Scoringsloos Texel speelde 1-1 gelijk ilPOSt Bronnen van onze beschaving m m «a m i& Bang&Olufsen ll0liiiill Bon Elektrohuis Bakker Texelse Boys verloor uitwedstrijd SVC verloor Wisselend succes bij ZDH ZDH en Twisk deelden punten De Koog 2 verpletterde Wieringerwaard 5 SVO verloor van Schoorl geautoriseerde Bang&Olufsen dealer stelt vast dat het nieuwe Beosystem 4400 de grenzen van het mogelijke heel dicht benadert 3 jaar garantie 6, 7 en 8 oktober r Texelse Schapekaas I C0MTESSE de denen met ideeën Dames en heren, Moerbeek, meubelhandel en interieurverzorging b.v. Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 4 oktober 1977 De 1-1 eindstand die het resultaat was van de zondagmiddag op het Texelveld gespeelde ontmoeting tus sen Texel 1 en VVW kan voor de ei- landelijke ploeg zondermeer een te genvaller genoemd worden. Beide doelpunten kwamen op naam van Wervershoofse spelers. Jan de Lugt kreeg twee, bijna niet te missen kan sen en Louis Uriot miste een straf schop. In de eerste helft waren het Marius Banda en Henk Jan Klok geweest die door slecht te schieten doelrijpe kansen „verprutsten". Direkt na de aftrap bleek dat de dwars over het veld staande stormachtige wind voor beide ploegen erg nadelig was. De windstoten deden veel afbreuk aan het plaatsen over langere afstand. Texel be gon met goed opgezette aanvallen waar bij Jan de Lugt een hoofdrol speelde. Kansen waren er volop maar de stand bleef voorlopig dubbel blank. Goede mogelijkheden waren er voor Marius Banda, Henk Jan Klok en Jan de Lugt maar zij faalden alle drie. In een later stadium kreeg Jan de Lugt, nog een pracht kans voorgeschoteld toen hij de bal van Gert Pansier ontving. Ook nu kwam het niet tot een doelpunt. Het was aan VVW-zijde vooral doel man Oudejans die zich goed weerde. Uitval Er was een VVW-uitval voor nodig om het eerste doelpunt op het scorebord te brengen. Louis Uriot verspeelde de bal aan middenvoor Koopman die links buiten Swart bediende. Deze wist zich met een schijnbeweging eerst van Klaas Dirk Koom en even later Aad Blom los te maken. Voor open doel schoot Swart vervolgens keihard op de lat. De terug springende bal werd door VV W-rechts buiten Groot in het doel geschopt waar mee de Wervershoofse ploeg op 01 stond. De beduusdheid van de Texel-elf De in het Noordhollandse Hoorn ge speelde wedstrijd tussen het plaatselijke „Sporters" en Texelse Boys is een fletse aangelegenheid geworden waarin de Boys met 21 het onderspit hebben moeten delven. Sporters slaagde erin het Texelse team al in de eerste minuut op achterstand te zetten. De Hoornders sloegen meteen toe en wandelden probleemloos langs de Boys achterhoede die als „versteend" bleef staan. In de tweede helft konden de Texelaars de achterstand weer door het benutten van een strafschop weg werken. Pieter Duin schoot de penalty onhoudbaar in. Ongeveer tien minuten voor tijd was het aan het treuzelen van Rob van der Stap te wijten dat Sporters een tweede doelpunt maakte. Een bin nen bereik zijnd gelijk spel werd hier door op de valreep toch prijsgegeven. duurde maar kort. Enkele minuten na dat WW op 01 was gekomen plaatste rechtsachter Gert Pansier een lange bal op Jan de Lugt. Het schot dat hij afle verde zou voorlangs gegaan zijn als VVW-back Rinkel de bal niet onder schept