Cjrocn ^wartsjexels in het harL, Topdrukte begint komend weekend Eenvoudiger kan het niet Rol voor Netje v. Rossum in Duitse film? Bouwvak stroom moeiteloos verwerkt Weinig aanvragen voor caravans op erven nou/paarbank Palingkaar weggehaald Concert in Hoornder kerkje Ter ontnuchtering ingesloten Strandloop trok 54 deelnemers Daf total loss Veel animo voor bouwdorp Blijde gebeurtenis in NRC DINSDAG 5 JULI 1977 OPLAGE 5300 Uitgave: BV v/h Langeveld De Rooy Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Pellkaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en Wessel B. Post, Burdet- straat 17, Den Burg, tel. (02220) 3543. 90e JAARGANG No. 9190 6 PAGINA'S Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 10,30 p. kw. 70 cent Incasso; los 45 cent. Bank: Amro Bank, Ned. Midd. Bank, Rabobank Advert 40 ct. per mm excl. 4% BTW Het „saldo" bedroeg dagelijks wel 150 Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag een bij de dijk van polder 't Noorden in het water lig gende palingkaar met inhoud wegge haald. De kaar, die zo'n anderhalve me ter groot is, moet volgens de gedupeerde A. de Smidt door minstens twee man zijn meegenomen. Ooggetuigen hebben rond de tijd dat de diefstal plaatsgevon den moet hebben in de omgeving een witte Opel gesignaleerd, die later in de richting De Cocksdorp wegreed. De dieven zijn, wat de vis betreft niet erg aan hun trekken gekomen want De Smidt vermoedt dat de inhoud ongeveer 15 pond ondermaatse paling was. De kaar was namelijk daags tevoren door hem gelicht en er was toen 60 pond uit gehaald. De waarde van de kaar is on geveer 300, In de serie „Zomerconcerten in de Texelse kerken" vindt dinsdagavond (heden) een concert plaats in de Neder lands Hervormde kerk van Den Hoorn. Dit concert wordt gegeven door de orga nist Theo van Dijk m.m.v. Hendrik Jan Ren es (tuba). De niet alledaagse combinatie orgel tuba zal te horen zijn in werken van Benedetto Marcello, J. S. Bach en Zol- tan Kodaly. Daarnaast staan werken op het programma van o a. John Stanley, C. Ph. E. Bach en Albert de Klerk. De toegang is gratis. Na afloop is er een kollekte, waarvan de opbrengst be stemd is voor de restauratie van het Hoomder kerkje. Het concert begint om 20.15 uur. Twee 21-jarige vakantiegangers die de politie zaterdagmiddag om ongeveer vier uur in de Parkstraat laveloos aantrof werden ter ontnuchtering naar het po litiebureau meegenomen. Het tweetal had zich na uitgebreid cafébezoek in de nabijheid van het postkantoor op straat te slapen gelegd en belemmerde hier door het verkeer. TESO heeft de bouwvakdrukte van afgelopen zaterdag vlot verwerkt. De wachttijden in Den Helder waren niet langer dan 4xh. uur maar het overgrote deel van de toestromende recreanten heeft maar een paar boten geduld moe ten hebben. Zaterdagavond bedroeg het aantal „vreemde" auto's op Texel 7.994. Vorig jaar bedroeg de stand op de avond van bouwvakzaterdag 8.265. De afgelo pen dagen is het aantal vreemde auto's echter nog aanmerkelijk toegenomen. De automobilisten die omstreeks acht uur in Den Helder arriveerden hebben het langst moeten wachten: tot half één 's middags. Door bijna niemand werd het wachten als een onaangename ver rassing ervaren. De meesten hadden het al eerder meegemaakt en amuseerden zich met luieren in de zon, een spelletje of krantlezen. Reeds om half vijf 's mid dags was de situatie weer zoals op door deweekse dagen. Er kon weer normaal volgens de dienstregeling worden geva ren en 's avonds hoefden geen extra rei zen te worden gemaakt. DEN HOORN De eerste ZDH- strandloop van het seizoen is een over winning geworden voor Arie de Ridder uit De Koog. Hij liep de 8 kilometer in 32,30 minuten. De eerste prijs bjj de jeugd ging naar Gert Jan Dekker uit Den Hoorn die de 4 kilometer in 19,50 minuten aflegde. De deelname aan deze eerste van de zes strandlopen, die voor dit seizoen op het programma staan, viel tegen. Er kwamen in totaal 54 lopers aan de start Vorig jaar waren er meestal wel hon derd. Er waren 29 jeugddeelnemers die vier kilometer