AiBtSri 1 Verpleeghuis vóór 1 september in gebruik iiLwnws WPM WTTum m BOUW Bijna al het personeel van Texel afkomstig °p het nippertje gered 'n Spectrum Boek Eerste tijd nog niet volledig bezet Een bijzonder boek over een uniek vogeleiland, indrukwekkende collectie zeldzame foto's in kleur en zwartwit. Met volledige lijst van alle op Texel waargenomen vogelsoorten! 128 blz. f29,50 Nü in de boekhandel - Gras als onkruid in grasland Vechtpartij op Binnenburg Bestelbus verdwenen Uit het politierapport Fietsendiefstallen Zon. maan en hoog water Het Verpleeghuis Texel zal tussen 1 augustus en 1 september in gebruik worden genomen. De eerste lijd zal minder dan de helft van de totaal 37 bedden bezet zijn. Het personeelsbestand is in verband daarmee ook niet direkt op volle sterke. De meeste personeelsleden zijn inmiddels benoemd. Met uitzonde ring van het hoofd verpleging, de kok, de fyslo- en de bezigheidsterapeut zijn allen van Texel afkomstig. De Ingebruikneming van het verpleeghuis zal niet met officieel vertoon gepaard gaan; mogelijk komt dat later. Op vragen van Henk Beumkes van het Pakt in de rondvraag van de afgelopen raadsvergadering zei wethouder Jaap Westdorp dat bewust is gestreefd zoveel mogelijk Texelaars voor de functies in het verpleeghuis in aanmerking te bren gen. Beumkes was erg ontevreden over het feit dat nog geen wijziging van het be stemmingsplan De Cocksdorp in de maak is om eenvoudige verbouwing van de zg. Bogaerswoningen aan de Joan Hodshonstraat mogelijk te maken. Een half jaar geleden had het Pakt-raadslid daarom reeds verzocht De bewoners hebben zelfs een handtekeningenaktie gehouden. De burgemeester zei dat een onderzoek gaande is naar de mogelijk heid tot plan wijziging. Het probleem is minder eenvoudig dan het lijkt. Een ter mijn kon Mr. Sprenger tot teleurstelling van Beumkes niet noemen. Verkeersdrempels Dezelfde vragensteller vroeg om har de maatregelen tegen het gemotoriseerd verkeer dat in verschillende dorpen, waaronder Den Hoorn, veel te hard rijdt en daardoor gevaar en overlast geeft. Beumkes vroeg om het aanbrengen van verkeersdrempels (maar dan wel van een ander soort als in de Tj akkerstraat in Den Burg is toegepast) en om meer politietoezicht. In Den Hoorn is men eventueel bereid zelf verkeersdrempels aan te leggen. Verder vond Beumkes het onbegrijpelijk dat de verkeerslichten op het kruispunt Emmalaan-Schilderend buiten werking zijn. „Als ze in deze tijd van het jaar niet nodig zijn, wanneer dan wel?" Toestand beter Wethouder Jook Nauta erkende dat het gedrag van automobilisten proble men oplevert maar volgens hem was de situatie eerder beter dan slechter in ver gelijking met vorige jaren. Met name in Den Burg is van duidelijke verbetering sprake. Met het maken van verkeers drempels moet men voorzichtig zijn want het middel kan erger zijn dan de kwaal. Ze zijn alleen verantwoord in combinatie met andere maatregelen. Op het Klif in Den Hoorn kan het in ieder geval niet zonder meer, maar er wordt gewerkt aan een oplossing waarin mo gelijk wel verkeersdrempels zullen pas sen. Waarom de verkeerslichten het niet doen, wist Nauta niet, maar hij zou na vraag doen. Beumkes had ook gevraagd om het aanwijzen van meer (verkeers vrije) woonerven, zoals recentelijk in de nieuwe wijken van Den Burg is gebeurd Nauta wees op een financieel probleem in deze. In de meuwe bestemmingsplan nen is bij de financiering rekening ge houden met de voorzieningen die voor een woonerf nodig zijn. Zoiets verwe zenlijken in bestaande oudere wijken is heel wat minder eenvoudig. Nauta toon de zich tevreden over de politie; deze treedt in het bijzonder de laatste tijd streng op. De burgemeester voegde er aan toe dat de toegestane