CHAUFFEUR E E El 1 GOEDGfl'/! net iets beter „VADERS TWEEDE VROUW Speciale aanbieding m letter van ile week vers van het mes «groente en fruit I a I FHVtWIH lilEÜE RS' rRH IH IT KROON Den Hoorn Tel: 02226- 252 FEUILLETON: Met spoed gevraagd Lichtgewicht terlenka pantalons grijs en beige, van 59.90 voor 40. Restanten pantalons 40.en 50, Kolberts 40.75,100, Kostuums v.a. 100. HEREN-EN JONGENSKLEBING „Heil is for heroes" „Eilandschutters" verschieten „Texelrondje" s» met volledige Rijbevoegdheid, voor afhalen en besteldienst. (02220) 2285 of 2793. z Koffer Dash, van 7,25 voor 5,98 Literpak Appelsap of Jus d'Orange 1.39 250 gr. K.G. koffie, bonen of gemalen 6,49 Blik soepballen 0,69 Pak Billies Luiers, van 5,97 voor 4,98 Pak Lassie Flitsrijst van 1,32 voor 0,98 Sukrettine tafelverpakking 500 st. van 6,35 nu 4,95 Rol 3 meter kaftpapier 0,98 '/a liter Halvamel, van 1,42 voor 1,22 Kuip 500 gr. Leeuwenzegel Tafelmargarine, van 1,98 nu voor 1,69 Hele Edammer 10,98 2 pak Croquettebiskwie voor 0,89 4 Rondo's 0,99 Pak 8 Pankywafels 1,29 Zak 500 gram Toffee melange 3 rol fruitsnoep, van 1,30 voor 2,49 0,75 Krat 24 flesjes SKOL BIER 10,98 Llterpot APPELSAP of JUS D ORANGE 1,19 Bij ƒ25,aankoop: pracht 14-delig SCHOOLPAKKET van 10,95 voor 7,95 Grote pot HAK ZILVERUIEN, van 2,65 nu 1,98 'Is literblik CHOCOLADEMELK, bijzonder lekker van smaak, voor 0,79, 2 voor 1,50 500 gr. Riblappen kilo voor Kilo Rosbief 500 gr. extra mooie magere runderlappen kilo voor 3 bieftartaar 10 kilo stooflappen 10 kilo gehakt 6,75 12,50 17,98 8,50 16,50 2,98 69,50 67,50 100 gr. Lenderollade 1,98 100 gr. rosbief 2,15 150 gr. boterhamworst 1,29 100 gr. filet americain 1,65 5 nasi- of bamischijven 2,25 Kilo bananen Kilo handperen 2 komkommers Kilo tuinbonen Maandag Zomer-rode kool 0,6 Dinsdag Kilo spinazie Woensdag Bos wortelen 0,98 1,98 0,98 0,89 p. kilo 0,79 1,25 UIT DE DIEPVRIES 2 liter schepijs van 4,65 voor 4,25 2 Loempia's, van 1,89 voor 1,69 IJsrol, van 2,15 nu voor 1,79 Iglo Spinazie a la creme, 450 gram, van 1,99 voor 1,69 IJs kan niet in de buitenwijk worden meegenomen. Vrijdag (aanvang 23.30 uur) draait het City Theater in de nachtvoorstelling „Heil is for heroes" („Helden sterven jong") van de Amerikaan Don Siegel. Een vijftien jaar oude, bijna vergeten oorlogsfilm, gemaakt door de man die in elk genre waarmee hij zich bezighoudt een uitblinker blijkt. (We noemen van Siegel o.a. „The killers", „Madigan", ,The beguiled", „Dirty Harry" en „Char ley Varrick"). De film gaat over een kleine groep in fanteristen, die tegen het einde van de oorlog, na vele dagen onafgebroken in touw te zijn geweest, toch nog de op dracht krijgt een haast niet te nemen hindernis op te ruimen. Een rauwe film zonder de in Hollywood nogal eens toe gepaste heldenverering. Een harde, grau we oorlog, waarin de acteurs (Steve McQueen, James Coburn, Fess Parker en Bobby Darin) tot hun nek in blubber en stof moeten. De zwartwit fotografie werd bewust gekozen en verleent de film een bijna documentair karakter. „Heil is for heroes" is in het genre zeker een uitschieter te noemen Zondagmiddag (3 uur) draait voor alle leeftijden Walt Disneys „Robin Hood". Het klassieke verhaal over de roofzuch- tige sheriff van Nothingham en zijn baas de tirannieke prins John, stond model voor een tekenfilm waarin deze rollen door dieren worden gespeeld. De raads- man van prins John (graaf Slis de slang) t is wel de fraaiste vondst. Een beetje jammer is dat de film in Engels wordt gesproken, maar er is wel erg veel te zien. Sieve McQueen m gesprek met regisseur Donald Siegel, op de set van „He// is for heroes". ui&ÊËÏ! Ongeveer 120 schutters zullen zondag deelnemen aan een handboogschiettoer- nooi op het voetbalveld van Texelse Boys. Het is de eerste maal dat een der gelijk toernooi op Texel plaatsvindt. De organisatie is in handen van de Texelse handboogvereniging „Eilandschutters". Het programma begint om 10.30 uur. Onder de deelnemers aan deze „Texel- ronde", voor