Kwaliteitskunst voor betaalbare prijzen AGENDA Expositie Bas Haasnoot in raadhuis D.O.K. won wielerwedstrijd Zwemvierdaagse ook op Texel Veel animo voor culturele winterserie Toernooien S.V. Texel VERVOLG VAN PAG, 1 Vergadering Cultureel Werk Dit jaar bekertoernooi bij eilandcompetitie 'i Asiel betaalt schulden met gemeentelijke lening Grondtransakties Lesrooster G.V.T. Bas Haasnoot bij enkele van zijn geëxposeerde etsen. Sinds vrijdag is in de expositieruimte van het raadhuis een tentoonstelling te zien van de 47-jarige Bas Haasnoot uit Katwijk. Het zijn 27 etsen van opvallend goede kwaliteit, voor een deel aan Texelse onderwerpen gewijd. Haasnoot voelt zich sterk aangetrokken tot de zee en de kust. Hij komt vaak op Texel, waar hij momenteel kampeert op „Den nenoord". Hij is geen kunstenaar van beroep maar typograaf bij het Europees Ruimtevaartlaboratorium in Noordwijk. Hij hoeft dus niet van de kunst te leven en dat verklaart wellicht de lage bedra gen die kopers van zijn produkten moe ten neertellen. Al voor ƒ25,of 50,heeft men een ets van een schapenboet of van boerderij „Hoekzicht" in de Westen. De oplaag met ets is nooit groter dan onge veer 25 stuks. Iets meer moet worden betaald voor „Razende Bol" (ƒ100, en „Dorpsstraat 28, De Koog" (ƒ125, Naast etsen en kleuretsen zijn ook en kele litho's te zien. Haasnoot ziet zijn onderwerpen niet fotogetrouw. Texe laars zal het opvallen dat het huisje naast de kerk in De Koog (waarschijn lijk het enige monumentale pand in deze badplaats) een andere achtergrond heeft gekregen omdat Haasnoot de werkelijk heid afschuwelijk vond. Dubbel doel De tentoonstelling werd vrijdagoch tend officieel geopend door burgemees ter Sprenger. In algemene zin pratend over tentoonstellingen in het raadhuis, zei Mr. Sprenger dat deze een dubbel doel hebben: het in kontakt brengen van de mensen met de kunst en veelal ook het registreren van de band die de kunstenaar heeft met Texel. Interes sant vond de burgemeester dat de vori ge tentoonstelling (van Otto Schliwin- ski) het „technische landschap", de massamens en de naamloze stad als on derwerp had, terwijl Haasnoots hoofd thema was: de natuur, de beweging in de natuur en oude dorpen aan de kust. Het zou helemaal mooi zijn als er nu ook nog een expositie zou volgen, waar in de mens centraal staat in heden en verleden tegen de achtergrond van de natuur. Het is niet uitgesloten dat Bas Haas noot in de naaste toekomst met een an dere expositie naar Texel zal komen. Hij houdt zich namelijk ook bezig met het maken van „materieschilderijen". Dat zijn composities, die zijn samenge steld uit allerlei aangespoeld materiaal. De tentoonstelling blijft tot en met 25 augustus en is op werkdagen gratis te bezichtigen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Bovendien a.s. woens dagavond van 19.30-21.30 uur. De zondagmiddag gehouden clubont moeting tussen wielrenners van het Helderse D.O.K. de Wielerver. Texel is een evenement geworden, waarin zowel publiek als deelnemers veel plezier heb ben beleefd. D.O.K. won de wedstrijd ruimschoots en kwam daarmee in het bezit van de wisselbeker. Er was een redelijke belangstelling langs het parcours rond Starkenburgh. Iets tegenvallend was het aantal deel nemers aan de zg. Dikke Bandenraces, waarvoor deelnemers op gewone fietsen konden inschrijven. Zowel bij de jeugd als bij de senioren verschenen drie cou reurs aan de start. Aan de eigenlijke clubwedstrijden