en 25 semoren die 8 kilo meter aflegden. Er is voor deze strand lopen een totaalklassement ingesteld waar men deel van uit gaat maken zo dra een deelnemer aan 3 strandlopen meegedaan heeft. De uitslagen van de strandloop die op zondag 3 juli gehouden werd was als volgt: Senioren 8 kilometer: 1. Arie de Rid der (De Koog) 32,20 min.; 2. Frans Kuip (Den Burg) 33,20 min.; 3. Auke Brouwer (Den Hoorn) 34,45 min.; 4. N. J. Koo- men (Den Burg) 35,25 min.; 5. Adrie de Voest (Utrecht) 36,10 min.; 6. Jaap Slik ker (Oudeschild) 36,50 min. Junioren 4 kilometer: 1. Gert Jan Dek ker (Den Hoom) 19,50 min.; 2 Koen Zijm (Den Burg) 20,35 min.; 3. Hans Arnout (Den Hoorn) 22,30 min.; 4. Willem Koo- men (Den Burg); 5. IJ. Roelevink (An keveen); 6. Rink Groenveld (Wolvega). Voor de eerste drie aankomenden waren door P. Vlaming Zonen prijzen beschikbaar gesteld. Wonder boven wonder liep niemand letsel op bij een aanrijding die vrijdag middag op de Laagwaalderweg plaats vond. De Daf van de Belgische vakan tieganger M.A.E. raakte hierbij total loss en een tankwagen bestuurd door F.W.S. uit Den Murg werd licht beschadigd. De Belgische vakantieganger was uit de richting Oudeschild gekomen en door onbekendheid met de weg plotseling over de as van de weg geraakt. De be stuurder van de tankwagen (van J C. Rab) die vanuit De Waal aan kwam rij den kon een botsing niet meer verhinde ren. Voor het bouwdorp dat de eerste twee weken van augustus in Den Burg wordt gehouden bestaat veel animo. Voor de eerste week kunnen geen kinderen meer worden aangenomen want hiervoor heb ben er zich al 130 aangemeld. In de tweede week, 8 tot en met 12 augustus, is nog wel ruimte. Ouders kunnen telefonisch opgave doen: (02220) 3041, afdeling culturele za ken. Het bouwdorp kan ook nog wat lei ding gebruiken. Wie voor dit werk inte resse heeft kan via hetzelfde telefoon nummer kontakt opnemen. tot 200 zodat mag worden verwacht dat de stand tegen het eind van deze week wel rond de 9.000 zal liggen. Echt druk wordt het pas daarna want het komend weekend beginnen de va kanties van Nordrhein-Westfalen die deze keer dus ongelukkig met de Neder landse topdrukte samenvallen. De nog beschikbare akkommodatie zal dan on getwijfeld snel worden bezet en het aan tal vreemde auto's zal mogelijk voor het eerst in de geschiedenis de 10.000 passeren. Extra vroeg In verband met een spoedeisend ziek tegeval was TESO al om half vier des morgens begonnen te varen Op dat mo ment stonden in Den Helder al meer dan 100 auto's te wachten en die werden op de terugweg dan ook meegenomen. Daarna werd onmiddellijk met pendelen begonnen zodat tegen het middaguur al 1.200 auto's naar Texel woren gebracht. -Het moment waarop Arie de Ridder de eindstreep passeert en afgeklokt wordt. DE COCKSDORP - De kans is groot dat de 17-jarige Antoinette van Ros sum uit De Cocksdorp een belangrijke rol krijgt in de speelfilm „Das Einhorn" die in de nazomer zal worden opge nomen. Antoinette is kandidaat, samen met Miss Holland Lucy Visser. Volgen de week vliegt het jeugdige fotomodel naar München waar proefopnamen zullen worden gemaakt. Als daaruit blijkt dat zij over de vereiste spelkwa- liteiten beschikt, zal het contract wor den getekend. „Das Einhorn" is een gezamenlijke produktie van Artusfilm uit München en de Westduitse Rundfunk. Het is de bedoeling dat de film aanvankelijk in de bioscopen wordt gedraaid en daarna ter beschikking van de Duitse televisie komt. Netje van Rossum hoorde tot een groep van twintig meisjes die door een figurantenbureau was samengesteld. Het Texelse meisje bleek qua type precies te voldoen aan het signalement dat de scenarioschrijver had gegeven. Ze was zeer verheugd toen ze vrijdag in Am sterdam te horen kreeg dat zij was uit geselecteerd. „Ik ben erg blij want ik geloof dat het vast wel zal lukken om de rol te krijgen. Ik heb het scenario doorgenomen en ik denk dat ik me hele maal kan verplaatsen in het meisje dat ik volgens het verhaal moet zijn. Ik volg nu zwemlessen in het Molenkoog bad in Den Burg want in de