,Een brug te ver" in City U/R riLAlNII'IIWS Gebroken arm Schietoefeningen Voorrang ten onrechte ,,'t Steigertje" kreeg andere eigenaar Goede vangsten voor sportvissers WILLEM HAM PACHTER VAN HOTEL „DE LINDEBOOMTEXEL" Spreekuur vervalt Gejaardensoos Den Hoorn Loos alarm Zaalvoetbal Zaalvoetba lprogramma bv/vh Langeveld en de Rooy Zo maar een greep uit die enorme sortering boeken bij L&R. De onvoorstelbaar grote publiciteit waarmee Levine zijn miljoenen verslin dende film „A bridge too far" omgaf, zou in normale (Amerikaanse) gevallen re den zijn voor een flinke dosis achter docht. Immers, lang niet altijd is een film waarover een hoop tamtam wordt gemaakt, zo goed als men wil doen ge loven. Deze „Brug" kan wat dat be treft als een gunstige uitzondering wor den gezien. Zevenentwintig miljoen dol lar aan produktiekosten is natuurlijk een gigantisch bedrag, maar de rij topster- ren (o.a. Caan, Connery, Caine, Hack- man, Olivier, O'Neal en Redford) gingen al met een forse hap strijken. Om dan met de rest van dat geld nog een derge lijk ontzagwekkend oorlogsgebeuren te kunnen realiseren, vereist vakman schap zowel als koelbloedigheid. Door een uitgekookte werkwijze doet alles zeer authentiek aan. Gevechtsscè nes zijn door diverse cameraploegen als overrompeld geregistreerd, terwijl de speelscènes over het algemeen kort zijn. Mevrouw V. uit Den Burg brak gis teravond een arm toen zij met haar auto op het kruispunt Kogerstraat-Witte Kruislaan in botsing kwam met auto mobilist C. K., ook uit Den Burg. Wie de schuld had van deze aanrijding is nog niet duidelijk. Van de Witte Kruis laan kwam C. K., die rechtsaf wilde slaan. Toen hij de (mogelijk te ruime) bocht nam, kwam hij in botsing met de in de richting van het centrum rijdende Daf van mevrouw V. K. bleef onge deerd. Beide wagens werden zwaar be schadigd. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak tot en met 28 ok tober 1977 zullen op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur van bovengenoemd terrein schietoefeningen worden gehouden met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 meter. PEUTERSPEELZAAL WIL OOK IN KLEUTERSCHOOL Na de plaatselijke bejaardensocieteit heeft nu ook de peuterspeelzaal van De Koog zich als gegadigde gemeld voor de Koger kleuterschool 't Mierennest. Er wordt momenteel onderzocht of er door indeling van de tijden eventueel een ge combineerd gebruik mogelijk is. TESO heeft de politie in de arm ge nomen naar aanleiding van een incident dat zich donderdagavond bij het ver trek van de boot van 18.05 van 't Horntje voordeed. Texelaar H. B. uit De Koog nam ten onrechte voorrang bij het oprijden van de boot. Hij trok zich niets aan de TESO-employé Jan de Vries (63) die hem bij de brug wilde tegenhouden, na een eerdere waarschu wing door een andere TESO-man. B. is V-kaarthouder, maar had geen recht op voorrang, omdat hij niet binnen een kwartier voor vertrektijd op het haven terrein was gearriveerd. Het was vrij druk, zodat het er naar uitzag, dat hij Het scenario (van William Goldman) waarborgt een helder inzicht en toont op haast pijnlijke wijze hoe krankzinnig van opzet de „Operation Market Gar den" in elkaar werd geflanst. Een blun der die 17.000 gealieerden het leven kostte. Een bijna-documentaire, waarin de waanzin van de oorlog oorverdovend en adembenemend over je heen rolt. In verband meet de grote lengte (bijna drie uur hoofdfilm!) begint de voorstel ling om 19.30 uur. Ook de entreeprijzen