deden in totaal 28 wiel- rennersmee; 16 in de B-poule en 12 in poule A. De Texelse wielervereniging kon de wedstrijden organiseren door de sponsoring van de volgende bedrijven: Aannemersbedrijf J .Koorn Mzn, Rij wielhandel Cees Ran, Café „De Karse- boom" en Herberg „Het Waepen van Texel". De wisselbeker werd beschik baar gesteld door fa. Hoogland uit Haarlem. De uitslagen van de wedstrijden wa ren als volgt A-poule 1. W. Oosterbeek (40 r. in 1.02.13); 2. J. Wassenburg (op 30 sec.); 3. H. Stam; 4. L. van Elk (Texel); 9. A. Huisman (Texel); 10. G. Koorn (Texel). B-poule: 1. P. v.d. Mussele (30 r.); 2. H. Koopman; 3. A. Kos; 4. R. van Wagten- donk; 7. G. Jimmink (Texél); 8. C. Riemers (Texel); 9. D. Dros (Texel); 10. J. Huisman (Texel). Dikke banden-race junioren: 1. Hans Strik; 2. Nico Kikkert; 3. Clifton van Halderen. Dikke bandenrace senioren 1. N. Boon; 2. J. Buis; 3. J. Huizinga. Ook dit jaar worden belangstelenden weer in de gelegenheid gesteld in het zwembad Molcnkoog deel te nemen aan de jaarlijkse Nationale Zwemvier daagse. Molenkoog is daarmee een van de 425 zwembaden in het land die hier aan medewerking verlenen. Over heel Nederland genomen wordt een totaal aantal deelnemers verwacht van 350.000 Op Texel deden vorig jaar meer dan 300 zwemmers en zwemsters mee. Het Texelse zwembad opent zijn poorten voor deze derde Nationale Zwemvierdaagse op 29 en 30 aug. en op 1 en 2 sept. De tijden waarop de deelne mers vrij baan krijgen om dagelijks hun 500 meeter zwemmend af te leggen, zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. De Nationale Zwemvierdaagse staat onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, die voor dit doel een speciale commissie in het le ven heeft geroepen om de zaak lande lijk te coördineren. Op Texel treedt badmeester Gert Pansier als contact persoon op. De eerste zwemvierdaagse, die werd afgeleid van de wandelvierdaagse, werd in 1970 voor het eerst, en met groot succes, in Deventer georganiseerd. Een aantal omliggende plaatsen nam het initiatief over en in 1975 werd het evenement op grote schaal gepropa geerd onder de naam „Nationale Zwem vierdaagse". Vanaf dat moment dateert ook de eerste deelname van Zwembad Molenkoog. De afstand van 500 meter per dag behoeft niet zonder onderbreking te worden gezwommen. Men mag tussen tijds uitrusten, maar mag dan niet het water uit. Bij de start moeten de zwem mers en zwemsters hun deelnemers kaarten laten zien en nadat de dagelijk se afstand is gezwommen, krijgt men de kaarten gemerkt terug. Deelnemers beneden tien jaar kunnen, als ze dat willen, per dag 250 meter zwemmen. Dit dient uiteraard vooraf gemeld te worden. De kosten voor dit evenement bedragen ƒ3,Opgeven kan dagelijks bij het zwembad aan de Slingerweg. Het ziet er naar uit dat de culturele winterserie van de Stichting Cultureel Werk Texel ook dit jaar weer een suc ces gaat worden. De totale bestelling beloopt op dit moment ongeveer 2000 kaarten. Totaal 1976 was 2300. Onge veer 600 daarvan betreffen de op Texel plaatsvindende evenementen. In ieder geval zullen de optredens van de Russische dansgroep Tripolje (28 okt.), van toneelvereniging „Uit Eigen Kring" (19 nov.) en van de actrice Caro van Eijk (28 dec.) door gaan. Het optreden van „De Noorder Compagnie" is nog onzeker en voor het concert door het Nederlands Kamerkoor lijkt de belangstelling tot dusver onvol doende. Een bezoek aan de voorstelling van toneelgroep Centrum