mmm ekklinkende ïoofdprijs oQrn. i£,0oyer o4r#t. i£oo\jer Snijvaste cocos Doetu ook mee R. Sluis werd „Koning" regiokaatswedstrijd Rejaardentoeht Oosterend en omgeving Algemene kennisgeving Bureau Eelman' Makelaarskantoor Eelman BEKENDMAKING Nu ook PERZISCHE TAPIJTEN I Niek de Graaf (Hollcwal 17a te Den lurg) heeft met een totaal van maar jefst 967 woorden de hoofdprijs gewon en in het Pepsi-woordenspel. De op- kve van de maand augustus was om let de 13 letters van het woord „klock- Binkend" uit de Pepsi Cola-slagzin Lkkebaardendlekkerlessendkloek- llinkendfrisdrinkendstemmcnsmerend- Izendflitsendsnelvibrerendekoelkoel- telsissende Pepsi", zó veel mogelijk Boorden, die voorkomen in het Van Dale woordenboek, op papier te zetten. Niek toonde zich hierbij het meest vin dingrijk en verdiende zodoende een complete National hifi stereoset, be staande uit een audio-rek. met verster ker, tuner, platenspeler, twee speaker- boxen en een hoofdtelefoon. Woensdag werd de hoofdprijs over handigd in de delicatessenzaak J. van der Vis te Den Burg („De Banaan"). Ook de heer Van der Vis deelde in de feestvreugde, want ook voor hem was er zo'n prachtige stereoset. Redenen genoeg dus om tijdens de prijsuitrei king vrolijk te poseren voor de foto graaf. Van links naar rechts: H. J. van Dam, (vertegenwoordiger van Pepsi Cola), Niek de Graaf en het echtpaar Van der Vis. Op de speelweide aan de Emmelaan in Den Burg is zaterdagmiddag de regiokaatswedstrijd van de vereniging „Texel '70" gehouden. Bij deze wed strijd, waaraan door kaatsers uit Alk maar, Den Helder en Texel werd deel genomen, kwam tenslotte R. Sluis als „Koning" uit de strijd. Het partuur waarvan R. Sluis deel uitmaakte, bestond tevens uit A. de Jong (Den Helder) en W. Adema (Den Helder. Voor zijn prestatie mocht R. Sluis aan het eind van deze regiowed strijd een 50 cm. hoge beker in ont vangst nemen. Er werd aan de Texelse regio-kaats wedstrijd deelgenomen door 10 partu ren (ieder 3 man sterk). De prijzen bestonden uit diverse eretekens. De fi nale eindigde uiterst spannend, met alle punten aan de telegraaf. De laatste twee punten waren voor het partuur R. Sluis, dat daarmee dus ook de eerste prijs be haalde De tweede prijs was voor het partuur J. Schoot, bestaande uit J. Schoot (Den Helder), D. Sijtsma (Texel) en L. v.d. Zee (Texel). Het partuur A. de Haan werd derde. Hiervan maakten de vol gende spelers deel uit: A. de Haan (Scharnegoutum), B. Smits (Texel) en R. Berkenbosch sr. (Texel). In de afvalronde was de eerste prijs voor J. v.d. Akker (Den Helder), A. Ploeg (Alkmaar) en C. de Bildt (Den Helder). De tweede prijs was voor A. Brandsma (Alkmaar), R. Schiohof (Den Helder) en B. Veldman (Den Helder) Na een uiterst geslaagde dag werden alle prijzen (waaronder de door juwe lier Bakker beschikbaar gestelde beker) uitgereikt in de kantine van de Bgm. De Koninghal. Op 17 september houdt de dorpscom missie Oosterend de jaarlijkse bejaar- dentocht over Texel. Het is de bedoeling dat alle bejaarden en alleenstaanden zich voor 10 september' opgeven bij J. Drijver, Achtertune 24, telefoon 371 of W. van Tatenhove, Oranjestraat 3, tele foon 684. Woensdag draait het City theater de latste western in de speciale woensdag- Irclus van dit seizoen. „The Missouri Beaks" is van Arthur Penn, de regis- lur die het genre western of gangster als verpakking gebruikt voor zijn [ritiek op de (Amerikaanse) samenle- ing Films als „The lefthanded gun", "he chase", „Bonnie and Clyde" en Little big man" waren behalve span- fend, bepaald onvriendelijk