het overgrote deel afkom stig uit Noordholland, zijn 5 invalide schutters die vanuit een rolstoel hun kansen komen verdedigen. Tijdens de „Texelronde" zal gestre den worden in vijf seniorenklassen en één jeugdklasse. Er wordt geschoten met het 2-pijlsysteem over 2 afstanden. Er zijn twee series van 36 pijlen op 25 en 35 meter. Om deelnemers en belangstellenden van de overkant zo snel mogelijk ter plaatse te brengen heeft de AOT zon dagochtend tussen veerhaven en Texelse Boysveld twee extra bussen ingezet. Do toegang bij dit handboogfestijn is gratis. DOOR GERRIT FRANSSEN 38. Ze besefte: het is de omgekeerde wereld. Zij het met enige restrictie ben ik het, die hem ten huwelijk vraagt. Maar ik moet toch enige zekerheid heb ben? Ik wil geen herhaling van de epi sode Harrie Vreeden. Dan had ik ook wel daar kunnen blijven. De man stond plotseling stil. Midden in dit eenzame bosgedeelte, waar vrij wel nooit wandelaars komen, draaide hij zich naar de vrouw en nam haar in zijn sterke, harde armen. Even wilde ze zich verweren, maar zijn omknelling was heftig en toen ze het volgende mo ment zijn dwingende lippen op de hare voelde, slaakte ze een zucht en sloot haar ogen. Dit is het, wist ze nu. Wat ik nooit voelde, toen andere mannen me kusten, zelfs Harrie niet. Dit is het. Zo kust een man, die intens liefheeft. En ik? Ze begon zijn kussen te beantwoor den en drong zich hongerig tegen hem aan. Hoe lang ze er gestaan hadden, wist ze niet. Hand in hand liepen ze verder. Hij zei: „Niets zal me liever zijn dan jou mijn vrouw te kunnen noemen, Els. Voor altijd". Terug in huis maakte ze thee en sa men dronken ze die, dicht naast elkaar zittend. Daarna ging hij naar buiten, terwijl ze zelf voorbereidselen maakte voor het avondeten. Ze voelden nu beiden de sfeer aan, die heerste tussen hen in dit huis. Nadat ze het tijdens de boswandeling hadden uitgesproken. Ze had nu een zekerheid: hij wil met me trouwen. En omdat ze zonder enige reserve alle konsekwenties naar voren hadden gebracht, ontstond er enerzijds een bepaalde ongedwongen heid in hun houding jegens elkander, maar anderzijds het ondefinieerbare. Want Els ging begrijpen, dat ze nu geen weerstand meer zou kunnen bieden. Misschien wil ik het niet eens meer. Het is griezelig, deze gedachte, maar toch trekt het me. Al zaten ze ook tijdens het diner dicht tegen elkaar aan, toch was er een zekere subtiliteit, dat hen weerhield elkaar aan te raken. Maar wederzijds wisten ze: het verlangen daartoe is groeiend en begint te branden. Terwijl ze afwaste, molk hij de koe en had buiten, voor de duisternis inviel, nog het een en ander te doen. Els zat bij de tafel met de koffie en koek op hem te wachten. Het was al lang donker bui ten de woning, toen hij terugkwam in huis. Hij sloot de buitendeur. De hond was naar het fornuis gelopen en ging ervoor liggen. De ketel water, die er op stond, begon te zingen. Even kuste hij haar op de wang, toen hij ging zitten. Ze schonk koffie in en dronken, de rest van het gebak etend, dat van de verjaar dagsfuif was overgebleven. De man ging naar het fornuis en zette de aan de kook geraakte waterketel een eindje terug. Waarna hij weer naar de tafel liep, maar nu in de leunstoel ging zitten. Ze keken elkaar aan, lang. Als het ware om elkanders gevoelens te pei len. Tot hij zwijgend zijn armen uit strekte, uitnodigend. Ze keek nog altijd naar hem. Hij had zijn pijp neergelegd. Nog een keer strek te hij zijn armen naar haar uit. Het was, alsof er een elektrische schok door haar lichaam voer, een kontakt kwam tot stand; ze kon geen weerstand meer bie den. Ze wilde het ook niet meer. Haar ogen schitterden, toen ze overeind kwam en naar hem toe liep. Even daarna zat ze dicht tegen hem aan en liet zich kussen en liefkozen. Pas toen hij haar in zijn sterke armen omhoog hief en ze instinct matig haar armen om zijn hals sloeg, zei ze als laatste poging om dat wat on weerstaanbaar ging komen, te bezwe ren: „Het bed moet nog