sterkte van de politie afhangt van het aantal inwoners. Dat betekent voor Texel, waar zich mo menteel zowat 50.000 mensen bevinden, terwijl het aantal inwoners 13.000 be draagt, een wanverhouding. Er is geluk kig een assistentieregeling waardoor de groep van de Rijkspolitie aanmerkelijk is versterkt maar ook dan komt men nog handen tekort. Op het ogenblik kan weinig meer worden gedaan dan een beroep op de weggebruikers om zich verantwoordelijk te gedragen. Aan de mentaliteit valt nog veel te verbeteren zolang er automobilisten zijn die denken dat op Texel alles mag. Misdadig Bert Weijdt van Texels Belang waar schuwde ernstig tegen het opnemen van Texel Uniek vogelparadijs in de Waddenzee Jan P. Strijbos tekst Werner Layer /fotografie verkeersdrempels op doorgaande routes. „Dat is misdadig!" Ter verbetering van de situatie op het Klif voelde hij meer voor verandering van het kruispunt al daar. Cor Ellen van het Pakt vertelde dat het (gemeentelijke) politiekorps van Den Helder over maar liefst 100 man be schikt. Hij vond dat een deel daarvan in de zomer best op Texel gedetacheerd zou kunnen worden. De burgemeester achtte dat onmogelijk. Bijstand van die kant kan slechts in zeer bijzondere inci dentele gevallen worden verleend Cor Ellen toonde zich weinig verheugd over de 10.000 vreemde auto's die zich nu op Texel bevinden. In zijn woonplaats Oos terend veroorzaken auto's ook proble men. Hij vroeg om een parkeerverbod bij het plantsoentje aan de Oranjestraat- Peperstraat. Floodlight Elke avond in het seizoen staat de to ren van de N.H. kerk van Den Burg in de schijnwerpers. Cor Ellen vroeg daar aan een eind te maken omdat hij het verspilling van elektriciteit vond, totaal niet passend in het overheidsbeleid om verstandig omgaan met energie te be vorderen. Het is bovendien geen goed voorbeeld voor particulieren waarvan sommigen het ook nodig vinden om hun gevels te illumineren of in floodlight te zetten. Nauta en de burgemeester voel den echter niets voor uitschakelen. Eerstgenoemde zei dat de toren in het licht is gezet op verzoek van het publiek. Er was zelfs een plan om dat met nog meer monumentale objecten te doen, zo als de molens van Het Noorden en Ou- deschild. In verband met de situatie waarop Ellen wees, was daarvan afge zien. Het in het licht zetten van die ene centraal op het eiland staande toren vond Nauta nog wel acceptabel. De ge meente matigt zich in deze voldoende. Wat het aantal auto's op Texel betreft merkte Nauta op dat dit getal niet alles zegt over toeristendrukte. Ten eerste worden de auto's die naar Texel komen op 't eiland zelf betrekkelijk weinig ge bruikt. Het fietsen neemt sterk toe. Bo vendien zakt het gemiddelde aantal in zittenden per auto aanmerkelijk. De wet houder stelde cijfers in het vooruitzicht waaruit dit zou blijken. In de hand Daan Welboren kreeg een bevestigend antwoord op zijn vraag of tussen politie, VVV, kampeerexploitanten, gemeente bestuur en anderen die met de gevolgen van de toeristendrukte te maken hebben wel voldoende coördinatie bestaat. Nau ta: „We hebben de toestand volledig in de hand en houden de ontwikkelingen van uur tot uur m de gaten". J. C. Dros vond dat de verkeerslich ten van de Emmalaan verplaatst moeten worden naar het kruispunt Pontweg- Zaterdag tot en met dinsdag draait in het City theater „20.000 mijlen onder zee", gemaakt naar het gelijknamige boek van Jules Verne. Voor menigeen was dit een van de eerste boeken waar naar je greep toen je in de lagere school tijd voor de boekenkast van pa en ma stond. Vooral de gravures in die ouder wetse uitgave deden de nieuwsgierig heid naar de inhoud van het boek prik kelen. Mannen met grote bijlen stonden bijvoorbeeld op grote