van toon, jok in „The Missouri Breaks" doet (enn weer iets meer dan het vertellen een eenvoudige veedievenverhaal. jfat is er aan de hand? In een schitterend land Montana, ver- ert een groep veedieven in staat van »rlog met een rijke veeboer. De laat- te laat, om een voorbeeld te stellen, een [er veedieven ophangen Uit vergelding 'ordt dan de voorman van de boer, door le veedieven gelyucht Het is duidelijk: ten regelt daar alles zelf en wetsdiena- ïn komen in de film dan ook niet voor. ie veeboer, bang voor vuile handen en ezorgd dat deze affaire langdurig en ostbaar zal worden, neemt een specia- st in dienst. Een „regulator" wordt hij enoemd. Deze huurmoordenaar (want its anders is het niet) brengt op vak- undige, maar gruwelijke wijze de gehe- bende veedieven om, op één na. [et die laatste ligt de zaak wat moei- jk omdat hij ondertussen een verhou- ing heeft met de dochter van de boer e afloop is, na een opzienbarend tref- in, een open zaak. De tweede reden waarom de film iteressant is ligt in de rolbezetting, ■icholson en Brando, samen of om beurt beeld is natuurlijk een gebeurtenis, enn heeft het er duidelijk moeilijk mee ihad. Hij lijkt er bijvoorbeeld niet in eslaagd Marlon Brando in toom te hou- in. Diens rol van de psychopatische egulator" zit vol zelfbedachte, snui- ;nde, neuriënde, gniffelende extra's. Ook Nicholson gaat (als is het wat min der vaak) over de schreef, met de lach jes en gebaartjes die ondertussen zijn handelsmerk zijn geworden. De uiterst fraaie fotografie is in lieflijk kontrast met de hevige geweldscènes. Een erg boeiende western vol tegenstellingen, over een land vol tegenstrijdigheden. (Aanvang 20.00 uur, 16 jaar). Donderdag, vrijdag en zaterdag draait er weer eens een Nederlandse speelfilm. „Het debuut" werd gemaakt door Nouchka van Brakel en is de verfilming van Hester Albachs gelijknamige roman. Het meisje Carolien 14 jaar) ontdekt haar sexualiteit en ontmoet in die pe riode de 41-jarige Hugo. Deze vlotte, attente en wat kinderlijke prater stort zich met haar in een heftig avontuur. Carolien beleeft haar eerste sexuele er varing en geniet van de volwassen aan dacht die zij krijgt In ruil ontvangt Hugo een stukje van zijn verloren jeugd terug. Carolien wordt gespeeld door de 17- jarige Marina de Graaf en boeit door haar natuurlijke onbevangenheid. An ders is het met de rol van Hugo, waarin Gerard Cox een duidelijk misgreep blijkt. Met een serieuze bril en een knap pak, blijft hij de cabaretier, al doet hij nog zo zijn best. De dialogen worden weer eens gekenmerkt door de bekende Nederlandse houterigheid en de enige behoorlijke acteerprestatie (buiten die van Marina de Graaf) wordt geleverd door Kitty Courbois in haar rol van de moeder. „Eindelijk een Nederlandse film die beter is dan het boek", schijnt Ro gier Proper er van te hebben gezegd. Misschien hangt dat wel af van welk boek je uitgaat. Nouchka van Brakels verfilming van „Een winkelier kwam niet weerom" (de laatste en beste van het vierluik naar Heeresma's „Zwaar moedige verhalen voor bij de centrale verwarming") was veelbelovend. On danks de goede bedoelingen en de keuze van een taboebrekend onderwerp, stelt „Het debuut" nu wat teleur. (16 jaar) TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4°/o BTW. Te koop elektr zig-zag- aaaimachine Necchi (vrije arm). M. H. Bakker, Schilderend 143, tel. 2313 Te koop rotan wieg. T.e.a.b. Wilsterstraat 29, tel. 3521 Open haardenbecitters I Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Voor Shetland truien naar Jeansboetiek „De Pasage" in De Koog Wie heeft mijn bril ge vonden in de muzieknis te Oosterend. Arco Eel- man, tel. (02223) 491 - Prima grote aardappels D. Prins, Rozendijk 16, Den Burg, tel. 3647 KLEURCOPPERANT gronden en aflakken uit één pot Kleurcopperant het éllerbeste pantser- schild tegen houtbederf (zie: consumentengids) Kleurcopperant kan óók worden toegepast over bestaand schilderwerk, ja zelfs over bakstenen, beton, hard p.v.c. en ver zinkt ijzer. Alléénverkoop voor Texel ARTIMA, Gravenstraat Vermist zw. katje (1 jr.) het laatst gezien Bomen- dijk, De Waal. De Porto, Ada v: Hollandstr. 20, tel. 3051 ad/on i i i Brando zoals hij te zien is in ,Jhe Missouri breaks" Wij zoeken voor onze Ierse Setter een grote hondemand. B. Oostra, telefoon (02220) 3478 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Te koop gevr. ouder wetse damesfiets. Tel. 2194, Schilderend 94 Te koop i.p.st.z. Ford 15M met radio en cas sette, bouwjaar '69. Tel. 2239 of Bernhardlaan 102 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- and, telefoon (02225) 297 Voor ribbroeken naar Jeansboetiek „De Passa ge" in De Koog Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en ons broertje Gerard M. M. Hoedjes-Witte J. T. J. Hoedjes Jan, Mariëtte en Fedor Eierland, Texel, 29 augustus 1977, „De Wamberg", Hoofd weg 57. „Advendo", De Koog, aanvang repetities do. 1 sept, in De Schuilhut Arn. Looyer tapijt. Merkt^pijten tegen zeer 'oordelige prijzen. Kom ^r-ns kiikrn. Spinbaan 1. ►el. (02220) 3179, Den Rnrg Te koop gevr. van par ticulier een recreatiebun galow of 2de woning. (055) 232788 Te koop skelter en step .g.st. Erik Nauta, De Ruyterstr. 67, tel. 3810 Pruimen, hand- moesappels en handperen Huisman, De Veen Bruynzeel MONTA REKKEN. Meubelhuis Texel. Den Burg. H. Oos- terhof. Molenstraat 2— Bruining en Agter voor 'nrdleidingen Tel 02228 182 Af 283 Sport-lichaamsmassage Hanneke Westenberg, (02220) 3131 Nu volop handappels en rode bessen. L. Huis man, De Veen, tel. 2203 Te koop Renault 16 1971. Tel. (02225) 452 Voor een goed buro en 1 een goede prijs naar ARTIMA, Gravenstraat j Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Jannetje Catharina (Ketie) Lia, Kees en Wilco Zijm Bakkenweg 1, Den Burg, 25 augustus '77 Dankbaar en blij geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Sandra Piet en Janet Witvliet Dennis Texel, 27 augustus 1977, Capnie's Burg, Pontweg 23. Jaap Dros Peperstraat 37, Oosterend, Texel, en Marie-Louise Claassen Plessis st. Opportune 27170 Beaumont-le-Roger geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 9 sep tember 1977, om 15.00 uur in het gemeentehuis te st. Oppertune. Kerkelijke inzegening om 15.30 uur in de St.-Nieo- las kerk te Beaumont le Roger door Dominee Van Heijst, Tabbé Maurice en frère Léon. Receptie op de boerderij van St-Leger. Toekomstig adres Peperstraat 37, Ooster end, Texel. Voor Uw medeleven tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man CORNELIS VAN ROSSEM zeg ik U, mede namens de kinderen en kleinkin deren, hartelijk dank. J. J. van Rossem- Bruynzeel Den Burg, Texel. Hierbij bedanken wij iedereen hartelijk voor de grote belangstelling en kado's bij de geboorte van onze zoon. Dirk en Annelies de Vries Heel hartelijk dank voor de vele post, bloemen enz. die ik tijdens mijn ver blijf in Amsterdam en bij mijn thuiskomst heb ontvangen. E. v.d. Meer-Visser Huize „Irene". HULDE aan iedereen, die er zelf al achter was gekomen. Voor hen dus ten over vloede en voor alle ande ren ter informatie. Wij wonen bij elkaar en doen ons best dat te blij ven doen. Wessel Post, Joan Weijzig, Manon en Jurriaan Momberg Burdetstraat 17, Den Burg, tel. (02220) 3543. Hoera, opa en oma J. van Hcerwaarden en G. van Heerwaarden-Tuinsma zijn 40 jaar getrouwd. We vieren dit feest op 2 september a.s. Om 16.00 uur is er een gezongen H. Mis uit dank baarheid in de R.K. Kerk te De Cocksdorp. Gelegenheid om opa en oma te feliciteren is er van 17.30 - 19.00 uur in het Eierlandsche Huis. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven. Hun dankbare kleinkinderen Trudie, Monique, José, Hans, Jan, Peter, Marianne, Jochem, Johannes. Hiermede geven wij U kennis, dat heden in het ziekenhuis „Parkzicht" is overleden mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma Maria Magdalena Gieles, echtgenote van L. van der Werve, op de leeftijd van 53 jaar L. van der Werve Hennie - John Kees - Gerie Anneke - Siem en kleinkinderen Den Burg, Texel, 30 augustus 1977, Willem van Beierenstraat 42. De begrafenis zal plaats hebben op vrijdag 2 september n.m. 2 uur vanuit de Aula van de Doopsgezinde kerk op de Algemene Begraaf plaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de Vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Na een moedig gedragen lijden is heden van ons heengegaan onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Hanna Schnitfinck, echtgenote van C. Kalis, in de leeftijd van 44 jaar. Uit aller naam, P. Kalis Stolwijk, 27 augustus 1977. in naturel en donkerbruin te verkrijgen in iedere gewenste maat. Natuurlijk voor WOONDECORATIE Spinbaan 1, Den Burg, telefoon (02220) 3179 Onze firmant C. J. Eelman wordt 1 september door de rechtbank beëdigd als makelaar in onroerende goederen. Dit geeft ons de bevoegdheid de naam makelaarskantoor te mogen voeren. Ter gelegenheid van deze beëdiging en naamswijziging nodigen wij U uit op vrijdag 2 september tussen 17.00 uur en 20.00 uur in ,,'t Waepen van Texel", tegenover ons kantoor. Wij willen U in gepaste stemming een snapje en een hapje aanbieden. Uw aanwezigheid zal hoog op prijs wor den gesteld. Na een langdurige ziekte is in de leeftijd van 53 jaar van ons heengegaan onze beste schoondochter, schoonzuster en tante Riet van der Werve-Gieles. Vader en moeder Lena en Jaap Catrien Henk en Annie Johan en Hennie Kees en Jopie Carla en Jan Rosa en Adrie neven en nichten Augustus 1977. De burgemeester van Texel maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van det Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het besluit van gedeputeerde staten van Noord-Holland d.d. 17 mei 1977, nr. 137, waarbij is goedgekeurd het be stemmingsplan „Oudeschild", vastgesteld bij raads besluit d.d. 9 maart 1976, nr. 10, thans onherroepe lijk is geworden. Het bestemmingsplan is goedgekeurd met uitzon dering van het met rood aangegeven gedeelte van de plankaart en artikel 17 van de voorschriften be treffende de bestemming „gronden bestemd voor bedrijfshaven, jachthaven, horekabedrijven, re- kreatie-appartementen, industriële bedrijven, wa terkering en water, uit te werken ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening". Het nlan ligt met bijbehorende stukken vanaf 31 augustus 1977 voor een ieder ter inzage op de afde ling ruimtelijke ordening en planning van de ge meentesecretarie, kamer 303. Texel, 23 augustus 1977. De burgemeester van Texel, mr. W. H. Sprenger tegen de laagste prijzen Kom eena kjjken VOOR WOONDECORATIE Spinbaan 1, Den Burg, telefoon (02220) 3179 Bij ons GEEN parkeerpoblemen

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 3