernooi waarvoor de inschrijving vanaf 18.45 uur geopend is. Het interkerkelijke jongerenkoor „The Messengers" o.l.v. Jan Beijert werkt zon dagavond 3 juli mee aan een zangdienst in de Gereformeerde kerk van Den Burg. Tijdens deze dienst, die om 19.30 uur begint, zullen veel opgegeven verzoek- liederen gezongen worden. Ds. H. J. Douwes verzorgt hierbij de verkondi ging rond het thema „Vandaag". Deze dienst wordt door ziekenomroep „De Lichtboei" rechtstreeks uitgezonden. In de kerk zijn liederenbladen aanwezig. Na de dienst is er gelegenheid tot kof fiedrinken in gemeentecentrum „De Poort". van 22 tot en met 28 juni 1977 Geboren: Willem Alexander, zv. Dirk Huijsman en Margaretha Blok; Robert Johan, zv. Walter R. J. Bremer en Aal tje Heins; Arjan Dieuwer Gerardus, zv. Jan B. Staal en Maria van der Vis. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zit ting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 5 juli om 14.00 uur Dokter Van Loon, woensdag 6 juli om 13.30 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp, tel. (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. M. DE JAGER, Den Hoorn, tel. (02226) 304 Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19 Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwoarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g g. 3541. Zondag 3 juli 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest, m.m.v. mevr. Bep van der Meer- Langeveld, zang. Kinderoppas in „De Schakel". Uitzending via „De Lichtboei" De Cocksdorp 10 uur eerw. heer E. Loerakker. Kinderoppas tijdens de dienst in het gebouw; na afloop koffie drinken aldaar. 19.30 uur Zangdienst. Samen zang van gevraagde liederen en korte dagsluiting. Den Hoorn 9.00 uur ds. P. Oskamp uit Purmerend 10.30 uur ds. P. Oskamp met kindernevendienst. collecte kerkvoogdij De Koog 9.00 uur ds. Hoekstra met kinderkerk 10.30 uur ds. Hoekstra met kinderkerk 19.30 uur ds. Van Zijll Langhout jongerendienst. De Waal 10 uur de heer Veldhuis Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout 19.30 uur Zangdienst met na afloop koffiedrinken. Oudeschild 11 uur ds. Van Zijll Langhout GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. Douwes 10.30 uur ds. Douwes. Neven- dienst voor de kinderen van 9-12 jaar. Tijdens beide morgendiensten kindercrèche in Gemeentecen trum achter de kerk. 19.30 uur ds. Douwes. Zang dienst m.m.v. het Jongerenkoor „The Messengers". (Uitzending via „De Lichtboei") Na afloop koffiedrinken in „De Poort". Oosterend 9.45 uur ds. Van Loo, uit Ten Boer 19.30 uur ds. Van Loo GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 11.15 en 16.30 uur diensten in de Ned Herv. kerk Woensdag 6 juli Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda, in de Ned. Herv. kerk. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in dc Doopsgezinde Kerk, Koger- straat 20, Den Burg. Den Burg 11.00 uur ds. H. Pool, van Veendam 16.00 uur ds. H. Pool DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. L. Koop- mans, Haarlem. Kerkbusje Den Hoorn. Na afloop koffiedrinken. Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weckend 2 en 3 juli 1977 Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" Zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschild zondag 9.15 uur Den Hoonr: zondag 10.15 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Oosterend zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruis-gebouw Jon kerstraat, Den Burg. 10.45 uur Lezing. Wachttorentstudie: 11.15 uur „Rechtvaardige hoedanigheden vereist om te oordelen".

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 7