octopusarmen te hakken en een van hen werd juist door de schuimende golven omsloten. Ook de verschrikkelijke blik van zo'n mon ster door een van de grote ronde ven sters in de salon van Nemo's onder zeeër, was goed getroffen. Bleke staar- ogen waaruit weinig mededogen sprak. Vernes wat statige verteltrant was even wennen, maar al spoedig nam je het boek mee naar bed, waar je bij het licht van een batterij lantaarn ademloos ver der las. Veel later, in 1954 kwam de film, ge regisseerd door Richard Fleischer voor Disneys produktiemaatschappij. Nu, weer ruim twintig jaar later is hij terug en blijkt het opnieuw een knap en kleu rig kijkspel, waarin veel van Vernes opgeroepen spanning is terug te vinden. De karakters van kapitein Nemo (James Mason), de harpoenier Ned Land (Kirk Douglas), professor Aronnax (Paul Lu- kas) en diens assistent Conseil (Peter Lorre) komen duidelijk uit de verf en Nemo's gepantserde duikboot werd ge maakt door dezelfde knutselaar die ook de mechanische haai voor „Jaws" ont wierp. Een film als een spannend jongens boek, waarin de fantastische gebeurte nissen met erg veel vakmanschap (en erg veel geld) prima werden verbeeld. (Dagelijks 20.00 uur en toegang 14 jaar). Zondagmiddag is er voor de jeugd .Asterix verovert Rome". Hij doet dat door een twaalftal opdrach ten tot een goed einde te brengen. Vol gave grappen natuurlijk, zoals we uit de strips al weten. (Alle leeftijden). Akenbuurtsweg. Hij vond de situatie daar levensgevaarlijk, vooral omdat het fietspad hier een kronkel maakt waar door automobilisten onverwacht met voorrang nemende fietsers krijgen te maken. Nauta vond dat Dros overdreef maar beloofde erop terug te komen. Dros vroeg verder of de vuilcontainers die zijn geplaatst op terreinen waar veel toeristen bijeen komen (zoals de veerha ven) op vrijdag ï.p.v. maandag kunnen worden gewisseld. Ook wilde hij één- richtingverkeer ingesteld zien op de Postweg om aldus te bereiken dat de nu zeer stille Hoofdweg en de wegen in Het Noorden beter worden benut. Dros wilde voorts op de onoverzichtelijke plaatsen van de Pontweg de wegas van een ononderbroken witte lijn voorzien om gevaarlijke inhaalmanoeuvres tegen te gaan en tenslotte klaagde hij over de enorme aantallen borden die de gemeen te m Den Burg heeft geplaatst om de automobilisten naar de op zichzelf on opvallende parkeerterreinen te verwij zen. „Als die parkeerterreinen niet wa ren weggestopt zouden zoveel borden niet nodig zijn geweest". Laagvliegende helicopter Bert Weijdt vroeg maatregelen tegen het zeer laag over het strand vliegen van grote Noordzeehelicopters. In een geval bedroeg de vlieghoogte minder dan 100 meter. Dat was boven het strand van Den Hoorn. Een soortgelijke klacht uitte Kees Koorn van het SCF, maar hij doelde op een straaljager die in de buurt van De Cocksdorp zo laag over het land vloog dat de mensen dekking zochten. De burgemeester zei dat reeds schrif telijk en telefonisch bezwaar was ge maakt. Vooral na de droge zomer van 1976 heeft Texel te maken gekregen met een speciale grove grassoort die als „zachte dravik" bekend staat. De soort heeft zich sindsdien tamelijk snel uit gebreid en opvallend is dat het vee dit produkt niet graat vreet. Het is daarom zaak iets tegen het te sterke optreden van zachte dravik te gaan ondernemen. Alvorens daar wen ken over te geven is het nuttig wat na dere bijzonderheden over dit „gras als onkruid in grasland" te geven. Zachte dravik is een grassoort die door zijn bloei wijze met haver te vergelijken is. Het wordt dan ook wel eens als wilde haver of als havergras gekwalificeerd. Zoals gezegd blijkt duidelijk dat wan neer de graslandpercelen een zware be zetting van zachte dravik hebben, het vee