ioede kansen voor Tex. Boys if#Sf SKSBSBjeS™^- S 4Kb %3F. Ruim 200 diploma's zwembad Molenkoog NB programma NMB-ginospaiBn* weggelegd voiSre rekeninghouder. Programma eilandcompetitie volleybal Klaverjasclub start winterseizoen Volleybalcompetitie moeizaam begonnen Koersen vreemde valuta Texelse hangoor ram werd kampioen Volleybalinstuif Sherezade komt naar Texel „WAT IK ZEGGEN WOU.." Geen dubbeldekboot Tweede blad Texelse Courant vrijdag 23 september 1977 J Van de wedstrijden die de Texelse eer- gtc elftallen zondag gaan spelen krijgt looral Texel 1 het zwaar te verduren. Het zondagelftal van Oosterend heeft let tegen WSW (Wijdenes) ook niet een- loudig. Alle overige clubs hebben het a beetje gemakkelijker. Tegenstander van Texel is dit week ind RKEDO uit Berkhout dat nog geen rliespunten heeft. Dit hoofdklasseteam jlaagde er zondag in koploper Schagen fep eigen veld te verslaan. Hoewel Texel laatste plaats van de ranglijst nu leeft verlaten zal men alle zeilen moe- jen bijzetten om er dit keer nog iets re- lelijks van te maken. Het tweede moet naar Helder 3 en iier zit wel een winstpuntje in. Texel 3 (ntvangt koploper WGW 4 (Den Helder), lat ongeslagen bovenaan staat. Dus ook lier een zeer zware opgave. Het vierde llftal kan thuis tegen DWOW 5 (Wierin- ferwerf de eerste winstpunten behalen t.C. Texelse Boys 1 speelt tegen Purmcr- Jand dat in de 2B klasse ongeveer gelijk ieklasseerd staat. Purmerland heeft jchter de wedstrijd tegen Wiron twee teken geleden overgeslagen zodat de [tand enigszins geflatteerd is. Al met al het Boys team deze wedstrijd op hgen terrein toch kunnen winnen. Het tweede speelt tegen BKC 3 (Anna paulowna) waartegen vermoedelijk een emise overeen gekomen wordt. De jpelers verzamelen zich zondag rond |2.30 uur bij de kantine. Bij de damesteams zijn vier speelsters Ibsent door vakantie. Hopelijk zijn alle Jverige voetbalsters aanwezig omdat an- geen volledig elftal te vormen is. Jexelse Boys dames 2 vertrekt met de loot van 12.05 uur. A.W. :ATERDAG 24 SEPTEMBER 1977: Lfdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Zeevogels, 14.30 uur MFC 2-Oosterend (Z) 2, 16.15 uur funioren: HRC B3-Tex. Boys BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel B2-Tex. Boys B2, 14 30 uur ZDH Bl-DWOW BI, 13.30 uur De Koog Bl-Oosterend BI. 14.30 u. W.Meer Bl-Oosterend B2, 14.30 uur (terrein Middenmeer) (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys Cl-WGW C3, 13.30 uur Tex. Boys C2-HCSC C4, 13.30 uur Oosterend Cl-HCSC C5, 13.30 uur SVAP '74 Cl-C'dorp Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Wiron Cl-De Koog Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZAP C4-Oosterend C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Helder C4-Texel C3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) 'upillen: Lfdeling A: De Koog Al-Texel A2, 13.30 uur Cocksdorp Al-ZDH Al, 15.00 uur Texel A3-Oosterend Al, 15.00 uur Texel A4-Tex. Boys A2, 14.45 uur Lfdeling B: Tex. Boys BI-Texel BI, 15.00 uur Tex. Boys B2-ZDH BI, 15.00 uur Texel B3-De Koog BI, 13 30 uur Afdeling C Oosterend Cl-Texel C2, 15.00 uur Cocksdorp Cl-Texel Cl, 14.00 uur ONDAG 25 SEPTEMBER 1977: Lfdeling Noordholland: RKEDO-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys-Purmerland, 14.30 uur De Koog-Oudendijk, 14.30 uur WSW-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) St. George-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) GSV-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Helder 