film moet ik een paar keer zwemmend optreden". Psychologisch Het is een uitgesproken psychologisch verhaal waarin Netje straks mogelijk een hoofdrol zal krijgen. Het gaat over een 42-jarige schrijver die opdracht krijgt een boek over zijn liefdeleven te schrijven. Met zijn echtgenote krijgt hij problemen, maar een nieuw perspectief is er in de vorm van het jonge meisje Orli die hij ontmoet tijdens een zeilva kantie op het Bodenmeer. De schrijver is zeer onder de indruk van haar, ver zamelt alle mogelijke inlichtingen over Orli maar heeft niet de moed haar per soonlijk te benaderen, laat staan aan te raken. Het gefascineerd zijn van de 42- jarige man begint abnormale vormen aan te nemen. Voortdurend bespiedt hij het meisje en maakt heimelijk foto's van haar. Hij wordt in een inrichting opge nomen. Het tot dusver passief reageren- Netje van Rossum oefent nu al voor haar mogelijke optreden in de Duitse speelfilm ,,Das Einhorn". Haar rivale in deze Is Lucy Visser, maar Netje schat haar eigen kansen op zeker 8Cflo. de meisje wordt nu ook in de problemen van haar merkwaardige minnaar be trokken en wil hem helpen. Als zij dan met de schrijver op reis wil gaan laat deze het afweten. Maar zonder het zelf te weten heeft zij bijgedragen aan het hervinden van zijn stabiliteit. Antoinette moet in de film gestalte geven aan het meisje Orli. Als alles goed gaat zullen nog deze zomer de eerste opnamen worden gemaakt. De première van „Das Einhorn" heeft plaats in janu ari. Tot verbazing van de ambtenaren hebben maar weinig mensen een aan vraag ingediend om op hun erf een ca ravan te mogen plaatsen. Tot dusver zijn slechts zestien vergunningen ver strekt, zes zijn er afgeweken en zes zijn nog in behandeling. Zoals bekend is een „bijzondere kam- peerexploitatievergunning" nodig voor het mogen plaatsen van een toercaravan van maximaal 6 meter lengte op het erf, als aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. Deze regeling geldt alleen voor het buitengebied. Binnen de andere be stemmingsplannen is het plaatsen van een caravan altijd verboden. Het plaat sen van een tent is wel bij elke woning op Texel toegestaan. Daarvoor hoeft geen vergunning te worden aange vraagd. In de gevallen waarin afwijzend is be schikt ging het meestal om een caravan die wel ongeveer zes meter was, maar qua breedte en uitrusting niet voldeed aan de bepalingen die in het wegenver keersreglement gelden voor toercara- vans. Het moeten echte toercaravans zijn die op normale wijze op de open bare weg aan het verkeer mogen deel nemen. Deze zomer mogen de caravans die vorig jaar al onder de regeling van het „familiekamperen" vielen echter blijven staan, want ze zijn door B. en W. onder het overgangsrecht geplaatst. Dit is besloten omdat het seizoen al zover is gevorderd en verhuurafspraken al in het begin van dit jaar zijn gemaakt. Per 1 oktober zullen „semi-toercaravans" echter verdwenen moeten zijn, evenals de gewone stacaravans die nog op tal van erven illegaal staan. In één geval werd tot afwijzing besloten omdat be trokkene de caravan op een gewoon stuk land wilde plaatsen, dus niet bij een wo ning. Donderdagmiddag omstreeks één uur is in het kraambassin van het Natuur- recreatiecentrum een zeehond geboren. Moeder en kind maken het uitstekend en trekken veel bekijks. De komende da gen worden nog meer jonge robben ver wacht; er zijn nog twee robben zwan ger. Er is een grote kans dat binnenkort in het vogelhospitaal een Jan van Gent het levenslicht zal aanschouwen. Een vrouwtje broedt daar al een maand op één ei, dat zij met de dikke vliezige poten warm houdt. Jan van Genten broeden 42 dagen. In het verleden maakten Jan van Genten in het Texels Museum wel meer toebereidselen voor nakomelingschap maar er kwamen nooit eieren. ALLE geldzaken regelen niet een spaargiro. Daarmee kunt u ook de beschikking krijgen over gegarandeerde betaal- en curocheques. Voor binnen- en buitenlands gebruik. w«/t ncdariand spaarspeciaJisten sinds 1817

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 1