laiwuMitmTü Voor het weekend Opening RSG-gebouw wordt uitgebreid gevierd Schliwinski bood schilderij aan Problemen exploitatie sporthal opgelost ■^5fondernemers-aktivite1ten^j^ Hans v.d. Klift opende nieuwe winkel Zuigelingenbureau Restauratie Doopsgezinde kerk kost 4 ton Burgerlijke stand Artsen Groene Kruis: Tandartsen: Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten De Duitse kunstenaar Otto Schliwin ski heeft de gemeente ter gelegenheid van zijn inmiddels beëindigde expositie in het Texelse raadhuis een van zijn werken aangeboden. Het is een recente zeefdruk, getiteld „Mensen 9". De heer W. Kalk heeft zich akkoord verklaard met een nieuwe regeling be treffende de kantinexeploitatie van sporthal Ons Genoegen. De moeilijkhe den die door de oude regeling tussen de heer Kalk en het dagelijks bestuur van de Stichting Cultureel Werk waren ge rezen zijn hiermee uit de wereld ge ruimd. Men is het uiteindelijk eens ge worden over een regeling die Cultureel Werk ƒ9.170,op gaat leveren. Bij de tot dusver gehanteerde regeling beliep de pacht van de sporthalkantine voor het jaar 1976-77 9.937,—. Antiquair Hans v.d. Klift opende onlangs zijn nieuwe winkel aan de Weverstraat in Den Burg. Hij kocht het pand van de heer J. G. Beers en zal de achter de winkel gelegen ruimte als woonverblijf gaan benutten. De voor malige voorkamer wordt winkelruimte en zal nog enigszins uitgebreid worden door het wegbreken van een tussen muur. De oorspronkelijk uit Driebergen af komstige Hans v.d. Klift vestigde zich tien jaar geleden op Texel. Hij en zijn echtgenote Ada woonden voordat ze naar Den Burg verhuisden aan de Schoolstraat in Oosterend. Aanvanke lijk hield v.d. Klift zich als part-timer met de antiekhandel bezig, maar het laatste jaar heeft hij er zich volledig op toegelegd. Het winkeltje in de Waalder- straat waar Hans van der Klift reeds enkele seizoenen zakelijk gevestigd is blijft hij tevens exploiteren. De belangrijkste reden van de ver huizing is wel dat nu wonen en werken gecombineerd kunnen worden. Voor de verhuizing bleef er te veel werk in Oosterend liggen, waarvoor in de Waal- derstraat ruimte en gelegenheid ont brak. Het vervaardigen van passe-par- touts en het inlijsten van de verhandel de prenten kan nu in het vertrek ach ter het nieuwe winkeltje plaatsvinden. De prenten die antiquariaat Hans v.d. Klift te koop aanbiedt, zijn uitsluitend origineel. Ze stammen uit de periode 1500 tot 1900. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zit ting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebmga, dinsdag 23 augustus om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 24 augustus om 13.30 uur. OOSTEREND De restauratiekosten van de voormalige Doopsgezinde kerk te Oosterend worden geraamd op ongeveer 4 ton (ƒ393.530,Het gebouw zal in de toekomst dienst gaan doen als muziek centrum. Met name de Chr. muziekver eniging Excelsior heeft zich als gegadig de aangemeld. Het door architectenbu reau Texel B.V. opgestelde restauratie plan zal aan Monumentenzorg worden voorgelegd om na te gaan of er van deze kant financiële medewerking te ver wachten is. van 11 tot en met 16 augustus 1977 Geboren: Joachim Jan, zv. Jan Boos en Tine H. Daalder; Johan Wilhelm, zv Nicolas J. W. Blonk en Anna Terpstra, Sjoerd Michiel, zv. Roelf R. Siebinga er Theodora E. A. M. Geertman. Ondertrouwd: Jan J. Bakker en Amu M. Kamstra; Marius G. Kikkert en Ma- iia J. Brons; Pieter C. Kooger en Kla- zina N. Koorn; Johannes Steijvers ea Christine B. Keijser. Overleden: Pieter de Waard, oud 75 jaar, wonende te Eierland; Anna T Ur ban, ev. Kanis, oud 66 jaar, wonende te Hilversum; Hendrik van Gorssel, oud 22 jaar, wonende te Zwolle. Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 21 augustus 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Zijll Langhout. Kinderoppas en nevendienst De Cocksdorp 's middags drie uur eerw. heer E. Loerakker, collecte Kerkvoogdij. Na de dienst bijeenkomst in het gebouw. Den Hoorn ds. J. de Roo, vlootpredikant, collecte restauratiefonds De Koog 9 uur ds. Hoekstra viering avondmaal collecte medische mending. De Waal 10.30 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. J. de Gier, uit Marknesse. Gemeenschap- schild pelijke dienst met Oudeschild. Oudeschild 9.30 uur Dienst in Oosterend. 19.00 uur gemeenschappelijke Hervormd-Rooms-Katholieke Dienst m.m.v. „The Messengers" DEUTSCHE EVANGELISCHE KIRCHE De Koog 19.30 uud Dienst. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 upr ds. Douwes Kindercrèche in het Gemeente centrum achter de kerk. 19.30 uur ds. Douwes. Uitzending via „De Lichtboei" Oosterend 9.45 uur ds. v.d. Leer, uit Driehuis. Voorbereiding viering H. Avondmaal. 19.30 uur ds. v.d. Leer. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst. in het eigen kerkgebouw in de Schoolstraat. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk, Koger- straat 20, Den Burg. Den Burg 11.00 uur ds. Venema uit Winsum 16.00 uur ds. H. Venema DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Kuitse Uitzending via „De Lichtboei" Na afloop koffiedrinken. Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 20 en 21 augustus 1977 Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending via ,,De Lichtboei" zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschild: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zondag 19.00 uur De Cocksdorp: zondag 9 00 uur Oosterend: zondag 10.15 uur. DEUTSCHE MESSE Den Burg: Samstag 18.00 Uhr. De Koog: Sontag 10.30 Uhr. Den Hoorn: Sontag 9.00 Uhr. De Cocksdorp: Sontag 19.30 Uhr. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgbouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. Voor gevoelige natuurtjes is de kans op een rustige slaap wel verkeken, na het zien van Hitchcocks „Psycho" in de' nachtvoorstelling. Zachtzinnigheid kan de meester in dit geval niet worden ver weten, al draaide hij op zwart-wit, om dat hijzelf de kleur van bloed niet zo goed verdraagt. Aanvankelijk lijkt de film het ver haaltje te gaan vertellen van een bru tale roof. Een juffrouw (Janet Leigh) drukt 40.000 dollar van haar baas ach terover. Haar vlucht per auto is al met een een nachtmerrie. (Stromende regen, inktzwarte nacht, verblindende tegen liggers en op de maat van de ruitenwis sers de nerveuze muziek van Bernard Herrmann). Dan bereikt ze de veiligheid van een afgelegen motel. En nèt zijn we aan haar, als hoofdrolspeelster, ge wend, af Hitch laat haar voor onze ogen een uiterst gruwelijke dood sterven. Die scène is, sinds de film in 1960 uit kwam, ongeëvenaard en voer voor cine fielen. Meer dan 70 camera-instellingen voor 45 seconden film, ondersteund door gierende muziek, gaan een ieder door merg en been. Het is echter maar één hoogtepunt, want ook na die (eerste) moord blijven de verrassingen veelvul dig en blijft Hitchcock zijn publiek heen en weer gooien. Een superthriller vol helse momenten en barstend vakman schap (Alleen vrijdag 23.30 