Bewoners in actie voor straatherstei GEMEENTE STELDE VIJF VRAGEN AAN TESO Gratis cursus volkshuisvesting Woningbouwvereniging doet aan kadervorming Sportshop kindershop van het raadhuis Zondagsschool adopteerde Haitiaans meisje Tachtig ruiten Ulo-school vernield Gele auto gezocht Personenauto zwaar beschadigd op Pontweg Auto leeggehaald Ledenvergadering Bejaardenbond Sportvisbootconflict Programma basketbi Winst voor ZDH 2 Inbraak Reizenboetiek opgelost Ribfluwelen overhemd! in kindermaten ht\ vanaf ƒ17,95 MEDEDELINGEN VAN B. EN W. LTw hond en u In de algemene politieverordening zijn regels opgenomen over het loslopen van honden. Buitenshuis mag een hond niet loslopen zonder behoorlijk toezicht en helemaal niet bij donker langs de openbare wegen. Het is niet uitgesloten, dat honden die gevaar opleveren voor schapen, ter plaatse moeten worden afgemaakt. Komt u binnenkort op Texel een bord tegen, waarop een hond aan de lijn staat afgebeeld, dan zal het duidelijk zijn, dat uw hond daar aangelijnd moet zijn. Tot slot nog dit' Met enig geduld is het mogelijk een hond bij te brengen, dat hij zijn behoefte niet zo maar op straat mag doen. Hierdoor wordt ande ren veel viezigheid bespaard. Hinderwet De gebroeders Rikkenberg, Pijpers- dijk 44, hebben vergunning ingevolge de Hinderwet aangevraagd voor het op richten van een rundveestal (ligboxen- stal) aan De Staart 7, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie S, nr. 195. Gedurende 4 weken na heden kan schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vergunning worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Het verzoek ligt ter inzage op het raadhuis, kamer 209. Ingekomen bezwaarschrif ten worden ook ter inzage gelegd. Mondeling bezwaar kan worden in gebracht op een openbare zitting, te houden op 30 september a.s. om 9 uur 's morgens in het gemeentehuis. Schriftelijke bezwaren van ingezete nen van Texel dienen, ter handhaving van een eventueel later beroepsrecht, mondeling op de openbare zitting te worden toegelicht. Vanmorgen werd ontdekt dat maar liefst tachtig ruiten van de voormalige Ulo-school aan het Schilderend waren ingegooid. De politie verbaast er zich over dat blijkbaar niemand iets heeft gemerkt van deze grootscheepse vernie ling die met veel lawaai gepaard moet zijn gegaan. Aanwijzingen die tot aan houding van de daders kunnen leiden zijn alsnog welkom. De politie zoekt een geelkleurige per sonenauto die in de nacht van zaterdag op zondag op het parkeerterrein achter bar „De Zeven Provinciën" de rode auto van J.C.v.d.S. beschadigde en daarna doorreed. De geparkeerde auto van v.d.S. liep op een hoogte van ongeveer 65 cm scha de aan het rechter portier op Op de grond werden gele verf schilfers gevon den. Vrijdag vond een aanrijding op de kruising Pontweg-Keesomlaan plaats waarbij de Volvo van K. uit Den Burg aan de linkerzijde zwaar werd bescha digd. De andere bij het ongeluk betrok ken auto was een door De L. uit Den Hoorn bestuurde Renault. Beide be stuurders kwamen met de schrik vrij. Het ongeval ontstond toen De L zon der voorrang te verlenen vanaf de Kees- omlaan de Pontweg opreed. De auto van de op dat moment passerende K werd in de flank geraakt. BRANDWEERLIEDEN TWEEMAAL OP PAD Texelse brandweerlieden moesten vrijdag tweemaal wegens alarm op pad. 