zijn (door een speciale verordening van de importeur) fors verheugd en bedra gen 10,en ƒ8,(Bij uitzondering is Texel dan toch eens belangrijk goedko per, want in de grote steden draait „De brug" voor ƒ15,— en ƒ12,50). Bar ,,'t Steigertje" aan de De Ruijter- straat in Oudeschild heeft andere eige naars gekregen. De heer A. de Wijn ver kocht het pand onlangs aan de heren Willem Ham van „Loodsmansduin", Adrie de Wolf uit De Waal en wijnkoper Carel Zijlstra uit Amsterdam. Dit drie tal heeft daartoe een besloten vennoot schap in het leven geroepen. Voor het publiek zal de verandering niet zijn te merken want barkeeper Ja- ring Moll blijft er de scepter zwaaien, echter in loondienst en dus niet als ex ploitant. Eén en ander gaat in op 2 januari 1978. De heer Willem Ham, exploitant van de kantine „Loodsmansduin" is met te rugwerkende kracht tot 15 september pachter geworden van hotel „De Linde- boom-Texel". De pachtovereenkomst be treft slechts één jaar, de periode waarin het ingrijpend te renoveren hotel nog op de oude voet mag doordraaien. Zoals bekend zullen voor het aflopen van de termijn definitieve beslissingen genomen worden over de verbouwing en exploitatie. Ondanks deze korte pe riode wil de heer Ham door een gewij zigde aanpak de „loop" naar het hotel, m het bijzonder het restaurant-gedeelte, te vergroten. In de nieuwe situatie wordt de heer Piet Evers bedrijfsleider. Maatschappelijk werker Frank van Lare is verhinderd om op donderdag avond 6 oktober spreekuur te houden Het kantoor in het Groene Kruisgebouw (02''20)<41^85^1 kere^en onder nummer In het Hoornder dorpshuis De Wald- hoorn wordt op woensdagmiddagen voortaan weer bejaardensoos gehouden. Vanaf 14.30 uur worden de leden ver wacht. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom voor allerlei aktiviteiten. Even tuele inlichtingen hierover kan men krij gen bij mevrouw T. Kok-Barendregt telefoon (02226) 362. ,,'t Keukencentrum" A. v. d. Vis B.V., Maricoweg 6, Den Burg, tel. 02220- 2356. Openingstijden showroom: ma t/m vrij.: 8.30- 12.30; 13.30- 18.00. vrijdagavond: 19.00-21.00; zaterdagochtend: 9.00 - 12.30. Iedere avond na tel. afspraak. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Ara. Looyer tapijt. Merktapijten tegen zeer voordelige prijzen. Kom eens kijken. Spinbaan 1, tel. (02220) 3179, Den Burg Bruynzeel MONTA REKKEN. Meubelhuis Texel, Den Burg, H. Oos terhof, Molenstraat 2 Met een totale vangst van 1663 cm vis is de twaalfde wedstrijd die de sportvis sersclub Texel in het kader van het kam pioenschap Texel hield een erg succes volle geworden. Winnaar Sj. Feenstra haalde 119 cm vis uit het water. Er kwamen bij deze langs de IJsdijk geviste wedstrijd 19 deelnemers in aktie. Eerste bij de jeugd werd C. Vlaming met 93 cm. Hij werd gevolgd door E Bos (64 cm) en S. J. Rijk (43 cm). Sj. Feenstra werd met 119 cm eerste bij de senioren. D. Veltkamp (152 cm) volgde als tweede en P. Verhagen (132 cm) als derde: Voor de kampioenstitel staan nu nog wedstrijden op het programma voor 16 en 30 oktober. Op 16 oktober wordt van 9.00 tot 10.00 uur gevist bij de Krasse- keet. Voorts is de finale om het Neder lands kampioenschap kusthengelen op 12 november. Op 13 november begint de serie viswedstrijden voor de winterserie 1977-'78. Deze wedstrijd is van 8.00 tot 10.00 uur bij het Prins Hendrikhotel. Op 18 november houdt de sportvissersclub een feestavond in hotel „De Zwaan". De wipperploeg van De Koog voer in de loop van zaterdag uit