A6END4 Mierennesten Lubertischool straks in één gebouw wclkeop Antiek BBT houdt algemene ledenvergadering Voor mooi onderhoud en bescherming van nieuw en gebruikt hout, AANKOOP CENTRALE TEXEl Sportvisexploitanten in eikaars viswater Auto in sloot Parachutiste brak been 't Pakhuus won Pisang-toernooi Margaretha Sinclair behaalde tweede prijs Twee eerste premies voor Texelse dwerggeiten Maatschappelijk werker met vakantie Schietoefeningen Koersen vreemde valuta Burgerlijke stand Zon, maan en hoog water Nationale brandweerdag ZoMAAi stAc-tAzy/y, jfifc. -■ Sf^p De Texelse Bovvlingbond zal op dag 9 september haar nieuwe sei met een algemene ledenvergadering luiden. Het ligt in de bedoeling de bruikelijke houscleague begin okt< te starten. Een definitieve datum t nog worden vastgesteld. Tijdens de algemene ledenvergadt (aanvang 20.30 uur) zal een nieuw stuur worden gekozen. Het huidige stuur is incompleet omdat een vijfde stuurslid ontbreekt. Op de agenda s voorts de bespreking van het nie huisreglement van de Bowlingbond, jeugdbowlen en het huisvrouwbowl Het bestuur heeft plannen om ops len stencils rond te delen en da introductiemiddagen voor de jeug organiseren waarop gratis gebowled worden. Bij voldoende animo kon een speciale jeugdcompetitie. Teve: men van plan door te gaan met het li vrouwenbowlen. Op welke dag da; gebeuren moet nog nader overlegd den. In het nieuwe seizoen zal men nieuw in trio-leagues gaan bowler woensdag- en donderdagavonden. Vanaf oktober start de Bowling! Texel met twee teams in de natio league. Deze ploegen bestaan uit 5 sonen plus 1 reserve Bovendien 1 trio team uit in de nationale dai trioleague. Belangstellenden voor de aktivit* van de Bowlingbond Texel zijn wel] op de algemene ledenvergadering. E; tueel kan men zich daar ook als lid geven. Dit laatste kan ook telefor via de nummers (02220) 2894 Beumkes) en/of (02228) 672 (Wim Ko: VRIJDAG 9 SEPTEMBER In dorpshuis De Bijenkorf houdl dam- en schaakclub Oosterend 1 jaarvergadering, 20.00 uur. Algemene ledenvergadering S.V. terend om 20.30 uur in de kantim ZATERDAG 10 SEPTEMBER In „Het Witte Huis" te De Koog w vanaf 21.00 uur een jazz-session houden. Nationale brandweerdag bij de bn weerkazerne aan het Wezenland 14.00 tot 16 00 uur. ZONDAG 11 SEPTEMBER Vanaf 10.00 uur wordt in „Ons Huis Den Hoorn voor kinderen vanaf 4 zondagsschool gehouden. Wielervereniging Texel houdt om 1' uur een wedstrijd op het Hogeb: parcours, 9tart bij het Russenkerfc In de Ned. Herv. kerk van Oostcren tussen 17.00 en 18.00 uur een opto van het Eerhartkwartet. MAANDAG 12 SEPTEMBER Scouting Texel haalt vanaf 19.00 oud papier op in de Lieuwstraat e Tj akkerstraat. In het Eierlandsche Huis te De Co dorp wordt om 20.00 uur een hoo: ting gehouden over het ontwerp stemmingsplan De Krim en over w bereidingsbesluiten voor gedet van Kikkertstraat, Ploosterstraal Joan Hodshonstraat. Om 20.00 uur begint in restaurant C De Koog een palingdrive. DINSDAG 13 SEPTEMBER De gemeenteraad vergadert vanaf I uur in het raadhuis. Texelaar zoekt gem. woonruimte voor een paar weken. Brieven on der no. 206 aan bur. v.d. blad Taxi (02220) 2000 Martien van de Wetering LAAGSTE TARIEF Aangeboden: 1 Bokaal gashaard (aardgas) 1 ge velkachel (aardgas); 1 staande smeedijzeren kapstok. Koekoekstr. 42, Den Helder, tel. (02230) 19785 Te koop gevr. tegen re delijke prijs klein model ijskast en 4-pits fornuis met oven, beiden op pro- paan. Tel. (02153) 14346 Kamer aangeb. met CV voor 1 of 2 pers. met ge bruik van douche en toi let. Inl. na 6 uur, tel. (02223) 959 Te koop gevr. vergroot- app. v. zw.-wit foto's. P. B. Riteco, Bernhardl. 