3-Texel 2, 14.30 uur Oosterend 2-Watervogels 3, 14.30 u. BKC 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel 3-WGW 4, 14.30 uur Tex. Boys 3-Wiron 3, 14.30 uur C'dorp 2-Geelzwart 5, 14.30 uur Schagen 5-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 3-Flevo 5, 14.30 uur HRC 7-Oosterend 3, 14 30 uur Texel 4-DWOW 5, 14.30 uur DWOW 6-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) unioren: BKC Al-Tex. Boys Al, 14 30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW B3-Texel BI, 14.30 uur )ames: Tex. Boys-Zeevogels, 12.30 uur WBSV-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) 5AMEN REIZEN: 'ATERDAG 24 SEPTEMBER 1977: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Oosterend 2, Oosterend B2, Cocks dorp Cl en De Koog Cl. ONDAG 25 SEPTEMBER 1977: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Texel 1 en ZDH 1. Cocksdorp 1 en dames Tex. Boys 2. Oosterend 1 en De Koog 2. /ertrek boot 13.05 uur van Texel: Tex. Boys 2, Tex. Boys Al en ZDH 2 lij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. Oosterend wacht zondag tegen het elftal van WSW een pittige wedstrijd. Voor deze in Wijdenes te spelen wed strijd moeten enkele invallers aantreden en hopelijk heeft dit geen negatieve kon- sekwenties. In verband hiermee zal de ploeg met een mager gelijk spelletje al erg tevreden kunnen zijn. Het tweede elftal gaat het zondag op nemen tegen Watervogels (Den Helder). Vermoedelijk wordt dit ook een tamelijk zware wedstrijd. SVO 2 heeft echter tot dusver nog niet verloren zodat aan deze ontmoeting toch wel winstpunten over gehouden kunnen worden. In Zeevogels (Egmond aan de Hoef) heeft het eerste zaterdagelftal van Oos terend een volslagen onbekende tegen stander. De SVO-mannen laten zich echter niet gauw uit het veld slaan zo dat een zege er echt wel in zit. J.R. ZDH speelt zondag tegen St. George dat ook al in de middenmoot van de 3B klasse vertoeft. Het zal daarom waar schijnlijk een erg gelijkopgaande strijd worden. Mits de ploeg uit Spierdijk het terreinvoordeel goed weet te benutten zal ZDH met een puntendeling genoe gen moeten nemen. F.Z. Het eerste van De Koog, dat zondag met een kleine nederlaag (43) genoegen heeft moeten nemen komt dit weekend thuis tegen Oudendijk in het veld, Deze ploeg staat enkele plaatsen onder De Koog(!) op de ranglijst zodat de Texe laars in staat geacht worden de tweede overwinning te behalen. De Koog 2 speelt een uitwedstrijd te gen DWOW 6 (Wieringerwerf), en dit moet een gelijk spel worden. J.v.B. Cocksdorp 1 speelt na een weekje rust de eerste uitwedstrijd tegen een oude bekende namelijk GSV in Groot Scher mer. De SVC-mannen die nog zonder punten zijn zullen alles op alles moeten zetten om de hatelijke nul waarmee men nu al drie weken zit, weg te werken. Wat betreft het veldspel zal Cocksdorp zeker niet de mindere van GSV zijn. De afwerking zal wel beter moeten zijn in dien men vast van plan is met punten naar De Cocksdorp terug te keren. J.W.B. Dinsdag 27 september 1977: Veld A heren: 6.30 u.: Bakkers IJzerh.