nadat een toe rist er telefonisch melding van maakte, dat een scheepje bij de Slufter was gestrand. Na enig zoeken werd het de mannen van de reddingsbrigade duide lijk dat het hier om loos alarm ging. Vermoedelijk was een van de bunkers vanuit de verte voor een vaartuig aan gezien. niet zou meekunnen. Hij reed daarom zonder meer de boot op. Volgens Teso- BejaanlenSOOS De CocksdorD lezing zou B. daarbij op De Vries zijn F ingereden. Deze kon zich het vege lijf redden door op de motorkap van de auto te springen. Hij reed aldus mee het schip op, waar B. zijn auto neerzette en zijn zin kreeg: hij was op tijd aan de over kant om zijn vrouw in het ziekenhuis te bezoeken. B. heeft een andere lezing van het geval. Hij geeft toe ten onrechte voor- rang te hebben genomen, maar zegt niet op De Vries te zijn ingereden. In tegendeel. Hij stopte vlak voor De Vries en gaf hem te verstaan dat hij kon kiezen: opzij gaan of een ritje mee maken. De TESO-man zou daarop rustig op de motorkap zijn gaan zitten en zijn meegereden. De politie hoopt de juiste toedracht aan de hand van ge- tuigeverklaringen te kunnen vaststel len. Zou de TESO-lezing de juiste zijn, dan heeft B. zich wellicht schuldig ge maakt aan poging tot doodslag. In het Eierlandsche Huis wordt op donderdag 6 oktober om 14.30 uur weer gestart met de bejaardensocieteit. Ieder een is welkom onder het motto „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd" Dinsdagavond 11 oktober vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Benoeming leden woonruimtead viescommissie. 4a Vaststelling van twee voorberei- dingsbesluiten voor Den Burg. a. t.b.v. aanleg 5e sportveld, b. t.b.v. bouw riool gemaal aan de PontKveg. 5. Beslissing op een verzoek van de Vereniging tot Stichting en Instandhou ding van scholen met de Bijbel op Texel om medewerking, ingevolge art. 72 van de Lager-onderwijswet 1920, voor de aanschaf van een Orff-instrumentarium. 6. Goedkeuring jaarrekening 1976 van de Stichting Openbare Bibliotheek Texel. 7. Goedkeuring begroting 1978 van de Stichting Openbare Bibliotheek Texel 8. Wijziging van de legesverordening. 9. Wijziging van de verordening op het marktgeld. 10. Wijziging van de verordening op de begraafrechten. 11. Wijziging van de verordening op de reinigingsrechten. 12. Wijziging van de verordening op de hondenbelasting 13. Wijziging van de verordening op de toeristenbelasting. 14. Wijziging van de verordening op de woonforensenbelasting. 15. Wijziging van de verordening op de drank- en horecabelasting. 16. Wijziging van de verordening op de onroerdend-goedbelasting. 17. Vaststelling aanvulling Bijdrage regeling Texel woningverbetering par ticuliere woningen 1977. 18. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1976. 19. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1977. 20. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1977. 21. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1977. GEBOREN René zoon van Hans en Nel Hoep 4 oktober 1977 om 7.50 uur. Schilderend 25, Den Burg GEBOREN Soraya Nadesna dochter van Jan en An ja van der Meer Plevierstraat 4, De Koog, 2 oktober 1977. Uw blijk van medeleven en belangstelling, welke wij mochten ontvangen na het overlijden van on ze lieve vader en opa MAARTEN WITTE heeft ons bijzonder ge sterkt en veel steun ge geven. Langs deze weg willen wij u hiervoor onze har telijke dank betuigen. Uit aller naam fam. Zijm-Witte fam. Witte-Blom De Cocksdorp, Postweg 185. Enige en algemene kennisgeving Voor Uw deelneming, be toond na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoe der TRIJNTJE KOORN-KOK betuigen wij onze welge meende dank. Uit aller naam: A. Dros-Koorn Schilderend 101a, Den Burg, september 1977. ÏEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3,15, elke regel meer ƒ1,05. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Voor Texe laartjes op rekening wor den ƒ2,50 adm.kosten be rekend. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boekhandel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclusief 4#/o BTW. Uitslagen: le klasse: Oosterend 1-Van der Meer Texelse Boys 1-Topido 't Kompas-Casino 2e klasse: FC Knudde-FC Vergiet Brandweer-Dubbeldik 2 Badhotel-Niioz 3e klasse: Texel vet. 2-Rab Gempo-Texel vet. 1 Texelse Boys 2-Oosterend 2 Texelse Boys 3-Oosterend 3 3—3 3—4 3—4 3—2 1—5 2—2 2—3 0—1 3—2 2—5 Woensdag 5 oktober 19.30 u.: Texel vet. 2-Gempo 19.10 u.: Jelleboog-FC Knudde 20.00 u.: Dubbeldik l-'t Kompas 20.50 u.: Rab-Texel BI 21.30 u.: JKM-Casino Commisiedienst: C. Bonne Tijdwaarneming: Nioz Donderdag 6 oktober 19.30 u.: De Spyker 1-Tex. Boys 2 19.10 u.: Tex. Boys 3-De Spyker 2 19.50 u.: De Zwaan-Oosterend 1 20.40 u.: Smullies Bar-Brandweer 21.30 u.: Amro-Badhotel Commissiedienst: C. Kok Tijdwaarneming: Dubbeldik 2. Nette gehuwde vrouw zoekt baan in kaas of groente (liefst parttime). Tel. 3792 Gevr. boek van P. Oly- slager; Dyane 4 de luxe, bouwjr. '69. Bemhard- laan 46 Te koop 1-pers. dekens, spreien, matrassen en kinderledikantjes, 6 fau teuils. Tel. (02228) 755 Meisje, 19 jr. zoekt werk (liefst met kinde ren; heeft diploma K.V.J. V.) tel. (02226) 392 Voeballief hebbers, heeft U die handige VOETBALWIJZER al bij de RABOBANK gehaald? Te koop trekker Mc.Cormick 35 pk en bandenwagen en een trommelschudder. P. Plas, Werklust, tel. 02225 •291 Te koop gevr. een tweedehands weefgetouw H. M. Mantje-Strijker, Molenstr. 35, Den Burg, tel. 3893 Door een vergissing is de advertentie van de fa. Bruining en Agter (wij rijden a.s. dinsdag gas) een week te vroeg ge- plaatst. Adv.afd. T.C. Hiermede brengen wij U hartelijk dank voor de grote belangstelling trn dervonden bij het heen gaan van onze lieve va der en opa MAARTEN DIJKER Uit aller naam familie Dijker Texel, september 1977, Naalrand 25, Den Hoorn Velen zullen 't be amen. Een rekening- courant van de RABO BANK is een uitkomst Hiermede brengen wij u hartelijk dank voor de grote belangstelling on dervonden bij het heen gaan van onze lieve man, vader en opa JOHAN J. ROEPER Uit aller naam J Roeper-v.d. Oord Texel, september 1977, Kogerstraat 22,^Den Burg Wegens misverstand onzerzijds eerst heden geplaatst. Te koop bijzettafel (marmeren blad). Tel. 3637 Te koop 4 Mechelse stoelen; moeten gerestau- reerd worden. Tel. 3792 Verhuur van cirkelzaagmachines, bandschuurmachines, Decupeerzaagmachines, handschaven, klopboormachines, boorhamers, Kango slaaphamer, x betonmolens, lasapparaten, nietapparaten, ladders, kruiwagens, muurfrais, haakse slijpers, klokpompen, pijpbuigers. bakker's ijzerhandel b.v., tel. 2346 Grijp die kans. Te koop prachtige vissersboot, lengte 6 m, breedte 2,20 m, 2 motoren, Yamaha 15 pk petroleum, incl. claxon lenspomp, schijnwerper en trailer, voor ƒ8500, Te bevr. tel. (02228) 398 Open haardenbezitters I Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,Fa. Tatenhove, Oosterend, tel (02223) 202 0 „ARTIMA" voor al uw: handenarbeidmate- rialen, artikelen van riet en