62, tel. 3104 Te koop 1 pr. sport schoenen m. 39 z.g.a.n. en 1 p. lage schoenen m 39. W. de Vries, tel. 3616 Te koop Etna aardgas- fornuis goed onderh. A. de Haan, Zeebries 24, tel. 3438 Voor antiek, kasten, tafels en stoelen. De Twee Paardjes, na tel. afspraak 4155 of 3424 Vermist groene Bur gers herenfiets. D. Roe- per, Rozendijk 3, tel. 2157 Te koop gevr. boeken voor MBA. M. Kager, tel. 2484 Te koop Fleshals eenden Tevens gratis af te halen: 4 rode jonge poesjes. Nic v. Egmond, Tienhoven, tel. 2237 Te koop gevr. hoge wandelwagen. Brieven onder nr. 207 aan bur. v.d. blad Te koop 4 beste keu kenstoelen, 1 2-pers. ledi kant, 1 trap 7 tree; 5 maaskisten. Tel. (02223) 632 Te koop afwasmachine Indecit in pr. st. en model Houtzaagmolen voor in tuin. Tel. 3661 Te koop damesbr mer nog geen jaar Burgwal 4 Te koop strijkmach 2 1-pers. ledikanten;' pers. matras, 2 1-pers kens. Schoorwal 49, 3480 Voor Shetlandtr kunt u naar Jeansboe De Passage in De Koq Te huur (gem. zoe huisje. Tel. (02226) 4K natuurlijk TENCOTOP, in 28 kleuren, waterafstotend, vochtregulerend, bladdert niet, niet schadelijk voor planten, één pot-systeem en een goe: uitstrijk vermogen. TENCOREX HOUTVEREDELING, voor binnen en buiten, in 8 houtkleuret Voorkomt rot, weert schimmels en houtworm. Waterafstotend en is eei^ voudig voor onderhoud. TENCOLINEUM GROEN KLEURCARBOLINEUM voor schuttingen en loodsen, de ideal' houtbescherming. Alles leverbaar in GROOT- en kleinverpak king bij Uw Showroom WAALDERSTR. 53. DEN BURG; TEL. (02220).226- RECTIFICATIE Door een succesvolle verkoop van het Boek van de Maand is tijdens het drukken van deze krant het boek nagenoeg uitver kocht. De Boekhandels Woensdagmiddag leidden enkele foute manoucvres van sportvissersboten op de Waddenzee voor Oudeschild tot een bijna-aanvaring en een aanvaring. Het schip „Zeester" van H. Hutjes uit Den Burg liep hierbij een deuk in de zijkant onder de reling op. De ruzies waardoor de gebeurtenissen ontstonden werd kor te tijd later door de gewaarschuwde Rijkspolitie te water gesust. Op het ha venterrein van Oudeschild laaide het allemaal weer op en raakten de betrok ken partijen met elkaar slaags. De drie bij het geval betrokken vis sersboten waren de „Rival" (Van der Star), de „Zeester" (Hutjes) en de „An nie" (Van Wanrooy). Nadat de genoemde aanvaring had plaatsgehad werd de Rijkspolitie te wa ter via de kustwacht van Kijkduin op geroepen en maakte proces verbaal op. De schade aan de „Zeester" zou enkele honderden guldens bedragen. De „An nie" liep verfschade aan de boeg op. Bij de bijna-aanvaring waren de „Annie" en de „Rival" betrokken. Omdat de bestuurder van een Renault R4 verzuimde tijdig de bocht tenemen kwam het voertuig woensdagavond langs de Redoute in de sloot terecht. De drie inzittenden (Texelaars) liepen hier bij schaafwonden en een nat pak op. Donderdagochtend ontdekte de politie de gestrande auto toen een takelwagen bezig was de Renault uit het water te trekken. Woensdagmiddag is de 20-jarige Ju dith van den Boogaard per ambulance naar het Parkzicht ziekenhuis in Den Helder vervoerd nadat zij bij het para chutespringen haar onderbeen had ge broken. Nadat een gipsverband was aan gelegd is het meisje, dat leerlingver pleegster is in het VU ziekenhuis, naar haar woonplaats Amstelveen overge bracht. Geheel tegen de verwachting in is het zaterdag gespeelde „Pisang" volleybal toernooi bij de heren een overwinning geworden voor het zestal van „'t Pak huus" (het voormalige Mitra-team). Tevoko 1 won de titel b(j de dames door in de finale Tevoko 2 met 20 te verslaan. Opzet van dit toernooi was de voor bereiding op de komende competitie. Hoewel niet alle teams compleet konden verschijnen kan het gebeuren uit het oogpunt van oefening als zeer nuttig worden gekwalificeerd. De verschillende trainers hebben daardoor de stand van zaken in de teams weer eens kunnen bekijken. Na een sportief en ongedwon gen verloop van de wedstrijden gingen de winnaars elk met een meloen naar huis. De andere teams kregen ieder een kam bananen („Pisang") als blijk van waardering. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld de openbare lagere Lu- berti-school te De Koog met één leslo kaal uit te breiden en tevens de kleu terschool „Het Mierennest" aan dit gebouw toe te voegen. Het totale complex wordt daardoor meer dan tweemaal zo groot. De kosten belo pen ruim ƒ1,1 miljoen. De Lubertischool is uit zijn jasje ge- groeid. Al sinds 1975 is een der klassen ondergebracht in een directiekeet. De kleuterschool Het Mierennest maakt ge bruik van een semi-permanent gebouw en is ook te klein. Samenvoeging met de basisschool is in verband met de op han den zijnde integratie van kleuter- en basisonderwijs gewenst. Het oude Mie rennest-gebouw zal waarschijnlijk be schikbaar komen voor het peuterspeel- zaalwerk. Op 1 augustus van het vorig jaar werd de Lubertischool wettelijk 4-klassig. Uit de prognoses bleek dat het hoge leerlin genaantal zich zou handhaven, wat aan leiding was om er een lokaal bij te bou wen. De nu 1 klas tellende kleuterschool zal met ingang van het schooljaar 1977- 1978 een tweede leidster kunnen aan trekken (en dus tweeklassig worden) als Meisjesdrumband „Margaretha Sin clair" heeft zaterdag deelgenomen aan het jaarlijkse concours van muziekver eniging „De Adelaar" in Weesp. De band kwam uit in de jeugddivisic en be haalde een tweede prijs met 171 Vi pun ten. Dit traditionele concours was in sa menwerking met de VVV en onder auspiciën van de A.N.U.M. georgani seerd. „Margaretha Sinclair" speelde als staand werk „Tango Romantica" en als marcherend werk „The blue bird". Blij kens het juryrapport waren de presen tatie en de marsdiscipline goed verzorgd. Het minder goede tango karakter, de klankverhouding in de tango, en de rit misch niet geheel juiste verhouding van de mars waren de voornaamste hinder palen die de toekenning van een eerste prijs in de weg stonden. De technische leiding (K. Modder, blazers; D. Medema, slagwerk en J. Brusselaars, majoretten) vond het echter geen mislukt optreden hoewel het wel minder was dan vorig jaar toen de band alles won wat er te winnen viel! Er was nu een extra prijs van ƒ50,te besteden in de muziekhan del als best geplaatste band in de ïgd- divisie. De repetities van de band worden op 9 september (19.00 uur) en op dingdag 13 september (19.00 uur) hervat. Respec tievelijk voor bazuinen en trommen. Nieuwe leden (die erg nodig zijn) kun nen zich tijdens de repetities aanmelden. Bij de op zaterdag 3 september te Purmerend gehouden selectiekeuring voor dwerggeiten hebben twee Texelse inzendingen een eerste prijs behaald. Het waren inzendingen van K. de Rid der en F. T. Voskuil. In totaal namen 9 Texelse dieren aan de keuring deeL Deze Purmerender selectiekeuring had een totaal aantal deelnemers van 171. Naast de 1D prijs die K. de Ridder met een van zijn inzendingen behaalde verzamelde hij tevens de noteringen: 3A, 2C en tweemaal 3B. Een door hem ingezonden bok kreeg een 2A premie Het geitje van F. T. Voskuil verwierf IA en werd tot beste jeugdgeit uitge roepen. De geitjes van P. D. Kuiper be haalden een 2A en een 3A premie. gevolg van de vele woningen die mo menteel in De Koog worden gebouwd waardoor de bevolking daar naar ver houding is gegroeid. Volgens de progno ses en berekeningen zou het aantal kleu ters in het volgende schooljaar weer iets onder de norm dalen, maar in het schooljaar 1980-'81 er weer boven ko men (35 kleuters). Keus Het college en later ook de betrokken raadscommissies hebben verschillende uitbreidingsmogelijkheden bekeken en hebben uiteindelijk gekozen voor een kleuterschoolafdeling bij de Luberti school, bestaande uit twee speel-werk- lokalen van elk 70 m2 .en (ten behoeve van de basisschoolafdeling) voor uitbrei ding met een leslokaal van dezelfde grootte