's Morgens rond 10.00 uur betrof het een schoorsteenbrandje in Oosterend en 's middags gingen de alarmen als gevolg v.an ,foen optredende storing in de eilandelijke elektriciteitsvoorziening. Het brandje waarvoor men naar Oos terend moest vond plaats in het pand Mulderstraat 35 waar door onbekende oorzaak vlammen uit de schoorsteen kwamen. Het vuur doofde later vanzelf. De brandweer beperkte zich tot het op nieuw ragen v.an de schoorsteen. De bewoners van de Gravenstraat, Weststraat en Warmoesstraat hebben niet erg geestdriftig gereageerd op de plannen die het gemeentebestuur heeft met de Hogerstraat, Binnenburg en Ste nenplaats. Ze vinden het best dat laatst genoemde straten zullen worden voor zien van nieuw plaveisel, bloembakken, lantaarnpalen en andere aankleding maar zijn van mening dat hun eigen straten dringender aan een opknapbeurt toe zijn. Vooral de Gravenstraat ligt er buitengewoon slecht bij. De stenen lig gen hier zo ongelijk dat er niet behoor lijk gewandeld en gefietst kan worden. „We voelen ons achtergesteld", aldus Gravenstraat-bewoner en zakenman Wim Keijzer die samen met Henk Spigt van café De Zwaan bezig is handteke ningen te verzamelen om kracht bij te zetten aan het verlangen dat de ge meente eerst het werkelijk noodzakelij ke bestratingswerk in Den Burg laat uitvoeren. De handtekeningen stromen binnen. De grootste golf van adhesie kwam van het bejaardenhuis Sint Jan, die kunnen bevestigen dat vooral oudere mensen in de hobbelige Gravenstraat herhaalde lijk „stroffelen". Tweede keer Het is niet de eerste keer dat de be woners van genoemde straten vragen om een beter plaveisel. Ten tijde van het rumoer rond de „doorbraak" is ook al een met handtekeningen ondersteund verzoek naar het gemeentebestuur ge gaan. Wim Keijzer: „Er zijn toen beloften gedaan en er schijnt op de begroting zelfs geld voor uitgetrokken te zijn, maar tot dusver is er niets gebeurd. Nogmaals: we gunnen die andere stra ten best al dat moois, maar wat werke- Vakantieganger Ch.F.V. uit Hillegom deed maandagochtend bij de politie aan- gofte van de diefstal van een fotokoffer en twee jassen. De voorwerpen zaten in zijn personenauto die hij op het par keerterrein Vogelzang had neergezet. Magalie Sancé uit Port-au-Prince Door bemiddeling van de stichting Terre des Hommes hebben leiding en kinderen van de Hervormde zondags school en de nevendienst de Haitiaanse Magalie Sancé geadopteerd. Het is een financiële adoptie waarvoor de kinde ren iedere week sparen. Elke maand wordt het gespaarde bedrag via de stichting naar het meisje overgemaakt. Naast geld zullen de kinderen ook te keningen en briefjes naar Magalie Sancé sturen. Ze is, blijkens een van pater Quir. Muth ontvangen aanbeveling op dit moment 11 jaar oud, Magalie werd op 11 september 1966 in de hoofdstad van Haiti Port-au-Pnnce geboren. Ze zit op de basisschool en heeft een Ka tholieke godsdienst; is gezond, aardig en ijverig. Magalie heeft twee jongere broertjes. Marc-Arthur is 8 jaar en Wil son is 4 jaar. Hun zusje Olguine is 1 jaar. De vader van de familie (Bonny Sancé) is kapper maar verdient hiermee niet voldoende om zijn gezin te onder houden. Het gevolg hiervan is dat hij zichzelf, zijn vrouw (Christiane Alexis) en de vier kinderen amper te eten kan geven. Het gezin leeft daardoor erg moeilijk maar ondanks de ondervoeding werken de kinderen volgens pater Muth erS goed in het schoolklasje waarin zij zitten. Het is volgens hem een goed, maar erg arm gezin. Omdat men op Haiti uitsluitend Frans spreekt zullen de briefjes die de Texelse kinderen aan de geadopteerde Magalie sturen allemaal voor haar vertaald worden. Het adres van de familie is Rue du Centre, 1 Port-au-Prince, Haiti. Op maandag 19 september belegt de Algemene Bejaardenbond afdeling Den Burg een ledenvergadering in de „Holle- bol", aanvang 14.30 uur. Er zal op deze bijeenkomst gesproken worden over een fusie die de Bejaardenbond wil aangaan metde Bond van Staatspensioenering. Na afloop zal de heer D. van Wilsum dia's van Texel vertonen. Om verder te kunnen praten over de dubbeldekker heeft de gemeente aan TESO vijf vragen gesteld die van belang zijn voor de standpuntbepaling van col lege en gemeenteraad. Geïnformeerd wordt of TESO al een idee heeft over hoe de capaciteit kan worden beheerst die ontstaat als een 190 pae schip in de vaart wordt gebracht. Voorts