had. Via hem werd de stand weer gelijk. Heft Na de hervatting was VVW aanvan kelijk meer in de aanval maar na een kwartier nam Texel het heft in handen. Met Louis Uriot aan het hoofd kregen de Texelaars wat meer vat op het spel en volgden er betere aanvallen. De stug verdedigende VVW-ers bleven evenwel goed volhouden. In deze periode kreeg Jan de Lugt een tweetal niet te missen kansen. Het bleef allemaal zonder re sultaat. Een, na deze missers, bitter ge stemde Jan de Lugt liep even later een boeking van de goedleidende scheids rechter Scheer op. Trainer-coach Nico Erwich verving in dit stadium Marius Banda door rechtsbuiten Peter Kikkert. Met nog vijf minuten te spelen onder nam Louis Uriot een solo waarbij hij zich langs drie WW-spelers slingerde. Toen hij doelman Oudejans dreigde te passeren wist deze niet anders te doen dan Uriot bij een been vast te houden en hem zo onderuit te werken. De hier op volgende strafschop werd door de zelfde Uriot gemist. De bal werd door Oudejans tot hoekschop verwerkt, maar ook de vlak voor het laatste fluitsignaal genomen corner leverde niets meer op. Hiermee kwam een eind aan een wed strijd waarin Texel de beste kansen had maar met het behaalde gelijke spel toch nog wel tevreden het veld verliet. Het Cocksdorpse SVC is er ook in de vierde wedstrijd van dit seizoen niet in geslaagd een puntje te bemachtigen. De Texelse elf moest dit keer naar Sijbe- karspel waar het plaatselijke DESS uit- eindelijk een verdiende maar iets ge flatteerde zege boekte. Cocksdorp keek al na 10 minuten te gen een 20 achterstand aan doordat DESS (voor de rust met de wind in de rug) twee ongelukkige momenten van de SVC achterhoede uitstekend afstrafte. SVC kreeg hierna meer greep op 't DESS spel wat resulteerde in twee mooie kansen maar beide keren was de inge kopte bal te zacht om in het DESS doel te verdwijnen. In de tweede helft zette SVC alles op de aanval maar het DESS doel bleef soms op miraculeuze wijze dicht. Na een kwartier was het eindelijk Saai die een goede aanval uitstekend af rondde. SVC ging door en kreeg riante mogelijkheden op 22 en zelfs mis schien meer. Het was echter DESS dat uit een van de spaarzame uitvallen met een mooi schot zich een riante voor sprong verschafte. Cocksdorp kreeg hierna nog één mooie kans maar door te lang treuzelen werd ook deze teniet ge daan. Dat DESS in de allerlaatste mi nuut nog op 41 kwam was eigenlijk al met zo belangrijk meer. UITSLAGEN: ZATERDAG 1 OKTOBER 1977: Afdeling Noordholland: Go Ahead-Oosterend (Z) 53 Junioren: Tex. Boys Bl-WGW B3 1—1 Texel BI-JVC BI 5—1 Tex. Boys B2-WGW B4 3^ DWOW BI-De Koog BI 5—1 HRC C3-Tex. Boys Cl 0—0 Texel Cl-JVC Cl 8—2 JVC C2-Tex. Boys C2 2—3 Texel C2-Helder C2 1—1 ZAP C3-De Koog Cl 5—0 HRC C6-Texel C3 3—0 Pupillen: Afdeling A: De Koog Al-Texel A4 20 Cocksdorp Al-Texel A2 13 Texel Al-Texel A3 60 Afdeling B: De Koog BI-Texel B2 3—1 Texel BI-Oosterend BI 11 Tex. Boys B2-Texel B3 31 Afdeling C: De Koog Cl-Texel C2 2—0 ZONDAG 2 OKTOBER: Afdeling Noordholland: Texel-WW 1—1 Sporters-Texelse Boys 21 ZDH-Twisk 0—0 Schoorl-Oosterend 43 Cocksdorp-DESS 14 Texel 2-West Frisia 3 00 Oosterend 2-Texel 3 30 Tex. Boys 2-JVC 3 3—1 WGW 5-Tex. Boys 3 11—1 ZDH 2-Watervogels 5 3—0 Kaagvogels 4--ZDH 3 10 W.Waard 4-Texel 4 12 W.Waard 5-De Koog 2 2—7 