met Rock 69 in de Helderse Schouwburg gaat niet door. Het ziet er naar uit dat ook de animo voor het Noordhollands Philharmonisch Orkest te gering zal zijn. Voor het op treden van het Scapino-ballet is het door de TESO gestelde minimumaantal belangstellenden (75) nog niet bereikt. Tot dusver hebben 62 personen zich hiervoor laten inschrijven. Alle overige evenementen van de culturele winter serie zullen zeker door Texelaars be zocht kunnen worden. S.V Texel Dit weekend nemen spelers van S.V. Texel deel aan het Geelzwart-toernooi (pupillen) in 't Zand en aan het Succes- toernooi in Hippolytushoef. Op zaterdag 20 augustus gaan twee pupillen elftallen met de boot van 9.05 uur naar 't Zand. Het 1ste, 2de, 3de en 4de elftal gaan zondag gezamenlijk naar „Hippo". De reis wordt per bus gemaakt, en de boot waarmee de S.V. Texelaars naar de overkant gaan is die van 11.05 uur. Bei de toernooien zijn vooral voor de jonge re spelers goede gelegenheden om eens in een hoger elftal dan tot dusver te de buteren. De opstellingen staan in de be kende kastjes vermeld. t.C. S.V. De Koog Het eerste elftal van S.V. De Koog speelt zondag in De Cocksdorp tegen SVC. De wedstrijd begint om 17.00 uur. Dinsdag komt De Koog 1 om 19.15 uur tegen Texel 2 in het veld. Het (nieuwe) junioren C elftal gaat zondag naar het juniorentoernooi van S.V. Texel. J.v.B. S.V. Cocksdorp De training voor,de pupillen gaat op vrijdag 19 augustus om 18.30 uur van start. Er wordt ongeveer een uur geoe fend. De junioren trainen vanaf don derdag 25 augustus weer. Ze worden tussen 19.00 en 20.00 uur op het veld verwacht. De A pupillen nemen op 20 augustus deel aan een toernooi in Den Helder. Verdere mededelingen zullen op de trainingen gedaan worden en voor op stellingen, vertrektijden etc. worden de SVC-ers verwezen naar de kastjes bij Topido. Nieuwe leden (vanaf 7 jaar) kunnen zich op de eerste trainingsavond (vrij dag) aanmelden op het SVC-veld. Z.D.H. Zondagmiddag worden er op het ZDH- ternein twee wedstrijden gespeeld. De tweede elftallen van ZDH en Texelse Boys ontmoeten elkaar om 15.00 uur en de eerste teams komen om 17.00 uur te gen elkaar in het veld. Spelers die een ZDH-trainingspak in gebruik heben wordt verzocht dit zondag op het veld in te leveren. Men krijgt de pakken uiteraard later weer terug. Op woensdag 24 augustus speelt ZDH 3 om 18.30 uur een oefenwedstrijd tegen een Amsterdams team. F.Z. Texelse Boys In verband met de deelname van de B en C junioren aan het S.V. Texel toer nooi van zondag a.s. is de geplande jeugdsportdag verzet naar zondag 28 augustus. Vrijdagavond om 19.00 uur spelen Texelse Boys 4 en Texelse Boys vetera nen tegen elkaar. Zondagmiddag gaan het eerste en het tweede voor oefenwedstrijden naar Den Hoorn. Volgende week vrijdag (26 augustus) wordt er na de training in de kantine de jaarvergadering van de Boys gehouden. Woensdag (24 augustus) kunnen meis jes van 10 tot en met 13 jaar meedoen aan de voetbaltraining. Speciale sport- kleding is niet vereist alhoewel sport schoenen natuurlijk wel gemakkelijk zijn. De meisjes kunnen zich hiervoor om 16.00 uur op het veld aanmelden. Alle overige bijzonderheden worden aangegeven in het bekende kastje bij hotel De Zwaan. A.W. Dit weekend worden op de velden van S.V. Texel voor pupillen en junio ren toernooien gehouden waarvoor een flink aantal teams is ingeschreven. De pupillen spelen op zaterdag en de junio ren (B en C) op zondag. Het