wordt het TESO bestuur herinnerd aan haar toe zegging om voor 1 augustus verslag uit te brengen van de modelproeven in ver band met de reaktie tussen de dekinde- ling en de waterverplaatsing. Gevraagd wordt hoeveel ruimte nodig zal zijn voor opstel terreinen, aan- en afvoerwagen, aanpassing bedrijfsgebou wen en andere walvoorzieningen. Geweigerd B. en W. willen verder graag weten waarom TESO heeft geweigerd zitting te nemen in de stuurgroep waarin ook de gemeenten Texel en Den Helder als mede rijks- en provinciale waterstaat vertegenwoordigd zullen zijn. Tenslotte wordt gevraagd wat TESO heeft geant woord op een brief die de Hoofdinge nieur directeur van Rijkswaterstaat op 11 juli j.l. over de kwestie heeft ge schreven. Twijfel In deze brief liet deze functionaris blijken eraan te twijfelen of de door TESO gewenste dubbeldekker in de be staande havens kan afmeren. Hij vroeg zich af of de bestaande fuiken wel in staat zijn de veel grotere krachten die het schip op de wanden kan uitoefenen te weerstaan terwijl hij ook graag aange toond wil zien dat de havenbodem niet zal ontgronden als gevolg van de hefti ge waterbeweging, veroorzaakt door het herhaaldelijke zeer krachtige remmen. Hij sluit de noodzaak van havenvergro ting niet uit. In dezelfde brief liet hij weten dat de eerste vijf jaar geen geld uit de normale fondsen beschikbaar zul len zijn om de bestaande fuikbrug door een dubbele te vervangen, een projekt dat op ongeveer 19 miljoen gulden wordt begroot. De HTD uitte begrip voor het besluit van TESO voor die tijd de vraag tekens uit de weg geruimd te zien. Het TESO-bestuur vergadert een de zer dagen om zich over het antwoord op de brief van B. en W. te beraden. lijk noodzakelijk is moet eerst gebeu ren". De aktievoerders zijn van plan de handtekeningen woensdagavond in „De Lindeboom-Texcl" aan het gemeentebe stuur aan te bieden, tijdens de informa tieavond die daar wordt gehouden over de herinrichting van de Hogerstraat, Binnenburg en Stenenplaats. WAT IK ZEGGEN WOU Dit berichtje in de krant van don derdag 8 september geeft de meeste le zers de indruk dat de drie betreffende schippers op zee ruzie hebben gehad waardoor een bijna aanvaring en een aanvaring ontstond. Wij willen dit nu rechtzetten, want het hoeft niet in de krant maar als het er in staat, dan wel graag juist. Bij het naar de haven stomen na een dag sportvissen is schipper Van Wan rooy (TX 47 Annie) zeer kort voor de „Rival" dwarsover gegaan. (Waar is de zo broodnodige kennis van de vaarregle- menten?) Daarna heeft schipper Van Wanrooy de „Zeester" ingehaald en is zeer dicht langszij gekomen waarna hij plotseling hee roer omgooide en de „Zee ster" in de zij ramde. Waaruit blijkt dat er geen verantwoordelijkheidsgevoel voor zijn pasagiers was want hierna kwam de TX 47 dwars voor de kop van de „Zeester" te liggen en als schipper Hutjes niet meteen de schroef had afge zet, had bij trekkende ebstroom de „Zee ster" de TX 47 overvaren, wat voor zijn vijf passagiers ernstige gevolgen had kunnen hebben. Hierna is over de zen der de waterpolitie opgeroepen en in de haven van Oudeschild is over dit alles een rapport gemaakt. Na vertrek van de R.P. 23 heeft Van Wanrooy opnieuw zijn woede geuit tegen J. Hutjes van de „Zeester", waarvan deze aangifte heeft gedaan op het politiebureau. En waarom gebeurde dit alles? Een reden weten wij niet, maar wij vermoeden dat het een kwestie is van: 1. Wrok tegen diegenen met meer vakkennis 2. een ruime hoeveelheid drank in de man. Dit eerste omdat er aan dit gebeuren al een zomerseizoen lang van pesterijen en bedreigingen vooraf ging. Het tweede punt hebben wij en onze passagiers op zee geconstateerd. Wij schrijven dit omdat wij onze klan ten en onze goede naam in de sportvis- serij niet willen verliezen door toedoen van anderen. J. Hutjes („Zeesier") J. v. d. Star („Rival") DINSDAG 13 SEPTEMBER Vanaf 19.30 uur vergadert de gen raad in het raadhuis. WOENSDAG 14 SEPTEMBER Om 20 00 uur begint in hotel „C deboom-Texel" een informal! over de reconstructieplannen \-t nenburg, Stenenplaats en Hoge VASTE DATA In het gebouwtje van de Hervorn meente te De Cocksdorp kunne re donderdag boeken worden t van 15.30 tot 16.30 uur en van 1! 