-Vrijvol Gempo 7.10 u.: Gempo-De Rog Vrij vol 7.50 u.: Strendsend 2-BGZ Tev. jun. 8.30 u.: Fam. Witte-Tev. jun LBO 9.10 u.: LBO-iDe 7 Provinciën Timmers bakk. 9.50 u.: Smash '68-Timmers bakk. De 7 Provinciën Veld B dames: 6.30 u.: Strendsend-Tevoko A Jozefschool 7.10 u.: Hutspot-Jozef school Tevoko A 7.50 u.: Nokanto-Gyvo 3 Hutspot 8.30 u.: Koogel-Timmers bakk. Gyvo 3 9.10 u.: Beerebar-Gr. Slock 2 Koogel Veld C dames: 6.30 u.: Gr. Slock 1-Gyvo 2 Smash '68 7.10 u.: Smash '68-Fam. Witte Gr. Slock 1 7.50 u.: Lois-De Rog Fam. Witte 8.30 u.: Expert-Mod. Beekman Tev. jun. 9.10 u.: Tex. jun.-Dros bakkerij Mod. Beekman 9.50 u.: Molenkoog-Gyvo 1 Spoorzicht Klaverjasclub De Zwaan start donder dagavond 29 september a.s. de winter competitie met een ledenvergadering. Vóór de vergadering bestaat gelegen heid zich als lid op te geven. Ook de le den van vorig jaar worden verzocht dat te doen, zodat het bestuur kan bepalen hoeveel nieuwe leden kunnen worden toegelaten. Men wordt verzocht bij ver hindering even een telefonisch seintje aan een der bestuursleden te geven. Er wordt op gerekend dat van elk koppel tenminste één vertegenwoordiger aan wezig is. Maandag 26 september wordt als afsluiting van het zomerseizoen een feestelijke slotdrive gehouden met extra prijzen. Een laatste kans dus voor ieder die nog wat oefenen wil. De laatste club avond is op donderdag 6 oktober. Doordat volleybalvereniging Tevoko op het allerlaatste moment een heren team uit de Nevobo-competitie heeft moeten terugtrekken werd er dit week end in sporthal Ons Genoegen een enigszins gehavend programma afge werkt. Tevoko 2 won van Tevoko 5. Braaf Seahawks 6 versloeg Tevoko 6. Zondagochtend speelde een Tevoko herenploeg tegen het Duitse Ataf uit Es sen. De Texelaars toonden zich duidelijk sterker. Voor de tweede klasse dames resteer den twee wedstrijden en hierbij bleek zaterdagmiddag dat het ritme hier en daar nog wel zoek is. Tevoko 2 speelde tegen Tevoko 5. Het tweede was duidelijk sterker en kwam alleen in de laatste set een beetje in moeilijkheden toen er al te slordig werd gespeeld. Setstanden: 15-10, 15-9 en 16-14. Derde klasser Tevoko 6 had Braaf Seahawks 4 op bezoek. Beide dames teams hebben hard voor de punten ge knokt. Het was uiteindelijk Seahawks dat aan het langste eind trok. Via de onregelmatig aandoende setstanden 13-15, 10-15, 15-1, 15-13 en 5-15 werd het 2—3. Behalve de teams moesten ook de di verse Texelse scheidsrechters kennelijk weer even wennen. De volgende keer is iedereen hopelijk wel en op tijd aanwe zig. Zondagmiddag speelde een Tevoko herenploeg tegen een team van de ver eniging Etaf uit Essen. Het werd een gezellige voortzetting van de voorgaan de avond. De Duitse gasten brachten het weekend op Texel door en hadden via het gemeentehuis contact met Te voko gelegd. De Texelaars bleken dui delijk sterker (niet zo verwonderlijk ge zien de gemiddelde leeftijd). Over en weer werd iets ter herinnering aange boden. De Texelse fokkers van Franse hang oorkonijnen hebben op twee recentelijke tentoonstellingen met hun inzendingen goede resultaten behaald. Op de jaarlijkse jongdierendag in Den Helder behaalde een witte Franse hang oor ram van L. Korshuizen het kam- Op zaterdag 24 september organiseert Tevoko een volleybalinstuif voor de Texelse jeugd vanaf 14 jaar. Deze instuif wordt beschouwd als ope ning van het nieuwe seizoen, de voor gaande instuif (in mei) was de afsluiting van seizoen 1976-'77. Mini's 's Morgens om 9.30 uur zijn de jon gens en meisjes vanaf de 4de klas van de basisscholen welkom. Dit geldt ook voor de leerlingen van de eerste klas van de huishoudschool, landbouwschool, LTS en RSG. De spelregels zijn bij mini