pupillentoemooi wordt verspeeld in zes groepen waarbij in elke groep drie elftallen zijn ondergebracht. Ze Pupillen Veld A: 10.30 u. 10.55 u. 11.20 u. 11.45 u. 12.10 u. 12.35 u. 13.00 u. 13.25 u. 13.50 u. 14.15 u. 14.40 u. 15.05 u. 15.30 u. 15.55 u. Veld B: 10.30 u. 10.55 u. 11.20 u. 11.45 u. 12.10 u. 12.35 u. 13.00 u. 13.25 u. 13.50 u. 14.15 u. 14.40 u. 15.05 u. 15.30 u. (zaterdag 20 augustus): Texel B5-Limmen B5 HCSC B5-Limmen B3 Texel Bl-HCSC B3 Texel B6-Limmen B6 Texel B3-HCSC B5 HCSC B4-Limmen B2 HCSC B8-Limmen B6 Texel B3-Limmen B3 Texel B2-HCSC B4 nr. 2 groepen E-F nr. 1 groepen E-F nr. 1 groepen C-D nr. 2 groepen A-B nr. 1 groepen A-B Texel B6-HCSC B8 HCSC B6-Limmen B4 Texel B2-Limmen B2 HCSC B7-Limmen B5 Texel B4-HCSC B6 Texel Bi-Lammen BI Texel B5-HCSC B7 Texel B4-Limmen B4 HCSC B3-Limmen BI nr. 3 groepen E-F nr. 3 groepen C-D nr. 2 groepen C-D nr. 3 groepen A-B Op ©en vraag van S. Dros over het ontbreken van de kredieten voor de realisering van een vijfde sportveld ant woordde voorzitter C. J. Witte dat het dagelijks bestuur onlangs een brief over dit onderwerp aan B. en W. had ge stuurd. Het terrein zou moeten komen naast de velden van Texelse Boys, ach ter het LTS-gebouw. De gemeente is eigenaresse van de grond en oorspronke lijk zou, volgens Dros zijn toegezegd dat er in september met de werkzaamheden begonnen zou worden. Nu ziet het er naar uit dat er pas volgend jaar wat aan gedaan gaat worden. Muziekschool Bij de behandeling van de begroting voor 1978 bracht Frans Schellinger de inkomsten van de muziekschool ter spra ke. Hij vond dat de verhouding lesgel den-subsidies de laatste jaren danig scheefgetrokken is. Hij stelde daarom voor de in 1975 gehanteerde 1 2 ver houding zoveel mogelijk te handhaven. Schellinger vond dat de verhouding in middels zodanig scheef getrokken is dat er in 1978 een tekort van ƒ70.000,ont staat dat dan ook weer uit subsidies aangezuiverd moet worden. Het zou daarom wenselijker zijn de lesgelden te verhogen. Zowel C. J. Witte als G. Os kam vonden een vaste verhoging niet erg reëel. Een idee om de 1 2 verhou ding van het eerste tot en met het vier de lesjaar te handhaven en daarna geen subsidie meer te verstrekken vond niet veel weerklank. De heer Oskam deelde mee dat de landelijke norm op 30°/o les geld ligt en dat men zich daar zoveel mogelijk aan probeert te houden. Hoewel bij de organisatie ervan nog enkele klippen te omzeilen zjjn ziet het er naar uit dat er dit jaar naast de nor male eilandcompetitie volleybal ook een bekertoernooi gehouden zal worden. Ook het onderwerp scheidsrechters levert nog problemen op waarvoor moeilijk op lossingen gevonden kunnen worden. Net als in de voorgaande jaren zal de recreatieve tak van volleybalvereniging Tevoko, de „Eilandcompetitie" begin september van start gaan. Er wordt ge speeld in een dames- en herenafdeling, onderverdeeld in twee of drie klassen. Naast de invoering van een „beker toernooi" zijn er nog een paar verande ringen waar de deelnemers aan de ei landcompetitie rekening mee moeten houden. Er dient in het vervolg vooraf per team een lijst met spelers ingediend te worden (minimaal 8) en latere aan vullingen of mutaties moeten ook opge geven worden. Dit laatste is noodzake lijk gebleken omdat er in het afgelopen seizoen verschillende malen verwarring is ontstaan over het al of niet mogen in vallen van sommige spelers. Dit winterseizoen zal ook worden ge probeerd eindelijk eens van