20.00 uur. Elke woensdagavond kunnen bers volleyballen in De Bijenl Oosterend, aanvang 19.30 uur. Iedere derde donderdag van de spreekuur van het FNV in het van de Doopsgezinde gemeent» Kogerstraat. Urgente gevallen (02220) 3493 of (02220) 4117. De Stichting voor Gezinsverzorg Bejaardenhulp Texel houdt spn op maandag tot en met vrijd; 9.00 - 10.00 uur van van 14.00 uur. Adres Julianastraat 3, Dec telefoon (02220) 4152. Het sportprogramma van de I balafdeling van de Meersportem ging Texel gaat op donderdagavok start wanneer er door „De MareLi sen 17.30 en 18.00 uur getraind De meisjesploeg begint de nieuwi petitiewedstrijd op dinsdag 4 o|_ en de jongens op zaterdag 17 sopte 1 De donderdagavondtrainingec „De Mareis" zijn speciaal bedoeli nieuwe leden die niet in competn band meedraaien. Van de leden v_ dat wel het geval is trainen de r junioren op vrijdagen tussen 1 19.45 uur en van 19.45 tot 21.00 jongens junioren. Voor de meisjes is de eerste we J op dinsdag 4 oktober tegen Noo r B. Het begint om 19 00 uur en ver C met de boot van 18 05 uur. Op c. 1 25 oktober spelen ze opnieuw ore c uur en dan tegen FAC. De meisj^ 2 len 1 competitie tegen FAC, Drech t Hoppers, Noordkop B, WGW, ZA! diac, Zeemacht B en 't Zwin. De jongens zijn bij Advendo, E f land, Hoppers A en Hoppers B, A kop B, WGW, ZAP en Zeemachl deeld. Hun eerste wedstrijd is op dag 17 september om 17.30 uur 16.05 uur) tegen Noordkop B; er oktober (ook op een zaterdag) ore uur (boot 15.05 uur) tegen Hoppen v vm\ i NASCHRIFT: In ons bericht hebben wij melding gemaakt van de aanvaring en bij na-aan varing, welbewust zonder het aanwij zen van de schuldige. Wij hadden duide lijker kunnen zijn als het politieonder zoek zou zijn afgerond, maar dat is ook op dit moment nog niet het geval. De Rijkspolitie te water spreekt van een gecompliceerde zaak en moet nog diver se getuigen horen. Als dat is gebeurd zullen wij zeker de konklusie doorgeven. Op dit moment beschikken wij slechts over informatie ons verstrekt door één van de partijen in het conflict. Op basis hiervan beschuldigingen publiceren is verwerpelijk. De praktijk heeft ons ge leerd dat zelfs in schijnbaar duidelijke gevallen de toedracht achteraf toch iets anders is geweest dan aanvankelijk werd aangenomen. Beter geen beschul diging dan een foute beschuldiging. Wij later het ingezonden stuk dan ook voor rekening van de afzenders in afwach ting van de konklusie van de politie, of (later) het oordeel van de rechters. Red. Van de tweede elftallen die i in de voetbalwei kwamen slaagde het reserve elftal van ZDH er in n overwinning naar huis terug te De Koog 2 speelde gelijk tegen Ca! oog 4 (33) en Texel 2 verloor me van Blokker 2. Vooral de overwinning van was een goed resultaat temeer di genstander Zeemacht 4 vorige wee 70 had gewonnen. Bij de in De der gespeelde wedstrijd kwam de club in de eerste helft goed weg w: ZDH voomvaartsen lieten noga; kansen onbenut. Na veertig mi ontstond het eerste en enige doe Peter Tijsen gaf een eminente die feilloos door Kees Hin werdl tikt. In de tweede helft toen ZDH wind in de rug speelde waren de H ders iets zwakker maar de ZDH-doelman Kees Bakker ver! in een uitstekende vorm en kon cj aanvallen goed pareren. Het Hoornder elftal heeft mell zege voor de tweede maal dit seiaf volle winst binnengehaald. Tien m De Woningbouwvereniging Texel start op 25 oktober a.s. een cursus die erop gericht is de deelnemers ken nis bij te brengen op het gebied