dit onaangeroerd laat. Het gevolg er van is dat de weiden „ruig" blijven. Ook als hooi en als kuilgras wordt zachte dravik slecht gevreten. De voedings waarde stelt niet veel voor. Ter vergelijking: Engels raaigras heeft een waarderingscijfer 10 terwijl dat van zachte dravik slecht 3 is. Daar bij vergeleken komt kweekgras er met 5 betrekkelijk goed vanaf. Kiemtijd De droogte van 1976 heeft veel gras- landpercelen een holle grasmat gege ven. In de winter kwam dit door de on kruidbezetting tot uiting Dit voorjaar en deze zomer werd een sterke bezetting van tuuntjesgras en zachte dravik zichtbaar. Het zaad van de zachte dra vik kiemt in de maanden augustus en september. In het voorjaar komt het dan als éénjarig plantje te voorschijn Wan neer het nu weer de kans krijgt nieuw zaad te vormen (en dit is vooral bij hooi- winning) blijft het nog jarenlang in de percelen aanwezig. Bestrijding Er zijn geen chemische middelen om zachte dravik binnen het grasland te bestrijden Een goede graslandverzor- ging geeft betere resultaten. Hiervoor is nodig dat het land in de maanden augustus en september een dichte gras mat heeft. Komt in het voorjaar toch nog zachte dravik boven het andere gras uit dan moet dit voor de zaadvorming gemaaid worden. De goede grassen moeten alle moge lijkheden krijgen om de zachte dravik te onderdrukken. Dit is te bereiken door het tijdig inscharen, het bijtijds maaien (zachte dravik niet in aar laten komen) en het gemaaide gras snel schudden en inkuilen. De percelen waar reeds veel zachte dravik staat zijn voor hooien on geschikt omdat dit meestal een bescha diging aan de graszode geeft en omdat zachte dravik reeds kiemkrachtig zaad heeft gevormd. Opnieuw inzaaien Percelen die zwaar bezet zijn met zachte dravik kunnen opnieuw inge zaaid worden met een nieuw graszaad mengsel. Hierdoor zal dit grasland ho gere opbrengsten geven. Hiervoor geldt tevens dat alleen wan neer dit grasgewas goed wordt gebruikt zachte dravik te bestrijden en te voorko men is. Wanneer men stikstof strooit en het grasgewas wordt laat gemaaid waardoor men de graszode in één keer „dood maait") vraagt men om onkruid waarvan de zachte dravik er één is. Een goede grasmat is dus alleen te behouden door een goede en juiste verzorging. J. Koolhof De 24-jarige Bert Peters uit Amster dam kon woensdagochtend op het nip pertje worden gered toen hij zich nabij Paal 17 te ver in zee begaf en daar on wel werd. Badmeesters hebben hem ten slotte uit het water gehaald. In samen werking met een Duitse arts pasten zij hartmassage toe en werd zuurstof toege diend. Peters is later naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar gebracht, waar hij in de afd. hartbewaking werd opgeno men. Hij is op dit moment buiten levens gevaar. De Amsterdammer was woensdag ochtend samen met zijn vriendin in zee gegaan, hoewel hij naar later bleek, niet kon zwemmen. Toen de badmeesters ontdekten dat er iets mis was en direkt groot alarm sloegen, lag Peeters al ge ruime tijd onder water. Het was in een sterke stroming geraakt en bevond zich toen hij gevonden werd op 20 meter van een strekdam. Vermoedelijk was hij met zijn hoofd tegen een steen gekomen en zo buiten kennis geraakt. Bert Peters werd uiteindelijk door badmeester Theo van Verschuur opgespoord, die hem sa men met zijn collega's Philip Vente en Henk Matthijssen uit het water droeg. Met mond-op-mond beademing en hart massage kwam de drenkeling na onge veer 20 minuten weer bij kennis. De Duitse arts Hinner, die toevallig in de buurt was verleende eerste hulp. Bert Peters is spoedig daarop naar het Parkzicht ziekenhuis in Den Helder overgebracht, waar men tevens consta teerde, dat hij een doorgebroken maag zweer had. In