opgemaakt wor den. Enne. mijn pyjama is nog bo ven In haar oor fluisterend, zei hij: „Heb je die nodig vannacht?" Ondanks de veranderde situatie ten aanzien van haar status in dit huis, gmg het werk als elke dag normaal door. In dien het weer zulks toeliet, ging hij zo dra het licht werd met de tractor en aan hangwagen naar het land om het ontgin ningswerk voort te zetten. Om 's avonds terug te keren met enkele stapels zoden die hij aflaadde en tegen de schuur on der het dak optastte. Maar als hij het huis betrad, omhelsde ze hem met al het vuur van haar liefde en verlangen voor deze man. Want nu wist ze het: met hem zal ik gelukkig zijn, zelfs hier. In dit afgelegen deel van het land. Waar vrij wel nooit iemand langs komt. En naar mate de avonden verstreken trilden ze beiden van verlangen elkaar te bezitten tot in het oneindige, telkens weer. Om daarna in eikaars armen, geheel verza digd en bevredigd, in slaap te vallen. In de stille uren van de dag, als ze alleen was met de hond en haar dage lijkse werk verrichtte wist ze: Ik heb geen verlangens meer, want dit is mijn geluk Ik heb een man, die me verafgood en van wie ik intens ben gaan houden. Meer heb ik niet nodig. Maar op een dag in oktober, waarop de bruin verkleurde bladeren al vielen, reed hij met zijn tractor naar Langeveen en nam de fiets mee. „Ik zal hem wel een paar dagen kwijt zijn", zei hij tegen Els, „want hij moet nodig helemaal ge reviseerd worden. Het is geen bezwaar, want ik kan natuurlijk evengoed door gaan met mijn werk. Nog boodschap pen? Neem ik die gelijk mee. Ze keek hem na, toen hij op de tractor gezeten in het bos verdween. Ze zag nog even 't metaal van de fiets blinken in het zonlicht, toen was hij weg. Terug in huis ging ze door met haar werk. Om tien uur dronk ze koffie en dacht: hij zal nu wel gauw thuiskomen, tenzij hij meer boodschappen moest doem Wat heeft hij eigenlijk gezegd? Was het niet, dat hij tegen lunchtijd terug zou zijn? Ze wist het zich niet meer te herinneren, maar het kon haar ook niet zoveel sche len. Ik zie 't wel, wanneer hij thuiskomt. Ze zat nog aan tafel, toen ze de hond opeens naar buiten zag gaan. Dat kan twee dingen betekenen, wist ze: óf hij ziet een haas of een konijn, óf hij voelt, dat er iets of iemand nadert. En omdat dit laatste in deze tijd van het jaar hele maal iets onwaarschijnlijks is, temeer omdat de bronsttijd van de herten is in getreden en dan is het bos eigenlijk voor iedereen taboe, hield ze het op een ko nijn of ander klein wild. Maar de hond kwam even later in de deuropening staan en keek de vrouw aan. Ze wist nu: er is in ieder geval iets bijzonders. Waarschijnlijk ko.nt er iemand deze kant uit, want ik ken die blik in zijn ogen: hij vraagt ermee of het in orde is of niet. Dus maar eens kijken, besloot ze, opstaand. Met de hond liep ze naar buiten. En luisterde. Ja, ze hoorde het geluid van een auto. Kon zijn, dat hij over de weg reed, als de wind oost was, kon je dat goed horen. Maar de wind was zuidwest. Ze luisterde opnieuw. Is het de tractor? Nee, het geluid is anders. Dit is een ge wone personenwagen. Misschien brengt iemand hem toch met de wagen thuis. Het was een blauwe Opel en zag er nieuw uit. Beer keek haar aan, maar de vrouw beduidde de hond, dat hij moest gaan zitten. Zelf nam ze een af wachtende houding aan. De wagen stopte op enige afstand van het huis, dicht bij de schuur. Het geluid van de motor stierf weg. Vrijwel meteen stapte er een vrouw uit de wagen, mo dieus gekleed in een bruin mantelpak. Ze was niet groot, maar haar gezicht had iets expressiefs, met regelmatige trekken. Behalve de mond, die was smal. Ze had licht aangezette lippen. Ze leken dun. Dit alles zag Els in de enkele se- condene die er verliepen tot de vrouw haar genaderd was. De hond kwam weer overeind. Els zag, dat zijn bovenlip ge vaarlijk krulde. Ze gaf het dier een tik op zijn kop en zei: „Koest, Beer, houd je gemak". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 7