Junioren: Schagen A2-Tex. Boys Al 01 W.Vogels B2-Texel B2 3—4 Dames: Tex. Boys-Hollandia 04 Winkel 2-Tex. Boys 2 0—7 Dit weckend speelde het tweede team van ZDH op eigen terrein tegen Water vogels 5 en sleepte een 30 overwin ning uit het vuur. ZDH 3 moest het in Kolhorn met 10 afleggen tegen Kaag vogels 4. ZDH 2 zette haar zegetocht voort door zondag haar vierde overwinning in suc cessie te boeken. Het tweede was de ge hele wedstrijd sterker maar liet nogal wat kansen liggen. Tonny Waterman gaf de Hoornders na een half uur de lei ding. Een minuut later volgde de twee de goal. Kees Hin was de maker er van. Het overwicht bleef bestaan maar het zou pas tot in de tweede helft duren voordat Willy Bakker het derde en laat ste doelpunt kon scoren. Het derde ZDH elftal leed zijn eerste nederlaag bij Kaagvogels in Kolhorn. Vooral voor de rust zag het er hier niet naar uit dat de punten in Noordholland zouden achterblijven. Er waren genoeg kansen voor de Hoornders maar zij slaagden er niet in de Kaagvogels doel man te passeren. Het Hoornder ZDH heeft zondagmid dag tegen Twisk een dubbelblankc eind stand bewerkstelligd in een goede wed strijd die met een beetje meer geluk in een ZDH overwinning had kunnen ein digen. Twisk was voor ZDH geen onbekende tegenstander omdat in het aan de eigen lijke competitie voorafgaande oefenpro gramma beide elftallen het al tegen el kaar hadden opgenomen. Toen was reeds gebleken dat de Noordhollanders niet onderschat dienen te worden. Wat dat aangaat is het gelijke spel van de Hoorn ders een redelijk resultaat te noemen. ZDH en Twisk speelden dus een goede, zij het harde, wedstrijd waarin de doel punten aan beide kanten erg duur wa ren. SVO (Z) VERLOOR ONFORTUINLIJK Op onfortuinlijke wijze heeft het eer ste zaterdagelftal van Oosterend in de uitwedstrijd tegen het Alkmaarse Go Ahead '18 de winst aan de tegenpartij moeten laten. De eindstand werd 53 in het voordeel van de thuisclub die het de gehele wedstrijd hard te verduren had. Met een beetje meer geluk voor de Oosterenders had de uitslag van de ont moeting er heel anders uitgezien omdat door hen vier maal tegen de paal of lat werd geschoten De doelpunten in deze wedstrijd kwamen vooral na de rust tot stand. Beide elftallen scoorden toen drie maal. Daarvoor was de rust met 20 in het voordeel van de Alkmaarders ingegaan. De eerste treffer kwam tot stand na een hoekschop, toen de harde noordwestelijke wind vat op de hoge bal kreeg en via de paal in het SVO-doel verdween. Nog geen drie minuten later was Go Ahead op 20 gekomen, gevolg van een blunder in de Oosterender ach terhoede. De Go Ahead linksbuiten kon de bal zonder tegenstand op vijf meter van het doel onhoudbaar in de touijen jagen. Na de hervatting was er een fel aanvallend Oosterend dat na tien minu ten de bal door de verdediging van Go- Ahead joeg en de doelman het nakijken gaf. Het doelpunt kwam op naam van Jan Oosterhof die als laatste de bal aan raakte. Een slecht weggewerkte corner- bal was daarna de aanleiding tot het der de Go Ahead doelpunt, en pal daarop scoorde Jan van Dijk weer voor Ooster end. Hij kreeg de scoringskans na goed voorbereidend werk van Joost Brouwer die vier tegenstanders passeerde. Een handsbal van Piet Grisnigt en een daar uit voortvloeiende strafschop bracht de