uur) 16 jaar. „Le magnifique" (zondag, maandag en dinsdag 20.00 uur) is een film van Phi lippe de Broca, die met Jean Paul Bel- mondo op herhaling is. Eerder maakten die twee samen „De man van Rio", eveneens een vlotte aktiefilm waarin de humor niet ontbrak. In ,,Le magnifique" is Belmondo een slome schrijver van spionageromans. Droom en werkelijk heid wisselen elkaar af. als de schrijver zichzelf de heldenrol geeft van de hoofd persoon in zijn boeken. Een superheld Anfbony Perkins in Hitchcocks Psycho" voor wie niets te gek is. Als hij dringend geld nodig heeft voor een nieuwe schrijf, machine en zijn uitgever doet daar kren terig over, laat hij hem (gefantaseerd) badend in zijn bloed omkomen. Gerouti- neerd gemaakt, vrolijk aktiewerk, evec geroutineerd gespeeld door Belmondo en zijn tegenspeelster Jacqueline Bisset (12 jaar). Zondagmiddag weer een oude beken de. „Sjors en Sjimmie en de toverring' waarin de boeven Boris en Pedro he! S.jors en zijn vriend lastig maken ei daardoor ook voor de nodige dolle ma- menten zorgen. (Alle leeftijden en aan vang 15.00 uur). Ouders Woensdag is speciaal bestemd voor de ouders. Zij krijgen 's avonds de gele genheid het gebouw te bezichtigen. Hiervoor zullen tusen 20.00 uur €n 20.30 uur de deuren geopend zijn. Omdat er een grote respons is gekomen op de verstuurde uitnodigingen wordt men verzocht in dit half uur binnen te zijn omdat anders het geplande programma voor ongeveer 500 mensen danig in de war zou lopen. De ouders zullen in drie groepen worden verdeeld en zich dan volgens een roulerend schema door het gebouw begeven. Iedere groep heeft een eigen kleur en de ouders horen bij de ingang bij welke kleur zij zijn ingeieeld. Als alles goed verloopt krijgt iedere groep ongeveer drie kwartier de gele genheid elk van de drie onderdekm te bezoeken. Deze drie onderdelen bestaan uit de bezichtiging van het gebouw, het overhandigen van giften en een optre den van de Friese zanger-gitarist Roelof Slofstra die drie half uur optredens ver zorgt waarin hij ballades ten gehore brengt. De avond van de ouders wordt begonnen met een kopje koffie en beslo ten met een glaasje fris. De openings toespraak staat gepland voor 20.30 uur en de eerste ronde begint om ongeveer 20.45 uur. Het Koninklijk Texels Fan farekorps zal de ouders „op het terras bij de kei" muzikaal welkom heten. Onderbouw Bovenbouw 's avonds een toneelvoorstelling. Het to neelstuk dat gebracht wordt is „De meid" van Hei-man Heijermans. De regie ervan is in handen van C. H. Wiedijk. De voorstellingen beginnen om 15.00 uur (voor scholieren) en om 20.00 uur (voor ouderen). Kaarten kunnen op donder dagochtend vanaf 10.00 uur bij de school worden afgehaald. Omdat de belangstel ling voor dit stuk waarschijnlijk zeer groot zal zijn worden de beschikbare kaarten verstrekt onder het motto „Wie 't eerst komt, 't eerst maalt". Evenals woensdagavond zal ook zater dagavond het Koninklijk Texels Fanfa rekorps de festiviteiten muzikaal op luisteren. Alle evenementen zijn gratis toegan kelijk, maar vanzelfsprekend kan in het kader van de aktie die de Stichting Schoolfonds RSG voert om een talen- practicum aan te schaffen te allen tijde een vrijwillige bijdrage worden gegeven. Het middag- en avondprogramma van donderdag is speciaal bestemd voor de „onderbouw" van de RSG (leerlingen van de eerste en tweede klassen), 's Mid dags is er een gezamenlijk optreden van de oude brugklassers. Zij zullen vanuit de verschilende dorpen van