als de drie bestaande nl. 56 m2. Bij het geheel komt dan ook nog een handvaardigheidslokaal van 46 m2, leer krachtenkamer, magazijn, sanitaire Maatschappelijk werker Frank van Lare is van 12 tot en met 23 september met vakantie. Gedurende deze tijd kun nen Texelaars met hulpvragen terecht op het hoofdkantoor van de Stichting voor Maatschappelijk Werk te Den Hel der, Spuistraat 1. Het telefoonnummer is (02230) 15834. De openingstijden van het Helderse kaptoor zijn van maandag tot en met vrijdag van 14.00 - 16.00 uur. Op 12 september van 10.00 tot 13.00 uur gaat H.M. Isaac Sweers schieten in sector 045 - 075 graden rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge ge- leidelicht Nieuwe Haven. Veiligheids schip aanwezig. Westduitse marken 100 ƒ103,75 Franse francs 100 48,75 Belgische francs 100 6,70 Zwitserse francs 100 ƒ101, Zkveedse kronen 100 48,75 Amerikaanse dollars 1 2,40 Engelse ponden 1 4,17 Italiaanse lires 10.000 26,50 Oostenrijkse schillingen 100 14,75 van 31 aug. tot en met 6 sept. 1977 Geboren: Bart, zv. Willem F. Essel- man en Lucia M. Duinker; Karen, dv. Johannes C. Buurmeester en Romkje W. de Boer; Femke, dv. Klaas Tjepkema en Maria G. van der Star. Ondertrouwd: Gerrit Sman en Yvonne M. Timmerman. Overleden: Maria M. Gieles, ev. Van der Werve, oud 53 jaar, wonende te Den Burg. De zon komt 11 sept. op om 7.07 uur en gaat onder om 20.05 uur; 14 sept. op om 7.12 uur en onder om 19.59 uur. Maan: 13 sept. N.M.; 20 sept. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 9 september 5.14 en 18.16 Zaterdag 10 september 6.34 en 19.34 Zondag 11 september 7.46 en 20.38 Maandag 12 september 8.46 en 21.34 Dinsdag 13 september 9.37 en 22.23 Woensdag 14 september 10.27 en 23.07 Donderdag 15 september 11.10 en 23.42 Vrijdag 16 september 0.12 en 11.44 Zaterdag 17 september 0.41 en 12.15 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Zo zal de platte grond van de ge combineerde kleuterschool basisschool van De Koog er volgens de voor lopige schets van de dienst Gemeentewerken uit zien. Het iets grijze gedeelte rechts- beneden is de bestaande 3-klassige Luberti-school. voorzieningen en een ruime ontmoe tingshal. Een andere oplossing die onder ogen is gezien was een kleuterschoolafdeling bestaande uit twee werklokalen van 56 m2 en een speellokaal van 84 m2, maar dat werd toch te kostbaar gevon den. Het risico dat de nu gekozen kleu terschool op den duur toch te groot zal zijn (de prognoses voor 1981-'82 geven een kleutertal van gemiddeld ruim 32 aan) vindt het college wel aanvaard baar. Bij de bouw van een éénklassige school zou bovendien de centrale hal (belangrijk bij de integratie) niet op de thans voorgestelde wijze kunnen worden gebouwd. De inspecties van zowel kleu teronderwijs als basisonderwijs zijn niet optimistisch wat de prognosos betreft, maar hebben laten weten zich niet tegen de plannen te zullen verzetten. Zaterdag wordt in het kader van de jaarlijkse Nationale Brandweerdag de brandweerkazerne van Den Burg aan het Wezenland van 14.00 tot 16.00 uur voor publiek opengesteld. Hierbij be staat de mogelijkheid onder leiding van Texelse brandweerlieden allerlei attri buten van de brand*weer van dichtbij te bekijken. Kmderen zullen hierbij (op het terrein voor de kazerne) naar hartelust met water kunnen spuiten. MUZIEKSCHOOLKOOR VOOR BASISSCHOOLKINDEREN Dit jaar is op de muziekschool op nieuw een uurtje ingeruimd voor een koor waaraan kinderen vanaf de derde klas kunnen meedoen. Het wekelijkse zanguurtje wordt gehouden op maan- dagmidagen van 17.00 tot 18.00 uur in het gebouwtje aan de Parkstraat. De toegang is vrij en ook kinderen die in het geheel geen lessen aan de muziek school volgen zijn welkom. Ze kunnen zich op de aangegeven repetitietijden aanmelden.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2