het scheids- rechtersprobleem af te komen. Het be stuur probeert voor iedere klasse een vaste groep scheidsrechters aan te trek ken en hoopt op die manier een meer constante lijn in het fluiten te krijgen. Voor de opgave van teams en scheids rechters kan men tot uiterlijk 1 septem ber terecht bij een van de volgende adressen: P. Keijzer, Beatrixlaan 29, Den Burg, tel. 2867; A Albers, Zeebries 23, Den Burg, tel. 4166; A. v. d. Vliet, Grensweg 330JDen Burg, tel. 2735. De gemeente heeft aan de Stichtini Open Jeugdwerk ('t Asiel) een tijdelijk! lening van ƒ1800,verstrekt om uit c financiële moeilijkheden te komen dij zijn ontstaan na het popfestival in Wezentuin. Als gevolg van een te laa* ingezette kostencompensatie bleken ver.Ë schillende leveranciers voorlopig geejP drank etc. meer aan het jeugdcentn te willen verstrekken. Het tijdelijk verJ strekte bedrag moet voor 1 novembe:| afgelost zijn. De gemeente Texel verkocht groi aan de heer L. H. Visser voor erfvergrol ting aan de De Houtmanstraat in Oude] schild. Voorts aan M. Ellen voor dt bouw van een woning aan de Anker] straat in Oosterend, aan C. H. F. Duin ij Den Burg voor de bouw van garagt boxen aan de Schoorwal, aan de \V< ningbouwvereniging Texel voor bouw van woningwetwoningen aan Golfslag en H. J. van der Veen voor d] bouw van een woning aan de Orchis® mient in De Koog. Ook werd grond ver. kocht aan J. Beijering te Rolde voor bouw van een tweede woning aan de Or chismient en aan A. Bakhuizen te Hi zen, ook voor een tweede huis aan d; Orchismient. C. W. Verbeme en L. Zw< kochten gemeentelijke grond voor d< bouw van een woning aan de Duinroos- straat in De Koog. Aan de Staat de: Nederlanden werd grond verkocht t< behoeve van de dijkverzwaring in Oude- schild, aan J. C. W. Witkamp voor d- bouw van een woning aan de Ruijsla: in De Koog, aan C. A. Kalis voor e« woning aan de Ankerstraat te Oostereni en aan W. H. Bieze te Roden voor bouw van een tweede woning aan Orchismient. Met A. van Heerwaardi te Den Burg werd een erfpachtovereen komst aangegaan over een stukje grom aan de Burgwal waardoor hij zijn win kei aan de Weverstraat beter kan bi voorraden. VRIJDAG 19 AUGUSTUS Op het terrein aan de Nikadel Koog begint om 20.00 uur een optre den van de Hell Drivers. ZATERDAG 20 AUGUSTUS Ter hoogte van het strandpavilj Westerslag houdt de zeilverenigij Westerslag de Multihull beercup re] gatta. Aanvang 14.00 uur. 's Avond vanaf 20.00 uur barbecuefeest bij ho tel Bos en Duin. Open dag Verpleeghuis Texel. Belang stellenden zijn welkom van 9.30 tot 11.3 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. In „Het Witte Huis" in De Koog woi»_ vanaf 21.00 uur een jazzsession ge I houden. ZONDAG 21 AUGUSTUS Op het terrein aan de Nikadel in D Koog beginnen om 15.00 uur en oi 20.00 uur optredens van het stuntge zeischap Hell Drivers. Ter hoogte van strandpaviljoen Wester slag worden de zeilwedstrijden om Multihull beercup voortgezet. A; vang 10.00 uur. De sportvissersclub Texel vist tu; 8.00 en 10.00 uur een wedstrijd bij hi reddingboothuisje nabij De Cocl dorp. MAANDAG 22 AUGUSTUS Begin festiviteiten Rijksscholengemeei schap. Zie elders deze krant. DINSDAG 23 AUGUSTUS Om 11.15 uur vindt in het nieuwe g( bouw van de Rijksscholengemeei schap Texel aan de Haffelderweg officiële opening plaats door drs. J| van Kemenade. spelen een halve competitie en indien twee elftallen gelijk eindigen beslist het doelsaldo. Daarna spelen de