Cjroen cZwartsJexeU in het harL> Winnaars autocross in de lauweren historisch rekord: meer ~dan 10.000 auto's loodcamping >ok vol Landbouwschuur brandde af nt /paarbank Nu verkrijgbaar! Texel, uniek vogelparadijs in de Waddenzee Texel Vogeleiland Bij Uw boekhandel b.v. Langeveld De Rooy Dronken motorrijder Veel mankementen aan auto's Brutale diefstal Diefstal uit auto )INSDAG 12 JULI 1977 )PLAGE 5300 90e JAARGANG No. 9192 8 PAGINA'S Uitgave: BV v/h Langeveld De Rooy Postbus tl - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 ledaktle: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De (oog, tel. (02228) 266 en Wessel B. Post, Burdet- itraat 17, Den Burg, tel. (02220) 3543. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 10,30 p. kw. 70 cent Incasso; los 45 cent. Bank: Amro Bank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert 40 ct. per mm excl. 4% BTW ytflwtr door J. P. STRIJBOS met fotografie van Werner Layer. geschreven door de Texelaars A. J. DIJKSEN en L. J. DIJKSEN bv/vh LangtwM en do Rooy parkstraat 10 den Borg-Teicel postbus 11 tel 02220-2741 De vakantiedrukte heeft op Texel zijn absolute top bereikt. Het begin van tde vakanties in Nordrhein-Westfalen veroorzaakte een toeristengolf die aan (de reeds aanwezige bouwvakkers werd toegevoegd. Met het gevolg dat alle Kjbeschikbare akkommodatie zaterdagavond tot en met het allerlaatste bed Las bezet. Zelfs de gemeentelijke noodcamping aan de Hollewalsweg raakte ^Lol. Om te voorkomen dat kampeerders het eiland weer zouden moeten ^Berlaten werd op vrijwel alle beschikbare kampeerterreinen met toestem- SBrting van de gemeente flink wat ingeschikt, een situatie die voor enkele da- wel aanvaardbaar is. Of deze topdrukte lang zal duren is in de eerste KKSlaats afhankelijk van het weer. Bij zonnia strandweer zullen ongetwijfeld VWiog meer mensen naar Texel komen en bij oewolking of regen zullen er dui- ■ftenden vertrekken. Ruimte komt er in ieder geval in het komende weekend want het overgrote Beel van de bouwvakkers keert dan huiswaarts. Want van hun drie weken va kantie brengen de meesten er slechts twee op Texel door. Het kan nog heel noeilijk worden als het vrijdag en zaterdag mooi strandweer is want de thuis reis wordt dan naar zondagavond of maandag verschoven, zodat er geen plaats is voor de inmiddels gearriveerde nieuwkomers. Zaterdag 9 juli gaat als een histori sche datum de geschiedenis van TESO Len Texel in want voor het eerst over- ichreed het aantal „vreemde" auto's op [iet eiland de 10.000. Om precies te zijn (varen het er zaterdagavond 10.269. In loop van zondag gingen er enkele [tientallen af. Dat waren auto's van kam peerders die er niet ingeslaagd waren pp Texel een kampeerplaats naar hun pin te vinden en het elders in het land probeerden. TESO vervoerde zaterdag met de bei de pendelende veerboten 2.400 auto's in eide richtingen, een „normaal" aantal 'oor een drukke zaterdag in het seizoen )e wachttijden waren aanzienlijk. Hon- .erden automobilisten hebben 6V2 uur de rij gestaan. Vanaf acht uur 's mor ns nam de drukte snel toe. Er was vrij eel (voorrangs)vrachtverkeer waardoor toeristen langer moesten wachten dan zij zelf aan de hand van de aantallen auto's hadden geschat. Noodcamping Zaterdag rond het middaguur waren de gewone kampeerterreinen vol en opende de gemeente de noodcamping. Het waren vooral jongelui (evenveel Ne derlanders als Duitsers) die hier voor maximaal drie nachten terecht konden, 's Avonds stonden er 150 tenten en en kele caravans. Zoals gebruikelijk wordt de noodcamping beheerd door de Re creatiestichting. Het kampgeld is iets hoger dan elders op Texel: 3,60 per persoon per nacht plus 3,75 voor de tent. Op deze wijze wordt gestimuleerd dat de kampeerders een plaatsje zoeken op een gewone camping. Van gemeente wege wordt met die andere campings intensief contact onderhouden. In over leg wordt bepaald hoeveel mensen kun nen worden doorverwezen, voorzien van een verwijsbriefje. Gezinnen hoeven meestal niet lang te wachten, maar het plaatsen van jongelui (vooral jongens) is moeilijk. Er zijn feitelijk maar drie kampeerterreinen op Texel waar „los lopende" jongens worden toegelaten. Doe grote stofwolken was het zicht op de zondag verreden autocross van de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel veelal zeer beperkt. De cross werd ook dit jaar weer verreden op het bekende terrein aan de Genteweg nabij Oosterend. Op deze foto de autocoureurs die tegen zes uur als beste uit de finale