de loop van de middag werd het slachtoffer daarom naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar over gebracht. Hoewel het nog geruime tijd zal duren voordat hij het ziekenhuis kan verlaten, wordt de toestand van Peters op dit moment goed genoemd. Voor een horeca-etablissement aan de Binnenburg vond in de nacht van woensdag op donderdag een vechtpartij plaats, waarbij een jongeman uit Eem- nes aan zijn hand werd gewond. Samen met twee vrienden (uit Eemnes en Hil versum) werd hij door de politie inge sloten. Het drietal werd donderdag ochtend na hun roes uitgeslapen te heb ben verzocht het eiland te verlaten. Oorzaak van het relletje, waarbij een groot aantal nieuwsgierigen te hoop liep was een kleinigheid. De situatie begon ernstige vormen aan te nemen toen er klappen vielen en zich andere mensen met het geval gingen bemoeien. D G. uit Eemnes sloeg hierbij met zijn hand door een ruit en moest zich onder dokters behandeling stellen. Zijn plaatsgenoot G. V. R. en J. R. uit Hilversum mochten na ingrijpen der politie met hem een nachtje in een Texelse cel doorbrengen. Een grijze Fiat bestelbus die woens dagochtend op het haventerrein van Oudeschild was geparkeerd, bleek 's middags verdwenen te zijn. Het ver voermiddel is eigendom van een inwo ner van Oost. Het nummerbord is AJ - 23 - 55. Onder de kleine berichten werden gisteren de volgende gebeurtenissen in het politierapport bijgeschreven Op de camping Loodsmansduin werd door onbekenden een daar geplaatste tent vernield .Dit was vermoedelijk het gevolg van baldadigheid. Er werd ove rigens niets vermist. Om ongeveer half vijf in de ochtend werd woensdag een naaktloper gesigna leerd op het kruispunt Emmalaan/ Bernhardlaan/Schilderend. Politieagen ten, die na de telefonische tip eens een kijkje gingen nemen, zagen echter nie mand. Woensdag werd een 24-jarige jonge man uit Groesbeek opgepikt, die onder invloed van drugs verkeerde. Nadat hij eerst een paar uur op het politiebureau had gezeten en enigszins „afgekickt" was, is de Groesbeker naar zijn woon plaats teruggestuurd. Vooral de laatste weken neemt het aantal fietsendiefstallen bedenkelijke vormen aan. Volgens de politie veran derden tijdens het eerste haif jaar van 1977 ongeveer 40 fietsen op onrecht matige wijze van eigenaar. De afgelopen veertien dagen kwamen daar nog eens zo'n 10 a 15 gevallen van vermissing bij Op het bureau in Den Burg bevindt zich een hoeveelheid gevonden fietsen, waarvan de eigenaar niet opgespoord kan worden. Oorzaak hiervan is het in veel gevallen niet aangeven van ver missing. Om het wegnemen van fietsen zo moeilijk mogelijk te maken, wordt het publiek geadviseerd niet te verzui men de tweewielers op slot te doen. De zon komt 17 juli op om 5 40 uur en gaat onder om 21.51 uur; 20 juli op om 5.44 uur en onder om 21.48 uur. Maan: 16 juli N.M.; 23 juli E K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 15 juli 8 49 en 21,30 Zaterdag 16 juli 9.35 en 22.06 Zondag 17 juli 10.16 en 22.48 Maandag 18 juli 10.53 en 23.27 Dinsdag 19 juli 0.04 en 12.30 Woensdag 20 juli 0.39 en 12 04 Donderdag 21 juli 1.00 en 12.38 Vrijdag 22 juli 1 04 en 13.12 Zaterdag 23 juli 1.46 en 13.45 Aan het strand is het ongeveer èen uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. DONDERDAG 14 JULI Om 20.30 uur begint in de Hervon kerk van De Koog een zangavond medewerking van „Advendo". het Texelse tfjalf J^ Om 19.30 uur begint in de Kikkerstftop te De Cocksdorp een feestmarkt koop van allerlei artikelen en div, attracties. Op camping „Dennenrust" aan de Grjgerl weg wordt een volleybaltoernooi houden, waaraan door ploegen van :7> 6> eei an am W as iel man kan worden meegedaan. Kos 7~ 1,per persoon. Aanvang 19.00 Op