Texel met 5 boerenkarren naar het parkeerterrein aan de Emmalaan komen en daar aan een „Vijfkamp" gaan deelnemen. Dit evenement begint om 13.30 uur. Aan sluitend wordt door de leerlingen van de oude brugklas op de Haffelderweg een „zeepkistenrace" gehouden Tegelijkertijd houden de leerlingen van de zes nieuwe brugklassen een „Zes kamp" in het zwembad Molenkoog. Donderdagavond volgt een gevarieerd programma waarin ondermeer een ta lentenjacht is opgenomen Er kan wor den deelgenomen aan volksdansen (o.l.v. Corry Dros) en er wordt voor belang stellenden een film vertoond. Bovendien zijn er nog enkele door de leerlingen zelf bedachte programmapunten die men zo lang mogelijk geheim wil houden. Bij slecht weer wordt het genoemde pro gramma overgeheveld naar de sport hal. Op vrijdag zijn de leerlingen van de „bovenbouw" aan de beurt (leerlingen van 3de, 4de, 5de en 6de klassen), 's Mid dags om 13.00 uur begint hun program ma met een f ietspuzzel rit waarbij men in groepjes van vier van start gaat. Het eigenlijke feest is 's avonds wanneer de Het splinternieuwe gebouw van de Rijksscholengemeenschap Texel herbergt naast de 26 lokalen tal van extra ruimtes die het werken voor leerlingen, docenten en het huishou delijke en administratieve personeel veel gemak opleveren. De bibliotheek (boven) is een van die ruimtes, evenals de ruime personcclskamer (midden). De onderste foto geeft een beeld van het handenarbeidlokaal in de creatieve vleugel van het nieuwe RSG-gebouw. In verband met de opening van de nieuwe Rijksscholengemeenschap Texel door minister J. van Kemenade zal de komende week bol staan van allerlei feestelijke aktiviteiten. Hieraan zullen ondermeer de RSG-leerlingen, oud-leerlingen en leerlingen van enke le andere scholen voor voortgezet on derwijs meedoen. De eigenlijke opening waarvoor de minister van Onderwijs dinsdag 23 au gustus naar Texel komt begint 's mor gens om 11.15 uur. Er zullen hierbij on geveer 200 genodigden aanwezig zijn waaronder vertegenwoordigers /an het ministerie van Onderwijs, de Rijksge bouwendienst, de inspectie \an het voortgezet onderwijs, gemeente, enz. De feestweek wordt maandag begon nen met een sportuitwisseling voor de derde klassen van het voortgezet onder wijs. Hiervoor zijn naast leerlingen van de Rijksscholengemeenschap zelf ook LTS-ers en leerlingen van de Huishoud school uitgenodigd. Dinsdagochtend vindt de officiële ope ning plaats met na de plechtigheid een rondgang door het schoolgebouw. (oude) derde klassers het toneelstuk „Bezoek uit de Tropen" van Noël Co ward opvoeren. Voor dit evenement zijn naast de overige leerlingen van de bo venbouw ook de oud-leerlingen van de RSG Texel uitgenodigd. Men is vanaf 19.00 uur welkom in het gebouw. De to neelvoorstelling begint om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur spelen op vijf ontmoe tingspunten in het gebouw verschillende orkestjes, of wordt op andere wijze mu ziek gemaakt. Aanwezig zijn ondermeer het Texelse „Second hand junk", een dixielandband van het Johannescollege uit Den Helder en het huisorkest van het Koninklijk Texels Fanfarekorps. Er kan aan volksdansen worden gedaan en onder het genot van een glas rode of witte wijn (ƒ1,per glas) kunnen op een geïmproviseerd „Terrasse a Paris" herinneringen worden opgehaald Open huis Na het „Open huis" dat zaterdag om 10.00 uur begint verzorgen de leerlingen van de nieuwe 5de klassen 's middags en

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 6