bies, „Boerenbont"/ „Market"/,, Accapulco" serviezen; „hebbedin getjes" als kadootjes etc. etc. Gravenstraat 7 Bouwmformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Met droefheid geven wij U kennis, dat plotse ling van ons is weggenomen, mijn lieve man, onze zorgzame vader en lieve opa Pieter Kooiman, echtgenoot van Fien Dros, in de leeftijd van 75 jaar. F. Kooiman-Dros N Keyser-Kooiman W. Keyser Inge, Jeannet, Linda B. Kooiman T. Kooiman-Flokstra Jacqueline, Annemieke P. Kooiman L. Kooiman-van der Vis Den Burg, Texel, 27 septemher 1977, Schilderend 33. De begrafenis heeft reeds plaatsgevonden. Op zaterdag 8 oktober laten Theo Brockhus en Inge Klok hun huwelijk kerkelijk bevestigen in de Ned. Herv. kerk te Den Hoorn om 14.30 uur door ds. J. J. H. Hoekstra en kapelaan J. Zaal. Receptie van 16.00 - 17.30 uur te Dorpsstraat 31, De Koog. Bakkummerstraat 96, Castricum. Diep bedroefd geven wij U kennis van 1 overlijden van mijn lieve, zorgzame vrou en mijn lieve moeder Geertje de Waard, echtgenote van Dirk Haker, in de leeftijd van 40 jaar. D. Haker Peter Den Burg - Texel, 3 oktober 1977, Schilderend 110. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 7 oktober n.m. 2.00 uur in de N& Hervormde kerk te Den Burg, waarna begrafenis op de Algemene Begraafplaats Den Burg zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren donderdagavoi van 7 30 tot 8.30 uur en na de begrafenis de „Schakel". Met droefheid geven wij U kennis, dat hedt van ons is weggenomen onze lieve dochtei zuster en tante Geertje de Waard, echtgenote van Dirk Haker, in de leeftijd van 40 jaar. Den Burg S. de Waard Amsterdam Den Burg Drachten Oudeschild Den Hoorn Heemskerk G. de Waard W. Riteco-de Waard P. B. Riteco M. G. de Waard W. de Waard-Kuiper P. Haker G. Haker-Nobel A. Boon-Haker A. Boon A. Haker H. Haker-Baalman neven en nichten Texel. 3 oktober 1977. De Hervormde Vrouwendienst vraagt gebed voor de familie van Gery Haker-de Waard. Zij werd plotseling uit ons midden opge roepen. Den Burg, 3 oktober 1977. De gouden poort van Allistair Mclean, nu ook in paper- back( de grootmeester van avontuur en spanning) ƒ12,90 Jaws, de zomer van de witte haai. The Deep, de diepte Deze twee uitstekende thrillers van Peter Benchley, beide nu in pocket, per stuk 7,50 Nederlandse Volkssprookjes door dr. Tjaard en W. R. de Haan, een keuze uit vele Noord- en Zuid hollandse volkssprookjes, zoals deze van generatie op generatie werden en nog steeds worden overgeleverd. slechts 5, en Sarah lachte, een verhalenbundel, waarin de een zaamheid van de mens te midden van alle andere mensen centraal staat, van Sarah Green (de schrijfster van „Ik heb je nooit een rozentuin beloofd" ƒ14,90 De Vlinder Vergadering Eens per jaar strijken duizenden vlin ders neer in La Paz, een kleine stad in Mexico, waar de aan drugs verslaafde Susan Nadler wegens het smokkelen van verdovende middelen veroordeeld is tot 27 jaar gevangenisstraf. Na haar vrijlating ziet ze deze vlinders als sym bool van het zoeken naar haar eigen ik. ƒ18,90 Dank U meneer Edison Een fascinerend verhaal van 100 jaar fonogram en grammofoon door Leonard de Vries. Boek met langspeelplaat, tot 1 januari 1978, ƒ29,90; daarna ƒ39,90. Het Groot Autoboek Een boek dat een boeiend overzicht geeft van de totale autogeschiedenis. Tot 1 no vember ƒ19,50; daarna ƒ27,50. Bij uw Boekhandel straat in de Park- vti Lange vetel endeRooybv den Burg Texel

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2