stand op 42. Toch kwam Oosterend weer terug. Jan Oosterhof werkte uit een vrije trap de bal in het vijandelijke doel. Veel baatte het niet meer. Een schot van Wim Jas werd door de lat ge keerd maar daarmee was de laatste goe de aanval wat SVO kon laten zien wel afgelopen. Go Ahead kwam twee minu ten voor het einde nog op 53. MEDEDELINGEN Texelse Boys In verband met het spoedig verschij nen van de Boys-krant worden de leden verzocht hun kopie zo snel mogelijk in te leveren. De laatste mogelijkheid hier voor is zaterdagmiddag. S.V. De Koog De training van de SVK junioren wordt deze week op donderdag gehou den. Aanvang 19.00 uur. Het tweede elftal van De Koog heeft zondagmiddag tijdens de uitwedstrijd tegen Wieringerwaard 5 een grote zege behaald. De Kogers zagen kans de bal in totaal zeven keer in het vijandelijke doel te werken.. Wieringerwaard kon met twee goals de eer redden. Het was voor de Kogers een meer dan verdiende overwinning. Voor de rust, toen men tegen de felle wind in moest spelen wist De Koog de stand tot 13 op te voeren. Door doelpunten van Ri chard Daalder en Robert Kikkert stond de Texelse ploeg al vrij vlot op 02. Wieringerwaard kwam door een goed genomen hoekschop terug op 12. De bal werd nog wel uit het doel gewerkt maar was volgens de scheidsrechter toch de doellijn gepasseeerd. Keeper Klaas Veldman raakte na een botsing met Wieringerwaard linksbuiten W. Schuil dusdanig „dizzy", dat hij in de rust ver vangen werd. In de tweede helft kwam De Koog gemakkelijk op 14. Het vijf de doelpunt van een eigen doelpunt en het waren Peter Nowak en Richard Daalder die de stand op 27 brachten, nadat eerst Wieringerwaard met een snelle uitval een tweede doelpunt had gescoord. In een matige wedstrijd waarin aan beide zijden tamelijk veel kansen wer den gecreëerd heeft het eerste elftal van Oosterend zondagmiddag tegen Schoorl met 43 het onderspit moeten delven. Al spoedig na het begin van de in Schoorl gespeelde ontmoeting stonden de Oosterenders met de rug tegen de muur. Met uitvallen werd nog geprobeerd er het beste van te maken, maar een gelijk spel bleek er tenslotte toch niet in te zitten. Het eerste doelpunt kwam op naam van Schoorl toen een goede combinatie over links doeltreffend werd afgerond. Een kopbal uit de middenlinie van de Noordhollanders lag daarna ten grondslag aan de tweede Schoorl treffer. Korte tijd later kon Oosterend het eerste doelpunt maken. Jan de Vries nam een vrije trap die door de keeper van Schoorl verkeerd beoordeeld werd en achter hem in de touwen verdween. De tweede helft be gon met een fel aanvallend Schoorl en een sterk verdedigend SVO. Hoewel de Oosterenders het hoofd koel hielden bouwde Schoorl de stand toch uit tot 31. Pas toen gingen de Oosterenders er wat aan doen. Nu kwam Schoorl in de problemen en scoorde Frits Bakker het tweede doelpunt. De Noordhollanders wisten er toch weer 42 van te ma ken. Een hard werkend Oosterend zag de laatste minuten van de wedstrijd ver strijken met een goed draaiend midden veld maar een steeds minder effectief reagerende voorhoede. Toch kwam Schoorl nog in gevaar. Gerrie Plaatsman wist twee tegensanders te omspelen voordat hij de bal naar Jan de Vries kon plaatsen die het derde SVO-doelpunt op zijn naam bracht. Oosterend deed er nog van alles aan