vol leybal zo aangepast, dat kinderen die voor het eerst kennis maken met volley bal ook mee kunnen doen. Jeugd De jeugd vanaf 14 jaar kan 's middags om 16.00 uur terecht. Na het inspelen worden teams samengesteld die op de diverse velden een aantal wedstrijden kunnen gaan spelen. Er kan deelgeno men worden door klassenteams maar (omdat het een instuif is) ook alleen. In de sporthal wordt iedereen dan in een team ingedeeld. pioenschap. Het dier werd gefokt door P. van der Molen uit Oosterend. De prijs voor de fraaiste voedster werd aan Arie Timmer toegekend. Tevens werd door de Texelse Franse hangoorfokkers deelgenomen aan de Clubdag van de Nederlandse Hangoor- fokkers te Oosterbeek. Hierbij waren in totaal 150 exemplaren ingeschreven. In Den Helder bedroeg het totaal aantal in zendingen ook 150. Hier waren echter slechts 47 Franse hangoren. In Oosterbeek waren de behaalde re sultaten als volgt: Arie Timmer 2x F, 2x ZG. Mevrouw Rentenaar lx F, lx ZG. P.van der Molen lx F, 3x ZG. In de ru briek jonge rammen bezette Arie Tim mer de 3e plaats. In Den Helder werden aan Texelse inzendingen de volgende predikaten verstrekt: A. J. Bakker lx F, lx ZG en 3x G. (Voor een beginnend fokker een goede start). Mevrouw Rentenaar lx F, 5x ZG. Arie Timmer lx F, 2x ZG. P. van der Molen 2x F, 4x ZG, lx G. G. Festen bracht voor het 2e jaar in successie het mooiste nest op de keurtafel met pre dikaat ZG. Op een avond georganiseerd door de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. De Cocksdorp en Eierland zal op 12 okt. gesproken worden door de bekende damesbladschrijfster Sherazade. Dit deelde voorzitster mevrouw M. Dros- Daalder mee na afloop van de eerste van een serie creatieve avonden die de plattelandsvrouwen dit winterseeizoen gaan houden. Tijdens deze avonden zal men zich beurtelings wijden aan knopen, spinnen, haken, enz. Blijkens de reakties op de eerste avond is de belangstelling hiervoor erg groot. Westduitse marken 100 Franse francs 100 Belgische francs 100 Zwitserse francs 100 Zweedse kronen 100 Oostenrijkse schillingen 100 Amerikaansee dollars 1 Engelsee ponden 1 Italiaanse lires 10.000 ƒ104,50 48,75 6,72 ƒ102,50 49,— 14,80 2,42 4,19 26,50 Vorige week slaagden in zwembad Molenkoog 208 kandidaten voor ver schillende zwemdiploma's. Er konden 101 A-diploma's, 77 B-diploma's en 39 C-diploma's worden uitgereikt. De namen van de geslaagden zijn als volgt: A-diploma: Martine Brouwer, Katharina Zoetelief, Edith Hopman, Jeanine van Leeuwen, Yvonne Broersma, Victorien Dros, Eddy Smit, Elsbeth de Lugt, Saskia Eelman, Guido Betsema, Pieter Bakker, Arie Bruin, Bea de Ridder, Hilde v. d. Meu- len, Paulien Tjepkema, Dirk Jacob de Haas, Gretha Plaatsman, Jeanine Blom, Marjan van Dijk, Robert Eelman, Jannie Vinke, Sabine Eelman, Eric Garritsen, André v. d. Heide, Greta Vrieswijk, Klaas Jan v. d. Vis, Sandra Witte, Mar jan Witte, Siep Hofker, Simone Halse- ma, Eduard Witte, Jacco Kooger, Neeltje van Lenten, Jacquelien Witte, Tom Keij- ser, Conne Timmer, Frits Witte, Meiert de Ridder, Greta Kuiper, Ene Boogaard, Sil Kok, Erik Kramer, Gerard Koot, Nelly Moens, Ruud Beerling, Petra Stam, Eduard Dijker, Chantal Helder, Linda Grisnigt, Marieke Mast, Lonneke de Smidt, Bianca Geus, Erna Witte, Martine Burger, Linda Westdorp, Her man v. d. Beek, Mary Eelman, Yvonne Naumann, Comelis Eelman, Hendrika Koom, Tine Brans, Nanning Kikkert, Anita Zeilstra, Kees