dezelfde tijd begint een soortgèfc ,e toernooi op het ZDH-terrein aanB— Witteweg bij Den Hoorn. ID Van 22.00 - 02.00 uur organiseert cre-aktief" een nachtelijk bosspel barbecuefeest op en bij de barbet plaats aan de Randweg in de Dem- Kosten ƒ4,50 per persoon. TevorenMfi" uiterlijk 16.30 uur) moeten deelneniP zich hebben aangemeld bij een VVV-bureaus. VRIJDAG 15 JULI Om 14.00 uur start bij de „Schuilhut"! De Koog een kerkentocht langs I mooiste kerkgebouwen van Te?l Deelnemers maken gebruik van eiefl (auto)vervoer. Van 9.00 - 11.30 uur wordt in noorde! Texel een prestatiewandeltocht houden. Start op camping De Kr Kosten 1,per persoon. Op het noordelijke gedeelte van strand bij paal 28: strandaktiviteit van „Recre-aktief" voor het hele zin. Deelname gratis. Van 10 00 - 12 uur. Zwembadaktiviteiten in bad „De MolJ koog" aan de Slingerweg in Den BJ van 14.00 - 16.00 uur. Deelname tea de normale entreeprijs voor het zwe bad. ZATERDAG 16 JULI Vanaf 13.15 uur concours hippique i de speelweide aan de Emmalaan-KecsXei omlaan in Den Burg. De WPN-pa: (02 denkeuringen beginnen om 9.00 uur P ZONDAG 17 JULI In de Hervormde kerk van De KoiL wordt aanvang 19.30 uur een interkr J: kelijke jongerendienst gehouden, afloop koffiedrinken en nabesprel in de „Schuilhut" aan de Parn straat. In de Hervormde kerken van De Cocl dorp en Oosterend worden zangdn sten gehouden, aanvang 19.30 uur Om 14.00 uur begmt op de Hogeber (Schansweg) bij Den Burg een zeq kisten- en autopedrace. Van 19.30 - 21.00 uur wordt vanaf „D Robbenjager" bij De Cocksdorp ee strandloop gehouden. Keuze uit dive: se routes van 4 en 8 kilometer. Dee! nemen kost ƒ2,50. Op dezelfde tijd wordt ook vanaf stram: paal 9 bij Den Hoorn een dergelijk^ k strandloop gehouden. B< MAANDAG 18 JULI In de „Schuilhut" aan de Parn straat in De Koog wordt aanvai 20.00 uur een dia-vertoning over Text gegeven. Van 14.00 - 16.00 uur rondleidingen ei torenbelimming in de Hervormde ker| van Den Hoorn. Op het strand van Den Hoorn (paal 5 strandaktiviteiten van „Recre-aktief| van 14.00 - 16.30 uur. Deelnemen tis. Bij het Eierlandsche Huis in Cocksdorp, Dennenoord (aan Grensweg) en op het ZDH-terrein aal de Witteweg in Den Hoorn worde van 19.00 - 21.30 uur mini-voetbal I toernooien gehouden. Deelgenome kan worden met ploegen van zes ma: I die zich tevoren moeten hebben aan f gemeld. Kosten ƒ1,per persoon Om 22.00 uur start op het ZDH-terreirl aan de Witteweg een avondoriëntatie- I wandeltocht. Deelnemen kost ƒ1,-1 per persoon. Scouting Texel haalt vanaf 19.00 uu: I oud papier op in de Kogerstraat te I Den Burg. Men wordt verzocht het pa-1 pier gebundeld klaar te zetten op de stoep of trottoir. DINSDAG 19 JULI Op de tennisbaan aan de Elemert in Des Burg wordt van 10.00 - 12.00 uur ten- nisinstructie gegeven. Materiaal be schikbaar. Kosten ƒ2,per persoon. Van 10 00 - 12.30 uur bij strandpaal 2') te De Koog: strandaktiviteiten voo; het hele gezin van „Recre-aktief Deelname gratis. Op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog begint om 19.00 uur een vol leybaltoernooi waaraan door ploeg van zes man kan worden deelgeno men. Tevoren opgeven. Kosten /lr per persoon. Aan het strand van De Koog wordt van 19.15 - 21.15 uur een sportviswedstrijc voor toeristen gehouden. Om 14.00 uur begint bij de „Schuilhut" in De Koog een kerkentocht. Om 20.00 uur begint in de Hervormde kerk van De Cocksdorp vertoning van de dia-serie „Mooi Texel". In de Hervormde kerk van Den Hoorn „Een avond klassieke muziek" door verschillende ensembles. Aanvang 20.15 uur. Om 19.00 uur begint op het ZDH-terrein in Den Hoorn een wedstrijd dames voetbal, kunst- en antiekmarkt en drumbandshow.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2