van volkshuisvesting. Bestuursleden en an dere belangstellende leden kunnen de ze cursus (die officieel „oriëntatieleer gang" heet) gratis volgen. De kosten worden gedragen door de Woning bouwvereniging. „De woningbouwvereniging heeft bij de cursus belang om de kwaliteit van het bestuur op peil te houden", aldus wethouder Jan Zuidewind. „In het ver leden is al gebleken dat het niet een voudig is bekwame lieden te vinden die bereid zijn vacante bestuurszetels in te nemen. Binnenkort staan we weer voor dat probleem, want voorzitter S. Kooij en secretaris A. R. Hengst zijn bezig aan hun laatste termijn en zullen zich niet herkiesbaar stellen. Er moeten dus nieu we mensen komen die dit verantwoor delijke werk aankunnen. De woning bouwvereniging heeft de zorg over het miljoenenbezit van 700 woningen. Als dat niet meer behoorlijk zou gebeuren, zou de gemeente de zaak moeten over nemen en daar voelen we niets voor". De cursus is ontworpen en wordt ge geven door mensen van de Nationale Woningraad, het orgaan waaronder alle Nederlandse woningcorporaties ressor teren. Texel is een van de eerste plaat sen waar de „leergang" wordt gegeven. De cursus omvat vijf lesavonden van elk drie uur. Aandacht wordt daarbij be steed aan de historische ontwikkeling van de volkshuisvesting, taak en positie van de woningcorporaties, wettelijke en financiële kaders waarbinnen de wo ningbouwverenigingen functioneren, in terne democratisering, het participatie- vraagstuk, de relatie huurder-verhuur der en de organisatie van de woning corporatie, waarbij vraagstukken op het gebied van beheer, beleid en uitvoering aan de orde komen. Meer informatie over de cursus geeft het bestuur op de ledenvergadering van 29 september. Belangstellenden kunnen zich echter al voor die tijd aanmelden. Er wordt naar gestreefd deelnemers op zodanige wijze toe te laten dat de ver schillende dorpen ongeveer evenredig vertegenwoordigd zijn. In het Gelderse Ede zijn in de loop van vrijdag twee jongemannen aange houden die de daders zouden zijn van de inbraak in de Reizenboetiek waarbij vorige week ongeveer ƒ6.000,werd gestolen. De twee, de 18-jarige R.G. en de 21- jarige R.H., woonachtig in een inrich ting te Lunteren, waren vorige week ontsnapt In Amsterdam hadden ze een auto gestolen waarmee ze naar Texel reden. De wagen werd later onbe heerd in De Koog aangetroffen. Uit de tot dusver bekende verklarin gen van beide jongemannen zouden zij bij de inbraak in de Reizenboetiek assis tentie hebben gehad van een nog voort vluchtige jongman uit Huizen. Van het geld dat op Texel gestolen werd is wei nig meer over. De politie die de zaak nog in onderzoek heeft is op dit moment bezig de aangehouden jongelui nader aan de tand te voelen omdat men ver moedt dat ze nog meer op hun kerfstok hebben. De Koog 2 behaalde zondag een 33 uitslag op Callantsoog 4 waai Kogers met tien man in het stnj traden. Callantsoog kwam na een tier al op 10 toen Peter Nowa eigen doelman met een „onnavolf beweging verraste. De gelijk! kwam tien minuten voor de rus! Gerie Eelman de eerste SVK-goal xit een erg moeilijke hoek) voor 5 cening nam. Callantsoog kon kort .te rust de stand nog op 21 bit Vooral het goede werk van keeper Oudendag was de reden dat Calla: (dat meerdere malen op de paal geen grotere voorsprong nam rust revancheerde Peter Nowak^t door een foute Callantsoog ten bal te onderscheppen en in te kfl Gerie Eelman zorgde voor de 2—3; sprong van De Koog. Het in de sk ingezette offensief van Callantsol verde dit team toch nog de gelijks op. imiiiiiiiiiiiiiiimtiioiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimniiuiiiinnHiiiiiniiiiiiiiiiinnrf ■rurf he B niiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiini/iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN <0

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2