te voorschijn kwamen. In het midden kampioen Maarten Koorn (met krans) geflankeerd door nummer 2 Piet van der Vis (links) en Aad Stiggelbout die derde werd. Links onder staat Goos Westerlaken die de traditionele keverrace op zijn naam brachf. Zie voor een uitgebreider verslag van de autocross het tweede blad. Vakantieganger Kromhout van der Meer ontdekte zaterdag dat zijn op cam ping Het Woutershok geparkeerde Volkswagen was opengebroken. Ont vreemd waren fotospullen ter waarde van ongeveer ƒ1.000, Advies van de politie: als het onver mijdelijk is dat kostbaarheden in de auto achterblijven, zorg dan dat deze van buitenaf niet te zien zijn. Dieven breken in het algemeen geen auto's open als zij niet de zekerheid hebben dat er wat te halen is. Vrij veel mensen gaan met ondeugde lijke auto's op vakantie. Het is dan ook bijna dagelijks werk dat de thans op Texel zeer aktieve verkeerspolitie wa gens aanhoudt en deze voor technisch onderzoek naar het parkeerterrein bij het politiebureau laat brengen. Soms is er sprake van ongewenste extra voorzie ningen aan de wagens. Zoals de sirene waarmee een Duitse vakantieganger zijn wagen had uitgerust en er midden in de nacht flink lawaai mee maakte. De brand in de schuur van G. J. de Wit ontstond door laswerkzaamheden naast een olietank Het (houten) schuurgedeelte rondom de tank werd volledig verwoest. OOSTEREND Een met enorme rookontwikkeling gepaard gaande brand heeft gisteravond de landbouwschuur van de heer G. J. de Wit in de polder Het Noorden voor de helft verwoest. De aanzienlijke schade wordt door de ver zekering gedekt. De vuurzee trok enorme, deels toeristi sche, belangstelling, Bij het benaderen van de plaats van de brand had de brandweer er veel last van. Het vuur werd bestreden met zes waterstralen plus het waterkanon op de nieuwste van de vder wagens uit Den Burg die bij deze brand in aktie kwamen. pressor, een hoeveelheid carbolineum, kleine olievaten en een partij los hout. De helft van het verbrande gedeelte van de schuur moest worden omgetrokken. De heer De Wit die de schuur voor zijn gemengd landbouw-tuinbouwbe- drijf in gebruik had was het een geluk dat zich geen hooi in de schuur bevond, want dan zou er haast niets te redden zijn geweest. Gelukkig was het ook dat veertien dagen geleden de verzekerde waarde flink is opgetrokken. Herbouw van het verbrand gedeelte zal dan ook geen problemen geven. Wat aan inboedel in vlammen opging waren onder andere houten werkban ken, een stapel nieuwe zakken, een com- Een tot dusver onbekende automobi list haalde in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele terrasstoelen weg bij het „Pangkoekehüs" aan de Kikkert- straat in De Cocksdorp. Eigenaar C. Vis- man zag dat iemand een stoel zette in een blauwe Renault en er vandoor ging. Toen hij voor de wagen ging staan om deze tegen te houden gaf de onbekende gas zodat Visman opzij moest springen. Ómdat de wagen direkt daarop zijn lich ten doofde lukte het alleen de cijfers en dus niet de letters van het kenteken te noteren. Het is niet de eerste keer dat terras stoelen werden meegenomen. Vorig jaar zijn ook enkele stoelen verdwenen. Eén werd er terug gevonden. Het gaat om witgemoffelde stalen stoelen, voorzien van een plastic dek. Visman overweegt nu het terrasmeubilair 's nachts aan de ketting te leggen. Vakantieganger H. van B uit Woud- richem reed m de nacht van zaterdag op zondag dronken op zijn motor. Om drie uur werd hij aangehouden door de pa trouillerende politie. De man trok de aandacht door geen valhelm te dragen en door zijn slingerende rijstijl Van B. onderwierp zich aan blaas- en bloed proef. Dezelfde nacht werd een rijverbod op gelegd aan de 19-jange F van O. uit Zwanenburg. Ook hij had te veel ge dronken, maar nog niet genoeg om een bloedproef te rechtvaardigen. e gemeentelijke noodcamping was zaterdagavond vol De brand ontstond toen in de schuur laswerkzaamheden werden verricht. De lasser kwam daarbij te dicht bij een in de schuur staande olietank die vermoe delijk heeft gelekt omdat volgens ge tuigen het vuur op de grond ontstond. Bluspogingen met emmers water faal den jammerlijk. Toen eenmaal de tank brandde was er geen houwen meer aan. b uua/t naderlond spaarspecialislen sinds 1817 Hetzelfde gebeurde met twee auto mobilisten uit Hazerswoude en Sant poort. De vlotste manier van modern betalen van huur, gas, licht, abonnementen enz. Automatisch natuurlijk van uw spaargiro.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 1