nummers 1, 2 en 3 van de verschillende groepen te gen elkaar en aan de hand van deze uitslagen worden plaatsnummers gege ven. De vereniging waarvan de zes elf tallen in totaal de minste punten beha len wint de eerste prijs. De wedstrijden duren twee maal tien minuten zonder rust. Er zijn drie deelnemende vereni gingen: S.V. Texel, HCSC en Limmen. Bij he^; zondag te houden S.V. Texel juniorentoernooi duren de wedstrijden twee maal 15 minuten zonder rust. Er doen spelers aan mee die nog geen 16 jaar oud zijn. Ook hier wordt door de deelnemende elftallen, in drie groepen een halve competitie gespeeld. Bij een gelijk aantal punten beslist het doelsaldo indien dit ook gelijk is worden 5 straf schoppen genomen. De programma's zien er als volgt uit: Junioren (zondag 21 augustus): Veld A: 10.00 u.: Texel Cl-Tex. Boys Cl 10.35 u.: Texel Bl-Tex. Boys BI 11.10 u.: De Koog Cl-EVC Cl 11.45 u.: ZAP Bl-EVC BI 12.20 u.: Texel C2-SVC C3 12.55 u.: Texel B3-Tex. Boys B2 13.30 u.: Texel C3-EVC C2 14.05 u.: Texel B2-EVC B2 14.40 u.: Tex. Boys Cl-De Koog C.1 15.15 u.: Tex. Boys Bl-EVC BI 15.50 u.: Texel Cl-EVC Cl 16.25 u.: Texel BI-ZAP BI Veld B: 10.00 u.: Texel C2-Texel C3 10.35 u.: Texel B2-Texel B3 11.10 u.: EVC C2-EVC C3 11.45 u.: Tex. Boys B2-EVC B2 12.20 u.: Tex. Boys Cl-EVC Cl 12.55 u.: Tex. Boys Bl-ZAP BI 13.30 u.: Texel Cl-De Koog Cl 14.05 u.: Texel Bl-EVC BI 14.40 u.: Texel C3-EVC C3 15.15 u.: Texel B2-Tex. Boys B2 15.50 u.: Texel C2-EVC C2 16.25 u.: Texel B3-EVC B2 De Gymnastiekvereniging Texel be gint haar nieuwe seizoen op maandag 22 augustus. Met uitzondering van de jazzgymnastick zullen ook dit seizoen alle lessen in de Beatrixgymzaal gege ven worden. De „jazzgym" is op dinsdag en donderdag in de Burgemeester De Koninghal. De gymnastieklessen voor senioren en junioren worden gegeven door Gerard Vos. Karin de Vries zal zich met de lei ding van de kleutergym bezig blijven houden. De jazzgymnastiekoefeningen staan onder leiding van Ina Platte-Boon. Vanzelfsprekend wordt een trouw be zoek aan de lessen erg op prijs gesteld opdat er ook nu weer een nieuw pro gramma kan worden ingestudeerd. De hieronder volgende tijden kunnen even tueel nog enigszins veranderd worden als ze bij nader inzien problemen moch ten opleveren. Indien noodzakelijk wor den de leden verzocht contact met leiding op te nemen. De indeling van óf extra-training volgt later. Lesrooster ingaande maandag 22 aug. Maandag: 16.00-17.00 u.: meisjes 6 jaar 17.00-18.00 u.: meisjes 8 jaar 18.00-19.00 u.: meisjes 9 jaar 19.00-20.00 u.: meisjes 11 ajar 20.00-21.00 u.: meisjes 15 j. en oude 21.00-22.00 u.: dames huisvrouwen Dinsdag: 16.00-17.00 u.: meisjes 7 jaar 17.00-18.00 u.: meisjes 10 jaar 18.00-19.00 u.: meisjes 12 jaar 19.00-20.00 u.: E.T. 20.00-21.00 u.: dames huisvrouwen 21.00-22.00 u.: heren trimgroep Woensdag: 14.00-14.45 u.: kleuters 3 jaar 14.45-15.30 u.: kleuters 4 jaar 15.30-16.15 u.: kleuters 5 jaar 16.15-21.00 u.: E.T. lessen 21.00-22.00 u.: dames Donderdag: 16.00-17.00 u.: jongens 6 jaar 17.00-19.00 u.: E.T. lessen 19.00-20.00 u.: meisjes 13 - 14 jaar 20.00-21.00 u.: E.T. lessen 21.00-22 00 u.: huisvrouwen Vrijdag: 16.00-17.00 u.: jongens 7 jaar 17.00-18.00 u.: jongens 8-9 jaar 18.00-19.00 u.: jongens 10 jaar 19.00-20.00 u.: jongens 11 jaar 20.00-21.00 u.: jongens 12 - 14 jaar 21.00-22.00 u.: jongens en heren vanaf 15 jaar Zaterdagmorgen E.T. lessen

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2