Plug, Carianne De NMB intri En uw Spaargeld staat niet vast a u s aan'rekkeliik I oVe?hetNWrtrinforma,ie n' Paren' NMBPf"V0°rmiieen Dhr./mevr./mejWMB-gwspaarrekemng. woonplaat Handtekeninv: (bij minderjarigen moet ouder of voogd mede ondertekenen) ^Aankruisen on«efraokeerde AI ppïMndcn aan- NMB. Antwoordnummer 131. Amsterda wat gewenst is. middensmSJ^k Timmer, Cindy Brokken, Pieter Koper, Simone Winter, Nana Veenstra, Paul Esselman, Olivier de Koning, Gemma Praamstra, Niels Vinke, Linda Wier- sma, Anna Margaretha van Putten, Mo nique Kalk, Ronald Kuyper, Robert Vis ser, Ellen Pikaar, Monique Mant je, Ro bert Saai, Yvonne de Porto, An ja Zoe telief, Martin v. d. Zwaag, Frauke de Weyer, Jasper Joosten, Leendert West broek, Judith Bruin, Jan Pieter van Heerwaarden, Wout Koopmans, Patrick v. d. Rijke en Jan Jacob de Jong. B-diploma: Marcel Tielemans, Sylvia Barhorst, Jan Herman Lap, Anja van Exel, Jifke Kuit- se, Marieke Eelman, Angela van Diesen, Peter v. d. Voort, Irma Witte, Gea Daal der, Rosalinda Hoogendijk, Marga Geus, Jannette Koopman, Erwin Daalder, Angeline Dekker, Ada de Jong, Bonnie Rietveld, Sara Höhner, Annette Brans, Eric Jan Geus, Nico Zegers, Bram de Smidt, Johan van Dijk, Henry Veld- huysen, Corrne Plaatsman, Richard Hal- sema, Cornelia Jellema, Denise Maas, Greetje v. d. Vis, Jolanda Stolk, Johan Daalder, Ronald de Vries, Caroline Vla ming, Anne Mieke IJsseldijk, Maarten Dijker, Monique Jansen, Reinette Drij ver, Karen Witte, Theo de Porto, Ans Timmer, Eveline van Arnhem, Martha v. d. Vis, Niels Kuiter, Frans Hopman, Sander van Heerwaarde, Marjan v. d. Vis, Birgitta Parlevliet, Jacco Geus, IIja Keijser, Diana Ris, Carina Ipenburg, Monique Vos, Tom Wuyts, Annette Pool, Ronald Wuyts, Corina Rijk, Erica Se- gers Martin Maat, Kassen Zegel, Arco Vonk, Jacqueline Jimmink, Annette Boekei, Carma Hamer, Carolien Markus, Anne Pauptit, Andrea Keijser, Marjolein Bakker, Johannes Segers, Jan Zoetelief, Erica van Dijk, Edward Hopman, Martin de Vries, Marjolein Reitsma en Marijn Manuels, C-diploma: Maurice Kleinveld, Christel Moens, Cor nelia Bakker, Miranda van der Slikke, Jacqueline Eelman, Debbie van der Slikke, Arjen Bakker, Bernard Ipen burg, John Kuipers, Alfred Bakker, Do- rothé Pauptit, Jan Paul Bekker, Martin Witte, Angelique Beekhuis, Camilla Veld, Robert Witte, Caroline Timmer, Caroline Ran, Jan Jacobus Kalf, Lilian van Liere, Corina van der Vis, Didy Boerhorst, Sijvert de Boer, Carla Hop man, Peter A. Brozius, Saskia van der Vis, José Dijker, Ageeth Vonk, Trudy Nowak, Jan Katsmar, Barend Bakker, Eva Vennik, Harriët Bakker, Marike de Veij, Robert Graaf, Leon de Wit en Maarten Boon. •«VEN LE2ERS- BUTEN VBUWTWOOnOOJJK>«lD VAN DE HEQAKT* Welaan, gij echte Texelaren, wilt nu ons dierbaar pand bewaren van vreemde smetten „vrij"! O schone plicht, die op ons rust van jongeren en van ouderen, van u en mij! 't Zo dierbaar plekje grond ontworsteld aan de zee, door velerlei geslachten, maakten ons zo vrij Behoudt o, Texel uwe sfeer! Straks is er geen „Gouden Boltje" meer! Offert gij nog voor uw nageslacht? En hebt u hieraan wel gedacht? Kunnen straks uw kinderen nog veilig gaan? En ouderen nog rustig leven? Bezit eer gij begint! Dit goddelijk plekje rustdomein, kan straks een oord van verschrikking zijn! M. Dros-Eel man, Botterstraat 21, Bejaardencentrum - Oosterend

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5