om de gelijkmaker te sco ren maar slaagde hierin niet, ondanks erg goede aanvallen. De punten bleven echter in Schoorl achter. Weverstraat 11 -13, Den Burg, Tel. 02220-3144 Hoofdtelefoon U70 Per lekte individuele aanpasjmg Ortho-dynamisch slechts 300 gram 3 meter lichtgewicht snoet I 195 Uw kamer is geen concertzaal Een plaat geen levend symphonie-orkest. Dat gegeven bepaalt de grenzen van het bereikbare. We praten dus over de best mogelijke weergave van plaat, band of radio-uitzending in uw huis. En dan heeft Bang Olufsen met het krachtige, nieuw ontworpen Beosystem 4400 de grenzen van het mogelijke verbazend dicht benaderd. Zoals u kunt konsta teren door er naar te gaan luisteren. Showdagen: Beomatter 4400 tuner .''versterker 2 75 Walt RMS FM voorkeurstahons f 2180. Beogram 4002 volautomatisch» platenspeler met tangential» arm MMC 4000 element f 1995.- Beocord S00O Ht-Fl cassette-deck Dolby rulsondordrukking Twco etectronlsch gestabiliseerde motoren f.170»,- B»ovo> Unl-Phas» M100 4-weg tas» lineaire luidspreker met bass-refie* systeem en beveiliging tegen overbelasting Vermogen 100 Watt BMS 1 1430,- par etuk Inkl. voet ouiittiiffliiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiinniiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiHiiiiiiiiii Compleet in zeven delen 288 blz. per deel, 2016 blz. in totaal. Samengesteld door tal van internationale deskundigen. Totaal ruim 2800 illustraties, waarvan meer dan 2100 in kleuren. De mens in de prehistorie (zojuist verschenen) De vroeg-Griekse culturen en het Midden oosten Egypte en het beloofde land De klassieke Griekse wereld De Romeinse en Perzische wereld rijken Europa van Steentijd tot Noormannen De vroeg christelijke werelden de islam f Verkrijgbaar aan de boerderij t C. J. COMMANDEUR, Hoeve „Don Bosco", De Zeshonderd 9. X 1ste afslag links vanaf Den Burg-Oudeschild Kost u niets en verplicht u tot niets IA stuur mij geheel vrijblijvend uitgebreide informatie ÜAp over Bronnen van onze beschaving in 7 delen. Naam: Adres: Woonplaats: Ga met deze bon naar uw boekhandel, of zend hem in een open envelop, zonder postzegel aan: Elsevier Nederland B.V., Antwoordnummer 1248, 1000 SN Amsterdam. vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel I aniHiiiiiiiiuiiiiiiiiHiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiKiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiii Zoals u zich zult herinneren heeft de zomer van 1977 zich niet van z'n zonnnigste zijde laten zien. Het aantal uren zonneschijn is ver onder dat van voorgaande jaren gebleven. De hooggespannen verwachtingen bij zon weringsfabrikanten zijn dan ook niet geho noreerd, waardoor grote voorraden zijn ont staan. Als gevolg van bovengenoemde feiten hebben wij bij een vooraanstaande fabrikant van zonwering zeer gunstig kunnen inkopen, welk voordéél wij rechtstreeks aan u kunnen dóór geven. Wij bieden aan Oersolide buitenzonneschermen met extra windarmen uit voorraad leverbaar n standaardmaten met maar liefst 20% korting U bent dus nu in de gelegenheid om met hoge korting een geweldig goed scherm aan te schaffen. Doe 't nu, want besparen is voor uitzien. Hogerstraat 8 -14, tel. 2572. Meer dan 2000 m2 koopkansen. •fc) zolang de voorraad strekt.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5